mpala met zes turners naar igionale voorronden N.K. CL raakt in slotfase elangrijke punten kwijt .korfbal. w< Kwaliteit Bowlers gooien klassement overhoop msmm itgebrande meubelmakerij iedt troosteloze aanblik aaien-heren verrassen opnieuw eusd e r K ran Is _sp.ortrr Agenda "t Vooronder' n cijfers- m Roda '46 Antilopen LHV 12 )ONDERDAG 24 DECEMBER 1987 plaatselijk nieuws DEN - Het uitgebrande ge- van Meubelmakerij J.A. aan de Eikenlaan, biedt troosteloze aanblik. Vooral nterieur is één grote gebla- puinhoop. Wat de preciese oorzaak van de brand is geweest, is nog niet bekend. De brand ontstond maandag avond, toen uit de allesbrander die de werkplaats verwarmt, een steekvlam kwam. Meteen begon gemorste lak, die op de vloer voor de kachel lag, als een fakkel te branden. Om aan het vuur verdere brand stof te ontnemen, probeerde werk nemer C. Pluim, de zoon van de Ontzette muren en geen ruit die nog heel is. Het resultaat van een uitslaande brand in deze werkplaats aan de Eikenlaan. el het vuur hevig in de meubelmaken) heeft huisgehouden, is kennelijk toch niet alles verbrand. eigenaar van de onderneming, wat erg brandbaar materiaal naar bui ten te werken. Hij wilde onder meer een geopende emmer lak verwijderen. In de haast bleef hij echter ergens achter haken. De emmer viel uit zijn handen, en de lak stroomde over de vloer en zijn handen en armen. Het qevola was. dat het vuur enorm snel om zich heen greep, en de betreffende li chaamsdelen van de werknemer in brand vlogen. Hij liep hierdoor flin ke brandwonden op, en werd met spoed overgebracht naar het Amersfoortse St. Elizabeth-zieken- huis. Na behandeling kon de man terug naar huis. De Leusdense brandweer die, opgehouden door geparkeerde auto's, ongeveer tien mmuten later ter plaatse was, zag geen kans het gebouw te behouden. Het brandde geheel uit. De materiele schade bedraagt ongeveer zevenhonderd vijftig duizend gulden. I/E' LEUSDEN - Zaterdag werden in Vleuten de provinciale impioenschappen RSG-tumen gehouden, waaraan ook ?n delegatie van het Leusdense Impala deelnam. Op de impioenschappen, die tevens golden als voorronde voor Nationale titelstrijd, dwongen zes van de negen Leus- maren uitzending naar de regionale voorrondes af. \l >r Nadme van de Water, Lin tenburg, Sandra den Haak en ?an de Wolde betekende het len op de provinciale kam- ichappen het debuut op dat nog niet eerder waren de enaren op een dergelijk eve- it aanwezig. De resultaten niet tegen. Van de Water at moeite met het begin van woefening, maar kon verder zien op een geslaagd optre den. Linda Blotenburg daarente gen begon zeer sterk, maar vergat een stuk aan het einde van de oefe ning. Daardoor kwam ze niet hele maal goed uit, hetgeen in de eind- waardering punten kostte. Sandra der Haak had de zenuwen het bes te onder controle. Ze leverde een vnjwel vlekkeloze touwoefemng af, die dan ook de beste waardering ten deel viel. Elma van de Wolde raakte na een goed begin van streek. Ze kwam niet meer m de wedstrijd en slaagde er als enige Leusdenaar niet in uitzending naar het N.K. te bewerken. De andere dne debutanten kunnen op grond van hun prestaties in de klasse vier (Der Haak 9e, Van de Water 10e en Blotenburg 1 le), door naar 't volgen de station op weg naar de Neder landse Kampioenschappen. In de hogere klasse schreef Im pala vijf deelnemers in. Hier werd gewerkt m vier leeftijdsgroepen. Nieuwkomer Karin Treur had moeite om het hoofd boven water te houden, maar de meer gerouti neerde Petra van Zanen en Selina Bunmk draaiden m de top van het klassement mee. Lilen van Dijk sleepte een ge deelde zevende plaats uit het vuur, die