Geroosterde Kadett [leusden, Hellend wegdek excuus snelheidsovertreding ■eusder krant Prins Namsap neemt macht over van Prins Dobber okaaL, 3ouden Klomp aan vooravond van Leusdens carnaval leusder krant Boeren kielenbal Krooneend Schutting brand Inbraak LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Het wil niet winteren (ikze weef in decjemeente/ Leusden Achterveld plaatselijk nieuws Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Ve reni gin gs nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! De schaatsliefhebbers hebben tot nu toe pech. Het lijkt erop dat de winter van 1987/1988 geen zin heeft win terweer op het menu te zet ten. Je hoort veel oudere mensen zeggen: „Het wil dit jaar niet". De luchtdrukver deling is niet goed. En wat nog belangrijker is, er is geen kou voor handen in vrij wel geheel Europa. Zelfs in het anders zo koude Rusland liggen de temperaturen ver boven normaal. Moskou meldde al dagen temperatu ren net onder het vriespunt en Leningrad zelfs boven nul. Even leek het erop dat de luchtdruk boven zowel Rus land als Scandinavië zover zou gaan stijgen, dat de stro ming geleidelijk meer ooste lijk ging worden. In het weekeinde werd het hoe lan ger hoe meer duidelijk dat dit een „illussie" was. De lucht druk liep inderdaad op, ech ter de depressie op de oceaan blijven voldoende invloed houden op het weer in West- Europa. Daardoor blijft de stroming vooral in de hogere luchtlagen te veel westelijk. Zwakke storingen van de oceaan afkomstig kunnen, weliswaar in verzwakte vorm, tot ons doordringen. Veel neerslag valt daar niet uit. Maar het weerbeeld blijft anti-winters, zelfs nu de lucht druk in het Middellandse Zeegebied sterk is gedaald. Het weer is daar de laatste dagen sterk verslechterd. Er is, met name in Spanje, veel regen gevallen. De tempera turen zijn ook lager dan nor maal. In het anders zo milde Casablanca in het weekein de maar 12 graden. Door het geschetste weer beeld zal ook deze week naar alle waarschijnlijkheid de temperatuur - alweer - bo ven nul blijven. In het alge meen zal er veel bewolking zijn, soms wat mist als het 's avonds en 's nachts wat af koelt. Al met al een somber weerbeeld. De eerste helft van de win ter zit er inmiddels op. On danks de koude eerste helft van december is de winter periode tot nu toe de warmste van deze eeuw, samen met 1921. Het is dan ook niet moeilijk te voorspellen dat de tweede winterhelft kou der zal worden dan de eerste. De vraag is alleen hoeveel. Dat is uiteraard moeilijk te voorzien. De wintersportmogelijk heden blijven zeer beperkt. Aan de noordkant is de situa tie ronduit minimaal, aan de zuidkant is wel wat sneeuw gevallen, echter op de hoge re delen. Beneden 1000 m is weinig of geen ski mogelijk heid. Straks in maart en april zal het wel weer ideaal zijn. In de VS wintert het nog onafgebroken. Daar wil het dus wel dit jaar. Het is te ho pen dat de olympische win terspelen straks in Calgary voldoende koude houden. De kans blijft aanwezig dat de koude in febrauri in Europa uitbreekt en het zachter wordt in Canada en de VS. De be ruchte „Chinook" kan erg veel roet in het eten gooien. Soms stijgt de temperatuur daar binnen 24 uur van -10 tot 15. Wel een verschil. De sneeuw verdwijnt dan snel, soms zonder zon. DINSDAG 19 JANUARI 1988 USDEN - Deze Kadett stond donderdagavond in lichterlaaie. Om ongeveer 17.30 uur kreeg de politie de dding dat er op de Karper een auto stond te branden. De auto was van de heer v.d. H uit Leusden. Getuigen klaarden later dat de brand vermoedelijk is aangestoken. De politie doet onderzoek naar deze zaak. ide loonafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. 