O* O* ieos voorlopig iet te stoppen eleurstellende start Antilopen Koploper struikelt over Joop van Santen Nieuwe kampioenen bij Jeu de Boules Haaien halen uit op Kringwedstrijden ezan/SSS kansloos verslagen: |)rfballers geven voorsprong in slotfase weg Henk en Bauke Bokhorst onttroond: iaü m m a m Ut M OEN - Ook in de zevende ronde van de volleybalcompeti- L het vrouwenteam van LEOS in de derde divisie D kaars- |t overeind gebleven. In thuishal De Meent slaagde ook de ner twee, het Barneveldse Brezan/SSS er niet in de ontke- e Leusdenaren een halt toe te roepen. Integendeel, binnen [aar besliste de ploeg van Ad van Woensel het duel in eigen ideel, via de alleszeggende setstanden 15-6,15-10 en 15-4. leren stegen naar een gedeelde tweede plaats in de eerste e, door thuis in een boeiend gevecht af te rekenen met het erkse NVC 2. Het werd 3-1 in het voordeel van de Leusde- volleyballiefhebber lijkt in den getuige te zijn van een wonder. Het vrijwel com- vemieuwde LEOS-dames- dat aan de vooravond van competitie haastig in elkaar I gesleuteld, blijft vnend en verbazen. De speelsters, or een belangrijk deel erva- |op derde divisie niveau mis- Londen elkaar razendsnel en heden ten dage kan alleen maar worden vastgesteld dat LEOS een ploeg in het veld stuurt, die staat als een huis. Een beter bewijs van deze stel ling, dan de prestatie van afgelo pen zaterdag in de vermeende topper tegen nummer twee SSS kan dan ook nauwelijks gevonden worden. SSS werd in nog geen uur naar huis gestuurd, als een kind dat van een nurkse leraar de op dracht krijgt om het huiswerk nog maar eens over te doen. Van een echte topper was er dan ook geen sprake. Tenminste als men zich bij een topper iets voor- steld dat met spanning en preste ren op het scherpst van de snede te maken heeft. Maar de onvermij delijke vraag die zich nu begint op te dringen is, als SSS, dat tot zater dag slechts twee punten kwijt raakte, niet in staat is LEOS te stop pen. wie is dat dan wel? Met an dere woorden, moet de weg die LEOS is ingeslagen niet recht streeks naar de tweede divisie lei den? Boven verwachting Trainer/coach Ad van Woensel vindt deze conclusie in dit stadium van Dijk valt aan namens LEOS. Marjan van Engelenhoven (rechts) en Petra Küh kijken toe. nog veel te voorbarig. "Ik kan er natuurlijk met omheen dat het alle maal boven verwachting gaat. Zo zeer zelfs, dat ik er een beetje ang stig van wordt. De ploeg is onge looflijk snel aangepast aan de nieuwe situatie. Maar daarnaast ben ik er ook van overtuigd dat het nu pas echt moeilijk wordt. Er heeft een schifting plaatsgevon den in de ranglijst en ik denk dat juist de ploegen uit de midden moot, die nu al geen uitzicht op promotie meer hebben, en de ploegen onderin het gevaar gaan vormen. Wij zijn nu het aas waarop gejaagd wordt en iedereen zal er op gebrand zijn tegen ons goed te presteren", laat de coach na afloop weten. "Maar vandaag heb ik echt op de bank zitten gemeten. Het is de ver dienste van het team geweest, dat SSS nooit in het spel ik gekomen. Onze service was het sterkste wa pen, waarmee de tegenstander zoveel problemen had, dat men aan eigen aanvalsopbouw nauwe lijks toekwam. En daarnaast heeft de ploeg de zwakke punten van SSS goed uitgebuit Met name de spelverdeelster bij SSS, die geen goede stop had, werd als mikpunt gekozen en dat heeft goed uitge pakt", aldus een zeer tevreden Van Woensel Rode lap Met name de eerste minuten van de eerste en