wak Antilopen valt ij na door de mand envoudige zege brengt Élames Leos vaster aan kop LHV in laatste seconde verrast I 'Ons Genoegen' ronde verder in SKGV-Cup i rfballers blijven MIK met moeite de baas ;ren tonen karakter tegen Harderwijk De Leusder Kabelkrant: Heren op snelheid langs Venix: 23-13 Dames SVA sluiten af met gelijk spel VOOR TWAALF POSTZEGELS WENST l HEEL LEISDEN GELUKKIG NIEUWJAAR! USDEN- De schrik van de nederlaag tegen De Vinken de korfballers van Antilopen zaterdagavond nog dui- lijk in de benen. De Leusdenaren slaagden er voor eigen bliek geen moment in te imponeren tegen het puntloos deraan staande MIK. De Amsterdammers, die door elke jenstander tot nu toe met de grond gelijk gemaakt wer- konden zelfs een 0-2 voorsprong nemen, die men intig minuten lang vast mocht houden. Maar ook na de lijkmaker kwam Antilopen niet echt los, waardoor de usdenaren uiteindelijk met de 11-9 winst niet eens ichten klagen. INSDAG 22 DECEMBER 1987 ner/coach Kees van Buren afloop weinig reden om te- te zijn. Hi] stak zijn onvrede gang van zaken dan ook ider stoelen of banken. Van 'Het was bar slecht wat we >bben laten zien. Maar ik ben niet uit waar het nou precies legen heeft. Het enige wat ik instateer is. dat met name de igde orde het laat afweten. rteinsma, Jan Costa, Margret ■eg en Joyce Osnabrugge zijn nsen die al jaren meedraaien wie je een zekere mate van mag veronderstellen. Zij mensen die aan de nieuw- s leiding zouden moeten ge laar het lijkt wel of precies igekeerde het geval is. Frank Pijpekamp en Marjon Ab- bijvoorbeeld, laten zich al lar weken van een zeer posi- cant zien', laat Van Buren we- nu kom je voor de vraag te staan, hoe verder We willen het liefst dat kampioenschap binnen halen, om weer landelijk te gaan spelen, maar hoe moet je dat reali seren Ik kan natuurlijk een be roep doen op de oudere garde, die voor een deel in het tweede en voor een deel in het derde goed pres teert, maar ik wil op de lange duur toch met deze groep verder. We zitten per slot van rekening m de opbouwfase. Maar eerlijk gezegd moet ik op dit moment het ant woord op de ontwikkelingen schuldig blijven'. 'Wat me overigens wel opvalt, en dat is een verwijt naar de vereni ging, is dat de steun van het pubhek minimaal is. De Vinken bijvoor beeld, dat hebben we aan den lijve mogen ervaren, wordt thuis op han den gedragen. Dat is in Leusden veel minder het geval. De gouden tijden van weleer, met huisorkes ten op de tribune, lijken passé en dat is ontzettend jammer', besluit Van Buren. Kees van Buren...'bar slecht'. GÊNANT Er is na vier ronden in de zaal- korfbalcompetitie duidelijk gewor den dat Antilopen een eventuele titel niet in de schoot geworpen zal krijgen. Ofschoon de Leusdenaren in eigen huis tegen Kameo en O WO een hele goede indruk ach terlieten, blijkt de ploeg nog steeds moeilijk met prestatiedruk te kun nen omgaan. Tegen Thor kostte dat Antilopen één punt, tegen De Vin ken zelfs twee. En al met al is de schade in vier duels zo opgelopen tot drie punten. Weliswaar geen achterstand om van te wanhopen, maar de voortekenen wijzen in een richting, die voor de Leusdenaren met bij voorbaat een positief resul taat in petto heeft. Zaterdagavond, op een tijdstip waar de honden geen brood van lustten, toonde Antilopen aan dat de mentale tik die De Vinken een week eerder uitdeelde, zijn uitwer king met had gemist. De Leusdena ren slaagden er tegen het Amster damse MIK absoluut niet m hun faam ook maar enigszins gestand te