rkrant X Eenmalige uitkering nog voor Kerstmis Stichting presenteerde tarievenplan zwembad IÊ) Arbeidsinspectie al in 1986 ontevreden over werf ^vandaag in Qe leusder krant Boete en ontzegging voor Leusdenaar Gemeentelijke dienst spant zich extra in: oedkoper zwemmen bij aankoop 100 kaartjes: Wegens rijden onder invloed: SERVA V0LV0 leusder krant cB Diefstal leren stoel Aanrijding 444 44" 4 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Konijntje m de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17.70 per kwartaal Uitgave BDU BV DINSDAG 8 DECEMBER 1987 - 19e JAARGANG NO. 62 SB (van de redaktie) LEUSDEN - De gemeente lijke sociale dienst stelt momenteel alles in het werk, om de zogenaamde eenmalige uitkering nog voor Kerstmis uit te beta len. De werkzaamheden voor die uitkering zijn in het gedrabg gekomen, omdat de Haagse politiek zo laat tot besluiten kwam. Dat had te maken met het plan van de rege- ring-Lubbers, om de een malige uitkering dit jaar voor het laatst uit te beta len. Daartoe werd beslo ten, de uitkering dit jaar eenmalig te verhogen met een zogenaamde 'beeindi- gingstoeslag'. Met enige reorganisatie van werkzaamheden en met over werk probeert de gemeentelij ke sociale dienst nu, de uitke ringen voor Kerstmis uitbe taald te krijgen. De gemeente verleent daarbij m feite een voorschot aan het Rijk. In ja nuari moet de verrekening plaatsvinden. Dat zal enig ver hes van rente voor de ge meente met zich mee kunnen brengen. BRIEF De eenmalige uitkering wordt uitbetaald aan de zoge naamd 'meerjarige echte mini ma', mensen die al meerdere jaren een minimale uitkering krijgen. Alle betrokkenen hebben inmiddels een brief van de gemeente gekregen. Daarin wordi hen gevraagd, een ingevuld aanvraagformu lier m te leveren, met de daar bij noodzakelijke kopieën van bewijsstukken. Het gaat in Leusden om ongeveer 175 mensen. De hoogte van de eenmalige uit kering is afhankelijk van de samenstelling van het gezin. De zogenaamde beëindi gingstoeslag bedraagt eén tot anderhalf maal de eenmalige uitkering. Overigens was voor het uit betalen van de uitkering voor Kerstmis een apart besluit van het college van B&W nodig. Het college nam dat besluit af gelopen woensdag. voldoen aan de voorwaarden zoals die door de gemeente zijn gesteld. Over een zaak zijn de gemeente en de Zwembadstichting het nog niet eens geworden. Dit betreft de instelling van een zogenaamd „ver nieuwingsfonds". De Zwembad stichting wil graag dat er jaarlijks een bedrag wordt gereserveerd voor de vernieuwing van het bad. „Het zwembad zal er over tien jaar beslist anders uit moeten zien dan bij de opening. Het publiek stelt namelijk steeds andere eisen," al dus stichtingsvoorzitter van de Wall Bake maandagavond in de commissie welzijn. Of het vernieuwingsfonds er gaat komen is een zaak van de ge meenteraad. Tijdens de behande ling van de meerjarenbegroting, in het voorjaar van 1988, zal men op het onderwerp terugkomen. Voor lopig is er geen bedrag voor „ver nieuwing" in de begroting van de Zwembadstichting opgenomen. Culturele Raad organiseert Kerstconcert met „Nachtegalen van Sczecin" Werk aan 't Palet vandaag van start Prijswinnaars St. Nicolaas-actie 1987 Antiekbeurs voor herhaling vatbaar Leusden krijgt slechts 18.000,- uit Stadsvernieuwingsfonds 1988 Commissie m grote lijnen akkoord met voorstel B&W over gemeentewerf Oud-wethouder Jan Wagenaar wil weten of verkiezing nieuw college wel rechtmatig is Pluim wethouder voor firma Van Schoonhoven Pag. Pag. Pag. Pag. Pag. 4 Pag. 5 Pag. 5 Pag. 5 Sport: Roda (zo) na zege terug in de kop Pag. 8 Lauw Roda (za) komt van koude kermis thuis Pag. 8 Antilopen veegt vloer aan met OWO Pag. 9 Gemeentelijke bijdrage voor zwembad „Octopus" kan in de toekomst omlaag Pag. 9 Opportunisme Achterveld opmeuw afgestraft Pag. 9 (van een onzer medewerkers) LEUSDEN - Als het aan de zwembadstichting ligt gaat de bezoeker van het zwembad straks een bedrag van tussen de 2,75 en 4,- neertellen voor een toegangskaar tje. Een abonnement wil de stichting niet verkrijgbaar stellen. Om voor een gereduceerd tarief in aanmerking te komen zal men, althans volgens de plannen van de zwem badstichting, eerst lid moeten worden van de nog op te richten „Club Octopus". De plannen van de zwembad- I tichting werden maandagavond >esproken in de vergadering van jle commissie Welzijn. Leusden an omstreeks 1 mei van het vol lend jaar weer gaan zwemmen in „eigen" zwembad „Octopus", bouwaktiviteiten liggen vrijwel schema, de achterstand op de ilanning is slechts een week. Als zich geen verdere vertraging oordoet is het zwembad rond 1 iel klaar. De bouw van een nieuw wembad was nodig geworden mdat het „oüde" zwembad Ba- e oort geheel door brand werd ver roest. IEGROTING De zwembadstichting heeft een egroting voor 1988 aan de ge- leenteraad voorgelegd waarbij ikening gehouden wordt met een adelig saldo van maximaal 290.000,-. De stichting heeft hier- lee voldaan aan de voorwaarde ie de gemeenteraad van Leusden ad gesteld met betrekking tot de xploitatie van een nieuw zwem- ad. Het bedrag van bijna drie ton ordt door de gemeenteraad ac- eptabel geacht voor een eigen emeentelijk zwembad. Maandagavond werd duidelijk hoe de zwembadstichting het nieu we zwembad denkt te kunnen ex ploiteren. Er wordt rekening ge houden met een aantal van 163.00 bezoekers per jaar. Hierbij zijn met inbegrepen de mensen die via de sportverenigingen het bad zullen gaan bezoeken. Als het aan de zwembadstichting ligt zal niet iedere bezoker eenzelf de pnjs neertellen voor een toe gangskaartje. CLUB OCTOPUS De incidentele bezoeker zal straks 4,- gaan betalen om het zwembad binnen te mogen. In te genstelling tot wat in veel baden gebruikelijk is, mag de bezoeker dan wel de gehele dag in het zwembad blijven. Het zwembad zal namelijk de gehele dag voor het publiek open zijn. Wel zal op be paalde tijden het wedstrijdblad niet toegankelijk zijn voor het „recrea tie-publiek". Voor hen die meer dan inciden teel van het zwembad gebruik den ken te gaan maken is het voordelig om lid te worden van de „Club Octopus". Naast „aktiekortingen" en recht op deelname aan „specia le clubaktiviteiten" geeft het lid maatschap de mogelijkheid om meerbadenkaarten te kopen. Bij aankoop van een „100-baden- kaart" gaat een bezoek aan het zwembad dan nog maar 2,75 kosten. Verder wil de stichting 25 en 50 badenkaarten gaan verko pen. Als het aan het zwembadbestuur ligt is betaalt men eenmalig per gezin een tientje voor het clublid- maatschap. Met de mtroductie van de „Club Octopus" denkt de zwem badstichting het Leusdens publiek vast aan zich te binden. Het wordt echter niet zo dat men de clubkaart bij elk bezoek moet tonen. Een „goedkoop kaartje" mag door iedereen gebruikt worden, zodat men rustig met de hele buurt of met een paar kennissen 100 toe gangskaarten kan kopen. Uit de begroting van de Zwembadstich ting blijkt dat men er van uitgaat van de helft van de bezoekers ge bruik zal maken van de mogelijk heid om voor de laagste prijs een kaartje te kopen. GEEN ABONNEMENT In de plannen van de Zwembad stichting is het met meer mogelijk om zich een abonnement te ver schaffen. Men wil de tariefstelling zo simpel mogelijk houden, waarbij de gemiddelde opbrengst per be zoeker goed zichtbaar en verant woord blijft. Abonnementen pas sen met in de bedrijfsvoering zoals het zwembadbestuur dat voorstaat. LEUSDEN/UTRECHT - Wegens het rijden onder invloed heeft de Utrechtse politierechter mr. R. Meertens-Zeeman vrijdag een 24-jarige inwoner van Leusden tot een boete van duizend gulden ver oordeeld. Naast deze boete kreeg de man een ontzegging van de rijbevoegdheid van 6 maan den waarvan drie maanden voorwaardelijk opgelegd. Op 12 oktober vorig jaar was de verdachte m zijn woon plaats aangehouden toen hij met een alcoholpromillage van 1,53 achter het stuur zat. Dit is ruim drie keer meer dan is toegestaan. Officier van jus titie mr. E. Wesselius meende dat de verdachte best drie maanden op de fiets naar het station van Amersfoort kan gaan, waar de man de trein neemt naar de plaats waar hij werkt. Dat vond de Leusde naar ook geen probleem. Het vonnis was conform de eis. Een deel van de commissie wel zijn denkt daar duidelijk anders over. De woordvoerders van D'66, Leusden '85 en PvdA m de commis sie welzijn zouden graag zien, dat i m ieder geval de schooljeugd ge- j durende de zomervakantie m staat wordt gesteld door de aankop van een abonnement extra voordelig te zwemmen. Ook de andere fracties staan niet afwijzend tegenover dit idee maar willen liever de Zwem badstichting eerst de kans bieden om aan te tonen dat de huidige begroting ook werkelijk gehaald kan worden. Ben Stoelinga (Leusden '85) en Ep Oostra (D'66) lieten merken dat wat hen betreft een verplicht clu- blidmaatschap niet nodig is om in aanmerking te komen voor een ge reduceerd toegangskaartje. De overige