J VW start ledenwerfactie I Jloemendal Beheer BV ^bouwt aan Kastanjelaan 3roep zes van 'De Vallei' n televisieprogramma Calpe BV gaat bouwen in De Fliert Inventarisatie vrouwencultuur Concert van 'Continental Singers' Expositie in "t Claeverenblad' Paketten voor Polen edental moet komende maanden verdrievoudigd worden DONDERDAG 26 NOVEMBER 1987 plaatselijk nieuws ARAG PJSDEN - Paul Bloemendal eheer BV gaat verhuizen au de Ambachtsweg naar de astanjelaan in het bedrij- enterrein Princenhof. B&W lellen de gemeenteraad oor, Bloemendal Beheer BV aartoe een perceel grond te trkopen. Hel gaat om een terrein met een ppervlakte van 4.420 vierkante U? meter. De prijs die is overeengeko men is 110,- per vierkante meter, exclusief BTW. Het is de bedoeling, dat Bloe mendal Beheer ter plaatse een kantoor-verzamelgebouw neerzet. In het betreffende raadsvoorstel wordt gesteld, dat een dergelijk gebouw past in de opzet van het betreffende bedrijventerrein. Aan de Larikslaan is al een dergelijk bouwwerk verrezen, terwijl er mo menteel aan een dergelijk gebouw gewerkt wordt aan de Olmenlaan. 'Er bestaat veel belangstelling voor de vestiging in een dergelijk gebouw, terwijl de arbeidsplaats- bezetting hoog te noemen is', aldus het college van B&W. Bij de ver koop gelden de gebruikelijke voorwaarden, zoals de gemeente raad die voor de verkoop van be drijventerreinen heeft vastgesteld. In het raadsvoorstel meldt het college van B&W, dat in het bedrij venterrein Pnncenhhof nu nog maar één perceel bouwgrond overblijft, ter grootte van ongeveer vierduizend vierkante meter. 'Met de ARAG Rechjtsbijstand Verzeke ring NV, reeds gevestigd aan de Kastanjelaan, zijn wij in een ver gevorderd stadium van onderhan deling over de verkoop van deze grond. Op korte termijn hopen wij u hierover nadere voorstellen te kun nen doen', aldus B&W. Het voorstel tot verkoop van grond aan Bloemendal Beheer komt komende dinsdag ter sprake in de vergadering van de commis sie voor Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening. El USD1 5 van •EN - Leerlingen van groep van de Protestants-christelij- basisschool 'De Vallei' aan de ischatterweg zijn morgen via televisiezender Nederland 2 te en. Vanaf 10.00 nor zendt de ederlandse Onderwijs Televi sie (N.O.T.) dan namelijk het pro gramma "Nieuws uit de natuur uif, waaraan de school heeft meegewerkt. De opnames voor dit programma werden dinsdag 24 november ge maakt in het Kringloopcentrum van de Milieuboer aan de Nijverheids- weg m Amersfoort. De aanleiding voor de N.T.O. om er te filmen, was de lessenserie 'De Kringloop', die het Amersfoortse milieubedrijf on langs presenteerde. Dit lesmate riaal is onlangs aangeboden aan alle Leusdense basisscholen. Tijdens de opnamedag kregen de leerlingen van 'De Vallei' een rondleiding langs tweedehands spulletjes die in het centrum zijn opgeslagen. Drie scholieren, Jan Hendrik Joosten, Janine Kónemann en Jurgen ten Hoeve, kregen van de programmamakers van de N.T.O. een vraag voorgelegd. Deze vraag luidde: 'Wat vind jij van het rigoureus omhakken van de bos sen?' De kans is groot, dat de het antwoord van deze leerlingen via de televisie is te vernemen. De 'Continental Singers'. AMERSFOORT - De 'Continental Smgers and orchestra' geven vrij dag 4 december een concert m 'De Brug', Schuüenburgerweg 2. Deze uit de Verenigde Staten van Noord-Amenka afkomstige groep bestaat uit vijf zangers en vijfen dertig instrumentalisten. In het ei gen land neemt het koor een voor- AMERSFOORT - De VW emiand start met een grote denwerfactie om het aantal den van de vereniging te :engen op circa tweedui- •nd. Om het publiek 'warm' halen wordt er een voor- Ifeelaanbieding gedaan: