Muziekshow Berdien Stenberg Dok in theater een verrassing r* leusder krant bokaal LEUSDEN, 'ondag 17 januari in 'De Flint': Vernieling plantsoen -/laeverenblad ook Ji Achterveld eusder krant Auto inbraak Vernieling auto's TipsHeijn Overlast vuurwerk Man bedreigd De mol LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Later kouder? w weekindegemeede/ Leusden Achterveld DINSDAG 5 JANUARI 1988 plaatselijk nieuws -an onze speciale verslaggever) ËUSDEN - Plotseling doemt i op, midden in de zaal. Op st toneel speelt het grote or- sst rustig door. Berdien Sten- jrg, de vermaarde fluitso- Ée, stelt in haar nieuwe éatershow 'Pirouette' haar iliek permanent voor lorme verrassingen. „Mu- ek", zegt Berdien, ,,is na- urlijk veel méér dan alleen ank. Met mijn nieuwe show >Vobeer ik de muziek echt on- sr de mensen te brengen. Ik eet dat het afgezaagd klinkt, iaar toch is het zo. Er wordt vaak een barière opgewor- en tussen een artiest en het obliek. Zo van: hier sta ik en illie luisteren. Dat wil ik juist —iet. Muziek maak je niet al- !en voor de mensen, maar ?pjk mét de mensen!" :r- jrdien Stenberg is begonnen in haar opzienbarende toemee Iirouette' door Nederland. De >ur' kreeg vanzelfsprekend de- ilfde naam als haar nieuwe, suc- jsvolle langspeelplaat, waarop jrdien haar liefde voor romanti- he balletmuziek uitdraagt. 'Pi- uette' in de zaal voegt nog een léindig aantal dimensies aan de uziek van de grammofoonplaat e. Afgezien van het feit dat Ber- sn een groot orkest met uitgele- n musici om zich heen verza- elde, heeft zi] van haar nieuwe □ziekuitvoering een komplete satershow gemaakt. (TDAGING )at was ik al lang van plan", zegt irdien. „Natuurlijk is het steeds ser een grote uitdaging om een suwe, nog betere grammofoon- aat te maken. Maar het schenkt s echt voldoening als je de mu- >k op zo'n plaat dan ook nog ns kunt omlijsten met een mooi ™ik theater. Na de opnamen van rouette in Londen met Tom Par- r, ben ik in Nederland meteen n het werk gegaan voor de ow. Er stond me al wel iets voor ren, maar dan kost het natuurlijk «1 wat tijd en inspanning voor t kant-en-klaar op de Bühne ge- ïcht kan worden. Het belang- este voor mij was: hoe kan ik de jnsen mijn muziek zo compleet jgelijk voorschotelen? Met een ed orkest, een fraaie aankle- PARELEND ding, prachtige arrangementen, allemaal juist, maar ik wilde toch iets èxtra. Ik wil graag dat mijn pu bliek naar huis toe gaat met de ge dachte: We hebben naar mooie muziek geluisterd en ook nog een fraai stuk theater gezien." AANKLEDING „Dat is geen gemakkelijke op gave voor een fluitsoliste, tenslotte speel ik geen opera. Maar met veel hulp van ons management, mijn mede-musici en vooral van couturier Manus Bauhuis uit Goor, die de hele aankleding voor zijn rekening nam, is het een fantas tisch geheel geworden. Ik kan na tuurlijk niet alles verklappen, maar 'Pirouette' is een echte, grote ver rassing. Ik ben er zelf heel blij me en nog gelukkiger ben ik met de overweldigende reacties van het publiek." MOZART Berdien Stenberg - inmiddels de beroemdste en populairste flui tiste van Europa - heeft er, sinds de start van haar carrière in 1983 (met 'Rondo Russo') steeds blijk van gegeven geen platgetreden paden te willen bewandelen. Haar meuwe LP 'Pirouette', die inmid dels de 'gouden status' al weer heeft bereikt, is daarvan opnieuw het bewijs. Maar van een musi cienne, die het aandurft om een echte muziekshow te brengen, wordt natuurlijk steeds meer ver wacht. Berdien Stenberg maakt dat helemaal waar. Haar show ademt een sfeer, die het best om schreven kan worden als: een 'combinatie van verfijning en ge zelligheid'. Berdien durft het aan om een klassiek-gearrangeerde reeks Beatle-melodieën te bren gen. Met haar concertmeester, de eerste violist van haar orkest, speelt ze in een schitterend duet