O* O* Hardwerkend Roda houdt Naarden op afstand Roda (za) deelt de punten met Veensche Boys Tweede plaats Achterveld mist geluk tegen VVZA Verdienstelijk gelijkspel in eenzijdig duel: Arbiter drukt dubieus stempel op leuke derby: VOETBAL tv BALANS Uitslagen dames- schietclub LEUSDEN- Voor de Roda-zondag is de competitie in de eerste klasse in een beslissend stadium gekomen. Kwamen de Leus- denaren twee weken geleden in actie tegen koploper BFC (1-1), dit weekeinde bezocht nummer twee, Naarden'79, het Burge meester Buiningpark. Na een niet zo fraaie maar wel leuke wedstrijd, waarin de bezoekers kwalitatief meer in huis leken te hebben, bleef ook de balans van dit duel in evenwicht. Voor Roda in sportief opzicht een aardig resultaat, zeker met de 5-1 afstraffing eerder deze competitie in Naarden in het achter hoofd, in de race om het kampioenschap schieten de Leusdena- ren met de 1-1 niet veel op. De achterstand op de koplopers bleef namelijk ook na de directe confrontatie met de topploegen in stand. Er rest de Leusdenaren nog één echte gelegenheid om zelf di rect invloed op de gang van zaken in de eerste klasse uit te oefenen. Het inhaal- duel met BFC (de wedstnjd in Bus- sum werd vonge week onder in vloed van het weer gestaakt) zal dan in winst moeten worden omge zet. Bovendien zullen de Leusdena ren zich m het verdere verloop van de competitie weirug meer kunnen permitteren. Het is ovengens de vraag of het wel helemaal eerlijk is Roda als een echte titelkandidaat te blijven be schouwen. De Leusdenaren pres teren dit seizoen welliswaar ver boven verwachting, iets wat voor een belangrijk deel op het conto van trainer Ruud Maas lijkt te kun nen worden bijgeschreven, maar of de ploeg nu al njp zou zijn voor promotie naar de Hoofdklasse valt nog te bezien. Nog afgezien van het feit dat de Leusdenaren daarvoor tegen onbeduidende tegenstan ders nog teveel hebben laten lig gen, lijken ploegen als Naarden en BFC op dit moment óf als ploeg, óf individueel meer in huis te hebben. Het mag daarom ook zonder meer als een verdienstelijke pres tatie worden gezien, dat de Leus denaren in eigen huis tegen deze tegenstanders kaarsrecht overeind bleven. Tegen BFC verdienden de mannen van Ruud Maas zelfs meer dan 1-1. Naarden maakte van alle eerste klassers tot nu toe echter de beste indruk. En als de bezoekers Spitsuur m de Roda-defensie. Onder leiding van Memdert Vlugt en Dick van 't Klooster (met bnl) probeert Roda overeind te blijven. van zondag iets meer lef ten toon zouden hebben gespreid, was een grote nederlaag voor de Leusdena ren met denkbeeldig geweest. BEHOUDEND Het was opvallend te zien hoe Naarden Roda tegemoet trad. Het gaat misschien wat ver om de speelwijze van de gasten met 'angstvoetbal' te typeren, met over dreven voorzichtigheid had het in ieder geval veel te maken. Hoe het ook zij, Roda was door de afstraffing m Naarden gewaar schuwd. Daar waren de Leusdena ren zeer opportunistisch te werk gegaan en dat was de ploeg met vijf tegentreffers duur komen te staan. Ruud Maas stuurde zijn mannen dan ook de wei in met de opdracht zich niet aan zinloze stormloperij te buiten te gaan. Daarvoor was de verdedigingswap die de vestings tadbewoners hadden opgetrok ken, te hecht. Er werd dan ook begonnen vanuit een behoudend speltype, temeer daar de achter hoede van de Leusdenaren met de nodige problemen kampte. Zo ont brak Hans van Bekkum tussen de