jRoda (za) houdt iet kruit droog o* O* Roda (zo) kansrijk winterstop in Rust I Achterveld pakt kostbaar -punt in blessuretijd 'Bestuur maakt optimaal functioneren onmogelijk' Traditioneel school- korfbal in De Korf Muurwerk blijft uit tegen zwak WA'71 Li Twee treffers voor rust dodelijk voor BVV'31 st Wim van der Linden houdt het bij Roda voor gezien: VttETIMU. 'MtAI.ANS jerard van de Breemer in slotfase goud waard: hu 16.1 d g 7 LEUSDEN - In een dramatisch slechte wedstrijd heeft de zaterdag elf van Roda het laag geklasseerde WA'71 met moeite van zich af weten te schudden. Waar iedereen hoopte op een reprise van het duel in Achterberg, waar de Leusdenaren een sprankelende 2-7 overwinning lieten no teren, kreeg het publiek zaterdag een uiterst matte verto ning te zien. Het vuurwerk, warmee het voetbaljaar 1987 had moeten worden afgesloten, bleef uit. In plaats daarvan vertrok het publiek als gillende keukenmeiden naar huis: 2-1. WA'71) wel even wassen. Het te gendeel was waar. De blauw-rood gestreepte opponent hield zich moeiteloos staande, om dat de Leusdenaren niet in staat waren om pressie uit te oefenen. Roda'46 hield zich wat dat betreft aan de voorschriften: geen vuurwerk vóór 30 december afsteken. De equipe van de vertrekkende coach Wim van der Linden trachtte in een gezapig tempo WA'71 op de knieën te krijgen, maar de degradatiekandidaat uit Achterberg bood behoorlijk weerkwerk Na de doelwisseling creëerden noch Roda'46, noch WA'71 zich noemenswaardige kansen Het aanvalstrio Harry Settels, Ronald de Haas en Coen van Dijk (met een blessure spelend) kregen geen poot aan de grond. En ook wan het middenveld ging zelden dreiging uit. Gevolg was, dat de toeschouwers op het Burgemees ter Buiningsportpark een partij voetbal kregen voorgeschoteld, die met om aan te zien was. Dat Roda'46 uiteindelijk toch noch met de winst zou gaan strijken, had niemand voor mogelijk ge houden. Met nog een kleine tien minuten op de klok leek de wed strijd op een 1-1 stand af te steve nen Even onverwacht als verras send kopte Harrie Settels. na een bevlieging van de grillige linker spits Ronald de Haas, zijn team naar de overwinning: 2-1 Opstelling Berry Buunk, Fokko van Leyenhorst, Billy Nolten (Edwin Veld- uizen), Klaas de Vries, Nico Romeijn, Harry Kerssies, Wout Buennk, Coen van Dijk (Hans Nieuwenhuizen) Ronald de Haas en Harry Settels )e laatste krachtmetingen voor de di nnterstop tegen het laaggeklas- <ni eerde WA'71 uit Achterberg ier raaide uit op een droevige partij oetbal. De Leusdenaren wonnen weliswaar met 2-1, maar qua veld- pel lieten de rood-zwarten een wakke indruk achter. Tien minu- in voor het eindsignaal kopte ichterspits Harry Settels de win- ende treffer binnen. oda'46, nog zonder de gebles- eerden Ton Kasers en Barry 0 amphorst, keken als zo vaak na ijf minuten tegen een 1-0 achter and aan. Rechtervleugelverde lger Billy Nolten (nog wat onwen- ïg) leed op het middenveld bal erlies, waardoor een WA-speler nj voor doelman Berry Buunk wam en deze met een rollertje erschalkte: 0-1. De Leusdenaren speelden in deze penode te lauw en gaven WA alle gelegenheid tot combinatie spel. Na ongeveer twintig minuten kon Roda'46 iets terug doen. Uit een vrije trap van Nico Romeijn knalde Harrie Kerssies op de dwarsligger. Toch liet de gelijk maker niet lang op zich wachten, want nog voor de pauze kwamen de rood-zwarten op gelijke hoogte. Uit een