Veel publiek hoorde boeiende meditatie en matig concert MSJEMLESCDEIIBfKUKÏ Geslaagde Kerst viering KPJ .LEUSDEN, leusder krant leusder krant Groeneveld opticiens okaaL, Volkskerstzang 1987: Kinderkerstfeest in Marcuskerk Kerstbij eenkomst K.P.O. genoot veel belangstelling Kaartavond 'De Geut' tijdens de feestdagen Thema-dagen toerustingscentrum Opvoering Kerstspel in St. Josephkerk Groene Kerst LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 weekindegemmte/ Leusden Achterveld Stoutenburg Lezers service DONDERDAG 24 DECEMBER 1987 plaatselijk nieuws (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Afgelopen maandag werd in de Sint Jozef kerk te Leusden-Centrum de traditionele volkskerstzang- avond gehouden. Velen waren op dit jaarlijks terugkerend evenement afgekomen, de kerk was geheel gevuld. Loco-burgemeester Evelien Blom opende de volkskerstzang met een korte toespraak, waarin zij vertelde dat een avond als deze bij uitstek geschikt was om zingend te getuigen van onze verbondenheid met God en elkaar. Het leven moest haars inziens meer bestaan uit lief de schenken dan uit aannemen. Meer en meer, zo hield zij haar gehoor voor, moest men er zich van bewust worden, dat men er voor elkaar is. Zij deed een appel om open te staan voor goede menselij ke gevoelens. HOOGTEPUNT Het hoogtepunt van deze bijeen komst was ongetwijfeld de medita tie die uitgesproken werd door de heer A. van de Wildenberg. Op indringende wijze voerde hij zijn gehoor naar tijden van weleer, toen alles uit zekerheden leek te be staan. Boeiende vergelijkingen werden getrokken met de tegen woordige tijd: een wereld die voortdurend m heftige ontwikke ling is. Het woord „beheersing" is aan de orde van de dag. Beheersing van kernwapens, van ziekten, van dood en geboorte, van problemen die vroeger niet voor kwamen. Ne gatieve ontwikkelingen zag de heer Van de Wildenberg m de toe nemende vervuiling, terrorisme, oorlog, honger, onrechtvaardig heid, ziekten als aids en kanker. Het kerkkoor 'Hamersveld' onder leiding van Joke Zagt. AFRIKA De kerk was tijdens de Kerstzangavond afgeladen vol. „De wereld is door de media erg klein geworden. Dag in. dag uit word je geconfronteerd met de problemen aan de andere kant van de wereld en steeds meer dreig je er in te berusten met als excuus: „Het helpt toch allemaal niets, we kunnen er toch mets aan doen", aldus de heer Van de Wildenberg, die zijn gehoor opriep om met te vluchten in een wereld van weelde en consumptie. Door veel meer aandacht voor eikaars problemen te hebben, kunnen ook veel meer problemen dan nu opgelost wor den. Hij stelde zijn gehoor voor om gedurende een uur per week echt naasteliefde te bedrijven. Hij riep zijn gehoor op om bij het verlaten van de kerk gul te geven om de honger m Afrika te bestrijden. Een en ander resulteerde in een bedrag van zeshonderdzesennegentig gul den. Het was uitermate jammer, dat het muzikale gedeelte van de avond het mmste was. Onder lei ding van Joke Zagt liet het kerk koor „Hamersveld" diverse liede- EUSDEN - In de Marcuskerk aan le Asschatterweg wordt op don- Ierdag 24 december het jaarlijkse anderkerstfeest gevierd. Deze bij eenkomst begint om 19.00 uur. Zij is >edoeld voor kinderen van de ba- iisschool met hun familie, vrienden in andere belangstellenden. De teer Vlaanderen zal tijdens de vie- ing een verhaal vertellen. Verder yordt medewerkmg verleent door le Kindercantonj van de kerk. Deze zingt aan over ae reis van Jozef en Maria, onder het thema: 'Geen plaats om te slapen'. Bij het verlaten van de kerk knjgen alle kinderen een attentie aangeboden. Kinderen die nog te klein zijn om deze kerstfeestviering bij te wo nen, zijn welkom tijdens de gene rale repetitie die donderdag 24 de cember m de Marcuskerk wordt gehouden. Deze begint om 14.00 uur. Het verhaal wordt overigens alleen 's avonds verteld. