„aaien-jeugd komt sterk voor de dag p jeugdcompetitie in Amersfoort Tank Kooyman opnieuw sterkste M- o clubkampioenschappen TTCL leusdei* krant liek in Hotel 'De luie lift' ^jn werkgever wil dat ik harder rij sp.ort in cijfers- ^__ical op Montessorischool 't Ronde )Elionale toptijd voor Rogier Tolboom op 4 x 100 meter wisselslag „Feynenberg verrassend finalist: uffeur komt met eigen uitleg van de verkeerswet Antilopen Leos iDAG 26 JANUARI 1988 Sport 9 poule. De strijd om de eerste en tweede plaats in deze verliezers- poule ging tussen Jacques van de Louw Sr. en Jacques van de Louw Jr. De zoon speelde zijn vader in twee sets van de tafel. De derde plaats werd een prooi voor titel- praeses Rinus Terhoeve die met 24-22 en 21-12 Evert ten Ham ver sloeg. De strijd om de derde plaats werd gewonnen door de ervaren rot André Snoek die de verrassend ver gekomen Wouter van Dijk met 21-11 en 21-13 versloeg De clubkampioen moest dus ko men uit het duo Jan Feynenberg en de winnaar van vong jaar Frank Kooiman. Jan Feynenberg kwam onverwacht in de finale terecht. Feynenberg, een gewaardeerde kracht in het vierde, had zondag de vorm van zijn leven Frank I Kooiman wist de finale te berei- I ken met één geleden nederlaag op deze dag Dit moest worden toegeschreven aan het feit, dat hij voor de eerste partij zijn batje had vergeten en met een geleend batje voelde hij zich met in zijn ele ment. Later haalde hij zijn eigen bat op om daarmee ook de finale te spelen. De finale werd in twee sets belist door Frank in 21-14 en 21-17 Kooijman werd daardoor voor de tweede keer in successie clubkampioen. Eindstand winnaarsronde 1. Frank Kooiman 2. Jan Feynenberg 3. André Snoek 4. Wouter van Dijk Verliezersronde 1 Jacques van de Louw jr 2. Jacques van de Louw sr. 3. Rinus ter Hoeven 4. Evert ten Ham Senioren Antilopen 1 vrs. Dalto 3 - Antilopen 2 11-11 Antilopen3-0 Nassau2 9-10 Antilopen 4 - Woudenberg 2 5-9 O WO 3 - Antilopen 5 10-6 Antilopen 7 - RDZ 5 10-7 Woudenberg 6 - Antilopen 8 7-2 Junioren Dalto J1 - Antilopen J1 9-9 Antilopen J2 - Excelsior J1 6-4 Sparta J2 - Antilopen J3 2-9 Aspiranten Exakwa A1 - Antilopen 3-4 Soesterkwarüer Al - Antilopen A2 3-7 Antilopen A3 - Exakwa A2 2-2 Antilopen C1 - Telstar C1 2-0 Meeuwen D2 - Antilopen D1 3-0 Pupillen Antilopen 01 - Urutas 01 3-0 Antilopen R2 - Unitas R3 2-0 Antilopen R1 - Altius R1 3-0 "Wiens schuld is het dan dat de afstand 5 meter bedraagt" had verdachte verontwaardigd aan de agenten gevraagd, die op een flinke afstand achter verdachte rij dend. de situatie gezien hadden en hem aanhielden De kantonrechter vond inderdaad dit geval niet vergelijkbaar met het over lange afstand achter ie mands bumper hangen. Hij ging zelfs zo ver dat hij de ten lastelegging met bewezen achtte en tot vrijspraak concludeerde. Achteruit Een zelfde twijfelachtig proces verbaal deed zich voor bij en vrachtwagenschauffeur, die zijn vrachtwagen zo had neergezet dat 'andere auto's' (lees: de politie auto) er met langs konden. De chauffeur moest achteruit een smal weggetje bij een sportcom plex innjden om daar drank te be zorgen. Dit smalle weggetje was onoverzichtelijk. Hij was dus ge Senioren Dames Adrastea - LHV 2 13-13 Heren LHV 2 - Laren 5 14-21 Jeugd MA 1 DSO - LHV 5-6 Limvio 2 - LHV 2 8-2 JA Fidelitas - LHV 15-10 Welpen Nijenrodes 