Krachtig herstel Roda (za) Etoda (zo) geeft winst uit handen Calender Sportstichting Leusden TiETML ^BALANS Herstel Achterveld incasseerl opnieuw fors verlies Velox na rust overvleugeld: üMMm slotfase langszij: 1 -1 DINSDAG 15 DECEMBER 1987 wist Karei Ouwerkerk ternauwer nood op de doellijn redding te brengen Even daarvoor had de aangeslagen Coen van Dijk zijn team al in veilige haven kunnen loodsen. Karei Ouwerkerk be diende de spits op maat, maar Van Dijk plaatste de bal recht in de handen van de Velox-doelman. Vleugeltjes In de tweede helft zou hij in een soortgelijke situatie wel scoren De tweede helft begon voor de Leusdenaren voortvarend. Vijf mi nuten na de hervatting vergalop peerde de Velox-doelman zich met uittrappen, waardoor Coen van Dijk, met tussenkomst van Harry Settels, de hoek voor het ui- zoeken had en simpel vor 3-1 kon aantekenen. Na deze treffer was Velox rijp voor de slacht, maar de kansen die zich aan Roda-zijde voordeden bleven evenwel door onnauwkeurigheid bij de afwer king zonder rendement. Mede doordat de zaterdagelf ver zuimde de marge te vergroten, kregen de bezoekers meer greep op de wedstrijd. Dat resulteerde halverwege de tweede helft tot een treffer Uit een afaeslagen cor ner van rechts joeg een Velox- speler de bal in de touwen: 3-2. De bezoekers kregen plotseling vleugeltjes, maar de Leusdenaren lieten de Utrechtse aanvalsdrift rustig uitrazen om vervolgens aan de overzijde van het veld wèl doeltreffend uit te halen. Nico Ro- meijn voltrok uiteindelijk het von nis over het moedig strijdende Ve lox. Eindstand: 4-2. Opstelling: Berry Buunk, Fokko van Leyenhorst, Karei Ouwerkerk. Klaas de Vries, Billy Nolte (Edwin Veldhui zen), Harrie Kerssies, Nico Romeijn, Wout Buennk (Rembert Groenman). Harry Settels, Coen van Dijk en Ronald de Haas. enkel, dat hij een kwartier lang aan de zijkant behandeld moest worden. Volley Gedurende dat kwartier, waarin Roda'46 dus met tien man ope reerde, zou tweemaal worden ge scoord. In de twintigste minuut na men de Utrechters de leiding. Een Velox-speler ontweek de niet goed sluitende buitenspelval en liet met een wegdraaiende volley doelman Berry Bunk kansloos: 0-1 Luttele minuten later kroop Roda'46 door het oog van de naald, toen een voorzet van de rechts voorlangs ging en er geen Velox-speler m de buurt was om het beslissende tikje te geven. Vijf minuten na de openingstreffer mocht Roda'46 nog steeds spe lend met tien man, op de rand van het zestien-metergebied een vrije- trap nemen. Linkerspits Ronald de Haas (bij vlagen goed op dreef) schaarde zich achter de bal en trof dwars door de Velox-muur het ny lon: 1-1. Naarmate de eerste helft vor derde, namen de Leusdenaren het initiatief in handen en creèerde men scoringskansen. Het killersin- sünct ontbrak echter. Toch kwam de zaterdag-equipe nog voor de doel wisseling op een voorsprong. Uit een vnje-trap vanaf de linker kant bracht Wout Buerink de bal in het doelgebied, waarna Karei Ouwerkerk via zijn dijbeen het speeltuig achter de doellijn plaats te: 2-1. Deze score leek evenwel niet lang intact te blijven, ware het niet dat sluitpost Berry Buunk at tent reageerde op een doorbraak van de bezoekers, nadat rechter spits Harry Settles op knullige wijze (zonder rugdekking) balver lies had geleden. Het bleef met bij die ene kans voor Velox. want op slag van rust Uitblinker doelman Berry Buunk gnjpt stijlvol in en maakt een een van de Velox-aanvallen onschadelijk. berg voor de boeg, als laatste krachtmeting voor de winterstop, moet het mogelijk zijn via een zege de afstand tot de belangrijke tweede plaats in de competitie overbrugbaar te houden Verheugd De laatste overwinning dateerde alweer van 5 november in de uit wedstrijd tegen datzelfde WA'71 (7-2). Voor de Leusdenaren was het dus zaak om het Burgemeester Buirunpark voor eigen publiek wel eens een zege binnen te ha len. De zaterdag-trainer Van der Linden toonde zich verheugd