Raad niet genegen, advieskosten voormalig college te betalen Voorlopig geen /ernieuwingsfonds' ^vandaag in 9e leusder krant» 'Verband tussen alcohol en ongeval niet bewezen' Beslissing valt volgende week in Raadsvergadering: Themabij eenkomst FNV-Vrouwen Mededeling wethouder tijdens discussie over tarieven zwembad: Boete voor Leusdenaar: Volks kerstzang Subsidies voor gezondheidszorg leusder krant SB i |f* 'Tuin ■centrum Ursulineweg 5 Hilhorst Leusden-C. I Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 3 GRANDIOZE KERSTSHOW j 10.00 SA P' - usder krant DONDERDAG 10 DECEMBER 1987 - 19e JAARGANG NO. 63 EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,70 per kwartaal Uitgave BDU BV SENIOREN (van de redaktie) LEUSDEN - Het ziet er niet naar uit, dat de gemeenteraad akkoord gaat met het betalen van advieskosten, die het vorige college van B&W op het scheiden van de markt nog heeft gemaakt. Dat bleek dinsdagavond tijdens de vergadering van de commissie voor Financieel Beleid en Beheer. Tijdens die vergadering werd de najaarsnota besproken. Daarin staat onder meer vermeld, dat aan het Adviesbureau van Nieu- wenhuizen 13.152,- betaald is. Dit, 'wegens ingewonnen adviezen naar aanleiding van de gerezen estuurlijke pro blematiek.' Het gaat daarbij om adviezen, die het voormalige college van B& W tegen de uitdrukkelijke uit spraak van de gemeenteraad m, bij het betreffende bureau inwon. Dat gebeurde, toen duidelijk sverd dat de positie waarin het col- ege zichzelf gemanoevreerd had, iuet houdbaar was. De post repre sentatie en een werkweekend in een hotel in het zuiden van het land, samen met de organisatorische problemen, hadden de raad ervan overtuigd, dat het college af moest ireden. Een eerste inventarisatie /an de problemen binnen het Leus- dense gemeentehuis van adviesbu reau Rijnconsult bleek helemaal vernietigend voor het 'oude' colle ge. Daar wilde dat 'oude' college ichter nog niet aan: reden om het idvies van Nieuwenhuizen m te winnen Dat voornemen werd ken baar gemaakt, waarop bleek dat de gemeenteraad een dergelijk advies volkomen overbodig achtte. De situatie was immers zo klaar als een klontje, daar was helemaal geen advies meer bij nodig. VERKLARING De senioren in de raad, de geza menlijke fractievoorzitters, kwa men tenminste met een verklaring die aan duidelijkheid niets te wen sen overliet. Eventuele advieskos ten, die moesten burgemeester J. Rademeker en de wethouders Gijs van Woudenberg, Fons Ummels (beiden CDA) en Jan Wagenaar (VVD) zelf maar betalen. De frac tievoorzitters weigerden, de ge meente daar voor op te laten draai en. Inmiddels blijkt de rekening Alrich Parson (WD):'...absoluut geen afspraken gemaakt...' echter toch voldaan te zijn. Vanuit het standpunt, dat ingediende re keningen voor verricht werk ook betaald moeten worden, is het geld dan ook uit de gemeentekas over gemaakt. Maar, zo bleek dinsdag avond. de raad is nog steeds van mening, dat de voormalige burge meester en wethouders dat zelf dienen te betalen. NADRUK Het was Alrich Parson (WD).die als eerste op de betreffende post wees. 'Onder 'inegwonnen advie zen' staat ook de post van Nieuwen huizen. Het overgrote deel van mijn fractie (minus voormalig wethou der Jan Wagenaar, red.) is daar nadrukkelijk tegen Het ging tegen een uitspraak van de raad in. Naar ik begrijp, heeft de gemeente om technische redenen die rekening toch betaald Maar wat mijn fractie betreft behoud ik me ernstige re serves voor' aldus Parson. MISVERSTAND De betaling bleek bovendien voor misverstanden te hebben ge zorgd. Dat bleek uit het pleidooi van Manus Boersen (CDA), die in eerste instantie opmerkte, dat de gemeente de betreffende rekening toch maar moest voldoen. 