Veranderingen nodig om knelpunten op te heffen Project tegen vandalisme aangekondigd Ruiteningooiers Jijzonder koffieconcert 1 Raadscommissie wil geen automatenhal in Leusden "vandaagin de leusder krant* 215.000 ste lid WNF Bosco begonnen F Verontreiniging ■leiligerbergerbeek iering 100-jarig jubileum Couveuse- babies NVSH SERVA V0LV0 leusder krant Lezers service Bewoners Hamershof kunnen voorlopig opgelucht ademhalen Afdelingen verhuizen in gemeentehuis Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Konijntje in de Wetering Will.I DOKTER III I I I ER DIT WEEKEINDE DIENST? Een druk op de knop en de Leusder Kabel Krant op kanaal 4 geeft u de juiste Informatie Do Lousdor Kabel: Kranl: 24 uur lang informatie in oen oogopslag! EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,70 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 19 JANUARI 1988 - 19e JAARGANG NO. 7a LEUSDEN - "Wij zaten in een veel te grote kamer, terwijl andere af delingen met knelpunten te ma ken hadden." Zo verklaarde bur gemeester Panis in de commis sievergadering van Algemene Bestuurszaken donderdagavond de kredietaanvraag van zijn col lege voor de aanschaf van nieuw meubilair en enkele kleine ver bouwingen in het gemeentehuis. Hij antwoordde op vragen van Harm Offerems (GPV/SGP), die wil de weten of de verbouwingen en ae vernuizing van eruceie aiaelin- gen naar andere plekken in het gemeentehuis niet vooruitliepen op de komende reorganisatie van de ambtelijke organisatie. Als de raad er mee mstemt zullen burgemeester en wethouders bin nenkort op de eerste etage verga deren en niet meer op de begane grond, verhuist de afdeling wel zijn/onderwijs van de eerste etage naar de begane grond, gaat de af deling plantsoenen van de begane grond naar de eerste etage en zul len de accountants in het vervolg LEUSDEN - In de raadscommissie voor Algemene Bestuurszaken kondigde burgemeester Panis gisteravond aan dat er een pro ject tegen het toenemend vanda lisme in voorbereiding is. "De overlast en de vernielingen van met name schoolgebouwen be ginnen in Leusden een steeds groter probleem te worden," zei Panis tegen de commissieleden. "Daarom willen wij vanuit het jeugd- en jongerenwerk en van uit het onderwijs hier iets tegen ondernemen." Wethouder Evelyn Blom zal zich mei de vooroereicung van nei pro ject gaan bezighouden. Er wordt gedacht aan een tentoonstelling over vandalisme, waarbij de jeugd duidelijk gemaakt wordt wat de gevolgen en de kosten zijn van de vernielingen. Deze expositie zou dan vanaf september, als het nieu we schooljaar begint, op de scho len in Leusden getoond kunnen worden. Overigens zijn hierover nog geen vaste afspraken ge maakt. Het project verkeert nog in de fase waarin ideeën nog gestalte moeten knjgen. Het onderwerp komt binnenkort aan de orde in de raadscommissie voor Welzijn. hun werk in de kelder van het ge meentehuis doen. Daarvoor is meuw meubilair nodig en moeten er enkele muurtjes worden wegge broken. Daarvoor is een bedrag van 75.000 gulden nodig. De noodzaak van de veranderin gen blijkt volgens Panis onder meer uit de onaanvaardbare situa tie bij de afdeling Sociale Zaken. "Daar komen bezoekers, voor wie privacy absoluut nodig is. Op dit moment kunnen wij hen dat met geven. Iedereen kan daar naar bin nen lopen. Met een centrale op- vangbalie en het afsluiten van de spreekkamers met deuren kan dat wel." Dat geprobeerd wordt de ver- i bouwingen zo weinig mogelijk te laten kosten, blijkt volgens de bur gemeester onder meer uit het feit dat er materialen gebruikt zullen worden die elders uit het gemeen tehuis beschikbaar komen. Zo zul len de spreekkamers bij de Sociale Dienst deuren krijgen die uit ruim tes komen waar zij dubbel waren. Marcel Gerritsen sterke winnaar in veldrit Amersfoort pag. 7 Zwaar bevochten overwinning tilt Antilopen naar top pag. 7 Landbouw RAI 1988 tot en