,3-10 zege op onstuimig Sparta egt Antilopen geen windeieren Nieuwj aarsbij eenkomst van 'Ons Genoegen' "Vfanifam voor de Iwintigste keer Evelien Blom heropent Sportschool 2000 lEiisder tenant [orfballers terug in de kop van het klassement: Kaarttoernooi Hessenkar' Junioren schietclub 'Schoorsteen brand VERGROTEN? Antilopen LHV LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT DINSDAG 12 JANUARI 1988 Sport 7 Spitsuur onder de korf. Jan Costa en Walter Urbach mengen zich namens Antilopen in de stnjd. vinden. En toen het openingsoffen sief na vijf minuten luwde, was de beurt aan de thuisploeg om te laten zien dat men het korfballen nog niet helemaal verleerd was. In de zesde minuut opende Koos Meins- ma de score, toen hij ietwat geluk kig helemaal vrij onder de korf ver scheen. en door een minuut later ook van afstand te laten zien wat hij waard is, haalden Meinsma en de zijnen maximaal rendement uit het optreden m de vijandelijke korfzó- ne. In de negende minuut voerde Jan Costa, die door Walter Urbach prachtig werd vrijgespeeld, de score op tot 3-0. Het eruge wapen feit waar Sparta in die fase op kon bogen, was een benutte strafwor, die in de twaalfde minuut door de mand viel: 3-1. Vanaf dat moment volgden de feiten elkaar in een razendsnel tempo op. Koos Meinsma tekende m de dertiende mmuut voor zijn derde en Antilopens vierde treffer, voor Jan Costa een tegentreffer om zijn oren kreeg: 4-2. Voor het eerste kwartier verstreek, kwam Sparta via een strafworp weer gevaarlijk dichtbij, maar Joyce Osnabrugge en Koos Meinsma (beiden van af stand) hertstelden de marge van dne punten. Maar de veelbelovende opening kon met van een passend vervolg worden voorzien. Onzekerheid en de jacht op individueel succes maakte zich langzaam weer mees ter van de Leusdense eerste klas- ser, waardoor doelpunten lange tijd uitbleven. Ondanks het feit dat ook Sparta geen treffers plaatste, werd er langs de lijn alweer voor het ergste gevreesd Een succesvol afgerondde doorloopbal, leek Sparta in de vie rentwintigste minuut vleugeltjes te geven. Niet alleen proefden de be zoekers dat Antilopen kwetsbaar was, de treffer tilde de bezoekers ook zelf over het dode punt heen. Binnen vijf minuten waren de rollen compleet omgedraaid. Twee mi nuten voor de veldwisseling teken de Sparta het zevende doelpunt aan, waarmee men voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong kwam: 6-7. De scheidsrechter schoot Antilo- LEUSDEN- Antilopen heeft niet slecht geboerd het afgelo pen weekeinde. De Leusdense korfballers kwamen door een gelukkige samenloop van omstandigheden weer hele maal terug in de race om het kampioenschap in de eerste klasse van het district Midden-Nederland. De Leusdena- ren creeerden zelf de randvoorwaarden voor een geslaagd weekeinde, door de lastige ontmoeting met Sparta-Nijkerk in eigen voordeel te beslissen. Verlies van Thor en een elijkspel van koploper De Vinken waren daarna voldoen- le om van zaterdag 9 januari een dag met een gouden idje te maken. itilopen kon zaterdag opge- ademhalen, na het bekend van de uitslagen in de eer- klasse D. Koploper De Vinken een punt (tegen Kameo: 11) en dat puntje hadden de net nodig om de af- tussen de nummer eén en op eigen kracht te kunnen Met andere woorden, An- heeft het verloop van de weer geheel in eigen Maar het werd nog mooier, twee, Thor uit Harmeien, zich geheel onverwacht eigen publiek in Fiducia (7- ic), waardoor Antilopen, als la- ende derde, opschoof naar de eede plaats in het klassement. e:Tussen Thor, De Vinken en Anti- aen zullen vermoedelijk de van deze competitie et rdeeld gaan worden. Sparta-Nij- rk, dat tot nu toe dapper haar meeblies in de top, kan na W1-13-10 nederlaag in Leusden n mlopig m de wachtkamer. klom