'antores Familiares' oogstte succes net concert in Groszkrotzenburg Inzameling gereedschap Benzine gestolen Sokaal degens doorrijden na aanrijding Boete en voorwaardelijke ontzegging rijbevoegdheid Thema-ochtend overroken ergadering werkgroep Milieu-Educatie jchtpaar Vlaanderen won hoofdprijs in jubileumaktie 'De Biezenkamp' leusder krant: Solidanteitswmkel bestaat vijfjaar: Ochtend over winter kwaaltjes Kinderdisco Inbraak Hasjbezitters aangehouden Oud papier -aktie Reggae in 'De Geut' Jeugddienst [leusden, VERGROTEN? LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Wisselvallig fbeze weekindegemeerte/ Leusden Achterveld LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT DONDERDAG 26 NOVEMBER 1987 plaatselijk nieuws (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De reis van het Leusdense koor 'Cantores Familiares' naar West-Duitland was een groot succes. Het gezelschap vertrok zaterdagmorgen per autobus naar het plaatsje Groszkrotzenburg. Zaterdag en zondag gaf het koor een uitvoering in deze en de naburige plaats Kahl. 'Freitag... Aktuell', een krant vergelijkbaar is met de Leusder nt en verschijnt in Groszkrot- Lurg, werd vrijdag uitvoerig uit doeken gedaan, welk koor de plaats zou bezoeken. In dit nieuws blad werd geschreven, dat 'Canto- res Familiares' zich voornamelijk bezighoudt met Latijnse missen van onder andere Haycin, Mozart, Dvo rak, Schubert, Caldara en Al- brechtsberger. Gerefereerd werd aan het feit, dat het St. Caeciliakoor uit Groszkrotenburg in 1986 een bezoek bracht aan Leusden. GASTGEZINNEN Na de aankomst in de Westduit- se plaats konden de koorleden kennismaken met hun gastgezin nen. De eerste uitvoering werd die avond gegeven tijdens de mis in de plaatselijke St. Laurentiuskerk. Het volledige koor zong toen de Mis in D van Dvorak en het 'Cantate Domi no canticum novum' van Heinnch Schütz. Tenorsolist Jan Huurdeman vertolkte daarna 'Du bist, o Herr, mein Schirm' van Dvorak. Jeroen Wijnands nam de Sonata m B-dur van Marcello voor zijn rekening. Na deze dienst vond een feeste lijke bijeenkomst plaats ter ere van Sint Caecilia. Daar werd uiteraard ook gezongen, weliswaar geen rrxicc-ar* rryaaj mepf nrofane muziek. Samen met de plaatselijke bevol king werd het Nederlandse lied 'Wij zingen voor de lol' aangehe ven. Als dank bood 'Cantores Fa miliares' de gastgezinnen een m Nederland gemaakte extra bele gen kaas aan. De mwoners van Groszkrotzenburg lieten zich ook niet onbetuigd. Zij kwamen met een kist Frankenwijn over de brug. Zondagmorgen gaf het Leusden se koor weer een concert, toen in het naburige plaatsje Kahl. Ook hier waren de bezoekers enthou siast. Na de uitvoering kreeg 'Can tores Familiares' een langdurig ap plaus. Vele aanwezigen lieten hun bewondering blijken over de muzi kale kwaliteiten van de zanggroep. De organist van de kerk in Kahl liet weten, dat hij het op prijs zou stel len als het koor vaker een bezoek aan zijn plaats zou brengen. LEUSDEN/UTRECHT - Dui- nd gulden boete en zes anden niet rijden, als hij nen twee jaar nog eens in fout gaat. Die straf was sdag weggelegd voor een jarige man uit Leusden, die h voor de Utrechtse politie- hter moest verantwoor- i, omdat hij ruim een jaar eden auto had gereden met n tweeëneenhalf keer te il drank op. Bovendien was doorgereden na een aanrij- g- p 20 september waren ver- hte en zijn gezin naar Amers- t gereden met de bedoeling daar te blijven slapen bij familie. Door een ruzie werden de plannen veranderd. De Leusdenaar nam vrouw en kinderen mee naar huis, hoewel