O* Face-lift entree Burgemeester Buiningpark moet kwaliteiten sportpark onderstrepen Squashclub en Tennishal komen niet tot elkaar Kleine marges maken competitie boeiend Avanti probleemloos langs SH'71 Bemiddelingspoging gemeente loopt op niets uit: Bingo-avond Roda '46 Tweede periode Bowlmguurtje nadert einde Ot DONDERDAG 28 JANUARI 1988 voorzien en er waren budgettair geen mogelijkheden. Wel zal het mogelijk blijven be stemmingsverkeer toegang te ver lenen; leveranciers voor de be voorrading van de kantines en eventueel enige vaste plaatsen voor beheerders, die regelmatig late diensten moeten vemchten. LEUSDEN - Het zal de oplettende bezoeker van het Burgemeester Buiningsportpark niet zijn ontgaan dat er aan de entree fors gesleuteld wordt. Waar eens een par keerplaats was, waar enige tientallen bezoekers van het park hun auto kwijt konden, gaapt nu een grote leegte. Sportmedewerker Gerard Trebert ontging dat zeker niet. Hij ging op zoek naar het antwoord op de vraag waarom de hele zaak op zijn kop moest en leerde dat het schrappen van de parkeergelegenheid onderdeel uitmaakt van een face-lift van het sportpark. De entree moet het visitekaar tje worden van een sportcomplex, dat qua faciliteiten de toets der kritiek ruimschoots kan doorstaan. Maar zal de capaciteit van de resterende parkeergelegenheid vol doende groot zijn om de toeloop met name op piekdagen te kunnen verwerken? Een achtergrondverhaal. Een welhaast onbeschrijfelijke chaos van machines, zandbergen en omgeploegd gras markeert se dert enige tijd de plaats, waar bij de ingang van de sportaccommoda ties op het Burgemeester Buining park aan de Bavoortseweg tot voor kort de sportbeoefenaren en be zoekers van wedstrijden een or dentelijke parkeergelegenheid werd geboden Waar moet dat heen als straks het sportleven weer in alle hevigheid opbloeit na het ontwaken uit de winterslaap, zijn velen geneigd zich af te vragen. Is de thans nog resterende parkeer accommodatie met name op topda gen dan nog wel toereikend? Zal er voor de te verwachten stroom van automobilisten tijdens de week ends en met name bij evenementen met deelname van veel regionale, dan wel nationale sportlieden vol doende ruimte zijn voor het pro bleemloos parkeren van de voer tuigen? Voldoende vragen om op onderzoek uit te gaan. Om te beginnen lijkt een inventa risatie nuttig met betrekking tot het ledenbestand van de diverse sportverenigingen, die hun domi cilie hebben gekozen in het Burge meester Buiningpark. De grootste van alle clubs blijkt de Leusder tennisvereniging Lockhorst, die met ruim 850 leden de lijst aan voert. Onmiddellijk daarna volgt de voetbalvereniging Roda '46 met een ledenbestand van rond de 750. De korfbalclub Antilopen heeft 270 beoefenaren in haar boeken staan, onmiddellijk gevolgd door de Leusder zwem- en poloclub De Haaien met ongeveer 250 leden. Vervolgens biedt het sportpark on derdak aan de Leusder Handbal vereniging LHV met honderd en de Tafeltennisclub Leusden met onge veer tachtig leden. In totaal maken zo'n 2300 aktieve sportbeoefenaren regelmatig gebruik van het com plex. Een groot deel van dit geza menlijk ledenbestand bestaat uit jeugdleden. Uiteraard komen de meeste van deze jongelui per fiets naar het sportpark, maar de jong- sten worden inde regel door ou ders of verzorgers per auto ge bracht en gehaald voor wedstrij den en trainingen, dit mede met het oog op de weersomstandigheden of het vroegtijdig invallen van de duisternis. Het is dus een misver stand te veronderstellen, dat par keergelegenheid voor de jeugd m haar totaliteit een overbodige zaak is. GRASPERKEN De zandheuvels en modderpoe len op het voormalige parkeerter rein tussen de ingangen van de voetbalclub, het tennispark en het vroegere zwembad Bavoort boden tot voor kort ruimte voor een kleine honderd voertuigen. Een groot ge deelte daarvan was bestraat met aangegeven parkeervakken, maar er werd eveneens op ruime schaal geparkeerd op de belendende grasperken, die daarvoor uiter aard nooit bestemd zijn geweest. Navraag bij de desbetreffende gemeentelijke instanties leert dat het m eerste aanleg bij de totstand koming