ROCKPORT 1/2 PRIJS ■eusiler tafil; Meer ruimte en parkeerplaatsen .Lpanse schilderkunst ai Hollandse keramiek Expositie van Leusdense Imy Baron in Woudenberg Twintig bekeuringen na bromfietscontrole panterhuis ^ökaaL LEUSDEN Wethouder De Jongh opent Boni l/a£euwe exposities in 't Claeverenblad Boekenverkoop bibliotheek ^mBlijhof usdcr krant Bingo voor drinkwater in Afrika Diverse modellen Jeugddienst Dorpskerk r?- ufdprijs vakantie Doorrijden na botsing voor rechter T, Warmterecord LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 weerte/ Leusden Achterveld --DONDERDAG 28 JANUARI 1988 plaatselijk nieuws van de Japanse kunstenares Eiko Kondo, zoals dat op de nieuwe expositie in 't Claeverenblad te zien is. merOEN - De komende maand >82in 't Claeverenblad onder Japanse schilderkunst en cidse keramiek te bewonde- ijn. Op vrijdag 5 februari de exposities geopend Japanse kunstanares Eiko en de Nederlanders Henk .er Heijden en Cor van den Eiko Kondo is een schil- die m Nederland al tien jaar left in de Japanse schilder- ek sumi-è. Met oost-indische inkt wordt een voorstelling ge maakt op rijstpapier, waarbij dikke en dunne lijnen, nuances van zwart en een functioneel gebruik van de witte ondergrond de compositie bepalen. Keramiek heeft Cor van den Eyn- de altijd geboeid. Zijn sensitiviteit voor de natuur in al haar uitingsvor men, is typerend voor hem als mens en als artiest. Zijn opleiding kreeg hij aan de kunstacademies in Eindhoven en Enschede. Als leerling van Cor van den Eynde werd Henk van der Heijden gestimuleerd om zijn kunstzinnige aanleg te ontwikkelen. Hij is gespe cialiseerd in pastels en olieverf schilderijen. Hij voelt zich betrok ken bij de mens zoals hij die elke dag tegenkomt, ontdaan van alle schijn. Hij werd opgeleid aan de academies van Eindhoven, Maas tricht en Tilburg. Jitpaar Lodema uit Leusden was één van de hoofdpnjswinnaars van de Supei uuuoi wttusuija, aie in fibber en december door de Super winkel op het Operaplein in Amersfoort was georganiseerd. De prijs is 1 ^er-daagse reis naar New York. Op de foto krijgt het echtpaar de pnjs uitgereikt door de heer Polman van f\\ de groothandel die aan de Super winkels levert. LEUSDEN - Wethouder Joost De Jongh heeft vanochtend met het doorknippen van een lint de nieu we vestiging van Boni op de Ha mershof geopend. De nieuwe winkel heeft meer ruimte voor de klanten dan de oude. Volgens de heer G. Klaasen, di recteur van de Boni-markten in Nijkerk, gaat het om een uitbrei ding van de oppervlakte met vijf tig procent. In de oude winkel, ook op de Hamershof, was er wemig loop ruimte voor de mensen. Dat is nu opgelost door de rekken verder uit elkaar te zetten. Nieuw is ook de slagerij, die voorheen niet aanwe zig was. Verder heeft de Boni nu parkeerruimte voor de deur, iets wat de supermarkt tot nu toe ook moest ontberen. Door de uitbrei ding van het assortiment en de komst van de slagerij moesten er ook meer mensen worden aange nomen. het personeel is daarom uitgebreid met vijf mensen. De opening zal de komende da gen gevierd worden met diverse aanbiedingen en het uitreiken van bossen bloemen. De eerste vijfhon- gen. Verder zijn er balonnen voor zal er gratis koffie met cake wor- derd klanten zullen zo'n bos krij- de kinderen en vri]dag en zaterdao den geschonken. LEUSDEN - De Leusdense kun stenares Imy Baron exposeert van 1 tot en met 27 februari in het gemeentehuis van Woudenberg. Daar zijn op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 17.00 uur twintig perspexob- jecten van haar te zien. Imy Baron werkte een tijd als inteneuradviseuse. Zij volgt bij de Amersfoortse docente Wil Stikkers les in textiele werkvormen. De ten toonstelling in Woudenberg is haar eerste grote expositie. Haar werk wordt gekenmerkt door zwart/wit contrasten en een strakke vormgeving Meestal be staat een object uit een element met een strak motief. Op talloze manieren wordt dat motief her haald. Het thema van haar expositie is 'veelvoud van eenvoud'. LEUSDEN - Zaterdag 6 februan zal er in de openbare bibliotheek Nieuw- langenbeek een verkoop plaatsvinden van afgeschreven boeken en platen. De opbrengst van de verkoop is voor de biblio theek van het kaapverdische dorp Tarrafal, waarmee