■eusder krant LEUSDEN, Winterwandeling op Stoutenburg geslaagd ipening nieuwe tar in 'De Geut' Militair Luchtvaart Museum langer open Tekenfilms in trek Nieuwjaarsrecepties in Achterveld okaaL Nieuwjaar in de Moespot Dominee Eysinga 45 jaar predikant alleiconcert Dorpskerk leusdei* krant rank Hebly and his Rockets: Oliebollen- aktie van De Haaien Burgemeester herbenoemd LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Leusden Achterveld Aanhoudend zacht ieuwe vakopleiding in Amersfoort Taalles DINSDAG 29 DECEMBER 1987 plaatselijk nieuws nig, dat de vakman ook een be hoorlijke kennis heeft van mate rialen om een goede kwaliteit van zijn product te kunnen waar borgen. Tevens wordt machine kennis bij gebracht. Iedereen met een lagere school opleiding kan deze cursus volgen, maar door de specialiteit van het beroep, is goede gezondheid noodzakelijk. Aanmeldingen dienen te ge schieden bij het GAB, met verwij zing naar de SVAB die m overleg met de S.V.A.B. de volgorde van deelname zal bepalen. Informatie is te verkrijgen bij het arbeidsbureau (telefoon 641411) en bij de cursusleiding van de SVAB, Zangvo- gelweg 117, 3815 DD Amersfoort, telefoon 725505 (tijdens kantoor uren). AMERSFOORT - In het Soester- kwartier start binnenkort Neder landse taalles voor buitenlandse vrouwen in de wijk. In buurthuis De Adelaar, M. Withoosstraat 28, is dat op iedere dinsdag van 13.00 tot 15.00 uur; in De Sleutel, Noorde- wierweg 252, iedere donderdag van 09.15 tot 11.15 uur. Informatie: telefoon 16400 (Adelaar) en 10331 (Sleutel). AMERSFOORT - Burge meester A Schreuder van 1 Amersfoort is herbenoemd als j onbezoldigd voorzitter van het gewest Eemland voor de pe- I riode van 1 januari 1988 tot 1 januari 1990 Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! ACHTERVELD - Evenals voorgaande jaren zal de Moespot ook dit jaar weer geopend zijn op 1 januari van 00.30 uur tot 03.00 uur. Men zal dan weer gezellig bij elkaar kunnen zijn om elkaar de beste wensen voor het nieuwe jaar toe te wensen. ste deel van Scandinavië en Rusland. Zelfs in Leningrad vroor het zondag niet en er viel af en toe wat motregen. Thialf ziet dus goed in de ver sukkeling en het ziet er niet naar uit dat hier spoedig ver andering in zal komen. Er kan wel eens een iets rustiger momentje komen door een hogedrukopstekertje vanuit Spanje. Maar het weer blijft ook deze week van de oceaan komen en dat geeft aanhou dend zacht weer te zier met later ook wat meer wind. Deze zou wel eens stormach tig kunnen worden wanneer de depressies wat dichter naar West-Europa gaan koer sen. En zo ziet het er naar uit dat we een zacht en somber uiteinde tegemoet gaan. Komt er dan nog wel winter? Welnu alles blijft mogelijk natuurlijk, maar in de natuur geldt wel een soort persisten tie. Dit houdt in dat een een maal ingezet weerbeeld moeilijk verandert. Zoals nu is de natuur vanaf half de cember duidelijk de zachte kant uitgegaan. Dan kan het periodiek wel eens wat kou der worden, maar de praktijk leert dat het zachte weer zich dan weer snel herstelt. Ty pisch voor onze zachte win ters. Zo lijkt het ook te gaan in de winter van 1987/88. Geen best perspectief voor de schaatsliefhebbers. Maar de natuur verrast ons nog wel eens. We zullen het de ko mende weken wel zien. De wintersportmogelijk heden zijn nog steeds erg po ver. Boven de Alpen bevindt zich een hogedrukgordel. Het is er dus prachtig weer, echter zonder sneeuw. Ook de komende dagen zal er naar verwachting weinig sneeuw vallen. De overwinteraars in Spanje zitten weer op rozen. Een ho- gedrukgebied zorgt er voor vrij veel zon en mooie tempe raturen. Maar ja, daar zal ie dereen naar verlangen. Ik kan het u helaas