tweede set werden gekenmerkt door zenuwen, het geen onder de omstandigheden (de voorlopige hegemonie in de derde divisie stond op het spel) niet zo verwonderlijk was. Merk waardig genoeg profiteerde SSS daar het meest van. In beide sets keken de Leusdenaren tegen een achterstand aan (1-3 en 1-4). Eén van de grote winstpunten ten op zichte van voorgaande seizoenen bij LEOS is echter dat men zich door een achterstand met laat de moraliseren. Integendeel, nu lijkt een negatief saldo te werken als de spreekwoordelijke lap op een stier. En toen LEOS alle schroom van zich geworpen had, bleken de Barnevelders niet meer bij machte om de Leusdense stoom wals nog te keren. Onder leiding van uitblinker Marjan van Enge lenhoven, die zich in korte tijd heeft ontwikkeld tot een zeer waardevolle kracht in het team, werd SSS onder druk gezet en met name op de snoeiharde, zuivere serveerballen van de Scher- penzeelse had de tegenstander geen antwoord. Petra Küh, die ook een gevaarlijke opslag in huis heeft, liet eveneens nuttige pun ten noteren. Aanvallend klopte het ook heel aardig, waarbij afwisselend de buitenkant werd gezocht (Amta Visser) of het midden, waar Astnd van Dijk klaar stond om te scoren. Het had in de eerste set snelle winst tot gevolg: 15-6. Alleen in de tweede set kwamen de Leusdenaren seneus in gevaar Na een moeilijk begin, kwam LEOS pas bij 6-6 op gelijke hoogte met SSS en besliste men, niet zel den na lang, fraaie rally's, bij 15-10 ook de tweede in eigen voordeel. Na deze morele dreun, brak bij SSS de weerstand, dat zich slechts in het laatste bedrijf snel gewon nen gaf: 15-4. Tekening In de eerste klasse B begint er enige tekening in de strijd te ko men. En na zeven wedstrijden komt LEOS als één van de toppers boven drijven. Na een aarzelende start (drie gelijke spelen), zijn de mannen van Bert van Doom na vier overwinningen met stip gestegen naar eem gedeelde tweede plaats. Aan de basis van die klassering stond de belang rijke winst die vrijdag in De Korf tegen NVC 2 geboekt werd. De Nijkerkers deelden voor de wed strijd de derde plaats met de Leus denaren, zodat het duel de nodige belangen als inzet had. Het basissextet dat Van Doom het veld instuurde, bestaande uit Rob de Koning, Alex Moraal. Jos Haze laar. Enk Schoone wille, Roel Steenman en Edwin Meyerman, leverde gewoontegetrouw een degelijke eerste set af. Vooral Schoone wille viel op met snelle, verrassende aanvallen, waarop de Nijkerkse defensie totaal geen vat had. Omdat de bezoekers zelf aan vallend maar weinig power kon den mobiliseren (slechts één aan valler bleek in staat om gevaar te süchten m de Leusdense verdedi ging), was de eerste set in korte tijd bekeken: 15-5. In de tweede set leek het üj echter gekeerd. De bezoekers raakten warm gedraaid, en namen oppor tunistisch een 0-6 voorsprong. Per soonlijke fouten in de LEOS-ver- dediging waren hier voornamelijk debet aan. Na een time-out kwam LEOS op karakter terug, maar via 3-6, 5-7, 6-9 en 7-10, duurde het tot 10-10 Voor de Leusdenaren NVC weer in het vizier kregen. Erik •DEN- De hernieuwde kennismaking met het district Mid- Yederland in de micro-competitie is het achttal van Antilo- maar matig bevallen. De uit de Overgangsklase terugge in Leusdenaren, die dit seizoen met dezelfde vaart weer het landelijke niveau wensen terug te keren, kwamen in irste ontmoeting van het zaalseizoen niet verder dan een pel tegen Thor. In Harmeien, waar de Leusdenaren wel