corner van Wout Buerink werd Ronald de Haas, op gesteld bij de eerste paal, dusda nig gehinderd dat de scheids rechter resoluut naar de stip wees. Libero Fokko van Leyenhorst schoot van elfmeter gedecideerd raak: 1-1. Met de 7-2 overwinning in de eer ste ontmoeting in het achterhoofd zou Roda'46 het varkentje (lees: Klaas de Vnes goochelt wat met de bal m de ontmoeting met WA'71. Roda won met moeite2-1. i poli pei g re stesi stel lan ten. LEUSDEN - De zondag-elf van Roda (zondag) is bij het aanbreken van de winterstop in kansrijke positie geble ven. De Leusdenaren omzeilden in Blaricum een lastige klip, door debutant BW '31 met 3-1 te verslaan. Door de winst bezetten de Leusdenaren de derde plaats in het klassement, op drie punten van lijstaanvoerder BFC. zondag niet van enig belang ont bloot. BW heeft zich m het verloop van de competitie tot nu het predi kaat „wisselvallig" opgeprikt. Maar juist de afgelopen weken baarden de Blaricummers opzien met een reeks goede resultaten. De opmars had er toe geleid dat men de top vijf van het klassement binnen drong. Bovendien stond Roda de wed strijd in Leusden nog scherp voor ogen. Toen was de formatie van Ruud Maas met een 2-2 gelijkspel bepaald goed weggekomen. Kortom, er was alle reden om de wedstrijd met gemengde gevoe lens en gepaste voorzichtigheid te benaderen, al zal het achteraf de nodige verbazing gewekt hebben, hoe eenvoudig het varkentje ge wassen werd. Voor rust kwam Roda al op voor sprong, toen de Leusdenaren een 1-0 achterstand in een 1-2 voor sprong omzetten. Dat verschafte de bezoekers een plezierige uitgangs positie voor de tweede helft. BW zou het spel moeten maken en dat gaf de Leusdenaren de mogelijk heid om snelle tegenstoten te plaat sen. Het was dan ook geen wonder dat het 1-3 werd en Roda was dich ter bij 1-4 of 1-5, dan BW bij 2-3 of meer. WEKKER hek van 't Klooster...succesvol met Ie rug. De winst op BW was overigens >e dan ook noodzakelijk. Zeker s de Leusdenaren nog aspiraties >esterden om volgend jaar hun insten op een hoger plan te verto- kon men zich ook nu geen isstap meer veroorloven. Wat dat itreft was het duel van afgelopen Eigenlijk waren alleen de eerste twmtig minuten voor de gastheren. Toen kwam het doel van Hans van Bekkum seneus onder vuur te lig gen. Roda was m die fase met echt bij de les en dat kwam de Leusde naren na een kwartier op een te gendoelpunt te staan. In de zestien de minuut leidde de stormloop van BW tot een hoekschop, waar Hans van Bekkum zich op verkeek. De Roda-goalie tastte volledig mis, waarna de openingstreffer een feit was: 1-0. Het had op de bezoekers het effect van een wekker die afliep. Op slag waren de Leusdenaren wakker en vanaf dat moment kwam BW er nauwelijks meer aan te pas, al zal dat vlak na de ope ningstreffer ook zijn oorzaak ge vonden hebben in het feit dat de gastheren Roda het spel lieten uit maken. Bij de gelijkmaker had Roda over fortuin niet te klagen. Na een half uur draaide Bert Staubach een corner voor het doel, waar het speeltuig via de rug van Dick van 't Klooster in het doel verdween. Op de gelijkmaker was, gezien de veldverhouding, echter niets aan te merken: 1-1. Drie mmuten later koesterde Roda zelfs de luxe van een voor sprong. Aan de Leusdense treffer lag een fraaie actie van John Jansen ten grondslag. Rechterspits Jansen brak alleen door de vijandelijke Unies heen en leverde een haar scherpe voorzet