doen, waardoor het kijkspel iets gênants had. MIK, zelf met bij machte de off-day van de Leusde naren uit te buiten, zwalkte hulpe loos in De Korf rond, waar het tot eigen, met geringe verbazmg, zelfs een 0-2 voorsprong mocht nemen. Die stand sierde geruime tijd het scorebord. Het duurde zestien lan ge minuten, voor de Leusdenaren voor het eerst de vijandelijke korf vonden. Uitgerekend Marjon Ab- bring, één van de jonkies, tekende voor dat weinig respectabele wa penfeit. Maar ook nadat Joyce Os nabrugge met een doorbraak de stand op 2-2 had gebracht, slaagde Antilopen er niet in de wedstnjd volledig onder controle te krijgen. Pas in de 28e minuut, twee minuten voor de pauze, kwamen de Leusde naren op voorsprong. Koos Meins- ma bracht van afstand zijn team bij 3-3 weer naast MIK, voor Joyce Os nabrugge, opnieuw op doorbraak, 4-3 aantekende. De Leusdenaren hadden de hulp van de scheidsrechter nodig om de rust met een voordelige marge te bereiken. Bij het scheiden van de markt kreeg Koos Meinsma m de verdediging een treffer om zijn oren, voor Margret Versteeg, met een na de vakwissel, een cadeautje in de vorm van een strafworp toe bedeeld kreeg. Koos Meinsma kweet zich van zijn taak en schoot nummer vijf door de mand: 5-4. OPLEVING Maar ook na de hervatting duur de het nog een minuut of tien, voor dat de Leusdenaren hun gasten definitief de hielen lieten zien. Maar wat heet definitief- de voor sprong werd nooit groter dan drie punten. Vlak na de thee kwamen de gasten zelfs weer op gelijke hoogte (strafworp), voor Jan Costa. die vooral defensief de nodige ste ken liet vallen, de benauwde mar ge weer m ere herstelde. Marjon Abbrmg doorbrak de malaise ein delijk, door van afstand voor het eerst een serieus gat te slaan: 7-5. De zwakte van MIK werd duide lijk, toen bleek dat deze kleine op leving van de Leusdenaren al vol doende was om de tegenstander voorgoed m de hoek te knjgen. De Amsterdammers kwamen welis waar nog terug tot 7-6 en 8-7 (Frank van de Pijpekamp tekende van af stand voor de Leusdense treffer), maar nadat Kees van Buren Mar gret Versteeg had geruild voor zus Jolanda, was het toch gebeurd met de koopman. Via Joyce Osnabrugge (afstand) en Koos Meinsma (strafworp), leek er zelfs nog een basis te worden gelegd voor een acceptabele sco re Bij 10-7 was er m ieder geval voldoende ruimte om ontspannen aan eerherstel te gaan werken. Zover zou het echter toch niet ko men. Integendeel, zelfs de voor sprong van dne punten kon met over de tijd getild worden. MIK kwam eerst terug tot 10-8 (een tref fer, waarbij Jan Costa niet geheel vrijuit ging), voor Jan Costa zelf re vanche nam. Met nog tien minuten te spelen, wist Costa de bal uit een lastige situatie de bal toch door de mand te krijgen. Het zou echter tevens het laatste wapenfeit van de Leusdenaren in doeltreffend op zicht worden. Een beetje tegenstander zou met de improduktieve fase van de Leusdenaren tegen het emd van de wedstrijd nog wel wat weten te doen. MIK met. De Amsterdam mers volstonden met een plicht matige tegentreffer, waarmee men zich in ieder geval van een uitslag verzekerd wist, waarmee thuis geen gezichtsverlies geleden zou worden: 11-9. USDEN - De voorlaatste wedstrijd uit de eerste helft van competetie is voor LEOS niet meer dan een formaliteit ileken. Taurus uit Houten, dat met trillende handjes de Ie lantaarn in de derde divisie D vasthoudt, bleek niet machte om de Leusdense titelkandidaat ook maar een ibreed in de weg te leggen. Na 1-15 winst