gezien haar mogelijkheden iet wat tegenviel. Coosje Roetman leek zelfs een eerste plaats te kun nen bemachtigen. In de leeftijds groep 14-15 jaar turnde de Leus dense twee zeer goede oefenin gen, Haar lmtoefening kreeg zelfs de hoogste waardering van de dag, en de baloefening zag er aanvan kelijk net zo goed uit Een fout in de allerlaatste seconden kostte Roet man echter een vol punt, waardoor de Leusdenaar m de eindrang schikking van een eerste naar de vierde plaats tuimelde. Afgezien van Kann Treur, komen alle Impala's uit op de regionale voorronden van het N.K. en m EUSDEN - De badmintonners van BCL zijn hun toe- ist in de eerste klasse nog lang niet zeker. Na vorige k dinsdag zien de vooruitzichten op verlenging van eerste klasserschap er zelfs weer een tikkeltje somber- uit. Het duel met de Treffers uit Voorthuizen had de us van een vier-puntenwedstrijd. De Voorthuizenaren tden voor de ontmoeting met BCL twee punten voor op jeusdenaren. Na een lang en spannend gevecht, waar- rie „drie-setters" nodig waren, trok BCL in De Korf aan kortste eind: 3-5. V ICL-ers konden voor de cru- /edstrijd geen beroep doen diensten van Robert van der Van der Sluys had dwingen- ïgheden elders (dienstoefe- waardoor Erwin Pieters de us voor zijn collega diende 5 nemen. rs voldeed ovengens naar In het herenenkelspel hij het eerste punt voor de maren uit het vuur. Op ka- bleef de Leusdenaar zijn op- de baas, hoewel hij er dne Dor nodig had: 15-8, 11-15, tigtn, uit. Het ontbrak de Leusdense m de beslissende fase aan het kleine beetje geluk dat nodig is om een icaptain Albert den Hollan- d het met zijn tegenstander ik moeilijker De BCL-kop- ipelde fout op fout en werd door zijn Voorthuizense te- ;ver terecht gewezen. De den lieten over de krachts- dmgen in het veld weinig te 7-15, 4-15. van der Haar vocht m het iubbel een boeiende partij Jane van der Haar... winst en verlies. wedstrijd te winnen. Nadat de speelsters na twee sets nog hele maal in evenwicht waren, via 11-7 en 7-11, besliste de Voorthuizense gast het duel in haar voordeel: 8-11. Marleen van der Horts trok de balans van de singles weer in even wicht. Met 11-2 en 11-8 zette zij haar tegenstander duidelijk op haai nummer, zodat de ploegen met 2-2 als uitgangspositie aan de dubbel spelen begonnen. GESMEERD De spanning steeg tot het kook punt, toen ook na twee dubbels de stand nog geen uitsluitsel gaf over hoe de wedstrijd zou aflopen. Er- win Pieters en Albert den Hollan der zagen weliswaar hun partij verloren gaan (de tegenstanders speelden een tempo hoger dan de Leusdenaren: 15-17, 7-15), de da mes brachten BCL weer op gelijke hoogte Het gesmeerd lopende dubbel Marleen van der Horst/Jane van de Haar rekende in twee sets af met het Voorthuizense dubbel met de alleszeggende cijfers 15-10, 15- 2. Bij het ingaan van de gemengde dubbels gaf het scorebord een 3-3 tussenstand aan, waarmee voor BCL nog van alles mogelijk leek. De Leusdenaren bezweken echter voor de druk. Nadat Jane van der Haar en Erwin Pieters van de vloer werden geveegd (in een overigens Robert van der Sluys. .node gemist. zeer matige wedstrijd (6-15, 2-15), waren Albert den Hollander en Marleen van der Horst nog dichtbij een gelijkspel. Via 15-13 en 15-17, sleepten de Leusdenaren een be slissende derde set uit het vuur. Die belandde na veel stnjd toch bij de Treffers, waardoor de BCL-hoofd- macht belangrijke punten op een haar na miste: 3-5. Het zal van de resterende ont moetingen afhangen of BCL nu nog aanspraak kan maken op een start bewijs voor de eerste klasse LEUSDEN- Voor de korfballers van Antilopen betekenen de naderende feestdagen dat er, voor wat de competities betreft, even gas terug genomen kan worden. De Leusde naren hoeven pas 2 januari weer aan de bak en dat geeft Kees van Buren mogelijk de gelegenheid omtrent de gang van zaken in de eerste vijf wedstrijden van de zaalcompe titie de balans op te maken. Hoewel de competitie eigenlijk nog maar net bezig is, lijkt er bepaald aanleiding voor een tussentijdse evaluatie. 