Gemeenteraad kan eze week nieuwe secretaris benoemen >e winter op een 'dwaalspoor' Kat dood door rook -eusdenaar hoort in beroep zelfde eis Radioslot auto's goede beveiliging Bevolkingsgroei in Leusden neemt af Projectgroep Hamershof binnenkort van start Niet parkeren bij Hamershof Gebotst ^vandaag in Üe leusder krant? Commissies komen belofte na om snel met voordracht te komen Botsing door slecht zicht Jazz in de Hakhorst SERVA V0LV0 Lezers service Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Konijntje in de Wetering usder krant DINSDAG 26 JANUARI 1988 - 19e JAARGANG NO. 76 EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,70 per kwartaal Uitgave BDU BV EUSDEN - Als de raad de voordracht van de selectiecom- ssie, het Seniorenconvent en het college van burge- eester en wethouders goedkeurt, heeft Leusden aan het hd van deze week een nieuwe gemeentesecretaris. Vrij dag werd de aanbeveling bekengemaakt: unaniem werd drs. P.C.M. van Elteren, nu nog loco-secretaris van Maars sen, voorgedragen als de meest geschikte kandidaat. 5 heer Van Elteren komt uit een eente die, net als Leusden, de lopen penode te maken heeft ,id met een aanzienlijke groei. )GI(raalf jaar werden er acht dui- 10|! wonmgen gebouwd en groei- ,et inwonertal met tienduizend B.000 Deze periode is zoals de i Van Elteren zegt achter de rug laarssen gaat nu volgens hem ;en 'groei- naar een beheersfa- 'Wij moesten er zorg voor dra dat er een behoorlijk voorzie- Ienniveau kwam m Maarssen at dat van voldoende kwaliteit f," aldus Van Elteren. "Wat dat 3 ft is Maarssen te vergelijken Leusden." H* problemen die Leusden het vorig jaar had met het college en de ambtelijke organisatie die daar mee te maken heeft, zijn voor Van Elteren onbekende zaken. "Het ge meentebestuur is wat dat betreft volkomen open tegen mij geweest Uit de gesprekken, die ik heb ge had is mij gebleken dat er bij het college, de gemeenteraad en de ambtenaren een breed draagvlak is om de problemen op te lossen. Ik denk dat ik in dat proces een her kenbare rol kan spelen, waarbij de veranderingsgezindheid van ie dereen, die daarbij betrokken is, belangrijk is om te kunnen slagen," vindt hij. De nieuwe gemeentesecretaris is van plan om als zijn benoeming donderdag door de raad bekrach tigd wordt, zich te oriënteren op huisvesting in Leusden. "Voorlopig zal ik echter nog wel met mijn gezin (vrouw en dne kinderen) in Maars sen blijven wonen. In principe wil ik wonen in de plaats waar ik werk, maar ik wil daarbij zeker met over haast te werk gaan. Eerst gaan wij Leusden verkennen, zodat wij we ten hoe deze gemeente is opge bouwd. Waar zijn de scholen, waar kunnen wij goed wonen enzovoort. Toch denk ik dat wij binnen een jaar na mijn benoemmg m Leusden kunnen wonen. Van Elteren werd unaniem gekozen uit een groep van 56 personen. Daaruit bleven uiteindelijk 12 kandidaten over. Bij de selectie was ook het adviesbureau Rijnconsult betrok ken, dat vorige week een rapport uitbracht over de organisatie van het ambtelijk apparaat en dat ook adviezen zal gaan uitbrengen over de komende reorganisatie. LEUSDEN - Zondagochtend om 1.00 uur ontdekten de eigenaars van een woning aan de Klaveren- bladstraat dat hun hele beneden verdieping in de rook stond. Oor zaak van de rook was een stofzui ger die vermoedelijk was doorge brand. De kat van de bewoners die op dat moment in de kamer was is in de rook gestikt. Door het ongeluk was ook een hoofdzekering doorgeslagen, zo dat de PUEM er bij moest komen om die te vervangen. De rookscha de aan het interieur van de woning is aanzienlijk. LEUSDEN - Op vrijdag 22 januan vond om 10.45 uur op de kruising Hessenweg/Horsterweg een aan rijding plaats tussen een brommer en een