O* O* Marcel Gerritsen sterke winnaar in veldrit van Amersfoort [waar bevochten overwinning ilt Antilopen naar de top fcene van veldrit verplaatst naar Don Bosco in Leusden: Museum jaarkaart 'hor in slotminuten bedwongen: 15-13 Antilopen Foto-expositie Jan Wingender - wat met de mensen doet De in 1934 in Amsterdam geboren fotograaf is autodidact. Hij studeerde voor een technische opleiding in de installa tietechniek en kwam later in zijn huidige baan als landelijk consu lent leerlingwezen terecht. Wingender hield zich bezig met theaterfotografie, onder meer voor hel Stichts Centrum voor Amateur toneel, diverse professionele kin dertheatergroepen en filmer Jos Stelling Via projecten aan de Nieu we Akademie m Utrecht is hij een andere weg ingeslagen. Samen SENIOREN Antilopen 1 - Thor 1 Antilopen 2 - DVO 2 MIK 2 - Antilopen 3 SDO 2 - Antilopen 4 Antilopen 5 - HKC 2 Antilopen 6 - Meeuwen 5 SKF 4 - Antilopen 7 Antilopen 8 - SKF 5 JUNIOREN Antiopen J1-Meeuwen J1 11-10 Antilopen J2 - Odik J1 7-5 Antilopen J3- Hellas J2 6-5 ASPIRANTEN Antilopen Al - Dalto Al 3-0 Dindoa A1 - Antilopen A2 1 -6 Antilopen B1 - Unitas B1 9-6 Antilopen Cl - Soesterkwartier Cl 8-2 15-13 11-12 7-13 5-8 6-9 7-10 3-4 6-11 met Frans de la Obusine en Paul en Hollander zette hij onder meer de Stichting Sinus-werkgroep op. Jan Wingender exposeerde m het verleden onder meer in het Vin cent van Goghmuseum, de Rijks Universiteit in Utrecht, De Flint en Galerie Nieuwe Perspektief m Am sterdam. De tentoonstelling m de fotogale rie is te bezichtigen na afspraak (telefoon 622248), op dinsdag en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur, en op donderdag en vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. SKF D2 - Antilopen D2 6-0 Dindoa Dl-Antilopen Dl 6-0 PUPILLEN Exakwa 01-Antilopen 01 0-3 Ermelo R1 - Antilopen R2 8-3 RCZ R1 - Antilopen R1 0-0 SENIOREN Dames: Celeritas 2 - LHV 1 8-12 SD02-LHV2 4-16 Heren: Fortissmo 3 - LHV 2 21-19 JEUGD Welpen: Fortissmo 2 - LHV 13- 2 Een door Jan Wmgender genomen foto AMERSFOORT - Leden van de WV Amersfoort heb ben 7,50 voordeel op de aanschaf van een Museum jaarkaart. Deze aanbieding geldt voor twee volwassen personen. Dus in plaats van 50,- betalen de leden van de WV Amersfoort slechts b35,- voor twee mu- seumjaarkaarten. Dat is al 15,- winst. En als men dan be denkt dat een lidmaatschap van de WV Amersfoort maar 25,- kost! Er zijn nog meer voordelen voor VW-leden; daarover leest men meer op de maan delijkse Op Stap-pagina in De Stad Amersfoort. De amateurs zijn weggeschoten. De elfde veldrit van Amersfoort, een naam die eigenlijk de lading ruet meer dekt: veldnt var. Leusden lijkt meer op zijn plaats, die afgelo pen zaterdag plaats vond m en rond de bossen van Don Bosco is zowel sportief als organisatorisch een groot succes geworden. De „Pedaalridders" lijken een goede keuze te hebben gedaan, wat be treft het kiezen van de locatie voor deze zogenaamde revanche wed strijden van het Nederlands Kam pioenschap, die een week eerder plaatsvonden m Hulsberg. De ac commodatie aan de Dodeweg is fantastisch daar, was iedereen het over eens. Voor de renners zijn er goede kleedlokalen met genoeg douches, er is een grote kantine waar zowel de renners als de toe schouwers de inwendige mens kunnen versterken. Het parcours is overzichtelijk en gevarieerd. Ook de KNWU (Koninklijke Nederland se Wielen Unie) toonde haar tevre denheid bij monde van voorzitter Dhr. Van De Bergh, die verklaarde: „Wij waren bijzonder verheugd dat er ook dit jaar weer een dergelijke veldrit werd georganiseerd. En dat dit dan ook nog een fantastische accommodatie blijkt te zijn, is na tuurlijk mooi meegenomen. Wij denken dat het hier een jaarlijks terugkerend evenement kan wor den, en met een mogelijke uitbrei ding van het aantal toprijders zal het publiek nog massaler toestro men dan vandaag en dan zal het helemaal een sfeervol geheel wor den." De reeks wedstrijden voor deze dag werd geopend om kwart voor elf met de