rrrn Na 1989 geen premie huurwoningen meer beschikbaar voor Leusden §B Nieuwbouw en renovatie bij 'Lookhorst' uitgesteld ^vandaag in Kerstboomverbrandingen op dinsdag 5 januari fle leusder krant* Cijfers woningbouw tot 1991 bekend: Piano-recital in "t Claeverenblad' Dossiers belasting tijdelijk leusder krant Voorruit vernield Gemeentelijk uistel subsidie oorzaak: SERVA VOLVO J Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Mv 'f§p!ff Lezers service ni,'"us IKuiiijiujy in de Wetering'; tf atn EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17.70 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 15 DECEMBER 1987 - 19e JAARGANG NO. 64 SB (van de redaktie) LEUSDEN - De cijfers van de woningbouw in de jaren tot en met 1991 zijn bekend gemaakt. Dat gebeurde in een publi catie van de Hoofdingenieur-Directeur (HID) van Volks huisvesting in de provincie Utrecht. Van de ruim zevendui zend in 1988 nieuw te bouwen woningen in de provincie Utrecht mag Leusden er 145 bouwen. Het gaat om 33 woningen in de sociale huursector, 31 premiehuurwoningen, 38 premiekoopwoningen en 43 vrije sectorwoningen. Na 1989 zijn er geen premie huurwonin gen meer voor Leusdenin de ramingen opgenomen. Het gaat om cijfers, die al leen voor wat betreft 1988 defi nitief zijn. De verdeling voor Leusden ziet er voor dat jaar als volgt uit: -33 sociale huurwoningen; -31 premiehuurwoningen; -38 premiekoopwoningen; -43 vrije sektorwoningen. Dat omvat een totaal van 145 woningen. De aantallen, zoals ze nu worden genoemd voor de vol gende jaren, zijn de mogelijke toezeggingen. Het gaat daarbij overigens wel om een zoge naamd 'bindend advies' van Gedeputeerde Staten aan de staatssecretaris van volkshuis vesting. AANTALLEN 00 De onderscheidene aan tallen woningen tot en met 1991 zien er als volgt uit: 1989: 33 sociale huurwo ningen; 42 premiehuur; 50 premiekoop; 53 vrije sector: totaal: 178 woningen. 1990: 12 sociale huurwo ningen; 16 premiekoop; 45 vrije sector: totaal: 73 wonin gen. 1991: 20 sociale huurwo ningen; 15 premiekoop; 25 vrije sector: totaal: 60 wonin gen. Dat betekent, dat er tot en met 1991 in Leusden 456 nieuwe woningen zouden mogen verrijzen. Daarmee is duidelijk, dat er in Leusden na 1989 geen sociale huurwo ningen meer gebouwd zullen kunnen worden. BELEID De in totaal 66 sociale huurwo ningen voor de komende twee jaar zijn bedoeld voor twee zogenaam de 'woontorentjes' van de Woning stichting. Ze komen in 't Ruige Veld. Voor wat het overige betreft, is men bij de gemeente leusden voor nemens, tot een heroverweging te komen van de bestaande worung- bouwplannen. Dit, omdat gebleken is dat de plannen niet aansluiten bij de daadwerkelijke behoefte aan h m i V' (y V I De woningbouw in Leusden is duidelijk begrensd. Er komen de komende jaren steeds minder woningen voor Leusden beschikbaar. Koop woningen, zoals hieraan Landjonker, vormen hei probleem slechts in mindere mate. Het gaat met name om de sociale huurwoningen, die na 1989 voor Leusden met meer beschikbaar komen. huizen in de gemeente. Ook de voornaamste bouwer in 't Ruige Veld, UBA BV., komt dat niet slecht uit. Recent heeft het bednjf de gemeente laten weten, dat het kelijk m de bedoeling lag. De ge- zen die nog ter beschikking ko voor een volgende fase minder meente staat daar, vanwege de af- men, in princpe niet afwijzend te grond wil afnemen en minder wo- wegmg en de 'fasering', het in lang- genover. mngen wil bouwen dan oorspron- zamer tempo bouwen van de hui- Mevrouw M. Stet koninklijk onderscheiden bij afscheid Lisidunahof pag. 3 Speel-o-theek krijgt geld van AH pag. 3 Ook Leusden reikt Afrika de hand pag. 4 Koninklijke onderscheiding voor Achtervelder C. van Laar pag. 4 