commissieleden deden geen uitspraak over de nog op te richten „Club Octopus". Alhoewel het nieuwe zwembad veel fraaier wordt dan het vonge bad zullen de gebruikers van het zwembad over het algemeen met duurder uit zijn. De lesgelden kunnen naar de mening van het zwembadbestuur op hetzelfde peil blijven als voor heen. De zwem- en polovereniging zou het zwembad zelfs iets goedkoper dan voorheen kunnen huren, zo blijkt uit de begroting van de zwembadstichting. Dit laatste ging de commissie welzijn iets te ver. „Handhaven op het oude tarief," zo luidde het vnjwel unanieme oor deel van de commissie. WAARDERING Over het algemeen was er maan dagavond veel waardering voor de plannen van de Zwembadstichting. De stichting heeft namelijk kunnen (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting, leusderheitjes 1.44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - Donderdag tijdens koopavond wist een tot nu toe on bekende persoon een goedkoop Sint Nicolaas-kacjo te bemachtin- gen. De dief nam een leren stoel mee, die als reclameobject was neergezet voor de zaak van Inte rieurverzorging Lieshout bv aan de Zwarteweg. Het zitmeubel is zwart van kleur en heeft een winkelwaar de van 1500,-. Getuigen van de diefstal kunnen zich bij de Leus- dense politie melden, telefoon 033 - 944444. HET CENTRUM VAN AMERSFOORT Volg de borden KOESTRAAT EN BEESTENMARKT Tarief: f. 0,50 per 20 minuten Open ma. t.m. za. van 8.00-18.30 uur Op koopavonden en voor Kerstmis ma. 21/12 t.m. wo. 23/12 tot 22.00 uur (van de redaktie) LEUSDEN - De Arbeidsinspectie heeft zich al in 1986 in negatieve zin uitgelaten over de Leusdense gemeente- werf. Dat blijkt uit een brief van de inspectie van 31 oktober 1986. In die brief werd een opsomming gegeven van wat we vorige week in grote lijnen al citeerden. Een aantal in de brief genoemde knelpunten is overi gens wel degelijk opgelost. Het ging daarbij voornamelijk om de kleine dingen. Zo werd het achterstallig onderhoud aan de hefbrug opgelost, de elektrische snoerleidingen werden vervangen, de niet volgens de regels geaarde elektrische apparatuur werd aangepast, en de opslag van verf- en verdunningsmiddelen werd verbeterd. „Dat wa ren zaken, die konden worden opgelost in de sfeer van onderhoud en instructie," aldus een gemeentelijke woord voerder. „De grotere punten, die veel geld kostten, daar is wel uitvoerig over gepraat. Er zijn ook voorstellen gemaakt, maar die zijn nooit in het eindstadium gekomen." De reden daarvan was, „dat iedereen tegen de tijdelijk heid van de werf aan zat te kijken," aldus de woordvoer der. In de brief van de Arbeids inspectie van oktober 1986 vroeg de inspectie om voorzie ningen om geluidsoverlast van de compressor te voorkomen, en om voorzieningen voor het afzuigen van hinderlijke dam pen bij spuitwerkzaamheden, tectyleren en lassen. Ook de hefbrug verkeerde in 1986 al in een slechte staat van onder houd. De klachten van de inspec tie hadden verder betrekking op de natuurlijke ventilatie, on voldoende daglicht, geen juis te opslag van verf, verdun ningsmiddelen en bestrij dingsmiddelen, brandveilig heid en de als onvoldoende omschreven hygiene. 'Tenslotte adviseer ik u in het licht van de Arbeidsom standighedenwet, uw mede- zeggenschapcommissie met de inhoud van dit schrijven be kend te maken', aldus de Hoofdinspecteur-Directeur Als de gemeenteraad akkoord gaat met het voorstel van B&W, zal de gemeentewerf nog niet voldoen aan de var. de Arbeid, in die brief. eisen van de Hinderwet en de Arbeidsomstandighedenwet. Dat zou overigens ook niet get geval zijn, als aan alle wensen op het lijstje van Gemeentewerken tegemoet gekomen zou worden. LEUSDEN - Op het kruispunt van de Arnhemseweg en de Leusbroe- kerweg raakte donderdag om ongeveer 17.45 uur een bromfiet ster licht gewond bij een ongeluk. Het betreft de 19-jarige M. de K. uit Woudenberg. Zij reed kort daar voor over het fietspad langs de Arnhemseweg in de richting van haar woonplaats. Bij de passage van het kruispunt kreeg zij geen voorrang van de automobilist M.T., afkomstig uit Veenendaal. Als ge volg van de botsing raakte de bromfietsbestuurdster bewuste loos, liep een hoofdwond op en kneuzingen aan haar been. Zij werd met spoed per ambulance overge bracht naar het Amersfoortse St. Elizabeth-ziekenhuis. Beide voer tuigen liepen flinke schade op. (advertentie) KAARTJES ZWEMBAD: .met nummer 100

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1