tste van het spel hadden, liep Antilopen zich stuk op de ettelijkheid van de ontvangende ploeg. In de voorlaatste lut van het duel lieten de Leusdenaren zich verrassen en in twee punten uit handen: 11-11. verhaal van Antilopen zal de illiefhebber zo langzamer- ■wel bekend in de oren klin- |Een opmerkelijke opmars leen aantal districtsklassen, J vorig seizoen tot promotie let voorportaal van het lande- I korfbal walhalla, de Over- klasse. Hoewel de Leusde- J daar geen slechte indruk llieten, bleek de ploeg nog gewassen tegen de moor- f concurrentie op het op éen gste korfbalniveau. De tech- len conditioneel goed onder- 1 Leusdense ploeg leek vooral Ichtoffer te zijn geworden van Ind in de richting van meer j ingesteld korfbal. De Leus- I ploeg had met name moeite li harde duels staande te hou- dat betreft is het nog maar jag of Antilopen nu zo'n mak- I seizoen tegemoet gaat. Op gste districtsniveau lopen jvijfeld ploegen rond die zich pten koste van inzet en licha- 'geweld' staande kunnen l Aan de andere kant bren- Leusdenaren in de meuwe Jtitie wel landelijke ervaring |ch mee, iets wat dit seizoen van doorslaggevende zou kunnen blijken te r het gelijke spel afgelopen [ag tegen Thor betekenden n tegenvaller, dat het streven Overgangsklasse zo snel |jk weer te bereiken door- Natuurlijk mag men met nt in een uitwedstrijd al |evreden zijn, maar in dit ge- s er op méér gerekend. En Jt onrechte, want m Harmeien ■Antilopen de sterkere ploeg |been. Technisch goed ver- •pel werd echter op essen- tomenten afgewisseld met |e fouten, die de Leusdena- üschijnlijk de das hebben Paan. Kees van Buren...teleurstellend. RENDEMENT Voor het oog van de toeschou wers ontrolde zich een aantrekke lijk schouwspel, dat echter meer spannend dan goed was. In doel treffend opzicht had Antilopen lan ge tijd het initiatief, maar de Leus denaren verzuimden om het gat zo groot te maken, dat Thor met meer terug kon komen. Antilopen kwam voortvarend uit de startblokken. Het eerste aan- valskwartet. bestaande uit Koos Meinsma, Frank van de Pijpekamp, Margret Versteeg en Jeanet Jekel haalde vol rendement uit het eerste optreden in de vijandelijke korfzó- ne Koos Meinsma tekende voor de eerste twee treffers van de wed strijd, door vanuit een strafworp en een vrije worp 0-2 aan te tekenen. Het andere viertal van Antilopen Ooyce Osnabrugge, Jan Costa, Walther Urbach en Maijon Ab- bnng) kwam in aanvallend opzicht minder goed uit de verf. Maar met een 50% score was er nog mets aan de hand. Door een vnje bal door het mandje te mikken, consolideer de Joyce Osnabrugge de voor sprong van twee punten. Uit een strafworp kwam Thor dichterbij: 1-3. Maar voor het eerste kwartier goed en wel vol was, waren de Leusdenaren hun voorsprong al weer kwijt. Na de vak wisseling was Thor driemaal achtereen succesvol en kon Antilopen weer opmeuw beginnen. In plaats van een voor sprong, keken de Leusdenaren in een tijdsbestek van een paar minu ten ineens tegen een achterstand aan: 4-3. In de twintigste minuut tekende Jan Costa de gelijkmaker aan, door van afstand raak te schieten, maar gaf Thor het heft voorlopig niet uit handen: 5-4. vanaf dat moment was het echter weer de beurt aan Anti lopen, dat in de slotfase het schoon heidsfoutje weg leek te poetsen. Koos Meinsma wees zijn ploeg van afstand de weg. waarna Marjon Abbring zijn voorbeeld kort voor de veldwisseling twee keer volgde en Antilopen optisch weer op ro zen deed plaats nemen: 