na afloop. "Een goede instelling, concentratie en voetbalplezier hebben er voor gezorgd dat we vanmiddag eindelijk een succesje konden vieren. Alleen hebben we verzuimd na de 2-1 de score ver der uit te bouwen", aldus Van der Linden die te kennen heeft gege ven zijn contract niet te verlengen aan het eind van het seizoen. Er ontpopte zich in Leusden een levendige partij voetbal, met aan beide kanten kansrijke situaties voor de doelen. De beste kans om de score open te breken was voor middenvelder Nico Romeijn. Zijn harde schot belandde echter op de paal. In een poging de afgeket ste bal te heroveren, blesseerde Coen van Dijk in een duel met een Utrechter zich dusdanig aan de voorsprong heeft gezet. Nico Romeijn snelt toe om de doelpuntenmaker te fehciteren. Ouwerkerk kopt van dichtbij Roda's tweede treffer m de touwen. LEUSDEN - De zaterdag-elf van Roda'46 heeft in de voor laatste wedstrijd voor de winterstop voor eigen publiek weer eens wat laten zien. In de belangrijke wedstrijd te gen Velox, waarin het erom ging voor de tweede plaats in beeld te blijven, groeiden de Leusdenaren naar een vorm, waar men lange tijd vergeefs naar zocht. Met 4-2 namen de rood/zwarten revanche voor de slechte prestaties van de afgelopen weken. Met afwisselende aanvalspatro- nen is Roda'46 er op eigen terrein tegen Velox in geslaagd de teleur stellende resultaten van de laatste weken een halt toe te roepen. Te gen het bezoekende team uit de Domstad weer met 4-2 de volle winst behaald en de geelzwart ge- eepte opponent gedesillusio- eerd op de nieuwe snelweg ge zet richting Domtoren. Het geschonden prestige van de formatie van trainer/coach Wim van der Linden is daarmee weer wat opgepoetst en wellicht is de juiste wedstnjdmentaliteit in de Roda-elf enisgzins teruggekeerd Met de thuiswedstrijd van aan staande zaterdag tegen het laag geklasseerde WA'71 uit Achter- de ner nin- iten te de pen LEUSDEN - De zondagelf van Roda heeft bij EMM een punt laten liggen. Of liever, uit handen gegeven. De Leus denaren, die in de tweede helft via een benutte penalty van John Jansen op voorsprong kwamen, verzuimden de moge lijkheden uit te buiten de score verder op te voeren. Daar door had EMM aan een treffer in de slotfase voldoende om nog op gelijke hoogte te komen. Hoewel Roda door dit gelijke spel uit de confrontaties met EMM, de nummer vier uit de eerste klasse, drie pun ten overhield, zal de teleurstelling overheerst hebben. BFC en Naarden liepen namelijk weer een punt uit op de Leusdenaren. DU al tal iet lur iet Iet puntverlies, zo mag de 1-1 ien EMM rustig bestempeld wor- n, betekent dat Roda de comfor- ►ele uitgangspositie, die men vo- e week in de schoot geworpen ieg, voor een deel weer ver telde. BFC en Naarden, die geen ten maakten, liepen weer een it uit op de Leusdenaren, die nu er op drie punten van de lijstaan- rders bivakeren. "rainer/coach Ruud Maas voert gebrek aan stootkracht van Ro- voomamelijk terug op het ont ken van een afmaker. Maas: „Na pauze hadden we het karwei r af moeten maken. Toen we op voor kwamen, was het achterin EMM gewoon gatenkaas. Ze elden eén tegen één achterin en krijg je kansen. Die hebben we voldoende gehad. En als je twee kansen benut, krijg je net zo'n wedstrijd als hier m Leusden (7-1 voor Roda, red.). Dat is dus met ge lukt. Ik heb het vandaag met Hans Vrijhoef geprobeerd, omdat Bon Scoordijk de laatste weken ook wat teleurstelde. Vrijhoef scoort m het tweede aan de lopende band, maar ook hij liet twee, drie opgelegde kansen liggen." „Ik vrees dat het ontbreken van een echte afmaker ons dit seizoen zal gaan opbreken. Ik denk dat we voetbaltechnisch voldoende heb ben aangetoond met de besten van onze afdeling mee te kunnen, maar we laten teveel kansen liggen. Uit de laatste acht wedstrijden hebben we tien punten gehaald. Pak je er dne, vier meer dan sta je nu ge woon los bovenaan. Hoewel het met de doelstelling was voor dit