haar 'Ode van Amadeus'. Wolfgang Amadeus Mozart speelt traditiegetrouw een belangrijke rol in deze show van Berdien. De zwierige romantiek van Wenen knjgt gestalte in de prachüge wals 'Rosen aus dem Süden' van Johann Strauss en op haar allerbest is Ber dien in de melancholieke 'Danzas Espanolas' van de Spaanse kom- ponist Ennque Granados y Cam- pina. RITNA=.LO (kniptor) r> b L 3 ..J ir e.M£t-T R6c,E.n woRrn (LAnc,«K>Tmo<; Zelfs zijn velletje is berekend op het leven onder de grond. Mollebont is zacht als flu weel, alle haren hebben on geveer dezelfde lengte en hebben geen bepaalde groei- richting, zodat ze in elke wil lekeurige richting liggen, waardoor het diertje zich zonder bezwaar, in zijn nauwe gangetje, voor en ach teruit kan bewegen. De kleur van de vacht is zwart, soms enigszins grijs lijkend. Er ko men heel sporadisch wel eens andere kleuren voor, geelachtig, bont en albino. Maar de kans is nog niet één op duizend. De grootte van de mol va rieert, maar meet tussen de neuspunt en het achterli chaam gewoonlijk ongeveer veertien centimeter, met een staartje van drie centimeter. Het gewicht ligt tussen de tachting en honderd gram. De mannetjes zijn doorgaans iets groter dan de wijfjes. Om aan zijn voedsel te ko men legt hij in zijn jachtter rein een doolhof van gangen aan, waarin hij zelf feilloos de weg weet. Zo'n jachtter rein beslaat gemiddeld onge veer 450 vierkante meter en kan, naar behoefte, van tijd tot tijd worden verlegd of uit gebreid. Wat ze tijdens het graven van hun gangen aan eetbaars tegenkomen wordt uiteraard dankbaar opgepeu zeld, ma»» nn7ot ic Hr* 'n de grond wroetende wormen en ander eetbaar gedierte in de gangen terechtkomt. Mollen hebben een snelle spijsvertering. Als ze verza digd zijn gaan ze een slaapje doen, maar na ongeveer drie uur begint de maag alweer te kriebelen en dan rennen ze hun gangen weer door op zoek naar iets eetbaars. En alles wat dierlijk is komt daarvoor in aanmerking, niet alleen ondergrondse aarbe woners maar ook wat van bo ven de grond bij ongeluk in de gangen terecht komt, mui zen, kikkers, pissebedden, duizendpoten en oorwormen. Die regelmaat van slapen, ja gen en eten gaat dag en nacht door. Ze eten per dag onge veer hun eigen gewicht aan voedsel, wat neerkomt op zestig tot tachtig grote regen wormen. Mollen jagen ook wel boven de grond. Tussen de vegeta tie scharrelen ze dan opge wonden rond op zoek naar slakken, insekten en kleine dieren. Maar het jagen bo ven de grond is voor de mol zeker niet zonder gevaar. Daar heeft hij veel vijanden, egels, wezels, hermelijnen, dassen en vossen. Vanuit de lucht wordt hij belaagd door torenvalken, buizerds, uilen, kraaien en vooral reigers die vaak, dank zij de mol, de tijd van de winter, als het water bevroren is, doorkomen. (wordt vervolgd) G. van L. De fluitiste voorziet haar show 'Pi rouette' van eigen teksten Ze heeft geen gebruik willen maken BERDIEN STENBERG van tekstschrijvers. „Ik heb een speciale, persoonlijke band met mijn publiek", zegt ze, „en die wil ik in deze show nog verstevigen" Berdien is er opnieuw in geslaagd een absolute verrassing te presen teren. 'Pirouette' in het theater is een hartverwarmende, vertede rende en ontroerende muzikale show, met als belangrijkste lei draad nog steeds het parelende fluitspel van Berdien Stenberg zelf... De show van Berdien Stenberg is in de Amersfoortse Flint te zien op zondag 17 januan, om drie uur 's middags. LEUSDEN - Het gemeenteplant soen op de hoek van de Biezen- kampAsschatterweg is op oud- jaarsavond door de 17-jarige T.H. uit Leusden behoorlijk toegeta keld. Met de auto van zijn broer crosste hij door struiken en per ken en liet hij diverse bandenspo ren na. Zijn broer, de 22-jange J.H, zat bij hem m de auto en werd later door de politie uit het nabijgelegen cafe gehaald. Tegen beiden werd pro ces-verbaal opgemaakt. T.H. zal zich ook voor de rechter moeten verantwoorden voor het rijden zon der rijbewijs. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! i HTERVELD - Galerie 't leverenblad heeft vanaf 4 uari een nieuwe expositie- mte in Achterveld. In 'De elkom' aan de W. van lersfoortstraat 36 wordt andelijks een nieuwe ten toonstelling ingericht. De Heelkom is de gemeenschap pelijke ruimte van de Achter- veldse huisartsen en gezond heidsinstellingen. De openba re ruimtes van de nieuwbouw lenen zich goed voor dergelij- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. erschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tol uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68.80 per jaar, 34.90 per half jaar. 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dienl u de krant voor dinsdag- ol donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) tel 033 940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld. met djidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de toto werd geplaatst Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. ke exposities. In de maand januari expo seren Wilfried de Boer met airbrush en fijnschilderijen. Er hangen impressies van de reis die hij onlangs maakte langs een aantal indianen stammen. Bart van Oijen laat vooral krijttekeningen zien. Dat zijn dan vooral dier- en land schapstekeningen. De aquarellen van Rob Stof fer zijn realistisch, waarbij hij geïnspireerd wordt door land schappen. De expositie is dagelijks, behalve op zaterdag en zon dag, voor het publiek toegan kelijk van 9 tot 18 uur. Nieuwe exposities Claeve- renblad Op 8 januari worden in 't Clae- verenblad in Leusden weer enkele nieuwe exposities ge opend. het zijn de jubileum tentoonstelling van fotoclub Pon en de tentoonstellingen Vein Wicky Nobels (kerami sche objecten) en Annie van de Zande (textiel). LEUSDEN - In de nacht van 1 op 2 januan werd, vermoedelijk met een valse sleutel, ingebroken op de Geulwijk m de auto van A.Z. Er werd een autoradio en een casette- recorder uit gestolen ter waarde van 230 gulden. LEUSDEN - De afgelopen dagen kreeg de politie diverse meldin gen van vernielingen aan auto's. Op de Huuzewijk werd op 2 ja nuari een auto opengebroken. Daarbij werd er een ruit ingesla gen. De eigenaar kon niet van de vernieling op de hoogte worden gesteld omdat hij niet wakker kon worden gemaakt. Mevrouw M.V, wonende op de Wienckewijk meldde op oude jaarsavond schade aan de motor kap van haar auto, omdat tot nu toe onbekende daders daar overheen gelopen hadden. Hetzelfde overkwam de heer J.E uit Leusden. Hij trof zijn auto, die ook op de Wierickewijk gepar keerd stond, eveneens aan met een vernielde motorkap. LEUSDEN - Een Leusdenaar meent woensdagmiddag één van de auto's gezien te hebben, die afgelopen maandag in het t.v.-programma 'Opsporing verzocht' over de ontvoering van Gerrit-Jan He^ n werd getoond. Het is de vierde tip die de politie sinds maandag uit Leusden ontvangen heeft en de tiende uit het gebied van de Groep Leusden. De informatie is doorgegeven LEUSDEN - De laatste dagen voor de jaarwisseling werd de jeugd van Leusden steeds luidruchtiger. De eerste helft van de week was het betrekkelijk rustig, maar de laatste dagen voor de jaarwisse ling kreeg de politie tientallen meldingen van overlast als ge- voig vcut iici cumciicii vmi «uur werk. De politie weet de toegenomen overlast aan de start van de ver koop van vuurwerk in Leusden woensdag ochtend. In Amersfoort konden de liefhebbers van rotjes en voetzoekers dinsdag al terecht. door Jan Versteegl Zoals u in het jaaroverzicht van het weer in 1987 hebt kunnen vernemen, kwamen extreme weerssituaties veel vuldig voor. Vele records sneuvelden. 