utilopen klasse beter an matig Kameo Vollkei bezorgt Leos koude douche hester Marsman naar ationale titelstrijd LHV toont karakter I sitie TTCL ondanks hst nog onzeker l usdenaren al in vroeg stadium veilig: SSS 3 'half maatje te groot' voor heren Leos aien-zwemmer voldoet aan limieten: Leusdenaren in slotseconden langs Houten: ÏÏÏSJïï,' ISDAG 1 DECEMBER 1987 IJSDEN - De korfballers van Antilopen hebben in hun e optreden ten overstaan van het thuisfront nadrukkelijk visitekaartje afgegeven. Na een ietwat aarzelende start 1 gelijk tegen Thor), gaven de Leusdenaren tegen Kameo peelhelft vol gas, hetgeen voldoende was om de Groene- ers amechtig naar adem te laten snakken. Na een rust- van 6-1, geloofden de Leusdenaren het na tien minuten in a hjeede we1, waardoor Kameo met 11-5 nog op enige entie van Antilopen kon rekenen. iete et d ioge wee wedstrijden in de eerste erd van het district Midden-Ne- d is het wel duidelijk dat het jelij?nse Antilopen voor de deei ol nadrukkelijk in beeld is. g to de t resultaat uit de wedstnjd Leusdenaren tegen Thor in len nog aanleiding voor ena i, in het eerste thuisoptreden het klasseverschil tussen de 2). d irgangsklasser en een ge- eme erfde eerste klasser sterk 's oren. iel a eo. dat tegen het Amster- al MIK opende met een fors :ant( ^en zege (18-11) en op tot o van die prestatie in staat e Wa ieacht een rol van betekenis 1 tc* competitie te kunnen spe- ssee^eeg in De Korf alle hoeken zaal te zien. ^Pzfrvaring die de Leusdenaren ev^ delijk niveau hebben opge- kwam speltechnisch duide- 3 et het duel tot uiting. Waar bij 'al en sprake was van herken- ■rbi) ganisatorische lijnen, blonk en a el van Kameo voornamelijk le haos. Het had tot gevolg dat ijksp oenekanners in de eerste R° ;en poot aan de grond kre- en binnen twmtig minuten op me brugbare achterstand wa- 'et zet. Pas bij 5-0, vijf minuten e veldwisseling, troffen de ld n voor het eerst doel. lerste tien minuten van het e bedrijf liep Kameo op- :e ichter de feiten aan een ver- Ho° de thuisploeg de voor- ireru via 8-2 en 10-3 naar 11-4. De plaa ke laatste twmtig minuten geloofde Antilopen het wel, waardoor het publiek van een grote zege versto ken bleef. Kameo kon echter wei nig terugdoen en stelde zich met nog een enkele treffer tevreden. GALBEKER Antilopen begon goed en kreeg Kameo vanaf het eerste fluitsignaal stevig onder druk. Maar hoewel het verdedigingsbolwerk van de Groenekanners een paar keer na drukkelijk wankelde, duurde het tot de achtste minuut voor Antilo pen voor de eerste keer raak schoot. Maar met het afstandsschot van Frank van de Pijpekamp was wel het hek van de dam. Vier minuten later was de jeugdi ge Van de Pijpekamp opnieuw suc cesvol van afstand, waarna het an dere aanvalsvak van de Leusdena ren zich evenmin onbetuigd het in doeltreffend opzicht. Na goed voorbereidend werk van Jan Costa, tekende Joyce Osnabrugge op doorbraak voor 3-0. In de twintig ste minuut lag een gelijksoortige actie ten grondslag aan de vierde treffer van Antilopen. Joyce Osna brugge tekende eveneens voor het vierde doelpunt van de Leusdena ren. Maar de galbeker was voor Ka meo op dat moment nog met leeg. Koos Meinsma verraste zijn tegen stander en had de bal voor het ïnlepelen, waarmee hij voor de vijf- Frank van de Pijpekamp is vnj gekomen onder de korf en doet een doelpogmg. Antilopen overklaste Kameo en pakte de eerste winst11-5. de Antilopen-treffer de verant woordelijkheid opeiste: 5-0. Pas toen kon de machteloze te genstander iets terug