van het sportpark nooit in de bedoeling heeft gelegen om binnen het park parkeergelegen heid te creeren. Niettemin is daar toe toch een beperkte mogelijk heid geschapen met als gevolg dat tal van autobezitters - in tegenstel ling tot wat men aanvankelijk voor ogen had - bij een volledige bezet ting van het verharde parkeerter rein de voertuigen m de belenden de grasperken plaatsen met de no dige schadelijke gevolgen voor de gazons. In het kader van de totale reno vatie van het sportpark, noodzake lijk geworden door de vernieuwing van het zwembad en de verbete ring van de tenrusaccommodatie, heeft men besloten om redenen van veiligheid en vanwege de con sequenties van financiële aard af te zien van de aanleg van een nieuw verhard parkeerterrein binnen de hekken van het sportpark. Als ge volg daarvan zal het na gereedko- nung van het totale projekt voor sportbeoefenaren én bezoekers niet meer mogelijk zijn met motor voertuigen het park binnen te rij den. Als grondgedachte daarbij gold, dat het park een écht sport park behoort te zijn en daartoe au tovrij dient te zijn en blijven. TOEGANGSPOORT De bestaande toegangspoort tot het Burgemeester Buiningpark zal enkele tientallen meters in de rich ting van de Roda-ingang worden verlegd. Dientengevolge kunnen de circa vijftig autoparkeerplaat sen bij de rijwielaccommodatie van Een schets van de nieuwe situatie op het Burgemeester Buiningpark. Het centrale deel van de tekening is de plaats waar tot voor kort geparkeerd kon worden. Nu is er binnen de grenzen van het park nog slechts plaats voor drie parkeervakken voor invaliden. LEUSDEN - In de competi ties van het Bowlinguurtje is het eind van de tweede perio de in zicht. Met nog één week te gaan, zijn er overi gens nog drastische ver schuivingen mogelijk. Alleen in de Hoofdklasse lijkt het pleit te zijn beslecht. Sylvia van der Kolk heeft ruim afstand genomen van de concurrentie. De voor sprong op nummer twee Kryna Groeneveld groeide tot 4'/2 punt. Groeneveld kan op haar beurt nog wel achterhaald worden. Jan de Ridder en Ingrid Blerk geven op haar maar een half puntje toe. In de eerste klasse promoveren Ali Bon tje en Wilma Elsmger naar de hoofdklase. Het tweetal, dat deze week onderlmg de stnjd om de eerste plaats zal beslechten, is on bereikbaar geworden voor de con currentie. In de tweede klasse gaat het ge vecht om de eerste plaats onver minderd door. Op de laatste speel dag zal moeten blijken of Rie de Ridder ot Dynplue Stuart de koppo sitie m handen zal krijgen. Het on derlinge verschil is niet groter dan een half punt, zodat er op de uit komst nog geen pijl te trekken. In de derde en vierde klasse is het verschil tussen de nummers één en twee nog overbrugbaar. Evert Zijl stra en Annemiek Horst zullen alle zeilen moeten bijzetten om de lei derspositie tot het eind toe vast te houden. In de vijfde klasse is de marge voor Neel Warner zelfs nog klei- nei. ^uiu avnciui haar van de belangrijkste kaper op de kust, Bert Bosman. Standen Bowling Uurtje Hoofdklasse: 1 Silvia v/d Kolk 2558,19.2. Kryna Groe neveld 2436, 14 '/s; 3 Ingrid Blerk 2347, 14; 4 Jan de Ridder 2437. 14 Hoogste Game: Kryna Groeneveld 174 le klasse: 1. Ali Bontje 2282, 21; 2. Wilma Elsmger 2271, 2OV2; 3. Cinta Roos 2168, 13. Hoogste Game: Cinta Roos 182 2e klasse: 1 Rie de Ridder 2073, 18; 2 Dynphie Stuart 1978, 17Vi; 3. Ger du Pree 1951, 1214 Hoogste Game: Dom Paulen 199. 3e klasse: 1. Evert Zijlstra 1843, 19; 2. Henny Holt huis 1636, 18; 3. Gre v/d .Wel 1582. 15. Hoogste Game: Tryrue Winkel 146 4e klasse: 1. Annemiek Horst 1570, 18; 2 Annie Holsbeeke 1812, 17; 3. Ida de Jong 1665, 16'/2. Hoogste Game: Ida de Jong 148. 