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld 68 mnemenisgeia: ,80 per jaar, 34,90 per half jaar, 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat met het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) tel 033-940691 Bi| geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze mspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441. t n v BDU B V te Barneveld. met djidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De kerstbijeenkomst van de Leusdense afdeling van de Katholieke Plattelandsvrou wen Organisatie (K.P.O.) die dinsdagavond in 'De Kom' aan de Hamersveldseweg werd gehou den, was een succes. De avond werd bezocht door 110 vrouwen. Het thema waarover zij spraken en dachten, was: 'En God schiep het licht'. Tijdens het samenzijn vertelden zes dames op hun eigen manier iets over dit onderwerp. Hierbij wer den dia's vertoond waarop allerlei soorten licht waren te zien; licht van bijvoorbeeld de maan, de zon en kaarsen. De voordrachten werden afgewisseld met piano-muziek De aanwezige dames kregen allen een kaars aangeboden met een spreuk over het licht. ^advertentie^ Enkel-, dubbel- of meerfocus van vooraanstaande merken zoais Rodenstockwof Zeiss. Maar ook hebben wij ons eigen glashelder geprijsde merk "Optiek Gilde Glas". In alle gevallen staat kwaliteit voorop want daaraan stellen we de hoogste eisen1 Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3. ren horen, daarbij niet optimaal de goede akoestische kwaliteiten van de Jozefkerk benuttend, zodat het geheel erg saai en droog over kwam. De gekozen kerstliederen bleken met aan te slaan bij de kerk gangers: nauwelijks werd meege zongen. Met veel te veel geluid overstemde trompettist G. Vaar kamp regelmatig zowel het koor als het orgel. Voor koor en trom pettist gold bovendien, dat er met helemaal volgens de regels van zuiverheid gemusiceerd werd. De Sint Jozekerk was voor de gelegenheid weeldeng versierd met kerststukjes, terwijl de kope ren kaarsluchters goed tot hun recht kwamen met hun brandende kaarsen. Jammer was het dat de adventskrans uitgelaten was, ter wijl op irritante wijze de lichtsterk te in de kerk steeds opnieuw werd gewijzigd. (J.R) LEUSDEN - De Aartsdiocesane Boeren en Tuinders Bond (A.B.T.B.) afdeling 'Hamersveld'-Leusden houdt donderdag 7 januari een kaartavond in 'De Til', Hamersveld seweg 30. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Alle gezinsleden zijn op deze avond welkom. De in schrijving duurt van 19.30 tot 19.50 uur Deelname kost 4,- LEUSDEN - Jongerencentrum 'De Geut' aan de Zwarteweg zal op Eer ste Kerstdag gesloten zijn. Zater dag, op Tweede Kerstdag, is het gebouw wel open. Om 15.30 uur gaan de deuren open. Ze sluiten 1 "»r TiiHpns de openingsuren zijn hapjes en drankjes verkrijgbaar. Komende zondag is 'De Geut' van 15.30 tot 19.00 uur geopend. Dan wordt er een zogenaamde soos- middag gehouden LEUSDEN - In het Toerustingscen trum van de Gereformeerde Ker ken m Nederland, Burgemeester De Beaufortweg 18, worden m ja nuari vier thema-dagen gehouden. De volgende thema's komen op de volgende data aan de orde: 9 januari: 'Gemeenteopbouw als geloofsopbouw'. 16 januan: 'Gevangenispasto raat-gemeente'. Beide dagen zijn bedoeld voor kerkeraadsleden. 19 januari: 'Leerbeleid'. Deze thema-bijeenkomst is bedoeld voor gemeenteleden die hiermee te maken hebben. 30 januan: 'Kerk-zijn in een nieuwe wijk'. Aan deze dag kun nen leden van evangelisatiecom missies meedoen. De toerustingsdagen duren van 10 15 tot 16.30 uur. Deelname kost afhankelijk van draagkracht 19,- of 24,- Belangstellenden kunnen zich telefomsch bij het centrum aanmelden, telefoon 033 - 943244. ACHTERVELD - Op twee de kerstdag wordt in de St. Josephkerk het Kerstspel „Een spin in de stal" opge voerd. De aanvang is om 15.00 uur en de toegang is gratis. De bekende figuren uit de Kerst stal zijn het kindje Jezus, Jozef, Ma- na de herders met hun schapen en een Heraut. Maar, een spin in de Kerststal, wat is dat9 Wil men het raadsel opgelost zien dan is men welkom in de kerk. Alle kinderen, jongeren en en kele ouders kunnen dan meedoen aan dit Kerstspel. De kinderen mo gen gekleed komen als Herder of anders passende m de Kerstsfeer Het spel zal worden afgewisseld met het zingen van Kerstliederen. De Achterveldse kerk zal op Eerste en Tweede Kerstdag ook geopend zijn van 16.00-17.00 uur. Iedereen kan dan de kerk bezichti gen en de kerststal en de bloemen- schat bewonderen. ACHTERVELD - Zondag avond hield de KPJ de inmid dels traditioneel geworden Kerstviering. Er bleken 70 le den aanwezig te zijn. De voor zitter opende deze avond met een welkom tot de aanwezi gen. Hierna werd een verhaal gelezen waarm duidelijk naar voren werd gebracht dat men zich soms in de houding van mensen kan vergis sen. Na een minuut stilte werd aan gevangen met het Kerstdiner. De zeer goed verzorgde tafel werd alle eer aangedaan Het diner ver liep in sfeervolle stemming. Na