'rojekt 108 koopwoningen in 't Ruige Veld bijna klaar Raad akkoord met verbouwen muziekschool aan Zwarteweg ^vandaag in Öe leusder krant8 ff rethouders Blom en De Jongh verrichtten officiële handeling Scharensliep jind aan jarenlange discussie: leusder krant: SERVA VOLVO Albert Heijn opent donderdag de deuren Schade door bierflesje ssTi BDUI EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Abonnement Konijntje in de Wetering Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Uitgave BDU BV krant DINSDAG 1 DECEMBER 1987 - 19e JAARGANG NO. 60 (Van de redaktie) I LEUSDEN - De Leusdense wethouders van Volkshuisves- I ting en Ruimtelijke Ordening, respectievelijk Evelien Blom (CDA) en Joost de Jongh (WD), verrichten gisteren I om ongeveer 15.30 uur een officiële handeling bij een I woningbouwprojekt in 't Ruige Veld. Zij stortten daar op de I tweede etage van een woning in aanbouw één van de laatste kubels beton voor een projekt van 108 koopwonin- I gen. Dit projekt wordt uitgevoerd door UBA Woning- en I Utiliteitsbouw, Renovatie en Onderhoud bv uit Uithoorn. de officiële daad waren ver wethouder Bram Vroon (CDA), :gemeester Panis, verscheidene okken ambtenaren waaronder direkteur Gemeentewerken, inus Pais, vertegenwoordigers het bouwbedrijf, en veel toe- ilmstige bewoners aanwezig. Bij caar een flink gezelschap, want van de 108 woningen zijn al ver- i icht. De handeling verliep overigens geheel volgens plan, want wet- luder 'De Jongh' opende de me en bak met beton zo abrupt, dat inhoud ervan bijna ineens naar men kwam. De twee wethouders /amen daardoor in een snel stij- nde grijze brij te staan. Door snel jnjpen van bouwvakkers, die de bak sloten en de beton verspreid den, kon erger worden voorko men. OPLEVERING Na afloop begaf het hele gezel schap zich naar Restaurant 't Ros Beyaart aan de Hamersveldse weg. Hier hielden de direkteur van het bouwbedrijf, ing.A. de Reus, en beide wethouders een korte toe spraak. De heer De Reus vertelde de aanwezige toekomstige bewo ners, dat de huizen naar verwach ting vanaf maart/april volgend jaar zullen worden opgeleverd. Hij be loofde: 'We zullen proberen u ongeveer anderhalve maand van tevoren een indicatie te geven, wanneer de oplevering van uw huis zal plaatsvinden.' Maar het bleef niet bij deze be lofte. Hij zei ook tegen de kopers: 'Als u niet genoeg deskundigheid m huis denkt te hebben om te be palen of uw huis bij de oplevering aan de eisen voldoet, dan mag u op onze kosten de Vereniging Eigen Huis inschakelen. U nodigt iemand van die vereniging uit. Die loopt met u het huis langs. Als u klachten hebt, dan horen we dat. De reke ning kunt u in ieder geval naar ons toe sturen.' Wethouder De Jongh merkte on der meer op, dat hij voor de bewo ners hoopte, dat het geen strenge winter wordt, zodat ze snel hun nieuwe woning kunnen betrekken. Na zijn speech gaf hij het woord aan zijn collega-wethouder, me vrouw Blom. Hij deed dat met de volgende woorden: 'In het nieuwe college gaat het zo: de vrouwen krijgen het laatst het woord.' Deze vrouw had echter haar woordje klaar. Zij reageerde: 'Mis schien vond u het wat vreemd, dat twee wethouders de officiële han deling verrichtten. Nou, dat zit zo: De heer De Jongh is wethouder van Ruimtelijke Ordening. Die zorgt voor de bouw van de woningen. Ik en wethouder van Volkshuisves ting en de heer De Jongh doet wat ik zeg.' Hiervoor kreeg zij een spontaan applaus. DOORSTROMING