zaterdag een verder uit het dal. Zonder dat sprake was van een glanzende haalden de ex-over- vlJigsklassers vooral revanche op n hzelf, door in de lastige wed- ,e5ijd tegen Sparta overeind te blij- a. Het moet voor Kees van Buren de zijnen vooral een mentale opkikker zijn geweest dat déze wedstnjd met goed gevolg werd besloten, helemaal omdat de ploeg opnieuw een moeilijke periode doormaakte en die op eigen kracht wist te overwinnen. Antilopen begon goed, nadat men m de eerste minuten een blin de stormloop op de eigen korf had doorstaan. Onder leiding van Koos Meinsma, Jan Costa en Joyce Osna brugge, zetten de Leusdenaren vlot scorend de tegenstander snel op achterstand. Na ruim een kwartier leidde Antilopen met 6-3. Maar vanaf dat moment liep het fout en kon Sparta terugkomen tot 6-7 Twee strafworpen vlak voor het einde van de eerste helft hiel den de leusdenaren in de stnjd (8- 7), waarna men zich na de veldwis seling de kaas niet meer van het brood het eten. RENDEMENT Antilopen demonstreerde m het eerste kwartier de vorm, waarnaar men sinds de wedstrijden tegen Kameo en O WO op zoek was ge weest. Sparta kwam onstuimig uit de startblokken, hetgeen met name de vrouwelijke verdedigers van Antilopen voor problemen stelde, maar slaagde er met m de korf te pen vlak voor de pauze te hulp, door de Leusdenaren twee straf worpen toe te kennen. (Beslissin gen, die op zijn mmst ruimte voor twijfels lieten). Koos Meinsma en Jan Costa belastten zich met die taak en maakten geen fouten: 8-7. OPPEPPER De oppepper, in de vorm van die strafworpen, bleek ach'eraf goud waard voor Antilopen. Hoewel de wedstrijd na de pauze met meer het mveau haalde van de goede perio de voor rust, toonden de leusdena ren karakter door de voorsprong niet meer uit handen te geven. Sparta bleef weliswaar nog lange tijd in het spoor van de Leusdense tegenstander, maar daar bleef het ook bij Wake: Urbach heropende de dans om de doelpunten en schoot 9-7 op de tellers m de vierde mi nuut, een voorbeeld dat in de acht ste minuut gevolgd werd door Koos Memsma (met zes treffers topsco rer). Sparta stelde daar echter eveneens twee rake schoten te genover, waardoor men netto niet veel verder kwam: 10-9. De beslissing viel tussen dé twaalfde en de zestiende mmuut. Walter Urbach vergrootte de mar ge opnieuw naar twee punten, waarna Koos Meinsma de wed strijd op slot gooide, door een vrije worp te verzilveren: 12-9. In de tus sentijd bracht Kees van Buren (voor de gelegenheid terzijde gestaan door Jelle van Santen en Fred Fer- regeau: de coach is officieel ge schorst) Jolanda Versteeg voor zus Margret en Nancy Lahey voor Maijon Abbnng m het veld. Vooral de jeugdige Abbrmg had zaterdag moeite met haar directe tegenstan der en het kwam dan ook niet als een volslagen verrassing dat Van Buren deze noodgreep toepaste. Zeven minuten voor tijd wist Sparta zich definitief verslagen, toen een strafworp gemist werd. Frank van de Pijpekamp pakte kort voor tijd zijn doelpuntje mee, door een doorloper door de korf te mik ken, waarna Sparta de eer aan zich zelf hield door de laatste treffer van de wedstrijd te laten noteren. Anti lopen prees zich gelukkig met de 13-10 zege, waarop overigens wei nig af te dingen viel. ACHTERVELD - Vrijdagavond werd de vierde ronde gespeeld van het Hes senkar kaarttoernooi. De prijswinnaars waren. 