Noodzakelijke aanpassingen I liggen politiek moeilijk Voorstel College laat besluit aan de Raad Laatste Nieuws: Gele kaart Forse boete en half jaar niet rijden in weekend wandaag in Ge leusder krant1 Leusdenaren hebben tot april de tijd J-LL Arbeidsinspectie constateert erbarmelijke arbeidsomstandigheden op Gemeentewerf: Wegens rijden onder invloed: KEISTAD B.V. leusiflei krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Nieuw paspoort wordt in Leusden later ingevoerd: SERVA VOLVO Toyota AUTO EEMHAVEN EXCLUSIEVE ANTIEKBEURS LEUSDEN, DE KORF mazda-servicedealer v00b leusden l_jk Hloemenoal Konijntje in de Wetering usd krant DONDERDAG 3 DECEMBER 1987 - 19e JAARGANG NO. 61 EINDREDACTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Uitgave BDU BV VOORSTEL (van de redaktie) LEUSDEN - Er dreigt een rel te ontstaan rond de gemeente werf van de gemeente Leusden, aan de Hamersveldseweg. Naar nu blijkt, hebben de mensen die daar werken inmid dels vijfjaar lang hun werk moeten doen onder erbarmelij ke omstandigheden. Het vorige college van B&W besteed de nooit enige aandacht aan de klachten van het perso neel. Het nieuwe college wil dat wel doen, maar verkeert in een dilemma. Zoals bekend moet de werf ter plaatse weg. Eigenlijk al per één mei volgend jaar. Dat betekent, dat het regelrechte kapitaalvernietiging lijkt, om nu grof in de werf te investeren. Maar men zal wel moeten. Er moet binnenkort een Hinderwetvergunning voor de werf wor den afgegeven. Daar is de Arbeidsinspectie bij betrokken en die heeft zich al in niet mis te verstane termen uitgela ten over de werf. Bovendien is het personeel gevraagd, een lijst van nood zakelijke voorzieningen te maken. Dat is gebeurd. Het eindbedrag voor dat lijstje komt op een investering van twee ton. Aangezien dat politiek nauwelijks haalbaar lijkt, ziet het ernaar uit dat het college met een voorstel komt, waarin voornamelijk sprake zal zijn van sanitaire voorzie ningen en van de meest noodzakelijke andere aanpassin gen. De kosten daarvan bedragen zo'n negentighduizend gulden. Waarover, na jaren frustratie over de omstandigheden op de werf, het personeel weer woedend is. Op korte termijn zal het college met een voorstel komen voor een tussentijdse oplossing, zo werd dinsdagavond duidelijk tijdens de vergadering van de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening. De vraag is echter, of het college zich daarmee niet tussen de twee vuren van enerzijds gemeenteraad en anderzijds perso neel manoevreert. Tijdens de vergadering van de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening, afgelopen dinsdag, was er één opvallend woord dat meerdere raadsleden bezigden. Het woord 'bescha mend.' Dat had betrekking op de ge meente - en daarmee de gemeen teraad - als werkgever, en de heer sende arbeidsomstandigheden op de gemeentewerf. KORT De Leusdense gemeentewerf. Naar nu blijkt, moeten de medewerkers van de gemeente daar al jaren werken onder omstandigheden, die niet voldoen aan de eisen op het gebied van veiligheid, milieu en sanitair. Zoals bekend, werd de ge meentewerf vijf jaar geleden 'tijde lijk' ondergebracht m een voorma lige boerdenj aan de Hamersveld seweg. Naar inmiddels is gebele- ken, was die 'tijdelijkheid' al die jaren aanleiding, om zo weinig mo gelijk geld uit te geven aan de werf. Dat echter, resulteerde in ar beidsomstandigheden die niet van deze tijd zijn. De sanitaire voorzie ningen, voor zover daar al helemaal sprake van kan zijn, zijn vergaand onvoldoende, en ook de arbeid somstandigheden en de veiligheid laten nadrukkelijk te wensen over. Wethouder Joost de Jongh (WD) kondigde dinsdagavond een voor stel van het college aan, om verbe tering in de situatie te brengen. Dat voorstel zou betrekking hebben op de sanitaire voorzieningen en op de arbeidsomstandigheden. 'Die moeten minimaal zo worden veran derd, dat er sprake is van accepta bele arbeidsomstandigheden. En in elk geval moeten we met de Arbeidsinspactie in onze nek krij gen', zo kondigde de wethouder aan. Daarbij wees hij op het dilemma, waar het college voor staat. De werf is tenslotte maar tijdelijk op de huidige plaats gevestigd. 