wedstnjd voor de Lef hebbers. Dit werd een zuidelijke aangelegenheid want winnaar werd Nederlands Kampioen Pieter Burgers uit Moergestel. Na een spannende strijd legde Chnsto van Grinsven uit St. Michielsgestel be slag op de tweede plaats, zodat Jan Oldemeulen uit Tubbergen genoe gen moest nemen met de derde plaats. Ad Guldemeester uit Amersfoort hield de regionale eer hoog door beslag te leggen op de vierde plaats. Bij de nieuwelingen werd er een fantastische stnjd geleverd door de kersverse nederlands kam pioen Niels van de Steen uit Hoog land, Heino Broeven uit St. Mi chielsgestel en Mark Weichert uit het Noord-Hollandse Bergen. Zij allen kregen een mogelijkheid tot revanche voor de geleden neder laag in Hulsberg in de strijd om het Nederlands kampioenschap. Maar Niels van de Steen liet zien dat hij uit het goede hout is gesneden door keer op keer de aanvallen van de concurrentie af te slaan. Met een neuslengte verschil kwam hij als eerste over de finish, met m zijn kielzog Heino Broeven en Mark Weichert. nen door Martin Coehorst uit Til burg. Hij reed als een jonge God en deklasseerde de rest van het deel nemersveld. Tweede man Huub Jansen uit Valkenswaard kwam binnen met een achterstand van '16 sec. Max de Vries werd zeer ver dienstelijk derde door Gerrit Tie- mens nipt voor te blijven, zodat de veteraan uit Hoevelaken ook op het ereschavot kwam te staan. Leusde- naar Henk van 1 Klooster moest genoegen nemen met een zeven tiende plek, maar meedoen leek voor hem dan ook belangrijker dan winnen. GROENEND AAL Ook bij de junioren kwam de regerend Nederlands kampioen aan de start namelijk niemand min der dan de zoon van beroeps-ren ner Rein Groenendaal, Richard Groenendaal. Met groots machts vertoon liet hij de concurrentie achter zich en toonde zo zijn grote klasse. De tweede plaats werd een prooi voor een regionale renner, name lijk Marco Sakkers uit Soest die zich zo op een prachtige manier in de kijker reed. Met een achter stand van bijna twee mmuten pakte Geert Ophey uit Erp de derde plaats. Wat Marco Sakkers wel lukte, namelijk in het voorste gelid meenjden, lukte Sven Knipmeyer met helemaal. De jongeman uit Amersfoort moest zich tevreden stellen met de twaalfde plaats. Ri chard Groenendaal, de winnaar uit St Michielsgestel toonde zich na afloop verheugd over het parcours omdat het alles m zich heeft zoals hele snelle stukken, stukken waar het erg zwaar is en goede loopstuk ken. 1 Om 15.00 uur werd het startsein gegeven voor het klapstuk van deze dag want toen werden de amateurs weggeschoten. Zonder Nederlands kampioen Noël van der Ley, die volgens vele insiders een toevallige kampioen is, maar verder met alle andere toppers aan de start werd deze wedstnjd een happening van het zuiverste soort. LEUSDEN - Afgelopen zaterdag vormden de bossen van Den Treek, op het terrein van Don Bosco, het decor voor de 1 elfde Veldrit van Amersfoort, waarin vele „azen" van I nationale allure aan de start verschenen. De Pedaalrid ders, de Amprsfoortse wielervereniging die voor de orga nisatie tekende, was voor de gelegenheid van de elfde editie.van djt landelijke hoogaangeschreven staande eve nement vaij de Amersfoortse Bokkeduinen uitgeweken naar het Leusdense Don Bosco. De accommodatie op de Bokkeduinen liet langzamerhand teveel te wensen over. "Onze verslaggever Berry Kamphort nam op Don Bosco een kijkje en zag Marcel Gerritsen bij de amateurs zege vierend over de streep gaan. ireel Cemtsen, die hier nog wordt bijgesloft door René Guyt, pakte met eimacht de eerste plaats in de elfde veldrit van Amersfoort, in de ssen rond Don Bosco. Guyt zou later als derde eindigen. Direct na de start wierp de vice kampioen Wim de Vos uit Ooster hout zich op als de grote animator in de kopgroep die verder bestond uit de nummers drie en vier van het Nederlands kampioenschap Mar cel Gerritsen en Rene Guyt Na 10 minuten koersen kwam er een kentering in de strijd, Wim de Vos die kampte met een hevige ver koudheid, waardoor