in de eerste mocht de tweede garnituur van LEOS opdraven om het wei af te maken: 0-3. heren lieten aan de boorden van het IJsselmeer belang- :e winst noteren. Ondanks het uitvallen van buitenaan- r Rob de Koning (enkelblessure), beslisten de Leus aren het duel met 1-3 in eigen voordeel en hielden de cede plaats in het klassement binnen bereik. dD I dan waarschijnlijk niet op ntte Kerst uitdraaien, het tst dat in ieder geval de da- n het Leusdense LEOS heel feestdagen tegemoet De trotse lijstaanvoerder in de divisie D had zelf totaal moeite met nummer laatst in Houten, terwijl de con- tie in de voorlaatste ronde eerste helft vein de compe- nieuw punten liet liggen, de, de nummer twee, hield irsfoort Vollkei maar net op (2-3), maar dat kostte de wel weer een punt. Ab- staat nu op vijf punten. ,e nummer dne hoeft LEOS ooralsnog helemaal geen te maken. Brezan/SSS en )VM, die dit weekeinde te- ir elkaar stonden (3-2 voor elen die plek gebroeder- aar wel inmiddels op tien van de lijstaanvoerder, santé perspectieven dus e Leusdenaren, die bij de ling van de competitie al- aar de buit lijken te hoeven te halen. Want als de titel lerde divisie ooit voor het heeft gelegen is het dit sei- el. imenten kwam zaterdag in Houten al een klasse tekort om het :elfs maar moeilijk te ma- sporthal De Spil in Houten de Leusdenaren net vijftig n nodig om zich van de luiter in de derde divisie D loen. En daar hoefden de naren niet eens voluit voor Slechts in de eerste set de voltallige basis op, bleek veel te sterk. Daar- ermitteerde trainer/coach Woensel zich de vrijheid et restant van de wedstrijd irtelust te experimenteren pstellingen, om ook de garnituur spelervaring te idoen. Slechts in de laatste de dat even tot problemen siszestal moest in de slot- >g één keer opdraven om se steken op te nemen. Bij gende LEOS zich, behalve le set, tevens de wedstrijd OS trad in Houten aan met Moors, Rona de Koning, fan Dijk, Petra Küh, Marjan jelenhoven en Anita Visser in de startopstelling. Met een harde, diep geslagen service werd Taurus dusdanis onder druk gezet, dat de tegenstander elk ant woord op de Leusdense aanval schuldig moest blijven. Met 1-15 kwam er een voortijdig einde aan de eerste set. De walk-over was voor Van Woen sel aanleiding om het met andere speelsters te gaan proberen. Zo nam Sophia de Graaf, dit seizoen van Bunschoten overgekomen, de spelverdelerspositie van Petra Küh over. Die verandering le verde in het begin van het tweede bedrijf een aantal misverstanden op, waardoor Taurus zelfs even het genoegen van een 4-0 voor sprong mocht smaken. Toen even wel Marinka Bosboom en Lize van Vaan respectievelijk voor Rona de Koning en Anita Visser in het veld kwamen, was de balans in het team snel weer gevonden. Bij 8-15 wisten de Leusdenaren zich in ie der geval al van één wedstrijdpunt verzekerd. In de derde set mocht de derde Leusdense spelverdeelster aan de bak. Jolanda Barmentloo maakte haar opwachting, ten koste van So phia de Graaf. En opnieuw kwam LEOS wat onwennig uit de start blokken, al had dat ook te maken met het feit dat Taurus dieper ging serveren. Dat stelde de LEOS-de- fensie voor grotere moeilijkheden dan voorheen het geval was. Via 6- 0, kwam de thuisploeg zelfs op een 11-8 voorsprong en toen bleek Van Woensel te vinden dat zijn ploeg lang genoeg gemod derd had. Met en paar wissels stond het eerste zestal weer in het veld, dat snel, maar op het nipper tje, voorkwam dat de thuisploeg de eer aan zichzelf kon houden: 