I Paul Drijvers zorgde met chansons voor sfeer toeiend concert an hoog niveau Kantongerecht Amersfoort .LEUSDEN; leusder krant 5imenon-manifestatie afgesloten: ti 't Claverenblad: leusder krant Sint en Piet bij 'Blijhof Winkeldiefstal Dronken automobilist Onspanningsavond A.B.T.B. Inbraak in personenauto Fancy fair voor Ethiopië JokaaL Zwarte Piet bij Pix schoenen Kouder LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 weetin de^emeent^ Leusden Achterveld DINSDAG 1 DECEMBER 1987 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Als feestelijke afsluiting van de in Leusden gehouden Simenon Manifestatie bracht Paul Drijvers in boerderij 't Claeverenblad op woensdag 25 november Franse chansons. Drijvers is één van de weinige Neder landers die zich al jaren toelegt op het vertolken van Franse chansons. Hij doet dat voortreffelijk. Heeft juist die innigheid, warmte, verstilling of opstandigheid die zo ken merkend zijn voor het Franse chanson. njvers begeleidt zichzelf op de aar en wordt zo nu en dan op aar of accordeon op subtiele ïjze geassisteerd door Christ van er Brand. Beiden bespelen in strumenten van zeer goed kwali teit, waardoor de chansons instru mentaal uitstekend worden onder bouwd. Pauls voordracht, interpretatie en timbre zijn wat de meeste liedjes betreft innemend en boeiend te noemen. In een enkel liedje bleef hij misschien iets aan de vlakke kant. De drie door hem aan de piano begeleide chansons deden het minder hij is duidelijk geen pianist, en de intimiteit was spoor slagsloos verdwenen. Naast liedjes van onder andere Bo- ris Vian, Georges Brassens en Jac ques Brei bracht Paul Dnjvers on bekende chansons. Onder andere van Jean Hermann over de school jongen die tegenover het zwarte bord liever wegdroomt en over de il Drijvers tijdens zijn optreden in 't Claeverenblad. straatzanger die onder zijn pu bliek zijn oude klasgenoot An- toine m driedelig costuum en met de diplomatentas herkent zonder dat die herkenning werderzijds is. Natuurlijk ontbraken ook de chan sons over de liefde niet. Hij is naar een ander die mooier is dan ik. Ik hoorde dat ze ziek is en ik hoop dat ze eraan zal sterven. Dan komt hij terug bij mij, maar dan hoef ik hem niet meer! Ook eigentijdse liedjes over beton, snelwegen en parkeergarages waar de mens woont zonder balkon en zonder vogels, en over de buitenlander die zijn papieren kwijt is, die voor nieuwe papieren van het kastje naar de muur wordt gestuurd en terug verlangt naar zijn hamac de bananier ver weg over zee. Indruk maakte het Catalaanse liedje L'estac over het wegruimen van de staketsels die de vrijheid beletten en het chanson van de jongen die de president van de re publiek schrijft dat hij niet naar Al gerije wil omdat hij niet is geboren om onschuldige mensen te do den. Charmant waren enkele ei gen composities van Dnjvers over het schilderachtige land en over hoe hij wil wegvluchten als hij, pretenderend dat hij Fransman is, plotseling in een winkel een be paald woord niet weet. Het meest kon Drijvers met zijn stem doen in de liedjes van Gil bert la Faille, waarvan hij 'Je 't aime la folie, la vie' door de aan wezigen liet meezingen. Een ple zierige avond: Drijvers heeft het gitaarspel in de vingers, heeft een mooie armslag, kon steunen op een fraai afgelopen samenspel met Van den Brand en bracht met zijn steun een innig lyrische sfeer teweeg. IGE- EFP 9ven De kind 1151 atse- 033- reau USDEN - Wie de concerten in 't Claeverenblad regelmatig oekt, weet dat men van een goede kwaliteit en een fijne verzekerd kan zijn. Waarschijnlijk draagt het kleine en eme interieur van 't Claeverenblad daartoe in hoge mate evenals de fijne neus van Leusdenaar Cees Vial voor dit muziek. donderdag 26 november con- rden Maria Stroo (vleugel) aques Meyer (viool). Er werd venwichtig opgebouwd pro- ima gepresenteerd, dat wer- omvatte van Henk Badings, ibert, Beethoven, Brahms, De en Ravel. De belangstelling beslist groot te noemen: de neruimte was tot de laatste bezet. innen werd met de tweede voor viool en piano van Badings. Een keus die vol- en terecht was, gezien het duidelijk klassieke karakter compositie. Uitermate zan- N KI SPRANKELEND