hij in eerste instantie ook met zou starten, moest de koplopers laten gaan. Zijn plaats werd m genomen door Jo Mariens uit Deurne. Dit drietal bleef de rest van de wedstnjd als een touwtje aan elkaar hangen. De beslissing viel in de laatste ronde m het bos probeerde Jo Mariens zijn slag te slaan en versnelde iets, hierop had alleen Marcel Gerritsen, de troef uit Hooglanderveen, een antwoord en sprong achter Jo Mariens aan. ONTKNOPING Marcel Gerritsen hield het tem po nu zo hoog dat er niets meer kon gebeuren en zo vond de ontkno ping van een prachtige wedstrijd plaats op de laatste honderd meter waar Marcel Gerritsen de sterkste bleek te zijn. Jo Mariens werd dus tweede voor Rene Guyt uit Katwijk die dus de beslissende slag miste. Od de vraag hoe dat kwam zei René: „Ik zag het wel gebeuren maar had niet de kracht om gelijk te reageren. Daarna wilde ik me met meer forceren omdat het We reld kampioenschap voor de deur staat en dat is voor mij het hoogte punt waar ik naar toe werk." De winnaar was zeer tevreden over de organisatie en het parcours al was het volgens hem hier en daar wat smal. Andere plaatselijke favorie ten zoals Dick van Dalen en Peter en Rudy Huygens kwamen in het stuk niet voor. Al met al was het een grcot suc ces deze elfde veldrit van Amers foort, of zoals wegrenster Mieke Havik verklaarde: „De gemeente Leusden kan trots zijn op zo'n orga nisatie en accommodatie. De orga nisatie is na dit geslaagde project nog niet tevreden want men liet doorschemeren dat men het spek takel volgend jaar wil uitbreiden met nog meer toppers zodat er nog wel het een en ander valt te ver wachten van „De Pedaalridders" uit Amersfoort. Amersfoorter Dick van Dalen voert een groepje aan bij de amateurs in de veldrit van Amersfoort. waren de Leusdenaren dan ook maar liefst vier keer achtereen suc cesvol. Op aangeven van Jeanet Jekel tekende Koos Meinsma op doorloop voor 2-3, waarna diezelf de Koos Meinsma een strafworp forceerde en benutte: 3-3. Jan Costa verhoogde daarna de euforie en beperkte de aanwezig heid van zijn vak in de vijandelijke korfzóne tot een minimum. Van af stand en met een zeer fraaie door loper tilde hij zijn ploeg voor het eerst naar een voorsprong: 5-3. Thor had het antwoord op die plaagstoot echter gauw klaar. De stugge tegenstander onderstreep te de haast spreekwoordelijke on verzettelijkheid door vijf minuten voor de pauze de gelijkmaker door het mandje te mikken: 5-5. Via een strafworp kwam Antilopen weer aan de leiding, maar een domme fout van Koos Meinsma stelde Thor nog geen dertig seconden later op nieuw in staat gelijk te maken. Meinsma maakte een herhaalde overtreding bij en vrije worp van Thor (te vroeg inkomen), waardoor de scheidsrechter mets anders kon doen dan een strafworp uit te de len. Meinsma greep nog voor de veldwisseling de gelegenheid om zijn fout recht te zetten, door een door Jeanet Jekel afgedwongen strafworp m klinkende 'munt om te zetten: 7-6. HOOFDROL Na de pauze domineerden de bezoekers lange tijd het scorever loop, al was het verschil steeds mi nimaal Bij 7-8 en 9-10 hadden de bezoekers het initiatief en hep An tilopen achter de feiten aan. Jan Costa bracht zijn ploeg tot twee keer toe weer in het spoor van de tegenstander en scoorde daarmee op het juiste moment. Vanaf 10-10 heten de leusdenaren zich echter niet meer in de luren leggen, al duurde het tot de laatste mmuten voor Antilopen de winst echt veilig stelde. Jeanet Jekel ontsteeg de grauwe middelmaat met een hele fraaie doorloper, waarmee de ba lans weer voorichtig in Leusdens voordeel uitsloeg: 11-10. Jan Costa, herstelde die krappe marge weer bij 12-11. Nog twee keer maakte Thor een achterstand goed. De laatste keer werd een afstandstreffer van Mar- gret Versteeg ongedaan gemaakt (13-13). Jan Costa onderstreepte in de zesentwintigste minuut zijn hoofd rol in deze belangrijke ontmoeting. Hem viel de eer te beurt de vraag te stellen, waarop Thor het antwoord schuldig moest bhjven. Het