jaar om John Jansen...benutte strafschop. te promoveren zijn de kansen daar op dit jaar duidelijk aanwezig. En dat was mooi geweest, het scheelt een jaar m de opbouw. Maar dan moet ar wel een goaltjesdief op staan," besluit Maas zijn betoog. TEGENSTOTEN Maar waar Roda zondag kansen liet liggen, deed EMM voor de be zoekers niet onder. Ook de Hilver summers lieten een paar opgeleg de mogelijkheden aan zich voorbij gaan. Met name m de eerste helft waren de tegenstoten van de Hil versummers levensgevaarlijk en mocht Roda de handen dicht knij pen, dat hen een achterstand be spaard bleef. Toch mochten de Leusdenaren terecht het beste van het spel claimen en zou het tegen de veldverhouding m geweest zijn als EMM daadwerkelijk de score geopend zou hebben. Roda, dat dankbaar gebruik maakte van de diensten van de m de basis teruggekeerde doelman Hans van Bekkum, hadden mis schien het beste van het spel, echt gevaarlijk werden de Leusdenaren m de eerste helft niet. Pas na de veldwisseling doken de Leusdenaren met regelmaat op voor het Hilversumse doel. De di recte aanleiding daarvoor was ech ter een doelpunt, dat Roda na een kwartier op voorsprong zette. Toen liet EMM alle voorzichtigheid varen en gaf Roda volop gelegenheid naar hartelust te counteren, waar door een nieuwe monsterzege tot de mogelijkheden behoorde. Roda had bij het krijgen van de voorsprong de hulp van een EMM- verdediger hard nodig. Na een kwartier in de tweede helft trok Pe ter Knijf het zestienmetergebied binnen en zijn voorzet werd door de laatste man van de tegenstander, die zich even Stanley Menzo waan de, met de handen afgeslagen. Er restte de scheidsrechter niets an ders te doen dan naar de stip te wijzen. John Jansen belastte zich met het voltrekken van het vonnis, waardoor Roda op 0-1 kwam. GATEN Vanaf dat moment hield EMM achterin open huis. De Hilver summers gooiden alles op de aan val en gezien het feit dat de gast heren voorin nogal wat lengte mobiliseerden, was het niet ver wonderlijk dat de aanvallen over de flanken werden opgezet. Eén en ander had echter wel tot ge volg, dat er achterin levensgrote gaten ontstonden, waar Roda naar hartelust in kon duiken. De tegenstoten van de Leusdenaren waren zo gevaarlijk, dat een tweede treffer slechts een kwes tie van tijd leek. In het zicht van de haven faalde echter met name Hans Vrijhoef een paar keer voor open doel, waarmee EMM door het oog van de naald kroop. De wedstrijd, die voor het pu bliek het aanzien meer dan waard was (ondanks de bittere koude), bleef daarmee ook nog steeds spannend. En in de vijfendertig ste minuut ontlaadde de spanning zich in de gelijkmaker. Na de openingstreffer werd de Roda-defensie bij voortduring be laagd door hoge ballen, waarmee EMM de lange aanvallers pro beerde te bedienen. Eén van die voorzetten leidde de gelijkmaker in. Peter Knijf trachtte de bal on schadelijk te maken, maar raakte het speeltuig niet zoals hij dat wenste. De bal kwam precies in de voeten van een aanvaller die geen moment aarzelde en raak schoot: 1-1. Bij die gelijke stand bleef het in de resterende tien minuten. Maar hoewel Roda in totaal tegen EMM drie punten in de wacht sleepte, kon de ploeg met het re sultaat maar matig tevreden zijn. Opstelling: Hans van Bekkum, Wilco Bettink, Meindert Vlugt, Ben Witten berg, Hans Heymen, Peter Knijf, Remco Bosman, Bert Staubach, Dick van 't Klooster (Jaap Zwemenberg), John Jan sen, Hans Vrijhoef Wisselspelers: Jaap Zwemenberg, Bob Schoordijk. Michel Vnjhoef LEUSDEN - Maandagmiddag bood de voorzitter van de Stichting van lichamelijke opvoeding en sport „Leusden, de heer Coenen, op het gemeentehuis de eerste sportka lender aan. De wethouder voor Sport en Welzijnszaken, mevrouw E. Blom, nam het eerste exemplaar in ontvangst. De kalender, samengesteld door de Sportstichting, omvat zes, grotendeels witte vellen dik papier, waarop veel lege regels achter cijfertjes te zien zijn. Een