auto. Een bromfietsster die uit de Horsterweg kwam zag door het slechte weer een naderende auto niet, en werd vervolgens aan gereden. Zowel auto als brommer raakten beschadigd. Voor de be stuurders zelf liep het ongeluk goed af. Oranjevereniging gaat Beatrixboom plaatsen Alle leerlingen voor EHBO-diploma geslaagd Eerste lichting veiligheidsbeambten van streekschool Raad van Wijze Zotten officieel voorgesteld Boeiende vertolking Kurt Weill LEOS houdt schade beperkt m zmderende vijfsetter AMBC-kampioenen m Achterveld gehuldigd Pag. 7 Haaien-jeugd komt sterk voor de dag in Amersfoort Pag. 9 Frank Kooyman opnieuw sterkste op clubkampioenschappen TTCL Pag. 9 Drs. P. C. M. van Elteren EUSDEN - De procureur eraal bij het Amsterdamse ichtshof, mevr. mr. M. ra-van der Linden, eiste indag een geldboete van 0 tegen een 25-jarige man Leusden die zijn vriendin 9.«Ég zou hebben mishan- 4. De man was in beroep omen tegen het vonnis de Utrechtse politierech- die dezelfde boete heeft elegd. Hij stelt onschuldig 1983 kregen de verdachte en oen 19-jange meisje een ver houding met elkaar. Nadat zij een jaar in het huis van zijn ouders had den samengewoond, betrokken zij in de zomer van 1985 een eigen flat. Op 15 juli ontstond er ruzie toen de Leusdenaar hoorde, dat zijn vrien din die middag zonder hem bij zijn zus en zwager op bezoek was ge weest. De ruzie liep hoog op en volgens het meisje zou de man haar die nadit enkele keren „letterlijk uit bed hebben getrapt". Ook had hij haar gestompt en geslagen en ge beten. Een arts constateerde de volgende dag behalve een aantal bloeduitstortingen ook tandafdruk- ken in haar nek, op haar rechte rarm en op haar bnkerdijbeen. De verdachte erkent, dat hij zijn ex-vnendin wel eens heeft gesla gen. „Toen hij me dat vertelde, heb ik gezegd: ja, dat komt m ieder huwelijk wel voor", vertelde advo caat mr. A de Léon. Hij suggereer de dat het slachtoffer de keer van de aangifte zichzelf de verwond n- gen zou hebben toegebrachi (vol gens de verdachte zou dat zijn ge beurd met behulp van haar ou ders), om een excuus te hebben bij zm cliënt weg te gaan. Mr. De Léon trok m twijfel dat de Leusdenaar het meisje regelmatig zou hebben mishandeld; waarom zou zij anders zo lang bij hem zijn gebleven? Procureur-generaal Koers had daar minder problemen mee. Zij noemde het slachtoffer „een stan daardvoorbeeld van een v^ouw die door haar partner wordt ^mishan deld Het is vaak een proces van jaren voordat iemand de knoop durft door te hakken en weggaat. Het is maar goed dat dat tenslotte oo is gebeurd". Uitspraak op 8 februari. LEUSDEN - Zondagmiddag 31 ja nuari is er in de Hakhorst een op treden van het Sander Hop Kwartet. Dit kwartet, bestaande uit leerlin gen van het conservatorium, speelt swingende jazzmuziek, bossa no va's en blues Naast electrische gi taar, drums, basgitaar en zang zal bij een aantal nummers een gastsa- xofonist te horen zijn. Het optreden begmt om 14.30 uur. LEUSDEN - In het afgelopen weekeinde werd aan de Kor noelje en de Ereprijs een aantal auto's opengebroken. Dankzij speciale radiosloten lukte het de inbreker(s) slechts in één geval een autoradio mee te nemen. Bij de andere auto's bleef het bij in geslagen ruiten en pogingen tot het forceren van de beveiliging van de geluidsapparatuur. Dat ene geval waar de inbre kers) wel succes hadden ging het om de auto van de heer F. aan de Kornoelje. Hij ontdekte zaterdag ochtend om acht uur dat zijn brand blusser en zijn autoradio, ter waar de van 300 gulden, waren meege nomen. LEUSDEN - De Leusdense bevol- 427 inwoners. Dat is minder dan king is in 1987 toegenomen met in 1986, toen het saldo van het geboorte-overschot en het vesti- gings-overschot (de aftreksom van het