fr 'wee sterke eenacters met ilsje de Wijn en Errol Caprino hulp aan gevangenen Groen licht voor openbaar vervoer op drukke kruising eraar Leao maakt 125 m lange wandeltocht NEUSDEN leusfler krant kader winterprogramma Culturele Raad: Concert van werk Schubert Subsidieaanvraag college voor aanschaf elektronisch systeem pbrengst bestemd voor projekt in Thailand leusder krant Kerstdemonstratie K.M.T.P. Antiekbeurs Programma 'De Geut' Schrijf aktie voor gevangenen bokaal UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Leusden Achterveld DONDERDAG 3 DECEMBER 1987 plaatselijk nieuws 3 11 inïairiTflTf 'cène uit „Buren" met Elsje de Wijn en Errol Caprino. De Culturele Raad Leusden prijst :h gelukkig dat zij deze twee een- i Iers met als thema's rassendis- iminatie en de onderworpenheid t de mens, in Leusden in haar i nterprogramma heeft kunnen inemen. De oorspronkelijk door leater Persona uitgebrachte orstelling van „Buren" van de En- lse auteur James Saunders was in 85 op het Stagedoor Festival een succes. Maar het betrof jchts een eenmalige voorstelling. LEUSDEN - De Stichting Culturele Raad Leusden brengt in het kader van haar winterprogramma op donderdag 10 december a.s. twee eenacters in de grote zaal van De Korf met Elsje de Wijn en Errol Caprino onder regie van Femke Boersma. Het zijn de toneelstukken „Buren" en „De dienstlift". Twee eenacters, die met lovende kritieken vergezeld door het land trekken en vooral opvallend door sterke tekst en dito spel. Dit jaar werd besloten om het stuk opnieuw op de planken te brengen en daarvoor een toernee door Ne derland te organiseren. De reeks loopt tot eind december. Kern van beide toneelstukken is in feite het niet-communiceren. In „Buren" komt een jonge vrouw de kamer binnen, zet muziek op en begint een boek te lezen. Even la ter meldt zich aan de deur een kleurling, die als onderhuurder bo ven haar woont. Met een smoesje komt hij binnen. Daarna ontwikkelt zich een spel van wederzijdse aan trekking en afstoting, waarbij de verschillen in huidskleur een rol spelen. Maar het is natuurlijk niet zo een voudig zwart-wit en Saunders is er op voortreffelijke wijze in geslaagd om in deze situatie voortdurend nuances aan te brengen. „Buren" werd, dankzij het zeer sterke spel van Elsje de Wijn en Errol Caprino een succes. De bezoekers van deze avond van de Culturele Raad Leusden zullen kunnen genieten van toneelspel van hoog niveau. Na de pauze wordt een stuk van Harold Pinter gebracht, „De dienstlift", waarin een man en een vrouw in een raadselachtige ruimte bij elkaar zitten in een voor het publiek aanvankelijk onduidelijke situatie. Meer nog dan in „Buren" het geval was, gaat „De dienstlift" over non-communicatie. Absurde situatie, absurde dialogen, drei ging die paniek veroorzaakt en een gewelddadig slot. Pinter schreef oorspronkelijk het stuk voor twee mannen, maar door dat te verande ren in een man en een vrouw, knjgt „De dienstlift" een andere nadruk dan in de oorspronkelijke rolbe zetting. De voorstelling met „Buren" en „De dienstlift" wordt opgevoerd op donderdag 10 december in de to neelzaal van De Korf en begmt om 20 15 uur De toegangsprijs is 12,50, voor donateurs CRL, hou ders van CJP en 65+ kaarten 10,-. De toegangskaarten gaan van daag, 3 december m de voorver koop bij boerderij 't Claeveren- blad, kantoor Leusder Krant en bi bliotheek Nieuw Langenbeek. LEUSDEN - De bariton Charles van Tassel zal dins dag 8 december een uitvoe ring geven van de liederency clus „Die Winterreise" van Franz Schubert. Hij wordt daarbij begeleid door de pia nist