'Er moet wat gebeuren aan organisatie en management van dienst gemeentewerken' [Grond Van Schoonhoven blijkt sterk verontreinigd commentaren— meningen- Financieel overzicht gemeentewerken onduidelijk en niet controleerbaar: Streefdatum oplevering grond blijft één januari 1988: Museumjaarkaart 1988 verkrijgbaar VERGROTEN? Dief stoort slapers Oud-papier -aktie D.W.S. Aktie voor Ethiopië Kaarttoernooi 'De Hessenkar' Gevaarlijke kaassoort LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Beschamend Geloofwaardig DONDERDAG 3 DECEMBER 1987 5; eussfl e r hran Is plaatselijk nieuws (van de redaktie) LEUSDEN - 'Er moet wat gebeuren aan de organisatie en het management van de dienst gemeentwerken.' Tot die conclusie kwam een unanieme commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening afgelopen dinsdag. Aanleiding tot de meer dan kritische uitlatingen van de raadsleden vormde het 'overzicht van de bij en af te ramen posten' van de dienst. Daarin wordt een overzicht gegeven van de daadwerkelijke uitgaven in relatie tot de oorspron kelijke plannen, zoals die in de begroting voor 1987 waren gepland. Dat overzicht nu, bleek verre van duidelijk. Posten worden van de ene dienst naar de andere overge boekt, zonder dat dat bij beide posten terug te vinden is. Eén van de voorbeelden daarvan vormt bij voorbeeld een tweede opzichter buitendienst. Daarvan wordt mel ding gemaakt, met een bedrag van 12.000,-, die bij de post waar hij wordt bijgeboekt wel te vinden is. Maar dat het een overschrijving is, wordt niet duidelijk: waar de post is afgeboekt staat alleen een globaal overzicht, dat overigens ook nog met volledig is. COLLEGE En passant kreeg het voormalige college ook nog de nodige vegen uit de pan. Uit het overzicht bleek namelijk, dat er nogal wat over schrijdingen waren op een aantal posten (verlichting en verkoop openbaar groen, bijvoorbeeld), die tot het 'hobbyisme' van de voorma lige wethouder gerekend mogen worden. Aan die uitgaven lagen overigens wel collegebesluiten ten grondslag. Maar die weken in der mate omvang af van de oorspron kelijke begroting, dat er nu aan zienlijke bedragen extra bij moe ten. Voor verlichting 23.500,-, voor de verkoop van openbaar groen 25.000,-. DE HORST Een ander voorbeeld van dat soort hobbyisme is terug te vinden onder de post 'De Horst.' Daar kon den maar liefst 393 uur worden af geboekt, vanwege de 'weinige ak- tiviteiten'. Dat er ten aanzien van dat bedrijventerrein zo weinig ge beurde, had direkt te maken met het feit, dat gegadigden voor een stuk grond in 'De Horst' met een kluitje in het net werden gestuurd omdat de vorige wethouder nog niet rond was met een andere vorm van hobbyisme: het Huis van de Sport. KRITIEK De nieuwe wethouder, Joost de Jongh (WD), kreeg dan ook de nodige kritiek te horen uit de com missie. Waarbij ovengens wel werd aangemerkt, dat ook hij met een 'erfenis' was opgezadeld. Harm Offerems (GPV/SGP) gaf als eerste als zijn mening, dat er nu toch echt iets diende te gebeuren bij de dienst gemeentewerken. 'Het stuk maakt niets duidelijk en is veel te algemeen. Bij een post van 125.000,- wordt een verklaring gegeven. Als je dat optelt, be draagt dat 45.000,-, zodat 80.000,- onverklaard blijft.' 'Erger is', zo vervolgde Offe reins, 'dat dit stuk gediend moet hebben als een basis voor het op stellen van de volgende begroting. Dat betekent dus, dat aan die be groting een onduidelijke basis ten grondslag heeft gelegen.' ANDERS 'Verkeerde boekingen, zoals bij de post 'adviezen', kan ik met te rugvinden. Er wordt geboekt naar mankracht, met naar noodzaak. De vraag is dan ook, of er met te veel posten en budgetten worden ge raamd. Dat lijkt nauwelijks effi- Harm Offereins (GPV/SGP): '...zelfs het saldo is niet duidelijk...' ciënt', zo vervolgde Offenns zijn kritiek. Waarbij hij ovengens aan tekende, dat hij niet de indruk wil de wekken, als zou er bij de dienst met hard gewerkt worden. Offerems noemde nog een aantal voorbeelden van de gebrekkige weergave van de feiten m het finan ciële stuk, zoals tenslotte, dat er helemaal geen saldo van de op somming te maken was. Hij conclu deerde, dat het anders moest. 