Wethouder Blom vertelde in haar speech ook, dat een groot aantal van de huizen van het projekt zijn gekocht door mensen die tot nu toe in een huurhuis wonen Zij stel de: 'In verleden was ik nogal scep tisch over deze wijze van doorstro ming, maar het blijkt, dat het suc ces heeft. Kennelijk zijn de goed kope premie-koopwoningen van dit projekt een alternatief voor huurders. Mijns inziens kun je deze koopwoningen dus ook aanduiden als sociale woningbouw. Boven dien komen er nu veel huurwonin gen vrij.' Of de voorgenomen bouwplan nen voor 't Ruige Veld ook daad werkelijk zullen worden uitge voerd, is nog maar de vraag. Uit een opmerking van de wethouder kan worden afgeleid, dat de huidi ge plannen zullen worden herbe- zien. Ze vertelde: 'Samen met de wethouder van Ruimtelijke Orde ning ga ik een volkshuisvestings plan opzetten. We willen namelijk exact weten naar welke woningen vraag is en wat we dus in de toe komst moeten gaan bouwen.' Simenon-manifestatie met chansons sfeervol afgesloten pag. 3 Boeiend concert in 't Claeverenblad pag. 3 Grondverkoop gemeente gaat met door pag. 5 Voorzitter J. Varenkamp van Landbouwschap: „Geleidelijkheid voorwaarde om te overleven" pag. 6 Veel nuttig gereedschap voor Solidariteitswinkel pag. 6 Partijen willen meer inzicht in financiën Bejaardenstichting pag. 7 College weert besluiten over openbaarheid pag. 7 Sport: Hardwerkend Roda (zo) houdt Naarden op afstand pag. 8 Achterveld mist geluk tegen WZA pag. 8 Antilopen klasse beter dan Kameo pag. 9 Chester Marsman naar nationale titelstrijd zwemmen pag. 9 De twee wethouders die gisteren een officiële handeling verrichtten in 't Ruige Veld. Het betreft Evehen Blom (CDA) van Volkshuisvesting en Joost de Jongh (WD) van Ruimtelijke Ordening. De laatste was zo doortastend, dat beiden bijna onder het beton werden bedolven. Snel ingrijpen van bouwvakkers kon dat voorkomen. LEUSDEN - Aan de Albert Bui- ninggaarde meldde zich donder dagochtend een scharensliep. Bij één mevrouw bood hij aan, messen en scharen te slijpen. Daarbij ver zuimde de betreffende dame, van tevoren een afspraak te maken over de prijs. Voor het slijpen van één schaar moest zij f24,50 betalen. Toen zij betaalde merkte de scha rensliep op, dat dat de prijs was voor een halve schaar. Waarop de Leusdense wijselijk de voordeur sloot. De politie adviseert om, als een scharensliep zich meldt, van tevo ren een prijsafspraak te maken. (van de redaktie) LEUSDEN - De Leusdense gemeenteraad is afgelopen don derdag akkoord gegaan met het plan, de Muziekschool aan de Zwarteweg te verbouwen en uit te breiden. Met dat besluit kwam een einde aan een periode van jaren, waarin J de huisvesting van de muziekschool met regelmaat aarde ding tot discussie was. Het plan dat nu verwezenlijkt kan worden houdt een verbouwing van het huidige pand, en uitbreiding ervan in. >e bezwaren, die buurtbewo- s hadden ingediend tegen de uwbouwplannen bij de muziek- fc V ooi, bleken donderdagavond I yi zwaar genoeg te wegen om te ^Brkomen, dat de raad unaniem de bouwplannen instemde. De emene mening was, dat klach- i «over overlast eerder samenhin- B imet de algehele situatie aan de yjt irteweg, dan alleen met de Mu- school. ie raad bleek dan ook van me- I, dat algehele overlast niet af- zenteld mocht worden op de ooi. Bovendien vond men, dat bezwaren uitermate zorgvuldig en bekeken, en niet op bleken ëgen tegen de belangen van de ïekschool. Wie bezwaar zou 'en hebben tegen het plan, zou dan maar tot de daartoe geei- de instanties moeten wenden verschillende woordvoer horen. EN EN NOfn MEE' 50 68 RWACHTINGEN ly van Amerom (WD) gaf als •te de visie van haar fractie Zij ging kort in op de ge schiedenis van de school en con cludeerde: 'Er zijn al jaren ver wachtingen gewekt en teleurstel lingen geweest voor de muziek school.' Zij maakte het bestuur van de muziekschool een compliment van wege het getoonde doorzettings vermogen. 