'De Heelkom' in Achterveld binnenkort volledig in gebruik mwWÊÈÈÊi lensden hraw; Boekje verschenen over Algemene begraafplaats [LEUSDEN Nieuwjaar- receptie gemeente Leusden Oud papier actie DWS Presentatie voorjaarsprogramma op open dag 10 janauri: Latent Talent kcmt met veel nieuwe cursussen Corry Boutkan exposeert in Woudenberg Verbranding kerstbomen leusder krant okaaL, pt ÊÈÊwmè rt// sz~y<- Onrustige jaarwisseling LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 fbm mkindegemm Leusden Leusden/ Amersfoort Achterveld DONDERDAG 31 DECEMBER 1987 plaatselijk nieuws 3 LEUSDEN - De nieuwj aarsrecep tie van burgemeester en wethou ders wordt op maandag 4 januari tussen 19.30 en 20.45 uur gehou den. Daarna is er nog een infor mele bijeenkomst. Het gemeentehuis gaat op 4 ja nuari in verband met de nieuw jaarsbijeenkomst van het perso neel niet om 8.30 uur open, maar om 9.30 uur. ACHTERVELD - In verband met de oud-papier-actie van de mu ziekvereniging DWS zal zaterdag weer een container worden ge plaatst op het Groot Achterveld plein. Een ieder die zijn oud papier op wil ruimen kan dit in genoemde container komen deponeren. Degenen die door bijzondere omstandigheden niet zelf het oud papier kunnen komen brengen kunnen dit melden aan W. van Ha- mersveld, tel. 03425-1688 en W. Wouters, tel. 033-941197. Dit dan wel voor vrijdagavond 19.00 uur. Het oud papier zal dan worden op gehaald. Inwoners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud papier ook deponeren bij W. Wouters. Hessenweg 95 te Stoutenburg. schreven boeken zijn in sa menspraak met de patienten- belangenvereruging verza meld en kunnen gratis geleend worden. Een en ander is tot stand gekomen door doorzettings vermogen van de fysiothera peuten, huisartsen, maat schappelijk werkenden en wijkverpleegkundigen, ge steund door het Stichtingsbe stuur van de SESA (Stichting Eerstelijns Samenwerkings verband Achterveld). Financieel is de hele opzet mogelijk geworden door de stimuleringsregeling samen werkingsverbanden m de Eer stelijns Gezondheidszorg van het Ministerie van WVC. Hierdoor kon de extra ver bouwing, het aanstellen van de algemeen medewerker en o.a. de patientenbibliotheek be kostigd worden. Daarnaast zijn er in de toekomst nog andere aktiviteiten te verwachten. Geïnteresseerde mensen uit de bevolking zijn van harte welkom om mee te denken over de verdere vormgeving van die activiteiten en kunnen zich bij Irene melden. In verband met de werk zaamheden zal er de eerste twee maanden nog wat onge rief ziijn voor de bezoekers van het gebouw. Geprobeerd wordt, dit tot een minimum te beperken. De naam 'De Heelkom' werd overigens bedacht door Koos Lorist. ACHTERVELD - De ge zamenlijke inspanningen in Achterveld om te ko men tot een goed geoutil leerde eerstelijnsgezond heidszorg werpen hun eerste vruchten af. Per 1 december is Irene Rein- ders part-time in dienst gekomen van de Stichting als algemeen medewerk ster. Men kan haar vanaf 1 januari 1988 aantreffen 's morgens van acht tot tien uur achter de balie. Zij is telefonisch te berei ken onder nummer 2588, voor algemene informa tie. Op initiatief van de patiënten belangen vereniging heeft de bevolking zeer veel namen aangedragen voor het cen trum. Een breed samengestel de commissie heeft uiteinde lijk gekozen voor de naam „de Heelkom". Per 29 december verhuist de huisartsenpraktijk met apotheek naar de Heelkom, W. van Amersfoortstraat 36 (post 34a), tel. 1222. Vanaf die datum zijn alle verschillende soorten eerste lijnsgezondheidswerkers on der één dak gehuisvest. In de loop van januari betrekken de fysiotherapeuten hun nieuwe ruimte, hun nieuwe telefoon nummer is 1542. In de loop van februari vindt de voltooiing plaats