toelichting omtrent het belang van deze „sportkalender" bleek op zijn plaats. Het is de bedoeling dat op deze kalender de door de Leusdense sportverenigingen georganiseerde toernooien vermeld worden, zodat vroegtijdig kan worden voorko men dat er overlappingen plaatsvinden. >uder Evelien Blom nam van voorzitter Coenen van de Sportstichtmg de kalender in ontvangst Een aantal van de evenementen die in het komende jaar gepland zijn, staan reeds op de kalender vermeld, zoals de Treekercross (20 februari) het schoolschaaktoernooi (24 februari), de Hubertusjacht in maart en de Waterloo-loop m okto ber. Het is de -£edo*-iinn dal de verenigingen m Leusden hun akti- viteiten zo vroeg mogelijk aan de Sportstichting doorgeven. Voor vermelding op de kalender 1989, worden m augustus aan alle vereni gingen formulieren toegestuurd. De sportstichtmg nam de gele genheid waar om tevens het jaar programma van de Stimulering Sport Deelname te presenteren. In dit rapport, (met op de omslag een sport uitgebeeld die in Leusden (nog niet) beoefend wordt), ver meld vooral de recreatieve spor- taktiviteiten m het kader Sport- Overdag. Zoals de wekelijkse akti- viteiten, de sportinformatie avond en, de kennismakmgsaktiviteiten en de jaarlijkse evenementen bij de verschillende verenigingen. Zowel de sportkalender al het jaarprogramma zijn te verkrijgen bij de sportstichting. Sekretariaat postbus 11, 3830 AC Leusden, tele foon 941247, toestel 148 en bij de plaatselijke verenigingen. LEUSDEN/ACHTERVELD - Zag het er in het begin van de week nog naar uit dat de vorst vroeg toe zou slaan dit jaar, dit weekeinde bleek dat Koning Winter slechts een schijnbeweging uitvoerde. De sterk oplopende temperatu ren aan het eind van de week hadden tot gevolg dat de velden, zo ze al bevroren waren, weer rap ontdooiden en goed bespeelbaar waren. Zo kon het hele programma in de hoofdklasse zaterdag en in de eerste klasse zondag inte graal worden afgewerkt. Voor Roda zaterdag bracht de voorlaatste wedstrijd voor de win terstop de ommekeer waar men al weken op zat te wachten. Op eigen terrein kwamen de Leusdenaren tegen nummer dne Velox tot een zeer aanvaardbare prestatie. De Utrechtenaren werden met duide lijke cijfers (4-2) huiswaarts gezon den, waarmee Roda aangaf nog steeds tot de beste ploeg van de hoofdklasse te behoren. Of het genoeg zal zijn om straks bij de hervatting nog bij de eerste twee te kunnen komen valt echter nog te bezien. De achterstand op Eemdijk, dat nu de tweede plaats bezet, bedraagt nog altijd vijf pun ten, terwijl Musketiers met acht punten voorsprong al helemaal achter de horizon lijkt te zijn ver dwenen. Beide koplopers maakten ook dit weekemde geen fouten. Musketiers had op eigen terrein niet al teveel problemen met SOVA'54 en wonnen met 2-0, terwijl Eemdijk, ook al in eigen huis, met dezelfde cijfers WA klopte. Bloemenkwartier blijft een ge vaarlijke outsider, na de 3-0 over winning op Veluwse Boys. WJ was de enige ploeg uit de top-vijf, die niet tot winst kwam. Tegen Hooger- heide bleven de Utrechtenaren op 2-2 steken. Hercules pakte belangrijke winstpunten. Door de 3-0 overwin ning op Veensche Boys maakte Hercules zich enigszins los van de groep die in degradatiegevaar ver keert. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag) Roda'46- Velox 4-2 WJ - Hoogerheide 2-2 Eemdijk-WA'71 2-0 Bloemenkwartier-Veluwse Boys 3-0 Hercules-Veensche Boys 3-0 Musketiers - SOVA'54 2-0 Stand hoofdklasse (zaterdag) Musketiers 14-25 Eemdijk 14-22 Roda'46 14-17 WJ 15-17 Velox 14-16 Hoogerheide 15-16 Bloemenkwartier 15-16 Veensche Boys 14-13 Hercules 14-10 SOVA'54 14- 7 WA'71 14- 6 Veluwse Boys 13- 5 SPANNING In de eerste klasse zondag is de spanning nog steeds om te snijden. De krachtsverschillen zijn dermate klem, dat elke voorspelling omtrent de afloop uit den boze lijkt. Toch kwamen de koplopers BFC en Naarden dit weekeinde het beste uit de strijd. Na het verlies