af. Praktisch op de doellijn staand, hoefde Bob Schoor dijk alleen maar zijn pantoffel on der de bal te plaatsen, om 1-2 te laten aantekenen Na de tweede Roda treffer zakte BW als een plumpudding in el kaar. De gastheren schortten het verzet tot nader order op en leken rijp voor de slacht. De Leusdenaren verzuimden echter voor de rust de winst al veilig te stellen, waardoor er bij het aanbreken van de pauze nog maar een minimale, maar be langrijk voordelige marge het sco rebord sierde. BUITENSPELVAL De voorsprong betekende ech- Memdert Vlugt...buitenspelval. ter wel, dat Roda zich na de veld- wissehng volledig op de counter kon gaan richten. Ruud Maas stuur de zijn ploeg dan ook het veld op met de opdracht vooral over rechts uit te breken. De lmksachter van BW maakte voor rust een dermate kwetsbare indruk, dat daar de mo gelijkheden voor een counter het grootst leken. Meindert Vlugt profiteerde als eerste van het feit dat BW achterin meer risico's nam. De geblokte laatste man van de Leusdenaren omzeilde in de vijftiende mmuut de buitenspelval en kon alleen op het BW-doel af gaan. Dat je Vlugt wel om een boodschap kan sturen, maakte de oud-tramer van de zon dagformatie, oog in oog met de BW-goalie, duidehjk. Met een be heerst schuivertje zette de Leusde- naar Roda op een veilig ogende 1-3 voorsprong. De laatste dertig minuten ston den voornameUjk m het teken van de gemiste kansen voor Roda. BW hield achtenn open huis, op jacht naar een tegentreffer, en dat lever de de bezoekers legio mogelijkhe den op om de score naar een hoger plan te tillen. Zoals wel vaker dit seizoen is gebleken, gaat Roda echter nogal royaal met kansen om. Daar vormde dit duel geen uitzon dering op. Met name Remco Bos man kreeg een paar opgelegde mogeüjkheden, die om zeep gehol pen werden. Maar het belangrijk ste was dat Roda, met Wüco Bettink voor de geblesseerde Hans Hey- men, zelf weinig meer te verduren kreeg. De winst kwam dan ook met meer in gevaar. LEUSDEN - Na twee sei zoenen de zaterdag-elf van Roda'46 te hebben ge traind, vertrekt Wim van der Linden aan het eind van het seizoen '87-88. De in Lelystad wonende oe- fenmeester doet dit echter met gemengde gevoelens. "Met deze spelersgroep had ik best willen doorgaan, maar onder het huidige hoofdbe stuur kan ik niet optimaal functioneren. Men roept veel commissies in het leven, maar in feite gebeurt er niets." "Als. ik bijvoorbeeld m een oefenwedstrijd tegen de re serves van PEC Zwolle twee jeugdspelers wil inpassen, hetgeen een leerzame erva ring voor die jongens is, moet het bestuur daar eerst uitvoe rig over vergaderen. Ja, sorry hoor, op die manier kan en wil ik niet werken." "Begrijp me goed, ik heb per soonlijk niets tegen die men sen maar dit hoofdbestuur heeft te weinig affiniteit met echte voetbalzaken", aldus een strijdbare Wim van der Linden Wim van der Linden: "...hoofd bestuur heeft te weirug affiniteit met echte voetbalzaken..." LEUSDEN/ACHTERVELD - Zonder al teveel door de weergoden in de wielen gereden te zijn, kon afgelopen weekeinde het voetbaljaar 1987 afgesloten worden. Op de laatste speeldag voor de winterstop hoefden opnieuw slechts twee wedstrijden te worden afgelast. In de hoofd klasse zaterdag was alleen het veld het Utrechtse Velox dermate in het ongerede, dat spelen onmogelijk was. In de eerste klasse zondag viel WZA - Olympia'25 uit. In de hoofdklasse zaterdag ble ven in de laatste