'Bovendien is het be stuur van de school altijd zuinig geweest met het gemeenschaps geld. dat mag ook wel eens gezegd worden', voegde zij daar nog aan toe. Het beleid van de school kon wat haar fractie betreft, voor zowel de korte als de lange termijn, de toets der kritiek ruimschoots doorstaan. 'Een meerderheid van onze frac tie vindt, dat mogelijke huisvesting van de muziekschool in de tweede fase van de Hamershof te lang op zich zal laten wachten', liet me vrouw Van Amerom weten. OVERLAST 'Wat de overlast betreft, die de Muziekschool volgens omwonen den zou veroorzaken, wijs ik erop, dat er ter plaatse niet opeens acht- 1 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijn! dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- 'lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten Jan Konijnenbelt (CDA): '...compli ment voor Stichtingsbestuur...' honderd leerlingen bij komen. De ongerustheid van de omwonenden schrijven wij dan ook meer toe aan het totaal aan aktiviteiten in de om geving, waarvan een deel boven dien in de nachtelijke uren plaats vindt. Dat zou, als geheel, nog maar eens terug moeten komen in de gemeenteraad', aldus Lily van Amerom. Eventuele bezwaarden verwees zij naar de mogelijkhe den, die hen openstaan. Haar frac tie zou voor het voorstel stemmen. Harm Offereins (GPV/SGP) bleek het in grote lijnen met de woordvoerster van de WD eens te zijn. 'Het wordt een goed gebouw, dat geschikt is om functioneel ge bruikt te worden', aldus Offerems. Hij was het bovendien eens met de reactie van het college op de te gen-nota van de omwonenden, die het college afwees. 'Jammer, dat de bezwaarden bezwaar blijven hou den, maar ik ga akkoord met het plan', zo besloot Offereins. COMPLIMENT Jan Konijnebelt (CDA) was rond uit complimenteus m de richting van het bestuur van de school. 'Een compliment in de nchting van het Stichtingsbestuur is op zijn plaats', aldus Konijnenbelt. 'Zij hebben het I plan goed voorbereid. Bovendien steekt het bestuur zijn nek uit, door de eventuele tegenvallers tijdens de bouw en bij de exploitatie voor eigen rekening te zullen nemen. Dat vinden wij een positieve zaak. dat men met het nemen van parti culier initiatief ook risico's wenst te dragen. Een compliment dus voor het nemen en dragen van die ver antwoordelijkheid', zo verwoordde hij de opvatting van zijn fractie. In de richting van degenen, die bezwaren maakten tegen de plan nen stelde de heer Konijnenbelt, dat de gemeenteraad daar, terecht, veel aandacht aan had geschon ken. 'Jammer, dat zij slechts voor een deel hun zin krijgen. Maar bij een totale afweging, die wij als ge meenteraad moeten maken, werkt dat nu eenmaal zo', besloot hij. Ook zijn fractie was voor het voorstel. RACEBAAN Ep Oostra (D66) sloot zich gro tendeels aan bij al eerder gadane uitspraken. Wat de gevreesde overlast betreft, bleek ook hij van mening dat het vooral de opeenho ping van aktiviteiten was, die pro blemen veroorzaakte. 