Valleizangers gaven concert voor Achterveldse bejaarden Kantongerecht Amersfoort 'Achterveld, nu kan het nog!' Huize St. Joseph gaat ideeën over zorg toetsen KORTING pSnterhuis Int. ponterhuis ponterhuis Koor en repertoire uitgebreid Register bevolking Bijeenkomsten met ouderen, familie en belanghebbenden: Frühschoppen SVAkaart- toernooi 'Zon in de Schoorsteen' weer geslaagde actie Carnaval als altijd ondanks belastingperikelen SCHOENMODE IROCKPOKT SCHOENMODE SCHOENMODE 29.- KORTING KERSTVOORDEEL b, ROCKPORT 29.-KORTING KERSTVOORDEEL b| plaatselijk nieuws Winkelcentrum Hamershof Komenij 4 - LEUSDEN Tel. 033-944119 Maandagmiddag geopend Vrijdag koopavond. Winkelcentrum Hamershof Komenij 4 - LEUSDEN Tel. 033-944119 Maandagmiddag qeopcnd Vrijdag koopavond Winkelcentrum Hamershof Komenij 4 - LEUSDEN Tel. 033-944119 Maandagmiddag geopend Vrijdag koopavond. avond van acht tor tien uur plaats in de Groenhorst-school aan de Meent. het is de bedoelmg, dat zo wel het repertoire als het aan tal zangers worden uitgebreid. Belangstellenden vanaf acht tien jaar kunnen met ingang van januari iedere donderdag avond hun plezier in samen zingen beleven en delen bij De Valleizangers. Daartoe wordt hen de gelegenheid geboden, emge weken vrijblijvend mee te doen op de repetities. LEUSDEN - Met ingang van ze ven januan volgend jaar hervat het Leusdens Mannenkoor De Valleizangers de repetities. Die vinden iedere donderdag- Nu alle modellen Alle modellen dames en heren nu DONDERDAG 17 DECEMBER 1987 Er zijn ook deze avond weer mooie pnjzen te winnen. De kaart avond wordt gehouden in de kanti- ne op het Kerstenssportpark. De kantonrechter overwoog in zijn vonnis dat het bijzonder karakter van deze honden bekend staat. Dat het 'vechtjassen' zijn, die een speciale aanpak vergen en dus ook een speciale baas nodig heb ben. Verdachte had daann ge faald en de kans dat hij weer zou falen bleef reëel aanwezig. Ook al had hij dan verhuisplannen naar een huis met een tuin, wat volgens de raadsman herhaling van het gebeurde onwaarschijn lijk zou maken. Daarmee ver oordeelde Mr Seton conform de eis tot het betalen van 50.- boete en het "onttrekken aan het maat schappelijk verkeer" van de hond Gelukkig had deze officier een groot inlevingsvermogen. "Ik zie het voor me. Je moet wel een ijze ren Hein zijn om je auto ijskoud links neer te zetten, met allemaal boze, toeterende auto's achter je" Uitspraak, schuldverklaring zon der straf. Maar, terecht, geen clementie met de man, die zijn auto "even, twee minuten" op een invalidenpar keerplaats had neergezet. "Gaat u eens een dag met een in valide mee, die zijn auto nergens kwijt kan vanwege al die mensen die "even" op zijn plaatsje staan" adviseerde de officier. "Het spijt me dat de wet me niet de moge lijkheid geeft om een hogere straf te eisen dan bij normale parkeer- overtredingen. Ik eis 60,- en dat is helaas veel te laag." Uitspraak conform de eis. Begnp voor een parkeerovertre- der die, ondanks een vergunning om op de Hof in Amersfoort te staan, daar zijn auto niet kwijt kon en toen half op het trottoir par keerde, resulteerde in de lage boete van/ 25,-. "Ik snap het wel, want je moet ook nog behoorlijk betalen voor zo'n vergunning, maar evengoed bent u natuurlijk fout." "Lariekoek" was het commentaar van verdachte op het feit dat hij toch een boete kreeg. en M Dobma; 1 dec.: Monique Yvonne, d.v. G. A Bos en S. Y. Schuurman; 3 dec Pauline Elizabeth Mechtilda, d.v. N. J. van den Heuvel en C. F. M. HUhorst; 7 dec.: Hoai Anh, z.v. T. H. Pham en T. N. P. Vu. gehuwd: 27 nov.: A. W. Pijlman en M. J. Rein- ders; 27 nov.: G. A. van Koelen en A. M. Bunnik; 2 dec.. K. H. Weber en H. K L. de Haan; 4 dec.: W K. J. Scheper en E. Hols- beeke. overleden: 28 nov. J H Muller, geh. gew. met A Metzger, oud 82 jaar; 26 nov.: J. Zweedijk, oud 72 