palen - het kortstondige onderons je met BFC een week eerder lever de de doelman een hersenschud ding op - en waren Meindert Vlugt en Bert Staubach niet 100% fit aan de wedstnjd begonnen. Van Bek kum werd in het doel vervangen door Michel Vrijhoef. Alle goede bedoelingen ten spijt, dienden de Leusdenaren hun visie na zeven minuten alweer te herzien. Toen kreeg Naarden op het middenveld een vnje trap te nemen, die diep het strafschopge bied werd ingestuurd. De vrijstaan de aanvaller van de bezoekers zocht koppend de verste hoek en op de nauwkeurige inzet van de spits was Michel Vrijhoef kansloos: 0-1. De vroege goal was koren op de molen van Naarden, dat toch al naar Leusden leek te zijn gekomen om niet te verhezen. Nu kon men Roda en Naarden kwamen een puntendeling overeen1-1 zich naar hartelust voor eigen doel ingraven, om gebruik te maken van de razendsnelle voorwaartsen, die counterend voor gevaar konden zorgen. Roda daarentegen moest iets van de voorzichtigheid laten varen, tenminste als men van zins was punten te halen. Die mening bleken de Leusde naren wel te zijn toegedaan, waar door de wedstnjd aan levendig heid won. Roda in de rol van spel maker en Naarden dat kansen kreeg. Voor de Leusdenaren wa ren in de eerste helft met name Remco Bosman en Hans Heymen dicht bij succes. Bosman zag zijn schot echter juist voorlangs gaan, terwijl Hans Heymen stuitte op een uitstekende reflex van de Naar- den-doelman. Nog voor de pauze aanbrak, greep Ruud Maas m. Wilco Bettink ruimde het veld voor Ben Witten berg, die op de voorstoppersposi- tie werd geposteerd. Bert Staubach verhuisde daardoor naar het mid denveld, hetgeen tot gevolg had dat Roda iets makkelijker begon te spelen. Gevolgen in doeltreffend opzicht bleven echter voor de pau ze uit. IMPULSEN Na de veldwissehng veranderde er aanvankelijk niet veel in het spelbeeld. Roda in de ondankbare rol van spelmaker, in een pogmg de achterstand ongedaan te maken en Naarden dat loerde op de coun ter. Hoewel Roda op het oog het spel domineerde, leken de gasten bij de bookamers het best te staan aangeschreven. De uitvallen van Naarden waren namelijk verreweg het gevaarlijkst. De Leusdenaren kregen echter toch nog loon naar werken. Met nog twintig minuten op de klok, en eigenlijk op een moment dat me mand dat meer verwachtte, kwam Roda op gelijke hoogte. Peter Knijf was op rechts opgerukt naar de achterlijn, maar leek zich daar in een uitzichtsloze positie te hebben gemanoevreerd. Vertwijfeld liet Knijf een voorzet los, of iets wat daar voor door moest gaan, die wonder boven wonder Dick van 't Klooster bereikte. De immer hard werkende Van 't Klooster kreeg zijn hoofd tegen de bal en liet de gelijkmaker op het scorebord no teren: 1-1. Vanaf dat moment kreeg de wedstnjd een ander karakter. Het tot dan toe onverstoorbare Naar den begon zowaar nerveuze trek jes te vertonen, waardoor er op slag meer voor Roda m leek te zitten, dan de gelijke stand die nu bereikt was. Helemaal toen de moegestreden Bert Staubach naar de kant werd gehaald en de fnsse Jaap Zweinenberg zijn team van nieuwe impulsen voorzag. Dat le verde onder andere twee vrije schoppen op binnen de zestien meter en met een John Jansen in goede vorm (nu was de spits ne gentig minuten onzichtbaar) had Roda daar wellicht voordeel uit kunnen halen. Nu leverde het of fensief niets op en toen de Leusde naren een kwartier voor tijd een meuwe tegenvaller