5-7 GRILLIG Hetzelfde merkwaardige ver schijnsel als m de eerste helft, her haalde zich meteen na de hervat ting. De haast spreekwoordelijke onverzettelijkheid van de tegen stander, waar Antilopen nogal wat verhitte herinneringen aan over heeft gehouden door de jaren heen, werd ook m de eerste minu ten van de tweede helft ten tonele gevoerd. In drie minuten tijd had Thor de score weer in eigen voor deel omgebogen en in plaats van aan uitbouwen te denken, moest Antilopen eerst weer achterstand ongedaan zien te maken: 8-7. De achterstand leek voor de Leusdenaren overigens het sein om de bordjes defimtief te verhan gen. De Leusdenaren deden in galligheid met voor hun tegenstan der onder en lieten zien ook tot dne treffers op rij in staat te zijn. Nadat Joyce Osnabrugge met een schot van halve afstand een vlekje had weggewerkt, liet Frank van de Pij pekamp alle schroom varen en te kende met twee afstandsschoten voor 8-10. Met nog een kwartier te gaan, een redelijke uitgangspositie voor het verdere verloop van de wedstrijd, zo leek het. Bij het ingaan van de slotfase koesterde Antilopen nog immer die voorsprong van twee punten. Jan Costa had met een strafworp een treffer van Thor ongedaan ge maakt. zodat de Leusdenaren bij 9-11 nadrukkelijk aanspraak maakten op twee wedstnjdpunten. Zover zou het echter toch niet ko men. Eerst verslikte Joyce Osna brugge zich, toen zij haar directe tegenstander alleen ten koste van een onreglementaire handeling nog kon stoppen. De strafworp be tekende 10-11 en Thor rook bloed. In de voorlaatste mmuut bezweken de Leusdenaren voor de druk. Jan Costa kreeg een afstandsschot om zijn oren en zag de gelijkmaker door de korf gaan: 11-11. Bij het laatste fluitsignaal moch ten de Leusdenaren zich eigenlijk nog gelukkig prijzen, dat het slechts bij het verlies van één punt bleef. Hoewel de Leusdenaren het spel lange tijd domineerden en aan de winnende hand leken, had er voor Thor wellicht meer in gezeten als er iets langer doorgespeeld zou Schoonewille nam in de beslis sende fase opnieuw het voortouw en leidde zijn ploeg, via 13-11 naar de tweede setwinst: 15-11. Wakker In de wetenschap dat er in ieder geval al één punt binnen was, ver slapte de concentratie bij LEOS in de derde set. Het gevoel dat men er al was, bleek tegen deze tegen stander duidelijk misplaatst. Hoe wel Bert van Doorn tot twee keer toe via een time-out probeerde zijn team tot orde te roepen, liep NVC weg neer een ruime 3-10 voorsprong. Pas toen werden de Leusdenaren weer wakker. Pogin gen om het kwaad alsnog uit te bannen, waren echter toch al tot mislukken gedoemd Bij 9-15 vis ten de Leusdenaren achter het net. Toch tekende het herstel zich in de slotfase van de derde set al weer af, zodat er nog geen reden was om te wanhopen Roel Steen man, die m verdedigend opzicht een zeer solide indruk achterliet, en Jos Hazelaar verrasten de Nij kerkse defensie, door in plaats van een set-up te geven, te kiezen voor 'prikballen' achter het blok van NVC. Via 7-2 en 10-6, finishten de Leusdenaren redelijk gemak kelijk bij 15-8, een resultaat dat goed bleek voor een voorlopige tweede plaats in het klassement. Uitblinker Marjan van Engelenhoven laat zien hoe ze met haar service SSS onder druk hield. Het legde LEOS geen windeieren: 3-0 winst. LEUSDEN - Met het vallen der bladeren en het natter worden van de baan, is er een einde gekomen aan de competitie van de Leusdense jeu de boulesclub "De