Vertrouwen tijdens feestdagen korfbal vcxirstid Bowlers begraven strijdbijl Sportief 1987 Onderlinge wedstrijden rijvereniging Nimmerdor I leis—er krant Kennismakingsdag Nieuw Hagenauwe Klassementen Bowlinguurtje praktisch ongewijzigd Antilopen terugblik vervolg van pagina 17 LEUSDEN- De competitieleider bij de korfballers lijkt zich aan feestdagen niet zoveel gelegen te laten liggen. Waar andere competities in de dagen rond de jaarwisseling voor een aantal weken zijn stilgelegd, gaan de .korfballers ge woon door. Oliebollen of niet, zaterdag 2 januari treden de ploegen uit de.eerste klasse D van het district Midden-Ne derland weer in het strijdperk. Het Leusdense Antilopen is één van die ploegen, die zaterdagmiddag aan de bak moeten. Op papier krijgt de formatie van Kees van Buren te maken met een tegenstan der die het de Leusdenaren niet erg lastig kan maken, maar na het blamerende optreden tegen hekkesluiter MIK, twee weken geleden in De Korf, lijkt niets op voor hand meer zeker. Het mag in ieder geval duidelijk zijn, dat de Leusdenaren zich tij dens de jaarwisseling niet aan al te grote uitspattingen te buiten kun nen gaan. Zaterdag 2 januari moet men immers weer fit aan de start verschijnen, want Antilopen kan zich in dit stadium van de competi tie voorlopig geen fouten meer permitteren. De Buiiungparkbewo- ners, die nog steeds de hoop koes teren in de eerste klasse een rol van betekenis te zullen gaan spe len, hebben na vijf wedstrijden drie verliespunten meer dan de De Vin ken, die in vier ontmoetingen scha devrij bleven. Zaterdag reist Antilopen af naar Nieuwegein, waar Fiducia als spar ringpartner zal figureren. De ploeg uit Nieuwegein verkeert in een weinig rooskleurige positie en zit met drie punten uit vijf wedstrijden duidelijk in de gevarenzone. Maar op de voorlaatste positie in het klassement heeft Fiducia gezel schap van niet minder dan nog twee ploegen, zodat de situatie ook weer niet helemaal uitzichtsloos is. Eén gewonnen wedstrijd kan de Nieuwegeiners al weer m de sub top van de ranglijst terugbrengen. Dat zal de tegenstander van An tilopen zich dan ook terdege reali seren, zodat de Leusdenaren er van uit kunnen gaan, dat men de zege met in de schoot geworpen zal krijgen. Een kat in het nauw kan nog altijd gekke sprongen maken, zeker als er daanj ook nog op de steun van het thuispubliek gere kend kan worden. Toch zullen de kansen van Antilopen voorzichtig het hoogst worden aangeslagen en bij winst weten de Leusdenaren zich immer nog kansnjk voor een goede eindklassering. TWEEDELING Het klassement in de eerste klas se D vertoont na vijf ronden een opmerkelijke tweedeling. De Vin ken (acht uit vier). Thor (zeven uit vier), Sparta (N.) (zeven uit vijf) en Antilopen (zeven uit vijf) liggen nog erg dicht bij elkaar, maar hebben zich gezamehjk al afgescheiden van de rest van het veld. Onderin is het eveneens dringen geblazen voor OWO, Kameo en Fiducia (al len drie uit vijf) en hekkesluiter MIK (nul uit vijf). Theoretisch is het echter goed denkbaar dat in die situatie na zaterdag het één en an der zal veranderen. MIK lijkt ook na zaterdag puntloos te zullen blij- seizoen richten op consolidatie van een plaats in de eerste klasse. De meeste aandacht zal zaterdag echter uitgaan naar de topper tus sen Sparta (N.) en Thor. De Sparta nen hebben zich min of meer ge ruisloos in de top-dne genesteld en mogen zaterdag voor eigen publ- kiek in Nijkerk laten zien of dat al of met terecht is: Hoe het dubbeltje ook valt, Antilopen kan van deze tweestrijd profiteren, door in het klasasement één of meer plaatsen wmst te boeken. Maar dan moeten de Leusdenaren zich wel van Fidu cia ontdoen. Of dat zal lukken, lijkt een kwestie van vertrouwen. Programma eerste klasse D Fiducia - Antilopen Sparta (N.) - Thor Kameo - OWO MIK - De Vinken Stand eerste klasse D 1. De Vinken 4-8 2 Thor 4-7 3. Sparta (N.) 5-7 4 Antilopen 5-7 5 OWO 5-3 6 Kameo 5-3 7. Fiducia 5-3 8 MIK 5-0 LEUSDEN - In de competities van het Bowlinguurtje lijken de toppers in de diverse klassen de strijdbijl tijdens de feestdagen even te hebben begraven. Behoudens de tweede klasse, bleven de posities aan de kop van de klassementen na deze week ongewijzigd. In