'erschijnt elke dinsdag en donderdag. ledaktle: gj.edaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Indredaktle: Hans Mosterd ide ilevering kopij en advertenties: oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr. voor donderdagnummer lot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Jgedaktie en administratie: antoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op ISferkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tol 17 00 uur ggëlefoon 033-941495 (administratie en redaktie) bonnementsgeld: 9 5 68,80 per jaar, 34.90 per half iaar, 17,70 per kwartaal lachten bezorging: s abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagmiddag 18 00 ir te hebben ontvangen Is dat niet hel geval, neem dan kontakt op Bt onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18 30 i 19 30 uur), tel 033 940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt inemen mei onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 abestellen foto's: i meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) vooruitbetaling op giro 071441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, at duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, |l Immer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, (^toestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en ^15.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). 1 tont ook contant betalen op ons kantoor fiden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling angt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- antenkombinatie te Barneveld. ACHTERVELD - Zaterdag a.s. zal door de Carnavalsver eniging De Puupenkoppen het Boerenkielenbal worden ge houden. Prins Doerak de 12e nodigt hierbij alle Puupen en Puupinnen alsmede de Carna valsvierders uit de omgeving uit dit Carnavalsfeest te ko men mee maken. De zaal van het 100 gram gebouw gaat open om 20.30 uur. Omstreeks 20.45 uur zal de Prins met zijn adju dant en verdere gevolg de zaal be treden. Als Gastraad zal deze avond aanwezig zijn De Carnavals Prins met zijn gevolg van de Duur- douwers uit Herveld (Betuwe). De muzikale medewerking zal deze avond worden verleend door een bekende band. Zaterdag 6 februari zal door de Puupenkoppen een tegenbezoek worden gebracht aan de Carna valsvereniging te Werkhoven. De genen die deze avond mee willen naar Werkhoven kunnen zich tij dens het Boerenkielenbal opge ven. Dit in verband met het bestel len van de bus. Vol is vol. LEUSDEN - Een bewpner van de Krooneend zag zondagmiddag om streeks 13.15 uur twee mannen een eend meenemen uit het nabijgele gen water. De twee reden daarna weg in een geel-bruine stationcar. De politie tast in het duister over de motieven van de daders. 1 LEUSDEN - Op de Walstro is zon- dagmidag omstreeks 18.00 uur een zogenaamde vlechtschermschut- tmg m brand gestoken. De onbe kende dader stopte proppen pa pier in het scherm en stak dit aan. Een voorbijganger doofde het vuur, maar kon niet voorkomen dat de schutting gedeeltelijk afbrand de. afgekomen waren. ,,Het hangt af van de recidive en de snelheid. Bovendien telt een snelheidsover treding m de bebouwde kom zwaarder. Maar we behandelen de mensen gelijk", aldus mr. Se- ton. ..Was dat maar waar. Ik heb het gevoel dat je in dit land als cri mineel beter af bent dan als eerlijk mens". En hiermee had verdachte het laatste woord. Tenslotte was er nog de motorrij der die net van de TT races van daan kwam en 173 had gereden. „Het zat nog in uw lijf', begreep de officier. Het bleek een bekend I feit dat de TT koorts ook na afloop voor de nodige records zorgt en de politie is daar dan ook extra at tent op. Hij kreeg conform de eis I 500,-boete. Een automobilist die rechts over I de vluchtstrook van de Al had in- gehaald, kreeg de wind van vo ren, zowel van de officier als van j de kantonrechter. Vooral zijn ver ontschuldigingen dat de Jaguar voor hem zo gek gedaan had en hem had tegengewerkt, vielen niet in goede aarde „Als iemand gek doet, hoef je niet zelf nog gek ker te gaan doen. Dan stop je ge- 1 woon en wacht maar even. Ie- mand kan ook wel ziek zijn" Voor deze 'kwalijke overtreding' werd J hij conform de eis tot 150,- ver oordeeld. LEUSDEN - In de nacht van vnjdag op zaterdag is in de basisschool De Kkmrakker op de Zonnedauw in gebroken. In het lokaal van groep 7 werd met een breekijzer een deur geforceerd. Er werden twee loka len doorzocht, waarna er negentig gulden in contanten werden mee genomen en een radio-cassette recorder. In de fietsenstalling werd, mo gelijk