3 - LHV 15-2 Senioren Heren OMS-LEOS1 3-0 NVC 3 - LEOS 2 2-2 LEOS 3 - Wilhelrruna 0-3 LEOS 4 - Wilhelmina 3-0 LEOS 5 - Vollkei 4 0-3 LEOS 7 - Vollkei 8 0-3 LEOS 8 - Smash 3 3-1 dames Abcoude - LEOS 1 3-2 LEOS 3 - Brezom/SSS 5 3-1 LEOS 4 - Sovoco 8 1-3 LEOS 8 - LEOS 6 0-3 LEOS 5 - Vollkei 8 3-1 meisjes LEOS D2 - Vollkei D3 2-0 Spint D4 - LEOS D2 0-2 jongens Spint A2 - LEOS A1 0-3 wend om even uit te stappen en het weggetje te inspecteren, alvo rens aan zijn achteruit-manoevre te beginnen Er was totaal geen verkeer, be halve die éne politieauto, die er net die paar seconden met langs kon "Hoewel er wel een brede par- keerstrook vrij was en ik nog een gebaar gemaakt heb van: kom maar", aldus een verontwaar digde chauffeur Hij kreeg een schuldigverklaring zonder toepas sing van straf 1.25.3 bracht ze met alleen een persoonlijk record op de klokken maar bleef ze nummer twee, Ma rieke Ruitenberg, maar liefst zes seconden voor Toch ging ook Ruitenberg met 1.31.3 sneller dan voorheen, net als Kim Bijleveld die tot haar genoegen zag dat de door haar op de klokken gebrachte 1.32.0 goed was voor een derde plaats. De gedwongen rust die Ronny Bokkers als gevolg van een ern stige blessure gedurende de laat ste weken van het vorige jaar in acht heeft moeten nemen, heeft toch een heilzame werking gehad Dat is de conclusie na zijn presta tie op de 200 meter wisselslag Ooit wist hij die afstand af te wer ken in een tijd van 3.06.5, zodat memgeen zich de ogen uitwreef toen het uurwerk van de jury zater dag bleef steken bij 2.46 9 Een zelfde verbetenng zat er even la ter op de 200 meter rugslag met meer in. Toch was zijn tijd van 2.51.3 goed voor een tweede plaats, achter Jan Willem van Dijk die met 2.51.0 wel een heel scherp persoonlijk record liet aanteke nen. De prestaties van de uit Leus den afkomstige zwemmers en zwemsters waren dermate talrijk dat we ze lang niet allemaal de re vue kunnen laten passeren. Eén naam mag echter niet onvermeld blijven. Kitty Verhagen (9). Zij de buteerde verdienstelijk en liet voor het eerst twee goede tijden noteren: 1.46 6 op de 100 vrij en 1.47.9 op de 100 rug, een uitste kende tijd die haar al direkt een derde plaats opleverde irdagavond 21 januari jl. vond op de Montessorischool ®re plaats van de musical 'Paniek in Hotel de Luie leerlingen van de groep van Albert Bosveld, een bo- W*oep van 10-, 11- en 12-jarigen lieten na drie maan- ^bereiden, aan de genodigden zien waartoe zij in staat live toneelspelen, zingen en dansen bleek daar ook de 455 van licht-en-geluid panelen bij te behoren en het ma- iecors. De genodigden, bestaande uit (groot)ouders en oud-leerlingen konden met anders dan enthou siast zijn. Behalve dat de eigen kin deren het (naar verwachting) goed deden, bleek de hele groep en prima prestatie te leveren. Albert Bosveld, de klasseleraar die eens in de twee jaar een dergelijk pro ject begeleid, waarbij veel inventi viteit en zelfwerkzaamheid van de kinderen gevraagd wordt, kon te vreden zijn. Het verhaal vol taalgrapjes, ver wisselingen en met regelmatig toepasselijke actuele opmerkin gen, werd vlot. tekstvast en met een overtuigende intonatie ge bracht. Hoogtepunt vormde een onvervalst liefdeduet tussen een sheik en het mooie kamermeisje, waaraan geen andere conclusie te verbinden viel dan dat