doen. Door een misverstand in de Antilopen defensie, waarbij Jan Costa meen de de directe opponent van vakge noot Walther Urbach te moeten overnemen, kon Kameo in ieder geval de nul van het scorebord la ten weghalen, die de bezoekers bijna een half uur hatelijk bleef aan grijnzen. Nog voor de pauze aan brak, herstelden de Leusdenaren de ruime marge van vijf punten weer in ere, toen Joyce Osnabrug ge bij een inkomende actie on reglementair gestopt werd. Vanaf de vrije worplijn toonde Jan Costa aan iets van zijn fout m verdedi gend opzicht te willen herstellen en bekwaam mikte hij de bal door het mandje: 6-1. HOUDGREEP Direct na de hervatting leek An tilopen van zins de fans in De Korf op een grote overwinning te willen trakteren In de eerste minuten re gende het treffers, waarbij Kameo op een totale ontluistering leek af te stevenen. Walther Urbach hero pende de score binnen twee minu ten en voor de vakken goed en wel gewisseld waren, droeg Margret Versteeg aan de algehele feest vreugde ook een steentje bij. Op doorbraak scoorde ze 8-1. Het was duidelijk dat de con centratie, met name m verdedi gend opzicht, langzaam begon te verslappen. En zo kon het gebeu ren dat eerst Jan Costa en niet veel later Frank van de Pijpekamp door hun respectievelijke tegenstan ders gepasseerd werden, hetgeen de Leusdenaren op 8-3 kwam te staan. In aanvallend opzicht daar entegen, dacht Antilopen nog niet aan opgeven en voor er tien minu ten verstreken waren, belandde Antilopen al in veilig vaarwater. Marjon Abbnng (van afstand, ach ter de korf) en Margret Versteeg (doorbraak) tilden de marge naar zeven punten: 10-3. Na een minuutje of elf geloofde Antilopen het echter wel. De Leus denaren waren via Walther Urbach op 11-4 gekomen, en men was zich van verplichtingen tegenover het publiek niet bewust. Althans, zo leek het Kameo was blij dat de Leusdenaren de wurgende houd greep iets lieten verslappen, zodat men zelf weer wat lucht kon krr gen. Het leverde de bezoekers in het restant van de tweede helft een handvol kansen op in de vorm van drie strafworpen. De Groenekan ners bleken echter dermate aange slagen. dat men zelfs met die mo gelijkheden geen raad wist. Der halve bleven de wapenfeiten van de gasten beperkt tot een laatste treffer in de zeventiende minuut, waarmee de eindstand rijkelijk vroeg op het scorebord getoverd werd: 11-5. LEUSDEN - Het eerste vrouwenteam van LEOS heeft in de derde divisie D gas terug genomen. In de derby tegen het Amersfoortse Vollkei leverden de Leusdenaren de eerste pun ten van het seizoen in. Sporthal Midland vormde het decor voor een eerste klas thriller, die meer spannend dan goed was en waarin de Amersfoorters de zenuwen iets beter onder controle hadden dan de Leusdense lijstaanvoerder. Met 3-2 ging de winst naar Vollkei. De heren van LEOS legden een opmerkelijke solidariteit aan de dag met de vrouwelijke collega's. De Leusdenaren leden even eens hun eerste nederlaag. Koploper SSS 3 bleek een half maatje te groot voor de Leusdense debutant: 3-0. >uwe :ondi elde 7.A n ede) in rveld 5 Na; en pi lerzi wont fzarn; >dat •per )EN - Het is bij het zwemmen niet anders geregeld dan bij este andere sporten. Wie mee wil doen aan de Neder- Kampioenschappen, zal eerst aan een bepaalde limiet d voldoen. Eén van de zwemmers in ons land die zich lat niveau bevindt is de Leusdenaar Chester Marsman. Vee ist hij zaterdag nog eens duidelijk te maken, toen er door 2-1 |aien werd deelgenomen aan de C-competitie in het Sport- nbad