ronde echte ver rassingen mt, of het zou de uiterst moeizame wmst van Roda, thuis, op WA'71 moeten zijn geweest Maar moeizaam of met, twee punten zijn twee punten en aan het eind van de rit vraagt memand zich meer af hoe die ook alweer tot stand kwamen. Door de 2-1 zege bleef Roda in de buurt van de koplopers, maar ook niet meer dan dat. Musketiers blijft onvermoeibaar doorgaan op het winnende spoor, al was er za terdag enig spektakel nodig, voor de Elstenaren twee punten aan hun conto konden toevoegen. Pas bij 5-3 gaf het Hilversumse Hoogerhei- de zich gewonnen. Met 27 punten mt 15 ontmoetingen lijkt Muske tiers voorlopig weirug te kunnen gebeuren De emge concurrentie van bete kenis ondervinden de Elstenaren nog van debutant Eemdijk, dat de tweede plaats stevig heeft om armd. De Eemdijkers zetten ook zaterdag weer een knappe presta tie neer, door Bloemenkwartier thuis met 0-2 te verslaan Eemdijk volgt Musketiers op drie punten. Roda mag zich nog steeds eige naar noemen van de derde plaats, maar de Leusdenaren moeten op Eemdijk al vijf punten toestaan. Bo vendien heeft Velox, dat zaterdag met m actie kwam, theoretisch één verliespunt minder (maar twee wedstrijden minder gespeeld) dan Roda, terwijl ook Veensche Boys na twee inhaalduels nog op gelijke hoogte met de Leusdenaren kan komen. Veluwse Boys bereikt de winter stop, ondanks een gelijkspel tegen SOVA'54 (1-1), als hekkesluiter. Men weet zich echter m goed ge zelschap van WA'71. dat boven dien een wedstrijd meer speelde. SOVA en Hercules, dat zaterdag van WJ verloor (1-2), zijn met slechts twee punten meer als de ondersten, hun leven in de hoofd klasse ook nog lang met zeker. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag) Bloemenkwartier - Eemdijk 0-2 Hercules - WJ 1-2 Musketiers - Hoogerheide 5-3 Roda'46-WA-71 2-1 SOVA'54 - Veluwsche Boyhs 1-1 Velox-Veensche Boys afgelast Stand hoofdklasse (zaterdag) 1 Musketiers 2. Eemdijk 3. Roda'46 4. WJ 5. Velox 6 Hoogerheide 7. Bloemenkwartier 8. Veensche Boys 9. Hercules 10. SOVA'54 11 Veluwse Boys 12. WA'77 15-27 15-24 15-19 16-19 14-16 16-16 16-16 14-15 15- 8 15- 8 14- 6 15- 6 KANSRIJK Ook m de eerste klasse zondag kunnen de voetbalschoenen tot ze ker eind januari (dan staat de vol gende bekerronde op het pro gramma). worden opgeborgen. De eerste fase van de competitie werd afgesloten, zonder dat er al te veel wedstnjden uitvielen De meeste clubs hoeven na de winterstop nog maar zeven keer in competitiever band uit te komen. Naarden '79, EMM, WZA, Olympia'25 en Ach terveld hebben nog een extra ont moeting tegoed, terwijl BW31, als uitschieter naar boven, nog maar zes keer m actie hoeft te komen. Kortom, met de planning staat het wel goed, voor het vervolg van de competitie. Daarnaast is het niet ondenkbaar dat de competitie voor Roda nog hele aardige dmgen m petto heeft. De positie van de Leus denaren op de ranglijst is nog im mer kans njk en met de nodige sleutelwedstnjden voor de boeg, is het nog allerminst gedaan. Na de 1-3 zege op BW'31, neemt Roda de derde plaats m de rangschikking m, waarbij de afstand naar de top drie punten bedraagt. Meer zat er m de laatste ronde van dit jaar voor de Leusdenaren niet in, want de nummers één en twee. BFC en Naarden '79, bleven ook al foutloos. BFC deed goede zaken tegen EMM, door in eigen huis EMM de baas te blijven. De Hilversummers vielen hierdoor wat terug. Naarden zegevierde tegen het