te verwerken kregen, stelden beide ploegen zich met een gelijkspel tevreden. Harrie Oussoren, die voor rust voor een onbenulligheid geel had gezien, moest aan de noodrem trekken, hetgeen de Leusdenaar op de tweede prent kwam te staan. De arbiter kon op dat moment mets anders beslissen dan Oussoren naar de kleedkamers te zenden. LEUSDEN - De Roda-zaterdag is in de derby tegen Veensche Boys, net als destijds in Leusden, niet verder gekomen dan een 2-2 gelijkspel. Hoewel de Leusdenaren zich zaterdag in Nijker- kerveen weer eens van de goede kant lieten zien, slaagde de ploeg van Wim van der Linde er niet in twee punten veilig te stellen. Twee cadeautjes van de warrig leidende scheidsrech ter leverden de thuisploeg twee keer een voorsprong op en de Leusdenaren hadden hun handen vol om in ieder geval één punt te redden: 2-2. Veensche Boys en Roda'46 heb ben afgelopen zaterdag in Nijker- kerveen in een aantrekkelijke wedstrijd de punten gedeeld. Jammer was dat scheidsrechter Van der Linde het duel totaal niet aanvoelde en een dubieuze hoofdrol voor zich opeiste. Halver wege de tweede helft stuurde de arbiter zelfs grensrechter Wilfried van de Pas van het veld. De Roda- grensrechter vroeg aan de arbiter waarom hij voortdurend werd ge negeerd Van der Linde duldde deze vorm van kritiek niet en zond Wilfried van de pas weg. Als een soort hulp-Sinterklaas gaf de arbiter Veensche Boys twee kadobonnen in de vorm van een strafschop en een vrije trap even buiten het zestienmetergebied. De thuisclub profiteerde dank baar en zette Roda'46 tweemaal op een achterstand. De Leusdenaren beschikten ech ter over voldoende veerkracht om de stand tot tweemaal toe in even wicht te brengen. Coen van Dijk en libero Fokko van Leyenhorst zorgden er met het hoofd voor dat in ieder geval één punt mee naar Leusden werd genomen. "Ik moet beide ploegen een com pliment geven. Zo'n scheidsrech ter verpest een heerlijke voetbal middag, maar desondanks heb ben 22 spelers het hoofd koel we ten te houden", zei Wim van der Linden als toeschouwer. De zater dag-trainer is nog geschorst. Door dit resultaat herstelde de Leusdense ploeg zich enigszins van de teleurstellende vertonin gen van de laatste weken. Met name het veldspel wat de Leusde naren op de uitstekend bespeel bare grasmat legden streelde de ogen van Van der Linden. Ronald de Haas was weer in de basis op genomen. De linkerspits voldeed uitstekend in het twee-spitsensys- teem wat de technische staf uit de hoed had getoverd. Samen met centrumspits Coen van Dijk en de opkomende middenvelders in de personen van Barry Kamphorst en Harrie Kerssies, nagelde Roda'46 de thuisclub op eigen helft vast en Dijk de voorzet met het hoofd doeltreffend afrondde: 1-1. Op een psychologisch gevoelig mo ment -vlak voor de rust - wisten de gastheren echter opnieuw de lei ding te nemen na wederom een merkwaardige beslissing van de scheidsrechter. De toegekende vnje trap net buiten het straf schopgebied werd dwars door de Rodamuur geschoten en gaf doel man Berry Buunk het nakijken: 2-1 Een kwartier na de hervatting had den de Leusdenaren de stand weer op gelijke hoogte gebracht. Op aangeven van Ronald de Haas (hij weer) scoorde libero Fokko van Leyenhorst achteloos kop pend de gelijkmaker 2-2. In de resterende tijd overspoelde Roda zijn opponent met aanvalsgolven, maar tot scoren kwamen de Leus denaren niet meer. Coen van Dijk was in de slotfase