te Amersfoort, waar hij een startbewijs verdiende. lag) ;cho' wen 2r in t. In IA ze ka ibie r tot e rkanl ld in 1 in e -deelname van Marsman 100 meter vlinderslag al ook op de 200 meter vlin- een startbewijs in de lijn wachtingen. Marsman: "Het zijn beide roriete afstanden. Enerzijds 12 ijk omdat ik daarop goede lif eet te realiseren, maar an- ook omdat de slag me 200 vlinder is een zwaar dat lijdt geen twijfel, 15 it is juist wat me in dat pro- p-onderdeel aantrekt. Bo- zijn het nummers waarop :urrentie minder groot is." icurrentie is er wel op de (er vnj, een wedstrijd die len zaterdag, in tegenstel- de genoemde vlinderslag- wel op het programma rik H n: "Ook een leuke af taar veel taktiek zit er niet e ïce. Het is een pure sprint: start voluit en kijken waar eeg nftnt. Ik zie de tegenstanders p. Dc ir dan doorgaans alleen na erpunt. Ik hg immers voorop. Na afloop had ik gevoel dat er een verbete- m'n persoonlijke record te iaar dat ik mijn tijd zover had gebracht was toch verrassing". het ook voor de toeschou- Voor Chester Marsman r immers al een scherpe tijd van 55.5 seconden in de boe ken, maar nu wist hij de klokken stil te zetten op een bijzonder fraaie 54.4 Die spectaculaire ver betering geeft zicht op nog een NK-limiet, want om op deze snel ste van alle nummers mee te mo gen doen, moet de eindtijd in de buurt van de 53 seconden te ko men liggen. Zeker niet onmogelijk als we zien dat Marsman kort na het realiseren van dit nieuwe club record opnieuw voor de ver eniging werd ingezet, nu op de 200 meter vrije slag, een nummer waarop het clubrecord met 2.00.9 eveneens al in zijn bezit was. Op nieuw werd het een verbetering: 1.59.0! Kort na elkaar twee presta ties van formaat. Marsman: "Dat is een kwestie van training en begeleiding. Natuurlijk was ik na die 100 m vrije slag volle dig leeg Als de prestaties geba seerd zijn op een frequente trai ning, dan is die penode van ver moeidheid niet langer dan een paar minuten. Dc train 7 uur inten sief in de week, verdeeld over 6 dagen. Dat is veel maar de combi natie met de zesde klas van het Atheneum is goed mogelijk". ALLROUND Dat Marsman een echte all-roun- der is, bewees hij door ook op de derde afstand waarop hij werd in- hoeven en Tamara van Gorkom ging opnieuw de strijd aan op de 200 meter schoolslag. De eerste trok wederom aan het langste eind en ging stnjken met een nieuw clubrecord: 3.03.8. De twee jaar jongere Tamara werd echter meegetrokken naar een tijd van 3.07.9 wat in haar leeftijdsklasse eveneens een clubrecord bete kent. Voor het vijfde clubrecord dat op deze dag scherper werd gesteld, tekenden de heren Van Wegen, Toes, Woerdman en Van de Pijpekamp. Zij brachten gedu rende de 4 x 100 meter vrije slag estafette een tijd van 3.57.9 op de klokken, een tijd die bijna 5 se conden onder het vorige clubre cord ligt en die in Amersfoort ook goed genoeg bleek te zijn voor een eerste plaats. De Haaien zijn, getuige de presta ties van afgelopen zaterdag, op de goede weg De vereniging was in competitieverband met alleen m Amersfoort, maar ook in IJssel- stein, aktief en bij beide gelegen heden zwommen met alleen de reeds genoemde clubleden zich in de kijker. We noteerden tevens uitstekende prestaties, waaronder een aantal persoonlijke records, voor Majolijn van Dijk, Ruben Tol boom, Simone Sybrandy, Marco Woerdman, Linda van Wegen, Saslaa Helsdingen, Carine en Bert Kams, Karin van de Lagemaat, Bas Schreuder en Bons van Gorkom. Het heeft lang geduurd, maar het moest