I Squashvereniging en tennishal uit elkaar I Ook gasprijs dit jaar lager Tanciaag in 3e leusder krant Storingen kabeltelevisie nog steeds niet opgelost Karakteristiek bos wordt gekapt Schonere sportzalen Lezers service Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Na conflict over vernieuwing huurcontract: "leusder krant SERVA V0LV0 Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,70 per kwartaal Uitgave BDU BV p krant DINSDAG 12 JANUARI 1988 - 19e JAARGANG NO. 72 Één druk op de knop en de Leusder Kabel Krant op kanaal 4 geeft u de juiste informatie. Be leusder Kabel: Krant: 24 uur lang informatie in een oogopslag! (door Daan Bleuel) LEUSDEN- De Leusdense squashvereniging SRGL (Squash Rackets Genootschap Leusden) is ernstig gedu peerd. De circa 230 leden van de sterk gegroeide vereni ging staan met ingang van maandag 11 januari op straat. Het bestuur van de vereniging en de directie van het Tennis- en Squashcentrum 'De Groene Zoom' (voorheen De Inslag) bereikten geen overeenstemming over vernieu wing van het huurcontract, dat de afgelopen drie jaar de basis voor de samenwerking vormde. De problemen zijn terug te voe- in op het feit dat het oude, dne-ja- [e huurcontract 1 januari jongst- en afliep. De directie van de mnishal meende, op grond van de srvaringen in het verleden en de Dntwikkeling van de squashsport in Iieusden, dat er voldoende aanlei- iing was om het bestaande con- ract niet in ongewijzigde vorm roort te zetten. Met name de weinig ïfficiënte bezetting van de banen loor de squashclub op bepaalde iren van de dag, speelden hierbij len grote rol. Ook al omdat de Taag naar banen in de losse ver- tuur sterk toenam en de beschik- >are capaciteit onder druk kwam e staan. Op grond van de oude overeen- :omst had het SRGL de permanen- s beschikking over één baan te len een jaarlijkse huurprijs, die in 985 29.000,- en in 1986 en 1987 12.000,- bedroeg. In het oorspron- relijke contract kon de SRGL te ens rechten laten gelden op het ebruik van meerdere banen op lubavonden en de clubochtend, laarnaast huurde SRGL een twee- e baan voor 28.000,-. Ook hier on de squashvereniging perma- ent over de baan beschikken. Ui- iraard waren in het contract ook epalingen opgenomen die het ge- ruik van was- en kleedgelegen- eid regelden. Half november 1987 legde de irectie van het tennis- en squash- entrum de SRGL per brief een aorstel voor, op basis waarvan de unenwerkmg in de toekomst ge- igeld zou kunnen worden. Het Dorstel bestond uit twee varian- in. In variant A werd SRGL voorge- eld de huurprijs voor de eerste lan met 4.000,- te verhogen tot 36.000,- en voor het gebruik van tweede baan commerciële ta- sven te gaan betalen, op basis van ït feitelijk gebruik. Het voornaam- e argument dat hierbij door de rectie van de tennishal gehan- erd werd, was dat zo meer effi- ënt gebruik van de banen bereikt 1USDEN/UTRECHT - 1988 wordt voor de gemiddelde energie- rbruiker in Leusden een goedkoop jaar. Kondigde de PUEM rige week al een lagere electriciteitsprijs aan, ook het gasbe- Ijf Centraal Nederland belooft haar afnemers lagere tarie- n. Kleinverbruikers kunnen zelfs dubbel profiteren. Het gastarief is met ingang van het nieuwe jaar verlaagd met l cent per kubiek meter. Dat geldt voor alle gasverbruikers in iderland. Daarboven op geeft Centraal Nederland nog een tra reductie van 2,4 cent per kubieke meter. Dat maakte de recteur van het gasbedrijf, ir. L.P.H. Mobers bekend in zijn >uwj aarstoespraak. iet aantal klanten van zijn bedrijf is in 1988 toegenomen met in 4500 tot 122.000. Daarom nam de omzet, ondanks een lijkblijvende gemiddelde omzet per klant, toe. Dat en de breiding van de arbeidstijdverkorting leidde tot een toena- S van het personeelsbestand met 11 werknemers. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Famiieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kcntrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENNGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks var 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend ^aterdajs gesloten van het feitelijke gebruik, tegen commercieel tarief Voor SRGL betekende dat m de praktijk het inleveren van een fors aantal uren. SRGL diende de uren die de ver eniging van de baan gebruik wen ste te maken, via een rooster ken baar te maken. De rest van de uren kwam vnj voor de losse verhuur door de tennishal De onderhandelingen liepen uit eindelijk stuk op het gebruik van de faciliteiten op de clubavonden en de clubochtend. De SRGL claim de dat mondelmg meermalen was overeengekomen dat het additio nele gebruik van extra banen tij dens de de clubbijeenkomsten, net als in de basisovereenkomst, inbe grepen zou zijn bij de huur van de eerste baan. Te elfder ure kwam de beheerder volgens de SRGL op deze vermeende toezegging terug. Hij stelde zich op het standpunt dat het gebruik van de banen tijdens de clubbijeenkomsten tegen het volle tarief vergoed diende te wor den. Uit correspondentie tussen bei de partijen blijkt dat de laatste kloof onoverbrugbaar bleek. En in een brief gedateerd 18 december, laat Cor Ruis namens de directie van de tennishal weten de vereni ging te verzoeken, voor zover van toepassmg, voor ontruiming vóór 1 januari 1988 zorg te dragen. De pat stelling is sindsdien niet doorbro- zou kunnen worden. Omdat bij be nutting van alle uren de huur van een squashbaan 60.000,- be draagt, zou dat voor de squashver eniging globaal een verdubbeling van de kosten betekenen. „We hebben becijferd dat de kosten van de tweede baan in deze construc tie, bij even mtensief gebruik als we gewend waren ongeveer op 50.000,- zou komen", laat SRGL- voorzitter Philip Verstraaten weten. „En dat komt neer op een jaarlijkse lastenverzwaring van ruim 20.000,-. Omgeslagen per hoofd van de vereniging zou dat een con tributieverhoging van zeker 100,- betekenen (een verhoging van ongeveer 30%). Daar komt nog bij dat je eigenlijk de werkelijke kos ten van het gebruik van de tweede baan aan de gebruiker in rekening zou moeten brengen. Dat brengt zoveel administratieve rompslomp met zich mee, dat dat voor ons niet haalbaar was". In variant B stelde de directie van de tennishal bij monde van Cor Ruis, één van de huidige eigenaren van de tennishal, voor dat SRGL zichzelf maar moest opheffen per 31 december 1987. Het lidmaat schap van de leden zou dan moeten worden afgedragen aan het TSC- Leusden-squashsectie, waarbij het tenniscentrum 'alle activiteiten van SRGL overneemt'. COMPROMIS Omdat alleen het eerste voorstel door de SRGL serieus genomen werd, vormde dat de inzet voor de onderhandelingen. En lange tijd heeft het er naar uitgezien dat er een compromis uit de bus zou rol len. De partijen leken elkaar te vin den in een voorstel dat voorzag in een éénjarige verbintenis, waarbij de huurprijs van de eerste baan werd teruggebracht tot 32.000,-. De huurprijs van de tweede baan werd opmeuw vastgesteld op 28.000,-, met dien verstande dat dat 1 bedrag een afspiegeling vormde ken. Een laatste gesprek op maan dag 4 januari leverde niets meer op, waarna maandag 11 januari de deuren van de tennishal voor de leden van SRGL definitief in het slot ging. PROMOTIE „Ik kan mij toch niet aan de in druk onttrekken dat de heer Ruis ons liever kwijt dan rijk is", laat SRGL-praeses Philip Verstraaten weten. „In het verleden hebben wij veel gedaan aan promotie van de squashsport m Leusden gedaan en nu de sport ook m Leusdens goed begint aan te slaan, denkt het ten niscentrum méér aan de losse baanverhuur te kunnen verdienen dan aan ons. Overigens wil ik niet de indruk wekken dat