nog niet in het vooruitzicht stellen. Don derdag a.s. volgt een jaar overzicht van het weer. Het waren sombere kerstda gen dit jaar. De zon hebben we niet gezien en van tijd tot tijd viel er wat lichte regen of motregen. Wat wel erg posi tief uitviel was de tempera tuur. Die was zowel in de nacht als overdag ver boven normaal. Geen gladde wegen door opvriezen of door sneeuw. Het was dus ook de zoveelste groene kerst in deze eeuw. De oorzaak van dit zachte en vochtige weer is een brede zuidwestelijke stroming. Deze beweegt zich tussen ho- gedruk ten zuiden van ons land en depressies, die over de Atlantische Oceaan via IJsland naar Scandinavië koersen. Deze depressies ne men lucht mee, afkomstig van zeer zuidelijke breedten. De lucht is dan ook van sub tropische oorsprong. De winterkou is inmiddels ook verdwenen uit het groot- LEUSDEN - Dommee B Eysinga, de in Leusden woonachtige ementus predikant, was zondag 27 decem ber 45 jaar predikant. De heer Ey singa werd op 7 januari 1916 gebo ren. Op 27 december 1942 werd hij in Babiloniènbroek tot predikant bevestigd. Daarna was hij werk zaam in Noordeloos en in Bame- veld. Op éen oktober 1963 werd de heer Eysinga legerpredikant. Sinds apnl 1972 is de heer Eysmga eme ntus predikant. Dinsdag 29 december Knutselmiddag in 'Jeugdhonk', Hamersveldseweg 100; Woensdag 30 december Spelmiddag in 'De Til', Hamers- veldsweg 30, met bingo en speur tocht. Woensdag: 9.00 uur Handwerk- hobby club de Moespot Zaterdag: 15.00-17.00 uur Nieuw jaarsreceptie SVA Kantine Sport park Zondag: 11.00 uur Nieuwjaarsre ceptie Ons Gebouw Zondag: 15 00 uur Nieuwjaarsre ceptie Huize St. Joseph Zondag: 14.00 uur Disco de Kla- veet Dinsdag: 9.00 uur Welfareclub Zonnebloem Ons Gebouw Abonnementsgeld: 68,80 per jaar, 34.90 per half jaar, 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen toto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld, met djidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kor.t 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook co itant betalen op ons kantoor. Leusden-Cer trum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. ACHTERVELD - Zondag 3 ja nuari zal weer de traditionele nieuwjaarsreceptie van Ons Gebouw worden gehouden. Alle inwoners van Achterveld en omgeving zijn van 's mor gens elf uur tot 's middags één uur van harte welkom. Men kan dan samen het glas heffen en met elkaar klinken op een voorspoedig 1988. Voor de vijfde maal worden Antje en Albert weer verwacht, die een "berijmde proeve over het blije en droeve" van 1987 ten gehore zullen brengen. Tevens is er dan ook gelegenheid om de mooie plaquette te bezich tigen die ter herinnering aan Ach terveld 600 in de hal van Ons Ge bouw hangt. Deze is vervaardigd op initiatief van de Stichting Ach terveld 600 en het feestcomité Achterveld ST. JOZEF Zondag 3 januan zal ook in Huize St. Joseph weer de inmiddels tra ditioneel geworden nieuwjaarsre ceptie worden gehouden Ieder een uit Achterveld en omgeving die bewoners, bestuur, directie en medewerkers een voorspoe dig 1988 willen toewensen is van harte welkom, zondagmiddag van 15 00-17.00 uur. S.V.A. Zaterdag 2 januan zal het bestuur van de S.V. Achterveld haar nieuwjaarsreceptie houden in de kantiene op het Kerstenssport- park. Allen die hun sportieve wen sen voor het nieuwe jaar willen overbrengen aan het bestuur zijn van harte welkom van 15.00-17.00 uur. iEUSDEN - De hoboïst Han Vries en de pianist Rudolf sen zullen op donderdag 7 uari 1988 een concert ge- i in de Dorpskerk in Leus- i-Zuid. Het optreden maakt 1 uit van de serie kamer- ziekconcerten die jaarlijks >r de Stichting Valleicon- ten in Leusden en Bame- d wordt