1 Het mag als bekend worden ver ondersteld dat Antilopen vong jaar de pas verworven status van Over- gangsklasser m de zaal moest op geven. De Leusdenaren bleken een fractie tekort te komen om zich in het landelijke geweld staande te houden. Maar het mag duidelijk zijn dat als je als vereniging een maal aan successen hebt geroken, het erg moeilijk is om weer m de betrekkelijke anonimiteit van het district te moeten opereren. Lo gisch dus dat Antilopen zich voor dit zaalseizoen ten doel heeft ge steld om linea recta weer naar de landelijke klassen terug te keren. Na vijf ronden in de jongste zaal- compoetitie is echter vast komen te staan dat een kampioenschap niet uit de lucht zal komen vallen. Het lijkt opmeuw buiten kijf te staan dat de Leusdenaren technisph en con ditioneel over een potentieel be schikken, waar de andere ploegen slechts likkebaardend naar kun nen kijken. Het is echter ook op nieuw de vraag of dat genoeg zal zijn. In de eerste vijf wedstnjden lieten de Leusdenaren namelijk al kostbare punten liggen. Hoewel dat tot twee keer toe in uitwedstrij den gebeurde, kunnen de dne verliespunten de Leusdenaren in een later stadium wel eens op gaan breken. Het blijft bovbendien de vraag of de Leusdenaren over voldoende mentale veerkrqacht beschikken, om zich op de juiste momenten goed te manifesteren. Ofschoon Antilopen in de wedstrijden tegen Kameo en OWO haast briljant speelde en liet zien waarover men beschikte, is het nog maar de vraag of dat er ook uit zal komen als de Leusdenaren meer gelijkwaardige tegenstanders tegenover zich krij gen. De wedstrijden tegen Thor en De Vinken, die Antilopen respectie velijk één en twee punten kostten, lijken die vraag helaas te bevesti gen. Bovendien demonstreerde de ploeg van trainer/coach Kees van Buren dat met name het verlies te gen De Vinken er hard heeft inge hakt. Het resulteerde afgelopen zaterdag m een haast beschamend optreden tegen het tot degraderen gedoemde MIK. Langs de zijlijn is de roep om wijzigingen in de personele sfeer door te voeren voorzichtig, maar duidelijk hoorbaar geworden. Per slot loopt er m het tweede (reserve Overgangsklasse) en het derde voldoende kwaliteit rond om het eerste, zeker op eerste klasse ni veau, te voeden. Van Buren is daar mee voor het dilemma geplaatst wat te doen. Aan de ene kant heeft de korfbalvereniging eenduidig voor verjonging gekozen en lijkt het zinloos de klok terug te draaien. Aan de andere kant kan het doel (zo snel mogelijk het district weer uit) ook de middelen heiligen, het geen in kan houden een beroep te doen op de oudere garde, die in de reserveteams tot aansprekende prestaties komen. Het zullen voor Kees van Buren nog zware dagen worden. zaterdag vielen er verder weinig verrassende uitslagen te noteren. Samengevat kan worden gesteld dat de bovenste helft van het klas sement won van de onderste. Kop loper De Vinken bleef ook in de vierde weedstnjd ongeslagen. De Vinkeveners rekenden OWO m met 13-12. Thor bleef in het spoor van de lijstaanvoerder, door uit met Kameo af te rekenen. Met 8-14 gin gen de Groenekanners de boot m. Antilopen won moeizaam van MIK (11-9), terwijl Sparta Nijkerk zich als een kanshebber bleef manifes teren via een 16-13 