er een keer van komen. Af gelopen zaterdag maakte het Amersfoortse Vollkei een eind aan een prachtige serie, waarmee LEOS de volleybalcompetitie opende. Na zeven overwinningen, waarin de Leusdenaren boven dien geen enkel punt kwijtraak ten, benutte Vollkei de directe confrontatie tussen de historische rivalen om LEOS van het voetstuk te stoten Door sterk te serveren, voorkwamen de gastvrouwen dat LEOS het initiatief kon nemen, wat uitmondde in psychologische be langrijke winst in de eerste set (15- 13). Toch had het er na drie sets alle schijn van dat er voor LEOS meer m het vat zat De Leusdenaren ant woordden met winst in de tweede en derde set, maar toen de puntjes op de i moesten worden gezet, raakte de ploeg van Ad van Woen- sel in de sfeervolle Amersfoortse sporthal Midland het hoofd kwijt. Via 15-5 en opnieuw 15-13 moest LEOS twee punten laten liggen. MEERWAARDE Toch bleek het lot LEOS zaterdag uitermate goed gezind. De naaste concurrenten van de Leusdenaren in het klassement, deden het na melijk nog minder. Tegen regel rechte degradatiekandidaten (Utrecht 3 en DAV), werden Ab coude en Brezan/SSS keihard on deruit geschopt, waardoor de Leusdenaren (waarschijnlijk tot ei gen niet geringe verbazing) de voorsprong alleen nog maar zagen groeien. De volleybalhefhebber heeft zich zaterdag weer kunnen laten over tuigen van het feit dat er zoiets als een derby bestaat. Het ietwat merkwaardige, geheimzinnige fe nomeen, dat ontmoetingen tussen streek- en stadgenoten een soort meerwaarde verleent, die niet zui ver uit belangentegenstellingen, die met de competitie te maken hebben, te verklaren vallen. Vaak werkt het horen van een bepaalde naam al als de spreekwoordelijke rode lap op een stier, en als één van de twee dan ook nog ongesla gen bovenaan staat m dezelfde klasse, kun je erop wachten dat een directe ontmoeting tot iets bij zonders uitgroeit. Het zal met de eerste keer zijn dat een ploeg juist in dit soort ontmoe tingen boven de eigen mogelijk heden uitstijgt en zaterdag leek dat het geval met Vollkei. LEOS daarentegen leek ten prooi geva- len aan een meer dan normale ge spannenheid, die de ploeg eigen lijk de gehele wedstnjd parten bleef spelen. GEFLATTEERD Vollkei opende zeer sterk, waarbij een diepe, goed geslagen service het belangnjkste wapen bleek. LEOS had. zeker in de beginfase, zoveel problemen met de opslag, dat men aan de opbouw van de eigen aanval nauwelijks toekwam. Afgezien van stopfouten, functio neerde de gehele defensie van LEOS met naar behoren, waardoor men achter de feiten bleef aan huppelen. De 15-13, waarmee Vollkei de eerste set pakte, was dan ook enigszins geflatteerd. De stand gaf het overwicht van de thuisploeg met voldoende weer. In het tweede bedrijf liep het aan de kant van de Leusdenaren stuk ken beter. De stop werd beter ver zorgd en door over de hele lime beter te verdigen, kwam er weer overtuiging in het spel en dat leidde, via 4-9, 7-9 tot duidelijke setwinst (9-15), waarmee de balans weer in evenwicht was Na de derde set leek LEOS zelfs de beste vooruitzichten op winst te hebben Hoewel de Leusdena ren terugvielen naar het niveau van de eerste set, slaagde men er op karakter in naar 12-2 uit te lo pen. Marjan van Engelenhoven in spireerde haar team met een uit stekende opslagbeurt tot een opleving, die een miraculeuze we deropstanding tot gevolg had. LEOS boog een kansloos ogende 12-6 om in een 12-15 overwinning, waarmee de Leusdenaren een be langrijke mentale tik leken te heb ben uitgedeeld