de tweede klasse bereidde Dynphie Stuart een machtsoverna me voor. Mede dankzij het feit dat Rie de Ridder met in blakende vorm stak, slaagde de poging van Stuart, die met 13Vz punt het klasse ment van de tweede penode aan voert. Rie de Ridder werd terug verwezen naar een tweede plaats, met twaalf punten. Jo de Wild (8 punten) is derde. De hoogste game kwam op naam van Willy van de Lagemaat met 154 pins. In de hoofdklasse bleef de situa tie nagenoeg ongewijzigd. Sylvia van de Kolk blijft hier de dienst uitmaken, hoewel ze op de hielen wordt gezeten door Margriet van Kalsbeek en Jan de Ridder. De achtervolgers, van wie Van Kals beek tekende voor een fraaie game van 200 pms. staan met tien punten twee punten achter op de lijstaanvoerder. In de eerste klasse slaagde Wil- ma Elsinger er niet in koploper Ali Bontje in het nauw te drijven. Na een hoogste game van 153 pins, houdt de koploper nog steeds an derhalve punt over op haar naaste belager. Miep van Kampen blijft, met dne punten achterstand op Bontje, kansrijk. In de derde klasse delen Evert Zijlstra en Henny Holthuis de la kens uit, terwijl Annie Holsbeeke in de vierde klasse een half puntje overhoudt op Joke Los In de vijfde klasse voert Neel Warner het ge zelschap aan, gevolgd door Gré van Balen STANDEN HOOFDKLASSE 1. Silvia v.d Kolk 1639, 12; 2. Margriet v. Kalsbeek 1622,10; 3 Jan de Ridder 1575, 10 Hoogste game. Margriet v Kalsbeek 200. IE KLASSE 1. Ah Bontje 1490, 13; 2. Wilma Elsinger LEUSDEN- De Leusdense pony club en rijvereniging Nieuw Ha genauwe start het nieuwe jaar met een open dag. Zondagmiddag 3 januari (van 14.00 - 16.00 uur), staan de poorten van manege Het Centrum, aan de Asschatterweg 201, wagenwijd open voor kinde ren (en him ouders), om met de paardensport kennis te maken. Belangstellenden worden die middag van harte uitgeno digd om eens op een pony of paard te klimmen en te erva ren hoe de wereld er vanuit het zadei uuziei. udcunaasi zuiien er, onder deskundige leiding, enige demonstratielessen ver zorgd worden, die de bezoe ker een indruk moeten geven hoe er bij Nieuw Hagenauwe gewerkt wordt. Uiteraard zul len er ook mensen aanwezig zijn, die klaar staan om even tuele vragen op hippisch ge bied te beantwoorden, De kennismakingsdag be gint 's middags om twee uur en duurt tot een uurtje of vier. Voor de bezoeker zijn er aan de middag geen kosten ver bonden. 1368, 11 l/z\ 3. Miep v Kampen 1334, 1U. Hoogste game* Ali Bontje 153. 2E KLASSE 1 Dymphie Stuart 1273, 13'/2; 2. Rie de Ridder 1249, 12. 3 Jo de Wild 1272, 8 Hoogste game Willy v.d. Lagemaat 154. 3E KLASSE 1. Evert Zijlstra 1098, 12; 2. Henny Holt huis 973, 10; 3. Marjan de Haan 1033,9; 4 Gré v.d Wel 980, 9 Hoogste game- Sonja v Alewijn. 4E KLASSE 1 Annie Holsbeeke 1172, 13, 2 Joke Los 1103, 12'/2, 3. Annemiek Horst 929, 10 Hoogste game: Annie Holsbeeke 144 5E KLASSE 1 Neel Warner 986, 11; 2. Gré v Balen 913, 9 Va, 3 Bep Hassink 987, 8 4 Ben Bosman 759. 8. LEUSDEN- De rijvereniging en ponyclub Nimmerdor opent het nieuwe jaar met onderlinge wed strijden. Op zaterdag 2 januari treden de leden van de ruiterclub in het Nimmerdorcentrum aan de Kerkweg tegen elkaar in het strijdperk. In totaal zijn er in vijf categoneén prijzen te verdienen. De berijders van pony's leggen een dressuur - proef en een sprirtgparcours af. Hetzelfde geldt voor de berijders van de paarden. Tot slot is er het onderdeel men nen. De aangespannen combina ties leggen een kegelparcours af. De in sportkringen felbegeen Jaro van Rootselaar-bokaal, zo& die elk jaar door de Sportstichtn wordt uitgereikt aan deze of gei die zich naar de mening van Stichting op sportgebied heeft c derscheiden. De gelukkige m zich rustig Sportman (-vrouw, club) van het Jaar noemen. Uiteraard is er die dag ook gele genheid om elkaar de beste wen sen te doen toekomen. Dat gaat speciaal op voor de mensen die op nieuwjaarsdag de receptie van Nimmerdor niet hebben bezocht. De officiéle nieuwjaarsbijeen komst vindt plaats in het Nimmer dorcentrum, van 11.00 tot 13.00 uur. SENIOREN Fiducia 1 - Antilopen 1 15 ROG 2 - Antilopen 2 14 Antilopen 3 - OWO 2 20 Antilopen 4 - Exakwa 3 19 Antilopen 5 - Huizen 2 18 Ermelo 2 - Antilopen 6 14 Antilopen 8 - Activitas 