De Loysder Hoek' ijzersterke vinnaar schoolkorfbaltoernooi O* O* Aanmoediging voor Sandra van Wegen e Boys via penalties ings De Vrije Vogels scord aantal deelnemers op Antilopen evenement: Haaien sluiten 1987 af: LEUSDEN- De jongste editie van het 'Antilopen'-school- orfbal- ternooi heeft een verrassende winnaar opgeleverd. Kin- erland, dat vorig jaar nog met twee hoofdprijzen ging rijken, werd onttroond door het achttal van De Loysder oek. In de finale bleven de Leusdense basisscholieren De olm 2 met duidelijke cijfers de baas: 4-1. De Loysder Hoek, dat in de B-klasse ook al zilver haalde, ertegenwoordigt Leusden bij de provinciale sachoolkorf- alkampioenschappen, die vermoedelijk ergens in juni illen worden gehouden. oensdag 23 december was de basisscholieren van Leus- èn voor korfbalvereniging An- en een belangrijke dag. Toen namelijk het schoorkorfbal- 1001 weer op de kalender, een lement dat zich in de loop der in een groeiende belangstel- mocht verheugen. Dit jaar even niet minder dan 420 deel- ers, verdeeld over 42 teams uit den en Achterveld, in en dat kende een evenaring van het rd uit het topjaar 1986. ider de bezielende leiding van rote animator van dit toernooi, Dirks, kon 's morgens om over negen het startsein voor ichoolkorfbaltoernooi worden iven. En nadat Antilopen voor- Ad Knook de deelnemers be- digend had toegesproken, en vijftien teams uit de B-klas- >estaande uit leerlingen uit de en zesde groep van het ba sisonderwijs) met elkaar in de slag. De teams uit de B-klasse waren mgedeeld in twee poules, en na een halve competitie werden per poule de nummers eén en twee bekend, die in de grote en kleme finale onderling moesten zien uit te maken wie er zich kampioen van Leusden mocht noemen en wie er twee, drie en vier zouden worden. In de grote finale stonden de teams van De Hobbit B3 en De Loysder Hoek B1 tegenover elkaar. De Hobbit speelde erg sterk en op de 4-1 zege van de ploeg uit Groen houten viel dan ook weinig af te dingen. De kleme finale werd een onder onsje tussen twee ploegen van 't Ronde. De BI en de B2 van die school kwamen voor de verdeling van de plaatsen dne en vier in aan merking. De tweede garde leek zich neer te leggen bij de suppre- matie van het eerste, waardoor de Honderden kinderen bevolkten vorige week woensdag De Korf tijdens bet schoolkorfbaltoernooi van Antilopen. BI zich, na 3-0 winst, een plaatsje op het ereschavot veroverde. OPWARMER Het toernooigedeelte dat in de ochtenduren werd afgewerkt, bleek een pnrna opwarmer voor het A-toernooi dat 's middags op het programma stond. Om kwart over twaalf stortten niet minder dan zevenentwintig teams (een record aantal) zich in de strijd, met als inzet het kampioenschap van Leusden, een titel die tevens recht geeft op uitzending naar het provinciale schoolkorfbaltoernooi. In de inmiddels volgestroomde t Korf, moesten de afgevaardigden van de basisscholen uit Leusden en Achterveld zich via de poules een plaatsje in de eindronden zien te verwerven. Na een middag korf bal, waarin sommige ploegen dui delijk blijk gaven aanleg te bezitten voor deze tak van sport, overleef den de Al van De Loysder Hoek en de A2 van De Holm alle voorselec ties met glans. De Loysder Hoek had tegen de Al van 't Ronde, via 4-0 winst, al ondubbelzinnihg aan gegeven tot de grootste favorieten te behoren, en het mocht dan ook geen verbazing wekken dat het tweede team van De Holm evenmin bij machte was deze ploeg te stop pen. In de grote finale werd het uiteindelijk 4-1 vóór de Loysder Hoek, die daarmee de titel van Kin derland, de kampioen van vorig jaar. overnam. De