Oranjevereniging gaat Beatrixboom' planten Politie in de nek gesprongen Alle leerlingen voor EHBO-examen geslaagd lerste lichting veiligheids- eambten van streekschool [LEUSDENj leusder krant Eusder krant okaal Slaapcursus Zacht of koud? ra LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 fttex mkindegemeerieA Achterveld plaatselijk nieuws DINSDAG 26 JANUARI 1988 Schoonderbeek en P Hoekstra herkozen voor een nieuwe be stuursperiode. In de opengeval len plaats van mevrouw Vrijhoef werd bij acclamatie de heer H. Bokkers gekozen als bestuurslid PLANNEN Wat een ellende, een ver huizing. Overal troep rond om mij, maar mijn weersa- tellietontvanger werkt weer, evenals mijn weerkaarten- schrijven. Dus het weerbe- drijf draait weer op volle toe ren. Vorige week herinnerde ik u er aan hoe sneeuw er ook al weer uitzag. Inmiddels heb ben we er al weer kennis meegemaakt. Vrijdag een sneeuwdag (de eerste). Lang bleef deze niet liggen. Zater dag, toen het overdag prach tig weer was, verdween de sneeuw weer snel. En vervol gens ook de koude lucht. Za terdagavond trok snel een neerslaggebied ons land bin nen en daarna werd de koude lucht snel opgeruimd. Nee het wil deze winter niet luk ken met de koude. Ondanks drukstij gingen boven Noord-Europa kan de koud* lucht geen vuist maken in West-Europa. In Scandinavië en Noord-Rusland is het gaandeweg wat kouder ge worden. Daar 's nachts mati ge tot strenge vorst. Een uitbraak van deze koude naar het westen zit er voorlopig nog niet in. Maar op het moment dat ik dit weerbericht samenstel zijn er lichte aanwijzingen dat de luchtdruk boven Midden Eu ropa de komende dagen wat gaat dalen. Als dat doorzet en tegelijkertijd is de lucht druk boven Rusland en Scan dinavië hoog, dan wordt er geleidelijk toch wat koudere lucht aangevoerd. Het Europese centrum van de langere termijn, gevestigd in het Engelse Reading voor ziet deze ontwikkeling niet. Gesteld moet wel worden dat de verwachtingen, ofwel de modellen van genoemd cen trum, de laatste weken wel wat van slag lijken. Zo werd vorige week woensdag een kaart geproduceerd waarop een strom verwacht werd af gelopen zaterdag. Een dag later werd een en ander weer herroepen. Geen kritiek, want wat dit instituut pres teert over de hele linie dwingt toch wel respect af denk ik. Alleen bij afwijkend weergedrag komen wel eens missers voor. Dit gebeurt echter ook bij de Duitsers, die hun eigen lange termijn modellen hebben Dus of het nu wel of niet winters wordt is deze week nog even afwachten. Don derdag weten we meer. We naderen zo langzamerhand het einde van de maand ja nuari. Zeker is al wel dat deze bijzonder warm zal wor den, maar hoe warm? In 1921 en in 1975 werd de winter geheel overgeslagen. Het duurde tot begin februari voordat de eerste vorstnacht kon worden genoteerd in Vlissingen. De natuur was net zo van slag als nu. Op vallend was dat ook januari 1983 zo'n hoog gemiddelde had. Toen nog wel winter in februari. Nog opvallender was dat de zomers van 1921, 1975 en 1983 alle warm tot zeer warm werden. Als deze reeks zich voort zet en ervan uitgaande dat de natuur een geheugen heeft (bewezen is dat niet), dan zou er een mooie zomer in kun nen zitten. Maar natuurlijk is dat koffiedik kijken. Voor het zover is moeten we nog een eind gaan. Een koud voorjaar lijkt mij wat meer van de hand liggen op dit moment. En dat kan voor de natuur nog een boel schade opleve ren. onnementsgeld: 8,80 per jaar. 34.90 per half jaar. 17,70 per kwartaal chten bezorging: ibonnee dient u de krant voor dinsdag ol donderdagmiddag 18 00 :e hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan konlakt op onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19.30 uur), tel 033 940691 Bi| geen gehoor kunt u kontakt ;men met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 >estellen loto s: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u ^%l9Stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) |l II ooruitbetaling op giro 871441. t.n.v. BDU B V te Barneveld. duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal. Q4.Q1mer van de kranl- Pa9'na waarop de foto werd geplaatst ^Stellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en oor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). |t ook contant betalen op ons kantoor in-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling 'angt u de gewenste fotofs) thuis LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- itenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Op een feestje aan de Jonker Bolpoort werd in de nacht van zaterdag op zondag een poli tieman door de gastheer in zijn nek gesprongen. De politie was dan ook niet door de feestvierder uitgenodigd, maar door omwo nenden die klaagden over de har de muziek. Eerst verzocht de politie tot tweemaal toe of het wat zachter kon. Daaraan werd gehoor gege ven. Toch gmg de stereo beide keren na een tijdje weer harder Toen de politie voor de derde keer het verzoek kreeg iets aan de overlast te doen, besloot ze de ge luidsinstallatie in beslag te nemen. De 25-jarige eigenaar wilde dat echter niet lijdzaam aanzien en gmg de politie te lijf. Na een korte vechtpartij werd de man meegeno men naar het bureau, waar hij de nacht verder door mocht brengen. De stereo-installatie werd ook meegenomen, zodat rond drie uur het leed voor de omwonenden ge leden was USDEN - Op donderdag- >nd 20 januari hield de injevereniging Leusden ir jaarlijkse ledenvergade- sr te weinig leden deed het ituur rekening en verant- ording van het reilen en len van de vereniging voor ir leden. Hoewel weinigen moeite hadden genomen - vereniging telt rond vier- iderdvijftig leden - was het i interessant gebeuren voor oranje-fijnproevers. er een jaar voorbij is, is het ids weer interessant om nog s te horen, wat er allemaal ge- ,ed is in ons dorp aan activitei- waarbij een groot gedeelte de plaatselijk bevolking be ken is. vong jaar met goud gelau- de voorzitter van de Oranje- »niging Leusden, de heer G den Hengel, vertelde zijn ge- r, dat hij tevreden was over de de gang van zaken in het afge- »n oranjejaar. re tare ss e mevrouw B. Ver lui deed in haar jaarverslag oeng bencht over de talloze /iteiten die georganiseerd wa in het voorbije jaar. Men de zich weer een toneelvoor- ing voor de geest, de uitgifte een programmaboekje dat -aan-huis verspreid werd. Men bracht de vlaggen-actie die er voor moest zorg dragen, dat er meer vlaggen gehesen werden, uitvoeng ter sprake. Veel aan dacht kregen ook de zeer vele ac tiviteiten die plaatsvonden rond Koninginnedag 1987 en Bevrij dingsdag. De diverse volksfees ten stonden de aanwezigen weer vers in het geheugen. Penningmeester B. Lagerweij deelde mee dat zijn werk ook dit jaar weer door de leden van de kascommissie was goedgekeurd. Namens die commissie deed de heer M. Osnabrugge het woord. Laatstgenoemde zal in 1988 even eens in die commissie zitting heb ben naast mevrouw B. van den Ak ker. De vereniging sprak haar blijdschap uit over het goede functioneren van Lagerweij die bij het afsluiten van boekjaar 1987 kon spreken van een behoorlijk ruim positief saldo. Ter sprake kwam een schrijven, dat afkomstig was van de Confe deratie van Oranjeverenigingen in Nederland, waann samenwerken de Chr. Bond en de Federatiè van Oranjeverenigingen in ons land. Deze confederatie heeft