wie lid wordt voor 1988 krijgt nog resterende weken van jaar gratis. Een niet gennge opgave om het ntal leden te vermeerderen met tea vijftienhonderd; momenteel l de VW 630 leden. De komen- tijd zal er echter 'stevig aan ge kken' worden, onder andere in blicaties op de Op Stap-pagina De Stad Amersfoort. Leden betekent in dit geval dat sprake is van een vereniging. Et iedereen zal weten dat de Ver- iging voor Vreemdelingen Ver- er deze vorm heeft, en om de iv/arring nog wat groter te ma li: niet overal in het land bestaat veremgmgsvorm, er zijn bij- irbeeld ook stichtingen. In 1898 werd de eerste VW op- mcht en sindsdien is het niet ïer weg te denken als vraagbaak or hulpeloze toeristen, mensen e de weg kwijt zijn, degenen die or een concert willen reserveren :etera. Kortom, de VW staat ten inst van iedereen en niet alleen or leden: dat is met bij elke ver- iging het geval. „In het verleden was het zo", rtelt directeur Cock de Jong, at we die diensten voor niets tie enden en dat is nu nog vaak Alleen bij het Theaterbespreek bureau vragen we voor reserverin gen 2,50, voor leden is dat echter gratis." En daarmee heeft De Jong dan gelijk één voordeeltje voor de le den genoemd. Andere pluspunten "van een lidmaatschap zijn bijvoor beeld korting op boekwerkjes, stadsplattegronden, de mogelijk heid om telefonisch te reserveren voor theatervoorstellingen, en kor tingen bij diverse horeca-gelegen- heden, fitness- en danscentra, bio scopen. alsmede maandelijkse 'premies' bij theatervoorstellingen in De Flint, Witte Zaal en Poppen theater Toermalijn. Verder zijn er kortingsacties bij het sportfond- senbad, Bosbad en Dierenpark. Wie een goed gebruik maakt van zijn lidmaatschap, haalt het geïn vesteerde geld binnen een jaar snel terug. MEER WAARDERING Er is meer dan goede hoop dat het aantal leden van de VVV de komende tijd aanzienlijk zal toene men. Waarschijnlijk ook omdat de Amersfoorters hun eigen stad de laatste jaren meer zijn gaan waar deren. Dat geldt ook voor de men sen van buiten de stad. In een interview in DSA van fe bruari 1982 stelde de VW-direc- teur onder meer de vraag: wat denkt en weet een niet-Amers- foorter over Amersfoort? Toenter tijd zullen er bij velen gedachten zijn geweest aan een duf provin ciestadje, zal de kei niets gezegd hebben, de binnenstad onbekend zijn, en Muurhuizen 'nog nooit van door Hans Bouwman gehoord' zijn geweest. Dat is nu, volgens De Jong niet meer zo. „Nee, ook door de oprichting van de Stichtmg Amersfoort Pro motion is er een duidelijke kente ring gekomen", zegt De Jong die er aan toevoegt dat zowel de eigen als regio-bewoners meer waardering voor Amersfoort zijn gaan krijgen. In het genoemde artikel zei De Jong verder dat Amersfoort een levendige stad zal moeten worden met zitjes en terrasjes m de binnen stad, met straatmuzikanten en - vooral in de zomermaanden- eve nementen. „Daar maak je de stad - en zeker niet alleen voor de toeris ten- aantrekkelijker door. Nu, vijf jaar jaar later concludeert hij: „Het winkelgebeuren is in de afgelopen jaren duidelijk verbe terd, onder meer door het afsluiten van de Langestraat. Ook het aan bod is beter geworden al zouden we er graag nog een Bijenkorf bij hebben wat dat is een 'trekker'." TOEKOMSTWENSEN In het rapport 'Buitenshuis in de binnenstad' van het NRIT bevélen de samenstellers aan dat Amers foort het historisch perspectief be ter benut en uitbouwt. Met meer dan driehonderd monumenten kan Amersfoort wedijveren met alle an dere histonsche plaatsen in Neer land. Alleen Maastricht heeft poor ten en delen van een muur die oou- der zijn dan de Kamperbinnen poort. Verder zou het winkelbestand nog verder verbeterd kunnen wor