Oudere mensen moet men nu niet in de kou laten staan' Speel-o-theek krijgt geld van Albert Heijn leusden Wijnproefavond 1 leusder krant Vanaf donderdag vier nieuwe televisiezenders Inbraken in personenauto's Kaarten in 'De Til' Kerstviering 'De Zonnebloem' Te veel gedronken Leden vergadering Kamer van Koophandel Thema ochtend "t Vooronder' JokaaL VIevrouw M J. Th. Stet onderscheiden bij afscheid van Lisidunahof Winter 1938 maakte diepe indruk LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 weekinclec)emeerte/ Leusden Achterveld DINSDAG 15 DECEMBER 1987 plaatselijk nieuws 'VRIENDEN* LEUSDEN - Tijdens de officiële aüscheidsplechtigheid, naar aanleiding van het vertrek van mevrouw M.J.Th. Stet, speldde burgemeester A. Panis van Leusden haar de versierselen op, verbonden aan de ere-medaille in goud van de Orde van Oranje Nassau, "welke Hare Majesteit de Koningin heeft behaagd" aan mevrouw Stet toe te wij zen wegens betoonde, hooggewaardeerde diensten. Mevrouw Stet is vijftien jaar ver- >onden geweest aan het ver- )leegtehuis Lisidunahof als ver- )leegkundig-directeur. Doordat :e vanaf het begin van dit ver- >leegtehuis "de touwtjes van de lagelijkse gang van zaken" in tanden heeft gehad, heeft zij op lit verpleegtehuis waann vooral isychogeriatische patiënten zijn ipgenomen, een eigen stempel jedrukt. )e verschillende sprekers bena- Imkten dat de werkzaamheden an mevrouw Stet zich niet tot eusden beperkt hadden. Regel matig heeft zij landelijke aandacht levraagd voor de zorg voor pa- ënten en personeel. Daarbij was olgens mr. Steensma, bestuurslid an de Stichting verpleeghuizen lederland, "geen staatssecretaris eilig vóórhaar". De karakteristiek die de verschil lende sprekers van mevrouw Stet gaven, maakte duidelijk dat me vrouw Stet op een rustige "no- nonsens" manier nieuwe ontwik kelingen gestimuleerd en gereali seerd heeft. Geneesheer-direkteur en naaste collega dr. F.F.L. Vlak gaf haar te verstaan niets te geloven van haar zo vaak gedane opmerking dat ze voor het werk dat ze gedaan heeft "gewoon ingehuurd was". Na een uiteenzetting van de emoties waarmee het verpleegkundig per soneel door het omgaan met de bewoners, te maken krijgen be sloot hij met: "Hier komen mensen niet alleen voor hun baan, met al leen voor hun werk, ze komen met een stuk van zichzelf." Burgemeester A. Panis schetste de bezigheden van mevrouw Stet in Leusden Behalve dat Lisiduna hof bij "een van de grootste werk gevers van Leusden", spreekt het verpleegtehuis de vrijwilligers- kwaliteiten van de Leusdense be volking aan. Werk van mevrouw Stet die over personeel en vrijwilli gers de eindsverantwoording had Daarbij was zij betrokken bij "de vnenden van Lisidunahof' die de aanschaf van een speciaal busje en vakantiewoningen beij vert, en betrokken bij de WOL. De "tafeltje dekje" maaltijden wor den klaargemaakt m Lisidunahof DELEN Burgemeester A. Panis speldde mevrouw Stet de bij de onderscheidmg behorende versierselen op. deren, die tot nu toe slechts ge bruik konden maken van de inci dentele leenregeling. De fees telijke middag zal a.s. woensdag in aktiviteitencentrum 'De Korf plaatsvinden. WACHTLIJST LEUSDEN - Speel-o-theek 'Hamertje tik' is blij verrast door een schenking afkomstig van het nieuwe filiaal van Albert Heijn, sinds twee weken geopend aan 't Erf in winkelcen trum De Hamershof. Het geld zal worden besteed aan de aanschaf voor nieuw speelgoed, waardoor het mogelijk is twintig kinderen die op de wachtlijst staan als lid in te schrijven. et is een goede gewoonte ge- heeft kunnen openen een bedrag leken van het AH-concem om beschikbaar te stellen aan een cul- innen de gemeente waar een tureel-maatschappelijke instel- ieuwe vestiging haar deuren ling. In Leusden viel de keus op de speel-o-theek, mede gezien de aktie van Albert Heijn, waarbij het concem belooft "op de kleintjes te letten." Het geld zal worden aangeboden tijdens de feestelijke middag, die door de medewerksters van de speel-o-theek, in samenwerking met filiaalhouder de heer Hania, is georganiseerd voor alle bij de speel-o-theek ingeschreven kin deren. Daarbij horen ook de kin- Speel-o-theek 'Hamertje tik' is sinds 13 september gevestigd in het 'achterkamertje' van het Vrou wen Ontmoetingscentrum onder het gemeentehuis. Direkt op de eerste openingsdag bleek de be