'Veelgebruikers' krijgen geen korting in nieuwe zwembad abeltelevisie binnenkort itgebreid met Nederland 3 «positie 'Wonen naar wens' Lampionoptocht in Leusden en Beatrixboom in Achterveld Cabaret De Klaproos in De Korf Gemeente wil stortplaatsen voor tuinvuil uitbreiden >1 44-4 44" 4 1 l 1 E E lub van ochtendzwemmers krijgt nul op het rekest Ifeseling Duitse kanalen en BBC Inbraak Waterloo KEISTAD B.V. SERVA VOLVO Ter gelegenheid van verjaardag Koningin: Lezers service Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17.70 per kwartaal Uitgave BDU BV i rkrant DONDERDAG 28 JANUARI 1988 - 19e JAARGANG NO. 77 'EN - Een groep van ongeveer veertig 'ochtendzwem- zal geen korting krijgen voor het nieuwe zwembad Octo- dat in april geopend wordt. De groep zwemt sinds het iden van het oude bad dagelijks in Amersfoort en wil dit or dezelfde prijs als zij daar betalen straks ook in Leusden men doen. De Zwembadstichting en het college van burge- ^:er en wethouders heeft hun verzoek echter afgewezen, en ook geen scheiding maken tussen mensen die veel ien en geen behoefte hebben aan luxe voorzieningen, ilm een bubbelbad en glijbanen en gebruikers die speciaal ixvoor naar het zwembad komen. De groep, met als woordvoerder de heer P. van de Linde, maakt tegen deze prijs bezwaar, omdat daarbij ook het gebruik van de luxe voorzieningen is begrepen en zij daar geen gebruik van zullen ma ken. "Wij willen alleen maar onze baantjes kunnen trekken," zegt de heer Van de Linde. "Aan al dat andere hebben wij geen behoefte. In Amersfoort wordt met onze wen sen, wel rekening gehouden. Daar >e groep 'ochtendzwemmers', ornamelijk bestaat uit oudere ënaren, gaan nu dagelijks I het Sportfondsenbad m ëfoort. Daar kopen zij een indabonnement van ongeveer ig gulden. Zij maken daar eveer 21 keer per maand ge- kvan, zodat zij voor een gulden ig per dag kunnen zwemmen, et nieuwe Leusdense bad kost abonnement tweemaal zo duur. De heer P. van de Linde, woord voerder van de 'ochtendzwem mers'. gelden voor het gebruik van het vijftig meterbad lagere prijzen dan voor bijvoorbeeld het Aqua- droom." Toch wil de groep, die is ont- chtendzwemmers', hier in het Sportfondsenbad in Amersfoort tijdens hun dagehjkse uurtje zwemmen. staan, nadat het oude bad Bavoort afbrandde en sindsdien steeds hechter is geworden, in april graag m Leusden gaan zwemmen. "Het is toch elke dag weer een opgave om naar Amersfoort te gaan," zegt Van de Linde. "En als straks het meuwe bad klaar is wordt het nog moeilij ker," denkt hij. "Als ik naar het Sportfondsenbad ga, kom ik langs het Leusdense zwembad, waar ik vanwege de hoge pnjzen geen ge bruik van zal maken." De hele groep heeft zich inmiddels solidair verklaard met de minder draag krachtige leden. "Als de prijzen niet omlaag gaan, blijven we in Amersfoort zwemmen," zegt Van de Linde. De zwembadstichting is echter niet van plan om 'veelgebruikers' tegemoet te komen. De directeur van het bad, de heer F. van de Konijnenburg zegt in een brief aan de groep dat het laagste tanef f2,75 bedraagt. "Een nog lagere tarief stelling zou leiden tot een hoger exploitatietekort, hetgeen voor de gemeente Leusden niet aanvaard baar is," aldus de brief. Het gemeentebestuur bevestigt dit in een brief aan de verontruste 'ochtendzwemmers'. Daarin staat dat de gemeenteraad het voorstel van de Zwembadstichting om geen bijzondere tarieven te hanteren heeft goedgekeurd. "Het is komen vast te staan dat er veel bijzondere doelgroepen zijn, zoals ouderen, jongeren tot 16 jaar enz. die allen om goede redenen in aanmerking wensen te komen voor speciale kortingen," stelt burgemeester Pa- nis namens de raad. "Men zou ongeveer op 130 bezoekers per uur moeten rekenen om een tarief van f 1,30 te kunnen verantwoorden (de prijs die het Sportfondsenbad be rekent). Volgens de bnef van het college acht de raad het wel noodzakelijk om medio 1988 "de bedrijfsformule te evalueren en daarbij speciaal aandacht te schenken aan de erva ringen met betrekking tot bijzon dere doelgroepen." DEN - Vooruitlopend op de