van de in terne verbouwing van het kruisgebouw. De wijkverpleegkundigen en wijkverzorgenden be schikken dan over een eigen administratieruimte telefoon 1333. De diétiste van de kruis vereniging houdt ook spreek uur m de Heelkom. Ook het Maatschappelijk Werk krijgt daarmee zijn defi nitieve huisvesting in de Heel kom, die tevens bedoeld is voor leidinggevenden Gezins- en Bejaardenzorg, te bereiken onder telefoon nummer 2382 TROMBOSEDIENST Als extra valt te vermelden dat ook de trombosedienst van uit het Elisabeth Ziekenhuis een „prikpunt" m de Heelkom zal krijgen. Om en in het gebouw komen alle mogelijke voorzieningen voor minder-validen. Inmid dels is bericht binnen geko- Het nieuwe gemeenschappelijk onderkomen is bijna klaar men dat de subsidie voor de automatische deur voor Vs door de gemeente wordt be taald. Geïnteresseerden kunnen zich uitgebreid informeren over allerhande gezondheids- en/of welzijnszaken. Dit kan bij Irene, of middels een uitge breid folder assortiment, en aangeschafte boeken. De fol ders en de voor de leek ge- LEUSDEN - Latent Talent zal op haar open dag op 10 januari twaalf nieuwe cursussen presenteren. In Boerderij 'Groot Krakhorst' op de Bolderikhof 18 kunnen Leusdena- ren zich tussen 14.00 uur en 16.00 uur over het oude en het nieuwe aanbod laten informeren aan de hand van exposities, demonstraties en gesprekken met docenten. Het komende voorjaar kunnen geïnte resseerden uit een aantal van 67 cursussen bijna elke dag van de week iets van hun gading vinden. Zo kunnen kinderen tussen ze ven en twaalf jaar op twee zater dagochtenden met Yoke de Haard de natuur in de omgeving van Leus den verkennen. Hoewel de data van de wandelingen - 21 en 28 mei - LEUSDEN - Met ingang van 1 januari heeft de gemeente Leusden een Algemene be graafplaats. Op die dag wordt het beheer van de Hervormde het onwaarschijnlijk maken dat de deelnemers nog schaatsenrijders zullen zien, zoals het programma boekje schrijft, zal er voor de jeugd genoeg te zien zijn. Zoals bodem diertjes in de bosgrond. Volwasse nen kunnen onder leiding van eer der genoemde Yoke de Haard en René Verhoef, beiden leden van de werkgroep Milieu Educatie, ook de natuur in en rondom Leusden ver kennen. Zij kunnen dat per fiets doen op vier verschillende ochten den, 16 en 23 april en 28 mei en 4 juni. Een bijzonder onderdeel uit het aanbod van latent Talent is de cur sus Sacred Dance. De deelnemers leren onder leiding van Agnes Jan maat eenvoudige dansen, zoals begraaipiaats aan de Vloos- wijkseweg in Oud-Leusden overgedragen aan de ge meente. De andere twee be graafplaatsen in Leusden blij- folkloristische, mytische, klassieke en religieuze onder het motto: 'De danser gebruikt zijn lichaam om uit drukking te geven aan wat zich af speelt in de ziel.' Vanaf 4 februan kunnen belangstellenden, ook de genen zonder danservaring, op tien donderdagochtenden in de schuur van de Krakhorst zich m de gehei men van de dans laten inwijden. VAKANTIE Mensen die deze zomer op vakantie naar Frankrijk willen of naar een ander land waar de voer taal Frans is, kunnen zich daar met een opfriscursus Frans op voorbe reiden. Vanaf 21 januari op acht donderdagavonden leren de cur sisten op de Zolder van de Krak horst hoe zij eenvoudige gesprek jes kunnen voeren op de camping, bij het boodschappen doen of bij de grens. Docente Harriet Schutter zal hen daarbij helpen. Gevorder den kunnen vanaf 1 februari op tien maandagavonden in de Huiskamer van de Krakhorst hun vaardigheid ven rooms-katholiek. De overdracht van het eigendom zal geen gevolgen hebben voor de rechten van nabestaanden die voor de overgang familieleden op de algemene begraafplaats hebben begraven. De gemeente zorgt voor m