ver teruggevallen Zuiderzeevo gels, met 2-1 en daarmee hebben de vestingstadbewoners evenveel verliespunten als de koploper. Voor Barneveld begint de toe komst er toch wat dreigend uit te zien. De debutanten in de eerste klasse zijn na een goede start weg gezonken naar een tiende positie op de ranglijst, met slechts twee punten méér dan de rode lantaarn drager Kockengen. Dat is onder meer het gevolg van het feit dat de Barnevelders zondag door datzelf de Kockengen met 2-0 verslagen werd. Achterveld werkte zich weer iets uit de gevarenzone, na het gelijke spel tegen Veensche Boys. De Achtervelders bezetten momen teel de achtste positie, maar met evenveel punten dan bijvoorbeeld Barneveld zal men met een aller minst genist hart de wmterstop zijn ingegaan. Olympia'25 krabbelt langzaam uit het dal. Hoewel de Hilversummers zondag met in actie kwamen, lijkt de ploeg de onderste plaats definitief voor een hogere te hebben verrujüd. Uitslagen eerste klasse (zondag) Naarden '79 - Zuiderzeevogels 2-1 BFC-EMM 2-1 BW31- Roda'46 1-3 WZA - Olympia '25 afgelast Kockengen - Barneveld 2-0 Veensche Boys - Achterveld 2-2 Stand eerste klasse (zondag) 1 BFC Naarden '79 Roda'46 EMM BW31 WZA Veensche Boys 8. Achterveld 9 Olympia'25 10. Barneveld 11. Zuiderzeevogels 12 Kockengen 15-22 14-20 15-19 14-15 16-15 14-14 15-14 14-12 14-12 15-12 15-11 15- 8 a dond t in a [estol h( eeft )0,- ACHTERVELD - De laatste wedstrijd voor de winter stop heeft Achterveld een belangrijk punt opgeleverd. Gerard van de Breemer bleek goud waard voor zijn ploeg, door in de blessuretijd tegen Veensche Boys 2-2 aan te tekenen. Door die treffer voorkwam Van de Breemer dat de situatie van zijn ploeg helemaal troosteloos zou worden. Hoewel de Achtervelders nog lang niet veilig zijn, lijken er nu nog voldoende mogelijkheden aanwezig om na de win terstop een plaatsje in de eerste klasse definitief veilig te steUen. Achterveld begon de wedstrijd Nijkerkerveen tegen Veensche spfys met een op twee plaatsen aan- e paste ploeg. Na lange afwezig- :r id, keerden Klaas van de Heuvel ,f i Ruud Tolboom weer in de basis rug, Marinus van Burgsteden en ik Hak ruimden het veld. De opstelling kreeg hierdoor een ander gezicht, dan de afgelo pen weken het geval was geweest. Harry van Daalen kwam nu op de rechtsbuitenpositie, flans van de Kooy op links en Klaas van de Heu vel in de spits. Fred van de Pol schoof op naar het middenveld, terwijl Ruud Tolboom achtenn po sitie koos. Na het eerste fluitsignaal lieten beide ploegen weinig te raden over de bedoelingen waarmee men aan de wedstrijd was begon nen. Aanvallen stond bij zowel Veensche Boys, als bij Achterveld hoog in het vaandel. Veensche Boys wilde thuis wat laten zien, ter wijl Achterveld wel moest om niet in een al te netelige positie verzeild te raken. Toch bleef het eerste be drijf doelpuntloos. Met name Ge rard van de Bedum vervulde een aantal maal een hoodrol, door het Achterveldse doel schoon te hou den Klaas van de Heuvel kreeg nog een unieke mogelijkheid om de score te openen, net gemis aan wedstrijdritme leek de spits echter op te breken De anders zo trefze kere Van de Heuvel miste nu volle dig omdat de bal op het hobbelige veld van de Boys (het hoofdveld was onbespeelbaar) juist voor zijn voeten wegsprong. Na de rust wijzigde het wed strijdbeeld zich nauwelijks, met dien verstande dat doelpunten nu niet uitbleven. Een kwartiertje na de