14-16. Troef De heren hebben ook een goed weekeinde achter de rug. De ploeg van trainer/coach Bert van Doom won zelf de lastige uitwed strijd tegen Harderwijk 3, terwijl OMS tegen koploper Brezan/SSS 3 kansloos de boot in ging (0-3). Daardoor slonk de kloof die LEOS van de tweede plaats scheidt in de eerste klasse tot één punt. Die tweede plaats is met name aan het eind van het seizoen interessant, omdat die plek recht geeft op het Ad van Woensel...voortvarend. spelen van promotiewedstrijden. Dat zou LEOS de gelegenheid ge ven om in één keer van de tweede klasse naar de hoogste districts klasse door te stoten. De tweede plaats is overigens de enige plaats die voor de Leusdenaren nog van belang is. De eerste plaats lijkt nu al voorbehouden aan SSS 3, dat tot nu toe nog maar één keer setver- lies leed. De Barnevelders lijken echt een maatje te groot voor deze klasse. Hoewel het nog lang niet zover is, kan worden vastgesteld dat LEOS, na een stroeve start, bezig is zich op te werken tot een sterke troef in de eerste klasse. En dat had me mand, bij het begin durven dro men. Dat de Leusdenaren uit groeien tot een topper in hun klasse, bewees LEOS afgelopen vrijdag tegen Harderwijk. De Har derwijkers hadden voor de wed strijd een achterstand van slechts twee punten op LEOS, waaruit kon worden afgeleid dat LEOS geen gemakkelijke avond tegemoet zou gaan. Toen de Leusdenaren al vroeg een belangrijke speler kwijtraak ten (buitenaanvaller Rob de Ko ning viel met een enkelblessure uit), was het helemaal de vraag of LEOS deze klus wel tot een goed einde zou kunnen brengen. De eerste set had men evenwel al op zak, en dat gaf de Leusdenaren de kracht het verlies in de tweede op te vangen en te beantwoorden met winst in het derde en vierde bedrijf. Gemis Traditioneel opende LEOS sterk in de eerste set. Met name het blok (advertentie) Inderdaad, daar kan geen PTT of Stadspost tegenop. Voor een bedrag gelijk aan twaalf postzegels van 50 ct„ dat is f.6,- per dag (2 regels max.) kunt u heel Leusden een goed 1988 toewensen. Elke regel meer kost u f.6,-. Uw wens kan geplaatst worden op woensdag 30, donderdag 31 december 1987 of vrijdag 1 januari 1988 (naar keuze). U kunt uw tekst opgeven (maximaal 40 karakters per regel, inclusief spaties) op het kantoor van de Leusder Kabel-)Krant, Asschatterweg 19, Leusden. Als u dat voor dinsdag 29 december a.s. doet, bent u verzekerd van een plaatsje op de buis. Uitsluitend tegen kontante betaling. Ook in 1988 elke dag aktueel ACHTERVELD - In verband met de deelname aan de SKGV-Cupwedstrijd bracht afgelopen donderdagavond het vijftal van de schietver eniging Ons Genoegen een te genbezoek aan de schutters uit Randwijk. De eerste ronde van de wedstrijd waarbij Randwijk een bezoek aan Achterveld bracht, hep voor de thuisclub niet zo goed af. Het be zoekende Randwijk wist met vier punten winst naar huis terug te ke ren. De uitwedstrijd werd dan ook door het Achterveldse vijftal met met veel vertrouwen tegemoet ge zien. De Achtervelders waren nog nimmer een ronde verder geko men in deze Cup-wedstrijden. Wat niet werd verwacht ge beurde. Na een spannende ronde bleek dat de schutters van Ons Genoegen geen steek hadden la ten vallen. Zij wonnen deze avond met zes punten Met het verhes van de vorige uitslag, gaat Ons Genoegen met een minimale winst van twee punten over naar de volgende ronde. De uitslagen van donderdag wa ren: Randwijk aantal ponten A. Jansen 90 J Lamers R. Boekelman C van Manen G. Jansen