het idee geopperd om ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van HM Koningin Beatrix in zoveel moge lijk Nederlandse gemeenten een herdenkingsboom te planten. Bij die bomen die binnenkort geplant zouden moeten worden, zou dan op 30 apnl een herinnenngspla- quette worden geplaatst. Het verheugde voorzitter G. van den Hengel, dat Leusden reeds acht jaar geleden het initiatief ge nomen heeft tot het planten van zo'n Beatrixboom. (Deze boom is te vinden voor de Openbare Bi bliotheek in Leusden-Centrum. Een plaquette is aangebracht, ter wijl men eveneens een fraaie zit gelegenheid heeft gecreëerd.) Zoals het een goed voorzitter be taamt, zegde de heer Van den Hengel de ledenvergadering toe om het initiatief met het gemeen tebestuur te bespreken. De Confederatie voornoemd zal eerdaags uitvoerig met name de Nederlandse basisscholen infor meren over het fenomeen 'her- denkingsboom'. Afgezien van het feit. dat Leusden reeds zo'n Bea trixboom njk is, hebben tot nu toe al vijfduizend Nederlandse ge meenten positief gereageerd op het confederatievoorstel De vergaderende Oranjever eniging was van mening, dat er op de Leusdense basisscholen wat meer aandacht aan de oranjefees ten geschonken zou moeten wor den. Men vindt het verdrietig, dat veel basisschool-leerlingen bij voorbeeld ons Nederlandse Volkslied met kunnen meezingen. Volgens bestuursvoorstel zijn de heren J. Boersen, A. Zwart, W. Hoewel de verschillene oranjevie ringen dit jaar in grote lijnen het zelfde karakter zullen hebben als voorgaande jaren, kon het bestuur nog weinig definitieve informatie aan zijn leden verschaffen, omdat de gemeente Leusden de ver schillende locaties voor de te hou den volksfeesten nog niet bekend heeft gemaakt aan de Oranjever eniging Er zijn besprekingen gaande om een groots vuurwerk in Leusden-Centrum te organise ren als klapstuk op de diverse fes- tiviteiten. Onder auspiciën van de Leus dense Oranjevereniging zal a.s. zaterdag 30 januari 's avonds om 8 uur in 'De Korf een ledenavond plaatsvinden, waaraan het caba retgezelschap 'De Klaproos' zal meewerken, terwijl er op maan dagavond 1 februari a.s. een lam- pionnenoptocht voor de jongsten zal plaatsvinden. Gestart zal worden vanaf de Roda- kantine in het Burgemeester Bui- ningpark. De aanvang is 's avonds om 7 uur. Men wordt echter een kwartier eerder verzocht aanwe zig te zijn. Op het terrein kan men lampionnen kopen zolang de voorraad strekt. Kinderen mogn niet met fakkels lopen, hun ouders daarentegen wel. De Oranjever eniging hoopt op een grootse op tocht vol lichtjes en muziek: Mu ziekvereniging Lisiduna zal niet ontbreken. Na afloop wordt warme chocolademelk geschon ken. BOOM Leerlingen van de basisscholen in Leusden deden afgelopen week hun EHBO-examen. Hier laten leerlingen van 'De Klimrakker' hun diploma's zien. uit de rode cijfers had kunnen blijven. Door kascontrolecom missie waren de boeken geheel in orde bevonden. Hierna vond de bestuursverkie zing plaats. Bep Voskuilen trad af Omdat er geen tegenkandidaten waren, werd zij met algemene stemmen herkozen. Bij de kascom missie trad Joke Boersen af. In haar plaats werd Leida Traa benoemd, die nu samen met Thera van Mid delaar de boeken zullen controle ren. Na het officiële gedeelte werd het woord gegeven aan mevr. v.d. Kar uit Leusden, lid van de VAC, de Vrouwen Adviescommissie voor de woningbouw. Haar medelid mevr. Meilink was door ziekte ver hinderd om deze avond bij te wo nen. Door het vertonen van dia's kreeg men te zien welke fouten er na de bouw in de woningen wor den gevonden. De dames van het VAC proberen daar wat aan te doen, zodat deze fouten niet meer voor zullen komen. Na