I College eens met kritiek Muziekschool JdP tegenrapport van omwonende ITBF-1 deze week niet na kabel te ontvangen i! LEUSDEN, leusder krant Legpenningen voor kollektanten K. W.F. Jokaal Geen wijziging in raadsvoorstel huisvesting muziekonderwijs )iefstal en vernielingen van ontvangstapparatuur CAI leusiler krant: VERGROTEN? Knutselen bij De Klont Tienjarig bestaan Rooie Vrouwen Geslaagden 'Lisidunahof Opbrengst kollekte LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Natte november LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 weet in deyemeede/ Leusden Achterveld DINSDAG 24 NOVEMBER 1987 illic (Van de redaktie) LEUSDEN - Het tegenrapport over de bouwplannen van de Muziekschool, dat 5 november werd ingediend namens eén van de omwonenden van het gebouw in de wijk 'Ha- mersveld', is voor het college van burgemeester en wet houders geen aanleiding het raadsvoorstel over het toe komstige onderkomen van de school te wijzigen. Dit stelt het college in het voorstel, dat donderdag aan de orde komt tijdens een vergadering van de gemeenteraad. Het dagelijks bestuur van de gemeente sluit zich hiermee aan bij het commentaar dat door de Stichting Muziekschool Leusden (S.M.L.) is geleverd op het tegenrapport. COMMENTAAR indiener van dit rapport, de •usdenaar G.J. Tolboom, spuide iel kritiek op de verbouwplannen n de S.M.L. en kwam zelfs met in alternatief op de proppen. De raadsleden die tijdens de bewuste vergadering aanwezig waren, na men zijn opmerkingen erg seneus en vroegen het college om een eerlijk advies erover. In overleg met de gemeente is daarom door de S.M.L en de ar- chitekt die het bouwplan heeft op gesteld, een uitgebreid commen taar opgesteld Dit stuk bestaat uit twee delen: 'algemene kantteke ningen' en 'specifiek'. Het eerste deel is zoals de naam al aanduidt, algemeen van aard, terwijl het tweede deel ingaat op de concrete bezwaren van de opsteller van het tegenrapport. De stichting roept m herinnering, dat het gemeentebestuur haar heeft gevraagd om 'een sober en compact' bouwplan in te dienen. Dat zou de reden zijn, dat het plan dat bij de gemeente ligt, niet alle details beschrijft. Het commentaar merkt op: 'Wij menen met het plan te zijn geslaagd in een hoge ont- w rpkwaliteit en een relatief be scheiden, maar voldoende uitvoe ringsniveau. Nog beter kan natuur lijk altijd, maar hoeft - althans wat ons betreft - met.' Niet duidelijk vindt de S.M.L. of de heer Tolboom, opsteller van het tegenrapport, bedoelt dat de maat regelen in het bouwplan onvol doende zijn, bijvoorbeeld op het gebied van geluidsisolatie en kli- maatsbeheersing, of dat hij vindt, dat deze maatregelen wel voldoen aan de wettelijke normen, maar dat hijzelf zwaardere eisen wil stellen. Opgemerkt wordt, dat pas bij de uitwerking van de plannen zal blij ken of helemaal is voldaan aan de wettelijke vereisten. De Muziek school is hier overigens optimis tisch over. GROTE EVENEMENTEN In het deel van het commentaar dat ingaat op de concrete bezwa ren van het tegenrapport, wordt de vrees weggenomen, dat de zaal ruimte van de muziekschool zal worden gebruikt voor grote evene menten Beloofd wordt, dat m der gelijke gevallen zal worden uitge weken naar bijvoorbeeld 'De Korf en de St. Jozefkerk. Verder zal de Evangelische gemeente na de ver bouwing geen gebruik meer kun nen maken van het gebouw. De angst van de omwonenden, dat het autoverkeer in de wijk na de ver bouwing zal toenemen, zou dus on gegrond zijn. Ook de bezwaren van de heer Tolboom op het gebied van de ge luidsisolatie en de klimaatsbeheer- smg probeert het stuk weg te ne men. Bij de opstelling van het plan zou namelijk rekening zijn gehou den met de richtlijnen van een ge meentelijke projektgroep die zich met geluidshinder heeft bezigge houden. Het commentaar meent, dat het luchtverwarming en -koe- lingssysteem waarin het bouwplan voorziet, afdoende zijn. De Muziek school zegt wel, dat een koelsys teem 'hoge prioriteit' heeft, wan neer