nog het dichtste bij de winnende treffer, nadat hij voor de zoveelste keer onreglementair werd afge stopt. Snoeihard kogelde de Ro- daspits het leder door de Veen sche Boys-muur, waar de doelman al zijn talent moest aanwenden om een achterstand te voorkomen. Met een reflex keerde de goalie de inzet van Van Dijk. Had de man in het zwart het weg sturen van 'collega' Wilfried van de Pas al op zijn geweten, ook Wout Buerink en Harrie Kerssies verdwenen in het notitieblok. Daarmee kreeg Roda definitief de 'Zwarte Piet' toegeschoven van de man die voor Veensche Boys als Sinterklaas optrad. En het was dan ook met meer dan begrijpelijk dat de Leusdenaren. naast het punt verlies, aan het duel een wrange bijsmaak overhielden Opstelling: Berry Buunk, Fokko van Leyenhorst. Karei Ouwerkerk, Klaas de Vnes, Chris Stegeman (Fake Schoo- newille), Nico Romeyn, Harrie Kers sies. Barry Kamphorst. Wout Buennk, Ronald de Haas, Coen van Dijk. creëerde men volop kansen. Nico Romeijn en Barry Kamphorst ga ven met enkele gevaarlijke scho ten uit de tweede lijn in de aan vangsfase hun visitekaartje af. Toch liet Veensche Boys zich al lerminst ringeloren. Met opportu nistisch voetbal probeerden de gastheren in de buurt van doel man Berry Buunk te komen. De Leusdense-doelman hoefde nau welijks te vrezen. De thuisclub kwam wel op een 1-0 voorsprong. In de 18e minuut gaf de arbiter een strafschop, nadat Nico Romeijn een Veensche Boys speler onreglementair zou heb- ben gestuit Romeijn voerde een correcte sliding uit. Hij heeft de -ï OT 7 7Y _T x 1 speler met eens gemak." aldus COUIlterS WOlfClen bVA tataar Van der Linden na afloop. Veen sche Boys was het daar volkomen mee eens, maar vond het uiter aard niet nodig om dit buiten kansje te laten lopen: 1-0. Roda'46 raakte van deze domper nauwelijks onder de indruk en bleef het betere aan het spel hou den Halverwege de eerste helft was de verdiende gelijkmaker een feit. Linkerspits Ronald de Haas trok van de achterlijn scherp voor, waarna midvoor Coen van LEUSDEN/ACHTERVELD- In de hoofdldase zaterdag lijkt d rol van Roda in de race om de titel vrijwel uitgespeeld. Na here tegenvallende resultaat (2-2 tegen Veensche Boys) van dier weekeinde, zullen de Leusdenaren zich voornamelijk moetei concentreren op het bereiken van de tweede plaats, die mogelwe lijk ook nog uitzicht op promotie biedt naar de felbegeerd KNVB-klasse. Roda-zondag blijft meedraaien in de eerste klasse na het geljj ke spel tegen Naarden, terwijl Achterveld een stapje terugdeej na het verlies tegen WZA. Wim van der Linden...puntverlies. In de Hoofdklasse zaterdag pro fileert Musketiers uit Eist zich meer en meer als de toekomstige titel houder. Ook in de twaalfde ronde van de competitie kwamen de El- stenaren ongeschonden uit de stnjd. De prestaties van de koplo per zijn weliswaar niet opzienba rend (0-2 uit tegen hekkesluiter Veluwse Boys), maar zeer constant. Tot op de dag van vandaag raakten de Musketiers slechts twee punten kwijt en vergrootten daarmee de marge op de directe volgers tot vier punten. Roda hoeft zich over het achter halen van de lijstaanvoerder nu al weimg illusies meer te maken, of Musketiers moet tijdens de winter stop een complete gedaantever wisseling ondergaan. Voorlopig lij ken de Leusdenaren daar zelf het meest bij gebaat, in die zin dat men zich weer in de rol van topper thuis gaat voelen. Oblesse Noblige, adel verplicht, houdt