1. Cor Hoogland 5764 2. WimKok 5478 3. Maurits Herder 5434 4 Lydavd. Brink 5383 5. PietSmink 5120 6. Wim v.d. Horst R07fi 7. TonBlankenstem 8. G. Born 9 Potor xO. Cor van Marwijk 11. JoProrik 12. Henk van Rijnsoever 13 Annie Schimmel 4965 4709 4596 4475 4379 4346 4318 De poedelprijs was voor Janny Druijf met 3605 punten. De volgen de ronde zal worden gespeeld op vrijdag 5 februari. De stand na vier ronden is: 1. PietSrrunk 18766 2. mevr. A. Wouters 17217 3. Jo Pronk 16934 ACHTERVELD - Reeds enkele jaren is bij de schietvereniging Ons Genoegen ook een junioren schiet club. Instructeur hiervan is de heer Ab Vlug. Aan de schietwedstrijden kan door de jeugd vanaf 14 jaar worden deelgenomen. In verband met het feit dat enkele junioren schutters tengevolge van het berei ken van de 18-jarige leeftijd over gaan naar de senioren kunnen weer meuwe leden bij de junioren worden aangenomen. De schietsport is een mooie en intensieve sport. Dit blijkt wel uit het feit dat de huidige junioren deze sport met veel plezier en ge noegen uitoefenen. Jongeren die ook aan deze sport willen gaan deelnemen kunnen zich op don derdagavond in de kelder van ,,Ons Gebouw" op komen geven. Wil men eerst eens komen kijken dan is men ook van harte welkom vanaf 20.00 uur. SENIOREN Antilopen 1 - Sparta Al (N) 13-10 Antilopen 2 - SIOS 2 14-14 SMS 3 - Antilopen 3 8-14 VIKO 2 - Antilopen 4 9-4 JUNIOREN Antilopen J1 - SMS J1 19-5 Dindoa J1 - Antilopen J2 7-17 Dindoa J2 - Antilopen J3 15-4 ASPIRANTEN Antilopen Al-OWO Al 10-0 Antilopen A2 - ODIK A1 8-7 Antilopen A3 - Meeuwen A3 6-7 Antilopen C1 - Doorn C1 0-0 Senioren PUPILLEN Sparta PI-Antilopen PI 7-2 DWS 01-Antilopen 01 0-7 Antilopen R1 - Excelsior R1 2-2 Antilopen R2 - Meeuwen R4 0-0 Dames BDC3-LHV2 9-6 Heren Venix-LHV 12-24 LHV 2 - HVBS 2 14-20 Jeugd Ma UDSV-LHV2 2-1 UHV Sport - LHV 1 4-9 Welpen Limvio 2 - LHV Senioren 17-1-88 Dames Celizitas 2 - LHV 1 13.00 SDO 2 - LHV 2 12.30 Heren Fortissimo 3 - LHV 2 15.50 Jeugd 16-1-88 Welpen Fortissimo 2 - LHV 14.00 ATE 7. [OfcRHOQt vervolg van pagina 1 nog verlopen. Met andere de huidige situatie is met zijhr dezelfde van die van een jaren geleden. De positie oog SRGL binnen het centrum was nge herziening toe, temeer omdat nogal eens is voorgekomen dat nertsen de deur heb moeten en, terwijl de banen van de ashvereniging donker waren. ,kan ik niet verkopen Dat het bestuur van de vereniging daar niet aan wil, noem ik een vorm van ar rogantie die niet meer van deze tijd De bewering van Ruis komt toch echter m een wat merkwaardig daglicht te staan als blijkt dat maan dag de 1 le, de dag waarop SRGL de hal niet meer als haar onderko men mocht beschouwen, een bij eenkomst wordt belegd voor aspi rantleden van een nieuwe squash- club. In een persbericht kondigde de directie van de tennis- en squashhal de oprichting van Squash-Leusden aan. Voor de bijeenkomst werden ook SRGL-leden uitgenodigd, waarbij de bezoekers licht de in^ druk kregen dat er opheldering zou worden gegeven over de^ang van zaken de afgelopen vveken. Toen de aanwezigen bemerkten dat er een belangrijk stuk propa ganda werd bedreven voor een meuwe vereniging, die heV gat zou moeten vullen dat SRGL ac\terliet. voo •oep iraat: won de boosheid het van de ver warring en verliet het gros van de circa vijftig belangstellenden-dei vergadering:" ONGELUKKIG J Verstraaten (rechts) en Peter Brouwer, respectievelijk voorzitter en secretaris van het Squash Rackets vtschap Neusden, in de hal van het Tennis- en Squashcentrum Leusden. Smds maandag zit de deur van de voor de leden van de club op slot. De gemeente Leusden toont zich bepaald ongelukkig met de situa tie. Woordvoerder Theo Hendriks, ambtenaar Sportzaken en secreta ris van de Sportstichting, deelde desgevraagd mee dat zowel de Sportstichting, als de gemeente het conflict hoog opneemt: „We maken ernstig zorgen_gyer--deontsta- ne situatie. wë~~zullen op zo kort mogelijke termijn met de betrok kenen rond de tafel moeten gaan zitten om hetzij via de weg van be middeling, hetzij via het zoeken naar alternatieven tot een oplos sing te komen. Het mag duidelijk zijn dat met name de vereniging gebaat is bij