er geld voor is. Het enige argument van de plaatselijk nieuws schrijver van het tegenrapport, dat bij de school emge vragen oproept, is de akoestiek in de zalen van het gebouw. De heer Tolboom stelt, dat het 'galmlokalen' zullen zijn. In het bouwplan is een bedrag van 5000,- opgenomen voor onder meer akoestisch onderzoek. Hier bij is er vanuit gegaan, dat er geen omvangrijke studie op dit gebied nodig zal zijn. In een bnef aan de heer T. Hen driks, ambtenaar van afdeling On derwijs en Welzijn, vraagt de Mu ziekschool of dit mderdaad zo is. De heer Hendriks heeft hierover kennelijk informatie ingewonnen bij de afdeling Bouw- en Woning toezicht, want bij het raadsvoorstel is een interne brief gevoegd van de heer R. Knipscheer, ambtenaar van die afdelmg. Deze schrijft, dat een akoestisch adviesbureau zou moe ten worden ingeschakeld, om on der meer te berekenen welk bouw materiaal dient te worden gebruikt. Hij noemt zelfs al de naam van een bureau, dat bij zijn afdeling goed zou staan aangeschreven. De heer Knipscheer besluit zijn brief met de zin: 'Ik naam aan dat thans voor onvoorziene akoesti sche uitgaven een ruime post 'on voorzien' is gereserveerd.' Deze ambtenaar sluit dus kennelijk met uit, dat het bedrag, dat voor akoes tisch onderzoek is uitgetrokken, zal worden overschreden. (Vein de redaktie) 1 LEUSDEN/AMERSFOORT - De televisiekijkers die zijn I aangesloten op de Leusdense Centrale Antenne Inrichting I (CAI) zijn deze week verstoken van de Belgische tele visie- zender RTBF-1. De uitzendingen zijn niet meer te ontvan- Igen, omdat uit de Amersfoortse ontvangstmast twee an- Itenneversterkers werden ontvreemd, en vernielingen Iwerden gepleegd aan de schakelkasten op bordessen in de Inabijheid van de mast. Sommige andere programma's wor- Iden overigens ook niet vlekkeloos ontvangen. het vorige weekend hebben ivoegden zich toegang ver- ift tot het terrein waarop de 'angstapparatuur staat opge- De totale schade die zij daar ichtten, bedraagt ongeveer luizend gulden. Vervangende atuur is niet voorradig, waar- r het enige tijd duurt voordat F-l weer kan worden ontvan- diefstal en de vernielingen den door het Amersfoortse •bedrijf pas in de loop van vori- veek geconstateerd. In het be- van die week meldden ver- iidene kijkers, dat de Belgi- zender niet werd doorgege- Daarorn werden metingen uit- oerd. Hieruit bleek dat er geen lalen tot het net doordrongen. ;on niet worden vastgesteld of nentaire onderdelen defekt Dat was aanleiding voor dewerkers van het bedrijf om installaties in de mast te contro- Toen was meteen duidelijk er aan de hand was. et is volgens het CAl-bedrijf de de maal dat onbevoegden zich lang tot de mast verschaften, ikt na de ingebruikneming er in april '84 werden spandoeken top gehangen. Dit jaar werd ng, bij de start van de doorgifte van beide BBC-televisiezenders een kabel doorgezaagd. De Amersfoortse onderneming vindt driemaal scheepsrecht, en is overgegaan tot extra voorzienin gen aan het hek rond de mast. Deze moeten het onmogelijk maken om op het terrein te komen. ANDERE TEGENSLAGEN De CAI-en van Leusden en Amersfoort hebben echter met meer tegenslagen te kampen. Da gelijks tussen 9.00 en 17.00 uur kun nen bij bepaalde weersomstandig heden storingen optreden op de Belgische televisiezender Vlaams I Deze hinder is het gevolg van werkzaamheden van de PTT in ver band met de komst van Nederland III. Volgens plan komt deze zender in het voorjaar in de ether. Tot dan kunnen de storingen voorkomen. Een technisch mankement m het Amersfoorts ontvangststation ver oorzaakt een ander ongemak. Via de radio is op de frequentie van de televisiezender Nederland 1 (101,4 Mhz) een hoge fluittoon hoorbaar. Er wordt aan gewerkt om dit euvel zo spoedig mogelijk te verhelpen. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretarfaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor hel donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: I 66.80 per |aar. I 33.90 per hall jaar, 17,20 per kwartaal (lachten bezorging: 'Is abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 lur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op net onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 ei 19 30 uur), tel 033 940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt o»nemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Ntbestellen foto's: D« meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u naiestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bijvooruitbetaling op giro 871441. t n.v BDU B V te Barneveld, me djidelijke vermelding van de gewenste foto het aantal, nunmer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 115,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kint ook contant betalen op ons kantoor. leiaden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling onbangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- kraitenkombinatie fe Barneveld. LEUSDEN - Zeven kollektanten uit Leusden en Stouten- burg van het Koningin Wilhelmina Fonds (K.W.F.) kregen donderdagavond een gedenkpenning uitgereikt in 'De Woelige Hoek' aan de Prinses Irenelaan in Leusden-Zuid. Ze kregen het eremetaal omdat ze tien, vijftien of twintig jaar voor het fonds langs de deuren zijn gegaan. De personen waar het om gaat en het jaar waarin ze met dit liefda digheidswerk begonnen, zijn: me vrouw A. Voskuilen (1978) en me- (advertentie) VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. LEUSDEN - In de Dorpskerk in Leusden-Zuid werd donderdag een geslaagde zangavond gehou- den. Medewerking verleenden j de Christelijke Gemengde Zang- I verenigingen 'Kunst Veredelt' en 'De Lofstem', beide onder leiding van Pieter Leebeek. De bekende j soliste Reinate Heemskerk liet ook haar 'gouden' stemgeluid ho- ren. Het repertoir bestond uit geeste lijke liederen. Behalve koorzang vond er ook samenzang plaats. De algehele leiding was in handen van Sipke van der Land, wellicht be- I kend als televisie-presentator. ACHTERVELD - Vrijdagavond houdt Hobbyclub de Klont weer een knutselavond in de Moespot De aanvang is om 19.00 uur. Alle jeugdige knutselaars tussen 8 en 12 jaar zijn deze avond van harte welkom. De entree is 1,50. Er kan deze avond gemerkt wor den met gips en ook zullen er sur prises kunnen worden gemaakt. Ook de bekende soliste Reinate Heemskerk liet haar 'gouden'stemgeluid m het kerkgebouw horen LEUSDEN - De Rooie Vrouwen in de Partij van de Arbeid afdeling Leusden vieren vrijdag 27 novem ber hun tienjarige bestaan m Vrou- wenontmoetingscentrum "t Voor onder', Burgemeester Van der Postlaan 2. Die dag zijn alle vrou wen er vanaf 21.00 uur welkom. Meer informatie wordt verstrekt door Tineke Klerk, telefoon 033 - 947337, of Poulien van der Post, telefoon 033 - 948160. De Amersfoortse mast op de Berg voor de ontvangst van radio- en televisiesignalen. Onverlaten verschaften zich het vorige weekend toe gang tot het terrem, steelden twee antenneversterkers en vermelden een schakelkast. vrouw M.A. Smal (1978), beiden uit Stoutenburg; mevrouw L. ten Wol- de (1971), mevrouw R. Nobel-De Vaal (1971), de heer J Blom (1967), mevrouw W.F.M. Verbart-Adank (1978), en mevrouw P. de Wüde-De Koning 1978), allen uit Leusden. De heer H. Loeber, promoter van het K.W.F. m deze regio, reikte hen de penningen aan het einde van de vergadering uit. Toen werd tevens afscheid ge nomen van mevrouw Mannee. Zij is vijftien jaar wijkhoofd van het K.W.F. in Leusden geweest. Zij was die jaren verantwoordelijk voor on der meer de verdeling van de kol- lektebussen. LEUSDEN - In het psychogeriatri sche verpleeghuis 'Lisidunahof, Li- sidunalaan 18, zijn de volgende personen voor de opleiding tot zie kenverzorgende geslaagd: Petra Boode, Lianne v.d. Bijgaart, Ida v.d. Heuvel, Anja te Kampe, Simon van de Mast, Sandra Saathof, Anja van Soeren en Lucy Tuin. door Jan Versteegt November is bezig een bij zonder natte maand te wor den. Afgelopen donderdag bezorgde een