i uitzendingen van Neder- I vanaf 1 april zal op 9 fe- l op kanaal 11 de eerste I dtzendingen beginnen, rullen daarna gevolgd wor- door reportages van de pische Winterspelen op 13 uL Daarna zijn er op ka naal 11 geen uitzendingen meer tot 1 april, als Nederland 3 defini tief de lucht ingaat. Op kanaal 11 werd tot nu toe Duitsland 2 doorge3geven. Deze zender verhuist naar kanaal 2. De zender WDR, tot nu toe te zien op kanaal 2, gaat naar kanaal 21. De verhuizingen staan in ver band met de beslissing van het CAl-bedrijf in Amersfoort om Ne derland 3 via de zogeheten VHF- band door te geven. Filmnet zal niet meer op kanaal 29 te ontvangen zijn. Als de ge meente een contract af heeft ge sloten met deze zender, zullen de uitzendingen worden doorgege- )EN - In de eerste twee we an februari richt de Vrou- iviesCommissie (VAC) een nstelling in de expositie- van het gemeentehuis in toonvormen. Naast de be- vonnen, zoals gezinswo- i, appartementen en be- I nwoningen zijn er ook te len en maquettes te zien idere woonmogelijkheden. van die andere mogelijkhe- ie flexibele woning van John Bis. Door kleine aanpassin- nnenshuis kan de woning kelijk worden aangepast in veranderende gezmssi- tfiervor is in het ontwerp al ig gehouden. s er een maquette van Lucia ker Haar woning leent zich -k voor een indeling waarin ïrsonen hun eigen ruimte Tijdens de tentoonstelling /AC een vragenlijst uitrei- s commissie wil weten wat wensen van de bezoekers expositie zijn. Daarmee zal g worden gehouden m het ^ingsplan van de gemeente Om zoveel mogelijk mensen te bereiken heeft de VAC verschil lende groeperingen uitgenodigd. Mensen die hiervan geen lid zijn, maar toch belangstelling hebben voor de tentoonstelling kunnen zich aansluiten bij de groepen waar zij zich mee verwant voelen. De expositie is in het gemeente huis, ingang Burgemeester van de Postlaan. De volgende data zijn vastgesteld: 3 februari, 10.00 tot 12.00 uur: Ope ning in aanwezigheid van B W en de Vrouwenraad. 4 februari, 10.00 tot 12.00 uur: UW gemeentediakonaat en Zonne bloem. 14.00 tot 16.00 uur: WOL Ouderen bonden en de Stichting Bejaarden zorg Leusden. 5 februari, 10.00 tot 12.00 uur: Bevol king Leusden. 19.00 tot 21.00 uur: Bevolking Leus den. 9 februan, 10.00 tot 12.00 uur: NCVB-Zuid en Centrum Interker kelijk Kontakt. 19.00 tot 21.00 uur: Raadsleden, po litiek georganiseerden en ge meente-ambtenaren. 10 februan, 10.00 tot 12.00 uur: Plat telandsvrouwen en KPO-Centrum. 11 februan (besloten): Provinciale VACs. In Achterveld, Huize St. Jozef in de conversatiezaal: 12 februari, 10.00 tot 12.00 uur: KPO Achterveld. 14.00 tot 17.00 uur: Bevolking Ach terveld. 19.00 tot 21.00 uur; Bevolking Ach terveld. 13 februan, 10.00 tot 12.00 uur: Be volking Achterveld. LEUSDEN - In de nacht van maan dag op dinsdag is er bij restaurant Waterloo ingebroken. Er werd een raampje geforceerd en uit de kassa bleek enige honderden gulden ge sloten. ven op kanaal 49-. BBC 1 gaat van kanaal 34 naar kanaal 29-. De problemen met de gestoorde ont vangst van het videokanaal is op gelost door over te schakelen naar kanaal 38. Wie na 8 februari een videorecorder aanschaft zal hiervoor kanaal 34- moeten kie zen. De technisch ingewikkelde ope ratie van de omschakeling, die op 8 februari begint, kan net als in het begin van deze maand zorgen voor een slechte ontvangst van een aan tal zenders. De gemeente verwacht met name problemen met BRT-1. Dat kan wel twee of drie maanden duren. De oorzaak daarvan is dat de zender Smilde Nederland 3 op hetzelfde kanaal gaat uitzenden als waarop in Amersfoort de BRT-1 binnenkomt. Mensen die proble men hebben met de ontvangst kun nen op 8 februari bellen met de storingsdienst, die de hele avond paraat zal zijn. Het telefoonnummer is: 02152 - 55789. (advertentie) MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Coöperatieve vereniging GOOISCHE UITVAART VERZORGING ÜA Omdat wij u alle zorg uit handen nemen. HILVERSUM. Uitvaartcentrum Oen Huil" Utrechtseweg 11 Tel 035-42548 AMERSFOORT, Uitvaartcentrum "Amersfoort" Wesierslraal 