afloop van het diner bleef men nog geruime tijd gezellig bij een. Er kon ook gedanst worden op de muziek van de discotheek. Na afloop dankte de voorzitter de aanwezigen voor hun medewer king waardoor het een gezellige en sfeervolle avond was geworden. Hij wenste allen een goed Kerst feest toe en een voorspoedig 1988. De eerstvolgende activiteit van de verenigmg is de jaarvergade ring, die zal worden gehouden op 14 januan. aanvang 20.15 uur in de Moespot. V//A dooi Jan Versteegt Dat de weersvooruitzich ten op lange termijn niet ge makkelijk zijn in ons grillige klimaat, weten we, maar ook verwachtingen op zeer korte termijn leveren van de weer mannen nog wel eens proble men op. Dat bleek afgelopen dins dag. Dachten we maandag avond nog dat het een som bere en natte dag zou wor den. Zie daar.de zon scheen de hele dag voluit en het leek wel voorjaar. Mug gen dansten er op los en tij dens mijn gebruikelijke duurloop constateerde ik dat het vee op de landerijen er ook plezier in hadden. Som mige boeren hebben dus be sloten het vee maar weer van stal te halen. Gelijk hebben ze. Via onze man op het post kantoor in Achterveld ver nam ik dat sommige van zijn struiken alweer knoppen be vatten. Logisch, inuners het weer van de afgelopen week is voorjaarsachtig. Als het langer licht zou zijn dan werd het proces nog weer gesti muleerd. In tegenstelling tot vorig jaar is er dit jaar geen discus sie noodzakelijk of de Kerst groen dan wel wit zal verlo pen. Natuurlijk blijft in de na tuur alles mogelijk, maar de weerssituatie zou ingrijpend moeten wijzigen wie er op Kerstmis een wit tapijt voor geschoteld worden. De tekenen wijzen niet in die richting. Het lijkt erop dat we vrij rustige dagen tege moet gaan onder invloed van hogedruk. Een nadeel is wel dat dan de hoge vochtigheid. Van de lucht en de met de lange nachten gepaard gaan de afkoeling, er er vrij snel mist ontstaat. Die lost dan overdag slechts langzaam op. Zonnige kerstdagen lij ken dus niet haalbaar. De laatste echt mooie Kerstmis was die van 1976. Er was toen veel zon en de temperatuur schommelde rond het vries punt. Ideaal lijkt mij. Onze wintersporters treffen het niet best. Zoals dinsdag al ge meld is er tot 1500 meter nau welijks sneeuw. Door de aan wezigheid van hogedruk bo ven Frankrijk en het Alpen gebied wordt er voorlopig ook weinig sneeuw ver wacht. Of er inderdaad een ver schuiving in plaatsvindt m.b.t. de ideale wintersport- tijd moet natuurlijk over een wat langere reeks van jaren worden bezien. Vorig jaar genoot ikzelf wel van een ideale wintersportvakantie. Het was in de periode 12 t/m 20 april! Maar dat was wel op het nippertje. Eind april wer den vele liften gesloten en de sneeuw was toen ook groten deels aan het verdwijnen door de steeds „genadelozer" wordende zon. Hoe het weer ons naar het uiteinde brengt valt op dit moment nog moeilijk te be zien. De kansen voor Thialf lijken ook volgende week nog niet groot. Als de meest verre kaarten ons niet be driegen dan blijft het weer op de oceaan gericht. Dan zal het grotendeels aan de zach te kant blijven. Maar ja, vol gende week kunnen de kaar ten wel heel anders liggen. In ieder geval is de astronomi sche winter begonnen, afge lopen dinsdag om veertien minuten voor elf 's morgens, om precies te zijn. Aktueel en snel. De Lensder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigings nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op. de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Zaterdag 26 december 14.00 uur: opening expositie over duiventillen, "t Claeverenblad', De Brink 16; 20.00 uur: dans- en kontaktavond m Café-restaurant 'De Mof, Arn- hemseweg 95. met medewerking van het 'Maumba Combo'. Maandag 28 december 14.00 uur: filmvertoning m 'De Til', Hamersveldseweg 30. Dinsdag 29 december 14.00 uur: knutselmiddag in het 'Jeugdhonk', Hamersveldseweg 100. Zaterdag:20.00 uur Disco Show de Klaveet Zondag: 14.00 uur Disco de Kla veet 20.00 uur Bingo de Hessenkar Dinsdag: 9.00 uur Welfareclub Zonnebloem Ons Gebouw Zondag 27 december Tussen 12.00 en 13.00 uur: start wandeltocht Aartsdiocesane Boe ren en Tuinders Bond, vanaf kas teel Stoutenburg aan de Stouten- burgerlaan. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hootdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v aid. Lezersservice tel.nr. 03420-94206

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3