die twee elkaar wel erg moesten mogen Natuurlijk was er verschil in ac teertalent te bespeuren en waren met alle rollen even groot. De ac teurs bleken zich daar niets van aan te trekken. Ze bleken een hecht team te vormen Het was op vallend duidelijk dat deze groep in de afgelopen maanden meer geleerd had, dan alleen het ver zorgen van een goede voorstel ling. Op vrijdagmiddag 22 januan werd de musical getoond aan de leerlingen van de andere klassen van basisschool 't Ronde Scene uit de musical 'De luie lift', die vrijdag in première ging op de Montessorischool' 't Ronde. De musical werd door leerhngen van deze school uitgevoerd. usdt, 191 3mtx n9 rDEN - De zwemjeugd van de Leusdense zwem- en ereniging De Haaien heeft afgelopen weekeinde op- 'an goede zaken gedaan. Nadat de ploeg vorige week al vjoede resultaten in de tas van de Speedo-jaargang- Jeni trijden terugkeerde, kwamen de aanstormende talen- :rorciterdag tijdens de Jeugdcompetitie in Amersfoort op- 1 '"Sftot aansprekende prestaties. Hoogtepunt van de dag Ie finale 4x100 meter wisselslag voor jongens. Rogier oor,'Om hielp zijn ploeg op de afsluitende afstand nipt aan ie en had daarvoor een tijd nodig, die nationaal mee- /anfT no pamma, dat werd afge- aQP[ het Sportfondsenbad te an# kende in de vorm van ifettenummers een zinde- ^ale. Eerst was er de 4x100 c'e ^sselslag voor jongens. Na at'e ti rug, school en vlinder, nen door Jan Willem van jper Renkers en Ruben 3em& lag de Haaienploeg op ienstelijke tweede plaats, aanzienlijke achterstand op de ploeg van de uit Maarssen afkomstige 'Fuut'. Toen ging, voor de afsluitende vrije slag, Rogier Tolboom te water Op de eerste twee van de 4 af te leggen banen, werd de achterstand zienderogen kleiner De slotzwemmer van Maarssen zag het gevaar en wist in de derde baan een versnelling te plaatsen. Tolboom liet het er ech ter niet bij zitten en bleek op de laatste baan genoeg over te heb- werd omgebogen in een mi nieme, maar voldoende grote voorsprong; een eerste plaats. Toen het water in het Amers- foortse Torenbad wat tot rust was gekomen bleek dat Tolboom, om die eerste stek te kunnen berei ken, zijn aandeel in het estafette nummer had afgewerkt in een tijd van 1.05.7 waarmee de elfjarige Leusdenaar zich schaart onder de beste zwemmers van Nederland. Zijn persoonlijke record blijft ech ter staan op 1 minuut, negen se conden en een beetje, want daar voor telt alleen de tijd die in een individueel nummer is gereali seerd. In de afsluitende estafette kwa men de meisjes Van Doornik, Van Dijk, Sybrandy en Jacobs aan d€: start voor de 4x100 meter vnje: slag. Ook zij zwommen in een sterk bezet veld en na een span nende strijd, naar de eerste plaats. In dit gezelschap wist vooral Si- mone Sybrandy de aandacht op zich te vestigen met een schitte rende stijl en ,een dwrietal tech nisch volmaakte keerpunten. Het programma werd ook ge opend met een estafette- de 4x50 meter wisselslag jongens. Een goede opening van een succes volle zwem middag want Jan Wil lem van Dijk, Jeroen Verhoeven. Rogier Tolboom en Leon van Doornik zwommen sneller dan ooit te voren, naar een eerste plaats m 2.31.6. De dne beschikbare ereplaatsen op de 200 meter vrije slag voor jongens werden door de drie deelnemende Leusdenaren on derling verdeeld. Ze wisten bo vendien stuk voor stuk een schit terende persoonlijk record op de klokken te brengen. Karei v.d. Pij- pekamp werd derde in 2.10,1, ruim vier seconden sneller dan ooit te voren, Peter Toes ging ruim vijf seconden sneller en emdigde r- ben voor een eindsprint waardoor de nog resterende achterstand in 2.09.7 en Rob van Wegen ging in een weergaloze stijl naar 2.