'Goed begroten, bewaken van de kosten en tijdig corrigeren', noem de hij voorwaarden voor een dui delijke en efficiente aanpak. Ook Gert de Weerdt (PvdA) bleek van mening, dat er wemig deugde van de rapportage 'Er zijn te veel verschillen op te veel pos ten. De conclusie is dan ook, dat er wat moet gebeuren aan het mana gement en aan de organisatie van de dienst', zei hij. Over de verschil lende bedragen wilde hij m de commissie voor financien nog wel eens praten. COMPOST Joop Kool (Leusden'85) spitste zijn kritiek toe op twee posten. Hij constateerde, dat de gemeente veel te veel geld uitgaf aan com- posteren, waarbij hij een bedrag van 138.000,- op jaarbasis noem de. Kool zag graag, dat daar eens nader naar zou worden gekeken Een tweede punt vormde een vrachtauto, die ieder jaar weer wordt gehuurd van de Firma Van Schoonhoven. Het gaat om het ver voer van tuin vuil. Die vrachtwagen kost de gemeente jaarlijks tussen de honderdtachtig- en honderdne gentigduizend gulden. Volgens Kool zou de gemeente, als ze zelf over zo'n auto zou beschikken, aan zienlijk kunnen besparen. 'Zo'n auto hebben we m anderhalf jaar terug verdiend', zei hij. Tegenwer pingen, met name het feit dat de auto op afroep beschikbaar was, verwierp hij. 'Dat is onzin', zldus Kool, 'want die wagen staat al jaren voor dat bedrag in de gemeentelijke be groting. En dat voor een aantal uren, dat precies overeenkomt met een jaar werk.' KOSTEN Ton Voortman (WD) bleek het in grote lijnen eens te zijn met Harm Offerems en Gert de Weerdt. 'Ik ben het ermee eens, dat organisa tie en planning bij de dienst alle aandacht verdienen', zei hij. Ep Oostra (D66) was de motivatie rond de kostenbeheersing opge vallen. 'Dat is merkwaardig', zei hij. 'Er staat, dat een beter systeem van kostenbeheersing op zich weer extra kosten met zich meebrengt.' Wethouder Joost de Jongh (WD) zei daarop, dat zoiets nu eenmaal gebeurt, als er een nieuw systeem wordt opgezet. 'De kost gaat nu eenmaal voor de baat uit', zei hij. Dat bleek Ep Oostra niet te over tuigen. 'Dat verhaal gaat al jaren. Maar ik heb nog nooit gemerkt, dat het ook zo werkt', zei hij. De wethouder wees er overi gens op, dat bij het bijstellen van de ambtelijke organisatie ook de dienst gemeentewerken aan de beurt komt. Daarbij zal aan de nu vanuit de commissie geuite wensen tegemoet gekomen kunnen wor den. CONCLUSIES (van de redaktie) LEUSDEN - De grond, die de firma Van Schoonhoven in bluikleen heeft van de gemeente Leusden, blijkt sterk verontreinigd te zijn. Dat bleek afgelopen dinsdag tijdens een vergadering van de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening. Het gaat om het terrein op de hoek van de Hamersveldseweg en de Burgemeester Van der Postlaan. Het gaat om vervuiling van zowel de grond, als het grondwater. De stoffen die daarin werden aangetroffen zijn voornamelijk dieselolie en petroleum. In geringe mate is er ook sprake van vervuiling met zogenaamde PAK's. Dat zijn Polycyclische Aromatische Koolwaterstoffen. Op het terrein werden - naar verhouding het meest - chryseen, benzo anthraceen, fluorantheen en pyreen aangetroffen. Deze stoffen zijn waarschijnlijk afkomstig van opslag van spuitteer in vaatjes. Het rapport werd opgesteld m opdracht van de firma Van Schoon hoven. Wethouder Joost de Jongh (VVD) deelde dinsdagavond mee, dat de streefdatum van één januari volgend jaar, voor de oplevering van de grond aan de gemeente, gehandhaafd blijft. Uit het rapport wordt duidelijk, dat de vervuiling zich concentreert op plaatsen, waar opslagtanks voor olie staan. Raadslid Joop Kool (Leusden'85) vond dat merkwaardig: 'Dat is toch eigenaardig. Er is voor het terrein wel een Hinderwetvergunning af gegeven, maar die geldt alleen voor een scepti-tank', aldus Kool. Uit de conclusies van het rapport blijkt, dat de grond op het terrein plaatselijk sterk verontreinigd is met 'dieselachtige minerale olie.' Verder komt op het terrein plaat selijk een lichte verontreiniging met PAK's voor Ook het grondwater is lokaal 'matig verontreinigd met diesel achtige minerale olie.' Het bevat verder lokaal 'licht verhoogde ge halten aromaten', zo staat in het rapport te lezen. De sterke verontreiniging be perkt zich ovengens tot een opper vlakte van vijfendertig vierkante meter, met een diepte van onge veer twee meter. BEPERKING De matige verontreiniging van het grondwater is niet afgeperkt, zo wordt in het rapport gemeld. Wel is het zo, dat de geconstateerde ver ontreiniging van de bodem een sterke beperking van het mogelij ke gebruik met zich meebrengt. Bovendien, zo wordt opgemerkt, zal de verontreiniging zich gelei delijk in de omgeving verspreiden als daar niets tegen wordt onderno men. Vandaar, dat in het rapport wordt aanbevolen, nader onder zoek te doen 'ter beperking van de geconstateerde verontreinigingen m grond en grondwater Bovendien wil men de grond nog controleren op de aanwezigheid van stoffen, die men niet kan zien of ruiken, zoals zware metalen. Overigens werd aan het eind van de discussie nog duide lijk, dat de firma Van Schoon hoven alle medewerking verleent aan het oplossen van het probleem. Wethouder Joost de Jongh zei daar, naar aanleiding van vragen van Harm Offereins (GPV/SGP) over: 'Het bedrijf heeft zelf het onderzoek laten doen. En de firma wil de grond absoluut niet laten, zoals het is.' ONDERZOEK ter terrein dat de firma Van Schoonhoven van de gemeente m bruikleen heeft is vervuild. Dat komt onder meer oor olietanks. Van dergehjke tanks was, aldus het raadshd Joop Kool van Leusden'85, geen sprake in de rleende Hinderwetvergunning. Die had alleen betrekking op een scepti-tank. vervolg van pagina 1 ïdsinspectie die wel noodzake- vindt. Verder is er geen goede ventila- wat niet alleen voor het hele nplex geldt, maar ook voor de mte waar de bestnjdingsamid- en zijn opgeslagen. Ook de htafvoer bij het spuiten, tectyle- en lassen is onvoldoende. )e gebreken die de Arbeidsin- ectie heeft geconstateerd om- ten een hele lijst van feilen. Zo is onder meer sprake van de chte staat van onderhoud van de brug, onjuiste opslag van verf- verdunningsmiddelen, ver- ird gebruik van elektrische irleidingen, verkeerd geaarde Irische apparaten, slechte idveiligheid en geluidsoverlast een luchtcompressor. Ook is [algemene hugiéne onvoldoen- SEN fat rapport, dat zal duidelijk zijn, f aanleiding om iets te onderne- De Leusdense ambtenaren stelden dan ook een wensenlijst op, waarvan de vervulling aan de voornaamste bezwaren een emd zou moeten maken. Op dat lijstje staan onder meer verplaatsbare schaftlokalen met daaraan gekop peld een wasgelegenheid, een douche, toiletten en urinoirs. Verder zou de schuur op het ter rein, die momenteel niet wordt ge bruikt, geschikt moeten worden gemaakt voor de opslag van onder meer bestrijdingsmiddelen, gif, verf en gasflessen. Er zou ventilatie moeten worden aangebracht in de werkruimten, de stofafzuiging van de timmerwerk plaats zou m een afgesloten ruimte moeten worden ondergebracht, de hogedrukspuit zou m een open ruimte moeten