den alsmede het horecagebeuren dat zich volgens De Jong goed ont wikkelt. Winkels blijken een grote trekpleister te vormen voor zoge naamde dagtoeristen. Bellers en Ten Have schreven in 1985 in hun doctoraalscriptie 'Binnenstedelijke receratie en toerisme" onder meer dat dagtochten voor winkels van groot belang zijn, en dat omge keerd een goed winkelbestand als doel voor dagjesmensen belang rijk zijn. De twee onderzoekers be rekenden dat ruim eenderde van de tijd die aan dagtochten besteed wordt, opgaat aan aankopen, da gelijkse boodschappen en de ho reca. Volgens het TROP (Toeristisch Recreatief Ontwikkelingsplan mei 1987) heeft Amersfoort ruim driehonderd winkels: een kwan titatief groot aanbod dat kwalita tief onder de maat blijft. De con currentie van Utrecht, Hilversum en Zeist is volgens het plan dan ook groot. Wensen van VW-directeur De Jong voor de toekomst houden bij voorbeeld in een low-budgethotel. „Nu moeten we vaak uitwijken naar Soest en dat is jammer." Verder zou Middeleeuws-Amersfoort zich ver der in de museumsfeer moeten ont wikkelen. 'Uitgangspunt' zou daar bij moeten zijn dat de bezoeker na het museumbezoek m werkelijk heid ziet hoe de historische panden en plekjes in Amersfoort zich in de loop der eeuwen ontwikkeld heb ben. In het 'echt' dus zien hoe bij voorbeeld Koppelpoort en Muur huizen eruit zien. LEUSDEN - Calpe BV, een technische handelsonderne ming in schakelmateriaal die momenteel aan de Leusdense Eikenlaan gevestigd is, ver huist naar Achterveld. Als de gemeenteraad akkoord gaat, kan het bedrijf nieuwbouw realiseren op het Achterveldse be drijventerrein De Fliert. Het gaat in De Fliert om een ter- rem met een oppervlakte van 690 vierkante meter. Het college van B& W stelt de gemeenteraad voor, die grond te verkopen voor 99,- per meter, exclusief BTW. Bovendien gelden de gebruikelijke voorwaar den, zoals de gemeenteraad die heeft vastgesteld in de model koopovereenkomst voor bednjfs- percelen. Aanstaande dinsdag zal de com missie voor Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening zich over het voorstel beraden. aanstaande plaats in op het gebied van hedendaagse gospelmuziek. Momenteel maken de 'smgers' voor de vijfentwintigste maal een toernee door Europa. Het concert m Amersfoort begint om 20.00 uur. De toegangsprijzen zijn de volgen de: 12,50 m de voorverkoop, 13,50 aan de zaal, en 6,- voor kmderen tot 10 jaar. De voorver koop vmdt plaats m het kantoor van de Amersfoortse VW, Stations plein 28, en op het adres Weerden- burg 3 m Leusden Voor meer infor matie en reserveringen zijn de vol gende telefoonnummers beschik baar. 033 - 945157 en 635151. Een andere wens van De Jong is dat er bij de tientallen VWs in het land wat uniformiteit zou komen zodat bijvoorbeeld VW-mformatnces overal in het land volgens eenzelf de salarisschaal gehonoreerd zou den worden, en dat er met betrek king tot de opleiding richtlijnen kwamen. „In het verleden is daar wel sprake van geweest, maar dat is nu niet meer het geval, door de bezuinigingen zijn die plannen on dergesneeuwd." den was met de wijze waarop aan het imago van Amersfoort gewerkt werd. Later kreeg de stichtmg meer een toenstisch-recreatieve opzet. „Het is zonder meer een goede zaak geweest dat de STAP is op gericht", aldus De Jong. In de praktijk betekende dat twee organisaties die voor hetzelf de doel, de promotie van Amers foort, werkten. Nu werkt de STAP I onder de vleugels van de VW met eén professionele kracht gedeta- cheerd bij de VW. In juli 1986 werd bij de VW Amersfoort het Congres Buro op- gericht; hierbij hebben zich mo menteel ruim twintig bedrijven I aangesloten. Het bureau benadert de vergader- en congresmarkt