W ^vandaag m de leusder kranl? Veel glasschade bij jaarwisseling N ervelend optreden azz Sociëteit Leusden Leusdenaren in de rij Pools koor raakt voor burgemeester en wethouders Leusdense giften kwijt Vrouw gewond na aanranding SERVA VOLVO Diefstal sigaretten Gewonde na aanrijding Doorrijden na aanrijding tij) Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Lezers service Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17.70 per kwartaal Uitgave BDU BV O O leu rkrant DINSDAG 5 JANUARI 1988 - 19e JAARGANG NO. 70 S WIE NU EVEN NAAR DE LEUSDER KABEL KRANT KIJKT Kent binnen 10 minuten het laatste lokale nieuws en weet wat er allemaal op de agenda staat voor vandaag en morgen. De Leusder Kabel Krant: het snelste dagblad van Leusden! AMERSFOORT DEALER Amsleidamsewcg 7 lel 033-630154 Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU bv., afd. Lezersservice tel.nr. 03420-94206 Muziekshow Berdien Stenberg ook in theater een verrassing pag. 3 Weerman Jan Versteegt verwacht daling van temperatuur pag. 3 Antilopen begroet meuwe jaar met zuinige zege pag. 5 Nieuwjaarsrecepties m Achterveld pag. 5 Het succes van Bulkboek pag. 7 COLLEGE: t college van burgemeester en wethouders kregen enkel symbolische geschenken van de beide carnavalsvererugmgen. De Puupenkoppen uit Achterveld overhandigden de wethouders een garde bezem, terwijl -gemeester Pams van De Goude Klomp uit Leusden een stoffer en blik kreeg aangeboden. Dit alles onder het motto: nieuwe bezems vegen schoon. Tijdens de jaarwisseling zijn er in Leusden veel ruiten in gegooid. Vooral scholen wa ren daarvan de dupe. Bij de Blokkendoos in Leusden-zuid werden zelfs alle ruiten ver nield. De politie is daarom be zig met een buurtonderzoek. Ook de basisschool De Holm kreeg ruitengooiers op bezoek. Vier ruiten werden daar venueld. Hetzelfde gebeurde bij het Hoefij zer. Daar bleef de schade beperkt tot een raam. Bij het café-restaurant 'Het Ros Beyaart' werden met stenen diver se ruiten venueld. Dat gebeurde op nieuwjaarsochtend omstreeks 4.00 uur. .IJSDEN - Op zondagmiddag 3 januari vond onder auspiciën in de Leusdense Jazz Sociëteit een nieuwjaarconcert plaats in itcafe en Galerie 'De Hakhorst'. De optredenden, de forma ts Middleton Jazz Set, het kwartet Wiebe Haanstra en de vingprofs zorgden voor een uiterst gezellige sfeer en een 'ervolle Hakhorst. ERTREK de aankondiging voor de leden n de Jazz Sociëteit Leusden trd de aandacht gevestigd op t vertrek van Gert Jan van Tum- ut bij de Middleton Jazz Set. De er Van Turnhout moet zich we ns drukke werkzaamheden te- jtrekken. Bij de overige leden i n de formatie is men van me- ig, dat aan Van Turnhout een or- i nisator bij uitstek verloren is ge- an, een man van innemend ka- eter. De opengevallen plaats zal >rden bezet door contrabassist oen de Valk. De heer Van Tum- ut zal overigens wel aanblijven ad-hoc bestuurslid van de Jazz Sociëteit Leusden. De leden van de formatie vertrouwen erop, dat deze verandering - muzikaal ge zien - geen nadelige gevolgen zal hebben voor verdere optredens. De Middleton Jazz Set bestond uit gastzangeres Wilma Franssen, guitarist Ton Karmiggelt, sax af o- rust Martin Verburg, drummer Gijs van Hamersveld en bassist Geert- Jan van Turnhout. Normaal gesproken houdt de Middleton Jazz Set zich bezig met swing en latin. Gastzangeres Wilma Franssen vertolkte met veel verve haar partij. Jammer was het. dat de geluidsversterking niet helemaal optimaal te noemen was. waardoor haar geluid wat te dof overkwam. Hetgeen niet wegnam, dat haar warme stemgeluid bij het talrijk publiek goed in de smaak viel. Technisch goed en met groot gevoel voor muzikaliteit kwam Martin Verburg (sax) naar voren. Opvallend was de goede onder linge harmonie van deze formatie, waardoor het