door de inbrekers, met zwarte viltstift teksten gekalkt. Dinsdag 19 januari 19.00 uur: planadviescommissie, gemeentehuis Erf 1 20.00 uur: jaarvergadering NCVB afdeling Leusden 20.00 uur: jaarvergadering Ned. Bond Plattelandsvrouwen Woensdag 20 januari 20.00 uur Jaarvergadering Oranje- I vereniging Leusden, jongerencen trum De Til. Woensdag 20 januari: 9.00 uur: Handwerkhobbyclub „De Moespot" 20.00 uur: Jaarvergadering KPO „D'Ouwe Peerdestal" J 13.30 uur: Bejaardensoos „Ons Ge- bouw", dus niet donderdag Zaterdag 23 januari: 20.30 uur: Boerenkielenbal „Ons Gebouw" 20.00 uur: AMBC feestavond „D'Ou we Peerdestal" I 20.00 uur: Disco Show „De Klaveet" Zondag 24 januari: I 20.00 uur: Disco „De Klaveet" Dinsdag 26 januari: 9,00 uur: Welfare Zonnebloem i „Ons Gebouw" werphengel als afscheidscadeau. Demonstratief deed Pnns Dobber zaterdagavond zijn mantel af en I bond zijn bakkerschort weer voor als bewijs dat hij nu verder weer gewoon Everard van de Hengel is die voor Leusden weer brood gaat bakken. Op 13 februari zal het carnaval ook j m Leusden weer van start gaan. De avond daaraan voorafgaande j zijn de oudere Leusdenaren dan al aan hun trekken gekomen tijdens het 55+ carnaval. In grote lijnen j ziet het programma van dit jaar er net zo uit als vorig jaar. Alleen ziet de carnavalsvereniging af van een carnavalsoptocht. Prins Namsap vat zijn taak kenne- lijk serieus op. Geheel incognito I bracht de meuwe prins, samen j met zijn persoonlijke adjudant j Henk Houtakkers al een bezoek j aan de Leusdense horecagele- genheden. GERSTENAT 2 nieuwe Prins Carnaval van Ve Gouden Klomp' wordt voorgesteld tijdens het prinsenbal zaterdagavond, ins Namsap (Henk Pasman) heeft de scepter overgenomen van Prins Dobber de Eerste, die voortaan der als Everard van de Hengel door het leven zal gaan. De strafzitting van 14 januari werd bijna volledig besteed aan snelheidsovertredingen. Een automobilist had een serie van dit soort veroordelingen op zijn naam staan, waarvan de laatste in 1984 een boete van 1000,- had opgeleverd. Daarna is het rustig geworden. Bent u soms het land uit geweest?" infor meerde de kantonrechter, mr. Seton. ,,Nee, geschrokken". De officier constateerde tevreden dat de klap dus toen kennelijk goed was aangekomen. Waarom dan nu weer 142 km op de A28? ,,Die weg helt vanaf Utrecht", antwoordde verdachte vol komen serieus. Hij kreeg een boete van 250,-. De volgende had binnen de be bouwde kom van Amersfoort 90 km gereden. Waarom na twee eerdere schikkingen en zonder zelfs haast te hebben, dan nu weer te hard? „Hellend wegdek", was het antwoord. „Wel verdraaid", ontplofte de officier, „alsof we hier m de Alpen zijn. Zou het niet meer een kwestie zijn van de voet op het gaspedaal?" Een boete van 400,- plus een waarschuwing. uitspraak en vond dat andere ver dachten op deze zitting er beter Voor een snelheid van 195 km op de Al kon de officier nauwelijks nog woorden vinden. „Een laag vlieger zonder vliegbevret", was het enige commentaar. Hij kreeg 1000,- boete en een voorwaar delijke intrekking van het rijbe wijs voor 3 maanden met een proeftijd van een jaar. „Ik had een Saab te leen van mijn garage en was daar niet aan ge wend', gaf iemand als verklaring voor het feit dat hij 170 gereden had. „Maar er zat toch wel een ki lometerteller op?" informeerde de kantonrechter vriendelijk en veroordeelde conform de eis tot 500,-. „De volgende keer wordt het fietsen", waarschuwde de offi cier. „Het is me een raadsel dat ik voor moet komen". Zo begon een in woner van Scherpenzeel van wal te steken tegen de aanklacht dat hij op de Stationsweg van zijn woonplaats 83 km gereden had. „Dat raadsel kan ik wel voor u oplossen", deelde de kantonrech ter hem minzaam mee. „Dit is na melijk de vierde keer sinds 1983 dat u gesnapt bent". Consequen tie van deze herhalingen was een forse boete van 350,- en de me dedeling dat zijn rijbewijs de vol gende keer in gevaar kwam. Wat verdachte, als jong ondernemer, zijn boterham zou kunnen kosten. Hij was dan ook met blij met deze Of de nieuwe uitverkoren Prins ook werkelijk vruchtesap zal