een latijns spreek woord ons voor en dat betekent voor Roda dat men er met alleen in belangrijke wedstrijden dient te staan. De Leusdenaren kunnen zich nu volledig gaan nchten op het be reiken van de tweede plaats in het klassement, omdat het met on denkbaar is dat die plaats aan het emd van de rit nog prettige per spectieven opent. Voorlopig worden de Buining- parkers in dat streven gesteund door de concurrentie. Niet alleen Roda raakte namelijk een punt kwijt (2-2 tegen Veensche Boys), ook WJ en Eemdijk kwamen een puntendeling overeen: 0-0. Bloemenkwartier, dat twee keer tegen WJ zegevierde, ging zater dag weer volledig de mist m tegen Hoogerheide (3-1), waardoor slechts Velox naderbij kwam. De Utrechtenaren wonnen bij SOVA'54, zij het benauwd: 1-0. Voor SOVA'54, WA'71 en Ve luwse Boys blijft het er zeer somber uitzien. Uitslagen Hoofdklasse (zaterdag) WJ - Eemdijk 0-0 Veensche Boys - Roda'46 2-2 Veluwse Boys - Musketiers 0-2 WA'71 -Hercules 1-3 Hoogerheide -Bloemenkwartier 3-1 Velox -SOVA'54 1-0 Stand Hoofdsklasse (zaterdag) 1. Musketiers 12-22 2 Eemdijk 12-18 3. Velox 12-16 4 Roda'46 12-15 5. Hoogerheide 13-15 6. Bloemenkwartier 13-14 7 WJ 13-14 8. Veensche Boys 12-12 9. Hercules 13-8 IO.SOVA'54 12-5 11 WA'71 13-5 12. Veluwse Boys 11-4 VERRASSING In de eerste klasse zondag deed he zich de eerste echte grote vena smg voor. De nederlaag van kopl per BFC tegen Olympia'25 (3-2), d »rc zich in de staart van het klasseme ïrj ophoudt, zal voor velen als or( donderslag bij heldere hemel a ec gekomen. Het heeft er dus schijn van dat BFC dezelfde kantljj, gaat als vorig jaar, toen het tot de slotdag de lijst m de eerste klile; se aanvoerde, waarna men taj> nog door Nederhorst gepassee- werd. Toch is de positie van Bussummers niet meteen ramp2 lig, maar wel heeft men nu eve veel verliespunten als numm twee Naarden'79, dat nog wedstijd tegoed heeft. Dat ploeg uit Naarden met dichterbij gekomen, is indirect te danken a ej Roda, dat op eigen terrein de ve tingstadbewoners een gelijksp afdwong: 1-1. Veel schiet Ro: daar met mee op, al blijven Leusdenaren nadrukkelijk me tellen in de eerste klasse. Met ie derde plaats kan de ploeg Ruud Maas zich ongetwijfeld n: wel tevreden stellen. Achterveld gedraagt zich ei beetje als een jojo in de eerste kl; iC] se. Nadat de ploeg van Cor Hoo land m korte tijd uit de gevaren: ne oprukte naar een vijfde plaa door een sene opmerkelijke sultaten, moest men zondag to weer plaatsen inleveren na de nederlaag tegen WZA. Amersfoorters kunnen trouwe op een even opmerkelijke condi testaat bogen als de Achtervelde mat dion verstande.dat WZA r. volop in de lift zit. De Keistedel 'B gen namen de vijfde plaats in klassement over van Achterveld EMM verspeelde, net als Na: den en Roda tegen elkaar, een pi tegen het bezoekende Zuiderze vogels. Voor de polderbewone begint de toekomst er langzami hand zorgelijk mt te zien, zodat ene punt tegen een sub-topper EMM goed van pas kwam. Barneveld en BW311 schot met 0-0 tegen elkaar bitter wen op, terwijl Kockengen verder m blubber zakte door tegen Veejisl sche Boys onderuit te gaan: 2 di ol C >E et I lai Uitslagen eerste klasse (zondag) Achterveld - WZA Roda'46 - Naarden'79 Olympia'25 - BFC EMM - Zuiderzeevogels Barneveld - B W31 Veensche Boys - Kockengen Stand eerste klasse (zondag) 1. BFC 2. Naarden'79 3. Roda'46 4. EMM 5. WZA 6. Veensche Boys 7. Achterveld 8 BW31 9. Barneveld 