'Maar voordat er sprake kan zijn van een daadwerkelijke verhuizing, zal er minimaal twee jaar zijn verstreken', aldus De Jongh. 'Dus we moeten ons besluit afwe gen tussen de uitgangspunten, dat we er enerzijds niet té veel geld aan moeten besteden, en ander zijds dat er acceptabele omstan digheden moeten worden gescha pen', verduidelijkte de wethouder. Hij kondigde 'een onderbouwd voorstel aan, ten bedrage van mini maal 90.000,-.' Dat voorstel komt nog deze week ter tafel, en zal vol gende week worden besproken in de commissie voor Financieel Be leid en Beheer. POLITIEK Daarop bleek al meteen, hoe moeilijk de zaak politiek ligt. Gert de Weerdt (PvdA) wilde namelijk graag weten, wat m het voorstel zou worden opgenomen als zogenaam de 'meeneem-investenngen'. 'Dat wil zeggen, wat hebben we écht over voor de veiligheid en het gemak van onze werknemers?', vroeg De Weerdt. Daarbij wees hij erop, dat zijn fractie zich ook in het verleden al had uitgesproken tegen een blij kende gemeentewerf op de huidi- 'ge plaats. Hetgeen tevens inhield, dat de hoogte van de nu te plegen investeringen niet zodanig mag worden, dat dat straks weer als argument kan worden gebruikt om de gemeentewerf toch ter plaatse te handhaven. BESCHAMEND De termen, waarin de verschil lende commissieleden zich vervol gens uitlieten over de sanitaire voorzieningen en de arbeidsom standigheden op de werf logen er niet om. Wethouder Joost de Jongh noem de het 'buitengewoon droevig' en meldde, dat hij 'niet wist wat ik zag', toen hij daar voor het eerst pools hoogte ging nemen. Gert de Weerdt sprak van 'be schamend'. Ook Harm Offereins (GPV/SGP), Ep Oostra (D66) en Ton Voortman (WD) gebruikten dat woord. Joop Kool (Leusden'85) noemde de toestand van en op de werf 'schandalig.' CADEAU Kool vond bovendien, dat het voorstel van B&W ook geen schoonheidspnjs verdiende, om dat het geen recht zou doen aan de wensen van het personeel. De wet- houder kreeg van hem dan ook een plankje met een pakje tissues van een bekend merk aangereikt, als symbolisch cadeau. Hetgeen Joost de Jongh ovengens onmiddellijk doorgaf, om op de Gemeentewerf dienst te kunnen doen. ONTERECHT Joost de Jongh vond het niet te recht, dat hij zoveel kritiek te ver duren kreeg. Hij was van mening, dat de heer Kool eerst maar af moest wachten, hoe het defmitieve voorstel van het college er uit zou zien. En ten tweede memoreerde hij, dat het nieuwe college een si tuatie binnen zes weken had opge pakt, waar het vorige college vijf jaar lang doof was gebleven voor de bezwaren van het personeel. ERBARMELIJK Inmiddels is duidelijk, dat de toestand op de gemeentewerf echt erbarmelijk is. De Arbeidsinspec tie heeft een rapport over de werf opgesteld, dat aan duidelijkheid weinig te wensen overlaat. In het rapport wordt onder meer geconstateerd, dat de sanitaire voorzieningen ver bereden de maat zijn Was- en kleedrukmten zijn er niet genoeg, er is geen warm water en er zijn geen douches. De sanitaire voorzieningen, zoals die nu in een keetwagen zijn aange bracht, voldoen ook niet aan de eisen. VEILIGHEID Ook de veiligheid is verre van gewaarborgd. Er ontbreken nood uitgangen op plaatsen waar de Ar- vervolg op pagina 5 (van de redaktie) LEUSDEN - Het voorstel van het College van B&W ten aanzien van de Ge meentewerf wordt nog deze week openbaar. Naar een gemeentelijk woordvoerder meedeel de, laat het college de uit eindelijke beslissing aan op voorhand aan de ge meenteraad. In grote lijnen komt het voorstel van het college neer op een keuze uit drie mogelijk heden. De eerste mogelijkheid is, dat er alleen iets wordt gedaan aan de aanpassing van de sa nitaire voorzieningen. De kos ten daarvan worden geraamd op een bedrag tussen de 40.000,- en 45.000,-. De tweede mogelijkheid is, dat gekozen wordt voor aan passing van de sanitaire voor zieningen, en aanpassingen om te voldoen aan de eisen op het gebied van veiligheid en milieu. Daarmee komen de kosten in totaal op 90.000,-. De derde mogelijkheid is, dat de Raad wil voldoen aan de vraag naar nog meer voorzie ningen aan zaken, die veran derd zouden moeten worden. Dan zou het totale bedrag uit komen op twee ton. Het voorstel komt komende maandagavond ter sprake m de commissie voor Onderwijs, Sociale Zaken en Milieu. Dins dagavond wordt het bespro ken m de commissie Finan cieel Beleid en Beheer. 