georganiseerd. an de Vries werd in 1941 in Den g geboren. Hij studeerde aan Koninklijk Conservatorium al- r bij Jaap Stotijn, en was tevens Het programma begint met een STOUTENBURG - De win terwandeling, die KPO en ABTB afgelopen zondag nabij kasteel Stoutenburg hielden, bleek een succes te zijn. De zondag bleek, na twee kerstdagen, een gelegenheid bij uitstek voor een dergelijke wan deling. Ruim negentig wandelaars, van jong tot oud, kwamen zon dag naar Kasteel Stoutenburg. Van daaruit was een prachtige wandeling uitgezet in de om geving. Er waren twee routes, een van ruiim een uur en een kortere van ongeveer een half uur. IMERSFOORT - Binnenkort rt een Unieke Vakopleiding, in lke vorm er tot op heden geen namelijk de Stichting Vak leiding voor Afbouw Bedrij- de S.V.A.B. Het unieke be rust daarin, dat het S.V.A.B. op leid in de zeer korte tijd van drie maanden, van leek tot vakman. Buiten de praktische opleiding, vier dagen per week, wordt ook één dag theorie gegeven, zoda- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Elndredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr. voor hel donderdagnummer tol uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) boisf Han de Vries. openstelling besloten, omdat 30 december midden in een week valt, en op 4 januari pas de werk zaamheden beginnen die 's winters m het museum plaatsvinden. In voorgaande jaren bleek dat het museum juist gedurende die extra dagen duizenden bezoekers trekt. Het aantal mensen er dit seizoen een bezoek bracht, is de negentig duizend gepasseerd. Misschien i kan dit jaar de honderdduizendste bezoeker welkom worden gehe- 1 ten. Wie deze eer te beurt valt, 1 krijgt een rondvlucht m een Har vard aangeboden. Dit tweeper soons lesvliegtuig is gestationeerd op het vliegveld Gilze-Rijen. SNIJDERSHAL Op 4 januari begint een projekt, I dat de Snijdershal van het museum een totaal ander aanzien zal geven. Dit houdt verband met het 75-jange bestaan van de Koninklijke Lucht macht, op 1 juli volgend jaar. Zijne Koninklijke Hoogheid prins Bern- hard zal het museumseizoen 1988 op 31 maart openen. Vanaf die da- i turn zal de replica van de Fokker D-XXI die momenteel in aanbouw is, er worden tentoongesteld. leerling aan de Academie van Beel dende Kunsten. Hij sloot zijn studie in 1962 af bij Haakon Stotijn in Am sterdam, waarbij hem een aantal onderscheidingen en de Prix d'Ex- cellence werden toegekend. In 1964 werd Han de Vries aan gesteld als leraar aan het Amster dams Muzieklyceum (nu Sweelinck Conservatorium). In dat zelfde jaar werd hij benoemd tot eerste ho- boist van het Concertgebouwor kest; een functie die hij zeven jaar heeft bekleed. Hij heeft onder meer deel uitgemaakt van het Ne derlandse Kamerorkest, het Ne derlandse Blazersensemble en Danzi Kwintet. Thans legt hij zich naast zijn vele concertreizen toe op het vmden van nieuw repertoire voor zijn instrument. Een aantal componisten, onder wie Hendrik Andriessen, Peter Schat en Bruno Maderna hebben werken voor hem geschreven. Rudolf Jansen werd geboren in Arnhem. Hij studeerde bij Nerry Wagenaar (piano) en Felix de No bel (begeleiding) aan het Amster dams Conservatorium, waaraan hij thans als docent is verbonden. In 1966 behaalde hij de Prix d'Excel- lence. Rudolf Jansen concerteert regelmatig als solist en speelde als zodanig met verscheidene Neder landse orkesten, maar geniet voor namelijk bekendheid als kamer muziekspeler en begeleider. Hij is opgetreden met kunstenaars van internationale reputatie, zoals Elly Ameling, Birgit Finnila en Jean- Pierre Rampal. Sinds enkele jaren is hij vooral in het buitenland, bij voorbeeld in de Verenigde Staten van Noord-Amerika, een veel ge