veer tiende doelpunt werd de moege streden tegenstander teveel. Nog geen minuut later deed Walther Urbach de wedstrijd definitief op slot. De tot dan toe vrijwel onzicht bare Urbach rondde een lange aanval af, door op het juiste mo ment te demarreren en op doorloop de beslissing te forceren: 15-13. De competitie m de eerste klasse van het district Midden-Nederland is in een turbulente fase gekomen. En het Leusdense Antilopen lijkt zich in de draaikolk van de ontwik kelingen in het centrum te bevin den, waar de kans op overleven statistisch gezien het grootst is. Thor daarentegen dreigt te worden meegesleurd naar grote diepten. De spectaculaire ontwikkelin gen werden ingezet op 'dolle zater dag', vorige week, toen de koplo pers in de fout gmgen. Thor verloor van Fiducia, terwijl De Vmken een punt het liggen bij Kameo. Antilo pen profiteerde, door de belangrij ke wedstnjd met Sparta-Nijkerk winnend te besluiten. En dit week einde kon van het front weer goed nieuws gemeld worden. Antilopen bleef ook Thor de baas, waardoor de kansen van de Leusdenaren om dit seizoen als kampioen te beëin digen opnieuw in een gunstiger daglicht kwamen te staan. In ieder geval hebben de Leusdenaren al les weer in eigen hand, met twee verhespunten méér dan De Vin ken, maar de thuiswedstrijd met diezelfde ploeg nog voor de boeg De basis voor die goede uit gangspositie werd zaterdag ge legd in de ontmoeting met Thor. In de voor de gelegenheid aardig vol gestroomde Korf, waarbij de aan hang van de thuisploeg zich bij tijd en wijle luidruchtig roerde, ont stond een wedstrijd waarin de ze nuwen voelbaar aanwezig waren. Het belang was dan ook groot voor zowel Thor, als Antilopen. Voor beide teams stond de aansluiting met de top op het spel. Dat Antilopen uiteindelijk aan het langste eind trok, had het voor al te danken aan Jan Costa, die de match van zijn leven speelde. De centrale schutter van de tweede aanval noteerde zaterdag hefst acht van de vijftien treffers, waar onder een aantal zeer waardevolle. Marjon Abbnng speelde een wat ongelukkige wedstrijd. In een be langrijke fase het zij haar ge vaar hj- ke tegenstander dne keer vrij, het- VISITEKAARTJE Met name m de beginfase werd Antilopen door zenuwen geplaagd. Daardoor bleef de eerste aanval, die anders het voortouw neemt in doeltreffend opzicht, zonder suc ces. De eerste twee doelpunten waren voor Thor, dat in de tweede en de achtste minuut raak schoot. Jan Costa gaf meteen na de va kwissel zijn visitekaartje af, door van grote afstand de eerste de beste bal door de korf te mikken. Het rendement van de tweede aan val kwam echter ook niet boven de 50%, toen Thor vlak voor het ver strijken van het eerste kwartier op 1-3 kwam. Dat was voor Antilopen het sein om alle voorzichtigheid te laten va ren. En in de periode die volgde LEUSDEN- De korfballers van Antilopen hebben de regie m. iran de gang van zaken in de eerste klasse weer helemaal tiaar zich toe getrokken. De Leusdenaren rekenden zater- lag in De Korf af met Thor, dat als één van de belangrijk- m ite titelkandidaten bekend stond. Door de 15-13 zege, die :ot stand kwam in een wedstrijd die meer enerverend dan m. joed was, blijft Antilopen kansrijk en is Thor voorlopig m miten beeld geraakt. jret Versteeg in een doelgerichte actie. Frank van de Pijpekamp it gespannen het resultaat af. AMERSFOORT - De Leusden se fotograaf Jan Wingender heeft tot 31 januari een expositie in de Fotogalerie 'Aan Huis' op de Eve- rard Meysterweg 23. Het is de derde tentoonstelling die georga niseerd is door de Stichting Acti viteiten Faciliteiten. Het thema van het werk van Wm gender is de relatie van de mens in zijn omgeving, de omgeving die Jan Costa...acht keer raak. geen de Leusdenaren even zoveel keer op een gehjke stand kwam te staan. Antilopen hield het hoofd echter koel en toen men voor het eerst in de wedtrijd twee punten voor kwam, staakte Thor het ver zet: 15-13.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7