hij inmiddels te veel ge dronken had. Op de terugweg belandde het gezin met auto en al via een paaltje tegen een andere auto. „Door de schrik" reed de verdachte door. „Ik rijd nog niet zo lang auto, dus ben ik het nog niet zo gewend", zei de man. Hij zei zijn rijbewijs niet te kun nen missen om op zijn werk te ko men. De politierechter, mr. R. Meertens-Zeeman, greep die op merking aan om een lesje moderne man-vrouw-verhoudingen te doce ren. :,En moet uw vrouw met twee kinderen dan altijd maar op de Fiets boodschappen doen?" vroeg zij de Leusdenaar. „Oh, maar doe ik," antwoordde die, om daar zachtjes aan toe te voegen: „zo af en toe". Meertens: „Ik wou net zeggen. En ik weet hoe zwaar het is met kinde ren; en al die kerels die maar werken moeten. Maar dit terzijde." Zij besloot iets van de eis van de officier van justitie, mr. J. van Hout, af te halen. Die had, bij dezelfde voorwaardelijke ontzegging, 1250 gulden boete geëist. Verdachtes advocaat, mr. G. Boven, die dat „aan de forse kant" vond, bepleitte enkel een boete. K)EN - De werkgroep Milieu- tie van de Stichting Comité 0|euzorg Leusden houdt maan- 30 november een vergadering Leusdense gemeentehuis, 't 0331 Erf 1. Deze bijeenkomst begint om 20.15 uur. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening; 2. Notulen vorige vergadering; 3. Mededelingen; 4. Ingekomen stukken; 5. Schoolprogramma; 6. Lesbrieven; 7. Rondvraag. LEUSDEN - De hoofdprijswin naars van het chequeboekje, dat de winkeliers van 'De Biezen kamp' uitgaven ter gelegenheid van het 25-jarige bestaan van het koopcentrum, zijn de heer en me vrouw Vlaanderen. Het echtpaar woont op de Gagelhof in Leus den. Zij ontvingen de prijs, een Compact-Discspeler, dinsdag uit handen van de voorzitter van Winkeliersvereniging De Bie zenkamp', slager G. Timmer. Het boekje waarmee de prijs te winnen was, werd eind oktober in de hele gemeente Leusden ver spreid. Iedereen die van het boek je gebruik maakte, kon wekelijks een prijs winnen en kwam meteen in aanmerking voor de hoofdprijs. Mechtpaar Vlaanderen ontvangt uit handen van de voorzitter van Win- \ersveremging De Biezenkamp', slager Timmer, een Compact-Dis- sler. Dit apparaat was de hoofdprijs m een wedstrijd die werd gehou- I ter gelegenheid van het 25-jarige bestaan van het koopcentrum. ■j )nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. herschijnt elke dinsdag en donderdag. ledaktle: Jacob van Lier en Hans Mosterd edaktle-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker indredaktie: Hans Mosterd Severing kopij en advertenties: »r het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor it donderdagnummer tol uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur edaktie en administratie: antoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op erkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur eleloon 033-941495 (administratie en redaktie) ibonnementsgeld: 66 60 per |aar. 33.90 per hall |aa7 I 17,20 per kwartaal lachten bezorging: s abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagmiddag 18 00 ir ie hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op el onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18 30 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt inemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 |abestellen toto's: i meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u [•bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) Vj vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v. BDU B V te Barneveld. I duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, jummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, [•bestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en l'5,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). |kunt ook contant betalen op ons kantoor. iusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling btvangt u de gewenste foto('s) thuis JE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- antenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - In Vrouwenontmoe tingscentrum "t Vooronder', Burge meester Van der Postlaan 2, wordt woensdag 2 december een thema ochtend over roken gehouden. Het thema luidt: 'Ik rook, jij niet?' Het doel van de bijeenkomst is bevor dering van het onderlinge begrip tussen rokers en met-rokers. Een medewerker van de Stichting Volksgezondheid en roken zal het onderwerp inleiden. Hij heeft veel met de betreffende problematiek te maken gehad. Alle vrouwen die belangstelling voor het onderwerp hebben, zijn van harte welkom. Het ontmoe tingscentrum is om 9.00 uur open. Vanaf 9.15 uur wordt het thema be sproken. Meer informatie wordt telefonisch verstrekt via nummer 033 - 948160. ACHTERVELD - Zaterdag a.s. bestaat de Solidari- teitswinkel in Achterveld vijf jaar. Om deze lu strum dag in het teken van de Derde Wereld te stellen organiseert de Wereld winkel Achterveld op deze 28ste november een inzamelactie van oud ge reedschap. Iedereen kan tussen 9.00 en 17.00 uur oud gereedschap zoals hamers, beitels, scha- -- - - -x- tuigen enz. in de wagen die dan klaar zal staan op het plein voor de Moesport depo neren. De stichting "Gered gereed schap" verzorgt vervolgens de reparatie en de verzen ding naar projecten in de Derde Wereld. Vanaf 12.00 uur worden er in de Moespot video's gedraaid. Dit zijn video's over die pro jecten m de Derde Wereld en voor de klemeren is er de Fa beltjeskrant. Er wordt dan ook gratis koffie geschonken. ACHTERVELD/LEUSDEN - De Re gionale Kruisvereniging 'Leusden- Achterveld' houdt woensdag 2 de cember een thema-ochtend in het wijkgebouw aan de Roo van Alde- wereltlaan 13 in Leusden-Zuid. Deze bijeenkomst heeft als thema: 'Winterklachten bij oudere men sen'. De zaal is open om 21.00 uur. Het thema wordt tussen 9.30 en LEUSDEN - In 'De Woelige Hoek', Pnnses Irenelaan 1, m Leusden- Zuid wordt morgen de maandelijk se kinderdisco gehouden. Dit eve nement begint om 19.00 uur. Er wordt deze maal onder meer Rock and Roll-muziek gedraaid en hits uit de Top-40. Iedereen vanaf 14 jaar is welkom. De toegang is gra tis. LEUSDEN - Leusdenaar C. van B. stond maandagochtend vroeg vreemd te kijken, toen bleek dat er geen benzine meer in de tank van zijn auto zat. In totaal bleek veertig lieten benzine te zijn gestolen. De wagen stond geparkeerd aan Kor noelje. De Leusdenaar deed aan gifte bij de politie. LEUSDEN - Maandag werd aangif- j te bij de politie gedaan van een inbraak bij Benzon aan de Lariks- laan. Aan de achterzijde van het pand werd een dubbele ruit vernield, waarna het bedrijf werd doorzocht. Vermist wordt er niets. Buiten trof de politie voetsporen aan. 12.00 uur behandeld. De entree is vrij. Op deze bijeenkomst komen be kende winterklachten aan de orde, zoals koorts, neusverkoudheid, oorontsteking, keelpijn, voor hoofdsholte-ontsteking, hoest, spierpijn en wintertenen. Bespro ken wordt wat aan de voorkoming van deze kwaaltjes kan worden ge- j daan. Ook kunnen onderling tips op dit gebied worden uitgewisseld. LEUSDEN - De Leusdense politie heeft dinsdag om ongeveer 10.00 uur twee leerlingen