overwinning op Fiducia. Uitslagen eerste klasse D Kameo- Thor 8-14 Antilopen - MIK 11-9 Sparta (N.) - Fiducia 16-13 De Vinken - OWO 13-12 Stand eerste klasse D 1 De Vinken 4-8 2. Thor 4-7 3. Antilopen 5-7 4 Spana (N.) 5-7 5. Kameo 5-3 6 OWO 5-3 7. Fiducia 5-3 8. MIK 5-0 LEUSDEN - De agenda van Vrou wenontmoetingscentrum "t Voor onder' ziet er voor het komende halfjaar als volgt uit: Woensdag 6 januari: 'Vrouw en Islam'; Donderdag 21 januari: vertoning film, Woensdag 3 februan: 'Vrouwen bouwen en wonen', Donderdag 25 februari: 'Herin tredende vrouwen'; Woensdag 2 maart (InternatioT nale Vrouwendag): 'Vrouw zijn in Leusden'; Donderdag 17 maart: 'De relatie moeder-dochter'; Dinsdag 29 maart: kledingbeurs; Donderdag 21 april: voorlichting over borst en baarmoeder, Woensdag 4 mei: 'Kinderopvang in een veranderde maatschappij; Donderdag 19 mei: 'Vrouw en wiskunde'. De bijeenkomsten op de woens dagen beginnen om 9.15 uur; die op de donderdagen om 20.00 uur. Voor kinderopvang wordt ge zorgd. Meer informatie wordt ver strekt door Mena Perdok, telefoon 033 - 946790. LEUSDEN - Tijdens de Bowlinguurtjes van de afgelopen week, is het klassement in de hoofdklasse weer behoorlijk overhoop gehaald. Zo zag Ria van Bentum, na een ontluis terende 3-0 nederlaag tegen Sylvia van de Kolk, haar eerste plaats in het klassement verloren gaan. Van der Kolk rukte door dit resultaat op naar positie nummer één, die ze deelt met Jan de Ridder. Van Bentum zakte naar de vierde plaats. 3. Miep v Kampen 1078-8 pnt. Hoogste Game: Wilma Elzinger 164 2E KLASSE SDEN - De heren wa- •ers van de Haaien heb- h een reputatie als reu- Ier verworven. Nadat week de nummer twee ngerekend, ging nu ook >taanvoerder voor de Haaien droogden Zeist -3 af. In de eerste twee periodes ging de strijd nog redelijk gelijk op. De jonge en bewegelijke ploeg van Zeist bracht de Haaiendefensie ge regeld m het nauw, maar onder meer door twee treffers van Bart Borgman, sloten de gastheren de eerste twee parten met een voor delig saldo af; 4-3. In de laatste twee perioden be groef Zeist de strijdbijl. De bezoe kers hadden wemig tot niets meer tegen de ontketende Leusdenaren m te brengen. De wedstrijd speel de zich voor het grootste deel op de helft van de bezoekers af, die nog zes doelpunten om de oren kregen. Met name door de veelvul dig opkomende achterspelers van De Haaien, kregen de Leusdena ren veel kansen. Het resulteerde uiteindelijk in een eclatante zege voor de ploeg uit het Leusdense die met 10-3 een aansprekend resul taat op hun palmares kunnen bij schrijven. De uitslagen van de laat ste twee wedstrijden lijken overtui gend aan te tonen, dat De Haaien in deze klasse goed mee kunnen ko men en voor de besten niet onder hoeven te doen. Dat moet met het oog op het nieuwe jaar een prettige gewaarwording zijn. In de eerste klasse veranderde er niet veel. Wilma Elsmger noteer de met 164 pins de hoogste game van haar klasse, waardoor de twee de positie in de eerste klasse niet m gevaar kwam. Bovendien heeft El smger koploper Ali Bontje nog op de korrel. De achterstand van El smger op de lijstaanvoerder is niet groter dan anderhalve punt. In de tweede klasse beheersten Rie de Ridder en Dynphie Stuart nog steeds het wedstrijdbeeld. De eerste twee hebben redelijk af stand genomen van de rest van het veld. De Ridder (12 punten) en Stuart (11 punten) houden in de tweede periode respectievelijk vijf en vier punten over op naaste bela ger Jo de Wild. In de derde klasse lijkt Marjan de Haan op promotie af te steve nen. De Haan heeft inmiddels drie punten voorsprong op oud-lijstaan- 1 Rie de Ridder 1059- 12 pnt. 