in Nederland en presenteert zich op 1 landelijke en internationale beur zen om potentiele klanten op de mogelijkheden m de regio te wij zen. In de afgelopen penode heeft zich het 'zakelijk toerisme' volgens De Jong goed ontwikkeld. Volgend I jaar zullen ongeveer zesduizend adressen m het land aangeschre- ven worden om ook voor volgend weer congressen naar Amersfoort I te knjgen. Een ander aandachtspunt is de komende tijd echter ook het win- i nen van nieuwe leden. LEUSDEN - In galerie "t Claeve renblad', De Brink 16, wordt mor gen om 20.15 uur een tentoon stelling geopend. Vanaf dan tot 21 december exposeren er de drie kunstenaars Helen van Brakel, keramiek; Paula Middendorp, aquarellen; en Jacques Candel, fotografie. De pianist Jan van Maris van Dijk zal de opening muzikaal luister bijzetten. Hij speelt onder meer de compo sitie 'Aquarellen' van Gado. Mor genavond zal één van de exposan ten, Jacques Candel, een toelich ting op zijn werk geven. De fotograaf werd geboren in 1936. Nadat hij de Fotovakschool had doorlopen, kwam hij in dienst als cameraman bij de toenmalige Nederlandse Televisie Stichtmg. In dit beroep is hij vijfentwintig jaar werkzaam. Zijn opleiding laat hem echter met los, want hij fotografeert nog steeds veel. Hij heeft met zijn opnames veel succes, zowel in bin nen- als in buitenland. Voor zijn eigen fotoclub en bevriende clubs geeft hij lessen over portret- en figuurfotografie in diverse werk vormen. Helen van Brakel is autodidakte. Zij is ongeveer vijf jaar intensief met keramiek bezig. Zij maakt vooral zogenaamd gebruikskera- miek. Verder experimenteert zij met glazuur. In haar werkstukken probeert zij evenwicht te vinden tussen de vorm van het voorwerp en het glazuur wat erop wordt aan gebracht. Een heel andere techniek brengt Paula Middendorp-Pnns voor het voetlicht, namelijk aquarelleren. Zij schildert het liefst zelfgeschikte bloemboeketten, en verstilde land schappen. Haar aquarellen hebben vaak grote afmetingen. De openingstijden van de expo sitie zijn: zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Kees Vial geeft maandag 30 november een rond leiding langs de tentoongestelde werken. Deze begint om 10.00 uur. UTRECHT - Naar aanleiding van een voorstel van de Stichting Bevordering Emancipatie en Fe minisme (B.E.F.) houdt Berthe Schoonman de komende tijd een onderzoek dat tot doel heeft de vrouwencultuur in de stad en de provincie Utrecht te inventarise ren. Op grond van dit onderzoek zullen beleidsaanbevelingen worden gedaan. Het gaat om vrouwen en vrou wengroepen die zich bezighouden met beeldende kunst, literatuur, theater, muziek, film/video en foto grafie, zowel op amateuristisch als op professioneel gebied. Het on derzoek wordt gesteund door de provinciale Raad voor Cultuur, Vorming en Onderwijs. Het rapport dat eruit voortvloeit, zal worden ge presenteerd op een studiedag over vrouwenkuituur, in juni 1988. Vrouwen of vrouwengroepen die aan het onderzoek willen deel nemen, kunnen kontakt opnemen met Berthe Schoonman. Zij is op maandag, dinsdag en woensdag ochtend te bereiken bij de ge noemde provinciale raad, Maria- plaats 51, telefoon 030 - 310307 DE STAP Een belangrijke factor binnen de promotie van Amersfoort heeft ook de STAP gespeeld: de Stichtmg Amerfoort Promotie, indertijd op gezet bij de opening van de Een hoorn met onder meer de burge meester en de Karelse van de VW, Opgencht omdat men niet zo tevre- AMERSFOORT - Vrijdag 27 novem ber tussen 18.30 en 21.30 uur en zaterdag 28 november tussen 10.00 en 12.00 uur kunnen voedselpaket- ten voor Polen worden ingeleverd in de Opstandingskerk aan het Eu- terpeplein. Dit is de laatste moge lijkheid van dit jaar