veldwisseling braken de gast heren de score open, na een vloeiende aanval. Nog geen twee minuten later stond Achterveld al weer op gelijke voet, door een treffer van Harry van Dalen. Klaas van de Heuvel bediende de links buiten op maat, waarna Van Dalen geroutmeerd binnentikte: 1-1. Ook na de doelpunten bleven de ploegen voor de wmst gaan. Veen sche Boyhs leek na een halfuur dichtbij de zege, toen de ploeg, na een defensieve fout bij Achterveld, opnieuw op voorsprong kwam. Na 2-1 greep Cor Hoogland m. Hij haalde Ruud Tolboom, die nog niet helemaal de oude was, naar de kant en zette Peter van Middelaar als joker in. Van Middelaar, die een bliksemcarrière bij Achterveld lijkt te maken (binnen een paar weken van het vijfde, via het tweede naar het eerste), werd op de rechter spitspositie geposteerd, waardoor Harry van Dalen naar het midden veld terugzakte Peter van Midde laar kreeg een juweel van een kans om zijn debuut van een gouden randje te voorzien. Hij aarzelde echter net te lang om zich definitief van een plaatsje in de selectie te verzekeren. Toch kreeg Achterveld loon naar werken, zij het buiten de offi ciële speeltijd. In blessuretijd kreeg Achterveld een comer, clie door Robbie de Vette voor het doel gekruld werd. Gerard van de Bree mer tikte binnen en bezorgde zijn ploeg op de valreep een alleszins verdiend gelijkspel: 2-2. LEUSDEN - Morgen, woensdag 23 december, wordt in sporthal De Korf het traditionele schoolkorfbaltoernooi van Antilopen gehouden. Onder auspiciën van Rob Dirks, de grote animator van het evenement, zullen niet minder dan 420 basischolieren, verdeeld over 42 teams uit Leus den en Achterveld, om het kampioenschap van Leusden gaan strijden. Het toernooi begint om negen uur 's mor gens. De organisatie is er in ge slaagd een recordaantal deel nemers op de been te bren gen. Evenals in 1986, het vori ge topjaar, schreven 42 teams van de diverse basisscholen uit Leusden m. In tegenstelling tot vorig jaar is er ook weer een delegatie uit Achterveld present. Vorig jaar bleek er vooral onder de meisjes te weinig belangstelling te be staan, waardoor er geen team geformeerd kon worden. Dit jaar zijn de Achtervelders dus wel weer present, en dat staat garant voor sportief spektakel. Overigens bleek de schaar ste aan vrouwelijke belang stellenden sowieso een beper kende factor te zijn voor het bij elkaar krijgen van ploegen. Desondanks zal de organisatie van het evenement met de hui dige stand van deelname verre van ontevreden zijn. Het zal al moeite genoeg kosten om één en ander met 42 teams in goe de banen te leiden. De deelnemers worden naar leeftijd ingedeeld in een A- of een B-poule. De leerlingen uit de vijfde en zesde groep ko men in de B-poules, de groe pen zeven en acht in de A- poules. De nummers een en twee uit de poules worden geplaatst voor de kruisfinales en via een afvalsysteem wordt er dan be slist over de verdeling van de eerste plaatsen De winnaar van de finale, die om 16.30 uur gepland staat, zal Leusden vertegenwoordi gen op het Provinciale school korfbaltoernooi, dat in juni van het volgend jaar gehouden zal worden. Kinderland verdedigt woensdag de titel en dan zal blijken of de teams die gebruik hebben gemaakt van de trai- ningsfaciliteiten, die Antilopen de scholen bood, hieruit voor deel hebben gehaald. Voor het publiek is De Korf vanaf negen uur open.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7