jaar, 4 dec.: J. M. Papavoine, oud 77 jaar. Rechtlijnigheid kan tot merkwaar dige gevolgen leiden. Dat onder vond een automobilist uit Hoog land, die wilde parkeren aan de toegestane linker kan van de To renstraat in Amersfoort Vanwege bouwwerkzaamheden had ieder een zijn auto rechts neergezet. Toen hij toch normbewust wilde handelen en zijn auto links par keerde, werd achter hem uitvoe rig getoeterd, want niemand kon er meer langs. Dat kon de bedoeling met zijn en verdachte handelde dus naar om standigheden en zette zijn auto ook aan de - verboden - rechter kant neer. Gevolg: een bon Reactie politie: u had hem ge woon links moeten laten staan, dan hadden wij de auto's rechts wel weggesleept LEUSDEN - Uit het bevolkingsre gister van de gemeente Leusden blijkt dat tussen 24 november en 7 december zijn geboren: 24 nov.: Eve Wülemijn, d.v. B. Bok- kers en G. T. Rozendaal; 25 nov Geonus Joannes, z.v. C. G. M. Mohlmann en J. W. M. Huurde- man; 27 nov.: Bram, z.v. M. A. de Jong en G M van Vulpen; 29 nov.: Petra Deborah, d.v. R. Q. ^van Rijt en J. M. van Zwieten; 29 nov.: Jolanda d.v. T. A. M Kreb- bers en E. A. Henng; 28 nov Jeroen, z.v H. F T. Settels Een automobilist uit Barne- veld reed in zijn woonplaats een jongen op een bromfiets aan, die plotseling uit een uit rit de weg opschoot. De jon gen lag met een gecompli ceerde beenbreuk op de grond, de auto was zwaar be schadigd. Temidden van deze consternatie vroeg de politie aan de automobilist: "hoe hard reed u?" En geschrok ken zei deze: misschien wel 100, ik had haast. Op de strafzitting -werd hem geen snelheids overtreding tenlastegelegd, maar het feit dat hij het verkeer in ge vaar had gebracht. Zijn eigen ver klaring speelde wel een belang- njke rol bij zijn veroordeling, al was hij later op die 100 km terug gekomen en probeerde zijn raads man op de zitting aan te tonen dat de snelheid veel lager geweest moest zijn. "Dit was een emotionele verkla ring op het moment dat mijn cliënt hevig geschrokken was Het be treft een bochtige weg waar het onmogelijk is om 100 te rijden". "Juist die spontane, eerste reactie acht ik van groot belang", vond de kantonrechter, mr. Seton, niette min. Evenals de officier vond hij dat bij een normale snelheid van 50 km de kans groter was geweest dat de jongen nog ontweken had kunnen worden, en in ieder geval de klap minder hard was aangeko men. Dus ondanks het feit dat de brom mer ongetwijfeld ook fout ge weest was door zo maar een uitrit uit te njden, werd verdachte op grond van zijn eigen verklaring veroordeeld tot een boete van 150,- en een voorwaardelijke ontzegging uit de rijbevoegdheid voor 4 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Iemand uit Nijkerk die zonder keuringsbewijs, zonder verzeke ring en zonder deugdelijke rem men had rondgereden, werd in to taal tot een boete van 800,- ver oordeeld. Het zwaartste wordt getild aan het onverzekerd rijden. Hieraan werd dan ook gekoppeld een voor waardelijke intrekking van het rij bewijs voor 4 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Tevens werd de oude auto verbeurd verklaard. Ongeveer hetzelfde lot overkwam een inwoner van Scherpenzeel, die een ander in zijn onverze kerde en ongekeurde auto had la ten rijden. Voor het eerste vergrijp 500,- boete en 4 maanden voor waardelijk het njbewijs kwijt, voor het tweede 150,- boete. Een eigenaar van een Pitbull ter riër had de onaangename erva ring opgedaan dat de hond tijdens zijn baas afwezigheid, de slaapka merdeur had weten open te krij gen, door het openstaande raam op de galerij van de Dat was ge sprongen en daar een andere hond zodanig verwond had dat die waarschijnlijk afgemaakt moest worden. Volgens een Amersfoortse politie verordening staat dat een galerij gelijk aan de openbare weg, waar een hond niet onaangelijnd mag zijn. Daarmee