Gérard van Blerk. Het concert wordt gegeven in het kerkgebouw van de Neder lands Hervormde gemeente in Leusden-Zuid. De organisatie is in handen van de Stichting Valleiconcerten, waarvan er steeds twee in Barneveld en vier in Leusden plaatsvinden. Charles van Tassel werd m New York geboren en kreeg daar zijn eerste muzieklessen. Van 1965 tot 1967 studeerde hij muziekwe tenschappen m Chicago. Hij stu deerde verder zang bij Kammer- sanger Theodor Schlott in Bremen, Luigi Ricci m Rome en Jan Tamaru in Wiesbaden. In 1968 nam hij een engagement aan als eerste bariton aan de Opera van Bremerhaven. In 1971 volgde het Staatstheater van Kassei, en m 1975 Opera Forum van Enschede, waar hij tot 1977 bleef. Sindsdien heeft hij als gast ge zongen aan de Staatsopera te Ham burg en in het Holland Festival. In 1982 debuteerde Charles van Tas sel bij de Nederlandse Opera Stichting. Hij is momenteel als do cent hoofdvak zang verbonden aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. Gérard van Blerk werd in 1924 in Tilburg geboren, waar hij zijn eer ste muzikale opleiding ontving en reeds als kind concerten gaf. Na zijn eindexamen gymnasium stu deerde hij aan het Amsterdamse Conservatorium bij Willem An dnessen. Na dne jaar behaalde hij daar zijn eindexamen piano met onderscheiding Daarop volgde het solisten-examen, waarbij hem de Prix d' Excellence werd toege kend. Gedurende twee jaar stu deerde hij daarna bij Ives Nat in Parijs. Gérard van Blerk is een veelgevraagd begeleider van ver maarde Nederlandse en buiten landse zangers en instrumentalis ten. Hij is hoofdleraar piano aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. DIE WINTERREISE Franz Schubert (1797-1828) schreef De banton Charles van Tassel. De pianist Gerard van Blerk. de muziek van de liederencyclus „Die Winterreise" in 1827 op ge dichten van Wilhelm Muller (1794- 1827), een der beste liederendich ters van de romantiek. De gedich ten waarvoor Schubert koos heb ben een enigszins symbolische betekems en bewegen zich tussen zuivere liefde en ziekelijk doods verlangen. Zeer bekend is „Der Leiermann", waarin Schubert het symbool vond van zijn leven. Buiten het dorp bespeelt de oude liere- man met starre vingers zijn pover speeltuig: „und sein klemer Teller bleibt ihm immer leer", want nie mand luistert naar hem. Het concert begmt om 20.15 uur. Toegangskaarten kosten 12,50. Houders van een pas-65 of een CJP-pas betalen 10,--. Kaarten kunnen vanaf 19.30 uur aan de zaal worden gekocht. Jongeren tot 18 laar hebben gratis toegang. De tekst van „Die Winterreise" zal aan de concertbezoekers ter hand worden gesteld. LEUSDEN - Het Leusdense colle ge van Burgemeester en Wethou ders heeft bij het Ministerie van Verkeer en Waterstaat subsidie aangevraagd voor aanpassing ra.n de verkeersregeiingsinstal- latie van het kruispunt Lockhor- sterweg-Heiligenbergerweg. Het college wil de installatie name lijk voorzien van een elektro nisch systeem die het voor bu schauffeurs mogelijk maakt, om hun rijstrook groen licht te ge ven. Het kruispunt is vooral in de spitsuren een knelpunt, waardoor onder meer het openbare vervoer vertraging oploopt. Daardoor komt de huidige krap bemeten dienstre geling van de VAD m Leusden in de knoei. Na installatie van het ge- nomede systeem behoort dit naar verwachting tot het verleden LMERSFOORT - Een leraar handelskennis van de ;hristelijke LEAO 'Rolandus' uit Amersfoort, de heer D. •an der Tang, maakt vanaf vanmorgen 11.00 uur een 125 ilometer lange wandeltocht. De voettocht begint in Sint licolaasga in Friesland en eindigt naar verwachting mor en om ongeveer 12.00 uur bij de school aan de Zangvogel- »eg. De opbrengst ervan is bestemd voor een projekt in hailand. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktle: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tol uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tol 12 00 uur en van 14 00 lot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag ol donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bi| geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v BDU B V te Barneveld, jmet duidelijke vermelding van de gewenste foto het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie le Barneveld De school, waarop ook leerlin gen uit Leusden zitten, houdt elk jaar rond 5 december, de viering van de verjaardag van Sinterklaas, een zogenaamde leerlingendag. Op zo'n dag vmden aktiviteiten plaats om geld in te zamelen voor een projekt. Dit jaar heeft de school gekozen voor een kleuter-op- vang-projekt in de stad Chiang Rai m het noorden van Thailand. In deze stad worden veel kleuters aan I hun lot overgelaten omdat hun bei- j de ouders werken. De internatio nale christelijke jongerenvereni ging Y.M.C.A. wil daar daarom een omvangmogelijkheid creeren voor kinderen in de leeftijd van 2 tot 6 jaar. In totaal is daarvoor een be drag van bijna 38.000,- nodig. De aktie wordt in Nederland gecoör dineerd door de Urne 'School en Evangelie'. AKTIVITEITEN De leerlingendag wordt morgen gehouden. De volgende aktivitei ten staan dan op het programma: een rommelmarkt, een zogenaamd kussenworstelgala op een even- wichtsbalk, een rad van avontuur, computerspelen en 'armpje druk ken' tegen 'mr. Rolandus'. Een be langrijk onderdeel is de wandel tocht. De loper wordt namelijk ge sponsord. Voor iedere kilometer die hij loopt, knjgt hij van iedereen die erop inschnjft, een bepaald be drag. AMERSFOORT - De afdeling Amersfoort en omstreken van de Koninklijke Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde (K.M.T.P.) houdt dinsdag 15 december m de bovenzaal van Museum Flehite, LEUSDEN - In 'De Korf. De Smidse 1, wordt op vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 december een antiek beurs gehouden. Het gaat om on der meer zilveren voorwerpen uit de achttiende en negentiende eeuw, zogenaamd kangxi porse lein, en meubels uit ons land, Frankrijk en Duitsland. Op de beurs kunnen met alleen antieke spullen worden gekocht, maai worden getaxeerd, geruild of ver kocht. De organisatie is m handen van Organisatiebureau 'De Smalen' uit Amersfoort. De antiekbeurs is op vrijdag ge opend van 16.00 tot 21.00 uur, en op zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs be draagt 5,- per persoon. Kinderen tot 16 jaar hebben gratis toegang, maar worden alleen onder begelei ding toegelaten. Meer inlichtingen worden telefonisch verstrekt via nummer 033 - 11794. (advertentie) Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuis krant van Leusden! LEUSDEN - In Jongerencentrum 'De Geut', Zwarteweg 29, wordt za terdagavond disco gehouden. Op de vrijdagen 11 en 18 december wordt de traditie van vrij dag avond-discoavond voortgezet De dag erna, zaterdag 12 december, verzorgt de 'Boom Boom Blues Band' een optreden. Op de valreep van het jaar. op zaterdag 19 december, wordt een zogenaamde stuntavond gehou den. Het betreft een 'Black Nigt' met een concert van 'The Land- LEUSDEN - Onder meer het Cen trum voor Zending en Diakonaat van de Gereformeerde Kerken in Nederland uit Leusden heeft een schrijfaktie voor gevangenen m Tsjechoslowakije en Roememë op touw gezet. Gemteresseerden