met 23 januari pag. 8 Vlekkeloos optreden LHV goed voor tweede plaats pag. 9 LEOS klaar voor topper met Abcoude pag. 9 LEUSDEN - De Patiënten Belangen Vereniging Leusden organiseert voor dinsdag 19 januari een avond voor ouders van couveusebabies. Ter inleiding wordt een videofilm getoond. Daarna zal mevrouw J Plugge ingaan op de angst- en schuldgevoelens en de twijfels die ouders van couveusebabies vaak hebben. De avond is in 'De Spring plank' aan de Asschatterweg en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Inlichtingen bij mevrouw D Hilverts telefoon: 945882. AMERSFOORT - De afdeling Amersfoort van de NVSH organi seert voor zaterdag 23 januari een avond voor alleenstaanden. De bij eenkomst begint om 21.00 uur en is in het gebouw van de NVSH aan de Curaaolaan 49 m Amersfoort. Voor informatie telefoon: 033 - 622217. AMERSFOORT DEALER Amsler<lamse*eg 7 lel 033-630154 EUSDEN - In het grensgebied Ben Leusden en Woudenberg a over een grote afstand de Lèilgerbergerbeek en de Grift lie verontreingd. De ver vuiling ontstond, toen T. uit Wou- anberg na een defect aan een tilogedrukleiding van zijn vracht- ato, de hydraulische olie die j— daarbij wegliep, in de Heilger- bergerbeek spoelde. T. was daar bezig een hoeveelheid aarde te lossen. Er zijn ter plekke monsters en foto's genomen. Tegen T. is pro ces-verbaal opgemaakt ut het ka der van de Wet Verontreiniging Oppervlaktewater. Daarbij zal in aanmerking worden genomen dat T. zelf een deel van de vervuiling heeft opgeruimd. De mileupolitie van Amersfoort moest echter wel op haar eigen grondgebied de Heüigerbergerbeek schoonma ken. Het is mogelijk dat T. voor deze kosten moet opdraaien. LEUSDEN - De politie heeft eind vorige week zeven Leusdenaren aangehouden die ervan verdacht VEUSDEN - Op het winterpro- Wma van de Stichting Cultu- ele Raad Leusden staan twee foorstellingen, die bij wijze van xperiment op de zondagmiddag ijn geprogrammeerd. Beide con- erten beginnen om 12.00 uur. eerste optreden is zondag- liddag 24 januari in 't Claeve- 'enblad. De Amersfoortse so praan Elize de Broekert zingt on der begeleiding van de pianist Huyb Doyer liederen van de Duit se componist Kurt Weill. Kurt Weill is vooral bekend om zijn Dreigroschenoper, die hij sa men met Berthold Brecht schreef, maar tussen 1925 en 1944 schreef hij een aantal expressieve liederen. In 1933 moest hij Duitsland verlaten Onafhankelijk BOU nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm j Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend I Zaterdags gesloten en schreef hij in Parijs Franse chan sons. Daarna kwam hij m de Ver enigde Staten terecht, waar hij songs en musicals componeerde. Dit onbekende reportoire, dat lan ge tijd zoek was, werd in 1979 door Weill's weduwe Lotte Leyna ge schonken aan de opera-zangeres Teresa Stratas. Het zijn composities uit dit reportoire dat zondag door Elize de Broekert wordt gebracht. Zij studeerde aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Huyb Doyer studeerde aan het Hiver- sumse conservatorium bij Fania Chapiro. Op het programma van aanstaande zondag staan liederen met teksten van Bertold Brecht. Erich Kastner, Lion Feugtwanger, Maurice Magre en Weill zelf. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de vaste voorverkoop-adressen van de Culturele Raad worden tijdens de jaarwisselhng ruiten te hebben ingegooid bij twee scholen in Leusden-Zuid. De leeftijd van de verdachten vaneert van 17 tot 20 jaar. Bij de basisscho len 'De Blokkendoos' en 'Het Palet' vernielden zij in totaal negentien ruiten. De totale schade bedroeg 4300 gulden. De daders zullen zich niet alleen moeten verantwoorden voor de rechter - tegen hen is proces-ver baal opgemaakt - maar zullen ook aansprakelijk worden gesteld door de gemeente Leusden voor de aan gerichte schade. De Amersfoortse sopraan Elize de Broekert zingt zondag liederen van Kurt Weill in 't Claeverenblad. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b.v., afd Lezersservice, tel nr. 03420-94206 LEUSDEN - Bewoners van ondermeer de Schepershilt konden donderdagavond na afloop van de vergadering van de raads commissie voor Algemene Bestuurszaken opgelucht adem ha len. In een geladen stemming waren zij naar het gemeentehuis gekomen, waar de mogelijkheden voor de vestiging van een speelautomatenhal in Leusden werden besproken. De aanlei ding was een aanvraag van de firma Zieleman uit Soest,die een dergelijke hal op de Grutterij wil beginnen. De meeste commis sieleden waren hiertegen en willen het ook in de toekomst onmogelijk maken dat er een automatenhal in Leusden komt. Er waren zelfs commissieleden die zeiden principieel tegen de vestiging van een speelautomatenhal te zijn. Dat waren Harm Offereins (GPV/SGP) en Gijs van Woudenberg (CDA). Na afloop van de vergadering verbaasde Ep Oostra van D 66 zich Roelof Blaauw van Leusden 85 voegde daaraan toe dat erva ringen in Amersfoort hadden geleerd dat automatenhallen criminaliteit aantrekken en gok verslaving in de hand werkt. "Zo'n verslaving is even erg als een drugverslaving, waarbij mensen zelfs bereid zijn om te stelen. Wij kunnen dit voorko men door geen verordening vast te stellen. Mijn hele fractie is daarom tegen zo'n verordening." De standpunten waren een opluchting voor de bewoners ven de Hamershof. Aan het begin van de behandeling van het onderwerp mocht een van hen, de heer M. de Vries, zijn bezwa ren toelichten. Hij zei dat de bewoners sinds de oplevering van de Hamershof met overlast te kampen had gehad. "Ik doe met klem een beroep op u om niet toe te staan dat er een speelauto matenhal komt," besloot hij zijn betoog. over deze stellingname van Van Woudenberg. "Twee jaar gele den maakte het oude college het nog mogelijk dat er een proefperiode kwam voor een ander bedrijf. Nu heeft het CDA plotseling principiële bezwaren tegen speelautomatenhallen." Het D 66 raadslid was overigens zelf ook tegen. "Is het erg als de omzet van de firma Zieleman naar een andere gemeente afvloeit?" vroeg hij aan burgemeester Panis, die de vergade ring voorzat. Zijn buurman Jan Jacobs (PvdA) was het helemaal met hem eens. "Ik kan niet zeggen dat ik voor vestiging ben, al is het alleen maar vanwege het lange woord 'speelautomaten hal'. Ik vind het onverstandig om een verordening vast te stellen, die het mogelijk maakt om een hal hier in Leusden te vestigen. Daarbij komt dat er genoeg mogelijkheden zijn om elders aan een automaat te 'trekken'". Prins Namsap neemt macht over van Pnns Dobber pag. 3 Hellend wegdek excuus snelheidsovertreding pag. 3 Wervelend solistenconcours bij Muziekschool Leusden pag. 5 Elzinga en Verheijen geven goed concert pag. 5 Expositie Fotopon gevarieerd en verzorgd pag. 5 Het 215.000 ste donateursechtpaar van het Wereld Natuur Fonds komt uit Leusden De heer en mevrouw Flerrung namen afgelopen vrijdag een aantal cadeau's in ontvangst bij wijze van huldigmg. De gebeurtenis vond plaats in de O V-bank in Amersfoort waar de WNF een wmkeltje heeft. Met een eucharistie- en een informele bijeen- daaraa is vrijdag het jubl- van Don Bosco begon- De organisatie die zich on- meer bezighoudt met onder is en over de hele wereld haar activiteiten heeft, bestaat hon derd jaar. Op de Dodeweg in Leusden kwamen ongeveer 120 mensen bijeen om dit fïet te vie ren. De genodigden waren leraren, vrienden en kennissen. Pater van Lochem vertelde in zijn preek iets over de ideeën van Don Bosco. Het begin van de landelijke vienng is op 31 januari. Met een televisie-uit zending zullen de festiviteiten, die over het hele jaar zijn gespreid, worden begonnen. afloop van de eucharistieviering was er voor de ruim honderd genodigden een informele bijeenkomst.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1