worden geplaatst en de compressor zou moeten worden voorzien van een geluiddempend omhulsel. Totale kosten: ruim twee ton. Hetgeen, zacht uitgedrukt, nogal afsteekt tegen een investe ring van negentigduizend gulden, zoals wethouder De Jongh die aan kondigde. Het woord 'minimaal', dat hij daarbij bezigde lijkt in dit verband dan ook minimaal op zijn plaats. INSPECTIE Daarbij is het belangrijk te we ten, dat er voor de werf in haar huidige vorm op korte termijn een Hinderwetvergunning moet ko men. Daarbij wordt de Arbeidsin spectie ingeschakeld. Duidelijk zal zijn, dat waar de Inspectie zich in een rapport onomwonden negatief over de arbeidsomstandigheden op de werf heeft uitgesproken, er geen sprake zal zijn van enige me dewerking van die kant aan een dergelijke vergunning. Tenminste, zolang de gesignaleerde gebreken niet zijn verholpen. Waarmee het dilemma waar het college van B&W voor staat duidelijk is: er moet veel gebeu ren, maar het mag niet te veel kosten. Zie ons commentaar. Daar moest de wethouder het antwoord voorlopig op schuldig blijven. Wel kondigde hij aan, dat de aanbevelingen uit het rapport zullen worden opgevolgd. Die hiel den, aldus De Jongh, enerzijds in dat wat is aangetroffen, verwijderd wordt of wordt schoon gemaakt. Anderzijds zal er nog nader onder zoek worden gedaan. Aan de noor delijke kant van het terrein is na melijk geconstateerd, dat de ver vuiling daar over de perceelsgrens heen gaat. De sloot die daar ligt is ook vervuild, en niet duidelijk is, hoever dat gaat. LEUSDEN - Vanaf dinsdag is de museumjaarkart 1988 verkrijgbaar voor het publiek. Ruim driehon derdvijftig musea in Nederland zijn het komende jaar op vertoon van deze kaart gratis toegankelijk. In verband met teruglopende subsidies zag de in Leiden geves tigde Stichtmg Museumjaarkaart zich genoodzaakt de tarieven te verhogen. De kaart voor de leef tijdsgroep 0 tot en met 25 jaar gaat 12,50 kosten. De kaart voor men sen ouder dan 26 jaar kost 25,00. Houders van een pas-65+ zullen 17,50 moeten neertellen. De kaart is verkrijgbaar bij de meeste van de deelnemende musea, en bij VW-kantoren. De koper van de kaart krijgt er wel het één en ander voor terug Volgend jaar staat Nederland m het teken van musea, onder het motto „Nederland Museumland 1988" In verband hiermee voeren 500 mu sea het komende jaar een actief tentoonstelhngsbeleid aan de hand van zeven thema's, zoals „Neder land Overzee", „Nederland en de Kunst" en „Verborgen Nederland". De musea die in de provincie Utrecht met de Museumjaarkaart gratis kunnen worden bezocht, zijn de volgende: Amersfoort. Flehite Gasthuiszaal St Pieters- en Bloklands Gasthuis Historische Verzameling Ca valerie De Zonnehof. Baam. Kasteel Groeneveld. Doorn Huis Doorn. Drie bergen (Rijssenburg): Collectie Mili taire Traditie. Haarzuilens Kasteel De Haar. Maarssen: Oudheidkamer Maarssen. Rhenen: Streekmuseum Het Rondeel. Soest Oudheidkamer Soest Utrecht Centraal museum Museum Hedendaagse Kunst-Utrecht Nationaal Museum van Speelklok tot Pierement Rijksmuseum Het Catharijneconvent Stichting Nederlands Spoorwegmu seum Universiteitsmuseum Waterlei- dingmuseum. Wijk bij Duurstede Kantonnaal en Stedelijk Museum. VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service tegen redelijke pri/zen Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur LEUSDEN - Bewoners van een huis aan de Landjonker werden dins dag om ongeveer 3.45 in hun slaap gestoord door een tikkend geluid. Eerst dachten ze dat een radiator van de centrale verwarmingsm- stallatie het geluid veroorzaakte, maar toen het aanhield, ging een van hen bij het raam kijken. Tot zijn VeiucLiuiy RBBK 1UJ leem ui nei yc- zicht van een man, die op een lad der stond en bezig