luisterplezier voor het publiek alleen maar groter werd. Een zonnig hoogtepunt van deze formatie was ongetwijfeld de uit voering van het bekende 'Ice cream'. Vol vuur en vlam werd een prachtig staaltje van driestemmige gemengde zang af gezet tegen een heerlijke begelei ding Het langdurige enthousiaste applaus was dan ook wel ver diend. Voorts werden onder an dere de nummers 'Making Whoopy', 'Scotch and Water' en Aqua de Bebar' ten gehoren ge bracht. SAMPLE Het kwarten van Jan Verwey (mondharmonica), Wiebe Haan stra (piano), Willem Meyboom (bas) en Ferdy Miechels (drums) bracht op zijn beurt de aanwezi gen in dolle verrukking. Met name bij een kleine peuter was de be langstelling zo groot, dat zij spon taan op het podium een plaatsje uit zocht. Met veel vuur en vlam werden achtereenvolgend 'Green Dolphinstreet', de ballade 'Lover man', 'Corcovado', My baby don't care'. Body and Soul', 'Triste' en 'Killer Joe' ten gehore gebracht. Het is keer op keer weer een, groot genoegen om te mogen luis- tern naar de technisch zowel als muzikaal zeer voortreffelijk musi cerende Jan Verwey. Met veel overgave zweepte hij zijn gehoor al Onafhankelijk BDU E wmrnM HEB nieuwsblad [Tl krant gemeente Leusden OJ Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm). Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusdèn-Centrum is dage l'jks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten p ote drukte op de nieuw-jaarsreceptie. LEUSDEN - Misschien sober der dan vorig jaar, maar daar om niet minder druk bezocht. Veel Leusdenaren maakten maandagavond van de gele genheid gebruik om het colle ge van burgemeester en wet houders op de nieuwjaarsbij eenkomst in het gemeentehuis de beste wensen voor het nieu we jaar toe te wensen. Burge meester Panis nam de wensen samen met zijn vrouw, loco-se cretaris L. Boogaard en de wethouders E.M. Blom (CDA), C. Verduin (PvdA), A. Vroon (CDA) en J. Th. de Jong (WD) geduldig in ontvangst. Het was zijn eerste nieuwjaarreceptie sinds zijn aantreden als burge meester van Leusden, vijf maanden geleden. De bijeenkomst was zo druk bezocht, dat de mensen tot achterin de entreehal van het gemeentehuis in de rij ston den. Vertegenwoordigers van sport- en verenigingsleven, gemeenteraadsleden, de brandweer in uniform en vele 'gewone' burgers gaven acte de presence. Het was zo druk dat iedereen geruime tijd moest wachten voor hij of zij het college kon bereiken. regelmatig op tot de uiterste ver rukking. Eigenlijk is het beslist niet teveel gezegd, dat alle leden van dit kwartet stuk voor stuk ju weeltjes zijn op het gebied van jazzvertolking. Zo wist eveneens pianist Haanstra het publiek regel matig tot applaus te dwingen. Maar tijdens het veelvuldig 'on cure' spelen lieten oók drummer Ferdy Miechels (gastspeler) en bassist Willem Meyboom geen gelegenheid onbenut om te de monstreren wat zij op jazzmuziek- gebied in hun mars hadden. Pia nist Haanstra merkte in de wan delgangen op, dat gebruik werd gemaakt van een zeer nieuw soort keyboard met sample-mogelijkhe den. Middels elektronische snuf jes kan het natuurlijke geluid van een piano chipmatig worden vast gelegd met als voordeel, dat het echte pianogeluid zoveel moge lijk wordt geëvenaard. SWING PROFS Voorzitter Kees Hundepool van de Jazz Sociëteit Leusden trad op in de formatie Swingprofs Een ac tieve club van enthousiaste jazz liefhebbers die dit jaar hun eerste lustrum vieren. Jazz minnend Leus den kreeg vast een voorproefje van het eigenlijke feest dat later in dit jaar gevierd zal worden. Hoog tepunt van dit optreden was voor velen de versterking van de nor male formatie met pianist Wim van Hoorn, zijn zoon Niels (drums), Pe ter Fievez (bantonsax) en Arthur Marcussen (altsax). Samen met saxofonist Martin Verburg, klari