hoefte aan een speel-o-theek, waar men speelgoed kan komen lenen voor kinderen van 0 tot en met 7 jaar, enorm groot. Op de eerste openingsdag werd het maximale aantal leden dat men, gezien het aanwezige speelgoed en de kleine ruimte kon inschrij ven bereikt. Overige belangstel lenden konden zich inschrijven op de wachtlijst, die deze week ruim zeventig namen telde. Dat is 70% van het ledental. Voor de mensen die op de wacht lijst staan is het mogelijk inciden teel te lenen. Een regeling, gebo ren uit nood en de behoefte een zo groot mogelijk aantal kinderen van de speel-o-theek gebruik te kunnen laten maken, ondanks het feit dat dit gezien de voorraad en de kleine ruimte eigenlijk niet kan. De incidentele leners mogen slechts een stuk speelgoed, voor een week meenemen, voor 2x de prijs die het inschreven lid dient te betalen. De speel-o-theek-medewerkers zijn helemaal niet gelukkig met deze regeling maar zien het als enige mogelijkheid. Iedereen is dan ook bijzonder blij met de gift van Albert Heijn. Hiermee is het mogelijk zoveel speelgoed aan te schaffen dat twintig kinderen van de wachtlijst, op feestelijke wijze in de gelederen van abonnement houders kunnen worden opgeno men. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat Mia Veen en Mari|ke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: i/oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor iet donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur tedaktie en administratie: (antoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op 'erkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) ibon nemen tsgeld: 68.80 per jaar, 34,90 per half jaar. 17,70 per kwartaal llachten bezorging: Is abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 te hebben ontvangen Is dat met het geval neem dan kontakt op iet onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt temen met onze mspekteur bezorging overdag 03420-94206 ibestellen foto's: meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u «bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) Ij vooruitbetaling op giro 871441. t.n v BDU B V te Barneveld. t düidelijke vermelding van de gewenste foto het aantal, ummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst «bestellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm) kunt ook contant betalen op ons kantoor eusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ntvangt u de gewenste foto('s) thuis. E LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- rantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Vanaf komende don derdag kunnen via de Leusdense Centrale Antenne Inrichting (CAI) vier nieuwe televisiezenders wor den ontvangen. Vanaf dan gaat de nieuwe regeling met het Amers- foortse CAI-bednjf m. Het abonne mentstarief komt daarmee op 190,- per jaar. De nieuwe zenders komen op de volgende kanalen: BBC 1 - kanaal 34 BBC 2 - kanaal 24 TV 5 - kanaal 40 Super Channel - kanaal 47. De plussen en minnen achter de kanalen geven aan, dat er iets na of iets voor (-) moet worden afgestemd. Over de komst van de televisie zender Filmnet volgt binnenkort informatie LEUSDEN - Het afgelopen week einde werd in nogal wat auto's in gebroken. In de nacht van donder dag op vrijdag was een voertuig het doelwit, dat stond geparkeerd bij de woning van eigenaar D. aan de Tolboomstraat. Om in de wagen te komen, werd het scheenaampje ingeslagen. Er werd een auto-ra- dio-cassetterecorder uit ont vreemd. Het apparaat is van het merk Pioneer en heeft een waarde van ongeveer 1400,- Het voertuig van de heer V. van de Landweg werd diezelfde nacht wat harder aangepakt. Het rechter- voorportier werd geforceerd en er werd getracht de radio uit het des- hboard te verwijderen. Dat lukte echter niet. Wel werd schade aan gericht in het interieur van de auto. In de nacht van zaterdag op zon dag werd een koffer gestolen uit de personenauto van Leusdenaar N. De wagen stond toen aan de Ara- gon. Om binnen te komen, werd een deurslot vernield. In de koffer zaten waardepapieren. Kennelijk hadden deze papieren weinig waarde voor de ïnbreker(s), want buurtbewoners vonden de koffer zondagmorgen, met ver bij de auto vandaan. Bewoner D. van de Gironde con stateerde zondagmorgen, dat er ie mand in zijn auto was geweest. Een deurslot was vernield en uit de wa