vraagd docent in master-classes. ISDEN - In 'De Geut' wordt nieuwe jaar ondermeer in- lid met een optreden van jroep 'Frank Hebly and his kets'. Zij treden zaterdag 2 lari op met het repertoire, waarmee zij al eerder succes hadden in het Leusdense jon gerencentrum. De band speelt voornamelijk nummers uit het zogenaamde 'Top-40' repertoire. Nummers van Sade, Simply Red en Nena zijn door J de band bewerkt. Een eerder op- treden van de band m 'De Geut' was aanleiding om de groep opnieuw te vragen. De avond begmt om 21.00 uur en de entree is vier gulden. Het optreden van Frank Hebly I and his Rockets is niet de eerste activiteit van het jongerencentrum in het meuwe jaar. Op nieuwjaars dag is 'De Geut' vanaf 16.00 uur I geopend. Aan de bar zullen dan behalve de gebruikelijke drankjes i ook hapjes verkrijgbaar zijn. Hei I jongerencentrum sluit die avond i om 1.00 uur. SOESTERBERG - Hoewel het seizoen van het Militaire Luchtvaart Museum, gehuisvest op het Kamp van Zeist in Soesterberg, officieel eindigt op 30 december, is het ook dit jaar voor het publiek enige dagen langer open. Op donder dag 31 december is het museum toegankelijk van 10.00 tot 16.00 uur, en op zaterdag 2 en zondag 3 januari van 13.00 tot 17.00 uur. Op beide kerstdagen en op Nieuwjaarsdag is het gesloten. De toegang is gratis. De expositie 'Airborne' van Ma rijke Boomsma en Frieda van Voorst die er momenteel wordt ge houden, is dus ook langer te be zichtigen. HONDERDDUIZENDSTE De directie heeft tot langere Pianist Rudolf Jansen. sonate voor hobo en orkest van Julius Röntgen. Rudolf Jansen speelt daarna „Images, deuxieme séne" van Claude Debussy en het programma voor de pauze wordt afgesloten met „Drie volksliederen uit het Comitaat Csik" van Béla Bar- tok. Na de pauze „Drei Romanzen" voor hobo en piano opus 94 van Robert Schumann, „Obsession' voor piano solo van Shinohara en „Zwei Fantasiestucke" opus 2 voor hobo en piano van Carl Nielsen. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten worden 12,50, of 10,- voor houders van een pas-65 of CJP-pas, vanaf 19.30 uur aan de zaal verkocht. Jongeren tot 18 jaar heb ben gratis toegang. De regen van zondagmor gen bleek geen beletsel te vor men; men hield er met het schoeisel gewoon rekening mee. Na de wandeling wachtte de deelnemers m de tuin van het kasteel een kop erwten soep. Na het daarmee gepaard gaande gezellig samenzijn keerde men huiswaarts. LEUSDEN - Met veel aandacht kijken op kerstavond kinderen naar het videoscherm in De Woelige Hoek'. Daar werd die dag een tekenfilmfestival georganiseerd. De organisatoren konden verheugd constateren, dat ze met dit initiatief in de roos hadden geschoten. Veel jeugdige Leusdenaren bleken tenmmste zeer gecharmeerd van de video-beelden Mensen die bij nader inzien toch geen zin hebben om zelf te bakken en die meteen de kas van een I sportvereniging willen spekken. kunnen op telefoonnummer 942553 hun bestelling kwijt. De oliebollen, die woensdag in de schuur van Groot Krakhorst ge- j bakken worden, worden op die I dag en uiterlijk op donderdag (ou dejaarsdag) thuis bezorgd. LEUSDEN - De Leusder zwem- en waterpolovereniging De Haaien heeft ook dit jaax weer haar tradi tionele oliebollenaktie gehou den. Hoewel de aktie al officieel 1 ten einde is, bestaat dezer dagen nog steeds de mogelijkheid om bestellingen te plaatsen. Het huidige aanzien van de Snijdershal van het Militaire Luchtvaart Museum. Links staat de Farman uit 1913, en rechts is een Havilland Dominie uit 1934 te zien. Na 4 januan ondergaat deze hal een grondige verandering in verband met het 75-jange bestaan van de Komnkhjke Luchtmacht.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3