Schoonhoven blijft waarschijnlijk op oude terrein Lekker warm! GRANDIOZE SEIZOEN OPRUIMING! Technische problemen bij CAI Aanleg parkeerplaats en aankoop huis goedgekeurd wel Ito® ■*ri 4A Y\ Vakantiebeurs '88 in Utrecht Menu Nouvelle Année. Loopt u even mee dooronze zes gastronomische gangen? Commissie OW/RO gaat morrend akkoord met voorstel college Opnieuw tip Heyn Commissieleden hebben geen moeite met collegevoorstellen Hollandia AC restaurants LOOPT U GRAAG RISIKO.. De Junkers Ketelgeiser® biedt meer dan alleen een hoog rendement Ook bij strenge vorst heeft u geen last van koude voeten in de Gabion thermolaars Dubbel-wandige isolerende zool Vaste voering Zit net even prettiger. Extra voor VW-leden WClkO0|l winkels van DB VALLEI '4JJ wPWW japonnen "damësmant^ 20-50% korting wHSHSG1 10%k0rt»ng ^io%korting_ ^ólundiTdam^- én herenondergoed 10% korting Triathlon-bus OK mei Boogmans Onderhoud-Reparatie JUNKERS DONDERDAG 7 JANUARI 1988 LEUSDER KRANT LEUSDEN - Hoewel niet van harte gaat de meerderheid van de raadscommissie voor Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning (OW/RO) akkoord met het voorstel van burgemeester en wethouder om de firma Schoonhoven voorlopig voor een jaar toe te staan het terrein aan de Hamersveldseweg te blijven gebruiken. Dat was de conclusie van de commissievergadering dinsdagavond. De felste oppositie kwam van Joop Kool van Leusden '85, die de firma Schoonhoven het liefst bin nen een maand van het terrein zag verdwijnen. De andere commis sieleden spraken wel hun verba zing uit over de plotselinge omme zwaai van het college, dat in no vember het aannemersbedrijf per 1 januan 1988 weg wilde hebben. Ton Voortman (WD) tegen zijn partijgenoot wethouder Joost de jongh: 'Ik dacht eerst dat u uw tan den zou laten zien, maar nu blijkt dat uw kunstgebit op het nacht kastje ligt.' Voortman vond overi gens het huidige voorstel van bur gemeester en wethouders de meest verstandige oplossmg. 'Ik vind niet dat wij Schorinhoven hard moeten aanpakken,' zei hij. Toch werd het voorstel niet zon der slag of stoot overgenomen. Na dat de grootste verbazing over de verandering van het standpunt van het college was weggeëbd, wilden de comissieleden dat de gemeente strenge voorwaarden aan de firma Schoonhoven stelt, voordat zij toe stemming geeft voor verlenging van het gebruik van het terrein. Zo vond Ep Oostra van D 66 dat de reden voor Schoonhoven om op de Hamersveldseweg te blijven zitten niet meer gold. 'Het werk is m dat gebied voor het bedrijf beëindigd. Normaal zouden de bouwketen dan weggehaald moeten worden. Schoonhoven zou in ieder geval de rotzooi voor de ingang van het ter- rem kunnen opruimen. Ongenoegen Een ander punt dat het ongenoe gen van de commissieleden had opgewekt, was het gratis ter be schikking stellen van het perceel, zonder dat de onderneming huur had hoeven te betalen. De raadsle den waren daarom blij dat de ge meente met de firma Schoonhoven was overeengekomen, dat het be drijf met ingang van het meuwe jaar huur gaat betalen. Ook de bepaling dat de huurovereenkomst maar voor één jaar geldig is en daarna telkens opnieuw voor dezelfde pe riode verlengd moet worden, sprak de commisssieleden aan. Toch vond Ger de Weerdt (PvdA), dat de gemeente moet blij ven zoeken naar een betere locatie voor Schoonhoven. 'Ik denk met dat we onder de voorgestelde overeenkomst uit kunnen komen,' zei hij, 'mmar ik vind wel dat er verder gezocht moet blijven wor den.' Hij wees het alternatief dat het college in een schrijven aan de commissie had voorgesteld, om een perceel in 't Vliet te reserveren echter resoluut van de hand. 'Dat gebied is bestemd voor woning bouw en daar mag beslist geen bedrijfsvestiging komen,' stelde hij. Wethouder De Jongh was het met hem eens en wees op de zin m de brief, waarbij het college dit alternatief ook als ongewenst had aangemerkt. 