kun nen een kertgroet sturen naar een Tsjechische gevangene of een fa milielid van de betrokkenene. Met de schrijfakie voor mensen uit Roe menie sluit het centrum aan bij een soortgelijke aktie van Amnesty In ternational voor politieke gevan gen in dat land. Deelnemers kun nen een verder een petitie onderte kenen. Deze is gericht aan de pre sident van Roememë, de heer Ceausescu. In de petitie wordt ge vraagd om een aantal gevangenen vrij te laten. Meer informatie over deze schrijfakties is verkrijgbaar bij het centrum, Burgemeester De Beaufortweg 18, 3833 AG Leusden, telefoon 033 - 943244. lords', een voorprogramma van de formatie 'Fatal Flowers'. Eerste Kerstdag zijn de deuren van het centrum gesloten. Voor Tweede Kerstdag staat de jaarlijkse jamses sie te verwachten. 'De Geut' is met ingang van ko mend weekeinde iedere zondag vanaf 15.30 uur geopend. Westsingel 50, een kerstdemon stratie droogbloemen schikken Deze demonstratie wordt gegeven door de heer J.B. Wiertsema en heet als thema 'Contrasten'. Ook zullen er door hem gemaakte werkstukken worden verloot. De 'lootjes kosten 1,- per stuk. In bloemwerk kunnen composi ties worden gemaakt met contras ten tussen kleuren, vormen en strukturen. Voor de bloemschik- sters onder de leden van de K.M.T.P. bestaat de mogelijkheid om eigen werkstukken ten toon te stellen die uitgaan van het genoem de thema Wie daaraan wil mee doen, kan kontakt opnemen met Elise van Vugt, telefoon 033 - 946068 De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De toegang is voor leden gra tis. Niet-leden of introducees die nen 5,- te betalen. Als het Rijk met de Leusdense plannen akkoord gaat, zal zij 80 procent van de aanlegkosten beta len. De subsidie is ingediend zon der dat daar met de gemeenteraad uitgebreid overleg over is ge pleegd. De reden daarvan is vol gens een gemeentelijk persbe richt, dat de subsidieregeling zal worden gewijzigd en dat de aan vraag daarom voor het emde van het jaar moet zijn ingediend. Aktueel en snel. De Lensder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale ii berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! De affiche die de aktie vergezelt. Donderdag 3 december 16.00 tot 20.00 uur: fancy fair voor Ethiopië in Openbare basisschool 'De Bongerd', Asschatterweg 36a; 20.00 uur: vergadering raads commissie Algemene Bestuursza ken in het gemeentehuis, 't Erf 1: 20.00 uur: ontspanningsavond Aartsdiocesane Boeren en Tuiners Bond afdeling 'Hamersveld'-Leus- den in 'De Til', Hamersveldseweg 30. Vrijdag 4 december 10.00 tot 12.00 uur: bijeenkomst Foreign Contact Group in "t Voor onder', Burgemeester Van der Postlaan 2; 16.00 tot 21.00 uur: antiekbeurs in 'De Korf, De Smidse 1; 20.30 uur: disco in 'De Geut', Zwarteweg 29. Zaterdag 5 december 11.00 tot 17.00 uur: antiekbeurs (zie vrijdag); 20.00 uur: dans- en kontaktavond in Café-restaurant 'De Mof, Arn- hemseweg 95, met medewerking van 'The Corona's'. Zondag 6 december 11.00 tot 17.00 uur: antiekbeurs (zie vrijdag). Maandag 7 december 20.00 uur: vergadering raads- commissie Welzijn en Onderwijs in Nhet gemeentehuis, 't Erf 1. Dinsdag 8 december 20.00 uur: vergadering raads commissie Financieel Beleid en Be- heef in het gemeentehuis, 't Erf 1; 20.15 uur: concert in de Dorps kerk, vjTthemseweg 75 in Leus- dün-Zuid. Vrijdag: 20.00 uur Kaarttournooi de Hessenkar Zaterdag: 20.00 uur Dansavond café Buitenlust 20.00 uur Disco Show de Klaveet Zondag: 14 00 uur Disco de Kla veet Dinsdag: 9.00 uur Welfareclub Zonnebloem Ons gebouw.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3