Hakhorst". In de A-poule ging de titel ditmaal niet naar Henk en Bauke Bokhorst. Zij moesten de eer aan Johanneke Bokhorst en Rudolph de Groot laten. Met 13-2, 13-11 waren de nieuwe kampioenen in het on derlinge duel te sterk voor het befaamde Bokhorst-duo. Pijpekamp twee zijn. Voor de Leusdenaren zal het dan ook niet gemakkelijk zijn om vast te stellen wat de werkelijke waarde van dit resultaat zal znn. Johanneke Bokhorst en Rudolph de Groot kwamen tot de fraaie score van twaalf punten uit zeven wedstrijden. Ze hoefden slechts een punt af te staan aan Coen Bis- schops en Thieu Stienen en aan duo Peter van Olmen en Roelof de Groot Die slaagden er zelfs in de kampioenen met 13-0 te verslaan, nadat ze overigens in de eerste set met 13-2 hadden verloren. De derde plaats ging naar Peter van Olmen en Roelof de Groot, die evenveel punten veroverden als Bisschops-Stienen, maar na zeven wedstrijden zegge en schrijve één boule-punt meer hadden. In de B-poule was de strijd zeer spannend Het ging hier tussen Ruud en Tiny Dam enerzijds en Ruud en Eric-Jan Noom ander zijds. Met twaalf punten uit zeven wedstrijden bleef doublette Noom de concurrentie tenslotte één punt voor In de onderlinge con frontatie ging de stnjd met 13-2 en 4-13 ook gelijk op. Duo Noom ver speelde verder een punt aan Mar cel van Kampen en René Süenen, die derde werden. In de triplette-competitie hebben Hans Manuel, Peter van Olmen en j Thieu Stienen hun leidende posi tie, halverwege de competitie op gebouwd, niet kunnen behouden. Ze werden in het tweede deel overvleugeld door Johanneke en Bauke Bokhorst en Rudolph de Groot. Met 13-11, 13-4 won het kampioenstrio de beslissende wedstrijd tegen hun voornaamste rivalen. Tnplette Ruud. Tiny en Marcel Dam legde beslag op de derde plaats Eindstand A-poule: 1. Johanneke Bokhorst/Rudolph de Groot 7 -12 73). 2. Henk en Bauke Bokhorst 7 -10 52). 3. Peter van Olmen en Roelof de Groot 7 - 7( 15). 4. Coen Bisschops en Thieu Stienen 7 -7 (+14) 5. Hans en Janny Vossebeld 7 - 5 (-29). 6 Enule Eskenazi en Max Jonkman 6 - 5 (-33). 7. Mieke en Kees Bokhorst 7 - 5 (-50) 8. Ad Duister en Marcel Dam 6 - 3 (-42). Eindstand B-poule: 1Ruud en Enc-Jan Noom 7 -12 66). 2 Tiny en Ruud Dam 7 -11 70). 3. Marcel van Kampen en René Süenen 7 - 8 16). 4. Hanneke Noom en Mimo Sciortino 7 - 7 21). 5 Ton Jacobs en Sjouke Stuiver 6 - 6 (+9) 6. Paul Janssen en Henk de Ridder 4 - 3 (-26) 7. Wim van der Laaken en Rem Boer- mans 5 -1 (-67). 8. Paulinis Bisschop» en Hetty Stienen 5 - 0 (-89). Eindstand C-poule: 1. Hans Manuel en Rob van der Werve 5 - 9 50). 2. Hans van der Moolen en Wim Ste vens 5-7 41). 3. Martin van Slingerland en Jan van de Mosselaar 6 - 6 4). 4. Arie van den Bremer en Dirk van Dorp 6 - 5 (-25) 5. Jan en Marüjn Kuyk 6 - 4 (-1). 6. Jo van Riezen en Kaünka Süenen 6 - 4 (-57). 7. Sjoerd Wiegersma en Hame de Win- ter4-3(-12). Eindstand triplette-competitie: 1 Johanneke en Bauke Bokhorst en Ru dolph de Groot 12 - 20 106) 2 Hans Manuel. Peter van Olmen en Thieu Süenen 12 -17 71) 3. Tiny, Ruud en Marcel van Dam 12-11 (-2). 4 Marjolein, Hans en Joost Jacobs 11 - 11 (-3) 5 Bep en Ton Jacobs en Ruud Noom 12 - 9 (-44). 6. Hetty Süenen, Wim van der Laaken en Coen Bisschops 11-8 (-47). 