Ö6.9 wat voor hem een verbetenng van zijn tijd inhield met bijna zes se conden. Ook op het nummer 200 meter vnje slag voor jongens onder de 12 bleef het eremetaal in Leusden en opnieuw rolden er drie per soonlijke records uit de bus. Leon van Doornik bleek in staat zijn tijd met ruim 5 seconden omlaag te brengen en eindigde met 2.44.7 op een derde plaats. Tweede werd Jan Willem van Dijk m 2.24 4 (bijna seconden sneller dan ooit tevoren) en Rogier Tolboom, die op deze gedenkwaardige zater dag bijzonder goed op dreef was, bracht het reeds op zijn naam staande clubrecord van de Haaien omlaag van 2.27.3 naar 2.22.6. Een aanzienlijke verbetering. Ook Werner van de Berg wist voor de tweede achtereenvol- Werner van de Berg Rogier Tolboom gende zaterdag de aandacht op zich te vestigen Een eerste plaats op de 100 meter vrije slag werd zijn deel. Bovendien bracht hij zijn persoonlijke record met bijna twee seconden omlaag tot 1.25.6 Ook op de 100 meter rugslag trok hij van leer, maar de bijzonder snelle 1.38.1 zal wegens een dis kwalificatie, niet in de boeken be landen. Toen de Leusdense veremging op de 100 meter schoolslag voor meisjes onder de 12, drie van haar schoolslagspecialisten in het wa ter bracht, had de concurrentie opnieuw het nakijken. Tamara van Gorkom bleek ongenaakbaar Met 3EN - Afgelopen zondag werd Frank Kooyman tot .oen gekroond op de senioren clubkampioenschap- an tafeltennisvereniging TTCL. Kooyman, die de «end sterke Jan Feynenberg in de finale voorbleef, voor de tweede achtereenvolgende keer beslag op btitel. afwezige in de top van het klassement was Erwin de Door een ongelukkige loting viel de speler van het team tijdens de halve finales al uit de boot. Rn zondag vonden voor eer de wedstrijden om gp impioenschap van de ta- QQ-lub Leusden plaats. De 9ö<n terugzien op een ge- »n sportieve tafeltennis- n de persoon van Frank een fantastische club- i opleverde. rur werd er gestart met wedstrijden voor de 24 »rs. Hierbij was ook de niter van Dijk vertegen- l. Deze junior mocht zich strijd om het senioren- ischap mengen, omdat week de jeugdtitel voor rte. wedstrijden veroorzaak- eerste schifting die het tekende door een paar kanshebbers. Maar de /orieten, zoals bijvoor- ^^win de boer, André Frank Kooiman, bleven De verliezers kwamen terecht in de B-poule en de winnaars in de A-poule. De A-poule van de zes sterksten werden opgesplitst in twee groepjes van dne. Deze drie spelers moesten in een onderling gevecht weer uitmaken wie zich kwalificeerde voor de finale, te gen de winnaar van het andere groepje van drie. De nummers twee speelden dan tegen elkaar voor de derde plaats. Door toeval kwam het eerste team van de TTCL, bestaande uit het drietal Kooiman, Snoek en De Boer, bij elkaar in één groep te recht. Daardoor was de laatste groepswedstrijd tussen Frank Kooiman en André Snoek een fi nale waardig. Frank wist zijn zeer ervaren tegenstander te verslaan, om zich zo te plaatsen