'De werkzaamheden van het ad viesbureau lagen in het gemeente lijk belang', zei hij. Daarmee doel de hij erop dat ook het adviesbu reau de wethouders, na kennis, te hebben genomen van de stukken, destijds adviseerde, maar op te stappen. 'De gemeente zou dat dus kun nen betalen. Het droeg bij tot de oplossmg van de problemen. Bo vendien zijn daar toch ook afspra ken over gemaakt?', aldus Boersen. PERSOONLIJK Ook Ineke Jansen (PvdA) bleek tegen betaling uit de gemeentekas 'Afspraken over de betaling van Nieuwenhuizen, zoals die waar de heer Boersen op doelt ken ik niet Maar duidelijk is voor ons, dat hier NIET geen gemeertschappelijjk doel mee werd gediend, maar een per soonlijk belang van enekele men sen', zei zij. Wethouder Bram Vroon (CDA) bleek ook al begrepen te hebben, dat men in het seniorencomvent akkoord was gegaan met het beta len van de rekening. Hij wees erop, dat als de Raad volgende week met de najaarsbegroting m zou stem men, men ook de betaling aan Nieuwenhuizen goed zou keuren. 'Ik heb gehoord, hoe daar nu over geoordeeld wordt Ik weet, dat er in het seniorenconvent ak koord is gegaan met de betalmg. Nu wordt daar in een andere geest over gesproken We zien het dan wel in de Raad', aldus de wethou der Roef Blauw (Leusden'85) bleek diezelfde mening te zijn toegedaan. 'Destijds was de raadscommissie er in meerderheid tegen en ook de senioren waren in meerderheid te gen betaling door de gemeente. Wij zijn m elk geval mordicus te gen', liet hij weten. KROM Ook Ep Oostra (D66) bleek te genstander van betaling te zijn. Het pleidooi van Marius Boersen ver wees hij naar de prullenmand door te zeggen 'Het is toch onzin om te zeggen dat dat advies in het belang van de gemeente was. Dat advies kon helemaal niet anders. Ook Nieuwenhuizen kon toch niet recht praten, wat krom was9' 'Bovendien heeft de Raad uitge sproken, dat dat advies niet nodig was. Het college heeft het daarop toch gedaan Dat is voor mij het 'breekpunt Want wie beslist er nou? Dat is de Raad', aldus Oostra. Dat bleek voor Alrich Parson re den, om nog eens op het verhaal terug te komen. Hij hield Marius Boersen voor, dat die verkeerd geïnformeerd was 'Een afspraak om toch te betalen bestaat niet Het is absoluut zo, dat het oude college van de semoren te horen heeft ge kregen, dat de senioren het er niet mee eens waren. Daarop is er toch betaald. Waarop nadrukkelijk aan de burgemeester is gevraagd, er met klem bij het oude college op aan te dringen, te betalen. Dus een afspraak om de rekening te dek ken omdat het resultaat van het advies gunstig voor de gemeente was. is er niet. Er is absoluut geen positieve toezegging gedaan', zei Parson. Hij vroeg daarbij meteen om een antwoord van de burgemeester, op het verzoek aan het oude college. En dat nog voor de raadsvergade ring van volgende week donder dag. wanneer men een besluit moet nemen. Marius Boersen, tenslotte, trok zijn eerdere stellingname terug. 