totaal uitwedstr. Achterveld Ben Voskuilen P Smrnk A. van Daatselaar A Vlug W. Voskuilen Rzn. totaal thuisv/edstr totaal 90 87 82 71 420 414 aantal punten 83 82 426 410 836 LEUSDEN- Het Bussumse SDO lijkt voor de dames van LHV een heuse 'angstgegner' te worden. Voor de zoveelste keer in successie leken de Leusdense handballers regelrecht op winst af te stevenen en voor de zoveelste keer mocht het niet zo zijn. Het lot was zondag echter wel zeer sarcas tisch gestemd: de Bussummers, die eerder in de tweede helft tegen een 6-3 achterstand aankeken, kwamen in de allerlaatste seconde op gelijke hoogte: 6-6. De heren lieten tegen het laaggeklaseeerde Venix uit Veenendaal opnieuw een grote score noteren. Na een zwakke eerste helft (10-7), liepen de volgelingen van trai ner/coach Co Wethly na de rust volledig over him tegen stander heen. De tellers kwamen pas bij 23-13 tot stilstand. waann Erik Schoonewille uit blonk, bleek in de beginfase moeilijk te passeren, waardoor LEOS tot 7-12 uitliep. Ondanks het feit dat de Leusdenaren op dat mo ment Rob de Koning verloren, slaagde men erin de eerste set met 10-15 naar zich toe te trekken. Het gemis van De Koning was in de tweede set toch voelbaar. Of schoon er van beide kanten bij zonder slecht werd opgeslagen (wat te wijten leek aan het gebrek aan oriëntatie in de zaal), pakte Harderwijk de punten. De gast heren namen een 9-2 voorsprong, voor LEOS met een laatste kracht inspanning terugkwam tot 9-8. Daar strandde het schip echter, waarna de Leusdenaren bij 15-13 setverlies moesten toestaan. Via een donderpreek van trainer- /coach Bert van Doom, bracht de derde set op tijd de ommekeer. LEOS hervond zich, met in de laat ste plaats door sterk te verdedi gen, en Harderwijk kwam in het stuk eigenlijk niet meer voor. Via 2-10, 3-11, 7-14, kwam de verlos sende klap bij 7-15, waarna Har derwijk de handdoek in de ring wierp. Het verzet bleef in de vierde en laatste set tot wat forma liteiten beperkt, waardoor LEOS, met een 1-3 zege op zak, huis- waarst keerde: 3-15. ACHTERVELD - Zondag reisden de Achterveldse da mes af naar Maarssen om te gen de DWSM hun elfde com petitiewedstrijd af te werken. Omdat Rita Wouters zes wed strijden tegen haar zm het doel had verdedigd, mocht zij nu in de spits spelen. De verdediging van het doel werd overgenomen door Lida van de Bedum. Al direct na de aanvang van de wedstrijd kreeg Lida het zwaar te verduren. De eerste twintig minu ten werd ze zwaar onder druk ge zet door het sterk aanvallend DWSM Ondanks dat hield ze haar doel goed schoon. Achterveld begon hierna meer initiatief te ontplooien. Het was Christel van Dijk die de score opende. Na goed samenspel van Carla Hoogland en Rita Wouters kreeg Christel een kans die ze be nutte: 0-1. Die stand bleef tot de rust ongewijzigd. In de rust werden Anja Voorburg en Carola Hoogland gewisseld voor Linda van Hamersveld en El len Smit. Ook bij DWSM werd er gewisseld en dat bleek succes te hebben Kort na de hervatting kreeg de linkerspits van Maarssen een kans. Ze kopte de bal goed m en tekende de gelijkmaker aan. Door het spel van Maarssen en door het dubieuze optreden van de clubscheidsrechter, raakten de Achterveldse dames geïrriteerd. Dit had tot gevolg dat ze spoedig de stand 2-1 zagen worden. Ondanks tegenwerking scoorde Christel van Dijk 2-2, waarmee de eindstand bereikt werd 'Ik had het er m het begm echt even moeilijk mee', was de eerste reactie van Joop Douma, trainer/ coach van de dameshandballers van LHV, 'de hele wedstnjd heb ben we naar mijn mening het beste van het spel gehad en dan knjg je dit. Maar afgezien van het feit dat ik mijn twijfels had over die laatste vrije worp die er uiteindelijk mgaat, hadden we SDO nooit meer mogen laten schieten'. 