Sport: krachtig herstel Roda (za) Kalender Sportstichting Leusden Subsidies voor emancipatie-aktiviteiten Antilopen afgebluft door agressief Vinken LEUSDEN - In boerdenj "t Claeve renblad', De Bnnk 16, geeft Roel Praas op donderdag 17 december een piano-recital. De pianist is af komstig uit Wierden. in de omge ving van zijn woonplaats is hij als musicus geen onbekende. Hij geeft er veel recitals, treedt op als bege leider van solisten en groepen, en vormt met de Oostenrijkse violist Michael Grube een duo. Verder is hij pianoleraar aan de muziek school van Almelo. In Leusden brengt hij een geva rieerd programma ten gehore, met muziek van Bach, Beethoven, Men delssohn, Rachmaninoff, Orthel, Ravel en Chopin. De recital begint 'om 20.15 uur. De toegangsprijs is 12,50. LEUSDEN - Het raadplegen van de dossiers van belasting plichtigen op het belasting kantoor voor de directe belas tingen, aan de Prins Hendrik laan 15 in Amersfoort, is van 16 december tot 15 januari aanstaande niet mogelijk. Ook binnenkomende schrif telijke en telefonische vragen - a v kunnen in die periode niet IU61161 inzage specifiek worden beant woord. De reden van het tijdelijk onge mak is de verhuizing, die onlangs heeft plaats gevonden. Daar volgt inmiddels een interne verbouwing op. Momenteel is de fase gaande, waarin de dossiers van de belas tingplichtigen in verhuisdozen moeten worden opgeslagen. Van daar, dat men op binnenkomende vragen - ook van bezoekers van het belastingkantoor - niet 'per geval' in kan gaan. Er kan slechts algeme ne informatie worden verstrekt. Overigens maakt de belasting dienst er in een persbericht mel ding van, dat het na de verbouwing mogehjk zal zijn, bezoekers beter dan voorheen te ontvangen en te woord te staan. LEUSDEN - Aan het be gin van het komende jaar zal de gemeente Leusden, in samenwerking met de brandweer, weer de tradi tionele kertboomverbran- dingen organiseren. Evenals vorig jaar wordt een aantal prijzen verloot. Het gemeentebestuur en de brandweer hopen het hierme de extra aantrekkelijk te ma ken om de kerstbomen voor de „officiële" verbranding in te leveren en zo het houden van wilde verbraiiumgen en het deponeren van kerstbomen op alle mogelijke en onmogelijke plaatsen tegen te gaan. De verbrandingen worden op 5 januari op twee plaatsen in de gemeente gehouden. Op die dag kunnen de bomen van af 16.00 uur op de verbran dingsplaats worden ingele verd. Voor iedere boom die wordt ingeleverd, ontvangt de brenger een lot dat kans geeft op een prijs. In de hele gemeente wor den 20 prijzen beschikbaar ge steld en nog eens 30 extra prij zen, die bestaan uit het mee maken van een nt door de ge meente op een brandweerwa gen. De verbrandingen begin nen om 19.00 uur; daaraan voorafgaand worden de prijs winnaars om 18.50 bekend ge maakt. De kerstboomverbrandin gen worden op de volgende plaatsen gehouden: - voor Achterveld op het ter- rem aan de Ruuf Visserstraat; - voor Leusden-zuid en cen trum op het terrein achter de Koningshof aan de Burge meester Van der Postlaan. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - Vrijdag werd in de kantine op het Burgemees ter Buiningpark de algemene ledenvergadering van de LTV Lookhorst gehouden. De renovatie van de bestaande accommodatie vormde daarbij het heetste hangijzer. Door de bestuurswisseling bij de gemeente, kreeg Lockhorst, anders dan verwacht, tot nu toe geen uitsluitsel over de subsidiëring van de was- en kleedaccommodatie. Het bestuur van de vereniging, die volgend jaar 25 jaar bestaat, kon hierdoor voor de start van de nieuwbouw nog geen groen licht geven. Begin volgend jaar hoopt het be stuur van de Leusdens tennisver eniging Lockhorst van de zijde van de gemeente