LEOS houdt schade beperkt in zinderende vijfsetter Winst en verlies voor SVL Groei BVL zet door .M.B.C.-kampioenen in chterveld gehuldigd Judoleraar Jan Dotinga geëerd met zesde dan DWS-leden VERGROTEN? Diploma voor Heren verliezen greep op tweede plaats, na 3-0 nederlaag: LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Damesschietclub ACHTERVELD - Zaterdag slaag den vier jeugdleden van de mu ziekvereniging Door Wilskracht Sterk (DWS) voor hun muziekexa- men A. het examen werd gehou den in 'De Moespot' in Achterveld. Hugo Huisman (trombone), Marcel Eggenkamp (bugel), Peter Flipse- (tenor-sax) en Aiuta Smal (althoorn) werden na afloop van de proef be loond met een roos. Zij wisten hun zenuwen te bedwingen en slaag den met goede resultaten. (advertentie) VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service tegen redeli/ke prijzen. Asschatterweg 19 (Bi) de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. LEUSDEN - Het eerste team van de schaakvereniging Leusden maakt moeilijke tijden door. Onlangs werden de nog openstaande partijen uit de wedstrijden tegen Vianen 1 en Oud Zuylen 2 afgewerkt. Beide ontmoetingen werden uit eindelijk met verlies afgesloten. Vianen trok met 4Vfe-3!6 aan het langste eind en Oud Zuylen met 3-5. Desondanks blijven de verschillen op de ranglijst erg klein. Leusden houdt zich ergens in het midden op. Beter verging het tweede team van de Leusdenaren. Tegen Paul Keres 4 braxeii ue reserves van SVL af met een voordelige stand van 3-2. De hangpartijen van Agterberg en Langman bieden voldoende voor uitzichten op een goed eindresul taat. Flohr en De Jager jr. tekenden voor de winstpartijen, terwijl de remises van Peperkamp en Kerk hof nog een punt aan de score toe voegden. LEUSDEN - De Binnensport Vereniging Leusden (beter bekend als biljartvereniging BVL) mag zich nog steeds in een groeiend ledental ver heugen. Dat was de belang rijkste conclusie, die getrok ken kon worden na afloop van de algemene ledenver gadering, die vrijdag in de kelder van het gemeentehuis plaatsvond. De vereniging, die in augustus besloot het verenigingsjaar syn chroon te laten lopen met het ka lenderjaar. telt inmiddels 122 le den. Dat is 13 meer dan eind au gustus. Daarnaast werd op voorstel van de vergadenng besloten twee kinderen via het Foster Parents Plan te adopteren. Het bestuur en de diverse commissies kregen van de vergadering groen licht, om nog een jaar aan te blijven Op de vergadering, die ondanks sneeuw en ander ongemak door 51 leden bezocht werd, werd ook het Politieke Biljarttoernooi aan gekondigd. Op 6 februari aan staande binden het College van B W, de frakties van de politieke partijen en de ambtenaren met el kaar de strijd aan op het groene laken. Elschot en Moed konden hun stelling niet houden en verloren. Het vierde team van SVL zegevier de royaal in de uitwedstrijd tegen 's Graveland 1. De Leusdenaren trok ken met 7-1 aan het langste emd. Van de Moei, Vein Dalen, Van Willi- genberg, Oosting, Eylders en Vis ser pakten ieder een vol punt, ter wijl alleen Boogaard en Quelle re mise hoefden toe te staan. In de huiscompetitie rukte Joop van Santen op naar de tweede plaats door wmst op Ronald Staal. Huis m 't Veld blijft leiden, ondanks puntverlies tegen Roelofs. Uitslagen huiscompetitie H. Roelofs - P. Huis in 't Veld R. Staal-J. van Santen 0-1 B. Uneken - H. Peperkamp Vz- Vz Pde Jager - C Vos Vz - Vz Jaap de Jager - APeperkamp 1-0 C. Kerkhof-J. Langman 1-0 T. Zijlstra-J. Agterberg 1-0 W van der Harst - T. Elschot 0-1 H. Voskamp - E. Halkes 1 -0 A. Valkenburg - S vanDokkum V?.