om paketten in te leveren. Er kan geen kleding worden ingeleverd. De paketten dienen minimaal 8 kilogram te wegen. De prijs voor transport bedraagt momenteel 2,75 per kilo plus 7,50 per pak ket. De kosten voor een pakket van 10 kilo bedragen dus 35,-. Deze aktie wordt georganiseerd door de Werkgroep Amersfoort van de Stichting 'Midden-Neder land helpt Polen'. Meer inlichtingen over de aktie worden verstrekt door de volgende leden van de werkgroep: Roel en Lma Schuu ring, telefoon 033 - 806039; Nicolet van de Ben, telefoon 033 - 723481; of Pia Geuken, telefoon 033 - 729475. Giften voor de aktie zijn uiter aard welkom. Deze kunnen wor den gestort op het gironummer van de werkgroep, 310031, of reke ningnummer 93.10.27.608 van de Bondsspaarbank BELEID INDALISME 'arson pleitte daarop met klem _or de spoedige aanstelling van milieu-ambtenaar. Verder lek zijn fractie van oordeel, dat een gecoördineerd optreden n halt moet worden toegeroepen n vandalisme, vervuiling, over- van wielrijders in winkelcentra aan snelheidsovertredingen. )ok hield hij het college voor, de veranderde wijze, waarop gemeente de Onroerend Goed- lasting gaat heffen - op basis van daadwerkelijke waarde, en niet «r op basis van de oppervlakte, 1. - niet mag lijden tot wijzigingen ar de individuele burger. Ook de es zouden niet onnodig mogen rden verhoogd. JNST )e liberale fractievoorzitter be- itte ook nog structurele finan- le ruimte voor kunst m de wijken voor monumentenbeheer. In tede termijn maakte Parsons etiegenote Lily van Amerom dui- ijk, dat de VVD met betrekking de kunst dacht aan een stnictu- bedrag van twintigduizend den per jaar. MPOST ten ander idee van de liberale the behelsde een gedeeltelijke ossing voor het compostpro- em. 'De gemeente zit met een tischot aan compost. De WD ent dat deze compost tegen ui- aantrekkelijke voorwaarden «re 'geboden kan worden aan onze ,09-fgers. Niet alleen onstaat dan [nte voor nieuwe opslag, we krij- ^20 ook een milieuvriendelijke "kope oplossing', aldus Par- Jan Jacobs (PvdA) ging in zijn beschouwing meer op de beleids matige kant van het gemeentelijke reilen en zeilen in. Hij stelde, dat zijn fractie drie eisen stelde bij het invullen van de bestuurlijke ver nieuwing in Leusden. Die eisen wa ren: een volstrekt collegiaal colle ge van B&W; een voortvarende aanpak en een zorgvuldige bege leiding van de veranderingen m de organisatie en een grotere open heid en samenhang van beleid, voortvloeiend uit de eerste twee punten. RESERVES Jacobs stelde daarop, dat bij het definitief beschikbaar komen van het meerjaren-activiteitenplan en van de meerjarenonderhoudsno- ta's de noodzakelijk aan te houden financiële reserves opnieuw zou den kunnen worden bekeken. 'Het steeds maar groeien van de reser ves mag geen beleidsdoelstelling zijn', zei hij. Tenslotte vroeg hij speciale aan dacht voor de woningbouw in 't Ruige Veld, natuur en milieu en voor de minima. REAGEREN Ben Stoelinga vroeg namens Leusden'85 om snellere reacties vanuit het gemeentelijk bednjf op vragen, wensen of klachten van de burgers. Hij had kritiek op de wijze van begroten, omdat die naar zijn mening feitelijk nieuw beleid in het vooijaar, bij de presentatie van de Voorjaarsnota, onmogelijk maakte. WETHOUDERS Vervolgens benadrukte hij nog eens, dat een vierde wethouder de Leusdense gemeenschap relatief veel geld kost. Hij stelde het CDA daar nadrukkelijk verantwoor delijk voor. 