stond de overtre ding van deze verordening en dus een boete wel vast. Waar het op deze terechtzitting echter vooral om ging, was de vraag: gaat deze - kennelijk zeer vechtlustige terriër - naar zijn baas terug of niet. Deze zaak had zich op 4 december j.l. afgespeeld en werd dus op zeer korte termijn be handeld, omdat de hond onder tussen een tijdelijk onderdak bij de politie had gevonden. De eigenaar had een raadsman meegenomen. Kennelijk was er hem veel aan gelegen om zijn hond terug te krijgen. Toch lukte dat niet Artistiek leider Joop Schrijer had het programma speciaal voor deze avond samengesteld, het bestond uit Nederlandse, Amerikaanse, Russische en Duitse koormuziek. de koorzang werd afgewisseld met een viertal animerende voor drachten, opgevoerd door twee koorleden en mevrouw Groene- velt. Valleizanger Adze Dijkstra trad eveneens op als solist - op dwarsfluit - met een fantasie van Telemann en 'Syrinx' van Debussy. Gedurende twee maal dne kwartier genoot het publiek van het afwisselende programma. Bij die nummers, die gelegenheid boden tot meezingen, werd van die mo gelijkheid anthousiast gebruik ge- j maakt. Daarmee gaven de bewoners van Huize St. Joseph, samen met de Valleziangers, daadwerkelijk ge stalte aan het thema dat dirigent Joop Schrijer had voorgesteld: Vi va la Musica'. Huize Sint Joseph op de voorgrond) is meer dan alleen een bejaardenoord. Naast het bejaardencentrum beschikt men ook over zogenaamde aanleunwoningen. Bovendien kan men ook tijdehjk onderdak verschaffen aan ouderen, die tijdehjk, bijvoorbeeld na een ziekenhuisopname, niet zelfstandig kunnen wonen. Ook van andere diensten die het huis biedt, kan men thuis gebruik maken. Begin volgend jaar organiseert men bijeenkomsten met ouderen, familieleden en belanghebbenden om de ïedeeën over de 'zorg m de toekomst' met elkaar te bespreken (foto archief Leusder krant). ACHTERVELD - In de eerste maanden van 1988 organi seert Huize St. Joseph een serie bijeenkomsten met oude ren, familieleden en belanghebbenden c.q. belanghebben den op het gebied van de zorg voor ouderen. Het doel van de bijeenkomsten is het toetsen voor de ideeen die men heeft ten aanzien van de toekomstige ouderenzorg. In samenwerking met de ge meente Leusden en het Rijk wordt momenteel gewerkt aan een plan voor meuwbouw en renovatie van Sine Cura. De ouderen blijven zelf standig wonen, maar kunnen ge bruik maken van de service en de zorg van het huis. Door het toenemend aantal be woners met rolstoelen is het nood zakelijk de appartementen aan te passen voor rolstoelgebruik. Ook wordt gedacht aan het aan brengen van voorzieningen zoals fysiotherapie en fitnessmogelijkhe den. Huize St. Joseph zal dan niet langer alleen een verzorgingste huis zijn voor hoogbejaarden, maar een woon- en zorgencentrum voor ouderen. De zorg op maat aan ou deren kan gezien worden in vier woonsituaties. - Thuiswonen in Achterveld, Leus den en omgeving, het geven van informatie en het aanbieden van alle diensten die in Huize St. Joseph aanwezig zijn; - Bij Huize St. Joseph wonen in een aanleunwoning Sine Cura en Wa genberg en het aanbieden van woonfaciliteiten waarbij zonodig eerste hulp wordt verleend; - Tijdelijk in Huize St. Joseph wo nen m Eva (Eigen Verzorgingsaf- sling). Het bieden van dag en/of icht verzorging en van tijdelijke Dname aan ouderen, die tijdelijk et zelfstandig kunnen wonen; In Huize St. Joseph wonen. In een gen appartement in het Huis en ït bieden van huisvesting en zorg op maat. Door de betreffende activiteiten is Huize St. Joseph niet meer uit sluitend een verzorgingstehuis voor bejaarden maar tevens woon- en zorgencentrum voor ouderen. Op de bijeenkomsten zal er een dia-serie worden vertoond. Oude ren komen zelf aan het woord en vertellen wat ze er van vonden en hoe het zal moeten worden. Ook de