strijd om de derde en vierde plaats in deze klasse leverde een minder duidelijke winnaar op. Een vroege goal bleek hier al beslis send. Hoewel de A4 van De Hobbit furieus de vijandelijke korf onder vuur nam, bleef 't Ronde Al over eind. De overwinnaar maakte daar mee het succes voor de school compleet. Met twee derde en een vierde prijs mag 't Ronde zich on getwijfeld de sterkste school op korfbalgebied noemen. De Loys der Hoek deed daar trouwens maar wemig voor onder. Welis waar stond die school maar twee keer op het ereschavot, maar daar zaten één titel en een tweede plaats bij. De Hobbit kan met een eerste en een vierde plaats eveneens op een alleszins geslaagd toernooi te rugzien. Grote afwezige bij de laat ste acht was natuurlijk de kam pioen van vorig jaar. Kinderland, dat vong jaar met twee prijzen nog een stevige greep in de prijzenkast had gedaan, kwam nu met eens tot de eindronden. De ploegen waren minder pro- duktief dan vorig jaar het geval was, al schrijven sommige insiders dat toe aan het feit dat er beter De spanning is van de gezichten van de medespelers af te lezen, als een deelnemertje aan het schoolkorfbaltoernooi op de korf mikt. verdedigd werd dan eerdere jaren het geval was geweest. In totaal vonden 172 treffers genade in de ogen van de scheidsrechters, te gen 214 in 1986. 45 Antilopen-leden stonden de organisatie op alle fronten bij, om het toernooi in goede banen te lei den. Vooral de jeugdleden deden hierbij in positief opzicht van zich spreken. Eindstand B-klasse 1. De Hobbit B3 2. De Loysder Hoek BI 3. 't Ronde BI 4 't Ronde B2 A-klasse 1 De Loysder Hoek Al 2. De Holm A2 3. 't Ronde Al 4. De Hobbit A4 ens Kerstzaalvoetbaltoernooi van De Meent: IDEN- Het Kerstzaalvoetbal- looi van De Meent, dat twee- erstdag in de sportzaal in nhouten werd gehouden, is het team van De Boys ge ien. In de finale bleven De na strafschoppen, De Vrije ils de baas. Bij het verstrij- ran de normale speeltijd was (og 2-2. Meent eiste de derde plaats tadat de kleine finale met de Boom in 3-3 was geëin- nam De Meent de penalties legenstelling tot andere jaren, ;n de krachtsverschillen tij de jongste editie van het zaalvoetbaltoernooi van De tt erg klein, hetgeen ook m de s tot uitdrukking kwam. Na- te Boys in de poule al gelijk jespeeld tegen De Vrije Vo- 1-1), bleef de eindstrijd tussen ams m reguliere speeltijd ook slist: 2-2. Bij het nemen van de choppen hadden De Boys, izend finalist met Pasen, de ven het beste onder controle. :hreven het toernooi op hun ar ook de strijd om de derde srde plaats leverde een aan- elijke wedstnjd op. Het team te Meent, dat m de poule on- gen bleef en nog nimmer zo'n toernooi speelde, hield het terde team van Van de Boom eindstrijd om het brons na g minuten op 3-3. Bij het ne- van de strafschoppen bleek msploeg' zelfs koeler dan de stander, waardoor De Meent lenk Post de enveloppe met d. als bestemd voor de derde van het klassement, in ontvangst nemen. Er hadden zich voor het toernooi acht teams aangemeld, die via een halve competitie voor de eindron de moesten zien te plaatsen. Uitein delijke kwamen De Boys en De Vrije Vogels als de finalisten bo vendrijven, waarna het in grote ge tale opgekomen publiek een aan trekkelijke eindstrijd kreeg voor geschoteld, dat door De Boys werd gewonnen. Het apentiefje, in de vorm van de kleme finale tussen De Meent en Van de Boom, had het pubhek al opgewarmd. Debutant Van Deuveren moest ervaren dat het zaalvoetbaltoer nooi van De Meent in de regel kwalitatief goed bezet is. De Amersfoorters eindigden op een troosteloze laatste plaats, zodat de ploeg bij een