'Het College wil in principe zo ver gaan, als de gemeente raad dat wil', aldus de ge meentelijke woordvoerder. LEUSDEN/UTRECHT - De Utrechtse officier van justitie mr. M. Timmers eiste woens dag tegen een 34-jarige inwo ner van Leusden wegens rij den onder invloed een ontzeg ging van de rijbevoegdheid van 9 maanden, een boete van 15UU guiaen en twee wenen voorwaardelijke gevangenis straf. De man was op 15 oktober vorig jaar, 's nachts om half dne, in zijn woonplaats aangehouden. Bij een bloedproef bleek het alcoholpro millage 1,84 te bedragen; dit is tus sen de drie en vier keer meer dan is toegestaan Op de zitting zei de verdachte zijn rijbewijs voor zijn werk niet te kunnen missen, ook niet in de weekeinden. De poütierechter liet merken dat de ontzeggingstermijn misschien wel wat korter kon maar dat dan de boete wel omhoog zou moeten. Enige indicatie over zijn salaris wil de de Leusdenaar echter niet ge ven. Mr. Weijsenfeld veroordeelde hem tot een boete van drieduizend gulden en een ontzegging van een half jaar die slechts in de weekein den geldt. De voorwaardelijke ge vangenisstraf legde de politie rechter met op. LEUSDEN - Inwoners van Leusden die hun huisvuil niet juist of op verkeerde tijden aan de straat zetten, kunnen reke nen op een gele kaart. Op deze kaart staan de regels voor de aanbieding van het huisvuil. Regelmatig zal er in een wijk worden gecontroleerd of het vuilnis op de juiste wijze en op het juiste tijdstip is aangebo den. De reinigingsdienst hoopt met deze kaart een vlotte en correcte afvoer van het huis vuil te bevorderen. HONDJES!!! Teckelpups en... pups ongecoupeerde bouviers Prima slamboom en zeer liel voor kinderen 1 iaar schrilteli|ke garantie Dierenartskeuring loegeslaan Bouvier- en Teckelkennel Van Baak Langbroekerdijk B25 Langbroek (bij Doorn) Tel. 03435-71572 Sterke eenacters met onder meer Elsje de Wijn m De Korf Financieel overzicht gemeentewerken leidt tot veel kritiek Meteen na opening vanochtend stormloop op supermarkt Albert Heijn Lezers-service: meuwe boeken Erepenning KW F voor Leusdenaar Jan Blom Sport: SWU stuit BCL Tentoonstelling postduivenvereniging leverde weer veel prijzen op Servicepagina DOKTERSDIENST: zaterdag: tel. 943300 zondag: tel. 944223 LEUSDEN De invoe ring van het nieuwe pas poort zal in Leusden zeker niet voor 1 april 1988 plaatsvinden. Tot die tijd verandert er niets aan de uitgifte van het huidige paspoort. Voor personen vanaf 16 jaar blijft tot 1 april 1988 de prijs 70,50, voor personen bene den 16 jaar 43,50. Aanvragers van een paspoort dienen twee zwart-wit pasfoto's mee te ne men, dus geen kleurenfoto. Op het paspoort kunnen nog steeds kinderen worden bijge schreven. Het huidige model blijft zijn geldigheid behouden en kan zeker tot 1 april 1988 worden verlengd. Verlenging zal niet meer mogelijk zijn, wanneer de gemeente is over gegaan op afgifte van het nieu we paspoort. Los van de invoenng van het meuwe paspoort is er een ver andering op komst van de gel digheidsduur van het pas poort. Het ministerie van Bui tenlandse Zaken is van plan de overeenkomst op te zeggen, waarbij het mogelijk is naar bepaalde Europese landen te reizen met een nog geen vijf jaar verlopen paspoort. Het is nog niet bekend, wanneer voor iedere buitenlandse reis een geldig paspoort nodig is. AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel 033-630154 Nijverheidsweg 63, Amersfoort, tel. 033-631620 (advertenties) MITSUBISHI DIALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 4-5-6- december Vrijdag van 16.00 tot 21.00 uur Zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur Zondag van 11.00 tot 17.00 uur 0RG.BUR0 DE SMALEN Tel 033-11794 (advertentie) Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per sluk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten OPENINGSTIJDEN VAN MAT/MVRIJ FLU0RWEG 43 - AMERSFOORT FLU TELEF0ON 033-622263 WERF niet aangepast maar afgepast.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1