'Ik ben er niet bij geweest, en heb van die afspraak uit de tweede hand vernomen. Nu ik dit hoor van men sen, die erbij zijn geweest, neem ik dat aan', aldus Boersen. Professor dr. G. J. ter Woorst voor ULG: „Geen quotering, maar produktie richten naar eisen consument Commissie adviseert strafkorting op uitkering ontslagen gemeentesecretaris Van Gooi Uitslag Smt Nicolaasaktie Achterveld Prijzen Sint Nicolaasaktie in Leusden uitgereikt Rubriek: Ouder worden Interview: mevrouw M. J. Th. Stet neemt afscheid als verpleegkundig direkteur Lisidunahof Rubriek: Wel of niet (te)recht? Sport: TTCL met hakken over de sloot Waterpoloërs De Haaien overtreffen zichzelf Herstel Good Approach in hoofdklasse Bowhngbond Servicepagina DOKTERSDIENST: Tel. 03425-1222 Pag. 3 Pag. 3 Pag 5 Pag 5 Pag. 5 Pag. 7 Pag. 7 Pag. 8 Pag. 8 Pag. 9 Pag. 11 LEUSDEN/UTRECHT - De FNV- Vrouwen van het distrikt Midden- Nederland houden zaterdag 12 de cember een themabijeenkomst over 'Arbeidsvoorzieningen' Deze vergadering is bedoeld voor vrou wen m het distnkt die actief zijn of willen worden op het gebied van arbeidsvoorzieningen, scholing en werkgelegenheid. Het thema wordt toegelicht door de heer A.v.d Gaag, direkteur van het Ge westelijk Arbeidsbureau Utrecht, en mevrouw N. Goedhard van het FNV-Vrouwensecretariaat. De bij eenkomst duurt van 9.30 tot 14.00 uur en wordt gehouden m zalen centrum 'Zeezicht', Nobelstraat 2 - 4 in Utrecht. (van de redaktie) LEUSDEN - Er komt voorlopig nog geen vernieuwings fonds voor het zwembad, dat deelde wethouder Bram Vroon (CDA) afgelopen dinsdagavond mee tijdens de ver gadering van de commissie voor Financieel Beleid en Beheer. jjdens de vergadermg van de ommissie voor welzijn, maandag- vond, waren er vragen gerezen ver onder meer de mogelijkheid an een vernieuwingsfonds. Voor tter Diedenk van de Wall Bake an de Zwembadstichting hield en een pleidooi voor een derge- k fonds. 'Als de Stichting binnen e aangegeven financiële grenzen an bedrijfseconomisch beleid oet voeren, zou het een stimulans in om tot een dergelijk fonds te esluiten', zei hij toen. Dat herhaal- s de heer Van de Wall Bake dins- agavond. Wethouder Bram Vroon vond het dit stadium te vroeg, om al tot >rming van een dergelijk fonds te ïsluiten. De meerderheid van de >mmissie bleek het daann met im eens te zijn. Dat gebeurde overigens wel on der de uitdrukkelijke toezeggmg, om de kwestie m een later stadium, als er meer inzicht bestaat m het daadwerkelijke financiële reilen en zeilen van het zwembad, nader te bezien. BELEID Harm Offerems (GPV/SGP) con stateerde, dat het beleid van de gemeente tot nu toe geen ruimte bood voor reserveringen bij instel lingen die subsidie van de ge meente krijgen. 'Maar we moeten mogelijk toch meer gaan denken in de richting van het bestuur van de Zwembadsctichting. Als je als Raad dat bestuur bedrijfseconomisch wilt laten werken, moet je ze daar ook de ruimte voor geven. Anders zou men afhankelijk kunnen wor den van een zekere politieke wille keur. die nu eenmaal bestaat', aldus Offereins. ABONNEMENTEN Ook de kwestie rond de mogelij ke invoering van een abonnement - eventueel alleen voor de zomer maanden - kwam weer ter sprake. Ineke Jansen (PvdA) wees erop, dat juist mensen die in de zomer - al of niet financieel daartoe gedwon gen - in Leusden blijven, ut belang rijke mate op het zwembad als re creatiegelegenheid zijn aangewe zen. Ook was er nogal wat discussie over de bezoekers van het zwem bad, die m- en uit zouden willen lopen op een dag Dat zou hen, in de opzet die de Zwembadstichting voor ogen staat, iedere keer een kaart kosten. Stichtingsvoorzitter Van de Wall Bake zei daarover, dat het wel erg eigenaardig zou zijn om juist in de zomer, als de grootste drukte wordt verwacht, kortingen te gaan geven, bijvoorbeeld via een zomer- abonnement. Hij wees erop, dat dat gevolgen zou kunnen hebben voor de totale tarieven Een andere mo gelijkheid zou zijn, dat de gemeen te alsnof meer subsidie zou gaan betalen. Wethouder Vroon merkte ver volgens op, dat het hele streven erop gericht was geweest, de en tree als geheel zo laag mogelijk te houden. 