3 22 JUNIOREN Fiducia J1 - Antilopen J1 14 ASPIRANTEN TZ A1 - Antilopen A1 11 Uiutas A2 - Antilopen A2 ODIK A2 - Antilopen A3 Antilopen B1 - SKF B1 11 Antilopen Cl - DalloCl 11 Antilopen Dl - Spirit D4 1' Antilopen D2 - Unitas D1 l PUPILLEN Spint PI - Antilopen PI 1 Antilopen 01 - ODIK 01 1 Spuit R2 - Antilopen R2 1 ven, omdat de Amsterdammers koloper De Vinken op bezoek krij gen. Het moet al erg gek lopen, willen de Vinkeveners daar strui kelen. Anders ligt het bij Kameo - OWO. De winnaar van dat duel kan voorlopig opgelucht ademha lenen en zich voor de rest van het DONDERDAG 31 DECEMBER 1987 Simone Meulman toonde ook in 1987 aan als ruiter over meer dan gemiddelde aanleg te beschikken. De Europees kampioene van 1986, deed ook dit jaar van zich spreken. De kittige Achterveldse won m oktober, tijdens een spnnconcours in Bameveld, het Gouden Ei Fotograaf Hans Verhorst bracht treffend in beeld hoe het met het fietscrossen in leusden gesteld was in 1987. Sportmedewerker Gerard Trebert legde zijn oor te luisteren en concludeerde dat De Heuvelcrossers ten dode opgeschreven waren. Een tneste gevolgtrekking. Ie allure. De verrassing was dan ook groot, toen de LEOS-dames de eerste prijs m de wacht sleepten. Met een aantal speelsters in de ge lederen, die later het eerste zouden komen versterken, tekende zich het succes in de competitie zich eigenlijk toen al af. Het absolute hoogtepunt van 1987 was dit keer echter voorbe houden aan de biljarters van BV'75. John Kramer, Jos van de Kooy en invaller Math Boelen sleepten op de nationale titelstrijd in Amers foort, in de spelsoort driebanden- klein, het Nederlands kampioen schap uit het vuur. De Leusdenaren hadden voordien zelfs de eindstrijd nog nooit gehaald, zodat van een dubbel succes gesproken kon worden. Met 6-0 winst op De Kaper uit Den Helder, sloten de Leusde naren de finale af. Later in het jaar deed nog een biljarter van zich spreken. De Leusdense Christian Verbeek pakte de gewestelijke biljarttitel m de vijfde klasse libre. De dertigste Tour de Junior in Achterveld werd weer een groot succes.De komst van de Nieuwe lingen naar het kerkdorp blies de jubilerende ronde duidelijk meuw leven in. Na een sensationele ont knoping, pakte Henk van der Ziel op de slotdag het geel. Hij reed de verrassend sterk debuterende Mark Armstrong professioneel uit het geel. In september begonnen de com petities weer te draaien. In de drukke beginperiode lanceerde LHV een tophandbaltoernooi m De Korf, waar de eredivisieverenigin gen Hermes. Attila en Swift/Arn- hem acte de presence gaven. De publieke belangstelling viel echter wat tegen. De Batavustoertocht werd weer een succes. Grote man achter de In de categorie 'fraaie persfoto's' neemt deze een wel zeer bijzondere positie m: een van de deelnemers aan k s Nederlands Kampioenschap roJstoeJtenrus die in september bij de LTV Leusden werden gehouden, ze. geconcentreerd in actie. schermen Mart Meeuwsen kon na afloop van de tiende editie tevre den vaststellen, dat het evenement nog steeds in een behoefte voor ziet. Een dieptepunt in 1987 was on getwijfeld de constatering van het feit dat de fietscrossverenigmg 'De Heuvelcrossers' ter ziele was. De eens zo bloeiende club, wordt de zer dagen officieel ten grave ge dragen. We blijven een beetje in het dal. Zo slaagde Antilopen er bijvoor beeld met in zich op landelijk ni veau re handhaven. De korfballers duikelden in de zaal uit de Over- gangsklase terug naar het District Op het veld maakten de Leusdena ren overigens wel de sprong naar landelijk niveau. We eindigen met wat opvallende verschuivingen aan het trainers- front. Het nieuwe seizoen werd in geluid met het vertrek van Joop van de Willik (LHV) en Meindert Vluot (Roda zo.). Vlugt trok zelf de kic weer aan en leidde zijn forma; vanuit de achterhoede naar t hoge klassering in de tussensta:r van het klassement van de een 9 klasse. De Roda-zaterdag we 1 onlangs geconfronteerd met aankondiging van Wim van d L Linden, dat hij na dit seizoen re 1 meer als trainer voor Roda zal oj1 treden, waarmee een tijdperk i een jaar ten emde kwam. Het bowlen was ook in 1987 een zeer populair tijdverdrijf.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 18