aangehouden van de Streekschool voor Beroeps Begeleidend Onderwijs (SBBO) aan de Clarenburg, die in het bezit wa ren van 0,7 gram hasj. Het betreft de achttienjarigen A.O. uit Blaricum en H.G. uit Utrecht. Tegen hen is proces verbaal opgemaakt. De politie kwam de bezitters van de geestverruimende middelen op het spoor na een tip van de school leiding. Volgens een politiewoord voerder gaat het om een narcoti cum van Afghaanse herkomst. dag 30 november een container voor de inzameling van oud-papier. Daar kan die dag tussen 8.00 en 14.00 uur papier worden gebracht. De formatie 'Roots '86'. LEUSDEN - Jongerencentrum 'De Geut', Zwarteweg 29, staat zater dagavond in het teken van de Reggae. Dan zal vanaf 21.00 uur de formatie 'Roots '86' op de plan ken staan. 'Roots '86' is een viermans groep uit 't Gooi, die vorige zomer uit pure liefhebberij door een aantal rasmu zikanten werd opgericht. Na de eerste repetities oogstte de band succes met optredens in café's m 't Gooi en Amsterdam. Vooral de ori ginele sound sprong in het oog. Een strakke ntme-sektie, een dwingende slaggitaar en emotio nele toetsenpartijen staan garant voor de gepaste begeleiding van een met alle muziekstijlen flirtende, maar door reggae bezeten stem. Deze stem behoort zanger/compo nist Waldo toe, voorheen aanvoer der van "Rebel' en "Rotjoch'. Met deze groepen maakte hij ook emge platen. De toetsenman van de groep is I Marc Sticky Fingers. Behalve bij I deze band speelt hij ook bij "Rebel', I Jah Fifi verzorgt de baspartij. Sa men met drummer William Shakes peare staat hij garant voor een ste vige basis. De toegangsprijs bedraagt met en zonder Geut-pas ƒ4,-. De opbrengst van deze aktie is be- LEUSDEN - Bij de Openbare basis- stemd voor de aanschaf van zoge- school "t Palet', Willem de Zwijger- naamde knikkertegels voor de laan 1 in Leusden-Zuid, staat maan- nieuwe speelplaats. LEUSDEN - In de Dorpskerk, Arn- hemseweg 75 in Leusden-Zuid, wordt zondag 29 november een jeugddienst gehouden. Het thema is: 'Onderweg zorgen voor elkaar". De dienst begint om 18.30 uur. De bijeenkomst staat onder leiding van mevrouw H. Konijnenberg. Mu zikale medewerking verleent Mi chel Patty. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 25,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Het is wat kouder gewor den. Een depressie, die in het weekeinde boven IJsland lag is via ons land naar het zuiden getrokken. Op zijn route nam deze depressie ook koude lucht mee naar be neden. Zo vielen er op de Britse eilanden buien met hagel en natte sneeuw. Na het passeren van ons land draaide de wind naar het oos ten, en stroomde wat koude re lucht, afkomstig van Oost-Duitsland en Polen, naar ons toe. Eenmaal aangekomen in de Middellandse zee acti veerde genoemde depressie opnieuw en begon zich weer noordwaarts te verplaatsen. Aan de voorzijde werd war me lucht vanuit Afrika naar het noorden getranspor teerd. Op weg naar de Alpen koelde deze lucht af en kwam het daar tot uitvoerige sneeuwval. Dat was ook het geval op de Balkan en in Rusland, waar de warme iUCfU up ue diuaoi acumc^iye zeer koude lucht botste, met als gevolg dat ook daar veel regen en sneeuw viel. Al met al is het niet precies gegaan zoals de prognoses eind vorige week ons voor schotelden. Naar verwach ting zou het gisteren een nare dag zijn geweest, tenminste zo leek het dinsdag. En dan nu even vooruitkij ken. Het lijkt erop dat we de komende dagen nog onder invloed blijven van genoem de depressie. Het blijft daar door wisselvallig weer. De kans op