geng en muzikaal klonk het viool- geluid dat een grote mate aan techmsche vaardigheid vemed. Uitgekiende afwisselingen in de dynamiek zorgden voor een muis stil gehoor, dat volkomen in de ban verkeerde van het schitte rende samenspel van violist en pianiste. De begeleiding op de vleugel was gedecideerd en cor rect wat zachter, om de violist alle aandacht te kunnen laten krijgen. Zeer grote zuiverheid kenmerkte eveneens het vioolspel. Bij het tweede programma-onder- deel, een tweetal impromptu's van Schubert (opus 90, nrs 3 en 4), viel opmerkelijk veel meer te ge nieten van de vleugelklank: de vleugelkap werd voor dit nummer opgeklapt. Een uitermate spran kelend geluid, dat gedachten opnep aan helder klaterende bergbeken. Zuiver en geraffi neerd werd gespeeld, volkomen aangepast aan het intieme karak ter van de galerie. De spannings opbouw was groots, mede dank zij veel afwisseling in dynamiek. Van Beethoven werd vervolgens de Sonate opus 30, nr. 3 voor viool en piano gespeeld. Het was jam mer, dat de vleugelkap voor dit Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Elndredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) lachten bezorging: Is abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bi| geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) hij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld. het djidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 15.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). Jkunt ook contant betalen op ons kantoor. •eusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling intvangt u de gewenste foto('s) thuis. >E LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- rantenkombinatie te Barneveld. Een automobilist uit Hoevela ken had op de Al zodanig ge reden, dat hij volgens de ten lastelegging het verkeer in gevaar had gebracht en bo vendien veel te hard reed. Beide feiten ontkende ver dachte. Op de strafzitting van 26 novem ber werden twee verbalisanten als getuigen gehoord. Meestal kun nen deze zich niet veel meer her inneren, gezien het tijdsbestek dat verloopt tussen overtreding en zit ting. Maar dit geval was opvallend genoeg om in het geheugen te zijn blijven hangen. Ze vertelden dat ze bij het klaver blad Hoevelaken een auto op de vluchtstrook hadden zien staan met flinke schade aan de linker kant. Even later reed deze auto aburpt de weg op, schoot naar links bijna de vangrail in en pas seerde de agenten. Deze gaven een stopteken, maar de auto rea geerde niet en schoot ervandoor. Ze zetten de achtervolging in en vroegen inmiddels telefonisch de houder van het kenteken op. Ze konden dus onmiddellijk koers zetten naar zijn huisadres, toen ze hem bij de afslag Maam/Doom kwijt raakten. Daar aangekomen stond er al een collega-politieauto te wachten en inmiddels kwam verdachte ook aanrijden. Hij was alleen en stapte uit dezelfde 'Wat weet de sint van mij?', lijkt dit meisje te vragen aan Piet. Een heel begrijpelijke vraag, want nog steeds geldt: 'Wie zoet is, krijgt lekkers; wie stout is, de roe. LEUSDEN - Een bezoek aan Speel- en Recreatie veremging 'Blijhof stond ook op het druk bezette pro gramma van St. Nicolaas. De goed- heüigman bracht samen met zijn knechten zaterdag een bezoek aan het gebouw van de vereniging aan de Lisidunalaan. Voor die gelegen heid waren enorm veel kinderen aanwezig, die wel eens wilden we ten wat sinterklaas over hen in zijn grote boek had staan. Gelukkig viel het mee, want de pieten konden veel lekkers uitdelen. Behalve van de lekkernijen kon den de kinderen ook genieten van de poppenkastvoorstellingen die er werden gegeven. LEUSDEN - Aanstaande zaterdag bezoekt Zwarte Piet het Leusdense Pix schoenen. Voorafgaande op de zaterdag kunnen kinderen onder de zeven jaar oud hun schoen zet ten. Op zaterdag zal Zwarte Piet dan cadeautjes uidelen. LEUSDEN - Utrechtenaar K. werd woensdag om ongeveer 17.00 uur m de Hema-vestigmg in winkel centrum 'De Hamershof betrapt op diefstal van twee dekbedovertrek ken. Het personeel wist de man tegen te houden, totdat de gealar meerde politie ter plaatse was. Deze nam hem mee naar het poli tiebureau. Tijdens het verhoor ver telde de man, dat hij de overtrek ken wilde stelen, omdat hij m geld- j nood zat Hij was van plan ze door te verkopen. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. De gezamelij- ke waarde van de overtrekken die hij wilde ontvreemden, is 100,-. nummer weer dichtgeklapt werd. Toch werd er in een volkomen juist tempo blijk gegeven van een perfekt muzikale beheersing van dit werk. Het spel boeide van be gin tot eind. De zeer grote span ningsopbouw werd jammer ge noeg onderbroken door muzikaal overleg tussen het tweede en derde deèl. Bij de Sonatensatz van Brahms lie pen de muzikale rillingen over het lijf. Grote spanningsopbouw en een schitterende combinatie van zeer zangerig vioolspel en een uit gekiend en boeiend pianospel zorgden daarvoor. Na de pauze wist Mana Stroo het publiek in absolute volvoering te krijgen met haar zeer suggestieve vertolking van 'La Cathedrale engloutie' van Debussy Uiterst beeldend en met veel gevoel voor een absoluut verfijnde dynamiek en muzikaliteit beleefde het pu bliek de ervaring van het opko mend en vervolgens weer weg stervend klokgelui van een in zee verzonken kathedraal. Alle mogelijkheden van een viool werden prachtig gedemonstreerd in een vertolking van een sonate van Debussy. Grote vibrati zorg den voor een welhaast vocaal ge luid bij het vioolspel (JR.) LEUSDEN - De Leusdense politie hield donderdag om ongeveer 1.30 uur op de Asschatterweg een dron ken automobilist aan. Het betrof de 38-jarige heer A. uit Nijkerk. De man werd tweemaal een blaa- sproef afgenomen, waaruit over duidelijk bleek dat de man teveel alcohol had geconsumeerd. Hij werd voor een bloedproef meege nomen naar het politiebureau Daar weigerde hij echter zijn medewer king aan deze test. Daarvoor kreeg j hij een flinke boete. Verder werd j hem verboden om de eerstvolgen de acht uur een auto te besturen i LEUSDEN - De afdeling 'Hamers- veld'-Leusden van de Aartsdioce- l sane Boeren en Tuinders Bond (A.B.T.B) houdt donderdag 3 de- cember een ontspanningsavond in Jongerencentrum 'De Til', Hamers- veldseweg 30. Tijdens deze bijeen komst wordt een dia-quiz gehou den. De dia's zijn m november m het buitengebied van Leusden ge maakt. De quiz is gratis. Na de dia vertoning is er gelegenheid om ge zelschapsspellen ten doen, zoals sjoelen en eieren werpen. Voor deelname aan de spellen wordt een klem bedrag aan inleggeld ge vraagd. De bijeenkomst begint om 20.00 uur blauwe Opel Ascona met deuken aan de linker kant als de verbali santen een kwartier ervoor op de Al gezien hadden. Het feit dat ver dachte zich zag opgewacht door een stel agenten droeg niet bij tot een ontspannen sfeer en opmer kingen als "ik heb geen donder met jullie te maken" werden dan ook ijverig genoteerd. De raadsman voerde als argument voor vrijspraak aan dat memand in het donker de bestuurder van de Opel op Al goed gezien had en dat het bewijs dat zijn cliënt inder daad dezelfde was, niet te leveren viel. "Mijn cliënt is reserve wachtmees ter geweest en kent dus het klap pen van de zweep. Waarom zou hij ontkennen? "Juist daarom weet hij hoe moeilijk het wordt om iets te bewijzen als iemand blijft ont kennen" reageerde de officier. De kantonrechter, Mr Nuboer, oordeelde dat het bewijs wel ge leverd was, gezien het onwaar schijnlijke dat in de 13 minuten die verlopen waren tussen het kwijt raken van de auto en het thuis aan komen rijden inmiddels iemand anders achter het stuur kon zijn gaan zitten. "U was immers de enige die uit stapte en dus ga ik er van uit dat u ook degene bent die het verkeer in gevaar heeft gebracht". Waar voor hij 400,- boete kreeg, plus nog eens 400,- voor de snel heidsovertreding. door Jan Versteegt De zon stelde ons de afgelo pen maand wel zeer teleur. Op de meeste plaatsen scheen onze vitaminenbron vrijwel de gehele voorbije week niet of nauwelijks. Hierdoor is de slachtmaand als uiterst somber te classifi ceren, aangezien ook de eer ste drie weken weinig „stra lends" te zien gaf. Via het K.N.M.I. vernam ik dat in De Bilt de zon onge veer 23 uur heeft geschenen tegen normaal 53 uren. Het kan allemaal nog somberder, want in 1903 werden slechts 18 uren zonneschijn geno teerd. Het