'Maar dat is achteraf gepraat', relativeert Douma zijn opmerkmg, 'al denk wel dat we, gezien het vertoonde spel, te weinig hebben gehad. En het is dan wel erg demo tiverend, zeker ook voor de groep, als je zo een punt kwijtraakt Er is namelijk keihard gewerkt en toen we in de tweede helft op 6-3 voor kwamen, leek er ook geen vuiltje aan de lucht. SDO heeft het vooral aan een werkelijk fantastische kee per te danken gehad, dat we toen niet verder weg zijn gelopen Ze stopte ballen, die anders geheide doelpunten opleveren', aldus Dou ma. 'Afgezien van het gelijke spel, ben ik heel tevreden met wat het team vandaag heeft laten zien. De ploeg heeft het gemis van To Steen beek (blessure, red.) erg goed op gevangen, en dat heeft met zowel verbaasd, als plezier gedaan. To heeft op die middenpositie natuur lijk ontzettend veel routme en dat vang je niet zomaar op Met name Gien Greefhorst groeide in defen sief opzicht naar een hoofdrol. Maar eigenlijk heeft het hele team, zowel aanvallend als verdedigend erg goed werk verricht. Afgezien van een paar foutjes heeft het ach terin potdicht gezeten. En Marga Rademaker was in het doel uiter mate betrouwbaar. Voor haar was het helemaal sneu van die laatste rare goal. Dat verdiende ze niet', besluit Douma De toeschouwers zagen in ieder geval een aantrekkelijke wed strijd. De twee ploegen, die voch ten om de aansluiting met de koplo pers m de tweede klasse B te be houden, bleken goed aan elkaar gewaagd, waarbij LHV m de twee de helft het pleit in eigen voordeel leek te beslechten. Nadat de Leus denaren voor de pauze al drie keer een voorsprong namen, maar SDO steeds weer langszij zagen komen, leek 6-3, met nog tien minuten op de klok, een aardige uitganspositie voor twee punten De Bussumse tegenstrever toonde zich echter onverzettelijk en bracht m korte tijd de aansluiting weer tot stand (6-5), waarna het duel in de laatste minu ten in het teken van nerveuze span ningen kwam te staan. Met nog een paar seconden op de tellers, leken de Leusdenaren het te redden, tot de scheidsrechter, op aanvechtba re gronden, een vrije worp gaf. Via de paal en de rug van doelvrouwe Marga Rademaker plofte het speeltuig als een dood vogeltje m het net, waarna de toeter klonk, ten teken dat de wedstnjd officieel was beëindigd: 6-6. SUCCESFORMULE In de eerste dertig minuten ga ven de rivalen elkaar geen duim breed toe. Het aanvalsspel van LHV leek iets meer vanatie te be zitten, maar daar stond tegenover dat SDO met twee linkshandige schutters veel schotkracht kon mo biliseren. De eerste twee wapen feiten konden echter op het conto van de gastvrouwen worden bijge schreven. Petra van der Heyden opende de score vanuit de linker hoek, waarna Hetty Tessels een break-out doeltreffend afrondde. SDO antwoordde met twee ver raderlijke lage schoten doort het midden, waar de Leusdense defen sie aanvankelijk met op berekend bleek. Voor Marga Rademaker was er geen houden aan: 2-2. Nog voor de veldwisseling kwam LHV opnieuw op voor sprong, andermaal via Hetty Tes sels, maar SDO liet zich daardoor geen zand in de ogen strooien. Laag door het midden was ook vlak voor rust de succesformule, waar mee de Bussummers LHV van re pliek dienden. Ook na de pauze vielen de doel