'Dan had u dat ook niet in uw bnef moeten zetten,' ant woordde De Weerdt. Een argument voor wethouder De Jongh om Schoonhoven toch op de Hamersveldseweg te laten blij ven was dat het volgens hem om een in een Leusden gevestigd be- dijf gaat 'Dat neemt niet weg dat wij met dit bednjf een zuiver zake lijke overeenkomst moeten aan gaan Ik denk dat het voorstel dat er nu ligt, wat dat betreft, een ver betering is voor de gemeente. Als de overeenkomst straks klaar is, heeft u in de raad de gelegenheid om daarover te oordelen.' LEUSDEN - Hoewel de technische problemen rond de doorgifte van de franse satelietzender TV 5 binnenkort zijn opgelost, zullen sommige wijken in Leusden, die op de CAI zijn aangesloten, nog steeds last van storingen kun nen hebben. Dit wordt veroorzaakt door de uitbreiding van het aantal kanalen en de wisseling van de zenders Sky Channel en TV S. Deze zijn sinds kort te ontvangen op kanaal 37 respectievelijk kanaal 40. Door deze verande ringen kan de televisie-ontvangst via eventueel aanwezi ge video-apparatuur gestoord worden. Naar de preciese oorzaak daarvan wordt op dit moment onderzoek gedaan. LEUSDEN - De politie in Leusden heeft opnieuw een tip over de ont voering van Heyn aan het recher cheteam in Haarlem doorgegeven. Ditmaal ging het «wor oen huis in Leusden-centrum, dat volgens de melding op een verdachte wijze bewoond zou worden. Onderzoek ter plaatse leverde echter niets op. LEUSDEN -Op de commissievergadering van OW/RO werd niet alleen de 'affaire Schoonhoven' behandeld, maar kwamen on der meer ook de aankoop van de woning van mevrouw S. Boele aan de orde en de aanleg van de parkeerplaats bij de Boni op het Hamershof. De meeste commissieleden stemden met beide zaken in, hoewel ook hier het meeste verzet van Leusden '85 kwam. Ton Voortman (WD): '...u heeft uw kunstgebit op het nachtkastje liggen.' De gemeente wil het huis van me vrouw Boele aankopen, omdat zij de grond die daarbij hoort nodig heeft voor de ontwikkeling van het gebied Hamershof-Zuid. Wil van de Kar (CDA) verbaasde zich over de bepaling in de voorgestelde koopovereenkomst, dat de be woonster drie jaar lang zonder huur te hoeven betalen, in het huis mag blijven wonen. Zij liet zich echter vrij snel door wethouder Joost de Jongh (WD) van haar be zwaren afbrengen. Deze vond de gewraakte bepaling niet ongebrui kelijk bij dergelijke overeenkom sten. Minder gemakkelijk te over tuigen was Joop Kool (Leusden '85). irrr-T Verkrijgbaar in de maten 42 t/m 48 Goed ondergoed heefteen merk: Verkrijgbaar bij: Joop Kool (Leusden '85): 'De ge meente loopt een half miljoen mis. Hij rekende De Jongh voor dat de overeenkomst de gemeente een half miljoen gulden aan gederfde huuropbrengst kostte. Ook bij de behandeling van de aanleg van parkeerplaatsen bij de Boni gaf Wil van de Kar de voorzet en probeerde Kool m te koppen. Van de Kar had moeite met de richting waann de parkeervakken volgens de tekeningen zouden moeten komen. Ze dacht dat de gemeente door de aangegeven richting zou vragen om verkeers problemen. Kool maakte bezwaar tegen de term 'onderhandse aan besteding bij uitnodiging', zoals die in de stukken vermeld stond. De Jongh was hem terwille door deze term uit de stukken te schrappen. Kool ging echter door en zei er moeite mee te hebben dat Bom op een plek zat, waar eerst parkeer plaatsen waren geweest en dat er om die reden nu een nieuwe par keerplaats aangelegd moest wor- Wil van de Kar (CDA): 'Parkeer plaats vraagt om verkeersmoeilijk heden. den. Ook vroeg hij zich af wat er met het wegmateriaal was ge beurd, dat bij de plaatsmg van het Bonigebouw weg was gehaald. De andere commissieleden kon den zijn bezwaren niet delen en vonden dat de gemeente haar voorstellen kon uitvoeren. AMERSFOORT - Het dien stenpakket dat de VW- Amersfoort/Eemland haar le den/contribuanten aanbiedt bestaat uit verschillende on derdelen. Bijvoorbeeld het kosteloos re serveren van logiesaccommodatie in geheel Nederland. Het gratis reserveren van toe gangskaarten voor vrijwel alle theaters en concertzalen in Neder land, met uitzondering van sommi ge grote evenementen en voor maximaal twee personen. Leden kunnen deze reserverin gen telefonisch maken, dus geen wachttijden. 