een snelle doorbraak in deze pijnlijke kwestie." „We zullen ons in eerste instantie richten op een korte termijn oplos sing, bijvoorbeeld voor 1988. Daar na zullen we moeten kijken hoe we de zaken m de toekomst gaan re gelen. Maar het belangrijkste is op dit moment dat de continuïteit van SRGL met m gevaar komt", aldus Theo Hendriks. En continuïteit lijkt een sleutel woord in dit conflict. De leden van RSGL stellen zich nu loyaal op je gens het bestuur. De vraag is alleen hoelang dat zo blijft, als men met meer in de gelegenheid is de sport te bedrijven, waarvoor men lid is geworden van de vereniging De feitelijke macht berust op dit mo ment bij de exploitant van de ten- nishal, Want in de verre omtrek van Leusden zijn geen squashbanen te vinden. ACHTERVELD - Vrijdag heeft een allesbran^ier een schoorsteen brand veroorzaakt. De brand vond plaatsdn de woning van de familie Wyian de Hessenweg. De gewaar schuwde brandweer had de brand snel onder controle. VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bi) de Een snelle fotokopieer service tegen redelijke prijzen Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. Wethouder Evelien Blom van Sportzaken opende maandag de verbouwde accommodatie van Sportschool 2000. Na het doorknippen van het lint, legde de Leusdense wethouder een conditietest af op één van de splinternieuwe apparaten die de sportschool rijk is. Op de hellende loopband bleek dat het met de conditie van de wethouder nog met zo slecht gesteld was. ACHTERVELD - Donderdagavond hield de schietvereniging „Ons Genoegen" haar jaarlijkse onderlinge nieuwjaarsrecep tie. Het werd een gezellige avond waarbij een groot aantal leden van de vereniging, leden van de damesschietclub en leden van de junioren aanwezig waren. De voorzitter Jan van Hamersveld verwelkomde de aanwezigen. Hij was heel blij dat er zo een grote opkomst was. Hij wenste allen een voorspoedig en een sportief schietjaar toe. De dames zullen binnenkort een zware taak krijgen in de wedstrijd tegen Randwijk Zeker geen ge makkelijke tegenstander. De he ren schutters zijn in de S.K.G.V. cup wedstnjd een ronde verder geko men. Er was inmiddels bencht bin nen gekomen dat de volgende te genstander de schietclub uit Scher- penzeel zou zijn. Als men hier zou kunnen winnen, gaat men door naar de finale. Dat zou dat de eerste maal zijn dat dit de Achtervelders zou overkomen. Door de familie Oudshoorn was aan de vereniging een beker geschonken. Dit zou de Jan van Hamersveld wisselbokaal moeten gaan heten. Ook van de firma DRAKO was een beker ont vangen. Met de Johan van den Hen- gelbokaal zijn er nu dne bokalen beschikbaar. Om iedereen een eerlijke kans te geven, zowel de senioren, dames en junioren zullen er nu gecombineerde wedstrijden worden gehouden. In het afgelopen jaar heeft er ook een bestuurswisseling plaats ge had. De heer W. Wittebrood had bedankt als bestuurslid. In zijn plaats werd A. Vlug gekozen. De nieuwe secretaris is B. Voskuilen Tijdens deze bijeenkomst wer den ook de prijswinnaars bii de junioren schutters bekend ge maakt. De kampioen van het afge lopen seizoen werd Timo van Val kengoed, die nu voor de tweede achtereenvolgende maal de wis selbeker in ontvangst mocht ne men. Hij was eerste geworden met een gemiddelde van 41. Tweede werd Hans van den Heuvel met een gemiddeldde van 37 en Richard v.d. Wetering werd derde met een gemiddelde van 26. Na de prijsuitreiking kwam er nog een verrassing. Tijdens de ge houden jaarvergadering waren er enkele jubilarissen gehuldigd. Hierbij was men er een vergeten. Dit was Jan van Nimwegen die 35 jaar lid van de vereniging was en ook 35 jaar beheerder van de wa pens, munitie en alles wat daarmee te maken heeft. Hij kreeg een bord met inscriptie