10.Zuiderzeevogels 11 Olympia'25 12.Kockengen zag zijn schot tot hoekschop ver werkt. Een vrije schop genomen door Harry van Dalen kwam na de muur bij Erik Hak terecht. Zijn schot werd echter gestopt. Marinus van Burgsteden zag zijn schot voor langs gaan en Hans van de Kooij schoot naast. Ook een heel goed schot van Robbie de Vette ging naast. Hans van de Kooij werd vervangen door W. Vos Een schot van Enk H n: ging ook weer juist naast. In iai 34ste minuut kreeg WZA e ac> strafschop toegewezen. Deze te si werd benut. Achterveld kreeg n nt. een kans mt een hoekschop. Dé ar werd genomen door Robbie Vette, die de WZA keeper tot e reflex dwong en via onderkant ge sprong de bal weer het veld in WZA wist nog eenmaal te na ren waardoor de wedstnjd m e 1-4 emdigde. ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd van de da- messchietclub namen zeven le- den deel. Het was Anneke Ouds hoorn die eerste werd met 90 pun ten. De overige uitslagen waren 2. Iny Kok 3. Annelies Huurdeman 4 Nel Tijmensen 5. Jeannet Vos 6 Mien v d. Burgwal 7. Nel Schwagermann 82 79 76 70 68 61 ACHTERVELD - Er stond zondag op het Kerstenssportpark een interessant duel op het programma. Want zowel Achter veld, als het Amersfoortse WZA waren in de eerste klasse, na een moeilijke start, bezig aan een opmerkelijke opmars, die de teams aan de rand van de top hadden gebracht. WZA bleek het meest in de mars te hebben. Hoewel de cijfers als enigszins geflatteerd dienen te worden beschouwd, gaven de Amersfoor ters met 1-4 duidelijk aan de slimste van de twee te zijn ge weest. Het onbevangen aanvallende Achterveld werd met counters om de oren geslagen, zodat de thuisploeg met de eerste nederlaag in vijf wedstrijden genoegen moest nemen. Dijk...belangrijk doel- De thuiswedstrijd van Achter veld, de vierde m successie, ein digde in een nederlaag tegen WZA. Werden uit de voorgaande wedstrijden vijf punten verzameld, nu moest men genoegen nemen met verlies. Al in de vierde minuut knalde een goed schot van WZA, maar dat ging nog over. Achterveld liet dit met op zich zitten en vnj kort daarna volgde een goea scnoi van Gerard van de Breemer, dat ternau wernood werd gestopt. Kort daar op kwam een WZA speler alleen voor keeper Gerard van de Bedum. Deze wist echter goed te redden. In de negentiende minuut een voorzet van rechts van de tegenpartij. De bal werd door keeper Van de Be dum weggestompt, maar het leer kwam voor de voeten van een spe ler van de tegenpartij, die wist te scoren: 1-0. Hierna een goede aanval van Achterveld over links. Het was Erik Hak die heel goed voorgaf maar Hans v. d. Kooij liet de kans onbe nut. WZA kwam heel sterk terug, maar de Achterveldse keeper wist heel goed te redden. Na de rust was Achterveld al heel vlug succesvol. Marinus van Burgsteden gaf van links een goe de voorzet die door Hans v. d. Kooij goed benut werd, waardoor hij de stand op 1-1 bracht. In de negende minuut kwam de tegenpartij weer opzetten. De zaak bleek te redden te zijn, maar omdat Mannus van Burgsteden kwam te vallen, kon de speler van WZA over de Achter veldse keeper de bal in het doel deponeren. Achterveld kwam hierna weer goed terug. Harry van Dalen ging er alleen vandoor maar 13 11 tei 12 ll| 2 ir, ui Als drie honden vechten om een been...Spelmoment uit de ontmo Achterveld - WZA, doe door de Amersfoorters royaal zou woren ge^ nen: 1-4.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 8