was om het raam te verwijderen. De inbreker schrok hiervan en maakte zich als een haas uit de voeten. Het zou volgens de bewoner gaan om een man van ongeveer veertig jaar oud, met een gebreid rond petje op en met donkere kleding aan. Bij zijn vlucht liet hij de ladder staan. Het gaat om een klimwerktuig van alu minium. De eigenaar ervan is onbe kend. Wie zijn ladder mist, kan zich met de Leusdense politie in verbin ding stellen, telefoon 033 - 944444. ACHTERVELD - In verband met de oud-papieraktie van de muziek vereniging D.W.S. zal zaterdag een container worden geplaatst op het Groot Achterveldplein. Degenen die hun oud papier op willen rui men, kunnen dit in deze container De mate, waarin raadsleden af gelopen dinsdag het woord 'be schamend' gebruikten maakt duidelijk, dat er op de gemeente- werf sprake is van sanitaire on volkomenheden en arbeidsom standigheden, die niet meer van deze tijd zijn. Dat is niet slechts een indruk. De opmerkingen die de Arbeids inspectie over de werf heeft ge maakt liegen er al helemaal niet om. Wie daar kennis van neemt moet constateren, dat het voor malige college van B&W voor haar werknemers genoegen heeft genomen met werkomstan digheden die absoluut niet kun nen. Wie dan ook concludeert, dat op de gemeentewerf toestanden heersen die in de tijd van Vrouw Holle niet zouden hebben mis staan drukt zich, zo valt te vre zen, nog vriendelijk uit. Aan de hele affaire zit echter ook een duidelijk positief ele ment. Het huidige college heeft zich namelijk bereid verklaard, iets te doen aan de twijfelachtige kwaliteit van de werf. Inmiddels heeft het personeel een lijst opgesteld van noodza kelijke voorzieningen. Het totale bedrag, dat met de gewenste in vesteringen gemoeid is, be draagt ruim twee ton. Nu zou men enerzijds kunnen zeggen, dat het terecht is, dat er nu maar eens geld wordt besteed aan de arbeidsomstandigheden van het gemeentelijk personeel op de werf. Immers, het vorige college heeft vijf jaar lang geen boodschap gehad aan de klach ten van het personeel. Dat die gang van zaken recht gezet wordt, lijkt dan ook niet meer dan terecht. Een ander feit is echter, dat de huidige werf op korte termijn, binnen twee of drie jaren, zal worden verplaatst. En om nu als nog twee ton te steken in een aantal panden, dat men op rela tief korte termijn zal verlaten, lijkt ook gekkenwerk. Het is dan ook te hopen, dat het personeel voor dat probleem enig begrip op zal kunnen brengen, en niet het onderste uit de kan zal eisen. Men heeft er immers, op termijn, meer belang bij als er goed - en indien noodzakelijk ook veel - wordt geinvesteerd in een nieuwe werf, dan dat er nu, rela tief gezien, geld over de balk ge gooid wordt. Duidelijk is in elk geval, dat er voldaan zal moeten worden aan de minimale eisen van veilig heid, zorg voor het milieu, en nor male sanitaire voorzieningen. Wat ook duidelijk is, is dat het woord 'beschamend' zeker ook geldt voor de Leusdense gemeen teraad. Want jaren lang alle sig nalen negeren en daar achteraf over opmerken, dat men in de vijf jaren dat dit gaande is nooit iets van de problemen heeft gehoord, is nauwelijks geloofwaardig. En als het wel waar is, dan heeft men zijn werk als raadslid gewoon niet goed gedaan. Een andere vraag, die de nu naar buiten gekomen problemen bij de gemeentewerf opwerpen, is hoe het staat met de geloof waardigheid van de gemeente raad. Zoals bekend, staat er bij de gemeente een aanpassing van het ambtelijk apparaat voor de deur. Naar nu is gebleken, heeft een tweetal huidige raadsleden en voormalige wethouders, jaren lang mede een situatie op de ge meentewerf laten bestaan op de gemeentewerf, die nu 'bescha mend' wordt genoemd. In zekere mate geldt dat voor de hele