van bei de ploegen vorige week, sloegen de nummers één en twee van dit moment ongenadig toe tegen res pectievelijk Achterveld en Bame- veld. BFC won met 5-0 en Naarden deed daar met 4-0 nauwelijks voor onder. Deze week was het de beurt aan EMM en Roda om weer eens pun ten m te leveren. De aanvoerders van volgersgroepje deden dat door tegen elkaar 1-1 overeen te komen. Voor Roda had dat tot gevolg dat BFC en Naarden weer wegliepen. BFC heeft dne punten voorsprong op de Leusdenaren, terwijl Naar den een wedstrijd minder speelde en één punt méér heeft dan Roda. EMM heeft als nummer vier even veel verliespunten als Roda, maar een wedstrijd minder gespeeld. De prestatiecurve van Olympia blijft er zeer grillig uitzien. Nadat de Hilversummers eerst de twee lijst aanvoerders in successie aan de zegekar bond, zag Olympia er zon dag met tegenop om tegen nummer voorlaatst, Zuiderzeevogels, weer te verliezen: 2-0. BVV31 hield hek- kesluiter Kockengen op afstand (2- 0), terwijl WZA zich veilig in de middenmoot vestigde door met 1-0 Veensche Boys de baas te blijven. Uitslagen eerste klasse (zondag) EMM - Roda'46 1-1 BFC - Achterveld 5-0 Zuiderzeevogels - Olympta'25 2-0 Naarden'79 - Barneveld 4-0 BW31 - Kockengen 2-0 WZA - Veensche Boys 1-0 Stand eerste klasse (zondag) BFC 14-20 Naarden'79 13-18 Roda'46 14-17 EMM 13-15 BW31 15-15 WZA 14-14 Veensche Boys 14-13 Barneveld 14-12 Olympia'25 14-12 Achterveld 13-11 Zuiderzeevogels 14-11 Kockengen 13- 8 ACHTERVELD - Voor Achterveld kan de winterstop niet vlug genoeg komen. De oranjehemden zitten de laatste weken dui delijk in de hoek waar de klappen vallen. Zondag liep de forma tie van trainer Cor Hoogland opnieuw tegen een forse nederlaag op. Koploper BFC greep de ontmoeting met Achterveld aan om zich te revancheren voor de tegenvallende prestatie van de afgelopen weken. Het overwicht van de gasten kwam met 5-0 in de score duidelijk tot uitdrukking. Het zit Achterveld de laatste we ken met mee. Ook zondag werden de Achtervelders door het Bussem- se BFC, op een forse nederlaag onthaald. Op het geheel gereno veerde BFC veld moest Achterveld het loodje leggen, ondanks het feit dat BFC de laatste weken uit vorm I leek. De eerste twintig minuten ging het spel gelijk op, al was BFC technisch de betere. Het was BFC dat de eerste kans kreeg uit een toegewezen vnje trap. De bal werd echter overge schoten. Hierna begon Achterveld teveel balverhes te lijden, waar door de Achterveldse verdediging onder druk kwam te staan. Uit een hoekschop scoorde BFC het eerste doelpunt. De bal werd door Willem Kloosterman binnen gekopt. Korte tijd later was het al weer raak. Uit een door BFC geno men vnje trap was het John de Hol lander die de stand op 2-0 bracht Hierna was Achterveld geheel van slag af. Spoedig na het tweede doelpunt bracht Han van de Wete ring met een lob de stand op 3-0. Na de rust was Achterveld blijkbaar wat van de schnk bekomen en ging beter spelen. Kort na de hervatting kreeg Achterveld een vnje trap toegewezen. Deze werd genomen door Robbie de Vette, maar zijn schot miste doel. BFC profiteerde. In de 7e minuut was het René van Boest die de stand op 4-0 bracht. Hiema werd bij Achterveld Enk Hak vervangen door de 16-jarige Marco Kalshoven. Na deze wisse ling ging Harry van Dalen op rechts spelen en verhuisde Hans van de Kooij naar de spits. Achterveld kreeg nu enkele kansen, maar succes bleef uit. Een door Robby de Vette genomen hoekschop werd mgekopt door Herman van Burgsteden, de BFC- doelman stond echter goed op zijn plaats en stopte de bal. Achterveld kwam terug, maar het wilde gewoon niet lukken. Een schot van spits Hans van de Kooij werd goed door de keeper ge stopt. Ht was Jan Roeten van BFC die de eindstand op 5-0 bepaalde. BFC was een klasse beter en geluk kig voor Achterveld werden niet alle kansen benut. De score had nog veel hoger kunnen uitvallen.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5