nettist Pardy Leopold en Kees Hundepool werd een groot muzi kaal genot gerealiseerd JR ACHTERVELD - Zondagavond werd bij bakkerij Schouten aan de Hessenweg voor ruim vijfhon derd gulden aan sigaretten ge stolen. De daders kwamen via een tuimelraam naar binnen, maar werden kennelijk gestoord. De buit is inmiddels bij een wo ning in de buurt teruggevonden. In de winkel stond een behoorlij ke partij sigaretten klaar, die ken nelijk nog moesten worden meege nomen. Nadat de dieven zich via het buitenraam toegang hadden verschaft, haalden zij een raam uit een tussendeur. Buiten werd een deur van een bestelauto openge broken. De schade van de vernie lingen bedraagt enige honderden guldens. LEUSDEN - Op nieuwjaarsmorgen raakten twee bromfietsers elkaar, toen zij tegelijk een fietser wilden inhalen. De 19-jarige C.K.V. uit Leusden kwam daarbij met zijn trapper verstrikt m het voorwiel van de eveneens 19-jarige A.C. v.d. M. uit Leusden. V. brak daarbij zijn sleutelbeen en moest in het Elisa- bethziekenhuis m Amersfoort be handeld worden. M. en de fietser bleven ongedeerd. LEUSDEN - Het Poolse knapenkoor 'De nachtegalen van Sce- zin', dat twee weken geleden in Leusden optrad, heeft aan de inmiddels toernee door Nederland niet alleen prettige herrin- neringen overgehouden. Enkele dagen na het succesvolle op treden in de Sint Jozefkerk werd uit hun bus bijna al him spullen gestolen, waaronder de pakjes met levensmiddelen die zij van hun gastgezinnen in Leusden en Achterveld hadden meegekre gen. De klap kwam voor de jongens van het koor hard aan, omdat veel levensmiddelen in Polen schaars zijn en zij hadden gedacht om hun familieleden met de giften uit Ne derland te kunnen verrassen. Er is inmiddels van verschillen de kanten actie ondernomen om de schade enigszins te verkleinen. Zo vraagt de organisator, die de toer nee van het koor heeft georgani seerd, aan de gastgezinnen in Leusden en Achterveld die een pakje hebben meegegeven, een nieuw pakket naar hun logé in Po len op te sturen. Dat laatste kan uiteraard alleen als men nog het adres van de logé heeft. Men kan ook een bedrag storten op de rekening die de Lionsclub in Muiden heeft geopend. In die plaats werden de goederen gesto len. Het geld zal worden gebruikt om pakketten te kopen, die recht streeks naar de leden van het koor in Polen zullen worden gestuurd. Inlichtingen kunnen worden ver kregen bij de heer Steenhof van de Lionsclub telefoon: 02949 - 1710. ACHTERVELD - Op het terrein van café 'De Berken' reed woens dagavond M.W.G uit Achterveld door, nadat hij bij het wegrijden de auto van G.W. uit Hooglander veen had aangereden. De dader kon worden aangehouden. Over de schade aan beide auto's is niets bekend. LEUSDEN - Op oudejaars avond is een vrouw uit Leus den op de Ereprijshof aange rand door een jongen, toen zij in de richting van Galicie liep Bij de worsteling die daarbij onstond, raakte de vrouw ge wond door het mes dat de da der bij zich had. Hoewel het slachtoffer een signalement kon geven, is de politie er tot nu toe nog niet ingeslaagd om de aanrander te arresteren. De vrouw werd omstreeks 19.00 uur door de jongen van achteren beetgepakt, nadat hij haar was voorbijgelopen. Zij werd door hem de bosjes ingetrokken. Zij verzette zich hevig en greep daarbij waar schijnlijk in het lemmet van het mes van de dader. De twee snijwonden die zij daarbij opliep, werden later in een Amersfoort ziekehuis be handeld. De politie roept mensen op, die getuige waren van de aanranding of die aanwijzingen kunnen geven over de dader. Het signalement is: vermoedelijke leeftijd 15 jaar, lengte 1.60 meter, lang, dik, don kerblond tot bruin haar. Hij ging gekleed in een kort zwart jack met spijkerbroek.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1