gen vermistte hij enige cassette bandjes en een metalen koker, waarin een zonnebril was opgebor gen. Later op die dag werd een auto gekraakt op de parkeerplaats van AC-restaurant 'Oude Leusden' aan de Dodeweg. De wagen is eigen dom van mevrouw T. uit Amers foort. Zij bracht tussen ongeveer 15.00 en 17.00 uur een bezoek aan de horecagelegenheid. Toen zij daarna bij haar voertuig terug kwam, zag zij dat het rechter-ach- teruitje was ingeslagen Er werden twee badlakens en een witte bood schappentas met papieren en ho meopathische geneesmiddelen uit haar vervoermiddel meegenomen LEUSDEN - In Jongerencentrum 'De Til', Hamersveldseweg 30. wordt donderdag 17 december een kaartavond gehouden. Ieder een kan er dan schut- of klaverjas sen. De inschrijving vindt plaats tussen 19.30 en 19.50 uur. Vanaf 20.00 uur kan er worden gekaart Deelname kost 3,50. De avond telt mee voor het seizoenkampioen schap. Haar reactie op zoveel aardige woorden en tenslotte het opspel den van de versierselen behorend bij ere-medaille in goud van de Orde van Oranje Nassau was aller eerst: "Wat zou ik deze onder scheiding graag met zoveel men sen willen delen". Dat mevrouw Stet tot het laatst blijft vechten te gen bezuinigingen die de zorg in verpleegtehuizen zullen aantasten bleek uit haar speech: "Het zou toch te gek zijn om door medische hoogstandjes te zorgen dan mensen oud kunnen worden en wanneer ze dat dan zijn ze, zo dra ze wat gaan mankeren, m de kou te laten staan." LEUSDEN - De afdeling Leusden van 'De Zonnebloem' houdt vrijdag 18 december haar jaarlijkse kerst viering voor zieken en ouderen. Deze maal verleent de scholenge- j meenschap 'Don Bosco' medewer- i king, in verband met de aanstaan de herdenking van het feit, dat hon derd jaar geleden de Rooms-Ka- tholieke geestelijke Johannes Bos co overleed. De vienng vindt plaats in het schoolgebouw, Dodeweg 6a, en begint om 15.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt ƒ5,-. Belang stellenden kunnen zich opgeven bij M.F.G. Verest, Houtvester 8, 3834 CW Leusden, telefoon 033 - 942337 LEUSDEN - Café-restaurant 'De MoF, Arnhemse weg 95 in Leus- den-Zuid, houdt zaterdag 19 de cember samen met Weingross- keilnerei Kessler-Zink GmbH een wijnproefavond. Zoals de naam al aangeeft, komt dit wijnhuis uit het Duitse taalgebied, en wel uit het Westduitse plaatsje Flonheim in de buurt van Frankfort. 'De Mof onderhoudt al jarenlang goede betrekkingen met de on derneming, die is gespeciali seerd in 'Rheinhessenwein'. De proefavond is bedoeld om meer bekendheid aan de West duitse wijnen te geven. De culi naire bijeenkomst wordt luister bijgezet met een kaasbuffet en pianomuziek. De entree bedraagt 10,-. Iedereen, wijnkenner of aankomend wijnproever, is wel kom. LEUSDEN - Patrouillerende politie mensen controleerden maandag even na middernacht op de Zuide- nnslag de autopaperassen van be stuurder V. uit Amersfoort. Omdat de leden van de Hermandad alco hol roken, namen zij de man een blaastest af. Dat wees uit, dat de man niet zoveel had gedronken dat hij een bloedproef moest afleggen. Hij kreeg ook geen proces-ver baal. Wel werd hem verboden om de eerstvolgende zes uur auto te njden. Daarom wilde zijn vrouw die naast hem in de wagen zat, verder rijden. Voor alle zekerheid namen de politielui ook haar een blaastest af. Daaruit bleek dat ook zij sterke drank had genuttigd. Evenals haar man kreeg zij een njverbod. Het echtpaar zag zich gedwongen de reis te voet voort te zetten. LEUSDEN/AMERSFOORT - De Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland houdt dinsdag 5 ja nuari haar buitengewone Algeme ne Ledenvergadering in het Cultu reel Centrum 'De Flint'. Coninck- straat 60 in Amersfoort. Tijdens deze traditionele bijeenkomst zal de voorzitter van de Kamer, de heer Chr. Karelse, zijn nieuwjaars rede uitspreken. LEUSDEN - In Vrouwenontmoe tingscentrum "t Vooronder', Burge meester Van der Postlaan 2, wordt donderdag 17 december een the ma-ochtend gehouden. Het onder werp van deze bijeenkomst is: 'Spreken vrouwen een andere taal dan mannen?'. Mevrouw T. Krol, docente taalbeheersing aan de Fa culteit Neerlandistiek aan de Vnje Umversiteit in Amsterdam, zal er een inleiding over houden. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Alle vrouwen zijn welkom. Meer inlich tingen worden verstrekt door me vrouw G. Spronk, telefoon 033 - 942519, en mevrouw M Perdok, telefoon 033 - 946790. De rek is er een beetje uit met het weer. Het afgelopen weekeinde viel er weinig te beleven. We hadden te ma ken met een hogedrukge- bied, waarvan de as juist bo ven ons land lag. De lucht- drukverschillen waren daar door erg klein, zodat er wei nig of zelfs helemaal geen wind was. Doordat de lucht vooral zaterdag erg vochtig was bleef er veel bewolking hangen. In het zuiden was het erg mistig en zondg was dat ook het geval op de waddeneilan den. Wij ontsnapten daaraan. Zondag kwam er iets meer wind onder invloed van een diepe depressie boven Spanje en Portugal. Maar het genoemde hogedrukgebied had zich weer wat verstevigd boven de Noordzee en daar door werd een snel opdrin gen van de fronten verhin derd. Het regende wel voortdurend in Spanje en Portugal. Slecht weer om te overwinteren al daar, op dit moment althans. De weerkaarten gaven op zondag de navolgende ont wikkeling te zien: Het hoge drukgebied boven Schotland tot Midden-Europa zou maandag en dinsdag nog standhouden. De regengebie- den zijn dan voorbestemd voor Spanje en het zuidwes ten van Frankrijk. Bij ons blijft het dan tot woensdag droog en vrij rustig weer. In de nacht kan er wat lichte vorst optreden en overdag loopt het kwik tot een paar graden boven nul op. De wind blijft dan waaien uit het oosten tot zuidoosten. Daarna lijkt het erop dat de depressies geleidelijk tot ons land gaan doordringen, met als gevolg vanaf woensdag een toenemende kans op re gen en geleidelijk een wat hogere temperatuur. De zeg er met nadruk bij zo lijkt het erop. De lange-termijnverwachtin gen zijn de laatste tijd wat dubieus. Een echte ouder wetse winterinval met storm achtige oostenwind en sneeuw staat in ieder geval voorlopig niet op het menu, maar daar staan dan ook wei nigen om te springen lijkt mij. Zeker niet als we weer wat gegevens verstrekken over het extreme weer in de cember 1938. Op de 20e verplaatste zich een depressie naar de Mid- delandse Zee. Warme lucht uit N.-Afrika rukte op naar het noorden en deed een aan val op het vorstgebied. In Ne derland stond een ijskoude oostenwind die door merg en been ging. Lucht van -15° stroomde bij Hamburg de on geveer 23 graden warmere Noordzee op. De gevolgen waren: vlak bij de kust Arkti- sche Zee rook, en veel sneeuw. Op 22 december sneeuwde het in De Bilt 12 uur achtereen bij een tempe ratuur van -9 graden. Het spreekt vanzelf dat dit weer een bijdrage leverde aan een schitterende kerst sfeer. Vooral toen op le kerst dag de hemel openbrak en de zon het diepbesneeuwde landschap bescheen, leverde dat sprookjesachtige tafere len op. In de ruim tien dagen dat de winter ons land in zijn ijzeren greep hield, liet de vorst diepe indruk achter. En dat was nog maar een inleiding naar de drie strenge winters, die ons land in de oorlog zou den teisteren. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dingdag 15 december 20.00 uur. bijeenkomst Neder landse Bond van Plattelands Vrou wen afdeling Leusden in "t Vooron der', Burgemeester Van der Post laan 2; 20.00 uur: kerstfeestviering van Nederlandse Christenvrouwen- bond afdeling Leusden-Zuid en de Hervormde Vrouwengroep in "t Trefpunt', Arnhemseweg 75 in Leusden-Zuid; 20.00 uur. kerstconcert in de St. Jozefkerk, Hamersveldseweg 51. Woensdag 16 december 20.00 uur. vergadering Overleg commissie Verkeer in het ge meentehuis, 't Erf 1. Donderdag 17 december 19.30 uur kerst-kaartavond Buurtvereniging 'Juliana' m 'De Woelige Hoek', Prinses Irenelaan 1 in Leusden-Zuid; 20.00 uur: thema-bijeenkomst in Vrouwenontmoetingscentrum "t Vooronder', Burgemeester Van der i Postlaan 2; 20.00 uur: kaartavond in 'De Til', Hamersveldseweg 30; 20.00 uur: vergadering gemeen- l teraad m het gemeentehuis, 't Erf 1; 20.15 uur. pianorecital in "t Clae- verenblad', De Bnnk 16. Woensdag 16 december:j 9.00 Handwerkhobbyclub de Moespot Donderdag 17 december: 14.30 Kerstviering bejaardensoos Ons Gebouw Zaterdag: 20.00: uur Disco Show de Klaveet Zondag: 14.00 uur Disco de Klaveet 11.30 uur Frühschoppen D'Ouwe Peerdestal 20.00 uur K.P.J. Kerstviering de Moespot Maandag: 20.00 uur Kaarttoumooi S. V.A. kan tine sportpark Dinsdag: 9.00 Welfare Zonnebloem Ons Gebouw

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3