92 Tel 033-11344 AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 Hare Majesteit Koningin Bea trix wordt zondag 50 jaar. LEUSDEN/ACHTER VELD - Het gemeentebe stuur van Leusden heeft besloten volgende week in Achterveld een Bea trixboom te planten. Waar en wanneer dat precies gebeurt, kon vanmorgen nog niet worden meege deeld. De boom wordt geplant ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van Koningin Beatrix, een leeftijd die de vorstin zon dag 31 januari hoopt te be reiken. LAMPIONOPTOCHT De Oranjevereniging Leus den geeft door middel van een lampionoptocht kleur aan de verjaardag. De optocht wordt gehouden op maandag 1 fe bruari en begint bij de kantine van de voetbalvereniging Roda '46, op het Burgemeester Buirun gp ark. De opstelling is tussen 18.45 en 19.00 uur. Om 19.00 uur ver trekt de optocht via de volgen de route: Duiker-Vnjhoef-Wildenburg- straat-Kupersingel-Rosmolen- straat-Kupersingel, in noorde lijke richting overstekennaar Jonker Bolpoort-Burgemeester v.d. Postlaan-Tijmensepoort- Claverenbladstraat-Vrijhoef- Duiker. Ontbinding bij Roda- kantine. In Roda-kanüne uitrei king en warme chocolade melk. Mochten de weersomstan digheden die dag slecht wor den. dan kunnen tussen 16.00 en 18.00 uur de volgende num mer worden gebeld voor in lichtingen over het doorgaan van de optocht: 033-948498, 945929 of 944642. LEUSDEN - "Al het goede komt van het platteland". Dat staat in het programmaboekje van caba ret De Klaproos als inleiding bij hun conference 'Onbemest wei land'. Dat geldt kennelijk ook voor de leden van deze gToep, want negen jaar geleden begon nen zij als hobyisten bij de PJGU in Leusden met een aantal sket ches en nu hebben zij een volle dig programma met eigen tek sten en muziek. Zaterdag treden zij om 20.00 uur met dit program ma op in De Korf voor de Oranje vereniging van Leusden. Ook niet-leden zijn welkom. Behalve het mestprobleem ko men er voor de pauze onderwer pen aan de orde als een telefoonlijn voor mannen, werkende vrouwen, sluikreclame en computers. Na de pauze komt er een veertiger op het toneel, die voor de laatste keer uit ging toen de Beatles m de jaren zestig optraden in Nederland op traden m Blokker. Hij gaat stappen in de grote stad en maakt daarbij het nodige mee. De meeste leden van De Kla proos komen uit Haastrecht en uit de omgeving van Rotterdam. Oor spronkelijk is de groep echter in Leusden ontstaan. Zij treden overal in Nederland op en zaterdag zijn ze dus weer even terug op hun oor spronkelijke thuishonk. LEUSDEN - Het college van burgemeester en wethouders willen het aantal permanente tuinvuilverzaxnelplaatsen gaan uitbreiden. Deze manier van af valverwijdering slaat aan bij de Leusdenaren, omdat men op elk moment zich van het tuinvuil kan ontdoen. Om het storten van tuinvuil te bevorderen wil het college de ver zamelplaatsen beter over de ge meente verspreiden. Vandaar dat de stortplaats aan de Van Daatse- laarhof verplaatst wordt naar de Kuperssmgel, hoek Claverenblad- straat. Voor de stortplaats aan de Pelgnmshove wordt nog een ande re locatie gezocht. Aan de Land weg nabij Vlasland en aan de Wal- stro nabij de Vogelwikke zullen tuinvuilverzamelplaatsen komen. Het blijkt ook, dat er nog steeds mensen zijn, die de tuinvuilverza melplaatsen gebruiken voor ander afval Het enige vuil wat op deze plaatsen gestort mag worden is groenvuil zoals gras, snoeihout en planten. Dit afval wordt namelijk verzameld en tot compost ver werkt. Het composteren wordt echter sterk bemoeilijkt, omdat er tussen het tuinafval ook plastic, karton, sierbestrating en dergelij ke tussen zit. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v., afd. Lezersservice, tel.nr. 03420-94206 (advertentie) U HEBT VANDAAG TOCH WEL EVEN NAAR DE LEtJSDER KABELKRANT GEKEKEN? Elke dag 24 uur per etmaal aktueel lokaal nieuws en sport. Met prijspuzzel agenda's en andere nuttige informatie. De Leusder Kabel Krant: elke dag op elk moment besehikbaar. „VEEL GEBRUIKERS"

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1