weekeinde gaf ook wei nig zon, al probeerde deze het op zondag wel. Maar de wolkenvelden bleven over heersen. De barometer is inmiddels wel flink gestegen. De oor zaak is de ontwikkeling van een hogedrukgebied op de oceaan. Deze verplaatste zicht gedurende het week einde naar Frankrijk. Daar door bleef de stroming op zondag en gisteren nog zui delijk tot zuidwestelijk. De temperatuur viel dan ook niet tegen. Het werd nog zo'n 6 a 7 graden en dat is acceptabel voor de tijd van het jaar. Naar verwachting zal het zwaartepunt van hogedruk de komende dagen boven Zuidwest-Scandinavië lig gen. Mede daardoor en van wege een vrij diepe depres sie, die van de Azoren rich ting Spanje trekt, zal de stro ming geleidelijk meer ooste lijk worden. Het wordt dan ook wat kouder. Een wat meer winterse situatie met 's nachts wat lichte vorst en overdag temperaturen van een paar graden boven nul. Echte winterkou staat nog niet op het menu. 's Nachts zal het hooguit 1 a 3 graden vriezen. Stroomopwaarts is het ook nog niet volop winter. Een warmtefront verdreef de afgelopen dagen de vorst uit Noordwest-Rusland. Zo was het in Leningrad tijdens het weekeinde 1°. In Scandi navië vroor het wel. In Oslo vroor het ook overdag. Maar we kunnen wel stellen dat wintermaand december en het begin van de meteoro logische winter (vanaf van daag tot 28 februari) een beetje in stijl begint. De luchtdruk in het Chinees- Mongools-Russische grens gebied was vrijdagavond op gelopen tot 1082 hpa, ofwel ruim 1 hpa onder het officiële wereldrecord. Dit werd ge vestigd in 1968, eveneens in die streek. Dit machtige ho gedrukgebied zorgde in die streek voor zeer lage tempe raturen. Nabij de Oeral werd -48° genoteerd. Het is nu even afwachten of genoemd hogedrukgebied zich de ko mende weken opnieuw met Europa gaat bemoeien. Uitlo pers ervan strekken zich uit tot over Lapland. Opvallend is dat het bekende Azoren hogedrukgebied op dit moment ontbreekt. Daarom komt boven de oceaan geen sterke westcir culatie op gang. Kortom het normale weer beeld is weer eens van slag. Dat kan ons de komende tijd weer wat extreems opleve ren. In het koude of zachte. LEUSDEN - Op de parkeerplaats van AC-restaurant 'Oud Leusden' aan de Dodeweg werd zondag tus sen ongeveer 11.30 en 11.55 uur ingebroken m een personenauto. Uit de kofferbak van het voertuig werd een weekendtas ontvreemd. Daarin bevond een portemonnee met 2500,- en enige paperassen. Het voertuig en het gestolene zijn eigendom van de heer J.D. uit Gro ningen. LEUSDEN - Groep acht van Open bare Basisschool 'De Bongerd', As schatterweg 36a, houdt donderdag 3 december een fancy fair. De op brengst is bestemd voor bestrij ding van de hongersnood in het Zuidafrikaanse land Ethiopië. De bazar duurt van 16.00 tot 20.00 uur. Iedereen die spullen voor de fancy fair wil inleveren, kan dat voor morgen naar de school bren gen. Meer informatie wordt ver strekt door de school, telefoon 033 - 940128 Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale nbmrichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dinsdag 1 december 20.00 uur: vergadering raads commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OW/RO) in het gemeentehuis, 't Erf 1. Woensdag 2 december 9.15 uur: bijeenkomst m "t Voor onder', Burgemeester Van der Postlaan 2, over 'Ik rook, jij niet.'; 9.30 tot 12.00 uur: bijeenkomst van de Regionale kruisvereniging 'Leusden-Achterveld' over win- terklachten in wijkgebouw Roo van Aldewereltlaan 13 in Leusden- Zuid. Donderdag 3 december 16.00 tot 20.00 uur: fancy fair in Openbare Basisschool 'De Bon gerd', Asschatterweg 36a; 20.00 uur: ontspanningsavond Aartsdiocesane Boeren en Tum- ders Bond in 'De Til', Hamersveld- I seweg 30; 20.00 uur: vergadering raads- commissie Algemene Bestuursza- ken m het gemeentehuis, 't Erf 1. Woensdag: 9.00 uur Handwerk- hobbyclub de Moespot Donderdag: 13.30 uur Bejaarden- soos Ons gebouw Vrijdag: 20.00 uur Kaarttournooi de Hessenkar Zaterdag: 20.00 uur Dansavond café Buitenlust 20.00 uur Disco Show de Klaveet Zondag: 14.00 uur Disco de Kla veet Dinsdag: 9.00 uur Welfareclub Zonnebloem Ons gebouw

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3