'Het CDA eiste dat op. Flexibiliteit kan het CDA niet op brengen, maar het vraagt dat wel van de andere partijen. Dat noem ik 'de politiek van het egoisme. En ik wil het CDA dan ook vragem welk beleid het wil inleveren voor die vierde wethouder. Of: wat moeten de inwoners van Leusden betalen voor het politieke spel.' CDA-er Jan Konijnebelt weerleg de die kritiek later, door te stellen 'dat het vele werk, dat vier wethou ders nu doen, op termijn wel eens geld zou kunnen besparen.' Financieel, zo bleek Stoelinga van mening, zou er in het ambtelijk apparaat ook nog wel bezuinigd kunnen worden. 'Kijk maar naar het rapport van Rijnconsult over de ge groeide chef-cultuur. Er zijn in Leusden te veel ambtenaren te hoog ingeschaald', aldus Stoelinga. Daarop somde ook hij nog een aantal wensen van zijn fraktie op. WINST Harm Offereins (GPV/SGP) ging in zijn beschouwing ook uitvoerig in op het laatste jaar. Het huidige college kon en wilde hij niet beoor delen op haar kunnen. Daar zat het nu eenmaal te kort voor achter de tafel. Vandaar, dat Offereins nog een keer schetste, wat naar zijn mening de belangrijkste taken van het college zouden moeten zijn. Als groot winstpunt noemde hij daarbij, dat de raadsfracties zich allemaal hadden ingezet om tot een oplos sing te komen. Daarnaast gaf Offereins vnj uit voerig aan, wat in zijn visie opgeno men diende te worden in het Meerjarenaktieplan. Daarbij noem de hij onder meer de brandwerga- De fractie van de PvdA overlegt tijdens één van de schorsingen. Zo veel viel er overigens niet te overleggen: dat komt mogelijk bij de voorjaarsno ta aan de orde. rage en de gemeentewerf, evenals verantwoorde huisvesting voor de bibliotheek. Ook een mogelijk on derkomen voor de Histonsche Kring en de toegankelijkheid van het oud-archief bleken bij de heer Offereins hoge prioriteit te hebben. FIETSERS Ep Oostra (D66) bepleitte in zijn algemene beschouwing vooral ver beteringen aan de infrastructuur voor fietsers en wandelaars. 'Dat verdient veel aandacht. En een deel van de financiële reserve van de gemeente komt hen toe', aldus Oostra. Ook het fonds 'Kunst in de wij ken' bleek zich in de warme be langstelling van D66 te kunnen ver heugen. Verder wilde de heer Oostra op korte termijn duidelijkheid over de brandweergarage, de gemeente- werf, de bibliotheek en het Huiis voor de Sport. Tenslotte bepleitte hij extra bij dragen voor de sociale minima, om hen in staat te stellen gebruik te maken van de sportieve en cultu rele voorzieningen in de gemeente. 'En dat is geen potverteren, dat is investeren in de jeugd en dus in de toekomst', zei hij. BELASTING Uit de antwoorden - zowel op de vragen in eerste als in tweede ter mijn - van het college bleek onder meer, dat het onwaarschijnlijk is, dat er individueel geen verschillen zullen optreden bij de nieuwe wij ze, waarop de Onroerend Goed- belasting wordt vastgesteld. 'De manier waarop dat gaat gebeuren, is totaal verschillend van wat we tot op heden deden. De reele waarde van een pand, of het oppervlak, daar kan nu eenmaal een groot ver schil bij optreden', zo hield wethou der Bram Vroon (CDA) van finan ciën zijn gehoor voor. 'We hadden zelf ook met zo snel willen veranderen van rekenwijze, maar het is ons door het Rijk opge legd. En daarbij blijft ons uitgangs punt, dat de totale opbrengst niet hoger wordt. Daar streven we ten slotte ook naar in het beleidspro gramma: geen verhoging van de belastingen.' Ten aanzien van de leges - de bedragen die de gemente int voor, bijvoorbeeld, het uitgeven van pas poorten, rijbewijzen, bouwvergun ningen en dergelijke, bleken de zaken anders te liggen. 'Dat zijn geen belastingen. Ze zijn voor het laatst in 1984 bijgesteld, en we heb ben nu een nieuw voorstel in voor bereiding. De leges worden op ba sis van de reële kosten vastgesteld. En ik kan niet garanderen, dat dat nergens tot een prijsverhoging zal leiden', aldus de wethouder. SNEL Burgemeester A. Panis merkte daarop op, dat het uitdrukkelijk de bedoeling van het college is, om de aanpassing van de organisatie zo snel mogelijk te laten verlopen. Hij schetste nogmaals het tijdsbestek en de procedure, die daarbij ge volgd gaan worden. 