aangeboden en zijn vrouw kreeg bloemen. ?3f USDEN - De Leusdense scoutinggroep Manitoba hield afge- zaterdag haar traditionele 'Manifam'. Dat staat voor MA- Deze aktiviteit beleefde dit jaar haar 20e Over belangstelling heeft Manitoba niet te klagen, de nieuwbouw, die in 1983 gereed kwam, is het ledental een maar toegenomen. De groep telt nu 121 leden. Dat was er- rig jaar een aantal van 111. ng lg- -ugals nieuwjaarsinstuif bedoelde an.ienkomst werd bezocht door cjl l leden, ouders, familieleden andere belangstellenden. De lifam is niet alleen een kwestie handjesschudden, maar ook ens bijeenkomst waar de scouts i een en ander laten zien. De litoba-groep telt vijf afdelin- vaE, de twee jongste - de jongens /erte meisjes welpen hielden zich me\g met grimeren en het vastlij- uiti van macaroni op karton; dat laatste allerlei fantasie-voor- going60 te zien gaf iaat zich ra- Velen hepen er onherken- baar bij rond, omdat fanatieke gri meurs bezig waren. De verken ners hadden buiten een model kampje opgesteld, dat veel be kijks trok. De gidsen verzorgden de inwendige mens. Zij hadden te vens de jaarlijkse dia-voorstelling ingesproken. In deze voorstelling passeerde op een luchtige wijze het jaar 1987. Dat dit een sukses was bewees het aantal voorstellin gen :6. De oudste jongeren, de ro- wads verzorgden de muziek en verkochten flessen rode wijn met een eigen vignet. Het doel daar van was om de kosten van het ko mende zomerkamp wat omlaag te kunnen brengen. De rowans wa ren na afloop zeer tevreden. Ze hadden de gehele voorraad kun nen slijten!! BIJEENKOMST De scouts van Manitoba, komen elke zaterdag bijeen aan de Dode- weg. 's Morgens de jongens wel pen (7-11 jaar) en de verkenners (11-14). In de middag zijn de meis jes aan de beurt, te weten de meis jeswelpen (7-11 jaar) en de gidsen (11-14). De avonduren zijn voor de rowans (14-16 jaar). Over leden heeft de groep met te klagen, alhoewel er zeker bij de jongenswelpen nog wel wat ruimte is voor aanwas. Wie inte resse heeft kan altijd op zaterdag terecht aan de Dodeweg of bellen met Henk de Ruig, 033-946319. Info over Manifam Theo Lindhout, 033-947038. LEUSDEN - Na het doorknippen van een lint mocht wethouder Evelyn Blom haar conditie op peil brengen. Met enige stappen op de nieuwe tredmolen van sportclub 2000 stelde zij de her bouwde ruimte en de nieuwe apparatuur in werking. Daarna werd zij en de raadsleden Ineke Jansen (PvdA) en Harm Offe reins (GPV) door eigenaar Roeland van de Voorde in de nieuwe zaal rondgeleid. Daarmee was het officiële gedeelte van de heropening van de sportschool beëindigd en konden de vele belangstellenden de nieuwste snufjes op het gebied van fit ness-training bezichtigen. Er waren zeer veel Leusdenaren op de huis-aan-huis verspreide uit nodiging van het sportcentrum af gekomen. Van de Voorde schat het aantal bezoekers dat tussen 15.00 uur en 18.00 uur zijn sportschool bezocht op ruim 800. Die konden onder meer de computergestuurde tredmolen in werking zien. Dit ap paraat dat Van de Voorde uit Ame rika heeft geïmporteerd kan ge bruikt worden om de conditie op peil te brengen of om loopafwijkin gen te corrigeren. Verder kan tij dens het lopen het calorieverbruik worden afgelezen. Nadat Evelyn Blom enkele stappen op de band had genomen, werd het apparaat omhoog gebracht, waarna de wet houder de verwachting uitsprak dat de sportschool in de toekomst dezelfde stijgende lijn zou mogen ondergaan. Na de uitbreiding is sportclub 2000, die door Van de Voorde sa men met zijn moeder wordt geleid, een van de grootste sportscholen van midden Nederland. Behalve fit ness kunnen mensen er ook zon nen, aerobic dansen of zwemmen. Er is een sauna en een whirlpool.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7