De veronder stelling dat de Leusdenaren de wedstrijd nu wel m de knip zou den hebben, berustte echter op drijfzand. Vollkei bleek over vol doende veerkracht te beschikken om in de vierde set even vernieti gend terug te slaan (15-5), waarna de wedstrijd uiteindelijk toch nog bij de gastvrouwen terecht kwam: 15-13. WAARHEID Voor de heren van LEOS brak donderdag het uur van de waar heid aan. Na een goede start in de eerste klasse, waarin Bert van Doom en zijn ploeg debuteerden (elf punten uit zeven ontmoetin gen), moest de ontmoeting met koploper SSS 3 leren hoever de mogelijkheden van de Leusdena ren dit seizoen mogelijk reiken. De waarheid is dat Brezan/SSS 3 een half maatje te groot is. zoals Van Doom dat na afloop formu leerde. De Leusdenaren dwongen hun Bameveldse opponenten in de Veluwehal twee sets tot het ui terste te gaan, maar misten de rou tine om één of twee sets in beslag te nemen. Met 15-13, 16-14 en 15-6 werden de Leusdenaren naar huis gestuurd, maar daaruit mag wor den afgeleid dat LEOS met het spelen van een bijrol geen genoe gen hoeft te nemen. Met hard wer ken moet een plaats m de top-vijf en mogelijk zelfs iets meer moge lijk zijn. Het missen van routine bleek don derdag het grootste manco bij LEOS, dat zich voor de ondank bare taak geplaatst zag in het hol van de leeuw als sparringpartner te moeten fungeren voor SSS 3. dat als een wervelwind door de eer ste klasse raast Het was dan ook al zeer verdienstelijk dat men de te genstander in de eerste twee sets goed wist bij te houden. In de tweede set leek setwinst zelfs zeer dichtbij, toen de Leusdenaren op 13-14 aanlandden. Het tekende de kracht van SSS dat men alsnog te rugkwam: 16-14. RUST In de eerste set boden de Leusde naren verdienstelijk weerstand In het basiszestal, bestaande uit Alex Moraal, Edwin Meyerman, Jos Ha zelaar, Enk Schoonewille en Roel Steenman (Ruud Koole en Sjaak Vein Ophem startten als wisselspe lers), viel met name eerstge noemde op met een goede ser vice Ondanks het feit dat de zenu wen de Leusdenaren zichtbaar in hun greep hielden, maakte men weinig serveerfouten. Bovendien bleek LEOS zich goed te hebben voorbereid op het aanvalsspel van de tegenstander, bij wie het ge vaar vooral door het midden kwam. Toch bewaarden de Leus denaren, vooral in de slotfase van de eerste set onvoldoende de rust in het team om voor de winst te kunnen gaan. Met 15-13 kwam SSS op 1-0. In de tweede set leken de mannen van Bert van Doom op een grotere nederlaag af te stevenen. Bij 7-2 en 10-5 was er van florissante vooruit zichten eigenlijk geen sprake. Toch kwam men terug tot 13-14. maar misten de Leusdenaren de ervaring om daar hun voordeel mee te doen. SSS maakte het kar wei af (16-14), waarna LEOS het hoofd deemoedig boog In de derde set was er van een echte wedstnjd dan ook eigenlijk geen SDrake meer: 15-6. Chester Marsman...NK-hmiet. gezet, met de eerste prijs te gaan strijken Op de 200 meter school slag, een nummer waarop hij zijn persoonlijke record nog onlangs terugbracht tot 2.41.4, sneuvelde opnieuw een clubrecord. De be scheiden atleet bracht het num mer op zijn naam met een fraaie 2.39.6. Marsman- "Een 200 meter is een afstand waarop je wel eerst de kat een beetje uit de boom tracht te kijken. De eerste honderd gaan voluit maar soepel. Op de derde 50 meter tracht je dan, voor zover dat mogelijk is, een versnelling te plaatsen om dan op de laatste 50 er alles uit te gooien wat je nodig hebt." LEUSDEN - De handballers van LHV hebben de