voor de fi nale tegen de winnaar uit het an dere groepje. Daar was Jan Fey nenberg verrassend boven ko men drijven. Overzicht van de strijd om de semorenclubkampieonschappen van TTCL. Unks, achteraanzou voor de tweede keer in successie de titel voor zich EREPLAATSEN Voor de strijd om de derde en vierde plaats kwalificeerden zich de bijzonder sterk spelende junior Wouter van Dijk en de gerouti neerde André Snoek, die dus als Frank Kooyman (op de tweede tafel opeisen. tweede waren geëindigd m hun groep. Maar voordat de ereplaat sen verdeeld werden, vonden eerst de finales plaats van de B- ||Jg een acceptgiro verwacht. Ik heb toch altijd keurig op boetes betaald, waarom moet ik dan nou opeens hier ten?" ig en onbegrip op de strafzitting van 21 januari bij een f, die in Scherpenzeel 84 km in de bebouwde kom gere- yn dacht dat je snelheidsovertredingen onbeperkt'ge- met een giro kon afdoen. It van de vorige boetes niets geleerd", ver- i kantonrechter Mr. Nu- u te hard njdt en vervol- betalen van een boete zo gewoon vindt, dan dat te hard rijden niet lan wordt het tijd dat u "op het matje verschijnt _ioren en om u te realise- it de volgende keer uw rijbewijs gaat kosten" Ze werd conform de eis tot 400,- boete veroordeeld. Verouderd Op de parallelweg van de S10 in Woudenberg had een truck met oplegger, waarop een mesttank, 40 km gereden ï.p.v. de verplichte 16 km voor dit soort voertuigen "De wet die tot 16 km verplicht, is verouderd" sprak verdachte met overtuiging "Mijn werkgever geeft de opdracht om 35 te rij den". "En als uw werkgever u de op dracht geeft om in een sloot te spnngen, dan doet u dat ook" be greep de officier. Ze eiste 120,- boete. Ook Mr Nuboer viel over het feit dat verdachte de verantwoorde lijkheid van zich afschoof, wat bij hem, naar zijn zeggen, gedachten opwekte aan het beruchte "Befehl ist Befehl". De werkgever van verdachte was ook meegekomen en lichtte de zaak verder toe In overleg met diverse politiebu- reau's in de buurt was volgens hem inderdaad een snelheid van 30 a 40 km overeengekomen uit veiligheidsoverwegingen, nl. om filevorming en gevaarlijke ïnhaal- manoevres te voorkomen. Inmid dels had hij 20 bekeuringen opge lopen. die allemaal geseponeerd waren. Hij kon zijn verhaal met enig bewijsmateriaal staven. Als gevolg van zijn toelichting ver klaarde de kantonrechter ver dachte schuldig zonder toepas sing van straf. Kleven Soms kun je je met aan de indruk onttrekken dat overdreven ambts ijver aan een proces-verbaal ten grondslag ligt Zoals in het geval van de automobilist die op de A1 "gekleefd" zou hebben, dwz. op 5 meter afstand van zijn voorganger gereden had. Op zich een hinder lijke en gevaarlijke overtreding, die hoge boetes oplevert en meestal ook een voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs. De of ficier eiste in dit geval 300,- boete. Verdachte schetste in zijn verweer echter een situatie zoals die ieder een bekend is. Hij wilde een vrachtauto, met daarachter een personenauto, inhalen. Ging op een rustige weg naar links, maar wordt op het laatste moment ge confronteerd met het feit dat die andere personenauto opeens ook de vrachtauto wil inhalen en plot seling, zonder dit tijdig kenbaar te maken, vlak voor hem naar links zwenkt.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9