uitsluitsel te krij gen over een aanvraag voor subsi die van een kleine dne ton ter ver- (advertentie) LEUSDEN - Bewoner T van de Hertenhoeve merkte dinsdag om ongeveer 20.00 uur, dat de voorruit van zijn auto was vernield. In de nut zaten barsten. Verder was de rui tenwisser kromgebogen. De ver nieling moet in de loop van de drie voorafgaande uren zijn gepleegd, want hij had zijn auto om ongeveer 17 00 uur neergezet op een par keerplaats in de straat waar hij woont. Getuigen van dit vandalis me kunnen zich met de Leusdense politie in verbinding stellen, tele foon 033 - 944444. HET CENTRUM VAN AMERSFOORT Volg de borden KOESTRAAT EN BEESTENMARKT Tarief: f. 0,50 per 20 minuten Open ma. t.m. za. van 8.00-18.30 uur Op koopavonden en voor Kerstmis ma. 21/12 t.m. wo. 23/12 tot 22.00 uur betering van het sportpark. Het clubhuis zal een ingrijpende ver nieuwing moeten ondergaan, waarvoor de vereniging uit eigen middelen een bedrag van f 350.000 ter beschikking heeft. Een en ander kwam uitgebreid aan de orde tijdens de vrijdag j.l. gehouden algemene ledenverga dering, waarin de stand van zaken betreffende de meuwbouw van het clubhuis aan de orde kwam. Voorzitter mevrouw J. Lempke- Rouppe van der Voort stelde vast, dat er in het afgelopen jaar een uit gebreide lobby heeft plaats gehad in verband met de subsidie-aan- vraag, maar dat er door de ge meentelijke bestuursproblemen I achterstand is ontstaan met be- AMERSFOORT Amsterdamseweg 7 Wanneer u voor dmsdag- resp.donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v., afd. Lezersservice tel nr. 03420-94206. trekking tot de desbetreffende toewijzing. Niettemin is er in de penode ja nuari/februari een raadsbesluit te verwachten, waarin zal worden bepaald hoeveel en wanneer gel den ter beschikking zullen wor den gesteld. Mocht dat zo zijn, al dus mevrouw Lempke, dan zal 1 augustus worden aangehouden als peildatum, waarna in septem ber of oktober met de nieuwbouw kan worden begonnen Blijkens mededelingen van de heer Noorkamp van de bouwcom missie zal voor het zogenaamde "natte gedeelte" van het complex, dat wil zeggen de was- en kleed gelegenheden, een bedrag nodig zijn van rond 295.000. Deze in vestering komt voor rekening van de gemeente. Het overige ge deelte van het clubhuis, de kan tine en de keukenaccommodatie, is eveneens dnngend aan vernieu wing toe Voor dit recreatieve deel van het teruuscomplex heeft de vereniging zelf reeds in een vo rige vergadering besloten een be drag van maximaal 350.000 te re serveren. "Over de hoogte van dit bedrag zal verder geen discussie meer plaats hebben", aldus de voorzitter "Aan een luxe inrich ting wordt niet gedacht, zoals bij voorbeeld ludieke haardpartijen en dergelijke. Wel denken we aan de mogelijkheden om brouwe rijen te interesseren wat het inte rieur betreft' Tenslotte deelde mevrouw Lempke mee dat de Sportstichting eveneens van mening is, dat aan het nieuwbouwproject van Lock horst de hoogste prioriteit moet worden verleend. De vergadering ging akkoord met een aantal bestuursmutaties. Me vrouw Yvonne Claus trad af en werd als secretaresse vervangen door mevrouw Astrid Hoekers, mevrouw Cary van Deemter maakte plaats voor mevrouw Ria Hoekstra. De plaats van de heer Aart Costerus werd ingenomen door de heer Jan Tijmensen en tenslotte werd de heer Hans Klin kenberg benoemd tot lid van de accommodatiecommissie (advertentie) LEl'SDER K.IBFLKR t VT KUHEKS IIEKV/i V GREEPJE VOOR .f. Want er zijn nog maar weinig gemeenten in Nederland, waar je op eik J1®,® van de dag of de nacht het nieuws uit eigen hebt Z° Snel bU de hand 'V r Kab«.| Kr;.,..: LEUSDEN: Amersfoort is toch premie-buur.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1