het spreken en lezen van de Franse taal uitbreiden. Er zal ook aandacht zijn voor de cultuur. De docent is Andre Spruit. KALLIGRAFIE De kunst van het schoonschrij ven, ook wel kalligrafie genoemd, kan men zich op acht woensdag ochtenden vanaf 2 maart eigen ma ken. Onderdelen van de cursus zijn het leren schrijven van teksten m oude en eigentijdse lettertypen met de kalligrafeerpen, de spitse pen en het penseel en het ontwerpen van initialen. Wilma de Ridder geeft de cursus in de schuur van de Krak horst. Reanimeren, dat wil zeggen het weer op gang brengen van het hart na een stilstand, is een vaardigheid die in sommige situaties dringend gewenst kan zijn. Hersenbeschadi gingen worden voorkomen en le vens worden gered als op tijd met hartmassage wordt begonnen. Dat kan worden geleerd vanaf 9 maart op drie woensdagavonden in de Schaapskooi van de Krakhorst on der leiding van de heer C. Hollaar. Andere nieuwe cursussen van Latent Talent zijn keramiek, boek binden, kantapplicaties, aquarelle- het onderhoud van algemene gra ven. Bij eigen graven (ook wel fa miliegraven genoemd), komen de kosten daarvan voor rekening van de nabestaanden. Kinderen kun nen op een speciaal daarvoor ge reserveerd gedeelte begraven. De afdeling Plantsoenen heeft een boekje samengesteld met in formatie over de tarieven en over de voorschriften bij begraven. Het boekje is voor belangstellenden gratis te verkrijgen op werkdagen tot 12.30 uur bij de receptie van het gemeentehuis, Erf 1. ren en textiel. Uit het oude aanbod zijn ondermeer de computercur sussen MS-DOS en Basic gehand haafd. Liefhebbers van Oosterse meditatietechnieken komen ook voldoende aan hun trekken. Er zijn vier yogagroepen en er is een cur sus Tai-Chi-Chuan, een eeuwenou de Chmese bewegingskunst. Verder zijn er cursussen handen arbeid, tekenen en boetseren Mensen die gemteresseerd zijn in het werken met textiel, hebben het komende voorjaar ook mets te kla gen. Voor hen zijn er onder meer de cursussen naaien, haken en breien, het maken van quilts (Amerikaanse lappendekens) en Indiaanse stof- verwerkmg. En wie door al deze activiteiten hongerig is geworden, kan Indisch leren koken. Informatie over lesgeld, aan vangstijden en plaats zijn door La tent Talent in een overzichtelijk programmaboekje opgenomen. Dat is op de open dag te knjgen en zal ook m Leusden huis-aan-huis worden verspreid. LEUSDEN - Corry Boutkan uit Leusden exposeert tot 29 januari aquarellen in het gemeentehuis van Woudenberg. De tentoon stelling bestaat uit werken waar- LEUSDEN - De gemeente Leusden organiseert in sa menwerking met de brand weer op 5 januari de traditio nele kerstboomverbrandin gen. Het gemeentebestuur hoopt op deze manier 'wilde' verbrandingen en het depone ren van kerstbomen op onge wenste plaatsen te voorko op boeketten en landschappen te zien zijn. De expositie is op werk dagen te bezichtigen van 9.00 - 12.00 en van 13.30 - 17.00. De toe gang is gratis. men. De verbrandingen zijn op twee plaatsen en beginnen om 19.00 uur. De bomen kun nen vanaf 16.00 uur ingele verd worden in Achterveld op het terrein aan de Ruurd Vis serstraat en in Leusden op het kermis- en bouwdorpterrein ten zuiden van de Hamershof. Aan de verbrandingen is ook een loterij verbonden, ledereen die een boom brengt, ontvangt een lot en dingt mee naar eén van de twintig prijzen. Als extra prijs zul len dertig uitverkorenen een nt met de brandweerwagen door Leus den kunnen maken. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Elndredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld 68.80 per jaar. 34,90 per half taar. 17.70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat met het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441. t.n v BDU B V te Barneveld, met ddidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. VA *49 A sit r* /gvjE'i ja Ifpl, vjÉÉrajl ix uiiPmi t i N.