meningen van de aanwezigen zul len zeer op prijs worden gesteld. Waar en wanneer de bijeenkom sten zullen plaatsvinden zal nog na der worden bekendgemaakt. ACHTERVELD - Maandagavond zal de derde ronde worden ge speeld van het SVA-kaarttoernooi. De aanvang is om 20.00 uur precies. Er kan zowel geklaverjast als ge- schutjast worden. Deelname is al leen voor de leden, donateurs en medewerkers van de vereniging. I LEUSDEN - Vorige week donderdag verzorgden de Leus- dense Valleizangers een avondvullend programma voor de Achterveldse bejaarden. Dat programma bestond, naast koorzang, uit solo-voordrachten en instrumentale solo-optredens. Het Leusdense mannenkoor De Valleizangers bracht de bejaarden in Achterveld vast in de Kerststemming met sen afwisselend programma, onder leidmg van Joop Schrijer. Vanavond verleent het koor medewerking aan de bdventsdienst in rusthuis 'De Lichtenberg' in Amersfoort (advertentie) was te verwachten: m Achterveld wordt carnaval gevierd, ondanks een forse financiële tegenslag voor 'De (foto archief Leusder Krant) ACHTERVELD - Zondag zal in d' Ouwe Peerdestal weer Frühschop pen worden gehouden De aan vang is om 11.30 uur. De muzikale medewerking zal worden verleend door De Bevelanders uit Huissen. Deze hebben ai meerdeie malen hun medewerking aan dit Früh schoppen verleend, en zijn daar door in Achterveld geen onbeken den. Zij zullen met hun Oostenrijkse muziek zeker een gezellige sfeer weten te scheppen. ACHTERVELD - Aan de landelijke actie Zon in de Schoorsteen, in ver band met de St. Nicolaas- viering, nam ook de Zon nebloem-afdeling Achter veld deel. Het werd een zeer geslaag de actie. Niet minder dan 103 personen bezorgden een pak ketje voor de daarvoor m aan merking komende zieken en bejaarden. Dat waren er weer acht meer dan vorig jaar. De be treffende commissie heeft en kele drukke dagen achter de rug. en wil alle gevers en geef sters hartelijk dank zeggen voor hun medewerking. Dank zij deze medewerkmg werd het weer een zeer geslaagde actie waarmee ook de ontvan gers zeer blij en dankbaar wa ren. UW VOETEN VERDIENEN HET BESTE ALLE MODELLEN BROGUESIN WIJDTES KERSTVOORDEEL BIJ Ook in twee Achterveldse hore- ca-gelegenheden wordt carnaval gevierd. Het betreft Café 'Buiten- lust' en Café 'De Roskam', beide aan de Hessenweg. De eerste houdt zaterdag 13 februari carnaval van 20.00 tot 2.00 uur de volgende dag. Ook na de optocht op zondag 14 februan kan iedereen er terecht. Op beide dagen zorgt het Leut-or- kest 'De Vor Power' voor muziek In 'De Roskam' is die zondag open tot 18.00 uur en na 20.30 uur Op maandag 15 februan is het café open na 13.00 uur, en ook weer na 20.30 uur. De sfeer zal worden ver hoogd door het 'Marimba Combo'. (Van de redaktie) ACHTERVELD - 'Achterveld, nu kan het nog!' Onder dit motto vieren Carnavalsvereniging 'De Puupenkoppen' en vele Achtervelders de komende maand carnaval. De ge kozen slagzin heeft ongetwijfeld te maken met de belas tingaanslagvan 8656,- die de vereniging op 10 juli van dit jaar kreeg. Dat was echter geen reden om één jaar geen feest te vieren. Het programma ziet er als volgt 23 januari om 20.30 uur: boeren- uit: kielenbal; en met 17 jaar; 16 februari om 20.00 uur: carna val voor ouderen of zoals 'De Puu penkoppen' het noemen, de 'Jeugd van Toen'; met medewerking van de 'Hofkapel' (voor vervoer opgave bij secretaris Pieter Bokkers, Ver jaagde Ruiterweg 68 in Achterveld, telefoon 03425 - 2235). 12 februari om 20.30 uur: carna valsfeest onder leiding van prms Doerak Puup de Xlle en zijn adju dant, de 16e uitreiking van de 'krentepuup'; 14 februari van 14.45 tot 16.30 uur. carnaval voor kmderen vanaf 4 jaar; 14 februari om 12.30 uur: start carnavalsoptocht; 15 februari om 20.00 uur: idem voor jongens en meisjes van 13 tot

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5