10% korting op alle verkoopartikelen van de VW (m.u.v. geschenkbonnen), dus op kaarten, gidsen, routes, plattegron den e.d. In de maand januari een gratis Gids voor Vakantie en Vrije Tijd. Extra en meuwe aanbiedingen worden iedere eerste woensdag Vein de maand gepubliceerd in de VW-Op Stap pagina in De Stad Amersfoort UTRECHT - De vakantie beurs 1988 voor toerisme en rekreatie wordt ook dit jaar weer gehouden in het Jaar beurscomplex in Utrecht. De vakantiebeurs is van 14 tot en met 17 januari. De openings tijden zijn woensdag van 14.00-18.00 uur, donderdag tot en met zondag van 10.00-18.00 uur. Een groot aantal reisbureau's, touroperators, wv's, verkeersbu reaus en vele andere organisaties op het gebied van toerisme en re- kratie zullen dan laten zien wat zij voor 1988 in petto hebben. Al deze organisaties zullen proberen de de ACHTERVELD, Hessenweg 206, tel. 1604. BARNEVELD, Van Zuylen van Nieveltlaan 75, tel. 15177. WOUDENBERG, Parallelweg 4, tel. 2314. DE GROTE GROENE Ak WINKEL Een culinaire verrassing van uw AC Restaurant in het nieuwe jaar. Wij serveren u een zesgangen menu voor maar f37,50. U zult begrijpen dat wij u een dergeli|k aanbod slechts tijdelijk kunnen doen En wel van 11 m 12 januari a s. in ons a la carte restaurant Wij hopen u in die periode een gelukkig nieuwjaar te mogen wensen. veel artikelen zeer sterk afgeprijsd DIVERSE DAMESBLOUSES 19 95 van 89 00.129.00,139 00 nu 59 QQ ÏÏMffUoRT» 10°/o KORTING 20-40%K0RTlNU_ t/m maat 59 10-60% KORTING^ Lama. 100% wol, etc Geldig t/m 30 januari. kreet „een dagje vakantiebeurs. daar heb je straks weken plezier van" voor het publiek inhoud te geven. Zij zullen op alle mogelijke manier voorlichting geven om een vakantie zo goed mogelijk te doen slagen. De beurs is niet een opeenvol ging van stands met alle mogelijke folders, maar er wordt ook heel wat gedaan om het geheel op te vrolij ken. Er worden onder andere shows,- en diavoorstellingen ge houden, en optredens van volks dansgroepen georganiseerd. Dus als u van plan bent naar de Veluwe te gaan, of naar de stran den m Spanje.op de vakantie beurs vindt u vast wel de informatie die u nodig heeft. De entree is 10,- per persoon, personen met een reductiekaart of groepen vanaf twintig personen betalen ƒ8,- en kinderen tot en met 11 jaar en 60+ betalen 7,50. Voor verdere informatie kunt u terecht bij VW Amersfoort, Sta tionsplein. Telefoon 033-15134. AMERSFOORT - AV Tnathlon laat komende zondag, 10 januan, voor de vierde maal bussen njden naar Egmpond aan Zee waar die dag circa achtduizend lopers mee doen aan de 16e halve marathon en diverse trimlopen. De Amersfoort- se atletiekvereniging laat zeker twee bussen rijden. Wie mteresse heeft om mee te rijden kan contact opnemen via de telefoonnummers 752280 en 729569. De bussen vertrekken om 08.30 uur vanaf het Stationsplein en zijn tussen 17.00 en 18.00 uur weer terug AC Restaurant Oud-Leusden, afslag Maarn-Doorn, Vloosvvijkseweg 1, E30/A28 Utrecht-Hoevelaken, tel 033 14098 Woensdagmiddag gesloten. Vrijdag kookavond. VOLOP PARKEERRUIMTE. Hessenweg 72 Stoutenburg Tel. 033-940844 Vooral de grote mate van bedrijfszekerheid en een perfekte service. Probleemloos. Ook na het jaar 2000. Omdat Junkers alleen de beste materialen toepast en dankzij de doordachte konstruktie. jf'i Nu bij aankoop van een Junkers Ketelgeiser GRATIS klokthermostaat. Waarde f. 260.- (tot 2.2.1988). Meidoornhof 25 3831 XS Leusden, tel. 033-942235 WARM AANBEVOLEN

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5