2Dynphie Stuart 1047 - 11 pnt 3. Jo de Wild 1020-7 pnt. Hoogste Game: Rie de Ridder 161 Morsmk, die naar een vijfde en zesde plek tuimelden Evert Zijlstra steeg met stip naar positie nummer twee In de vierde en vijfde klasse zijn de verschillen kleiner Annie Hols- beke en Neel Warner hebben hier met meer spelmg dan respectieve lijk anderhalf en een half punt op de volgers. Uitslagen HOOFDKLASSE 1 Silvia v.d Kolk 1328-10 pnt 2. Jan de Ridder 1302 - 10 pnt 3 Margnetv Kalsbeek 1278-8 pnt Hoogste Game: Silvia v.d. Kolk 193 IE KLASSE 3E KLASSE 1 Marjan de Haan 9 pnt. 2. Evert Zijlstra 9 pnt 3.Sjefv. Oyen 8 pnt. Hoogste Game: Evert Zijlstra 151 4E KLASSE 1 Annie Holsbeeke 2. Joke Los 3. Annemiek Horst 4 Mandav. Oort Hoogste Game: Joke Los 159 940- 11 pnt. 897 - 9'/2 pnt. 726 - 7 pnt. 680 - 7 pnt. 5E KLASSE 1 Ali Bontje 2. Wilma v. Kampen 1212-10 pnt 1114-8V2pnt 1. Neel Warner 788-8'/2pnt. 2. Bep Hassink 796 - 8 pnt 3 Gre v Balen 725 - V/z pnL Hoogste Game: Neel Warner 107 ZATERDAG Roda'47-WA'71 Roda 2 -SVL 2 Rood/Wit 3 - Roda 3 TOV 5 - Roda 4 Roda 5 - TOV 6 EFC 7 - Roda 6 SPCP 10 - Roda 7 2-1 5-2 2-3 0-1 1-0 2-1 1-0 ZONDAG BW '31 - Roda '46 1-3 Veenendaal 2 - Roda 2 3-0 Roda 3 - WZA 3 3-0 Roda 4 - Holversum 4 1-3 Roda5-Baarn5 1-0 Amersfoortsche B. 5 - Roda 6 4-1 Hoogland 9 - Roda 7 2-2 RODA'46 JEUGD IJsselmeerv. A2 - Roda Al 2-5 Roda A2 vrij Elinkwijk B2 - Roda B1 afg. Roda B2 - IJsselmeerv B2 0-3 CJW B2 - Roda B3 2-2 Roda B4 - IJsselmeerv. B4 5-1 IJsselmeerv. C1 - Roda C1 2-6 Roda C2-Sova Cl 2-5 Achterveld Cl - Roda C3 1-3 TOV Cl - Roda C4 afg. WZA C4 - Roda C5 afg Hoevelaken C2 - Roda C6 4-1 IJsselmeerv. D1 - Roda D1 3-3 Roda D2 - Hoevelaken D1 7-2 IJsselmeerv. D3 - Roda D3 4-2 Roda D4 - Hoevelaken D2 9-1 IJsselmeerv. D4 - Roda D5 1-2 Roda D6 - Vreeswijk D2 2-5 Roda E1 vrij WZ'49 E2 - Roda E2 0-5 WZA E3 - Roda E3 afg. Roda E4 - IJsselmeerv, E2 2-2 Sec E2 - Roda E5 1-7 IJsselmeerv. E3 - Roda E6 0-1 WZ'49 E3 - Roda E7 2-6 Roda E8 - Hoogl.veen El 0-1 Hoevelaken F1 - Roda F1 2-2 Roda F2 - Amsvorde F1 1-4 Roda F3 - IJsselmeerv F3 0-0 Roda F4 - Spakenburg F2 3-2 TOV F2-Roda F5 afg. SovaFl -RodaF6 0-4 Hoogland F3 - Roda F7 1-4 K.C. Antilopen Senioren Antilopen 1 - M.I.K.I. 11-9; Antilo pen 2 - D K.O.D. 3 12-9; D.O C. 2 - Antilopen 3 4-7; Meeuwen 2 - Anti lopen 8-7; Dalto 7 - Antilopen 5 7-8, Doom 6 - Antilopen 7 3-11 Junioren Antilopen J1 - Z.K.C. 31J1 5-9; Uni- tas J1 - Antilopen J2 8-4; Antilopen J3 -Unitas J3 4-2 Aspiranten Antilopen Al - Vinken Al 8-1; An- tiplopen A2 - S.K.F. Al 2-2; Antilo pen A3 - Telstar A2 0-0; Dalto BI - Antilopen BI 3-10; Telstar Cl - An tilopen Cl 4-3; D W S. Dl - Antilo pen Dl 3-0; M.I.A. Dl - Antilopen D2 1-9 Pupillen Antilopen PI - Ermelo PI 1-2; Spirit 01 - Antilopen 01 3-0; Antilopen R1 - D.O.C R1 4-2; Unitas R3 - Anti lopen R2 0-0 Senioren Veensche Boys - Achterveld 2-2; Veensche Boys 2 - Achterveld 2 1- 1, Achterveld 3 -Hoogland 6 0-11; Achterveld 4 - Veensche Boys 3 0- 3; Hoogland 8 - Achterveld 5 10-1; Achterveld 6 - A'foortse Boys 6 3-2 Dames Maarssen 2 - Achterveld 1 2-2 Jeugd Achterveld A1 - Baarn A2 3-1Amf Boys BI - Achterveld BI 2-4; Ach terveld Cl - Roda 46 C3 1-3 A P W C. Dl - Achterveld Dl 0-5 Achterveld El -Eemdijk El 6-1 Achterveld E2 - Spakenburg E3 1- 0; Achterveld F1 - H.V.C.F1 1-1 Dames jun. Zeewolde - Achterveld 4-0 Senioren Dames: LHV - SDO 6-6; LHV 2 - Amersfoort 2 9-14. Heren- LHV - Venix 23-13; LHV 2 - HMS./Achilles 18-17 jeugd Ma.: LHV - DWSM 2 13-5; AAV - LHV 2 5-3, HJ. LHV -Limvio 8-25; J.A LHV - Fidelitas 17-18; Welpen LHV -Smeeing BDC 3-14.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 13