een korte discussie hierover werd de verga dering door de voorzitter gesloten. KPO UITGENODIGD OP VAC BIJ EENKOMST ACHTERVELD - De KPO leden zijn door de Vrouwen Advies Com missie Woningbouw (VAC) uitge nodigd om op 12 februari van 10.00-12.00 uur een bijeenkomst bij te wonen die zal worden gehouden m de recreatiezaal van St. Joseph. Men zal dan met elkaar van ge dachten kunnen wisselen over de diverse woonmogelijkheden. Er zal ook een tentoonstelling zijn over woonmogelijkheden. Naast de bekende vormen van ge zinswoning, appartement en be- jaardenworung, zal er door teke ningen en maquette een indruk ge geven worden van andere indelin gen van het interieur. Tijdens deze bijeenkomst zal door de VAC vra genlijsten worden uitgedeeld, waarop iedere bezoeker zijn of haar woonwensen kenbaar kan maken. LEUSDEN - Op donderdag 21 ja nuari vond in de Streekschool voor Beroeps Begeleidend On derwijs de uitreiking plaats van de eerste diploma's van de oplei ding tot veiligheidsbeambte. De eerste groep afgestudeerden telt negen man. Zij begonnen hun stu die vorig voorjaar, maar door het gebrek aan ervaring met de cur sus duurde het allemaal wat lan ger dan gepland. Met het diploma van deze oplei ding, die in de toekomst vier maan den zal duren, kunnen de negen onder meer solliciteren bij beveili gingsbedrijven en grote winkel centra. De opleiding in Leusden is tot nog toe de enige dagopleiding in dit vakgebied. De toelatingseisen voor de oplei ding zijn heel ruim. Een aantal jaren middelbaar onderwijs is voldoen de. Wel is de motivatie van de cur sisten heel belangrijk. Er wordt on der andere les gegeven in rechts- en wetskennis, brandpreventie, sport en zelfverdediging, informa tica, sociale vaardigheden en EHBO. In de toekomst zal het diplo ma een voorwaarde worden voor een functie als veiligheidsbeamb te. De cursus start twee keer in het jaar en wordt twee dagen in de week gehouden. Op dit moment nemen achttien mensen aan de cur sus deel, wat het voorlopige maxi mum voor de Streekschool is. De bedoeling van de EHBO-cur- sus, georganiseerd door de Jeugd Rode Kruis, is vooral het voorko men van ongelukken. Mevrouw C. J van de Pijpekamp verzorgde de lessen waarmee inzicht werd ge geven m bouw en werkmg van het lichaam en duidelijk werd gemaakt hoe situaties m het dagelijks leven veiliger kunnen gemaakt. Niette min beloofde Roald Herbnnk en Saskia Thuis van basisschool de Klimrakker dat zij de krant zullen waarschuwen, zodra ze voor het eerst de via de EHBO-cursus opge dane kennis hebben toegepast Gezien de lesstof hopen we voorlo- Een van de kandidates bezig met het verbinden van een vinger. Alle pig op geen reaktie, aannemend deelnemers slaagden voor het examen. )et i' afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. rschijnt elke dinsdag en donderdag. DCGfjairtie: "TUTlllaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke 8akker dredaktie: Hans Mosterd 'idee daé?vering kopij en advertenties: i/f het dmsdagnummer lot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor ^'V'uonderdagnummer uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur >l ka xnf)daktie en administratie: toor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op 4295*dagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur ifoon 033-941495 (administratie en redaktie) van de negen afgestudeerde aspirant-veiligheids beambten, met één van de docenten van links) van de SBBO-cursus. De ontbrekende negende cursist heeft tijdens zijn camouflage wel héél goed opgelet... Gerwald v Dijk, Michiel v Dijk. Paul Frankenhuizen. Wouter Geelen, Henri co vd. Hengel, Roald Herbnnk, Sjors Horst. Ronnie v. Leeuwen. Yun