wij de be schuldigende vinger uitsteken in de nchting Cor Ruis. Als commer ciële exploitant van de tennishal heeft hij het volste recht om zijn zaak te runnen zoals hem dat goed dunkt. En als hij meent dat wij in de toekomstige exploitatie van de hal met meer passen heeft hij gelijk dat hij de vereniging de wacht aanzegt. Ik maak alleen wel bezwaar tegen de manier waarop wij voor het blok worden gezet. Pas emd november bereikte ons de brief, waarin hij deze voorstellen doet. En sinds gisteren zijn de deuren van het centrum voor ons gesloten". Cor Ruis bestrijdt die visie overi gens: „Er is geen sprake van dat wij geen prijs meer zouden stellen op de aanwezigheid van de squash vereniging binnen de hal. Dat is met meer dan een hardnekkig ge rucht dat de ronde doet. Het enige wat wij van de squashvereniging hebben gevraagd is wat in te schik ken. Ik vergelijk de situatie met die van een dikke damme in een bus, die aan het beginpunt van de rit is ingestapt en die, ook als de bus langzamerhand zo vol is gelopen dat er mensen moeten staan, blijft zitten en plaatsen bezet houdt. Bo vendien is haar jaarabbonement Weer volop belangstelling voor open dag Latent Talent Raadsleden willen geen chemische onkruidbestrijding meer Oud rapport over bermbeheer uit kast gehaald WD'er T. Holl krijgt klepel Het weer record warm Burgemeester vraagt aandacht voor vluchtelingen Geutbestuur neemt genoegen met casco op parkeerplaats pag. 5 Boeiend Valleiconcert van De Vries en Jansen pag. 5 Waterlanders geen partij voor onvermoeibaar LEOS Cor Hoogland verlengt contract pag. 3 pag. 3 pag. 3 pag. 3 pag. 3 pag. 5 pag. 6 pag. 6 Evelien Blom heropent Sportschool 2000 13-10 zege op onstuimig Sparta legt Antilopen geen windeieren pag. 7 9- 7 Pruys. Toen de gebeurtenis geen informatieve bijeenkomst over het conflict bleek te zijn, maar een uitnodigmg aan de belangstellenden om in een rueuwe squashvereniging deel te nemen, was de zaal snel leeg. vervolg op pagina 7 LEUSDEN - De problemen die onstaan zijn na de uitbreiding van het aantal kanalen van de kabeltelevisie in Leusden, lijken ernstiger dan zich in eerste instantie liet aanzien. De gemeente krijgt uit verschillende wijken klachten van mensen die zeg gen Super Channel en Sky Channel niet goed te kunnen ontvan gen. Over de oorzaak daarvan tast men nog in het duister. Vandaag zal er een gesprek zijn tussen technische medewer kers van de gemeente, vertegenwoordigers van Siemens, die de apparatuur geïnstalleerd heeft en de firma Kroon, die ver antwoordelijk is voor het onderhoud. De eerste klachten kwamen mid- hebben met de afstemmmg van den vorige week, toen de ont- hun video-kanaal, TV 5 is mmiddels vangst van de Franse satelietzen- weer goed te ontvangen. Naar de der TV 5 te wensen overliet. Ook oorzaak van de slechte ontvangst bleken veel mensen problemen te op het video-kanaal wordt onder zoek gedaan. Wanneer de resulta ten daarvan bekend zulklen zijn, kan de gemeente niet zeggen. Het leek er eerst naar dat het hierbij zou blijven, maar donderdag kwa men de eerste klachten over storin gen op de kanalen van Sky Chan nel, Super Channel en BRT 1. Zowel donderdag en vrijdag heeft de fir ma Kroon geprobeerd de oorzaak van de storingen te vmden en te verhelpen. Het leek toen nog dat de problemen beperkt zouden blij ven tot enkele wijken. De klachten komen nu echter uit alle wijken. Opvallend daarbij is volgens de gemeentevoorhchter dat het niet om incidentele klach ten gaat, maar om veel stormgen. De suggestie dat de problemen zijn ontstaan door een te geringe capa citeit van de apparatuur, die nu bij de uitbreiding van het aantal kana len aan het licht komt, wees hij af. Volgens hem traden er in Amers foort ook dergelijke klachten op, toen daar meer kanalen kwamen. Hij voelde daarom meer