-W i.' «aw.Xl1ujp£|g||fc U tor ttn 1 i«. q 'i 4 3>ECÏ2.AAF~PLAATb OÜD- LEÖbtSEJ-l - De voorpagina van het boekje. door Jan Versteegt Deze decemberweek is erg warm. Dit jaar is tussen Kerst en Oud en Nieuw slechts ver gelijkbaar met 1925. Opval lend is dat de nachten ex treem warm zijn. Door het constant aanwezig zijn van bewolking koelt het nauwe lijks af, zodat het overdag en 's nachts rond 9 a 10 graden is. Normaal voor eind decem ber is 5 a 6 graden overdag en rond het vriespunt als mi nimum. Er verandert op dit mo ment bar weinig in het weer beeld. Het enige verschil is dat er meer wind op het menu komt. Vanavond komt een eerste zeer diepe stormde- pressie van de oceaan nader bij en zal de wind flink doen aanwakkeren. Boven de oce aan is in de hogere luchtla gen een straalstroom met hoge windsnelheden. Deze stroom lag tot voor kort nog vrij noordelijk, maar deze da gen komt hij wat zuidelijker te liggen. De fronten van de depressies komen dan samen mei ae jjuosuoeners, ae ae- pressies zelf, dichter bij West-Europa. Er zal dan ook wat meer regen gaan vallen. Het afscheid van 1987 zal dus „stormachtig" verlopen. Het zal dan ook oppassen gebla zen zijn met allerlei vuur werk. Doordat de depressies wat dichter bij komen zal de wind later wat meer naar het wes ten ruimen en dan gaat de temperatuur wat aftakelen. Winterkou wordt echter voorlopig nog niet verwacht. Daarvoor is het te onrustig in de bovenlucht en zoals dins dag reeds vermeld het weer beeld gedraagt zich vaak persistent. Ook de Duitse me teorologen verwachten voorlopig geen kou. Zij voor zien een zachte start van 1988 en pas in februari win ter van enige betekenis. Zij verwachten dat maart dan ook bloot zal staan aan koude stromingen van het poolge bied. Ik heb het liever nu, immers het is er de tijd voor. Het kan zo tegenvallen als het voorjaar daar is en er moet nog sneeuw geruimd worden. Overigens lijkt mij de verwachting op zich wat gewaagd. We sluiten 1987 nu af. El ders in deze krant vindt u, indien alles klopt, een over zicht van de meest opvallen de weergebeurtenissen. De laatste echt barre jaar wisseling deed zich voor op 31 december 1978. Daags te- voor was ons land een prooi geworden van een felle en spectaculaire vorstinval. Het regende toen uren bij -5°. Het gevolg was veel ijs op de we gen en auto's. In de nacht voorafgaand aan de laatste dag woedde er een felle sneeuwstorm, vooral in Noord- en Zuid-Nederland. De temperatuur daalde toen naar -10 a -12. In Achterveld werd het op 31 december niet warmer dan -10:! Wat een verschil met nu. Deelname aan het verkeer werd ten zeerste ont raden. Dit alles was echter kin derspel met de jaarwisseling van 1962/'63. Toen kwam ge woon niemand buiten, omdat het gewoon niet kon Ne derland was toen veranderd in een poollandschap. De beste wensen voor u allen voor 1988. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Zaterdag 2 januari 21.00 uur: Frank Hebly and his Rockets Zondag 3 januari 14.00 uur Nieuwjaarsborrel 'Blij- hof, Lisidunalaan 2 14.30 uur:01iebollen Jazz festival, Hakhorst Zondag 3 januari 20.00 uur: Nieuwjaarsbijeen komst NVSH, Curacaoulaan 49, Amersfoort Dinsdag 5 januari 15.00 uur: Nieuwjaarsreceptie KvK Eemland, De Flint, Amersfoort Zaterdag: 15.00-17.00 uur Nieuw jaarsreceptie SVA Kantine Sport park Zondag: 11.00 uur Nieuwjaarsre ceptie Ons Gebouw Zondag: 15.00 uur Nieuwjaarsre ceptie Huize St. Joseph Zondag: 14.00 uur Disco de Kla- veet Dinsdag: 9.00 uur Welfareclub Zonnebloem Ons Gebouw

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3