neerslag blijft aan wezig. Ik zeg neerslag, om dat ik er rekening mee houd dat er af en toe een witte vlok tussen kan zitten. In het weekeinde wordt een noordelijke tot westelij ke stroming voorzien. De luchtdruk is namelijk hoog boven de oceaan. In de hoge luchtlagen wordt koude lucht aangevoerd. Doordat de luchtaanvoer plaatsvindt over het relatief warme wa ter van de noordzee zal de middagtemperatuur ruim bo ven de 0 oraden Celsius blij ven. Al met al een onplezie rig weertype. Het machtige Russische maximum heeft zich wat naar het zuiden teruggetrok ken. De koude vrieslucht handhaaft zich echter wel boven Noord- en Midden- Scandinavie en het noorden van de Sovjet-Unie. Slecht weer is het de laat ste dagen geweest in de lan den rond de Middellandse Zee. Er is veel regen geval len, wat overigens normaal is voor de tijd van het jaar. Op vallend koud was het in Spanje. Er viel daar zelfs wat sneeuw. En zo breken de laatste da gen van november aan en be gint 1 december de meteoro logische winter. Een voorlo pige terugblik levert een nat te en vrij zachte november- maand op. De herfst als ge heel zal wel vrij zacht verlo pen, maar er staat nog nacht vorst op de lijst. Dat verliep anders in 1965. Toen telde de maand november twaalf sneeuwdagen en achttien vorstnachten. Donderdag 26 november 10.00 uur: bijeenkomst van Ka tholieke Bond van Ouderen in 'De Kom', Hamersveldseweg 51; 20.00 uur: vergadering gemeen teraad in het gemeentehuis, 't Erf 1; 20.00 uur bijeenkomst van land bouworganisaties in 'De Til', Ha mersveldseweg 30; 20.15 uur: concert in "t Claeve- renblad', De Brink 16. Vrijdag 27 november 19.00 uur: kinderdisco in 'De Woelige Hoek', Prinses Irenelaan 1 in Leusden-Zuid; 19.30 uur: tentoonstelling Post duivenvereniging Leusden in het clubgebouw op het Jan Banning- park; 20.15 uur. opening expositie in "t Claeverenblad', De Brink 16. 21.00 uur: vienng tienjarige be staan Rooie Vrouwen in "t Vooron der', Burgemeester Van der Post laan 2. Zaterdag 28 november 9.00 tot 13.00 uur: tentoonstelling postduivenvereniging, zie vrijdag; j 10.00 tot 11.30 uur: sinterklaasvie- ring 7- tot 12-jangen bij "Blijhof, Lisidunalaan 2; 13.30 tot 15.00 uur: idem voor 3- j tot en met 6-jarigen; 15.30 uur: informele bijeenkomst van de kiesvereniging van Leusden J '85 in basisschool "t Palet', As schatterweg 36c; 20.00 uur: bowlingavond Foreign Contact Group, telefoon 033 - 944572 of 944723; 21.00 uur optreden reggaefor- matie 'Roots '86' in 'De Geut', Zwar teweg 27. Zondag 29 november 14.30 tot 17.30 uur: uitvoering 1 jazzgroep "Blue Voice' m 'De Hak- j horst', Waarden 25a, 18.30 uur jeugddienst in de Dorpskerk, Arnhemseweg 75 in Leusden-Zuid. Maandag 30 november 10.00 uur rondleiding langs ex positie in "t Claeverenblad', De Brink 16; 20.15 uur: vergadering werk groep Milieu-educatie van de Stichting Comité Milieuzorg Leus den, in het gemeentehuis, 't Erf 1; Dinsdag 1 december 20.00 uur: vergadering raads commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, in het ge meentehuis, 't Erf 1. Donderdag 26 november: 20.00 uur Ledenvergadenng Ons Genoegen Ons Gebouw Vrijdag 27 november: 19.00 uur Knutselen Hobbyclub de Klont De Moespot Zaterdag 28 november: 20.00 uur Disco Show de IQaveet Zondag 29 november: 14.00 uur Disco de Klaveet Dinsdag 1 november: 9.00 uur Welfare Zonnebloem Ons Ge bouw. (advertentie) VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Hef kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. V

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3