voor de omschrijving "kinderziektes". (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Binnen niet al te lange tijd zal een voor Leusden karakteristiek beukenbos verdwijnen. Het gaat hier om de boschage achter het zogenaamde Zwanenwater langs de Heili- genbergerweg. Deskundigen van stichting "De Boom", de eigenaresse van het betreffende perceel zijn van mening dat de bomen plaats moe ten maken voor een nieuwe aanplant. Wethouder Com Verduin (PvdA) maakte melding van het besluit van stichting "De Boom" tijdens (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De gemeente Leusden heeft een aantal maatrege len genomen, die er toe moeten leiden dat de gemeentelijke sportaccomodaties voortaan beter onderhouden worden. In het verleden kwam het nog al eens voor dat verschillende gemeen telijke diensten langs elkaar heen werkten omdat niet duidelijk was waar de verantwoordelijkheden lagen. Vorige week donderdag maakte wethouder mevrouw E. Blom (CDA) in 'haar' commissie welzijn bekend, dat verschillende zaken op een rijtje waren gezet. Als het gaat om het onderhoud van de in ventaris van sportzalen kan men (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 De mstallatie van de schakelkasten voor de kabeltelevisie in de verschil lende wijken van Leusden januari 1984. De afgelopen dagen waren mon teurs van de firma Kroon in dezelfde kasten bezig om de oorzaak van de storingen te achterhalen 1 V Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b v., afd Lezersservice, tel.nr. 03420-94206 terecht bij de afdeling welzijn van de gemeente. Voor het onder houd en instandhouding van de gebouwen zelf kan men terecht bij de afdeling bouwkunde van de gemeente. Verder heeft de gemeente beslo ten om voorlopig weer een be heerder aan te stellen voor de di verse gemeentelijke sportacco modaties. Wegens pensionering van de vorige beheerder was er een vacature ontstaan die niet op gevuld is. De gymlokalen in Leusden en de sportzaal in Achterveld zullen in het vervolg beter schoongemaakt worden. Voortaan zal elke sport- vloer dagelijks schoongemaakt worden. Voor het schoonhouden van de sportzaal van het aktiviteitencen- trum 'De Korf is een andere rege- lin getroffen Per 1 januari 1988 is het schoonmaken van de Korf 'ge privatiseerd'. De pachter heeft een regeling met de gemeente getroffen, waarbij is vastgelegd dat hij in ieder geval voor een ter mijn van vier jaar zorg zal dragen voor het schoonhouden van de sportzaal. Het schoonmaakonder houd is gereguleerd in een pro gramma van eisen. Het privatise ren levert de gemeente per jaar een voordeeltje op van bijna ne genduizend gulden. De andere maatregelen die de gemeente heeft getroffen kosten de gemeen schap geen cent. de vergadering van de commissie die zich onder meer bezig houdt met milieubeheer. De gemeente Leusden heeft geen enkele zeggenschap over het stukje bos: "De boswet is hier van kracht. De gemeente Leusden is hierin geen partij", aldus me vrouw Verduin. De gemeente Leusden verwacht overigens wel veel reacties van de Leusdense bevolking, omdat het stukje bos erg karakteristiek is als men Leusden vanaf Amersfoort binnenkomt. Voordat het bos ge veld gaat worden, zal de Leus dense bevolking uitvoerig inge licht worden, zo verzekerde de wethouder. In het stukje bos bevindt zich een zeer oude duiventil. De histori sche kring Leusden heeft zich al enkele maanden geleden ingezet voor het behoud van deze duiven til. Het bouwsel heeft namelijk his torische waarde. Of het bouw werk gerestaureerd gaat worden hangt af van de gemeente Leus den. Alleen met een behoorlijke financiële bijdrage van de ge meente zal het mogelijk zijn de duiventil weer in de oorspronke lijke staat te brengen. (advertentie) van te worden.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1