-Vz H Gelderman-S Berg 0-1 J.Gieskens-J.Talens 1-0 W. van de Pol - K. Linse Vz-Vz C. Veenendaal - L. Buurlage 0-1 G. W isman - WSchouten 1 -0 E Verschuur-J. van der Tang 1-0 J. van de Linde-J Gerrits 0-1 Boemaars - A. Wisman Vz- Vz Stand huiscompetitie 1 P Huis in't Veld 1763 2. J vanSanten 1759 3. B. Uneken 1732 4 W Velker 1716 5. C. Vos 1710 6. A. Peperkamp 1706 7. C. Kerkhof 1685 8. T. Zijlstra 1677 9. H. Roelofs 1667 10. P de Jager 1657 Toch deden de setstanden niet I vermoeden dat de krachtsver schillen al te groot waren. Het iiu- 1 tiatief berustte echter de gehele j wedstnjd bij OMS dat meer risiko's j durfde te nemen en daarvoor be loond werd. In de eerste set gmg de strijd gelijk op tot 5-5, waarna OMS via een tussenspnnt op 12-9 belandde. Op karakter vocht LEOS terug tot 14-13, maar gaven de set door een domme fout alsnog uit handen: 15- 13. De beste vooruitzichten op set- 1 winst had LEOS m de tweede set De Leusdenaren kwamen bij 9-11 aan de leiding, maar verspeelden die bij 12-11. Ten koste van een uiterste krachtsinspanning zette Roel Steeman vanaf de serveerlijn de stand om in Leusdens voordeel (13-14), maar de winst bleef buiten bereik. Bij 16-14 kwam het einde in Puttens voordeel. In de derde set leek LEOS nog maar even in een gelijkspel te gelo ven, op dat moment het hoogst haalbare. Tot 9-9 hielden de Leus denaren het vol, maar hesen daar na de witte vlag ten teken van over gave. Bij 15-9 wist men dat er voor lopig in het klassement een stapje terug gedaan moet worden en kan de tweede plaats pas weer in beeld komen bij fouten van OMS. LEUSDEN - Leraar lichamelijk opvoeding en directeur van sportschool Ju Sei Do Jan Dotinga (41) heeft onlangs op de receptie na afloop van de Nationale Judo Kampioenschappen alle categoneèn, de zesde dan gekregen. De zesde dan, in de vorm van een rood-wit geblokte band, is één van de hoogste onderscheidingen, die een judoer kan halen. In tegenstelling tot de banden in verschillende kleuren en de daarop volgende vijf „dans", is de zesde dan geen proeve van bekwaamheid, maar een soort ereteken. Deze en hogere dans worden door het bestuur van de Nederlandse Judobond, als blijk van waardering voor bewezen diensten voor de ontwikkeling van de sport in Nederland. Van de circa half miljoen actieve beoefenaars van de judosport bezitten er ongeveer dertig de zesde dan. Minder dan tien judoka's hebben de zevende dan, slechts vier de achtste en alleen Anton Ceesmk is in het bezit van de negende dan. Dotinga kreeg de onderscheiding omdat hij de judosport in brede kring aandacht heeft gegeven. Niet alleen exploiteert hij in Leusden een eigen sportschool (Ju Sei Do), maar ook is hij docent hchamelijke opvoeding op de academie voor lichamelijke opvoedmg m Zwolle. Daarnaast is hij als docent verbonden aan de lerarenopleiding van de Judobond en aan het Seminarium voor Orthopedagogiek van de Landbouwhogeschool in Wageningen. Tot voor kort doceerde de Leusdenaar ook aan de Pohtieschool te Leusden. Dat zijn mamer van werken in Leusden in ieder geval aanslaat, moge blijken uit het feit dat Ju Sei Do nog steeds een lange wachtlijst kent. DINSDAG 26 JANUARI 1988 Ad van Woensel.. tevreden gezien de omstandigheden. stand staakten. Abcoude liep m één serveerbeurt door naar 10-6, waarna het einde kwam bij 15-9. Maar de eerste sets waren ook niet zonder slag of stoot verlopen. In de eerste set, waarin Petra Küh als spelverdeelster duidelijk met de naweeen van de ziekte kampte en waarin servicekanon Marjan van Engelenhoven ver onder de maat bleef, hield LEOS de strijd vol tot 10-10. Daar bleef het verder ook bij en Abcoude trok de set met 15-10 naar zich toe. In de tweede set ging de strijd weer lange tijd gelijk op. Tot 3-6 hield LEOS het initiatief, waarna Abcoude voor de volgende fase tekende: 8-6. Marjan van En gelenhoven hervond even de ou derwetse scherpte vanaf de ser veerlijn en plaatste de tegenstan der voor grote problemen: 10-13. Abcoude kwam nog terug tot 13-14, maar LEOS gaf de set niet meer uit handen. In de derse set was het verschil nog het grootst. Vanaf 5-5 demareerde Abcoude en maakte de set bij 15-7 uit. VERLAMMEND Voor de heren was de dertiende ronde van de competitie ook al een heel belangrijke. De verrassend sterke debutant in de eerste klasse kon zich vrijdag zo goed als verze keren van de tweede plaats, als van de belangrijkste concurrent, het Puttense OMS, gewonnen zou wor den. De eerste ontmoeting m Leus den was m een gelijkspel geëin digd, zodat er perspectief leek, te- ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd werd door negen leden deelgenomen. Het was