volgende gelegen heid weet waar het aan toe is. Op het laatste moment liet de afvaardi ging van de luchtmacht het afwe ten. Daarom moest te elfder ure nnaar een vervanger worden uitge zien, die m de vorm van een jeug dig Roda-team werd gevonden. Team Bos bleek allerminst een 'miskleun'. De debutanten sleepten een verdienstelijke vijfde plaats uit het vuur, waardoor Henk Post bij een volgend toernooi moeilijk om deze mannen heen zal kunnen. Rondmt tegenvallend waren de prestaties van Cees Leyenaar en consorten. De Roda-delegatie, be ter bekend als De Mos. had be paald een reputatie hoog te hou den. De kerstkalkoen lag de spe lers blijkbaar nog zwaar op de maag. In de poule eindigde De Mos zelfs op een laatste plaats en in het totaalklassement kwam men met verder dan een zevende en voor laatste plek Henk Post, uitbater van De Meent en organisator van dit toer nooi, noemde het evenement na afloop geslaagd. De gehele dag was er veel publieke belangstel ling, zodat er zowel in sportief-, als in commerciëel opzicht van een succes gesproken kon worden. LEUSDEN - De Leusdense Zwem- en Poloclub De Haaien heeft het jaar afgesloten met een huldiging van de beste zwemmers en zwemsters van dit jaar plus een stel uitste kende clubrecords, gedurende de jaarlijkse sprint- en re- cordwedstrijd. "Zwemster van het jaar" werd Annelieke Jacobs die teza men met de dames Van Dijk, Sybrandy en Van Doornik tevens het clubrecord op de 4 x 50 meter vrije slag estafette en de 5 x 50 meter vrije slag estafette (onder toevoeging van Annechien Helsdingen) op haar naam bracht: resp. 2.00.5 en 2.32.9. De titel 'Zwemmer van het Jaar' kwam voor de derde ach tereenvolgende keer bij Cherster Marsman terecht die daardoor de daaraan verbonden wisselbeker in bezit mag houden. De eveneens jaarlijks uit te reiken 'Aanmoedigingsprijs' belandde dit jaar in de handen van Sandra van Wegen. dat een persoonlijk record voor Marsman op vrijwel iedere afstand direkt ook een Haaien-clubrecord betekent Zo bracht hij de tijd op de 50 meter vrij omlaag van 25.5 naar 25.1 seconde en moest ook zijn vong jaar gevestigde clubre cord op de 400 meter vnj slag eraan geloven: van 4 14.2 naar 4 minuten en 18 seconden precies. Bij de jongens onder de 16 jaar is er een groep van 5 Haaienzwem- mers die zich met enige regelmaat Deze Leusdense zwemster is het achter ons liggende jaar bijzonder succesvol geweest. Op vrijwel ie der nummer heeft ze grote voor uitgang geboekt, een vooruitgang die mede gebaseerd is op 4 inten sieve trainingen per week en dat terwijl de Kinderland-scholiere dit jaar pas 10 is geworden Binnen de veremging deelt ze, met uitzonde ring van de schoolslag, in haar lee- tijdscategorie de lakens uit Dat bleek nog eens tijdens de in Hoogland gehouden sprintkam pioenschappen. Daar bracht ze de over vier verschillende slagen uit gevochten sprinttitel moeiteloos op haar naam. Fenomeen Zowel de sprint- als de record wedstrijden werden echter gedo mineerd door opnieuw Chester Marsman. Hij slaagde erin maar liefst vier clubrecords naar de ver getelheid te zwemmen Het feno meen Marsman liet zich voor de verandering eens flink gelden op de langere afstanden. Zo stelde hij zijn eigen, van vong jaar date rende clubrecord op de 800 meter vrije slag scherper (ven 9.08.4 naar 8.54.2) en nam hij het uit 1981 date rende record op de 1500 meter vnje slag over van Ron Baars: 16.59.0 (was 17.19.4). Het gevolg is Annelieke Jacobs...zwemster van het jaar 1987. Chester Marsman...zwemmer van het jaar 1987. in de kijker weet te zwemmen. Tij dens de nu afgesloten recordwed- stnjden waren ze met