Leusden een cultureel samenwerkingsverband heeft. De verkoop is op de ope ningstijden van de bibliotheek tus sen 10.00 uur en 12.30 uur. Er kun nen ook tekeningen worden opge haald die gemaakt zijn door de kin deren van Tarafal. Deze zijn gratis en vanaf heden beschikbaar. LEUSDEN Dinsdagmiddag heeft de politie met assistentie van de verkeersgroep uit Zeist, die drie motorrrijders heeft inge zet, een grote bromfietscontrole uitgevoerd. Tussen 15.00 uur en 19.00 uur werden op de hoek van de Heiligerbergerweg en de Lok- horsterweg en op de Middenweg in totaal negentien bromfietsen gecontroleerd. Zes werden er uit het verkeer gehaald, omdat er op een on geoorloofde wijze aan gesleuteld was en vier moesten er van de weg af vanwege ondeugdelijke remmen. Tegen negen bromfiets eigenaars werd proces-verbaal opgemaakt, omdat him voertuig een te groot vermogen heeft. LEUSDEN - Voor het Amster damse gerechtshof stond dinsdag een 23-jarige inwoner van Leus den terecht wegens het onder in vloed doorrijden na een botsing met een lantaarnpaal en een ver keersbord. De man ging in be roep, omdat hij de straf die de Utrechtse politierechter hem op legde - zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid en 1200,- boete - te hoog vond. Op 7 november 1985 haalde de Amersfoortse politie de Leusde- naar van de weg voor een alcohol controle. Hij bleek eerder die avond zeven glazen pils te hebben genuttigd; ui zijn bloed zat 1,52 pro mille alcohol. Twee dagen later reed de man om halfdne 's nachts van Amers foort naar huis. Toen raakte hij in een bocht van de Leusderweg in een slip en strandde in de berm. Een lantaarnpaal en een verkeers bord werden bij die manoeuvre beschadigd. De Leusdenaar deed van een en ander geen aangifte bij de politie. De procureur-generaal, mr. P. M. Brilman, wees erop dat de ver dachte vaker in aanraking is ge weest met justitie voor soortgelijke feiten. Hij wilde de oorspronkelijke eis van de Utrechtse officier, negen maanden ontzegging en 1200,- boete, gehandhaafd zien. Het hof zal op 5 februari vonnis wijzen. 05DEN - Speel- en rekreatie- jing Blij hof aan de Lisiduna- ,0i)6eft op zaterdag 30 januan twee voorstellingen van de teken film Asterix contra Caesar. De aan vangstijden zijn 10.30 en 13.30 uur. De film kost 2,- voor leden op vertoon van lidmaatschapsbewijs en 3,50 voor niet-leden. afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. •schijnt elke dinsdag en donderdag. laktie: (■Irtie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Jredaktie: Hans Mosterd f ïver I 7 het Hónd- ring kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterli|k maandagmiddag 12 00 ugr voor lerdagnummer tot uiterli|k woensdagmiddag 12 00 uur Jaktie en administratie: loor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op (dagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur ifoon 033-941495 (administratie en redaktie) onnementsgeld: 9.80 per jaar, 34,90 per half jaar, 17,70 per kwartaal chten bezorging: ibonnee dient u de krant voor dinsdag- ot donderdagmiddag 18 00 :e hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur) tel 033 940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt |<oe|«n met onze mspekteur bezorging overdag 03420 94206 >estellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u Betellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) ooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V te Barneveld. djidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, imer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst ^stellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en y voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), int ook contant betalen op ons kantoor Bden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling [77. '«ngt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de 8DU- w *itenkombinalie te Barneveld. HOEVELAKEN - Voor de zesde achtereenvolgende keer organi seert Lions-club Hoevelaken de jaarlijkse bingo. De netto-opbrengst is bestemd voor een waterleiding- project in het Centraal-Afrikaanse land Rwanda. De bingo wordt gehouden m het dorpshuis „De Stuw", op vrijdag 5 februari. De feestelijkheden begin nen om acht uur 's avonds, maar vanaf