storing ons erg veel regen. In Achterveld viel ruim 27 mm, maar in het westen viel meer. Hazers- woude kwam op meer dan 50 mm. In sommige gebieden is al meer dan 100 mm geval len. Dat is boven het lande lijk gemiddelde. Vele sportvelden maakten dan ook een soppige indruk. Ook het weekeinde verliep niet droog. Zaterdag opnieuw regen, maar wel aanvoer van zachte lucht. Qua temperatuur hebben we de afgelopn tijd niet te kla gen. Deze bevindt (bevond) zich boven de normale waarde voor de tijd van het jaar. Het opmaken van een weers verwachting voor de ko mende dagen is nogal proble matisch. Daarvoor is de si tuatie op dit moment (zondag middag) op de weerkaart erg onduidelijk. Laat ik het pro beren uit te leggen. Allereerst zijn er nog depres sies. Deze zijn actief in de omgeving van IJsland. Op hun route naar het oosten splitsen zij zich in tweeën. Eén helft trekt naar het noor den richting Nova Zembla. Een ander deel koerst naar het zuidoosten via de Noord zee richting Nederland en Europa. De bovenstroming is Noordwest tot Noord. Teglijkertijd zien we op de weerkaart een ijzersterk ho- gedrukgebied boven Noord- Rusland. Naar verwachting zal genoemd hogedrukge- bied een luchtdrukwaarde krijgen van 1050 hpa. In eerste instantie leek het erop dat dit gebied zich zou gaan uitbreiden naar het westen, richting Scandina vië. De koude lucht in Rus land (Moskou -12, Leningrad -10) zou dan geleidelijk ter rein winnen. Dit werd in de hand gewerkt door het weg trekken van een depressie richting Midden-Duitsland en de Alpen. Later leek deze situatie zich wat anders te gaan ontwikke len. En wel zodanig, dat er depressie-invloed bleef bo ven de Noordzee en Zuid- Scandinavië. De stroming zou dan meer Noordwestelijk blijven. Kortom, bij het 'ter penne' gaan van dit over zicht is alles nog een beetje onduidelijk. Ikzelf verwacht dat we toch geleidelijk in wat koudere lucht terecht komen, nadat de wind meer naar Noordoost draait. We moeten het maar afwachten. Al eerder heb ik erop gewe zen dat er al geruime tijd ho- gedruk heerst ook boven Noord-Scandinavië en Noordoost-Groenland. Dit zegt nog weinig over het ver loop van de komende winter, immers ze kunnen in januari wel geheel van de weerkaart verdwenen zijn. Maar een duik in de historie heeft mij geleerd dat strenge winters vaak voorafgegaan worden door een zachte november in West-Europa met tegelijk een opgbouw van hogedruk bo ven de Oeral. Al genoemd het jaar 1946. Het Russisch maximum breidde zich toen half december naar het wes ten uit. De winterjas moet zo langza merhand uit de mottenballen, denk ik. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigings nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie -rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! LEUSDEN - De kollektie die het Koningin Wilhelmina Fonds on langs in de gemeente Leusden hield, heeft 20.500,- opgebracht. De opbrengst zal worden gebruikt voor de bestrijding van kanker. Woensdag 25 november 19.00 uur: vergadering gemeen teraad over begroting 1988, in het gemeentehuis, 't Erf 1; 20.15 uur: chansonnier Paul Drij vers m "t Claeverenblad', De Brink 16 Donderdag 26 november 10.00 uur: bijeenkomst Katholie ke Bond van Ouderen in 'De Kom', Hamersveldseweg 51; 20.00 uur: bijeenkomst land bouworganisaties in 'De Til', Ha mersveldseweg 30; 20.00 uur: vergadering gemeen teraad in het gemeentehuis, 't Erf 1; 20.15 uur: concert m "t Claeve- renblad', De Brink 16. Dinsdag 24 november: 20.00 uur E.H.B.O. lezing Ons Gebouw Woensdag 25 november: 9.00 uur Handwerk Hobbyclub de Moes pot Donderdag 26 november: 13.30 uur Bejaardensoos Ons Gebouw 20.00 uur Ledenvergadenng Ons Genoegen Ons Gebouw Vrijdag 27 november: 19.00 uur Knutselen Hobbyclub de Klont De Moespot Zaterdag 28 november: 20.00 uur Disco Show de Klaveet Zondag 29 november: 14.00 uur Disco de Klaveet Dinsdag 1 november: 9.00 uur Welfare Zonnebloem Ons Ge bouw.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3