Jeannet Vos die eerste werd met 90 punten. De overige uitsla gen waren: 2. RiaVos 87pnt. 3 Nel Tijmensen 85pnt. 4. Anneke Oudshoorn 83 pnt 5. InyKok 80pnt. 6. Annehes Huurdeman 75 pnt I 7. BepSmal 64 pnt. oioenen van de A.M.B.C. knjgen hun onderscheidingen. V.l.n.r. H. Kake met haar moeder, mevrouw 8. TinyTolboom 53pnt. ie heer C. Vink en zijn vrouw. i 9 Nel Scftwagermann 53 pnt meer daar de Leusdenaren m het vervolg van de comopetitie duide- I lijk groeiden. De spanning werd de ploeg echter fataal. De prestatiedruk werkte verlammend op de Leusde naren, die er tegen het vrijuit spe lende OMS niet echt aan te pas kwamen. Hoewel de eerste twee sets nipt verloren gingen, misten de Leusdenaren de scherpte om het pliet in eigen voordeel te kun nen beslissen. Bert van Doorn, trainer/coach van de LEOS-heren, beaamde dat. 1 Van Doom: „We hebben vandaag niet ons normale niveau gehaald. Ik denk dat de spanning te groot is geweest. En uitgerekend nu was er i ook niemand die de ploeg uit het dal kon tillen. Er lung een collectie ve matheid over het team, die denk ik het gevolg is van de druk die op de schouders van de ploeg is ko men te rusten." „We zijn speltechnisch gezien ge groeid dit seizoen, maar nu is dui delijk geworden dat we aan preste ren onder druk nog met toe zijn," aldus Van Doom. gebeurd is, hou ik vertrouwen in de toekomst. De groep heeft heel goed op de nederlaag gereageerd en het als een zege begroet. Dat is naar mijn mening een goede basis voor de rest van het seizoen," aldus de LEOS-trainer. SLIJTAGESLAG De wedstrijd zelf verliep volgens een scenario, waarop de meeste schrijvers van thrillers gaarne het auteursrecht zouden willen clai men. De slijtageslag voor spelers en publiek was vaak bloedstollend. Het hoogtepunt was zondermeer de vierde set, waann LEOS op ge lijke hoogte kwam, en waarmee men zich van dat ene kostbare wedstnjdpuntje verzekerd wist. LEOS draaide in de beginfase van die set voor het eerst in de wed strijd naar wens en dat resulteerde in een 0-6 voorsprong. Puntje voor puntje knabbelde Abcoude daar echter van af en bij 8-8 kwamen de ploegen weer op gelijke hoogte. Op dat moment haalde Van Woen sel Rona de Koning naar de kant en bracht Lize van Veen in het veld. Die kon echter louter defensief werk verzetten en de wissel moest dan ook vooral worden gezien als een gelegenheid om De Koning wat lucht te geven. De rollen leken toen even te worden omgedraaid, omdat Abcoude voor het eerst die set op voorsprong kwam. Echter na 10-8 nam LEOS het initiatief weer over en met vijf punten op nj was de ploeg aardig op weg naar set winst. Maar toen begon het pas. Abcoude kwam bij 13-13 opnieuw langszij en passeerde de Leusde naren bij 14-13. De zenuwen ston den aan beide kanten tot het uiter ste gespannen, pmdat de partij in een beslissend stadium terecht was gekomen. Setwinst voor Ab coude zou een 3-2 zege betekenen, die drie wedstnjdpunten oplever de, terwijl LEOS nog minstens één set nodig had voor één punt of meer. Routinier Gemma Moors doorbrak de impasse, waarin de partij service na service terecht was gekomen. Met een paar wel gemikte serveerballen trok ze de partij bij 14-16 naar LEOS toe: 2-2. NAWEEEN In de vijfde set hadden de Leus denaren zelfs nog goede vooruit zichten op winst. LEOS nam, onder leiding van de laat losgekomen Anita Visser, opnieuw een 0-6 voor sprong, maar slaagde er niet in die vast te houden. Bij 2-6 knapte er iets bij de Leusdenaren, die de tegen- ITERVELD - Zaterdagavond werd door de Auto-, Motor- Twee leden, de heren J. Bebingh mfiets Club Achterveld ter afsluiting van het seizoen de en H. v.d. Wetermg, beiden uit vond gehouden. De opkomst viel enigszins tegen, maar Woudenberg zijn vanaf de opnch- ïrd toch een gezellige avond. Het was een voorproefje tin9 lid. Na de opening konden de ktober dit jaar, wanneer de vereniging 30 jaar bestaat. dansliefhebbers hun hart ophalen, onder de muzikale klanken van het Dans- en Amusementsorkest „May Be" uit Rhenen. Omstreeks 20.45 uur vond de huldiging plaats van de kampioe nen van het afgelopen seizoen. De huldiging werd