zeven uur zal er al gratis kof fie geschonken worden. Er worden dne rondes (van vier) gedraaid on derbroken door onderhoudende muziek. Per ronde kan men deel nemen met een onbeperkt aantal boekjes 7,50 per stuk). Was de bestemmingen m de af gelopen jaren vooral voor lokale instellingen zoals de bejaarden- soos, de hulpdienst, en het creatie ve centrum, dit jaar wordt over de grenzen gekeken. In 1987 waren er vele pnjzen, waaronder een achtdaagse vakan tie-reis naar Cyprus. De complete pnjzenpot zal m 1988 met onder doen voor die van het vorige jaar Ook nu is er een vakantie naar de zon te winnen. (advertentie) SCH0ENM0DE Winkelcentrum Hamershof Komenij 4 - LEUSDEN Tel. 033-944119 Maandagmiddag geopend Vrijdag koopavond. Januari is op dit moment druk doende een poging te wagen het warmterecord van deze eeuw op haar naam te brengen. Berekend t/m 21 januari een gemiddelde van 6.2 graden, een evenaring van de jaren 1921, 1975 en 1983. Gelet op de verwachte ontwikkelingen op korte ter mijn lijkt de kans groot, dat januari 1988 boven 6.2 gaat eindigen. Later meer hier over. Dinsdag hield ik nog een slag om de arm ten aanzien van het weersverloop in de tweede weekhelft. Toen was het nog onduidelijk of koning winter er toch nog in zou sla gen terreinwinst te boeken. Nu zijn de kaarten inmiddels geschut. Depressies blijven de dienst uitmaken in West- Europa. Zij voeren voortdu rend zachte lucht van zuide lijke breedten naar ons. Vrie zen doet het wel hard in Scandinavië en Rusland. uddi ugt een nwgcuiuKge- bied met in Moskou diep- vriestemperaturen. Het ho- gedrukgebied heeft echter te weinig „power" om een vuist te kunnen maken. Dus hoe wel een enkele depressie een wat zuidelijke baan kiest en via de Golf van Biscaye Eu ropa intrekt, is bij ons voorlo pig geen winterkou te ver wachten. Daarnaast is januari tot op heden supemat. Vele sta tions zitten al ruim boven de 100 mm januari-neerslag. En de komende (laatste) dagen zal er nog wel het een en ander bijkomen. En al ge zegd, het blijft zacht soms zeer zacht met veelal zuide lijke tot zuidwestelijke wind. De meest verre vooruitzich ten wijzen ook op een zacht begin van februari. Als dit uitkomt dan dus geen herha ling van 1956. Toen brak rond deze tijd de barre Russische beer los. In de Bilt werden in februari maar liefst 23 ijsda gen genoteerd. Nee, dit jaar zit dat er niet in en de vraag is of we nog wel op de schaats komen. De kans hierop wordt steeds kleiner. Zeker als de gepro grammeerde versterking van het Azoren maximum be gin volgende week echt ge stalte krijgt. Dit gaat de Ca- narische Eilanden weer van fraai weer voorzien. Bij ons zal het de westelijke circula tie opnieuw leven inblazen. Het wordt zo langzamerhand een eentonig verhaal. De natuur reageert na tuurlijk wel op de „warmte". De mollen zijn zeer actief, omdat de wormen vrij hoog zitten. De bomen gaan rustig door met het produceren van knoppen en hier en daar ko men ze al uit. Het gras groeit en op sommige plaatsen ko men de sneeuwklokjes en an dere bollen al boven de grond. De winter lijken we dit jaar over te slaan. Hopelijk de zo mer niet. Immers het afgelo pen jaar liet hij ons ook al in de steek. Eens moet de na tuur toch weer tot rust komen en ons normaal weer ver schaffen. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingfen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! LEUSDEN - In de Dorpskerk wordt op zondag 31 januari weer een jeugddienst gehouden. Het thema is 'Meer dan een verhaal'. De dienst wordt geleid door ds.Brok uit Zeist. Verder treedt de gospelgroep 'ReformatioOn' op. De dienst begint om 10.30 uur. Donderdag 28 januari: 20.00 uur: vergadering gemeente raad Zaterdag 30 januari: 20.15 uur: Cabaret De Klaproos, De Korf Zondag 31 januari: 12.30: Musiceren in de Muziek school, Zwarte weg 14.30 uur: Jazz in de Hakhorst Maandag 1 februari: 19.00 uur: Lampionnenoptocht Oranjevereniging, Burg. Buining- park Vrijdag 29 januari: 20.00 uur: KPJ Playback Show, „Ons Gebouw". Zaterdag 30 januari: 20.00 uur: Disco Show „De Klaveet". Zondag 31 januari: 14.00 uur: Disco „De Klaveet". Dinsdag 2 februari: 9.00 uur: Welfare Zonnebloem „Ons Gebouw".

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3