'Daar profiteert iedereen van. En om daar nu weer speciale categorieën in te gaan benoemen, dat lijkt me niet juist', zei hij EXPLOITATIE Alnch Parson (WD) vond het onjuist, om het algemene beleid ten aanzien van de tarieven aan te passen aan het gedrag van 'in- en uitvliegende kinderen'. 'Bovendien geldt dat hele verhaal voor de achttien of negentien top-dagen. waar in de exploitatierekening rekening mee wordt gehouden. Daar kun je toch geen exploitatie op baseren?', zo hiel hij zijn gehoor voor. LEUSDEN/UTRECHT - „Ik ben verbaasd dat er toen nog iemand levend uit die auto ge komen is," zei de Utrechtse politierechter mr. L. Buck- mann dinsdag tegen een 23- jarige inwoner van Leusden. Deze was op 5 september vo rig jaar op de Naarderweg in Amersfoort tegen een ver keersbord gereden. Bij deze botsing waren de be stuurder en zijn medepassagier ernstig gewond geraakt. Na het af nemen van een bloedproef bleek het alcoholpromillage waarmee de man achter het stuur gezeten had 0,77 te bedragen: dit is 0,27 meer dan is toegestaan. Op de zitting zei de verdachte zich niets van het ongeluk te 1o,titioti herinneren. Zowel officier van justitie mr. J. van Hout als de politierechter meenden dat het verband tussen het rijden met een dergelijk „met schrikbarend hoog" promillage en de aanrijding niet vaststaat, maar dat drankgebruik wel een rol ge speeld kan hebben. Omdat de man nog steeds last heeft van de gevolgen van het on geluk - hij had een gebroken arm en been en letsel aan zijn rug - en het feit dat het de eerste keer was dat hij zich voor rijden onder in vloed moest verantwoorden, eiste de officier slechts een boete van 600 gulden en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van 4 maanden. De politierechter verlaagde de boete nog met 200 gulden maar handhaafde de ont zeggingstermijn. LEUSDEN - Het Comité Volkskerst zang heeft de organisatie van de traditionele kerstzangavond rond. Dit jaar vindt deze avond plaats op maandag 21 december ui het kerk gebouw van de St. Jozef-parochie, Hamersveldseweg 51. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Op het programma staat zowel samenzang als koorzang van het kerkkoor van de St. Jozef-kerk. 3 KERSTBOMEN in vele soorten en maten {j (advertentie) Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1 44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten Vrijdag 11 en zaterdag 12 december a.s. hebben wij voor alle kinderen die bij ons boodschappen komen doen een extra verrassing: een GRATIS krentenbol. Albert Heijn, Het Erf 9. Leusden. (Van de redaktie) LEUSDEN UTRECHT - Gedepu teerde Staten van de provincie Utrecht hebben in hun vergade ring van dinsdag 1 december be sloten om 25.000,- subsidie te geven aan de Hogere School voor Gezondsheidszorg, gevestigd aan de Larikslaan. Dit bedrag is afkomstig uit het fonds Jeugd, Vrede en Welzijn voor 1987. De subsidie is bedoelt voor een pro- jekt van de school, betreffende gezimuszurg-onaerwijs ddii al lochtone groepen. In dezelfde vergadering besloot het college om uit dit fonds ook 25.000.- te schenken aan de Ge westelijke Gezondsheidsdienst Eemland uit Amersfoort. De dienst kwam in aanmerking voor deze subsidie vanwege een projekt dat alcoholmisbruik bij jongeren pro beert te voorkomen Het fonds Jeugd, Vrede en Wel zijn was voor 1987 290.000,- groot. Inmiddels is er ruim 140.000,- uit beschikbaar gesteld zonder kluit. KERSTBALLEN j vele kleuren 1 0% korting. 3

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1