verricht door het bestuurslid H. Schoppmg. Volgens hem was er een goede stnjd ge weest, wat bleek uit het kleme ver schil in zowel de sport- als de toerklasse. De kampioen in de sportklasse was de heer G. Vink uit Barneveld met zijn echtgenote als bijrijdster met 245 winstpunten. Hij kreeg een mooi öesctuiderd wanooord uitge reikt, terwijl zijn echtgenote in de bloemen werd gezet. Bij de toerklasse was het mevrouw T. Ka kebeen uit Ochten die met haar dochter Hanny als bijrijdster kam pioene werd met 239 winstpunten. Zij promoveerde hierdoor naar de sportklasse Ook zij kreeg een mooi beschilderd wandbord uitge reikt en haar dochter ontving bloe men. Tijdens het verdere verloop van de feestavond werden er een aan tal ronden bingo gespeeld, afge wisseld met een gezellige dans. Tot slot van de avond werd er nog een verloting gehouden met een aantal praktische pnjzen waaronder een goed gevulde mand met bood schappen. WITTE VLAG LEUSDEN - De troon heeft nadrukkelijk gewankeld, aar is uiteindelijk niet meer dan een paar graden uit het od geslagen. De dames van LEOS hebben de belangrijk- e uitwedstrijd van het seizoen tegen Abcoude weliswaar trioren, maar de schade bleef beperkt: 3-2. In een zinde- nde vijfsetter, maakten de Leusdenaren twee keer een shterstand goed, waarna de ploeg in de vijfde set zelfs tzicht heeft gehad op winst. Uiteindelijk beschikte Ab- •ude over de sterkste zenuwen en maakte de partij uit. De heren zijn door OMS terecht gewezen. Na het 3-0 irlies tegen de belangrijkste concurrent in de strijd om de 'eede plaats, nemen de Leusdenaren voorlopig weer 'en plaats in de wachtkamer. LLE BASIS >coude - LEOS groeide uit tot partij, die het niveau van de e divisie verre ontsteeg: daar n vriend en vijand het na af- van de marathonontmoeting rekt over eens. De toeschou- in de bomvolle Kees Boonzaal icoude - waaronder een circa ig man sterke LEOS delegatie gen een heerlijke pot volley- oorgeschoteld, die lang in de nenng zal blijven voortleven, llend waren ook de reactie na p van de ruim twee uur duren- anenstrijd. Iedereen leek zeer den. Abcoude natuurlijk om- EOS verslagen werd, hetgeen .■erst een erekwestie was. laast kwam het ook de aan- tg in het klassement ten goe- at met het oog op de strijd om 2l ook niet te versmaden was. !OS vielen echter ook louter eve geluiden te vernemen. 2 nederlaag werd gevierd als :ege en niet helemaal onte- De schade in het klassement beperkt tot verlies van één zodat de Leusdenaren nog s een ruime marge overhou- terwijl de enkelblessure van Ma- nnka Bosboom spelen voor haar onmogelijk maakt. Daarmee wordt de basis, zeker met het oog op zo'n belangrijk duel, wel erg smal." „Daarnaast heeft Abcoude me ook een beetje verbaasd. We hadden oris met name ingesteld op de hoofdaanvalster en twee andere speelsters, die ons in Leusden wa ren opgevallen. Nu bleken ook an dere speelsters ineens zeer ge vaarlijk." iner/coach Ad van Woensel, m droomseizoen doormaakt, zich na afloop nog het voor- tst uit, al kon ook hij vrede ïn met het eindresultaat: „Ge le omstandigheden ben ik levreden met het resultaat, tzondering van de vijfde set. lad meer ingezeten. Een 6-0 >rong mag je natuurlijk niet x uit handen geven. Maar had ik voor deze uitslag zon- ier getekend." was er vooraf bepaald niet op omdat we de laatste we- rat problemen in de groep n gehad. We hebben deze verre van compleet moeten i, omdat Petra Kuh en Rona ■ning ziek waren. Lize van Nas niet of nauwelijks inzet- I vanwege een rugblessure, Gemma Moors...setwinst vanaf de serveerhjn. „Wij hadden vooral moeite met de service van de tegenstander, waar door we weinig druk konden ont wikkelen. Het ontbreken van een aanvalster aan onze kant is daar ook niet geheel vreemd aan ge weest. En onze eigen service liep van geen kant. Daar is de spanning natuurlijk voor een belangrijk deel debet aan. De ploeg heeft wel ont zettend veel veerkracht getoond en daar is het aan te danken dat we nog twee sets gepakt hebben. Voor hetzelfde geld waren we hier met 3-0 afgedroogd. Juist omdat dat niet

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7