gemeenteraad. Bij de aanpassing van de reor ganisatie zullen twee raadscom missies echter een grote rol spe len. Dat zijn de commissie Alge mene Bestuurszaken en de com missie voor Personeelszaken. In het net geschetste verband doet het dan ook bijzonder vreemd aan, dat in de commissie voor Algemene Bestuurszaken twee voormalige wethouders zit ting hebben, en in de commissie voor Pesoneelszaken één. Het valt niet moeilijk te raden, dat er bij de ambtenaren van de gemeente Leusden op voorhand niet al te veel vertrouwen zal be staan in die benoemingen. Daar is teveel voor gebeurd in het ver leden. En, zoals de kwestie rond de Gemeentewerf heeft aangetoond, hebben de beide betrokkenen daar ook te veel voor nagelaten. LEUSDEN - Het Nederlandse Jeugd Rode Kruis voert deze maand aktie voor hulp aan kinderen in Ethiopië. Daar is momenteel als gevolg van aanhoudende droogte een ernstig tekort aan voedsel. De jeugdorga nisatie van het Nederlandse Rode Kruis gaat zich met de aktie spe ciaal op kinderen nchten, omdat vooral zij van een hongersnood te lijden hebben. De organisatie wil met alleen de nood op korte termijn lenigen, maar de jongeren uit Ethiopië ook helpen aan een zin volle toekomst. Daarom kunnen bijvoorbeeld schooltassen met in houd naar het land worden ge stuurd. Meer informatie over deze aktie wordt telefonisch verstrekt via nummer 01742 - 7582, of is ver krijgbaar bij de Leusdense coördi natrice van de aktie, mevrouw S.J. van de Pijpekamp - van de Kamp, Van Hardenbroeklaan 73, 3832 CV Leusden. Wie geld over heeft voor deze aktie, kan dat overmaken via giro nummer 2911 ten name van het Ne derlandse Rode Kruis in Den Haag, met vermelding van JRK-aktie Ethiopië. De aktie eindigt 31 de cember van dit jaar. ACHTERVELD - Vrijdagavond zal de derde ronde worden ge speeld van het Hessenkar-kaart- tournooi. De aanvang is om precies 20 00 uur. Er zijn deze avond prijzen te winnen, Inschrijving is mogelijk vanaf 19.30 uur. Ucpuncicii, ucycuv.il «iv.- vXv/vux juij- zondere omstandigheden niet m de gelegenheid zijn hun oud papier zelf te komen brengen, kunnen dit voor vrijdagavond telefonisch me dedelen aan de heer W. van Ha- mersveld, tel. 03425-1688, of de heer W. Wouters, tel. 033-941197. Het oud papier wordt dan opge haald. Inwoners van Stoutenburg en omgeving kunnen het oud pa pier ook brengen bij de heer W. Wouters, Hessenweg 95 in Stouten burg. LEUSDEN - De Rijkskeuringdienst van Waren adviseert drin gend om de kaassoort 'Va- cherin Mont D'Or' niet te eten, voorzover het gaat om kaas die is geprodu ceerd in Zwitserland. Re cent onderzoek in dit bergland heeft aange toond dat consumptie er van listeriose kan veroor zaken. Voor gezonde vol wassenen is dit een voor bijgaande kwaal met griep-achtige symptomen als koorts, hoofdpijn en overgeven. Voor ongebo renen en pasgeborenen die via de moeder worden geïnfecteerd, kan de ziek te ernstige gevolgen en mogelijk zelfs de dood tot gevolg hebben. Ook voor bejaarden en zieken of an derszins verzwakte per sonen kan listeriose ge vaarlijk zijn. De in Zwitserland geprodu ceerde 'Vacherin Mont D'Or' is in Nederland uit de handel ge nomen, maar het is mogelijk, dat bij enige winkeliers of con sumenten nog restanten van deze kaas aanwezig zijn. De kaas met dezelfde naam die in Frankrijk is geproduceerd, kan wel gewoon worden ge geten. Er zijn geen aanwijzin gen, dat dit produkt listeriose heeft veroorzaakt. Personen die de afgelopen weken 'Vacherin Mont D' Or' uit Zwitserland hebben gege ten, en ziekteverschijnselen hebben of hebben gehad, wor den door het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur geadviseerd kontakt op te nemen met hun huisarts.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5