'We willen echt, dat de periode van onzeker heid voor onze ambtenaren zo kort mogelijk duurt', aldus de burge meester. Wat de openbaarheid betreft bleek, dat het college inmiddels overeenstemming had bereikt over de manier, waarop de raad op de hoogte zal worden gesteld van de college-besluiten. Besluiten over verdere openbaarmaking volgen binnenkort, zo kondigde de heer Panis aan. GEMEENTEWERF Wat betreft de gemeentewerf deelde wethouder Joost de Jongh (WD) van ruimtelijke ordening mee, dat er voor één mei volgend jaar duidelijk moet zijn, waar de nieuwe werf moet komen. Datzelf de geldt voor de brandweergara ge. Discussies over recreatiebeleid, structuurplan en verkeersplan zul len zo spoedig mogelijk weer wor den gestart. Wat het verkeer betreft bleek, dat inmiddels een aanvraag voor subsidie is ingediend bij het Rijk, om een betere verkeerslichtenre geling bij de Lockhorsterweg te realiseren. HUIS VAN DE SPORT Over het Huis van de Sport, deel de de wethouder mee, dat de raad zich er binnenkort over zal kunnen buigen. Uit een latere toelichting aan de redaktie van deze krant bleek, dat de heer De Jongh het echtpaar Timmer, initiatiefnemers van het plan, heeft gevraagd voor half december een nota in te die nen. Daarin moet dan staan aange geven, waarom Leusden de ideale plaats zou zijn voor een dergelijk projekt. Bovendien moet de finan ciering dan op papier rond zijn. De dienst gemeentewerken zal dan enige kanttekeningen verzorgen, waarna de raad zich over het zo ontstane discussiestuk zal kunnen buigen. Dat zal uiterlijk in februan het geval zijn. LOOKHORST Ondanks de nadrukkelijke vra gen van WD en PvdA wilde wet houder Evelien Blom zich niet vast leggen op enige toezegging m de richting van de LTV Lockhorst. 'Dat zullen we m de afweging met alle andere prioriteiten moeten bekij ken', zei zij. Zoals bekend, verkeert de kleedruimte van genoemde tennis vereniging in een uitermate slechte toestand. Reden, waarom men de wethouder daar ook in tweede ter mijn nog eens op wees. Uiteindelijk werd besloten, dat de kwestie m de commissie voor welzijn aan de orde zal komen. 'En als u als raad vindt, dat dat pro bleem naar voren moet worden ge haald, dan moet u daartoe beslui ten', aldus de wethouder. Datzelfde bleek te gelden voor 'Kunst in de wijken'. Ook hier het de wethouder zich niet tot toezeggin gen verleiden. 'We nemen het mee', was haar commentaar. MILIEU "Voordat er een milieu-ambte naar kan worden aangesteld, moe ten we eerst inventariseren wat er nodig is', hield wethouder Comu Verduin (PvdA) van milieu de raad voor. 'Er komt verschrikkehujk veel op ons af, als verplichtingen van het Rijk. Daarom moeten we, naast inventariseren, ook kijken wat voor soort deskundige we no dig hebben. Iemand met rechts kennis, iemand die deskundig is op het gebied van bouwen, of een mi lieu-deskundige. Dat weten we nog niet', zo antwoordde zij op de drin gende vragen over de milieu-amb tenaar. VOORJAAR Daarmee waren de concrete toe zeggingen minimaal, maar werd wel een aantal tijdstippen afge sproken. Duidelijk werd in elk geval, dat pas bij het indienen van de Voorjaarsnota inzicht zal - en kan - ontstaan over de koers en de priotiteiten van het nieuwe college van B&W. Wat daarbij opviel was, dat de raad daar in een heel ontspannen sfeer genoegen mee nam. Wat als het eerste pluspunt van zowel raad als college mag worden aan getekend.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5