'Naar mijn mening nchten de bezwaren zich voornamelijk tegen de cumulatie van overlast op de Zwarteweg, of tewel de Zwarte racebaan. De sportschool, het cafebezoek, het vandalisme. En dat zal ook wel zo blijven, zolang mensen stemmen op partijen die willen bezuinigen op onderwijs, op jongeren en op politie', zo hield Oostra zijn gehoor voor De ligging van de school vond hij op zich aanvaardbaar. Wel vond hij, dat er erg snel was toegegeven aan het bezwaar tegen lawaaiover last, dooe de grote zaal moet langer te verhuren aan de Evangelische gemeente. 'Onzin', vond Oostra dat, 'want die overlast treedt overal op waar een dergelijke activiteit plaats vindt.' Alhoewel hij bezwaar had tegen de wijze waarop de financiering plaats zal vinden, vond Oostra dat op zich onvoldoende reden om te gen te stemmen. Wel wees hij er nog op, dat de gemeentelijke sub sidieverordening aangepast zou moeten worden. De verordening verbiedt namelijk de financiële re serve van meer dan een ton, die de muziekschool heeft. VERKEER Ineke Jansen (PvdA) vond de be zwaren van de omwonenden ook niet allemaal terecht. 'Maar onze (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 Momenteel wordt in de supermarkt hard gewerkt om alles voor donderdag piekfim w orde te hebben. LEUSDEN - Het heeft lang geduurd, maar donderdag is het zover; de Leusdense filiaal van Albert Heijn opent de deuren. En het is niet zomaar een filiaal, want deze su permarkt is kwa oppervlakte gro ter, dan de grootste vestiging m Amersfoort. In deze buurgemeente heeft de onderneming vijf winkels. De verkoopoppervlakte is in Leus den ongeveer duizend vierkante meter. Rond de opening vinden geen festiviteiten plaats in verband met het alom bekende feit, dat de heer G.J. Heijn, éen van de topmen sen van het Ahold-concern, waar toe de Albert Heijn-supermarkten behoren, al bijna dne maanden geleden is ontvoerd. LEUSDEN - Een tot nu toe onbeken de persoon gooide zondag om ongeveer 20.30 uur een vol bier flesje tegen een personenauto. De wagen reed over de Burgemeester Van der Postlaan in de nchting van de Noorderinslag. Het flesje werd gegooid ter hoogte van de par keerplaats bij 'De Korf. Het voer tuig raakte als gevolg hiervan aan de linkerachterzijde flink bescha digd. De bestuurder ervan, Leus- denaar K, stopte en reed terug naar de plaats waar het projektiel van daan kwam. Hij zag echter nie mand meer. Getuigen van deze ge beurtenis kunnen zich melden bij de Leusdense politie, telefoon 033 - 944444. Volg de borden KOESTRAAT EN BEESTENMARKT Tarief: f. 0,50 per 20 minuten Open ma. t.m. za. van 8.00-18.30 uur Op koopavonden en voor St. Nicolaas ma. 30/11 t.m. vrij. 4/12 tot 22.00 uur WIE VI EVEN .VAAR DE I.EL'SDER KABEL KRA.YT KIJKT Kent binnen 10 minuten het laatste lokale nieuws en weet wat er allemaal op de agenda staat voor vandaag en morgen. De Leusder Kabel Krant: hel snelste dagblad ran Leusden! Kostenstijgingen maken voor de Nederlandse dag- en meuwsbladen een aanpassing van hun abonnementstarieven noodzakelijk. In verband hier mee zijn onze abonnements prijzen per 1 januari 1988 als volgt samengesteld: Per kwartaal 17,70 Per halfjaar34,90 Per jaarƒ68,80 Omgerekend komt de Leus der Krant op slechts 68 cent per nummer, waarvoor u een volwaardig nieuwsblad knjgt thuisbezorgd. Direktie Leusder Krant RAAD: .muzikaal akkoord.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1