aantal vestigingen en het aantal verhuizingen) 572 was. De groei in 1987 was, net als in het jaar daarvoor, bij de vrouwen groter dan bij de mannen (229 respectievelijk 198). Een belangrijke oorzaak dat de bevolking m het afgelopen jaar minder is toegenomen dan het jaar daarvoor is de vermindering van het aantal nieuwe huizen m Leus den. Na de voltooiing van het Ruige Veld zijn er in Leusden geen grote bouwprogramma's meer. De ver wachting is dan ook dat de bevol king zich zal stabiliseren Hieron der een overzicht van de loop van de bevolkmg m 1987. Aantal mwoners per 1 januari: Mannen 1987 13230 1988 13428 Vrouwen 13357 13586 198 229 LEUSDEN - De onlangs door burgemeester en wethouders ingestelde Projectgroep Hamershof begint komende maand met haar werkzaamheden. De projectgroep heeft tot taak B en W te adviseren over het oplossen van knelpunten in de Hamers hof. Hieronder vallen bijvoorbeeld de problemen rond de op slag van emballage en de afvoer van huisvuil. Daarnaast moet de groep zo volledig nogelijk knelpunten inventariseren. Het college heeft ernaar ge streefd uit alle belangengroepen een vertegenwoordiger in de pro jectgroep te krijgen: de winkeliers vereniging, georganiseerde en on georganiseerde bewoners van de Hamershof, de vereniging van be drijfsruimten, en de politie. De ge meente is in de projectgroep verte genwoordigd door de heer Van der Grijp, chef van de afdeling Al gemene Bestuurszaken die als voorzitter zal optreden en de heer Bomers, medewerker van de afde ling Bouwkunde^Bouw- en Wo ningtoezicht De werkzaamheden die uit de vergaderingen van de project groep voortvloeien, zullen worden gecoördineerd door een stuur groep bestaande uit de voorzitter van de projectgroep, de directeur Gemeentewerken en de staffunc tionaris in algemene dienst, onder voorzitterschap van wethouder De Jongh. Het geboorte-overschot was 281 en het vestigingsoverschot was 146. In de maand december kwamen er per saldo 94 nieuwe Leusdenaren bij (geboorte-overschot 21, vesti gingsoverschot 73). (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 lel 033-630154 LEUSDEN - De parkeervrije zóne bij de Hamershof blijft voor de nodige problemen zorgen. De af gelopen zaterdag heeft de politie een groot aantal bekeuringen uit geschreven, omdat herhaald waarschuwen niet bleek te hel pen. Zaterdagmorgen waren dat er al 17, en zaterdagmiddag schreef de sterke arm liefst 25 Donnen uit aan verKeera yepar- keerden. Om de parkeerdrukte rond de Hamershof te verminderen heeft de politie de parkeervrije zone uit gebreid. Ook het straatje voor het postkantoor behoort nu tot verbo den gebied. Parkeerliefhebbers zullen hun vertier dus een eindje verder van het winkelcentrum moeten zoeken. LEUSDEN - Op de kruising van de Groene Zoom en de Zuiderinslag vond afgelopen vrijdag een bot sing plaats tussen twee auto's. Het ongeluk gebeurde toen een auto voorrang wilde geven aan een stilstaande politieauto. Een achteropkomende auto zag door het slechte weer niet dat de auto vaart minderde, en kon niet op tijd remmen. Er was gelukkig geen lichamelijk letsel. De politie was zeer snel ter plaatse. euw - dat het bestond wisten we nauwelijks nog. Vrijdag konden we er een dag van genieten. Onze fotograaf Henk Zeyderveld vond de Infer op een 'dwaalspoor'. Aan de Leusbroekerweg bij het Pon-lijntje kon hij - nog net voor de sneeuw weer verdwenen was - dit rookjesachtige plaatje maken. Helaas, het witte dekkleed is inmiddels alweer veranderd m een grijsbruine modderpoel. Koning Winter ijgt voorlopig nog geen kans. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v afd. Lezersservice, tel nr 03420-94206 (advertentie)

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1