7 Hanneke Noom, Martin van Slinger land en Jan van de Mosselaar 12-6 (-81) LEUSDEN - In het Zeister zwembad 'De Geiser' hebben de Haaien de rest vn de vereniging binnen de Kring Utrecht nog eens duidelijk gemaakt dat de Leusder Zwem en Polo club een faktor is geworden, om rekening mee te houden. Op alle num mers viel men in de prijzen met als resultaat: 5 maal een eerste, twee keer een tweede en 4 maal een derde plaats. Om dit fraaie resultaat te berei ken, moesten de deelnemende Haaien op vrijwel alle nummers sneller zwemmen dan ze ooit te voren waren geweest. Vandaar dat men in de analen van de ver eniging weer de nodige persoon lijke records zou bijschrijven. Het waren bovendien vrijwel stuk voor stuk verbetenngen die ge zien mochten worden. Wat bijvoorbeeld te denken van de tijd die Jeroen Verhoeven üj- LEUSDEN - In de huiscompetitie van de Schaakvereniging Leusden is de spanning weer volledig teruggekeerd. Koploper Huis in 't Veld verloor namelijk verrassend van Joop van San ten, waardoor de achtervolgers de lijstaanvoerders weer in het vizier kregen. In de bondscompetitie dienden De Jager en Flohr namens het eer ste hun 'hangpartijen' uit de ont moeting met de Rode Loper nog uit te spelen. Het uitgangspunt voor beide spelers was een 3-3 stand. De Jager won en Flohr ver loor, waardoor de eindstand 4-4 werd De tweede goede prestatie van de Leusdenaren in de zware klasse. Bij de jeugd heeft Boersen de lei ding in de huiscompetitie weer in handen genomen. De afwezigheid van Van de Weerd speelde hem daarbij in de kaart. Van de Bildt gaat aan kop bij de C-jeugd. Voor de liefhebber deze week een schaakprobleem (zie diagram). Wit dreigt zijn toren weer te ver- liezen, maar voorkomt dat door m drie zetten mat te geven. Welke zetten zijn dat? Oplossing vol gende week. Uitslagen huiscompetitie J. van Santen - P. Huis in 't Veld W. Velker -B.Uneken C. Kerkhof -H .Roelofs E. Halkes - A. Peperkamp H. Peperkamp - R. Staal S. Jager - E. Moed J. Agterberg - R. Stienen S. van Dokkum - J. Langman W. van der Harst - A. Rietveld H. Voskamp - J. Gerrits L. Boogaard - C. Heierman J. Talens - L. Buurlage D. Willigenburg - G. Wisman H. Oosting - S. Berg R. Visser - H. van Dalen K. Linse - P. Quelle C. Veenendaal - H. Struiwig W. Schouten - A. Valkenburg N. van der Neel - A. Wisman Linda van Wegen. dens zijn race op de 100 meter school op de klokken bracht. Met 1.39.5 wist hij zijn persoonlijke re cord met maar liefst 5 seconden aan te scherpen. Vergelijkbare prestaties werden geleverd door Carine Kampes (bijna drie seconden sneller op de 100 meter vrij), Bons van Gorkom (drie seconden sneller op de 100 meter rug en 2 5 seconden sneller op de 100 meter vlinder) en Nicole de Haan die na een korte afwezig heid toch in staat bleek haar üjd op de 100 meter rugslag met zelfs 12 seconden omlaag te brengen. Tenslotte mag de prestatie van Lmda van Wegen niet onvermeld blijven. Twee persoonlijke re cords op zowel de 100 meter rug als de 100 meter vlinder, leverden haar tweemaal een eerste plaats op. Resultaten Knng B wedstrijden 100 meter schoolslag Simone Buitelaar (2e) 1.47.9, Jeroen Verhoeven (le) 1.39.5, Annelieke Jacobs (3e) 1.30.0, Karei v.d. Pijpekamp (3e) 1 21.1 Enk Küthe 1.22.4 100 meter rugslag Linda van Wegen (le) 1.26.1, Karin v.d. Lagemaat 1.33.5, Bas Schreuder 1.29.9 (diskwalificatie). Caspar Renkers (3e) 1.27.3, Ben Kam pes 1.27 8, Boris van Gorkom (le) 1 24 2. Nicole de Haan (2e) 1 52.3. 100 meter vrije slag Carine Kampkes (3e) 1.15.9. 100 meter vlinderslag: Danny Alewijn 1 42.9, Linda van Wegen (le) 1.32.2, Bert Kampes 1 42.6, Bons van Gorkom (le) 1 33 7.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7