1988 is kennelijk van plan hiermee vrolijk door te gaan. Zo was tot nu toe de warmste januaridag die van 14 januari 1975 met een maximum temperatuur van 13,4 graad. Op 2 januari 1988 werd dit record geëve naard. Ook toen werd het in De Bilt 13,4 graad. De jaarwisseling verliep zacht, winderig en regenach tig. Op de oceaan staat een krachtige straalstroom, welke voortdurend depres sies met regenfronten vanaf New-Foundland naar West- Europa dirigeren. Wat dat betreft is er wel iets ver anderd in vergelijking met het weer eind december. Toen lag er een omvangrijk depressiegebied ten zuiden van IJsland. Kleine storingen werden daarin opgenomen en voortdurend werd er warme lucht uit het zeege bied nabij de Azoren aange voerd. De straalstroom lag toen noordelijk van ons. Nu ligt deze vlak bij ons, waar door de depressies ons aktie- ver bezoeken met meer wind en meer regen. Zo lag er in het weekeinde een diepe stormdepressie boven Schot land, op weg naar Zuid-Scan- dinavië. Het gaf bij ons in de nacht van zaterdag op zon dag een zuidwesterstorm. Daarmee werd nog eens een grote hoeveelheid zachte lucht aangevoerd. Vandaar dat het kwik recordhoog kon oplopen. Vaak is het in deze weerssi tuaties juist erg koud aan deze kant van de Oceaan. Ook nu is dat zo. Wel is het temperatuurverloop daar erg grillig. Zo was het vrijdag overdag in Montreal -21°, za terdagmorgen 3! Ook Washington maakte zo'n sprong mee, maar dan an dersom. Zaterdag +12, zon dag -5. Weer om ziek van te worden lijkt mij. Het huidige weerbeeld zal vooreerst niet erg wijzigen. Het blijft'in de eerste week- helft aanhoudend wisselval lig en vrij zacht. De middag- December 1987 gem. min. temp. gem. max. temp. gem. temp. neerslag temperatuur ligt rond 8 gra den. Ook kan er van tijd tot tijd veel wind voorkomen. Zo het nu lijkt kan er in de tweede weekhelft een daling van de temperatuur gaan op treden. De stroming wordt dan meer noordwestelijk en aan het einde van de week kan er wat lichte vorst in de nacht optreden. Of dit ook daadwerkelijk gaat gebeu ren is op dit moment nog moeilijk te zeggen. Meer hierover a.s. donderdag. Nog even een terugblik op 1987. Het afgelopen jaar was te koud, somer en nat. Anton Hak ving in Achterveld maar liefst 993 mm neerslag op in de meter. In Leusden viel meer, en met ruim 1000 mm was het ook veel te nat. Nor maal over een heel jaar is 796 mm. Ondanks de subtropi sche tweede helft van decem ber, eindigde deze maand toch dicht bij de normale waarde. Hieruit blijkt hoe koud de eerste helft geweest moet zijn. Tot slot hier het overzicht. 2.0 6.1 4,1 71,8 Normaal (De Bilt) 0,5 5,7 3,1 78 mm LEUSDEN - De heer T. uit Leus den werd op nieuwjaarsdag door een onbekende man bedreigd, toen hij een jongen waarschuw de, die bezig was om met vuur werk een verkeersbord te ver nielen. Toen T. de jongen wilde wegstu ren, bemoeide een onbekende man zich ermee. Deze trok een op een handschoen gelijkende boks beugel aan en sloeg de achterruit van de auto van T m, die geheel verbrijzeld werd. De verdachte is bij de politie bekend en zal binnen kort over zijn daad ondervraagd worden. Woensdag 6 januari 9.15 uur: Themaochtend "t voor onder' Vrouw en Islam, burg. v.d. Postlaan 2 Donderdag 7 januari 20.15 uur: concert Han de Vnes (hobo) en Rudolf Jansen (piano), Dorpskerk Leusden-Zuid Vrijdag 8 januari 17.45 uur: Openmg expositie Foto pon, 't Claeverenblad, Brink 16 19.00 uur. kinderdisco jongeren vereniging Juid, Woelige Hoek, Prinses Margrietlaan Leusden Zuid 21.15 uur: idem voor jongeren Woensdag 6 januari 9.00 uur: Handwerkhobbyclub "De Moes pot" Donderdag 7 januari 13.30 uur: Bejaardensoos "Ons Gebouw" Zaterdag 9 janurari 20.00 uur: Disco-Show "De Klaveet" Zondag 10 januari 14.00 uur Disco "De Klaveet" Dinsdag 12 januari 9 00 uur: Wel fareclub Zonnebloem "Ons Ge bouw"

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3