punten maar mondjesmaat, en dat moet voor een belangrijk deel wor den toegeschreven aan de hechte verdedigingswallen die beide par tijen opwierpen. SDO werd daarbij nog geruggesteund door een in blakende vorm verkerende sluit post, die de gasten voor een de ceptie behoedde. Toch leek LHV de beslissende slag te slaan. De Leusdenaren slaagden erin hun tegenstander twintig minuten van scoren af te houden en vonden zelf drie keert het doel. Monique Hovenkamp, die hele sterke periodes kende, hero pende de score met een fraaie treffer uit de rechterhoek, waarna Petra van der Heyden dat voor beeld in de andere hoek volgde. Ria Meyerink leek de wedstrijd op slot te gooien, toen ze, op aangeven van Hetty Tessels, 6-3 liet aanteke nen. Er waren toen minder dan tien minuten te gaan. Het mocht dus niet zo zijn. SDO kwam met twee snelle treffers weer terug in de race, met het be kende gevolg m de allerlaatste se conde: 6-6. Voor beide ploegen kwam het gelijkspel niet zo goed uit. Hoewel SDO de laatste treffer als een kam pioenschap vierde, raakten beide teams een punt verder achterop bij lijstaanvoerder ASV65, dat als eni ge echt garen spon bij dit resultaat. ONDERSCHATTING De heren ondervonden in de Korf betrekkelijk weinig weer stand van het laaggeklasseerde Venix uit Veenendaal. Hoewel de leusdenaren zeker geen vlekkelo ze partij afleverden, nam LHV toch ruim afstand. Met 23-13 drukte men het veldoverwicht treffend in cij fers uit. LHV boekte de vierde zege op nj, waardoor de Leusdenaren, na de desastreuze competitiestart, langzamerhand weer in de top van het klassement zijn teruggekeerd. Weliswaar is de kloof naar de ech te toppers DWSM en Break-Out met respectievelijk vijf en vier punten nog steeds erg groot, maar iets van het verloren gegane presti ge werd weer teruggewonnen. En gezien de geringe krachtsver schillen tussen de vier, vijf beste ploegen m deze klasse, mag een verrassing in dit stadium van de stnjd nog met helemaal uitgesloten worden LHV heeft zondag dertig minuten nodig gehad om los te komen. Vooral m de beginfase leek onder schatting de Leusdenaren parten te spelen, waardoort de formatie van trainer/coach Co Wethly met uit de verf kwam. Met Willem van der Heyden in de ploeg vaoor Paul Lin deboom, liepen de Leusdenaren in de eerste minuten zelfs achter de feiten aan Venix bleef tot 4-4 in de buurt en na het verstrijken van de eerste helft was LHV met 10-7 nog lang met veilig. In de kleedkamer zette Co Wethly de puntjes echter op de i, waarna in ieder geval de doelpun ten als njpe appeltjes van de stam vielen Zonder echt groots te spe len, daarvoor werd er te gehaast geacteerd, werd Verux vooral op snelheid gepasseerd. Via break outs en individuele acties op de cirkel werd de score in no-time opgevoerd. Doelman Matthijs Janzten haalde het laatste restje verzet bij de tegenstander weg, door een paar strafworpen en break-outs te stoppen Toen de zestig minuten eenmaal vol waren, gaven de tellers van het scorebord 23-13 aan. Na de feestdagen kunnen de Leusdenaren met de ervaringen hun voordeel doen In het weekein de van de tiende januari zal Venix namelijk weer de eerste tegenstan der zijn. Voor de rest wordt januari een 'dunne' handbalmaand Tot en met de vierentwintigste komen de Leusdenaren in competitieverband namelijk niet meer in actie. Hetty Tessels passeert de SDO doelvrouwe met een valworp, terwijl Conny Oldewams met belangstelling de vemchtingen van haar ploeggenoot volgt

Leusder Krant | 1987 | | pagina 9