ontmoeting met Houten aangegrepen om de misstappen uit het begin van de zaalcompetitie verder naar de achtergrond te dringen. In de geenszins vlekkeloos verlopen wedstrijd, zagen de Leusdena ren een royale voorsprong als sneeuw voor de zon verdwijnen en één minuut voor tijd leek een nieuwe ontluistering nabij. LHV toonde echter karakter en onder leiding van Ed Davids gebruikten de Leusdenaren de laatste zestig seconden om twee keer raak te schieten, en het spectaculaire treffen alsnog naar him hand te zetten: 17-18. KWETSBAAR PRESTEREN Marsman was overigens niet de enige die zaterdag wist te preste ren op niveau. Het duo Alma Ver- Aan een dergelijk oplakkertje wa ren de Leusdenaren ook hard toe. De ronduit desastreus verlopen competitiestart, waann LHV tot drie keer toe met minimaal ver schil aan het kortste eind trok, had het geloof in eigen kunnen danig ondermijnd. De grote overwinnin gen op AAV (9-19) en Shot (27-13) maakten al iets goed, maar de op- ^EN - De toekomst van de tweede klasse is r het einde van de itie nog erg onzeker, de Leusdenaren in ei- gedecideerd afre- met degradant CJC 2 het op de laatste (aanstaande donder- igekomen. te confrontatie met zal duidelijk wor den of TTCL in de voorjaars competitie opnieuw in de tweede klasse uit zal komen, of dat de Leusdenaren een stapje terug zullen moeten doen. Het hangt af van het resultaat wat Smash haalt tegen ZTTV, hoe de uitgangspositie van de Leusdena ren donderdag zal zijn. Nu heeft Smash, met een wedstrijd minder gespeeld, één punt achterstand op de Buirungparkbewoners. Dus als Smash enn slaagt zich ZTTV van het lijf te houden (ZTTV staat twee punten boven TTCL), knjgen de Leusdenaren een zware klus voorgeschoteld. Bij verlies van Smash kunnen Frank Kooyman, Erwin de Boer en André Snoek met een puntendeling volstaan om het vege lijf te redden. TTCL gebruikte de ontmoeting met het al gedegradeerde CJC 2 als een vingeroefening voor het beslissende duel. De Utrechtena ren kwamen in de eenzijdige ont moeting duidelijk te kort, waar door de Leusdenaren het zelfver trouwen konden opkrikken. Slechts Erwin de Boer hoefde te gen CJC een verliespartij toe te staan, al gaf de Leusdenaar aan met zijn spel op de goede weg te zijn. De juiste vorm lijkt De Boer hard nodig te hebben in de laatste wedstnjd van de najaarscompeti tie, waarin het lijfsbehoud van TTCL op het spel staat Frank Kooyman en André Snoek beslisten hun single-partijen een voudig in hun voordeel, terwijl ook de dubbelspelen in winst werden omgezet. CJC werd met 9- 1 aan de zegekar gebonden, waar mee TTCL in ieder geval aangaf te goed te zijn voor de laatste plaats. positie van die tegenstanders was te gering geweest om daar ver gaande conclusies aan te mogen verbinden. Wat dat betreft ^ou de confrontatie met Houten (zes pun ten uit vier ontmoetingen) meer betrouwbare informatie moeten geven. De conclusie na afloop moest zijn, dat LHV weliswaar nog met is waar het wezen moet. maar dat er positieve ontwikkelingen in het team te bespeuren zijn, die het vertrouwen in de toekomst moe ten sterken. Trainer/coach Co Wethly toonde zich vooral in zijn sas met het ge toond karakter: "Ik heb vandaag eindelijk vechtlust gezien en daar ben ik bijzonder blij mee. In de rust voorspelde ik al dat we een moeilijke tweede helft tegemoet zouden gaan, ondanks dat we tot dan toe steeds royaal de leiding hadden. Dat is uitgekomen en het heeft me vooral deugd gedaan dat we zo kort voor het einde die ach terstand nog goed maakten. Ik