nutti gen in de komende periode valt te betwijfelen. Het zag er zaterdag avond naar uit dat het edele ger stenat nog altijd de voorkeur heeft bij de meeste camavalgangers. Prins Namsap is in Leusden niet geheel onbekend. Al vanaf het moment dat de Batavus toertocht in Leusden van start gaat, worden de routes door Henk Pasman uit gezet. In september zal het al weer de elfde keer worden dat de toer tocht in en rond Leusden wordt gehouden. Verder heeft de heer Pasman zich lange tijd bezigge houden met onderwijszaken. Hij maakte onder meer deel uit van de Regionale katholieke School raad. In het dagelijks leven verdient de nieuw gekozen Prins de kost als beroepsmilitair. passende muziek zorgde. Het zo genaamde Pnnsenbal werd opge luisterd door het optreden van de Show- en Dansgroep Leusden. Voor de meeste aanwezigen was de bekendmaking van de nieuwe prins een volslagen verrassing. Voorzitter Piet Wendel hield rond de klok van elf uur de spanning er nog wat in door met drie, totaal onherkenbare lieden het spelletje 'Wie van de dne' te spelen. Ieder een verwachtte dat de nieuwe Prins achter één van de drie mas kers te voorschijn zou komen. Door het vraag- en antwoordspel leek zich duidelijk af te tekenen wie de meuwe Prins zou worden. Vooral omdat twee van de drie ge maskerde mannen zich bereid verklaarden om 16.000,- in de kas van de vereniging te storten als ze Pnns zuden worden, leek het voor de hand te liggen dat één van hen de nieuwe aanvoerder van de camavalsgangers zou wor den. Het bestuur van de Gouden Klomp bleek echter alle bezoe kers van de feestavond bij de neus genomen te hebben. Toen het mo ment van bekendmaking gena derd was, trokken alle dne de 'kandidaten' zich even terug. Uit eindelijk bleek 'Wie van de drie' uit te lopen op 'GEEN van de dne'. Geen van de kandidaten werd uit eindelijk de meuwe Prins, tot ie ders verrassing was er nog een vierde kandidaat in de persoon van de heer Pasman, die beter be kend zal gaan worden onder zijn camavalsnaam 'Prins Namsap'. Proclamatie „Met Prins Namsap geen gela- mentier, maar drie dagen plezier", zo luidt de lijfspreuk van de carna valsprins, die zijn regeerperiode zaterdag aanving met het voorle zen van een proclamatie. „Diegenen die denken dat het de Gouden Klomp slecht gaat, heb ben het bij het verkeerde eind", aldus één van de elf punten uit de proclamatie. Pnns Namsap kwam ook nog even terug op het cadeau dat de Gou den Klomp tijdens de nieuwjaars receptie heeft aangeboden aan het gemeentebestuur. Het college kreeg vijf nieuwe bezems. „Dat wil met zeggen dat nieuwe be zems altijd schoon vegen", zo ver klaarde de prins. Ook voor de po litie had Namsap een goede tip; „De politie knjgt het makkelijk als ze de mensen met rust laat". Tenslotte haalde nieuwbakken Prins nog even uit naar de zuster vereniging in Achterveld. „Die in Achterveld moet niet zei ken, maar mee doen", aldus de strijdlustige prins. Voor Prins Dobber de Emge zit het hele camavalsspektakel er nu definitief op Prins Dobber kreg als dank voor zijn inzet van het be stuur van de GfVliHon Klnmn oon Het spelletje 'Wie van de dne'bleek uiteindelijk 'Geen van de drie'te zijn. Bij de drie gemaskerde deelnemers zat niet de nieuwe Prins Carnaval. (van één onzer medewerkers) iEUSDEN - Sinds zaterdagavond, even na elf minuten over elf, I bekend wie in Leusden-centrum tijdens het carnaval de lenst zal uitmaken. lp een originele wijze werd bekendgemaakt dat het Leusdens 'arnaval dit jaar onder leiding zal staan van 'Prins Namsap'. ie nieuwe prins is in het 'normale' leven beter bekend als jtenk Pasman. Prins Namsap neemt de leiding over van Prins 'lobber de Enige, die het afgelopen seizoen met succes de Leus- ense camavalsgangers aanvoerde. ij de Gouden Klompers was za- rdagavond weinig te merken m de financiële problemen aarmee de carnavalsvereniging kampen heeft. In de Roda-kan- tine, waar eens het Leusdens car naval is begonnen, zat de stem ming er zaterdagavond goed in. Niet in de laatste plaats omdat de formatie 'Nightlight' uit Ede voor

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3