vd Meel. Michiel Overmars, Leoniek Smits, Saskia Thuys, Hoang Tran, Rogier Tol boom, Lenka v.d. Veer, Josita Verbeek, I Benno Voskuilen, Jeroen Voskuilen, Jo sé v Zandbnnk. Kandidaten van de basisschool „De Bongerd". Olie Binkhorst, Maartje Bisschop, Je roen Borgstijn, Pascal Borgstijn, Lennen j Cense, Alex Groeneveld, Bas Haage, Bart Hilhorst, Nicole v Loo, Roland Lam- I mers, Michel v Oyen. Cynthia v. Putten, Colette Rehorst, Boris Scheer, Leorue Scheuter, Maaike Slagter, Arno Snellen berg, Irene Snels, Jeroen Snoek, Julie v.d. Tol, Rudy Vahlkamp, Steve Vahl- kamp, Dennis Veenendaal, Maneke Vinckers, Rogier Vinckers, Annenuek Weggemans, Marloes Wiekenkamp, Axel de Heer. LEUSDEN - In de afgelopen week zijn aan de leerlingen van drie basisscholen in Leusden, die mee hebben gedaan met de cursus EHBO, na een pittig mondeling en schriftelijk examen de diploma's uitgereikt. Alle cursisten bleken te zijn geslaagd. - Vorige week werd door de KPO de gehouden. De las het jaarverslag bleek dat er weer een goed jaar achter de rug was met veel goed geslaagde activi teiten. Uit het financieel verslag van de penningmeesteresse bleek dat men ook dit jaar weer De leerlingen van de boven- bouwkassen van de basisscholen de Bongerd, de Klimrakker, en de Loysder Hoek weten nu uitstekend hoe te handelen bij een bloedneus, een verstuiking en kunnen zelf mond op mond beademing toepas sen. Bij deze laatste aktiviteit ver zuchtte een aantal leerlmgen dat ze de mond-op-mond beademing ge lukkig allen op een pop hadden moeten oefenen en laten zien Op de vraag of de geslaagde cursisten nu met vol ongeduld zaten te wachten op de eerste te behande len bloedneus, of in hun enthou siasme niet uitkeken naar iemand die wat moeilijk de trappetjes in winkelcentrum de Hamershof af komt, kwam een ontkennend ant woord dat dat betekent dat veel ongeluk ken zijn voorkomen. De geslaagde kandidaten van de basisschool „Loysder Hoek". Eén kandidaat werd afgewezen. Anita Overvest, Yvette v d. Steeg, Georgina Jongedijk, Mar greet v. Keu len. Ins Reems, Martijn Sjoerds, Lars Zegers, Sebastiaan v Oosten, Esther v Dijk, Renate Siebehnk, Teunette Schut, Amanda Sakkers, Jeffrey Jongedijk, Marcel Hertgers, Marco v. Herwaar den, Maikel Timmerman, Leon v. Oos ten. De geslaagden van de basis school „De Klimrakker", Zonne dauw 1. Pascal v. Bentum, Marlijn v.d. Broek, Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie -rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! LEUSDEN - Bij voldoende deelna me organiseert de Regionale Kruis vereniging Leusden-Achterveld een cursus 'slapeloosheidsbehan- deling'. Hierbij leert men zich ont spannen en minder gevoelig te zijn voor spanning oproepende ge dachten, zodat men op natuurlijke wijze kan slapen, zonder pillen of slaapmutsje. De cursus bestaat uit acht bijeen komsten, voornamelijk op de dins dagavond. De eerste bijeenkomst is op 23 februan. De cursus wordt gehouden m het wijkgebouw aan de Roo van Aldewereltlaan 13, Leusden-Zuid. In februari zullen de voorgesprekken worden gehou den. Aanmeldingsformulieren zijn in het kruisgebouw op de spreekuren te krijgen of via de wijkverpleeg kundige. De kosten van de cursus zijn 10 gulden. Woensdag 27 januari: 9.00 uur: Handwerkhobbyclub „De Moespot". Donderdag 28 januari: 13.30 uur: bejaardensoos „Ons Ge bouw". 20.00 uur: Ledenvergadering Zon nebloem „Ons Gebouw". Vrijdag 29 januari: 20.00 uur: KPJ Playback Show, „Ons Gebouw". Zaterdag 30 januari: 20.00 uur: Disco Show „De Klaveet" Zondag 31 januari: 14.00 uur. Disco „De Klaveet". Dinsdag 2 februan: 9.00 uur: Welfare Zonnebloem „Ons Gebouw"

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3