denk dat we op de goede weg zijn", en woorden van gelijke strekking gebruikte de oud-inter national om uiting te geven aan zijn tevredenheid. In de eerste helft zag het er overi gens helemaal niet naar uit dat de wedstrijd zo'n spectaculaire ont knoping zou knjgen. Met name in de eerste helft domineerde LHV het spel. gewoon omdat de Leus denaren vanaf het begin vein de wedstnjd beter bij de les waren dan hun tegenstander. Hoewel Houten over een aantal gerenom meerde schutters beschikte, nam LHV relatief eenvoudig afstand. Met name op de hoeken en op de cirkel profiteerden de Leusdena ren van de vrij offensief ingestelde Co Wethly...op de goede weg. defensie van de gastheren Omdat van de oppositie het doel aanvankelijk overal zochten, behalve waar het opgesteld stond, liep LHV verrassend gemakkelijk flink uit. Via Ronald Morren (3x), Jos de Valk. Daan Bleuel. Paul Lin deboom en Arjan Schneiders be landden de Leusdenaren op een nant ogende 3-8 voorsprong. Het verleden leerde echter al dat de Leusdenaren de weelde van een dergelijke uitgangspositie moei lijk kunnen dragen en dat werd ook nu bewaarheid. Toen Houten eenmaal het vizier op scherp had staan, hepen de gastheren met drie treffers op nj duidelijk in. Bij 6-9 (door een be nutte strafworp van Aijan Schnei ders) was er met één minuut te gaan in de eerste helft nog niet zo veel aan de hand. ware het met dat de Leusdenaren aangaven onder druk toch kwetsbaar te zijn. De laatste aanval werd te snel afge rond (en wat belangrijker was: ge mist), waardoor Houten in de laat ste seconden definitief in het spoor van LHV kon komen: 7-9 SENSATIE Toch hield LHV ook in de tweede helft lange tijd het initiatief. De marge van twee, drie punten bleef Houten tot diep in het tweede half uur hatelijk aanstaren. Via 7-10, 8- 11, 10-12 en 11-14 leken de gasten met enige moeite staande te kun nen blijven. Dat was echter snel over toen de opbouwer van Hou ten, met name uit vrije worpen, met scherp begon te schieten. En zo verdween in de laatste tien mi nuten de kleine voorsprong als sneeuw voor de zon (14-14), en Houten, dat een sensatie rook, had op dat moment een psychologi sche voorsprong. In de spannende slotminuten ver vulde Ed Davids namens LHV een hoofdrol, door zijn ploeg op sleep touw te nemen. Door attent te rea geren, benutte de gewezen Rot terdammer twee break-outs, waar mee hij LHV weer op het paard Ed Davids... hoof drol. hielp. Het leek allemaal voor niets toen het ontketende Houten nog een keer terugkwam, en met een minuut op de klok voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong kwam- 17-16. In de hectische slotseconden die volgden, was Ed Davids opnieuw goud waard voor de Leusdenaren. Na een klutsbal, die afketste op de verdediging van LHV volgde er een sprint op leven en dood tus sen de doelman van Houten, die ver uit zijn doel was gekomen en zich op de helft van LHV waagde, en Davids. Davids griste het speel tuig juist voor de aanstormende goalie weg en mikte de bal vanaf de middellijn in het vijandelijk doel: 17-17. Een strafworp hielp LHV uiteind- lijk nog aan de volle winst. Nadat LHV de laatste aanval van Houten onschadelijk had gemaakt, werd Jos de Valk op de cirkel onre glementair gestopt. Arjan Schnei ders hield het hoofd in de heksen ketel opmerkelijk koel en schoot snoeihard binnen: 17-18. Dat Hou ten daarnaar niet eens meer van acquit hoefde, tekende treffend hoe benauwd de Leusdenaren wegkwamen.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 9