name in es tafette verband succesvol. Peter Toes, Rob van Wegen, Karei v.d Pijpekamp, Maco Woerdman en Tjiwolt Wierda namen om te beginnen het uit 1981 daterende record op de 5 x 50 meter vnj slag over, 2.17.8. Vervolgens waren Van Wegen, Toes, Woerdman en Van de Pijpenkamp succesvol op de 4 x 100 meter wissel: 4.33.5, een verbetenng van hun uit november daterende clubrecord met ruim 5 seconden. Tenslotte zag de op stelling Van Wegen, Toes, Wierda, Van de Pijpekamp hu re cordpoging op de 4 x 50 meter vrije slag beloond met een scherpe 1.50.0. Concurrentie Bij de groep jongens onder 12 jaar zijn het vooral Jan Willem van Dijk en Rogier Tolboom die in een on derlinge concurrentiestrijd zijn gewikkeld. Tot op heden was Van Dijk de meest succesvolle maar nu was het vooral Rogier Tolboom die de aandacht op zich vestigde met een schitterende 2.27.3 op de 200 meter vnje slag. De prestatie betekende een nieuw clubrecord dat tot op dat moment, met 2.38.1, in handen was van Jan Willem van Dijk, die zelf de 200 meter rugslag aangreep voor de verbetering van een clubrecord. De tijd, die al op zijn naam stond, ging van 2.54 1 omlaag naar 2.52.2. Tenslotte mag het nieuwe clubre cord van Simone Sybrandy. dat zij op de 50 meter vrije slag voor meisjes onder de 14 jaar. overnam van Annelieke Jacobs: 29 secon den en zestiende (was 30 rond), niet onvermeld blijven. Wegen.aanmoedi- ACHTERVELD - In de kantine van het Kerstenssportpark werd de derde ronde gespeeld Vein het S.V.A. kaarttoernooi. Er waren deze avond weer mooie prijzen te winnen, die geheel waren aangepast op de komende Kerstdagen. Er wa ren deze avond 20 schutjas- sers en 24 klaverjassers. Het was een gezellige avond, waann sportief werd gespeeld. Om ongeveer 23.30 uur konden de organisatoren mevrouw B van Bekkum-van Ruitenbeek en P. Smink de pnjzen uitreiken. De prijswinnaars van deze avond waren Klaverjassen aantal punten 1 H. Voskuilen 5287 2.J. vanRossum5111 3. mevr Pnnsen 5028 4 C v.d Pol 4914 5 H van Middelaar 4854 6 R de Vette 4828 7. mevr van Middelaar 4788 8. T. Blankenstein 4729 9 mevr. A. Kok 4673 10. Wuf Tolboom 4587 11. mevr v.d Kooi) 4559 12. Alie Tolboom 4483 13 mevr. vaiiRossum 4471 14. G. Boersen 4464 15 mevr. T. Boersen 4458 16 H.de Vette 4451 De poedelprijs was voor G.v d. Bedum met 3411 punten Schutjassen 1. P. Smink 95 2. mevr. Hilhorst 94 3. mevr. van Burgsteden 93 3. A. de Ridder 93 5. Th. Wijntjes 89 6. C de Vette 88 7. mevr. I Kok 86 8. Fr. Pnnsen 86 9. C. Voorburg 85 10. mevr. Voorburg 82 10. G. van Burgsteden 82 12. mevr. Smink 81 13. W. Houtveen 78 14. mevr. de Ridder 76 De poedelprijs was voor J. Prinsen met 50 punten, de stand na dne ronden is. Klaverjassen 1 mevr Prinsen 14858 2. H. Voskuilen 14488 3. J. van Rossum 14338 4 T. Blankenstein 14276 5. G. v.d. Bedum 13911 Schutjassen 1. Th. Wijntjes 281 2. Fr Pnnsen 258 3. mevr. I Kok 256 4. J v.d. Heuvel 252 5. mevr. Smink 250 De volgende ronde zaJ worden gespeeld op maandag 18 januari LEUSDEN- Tweede kerstdag vormde sporthal De Kort het decor voor het famüietoemooi van korfbalvereniging Antilopen Getuige de foto was er flinke belangstelhng voor het evenement en meenden nogal wat leden en andere bij de veremging betrokken mensen er goed aan te doen de spijsvertering te bevorderen, door het luie lijf uit de t v -stoel te hijsen, om een paar uurtjes te gaan korfballen. Naar verluidt moet het m De Korf een uifermaie gezellige dag geworden zijn, waarbij het verloren lichaamsgewicht aan de bar en later aan de kerstdis weer ruimschoots werd crnednemaalrt

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7