5e klasse: 1. neel Warner 1513, 15 V2; 2. Bert Bos man 1426, 14; 3. Gre v Balen 1299, 1314 Hoogste Game: Bert Bosman 129 ACHTERVELD- De damesvolley ballers van Avanti hebben in Hooglanderveen het winnende spoor weer gevonden. Tegen stander SH'71 had tegen de Ach- terveldse subtopper uit de eerste klasse niet veel in te brengen. Avanti won met 0-3. Avanti, dat vonge week tegen OMS een halve misstap maakte, herstelde zich goed van die tegen slag. Op vreemde bodem, in Hooglanderveen, zette de formatie van trainer/coach Huub van Wees de wedstrijd tegen SH'71 vrij ge makkelijk in winst om. Suzanne van Ruitenbeek, de Achterveldse spelverdeelster, speelde een hoofdrol. Door de aan vallen gevarieerd op te zetten, stel de zij de defensie van de tegen stander voor onoverkomelijke pro blemen. In de eerste set gingen de zaken aanvankelijk gelijk op. Pas in de slotfase liepen de Achtervelders weg van hun tegenstander en no teerden de eerste setwmst bij 9-15. In de tweede set domineerde Avanti vanaf het begin het wed strijdbeeld en ook nu passeerde men de finish bij 9-15 In de laatste set lieten de bezoe kers over hun aspiraties weinig te raden. In de winning-mood leek Avanti de derde set met groot ver ov.ua ic muilen yuu.1 ijceindigen. Echter bij 5-14 stokte de produktie van de Achtervelders, omdat de concentratie wat wegviel. SH'71 profiteerde via een paar welge mikte smashes en kwam terug tot 14-10. Verder liet Avanti het echter niet komen. Juist op tijd raakten de speelsters weer bij de les. Met Lia Ossendrijver binnen de lijnen voor Cornelie Hooyer stelden de Ach tervelders het beslissende punt veilig; 10-15. het vroegere zwembad behouden blijven, omdat die straks automa tisch buiten het park zullen ko men te liggen. Op de plaats van de inmiddels verdwenen parkeer plaatsen zullen goed afgescherm de gazons worden aangelegd, die de entree van de diverse sport clubs en die van het nieuwe zwem bad een vriendelijk karakter zullen moeten verlenen. Bij de nieuwe, zoals gezegd van plaats gewijzigde toegangspoort zal een bord worden geplaatst met de duidelijke vermelding, dat het park gesloten is voor alle motor voertuigen op twee of meer wielen. Uitzonderingen zullen worden ge maakt voor ambulances en auto bussen, het laatste in verband met het vervoer van sportlieden en schoolkmderen. Voor invaliden zullen drie parkeerplaatsen wor den aangelegd bij de ingang van het zwembad Octopus en drie nabij de Roda-kantine. Boven het gehele toegangsterrein zal een uitgebrei de passende verlichting worden aangebracht. STROOMVERSNELLING Voor het opstellen en uitwerken van de plannen voor verbetering van het Burgemeester Buiningpark heeft in de loop der jaren regelma tig overleg plaats gehad met de stichting voor lichamelijke opvoe ding en sport, kortweg genoemd de Sportstichting. Deze overkoe pelende organisatie van alle Leus- dense sportverenigingen heeft constant de vinger aan de pols ge houden. De stichtmg draagt de ver antwoordelijkheid voor de accom modatie, de gemeente draagt zorg voor de uitwerking van de plannen en de inrichting. Vanzelfsprekend is een en ander m een stroomversnelling gekomen door de brand in het voormalige zwembad Bavoort en de bouw van het nieuwe Octopus. Dientengevol ge werd bij het interne overleg ook de zwembadstichting intensief be trokken. Tevens werd de mening gehoord van de groep invaliden. Uiteindelijk werden alle klokken .gelijk gezet en kwam men tot een gezamenlijk akkoord. Het plan werd voorgelegd aan het college van b. en w., dat het op zijn beurt als voorstel mdiende bij de gemeente- PIEKDAGEN raad. Deze ging op 29 oktober van het vorig jaar akkoord. UITZONDERING Hoewel de Sportstichting als pa raplu fungeert voor de Leusder sportgemeenschap en de aange sloten verenigingen in deze organi- satie zijn vertegenwoordigd, werd niettemin besloten tot het houden van een voorlichtingsavond voor Blijft thans nog de vraag of door het verdwijnen van zo'n honderd parkeerplaatsen nabij de toe gangshekken van de diverse ac commodaties geen problemen dreigen te ontstaan met betrekking tot de opvang van het aantal voer tuigen, met name in de weekends en op piekdagen. De bestaande situatie is op dit moment als volgt: buiten de hekken van het sport park is aan de oostzijde van de met door Gerard Trebert een tekort gaat ontstaan overweeg men de volgende mogelijkheid: 1. een uitbreiding van het bestaan de aantal verharde plaatsen me twee maal dertig ter weerszijdei en in het verlengde van de huidi ge terreinen tussen de Groeni Zoom en de Bavoortseweg; 2. uitbreiding van het aantal onver harde plaatsen in de bennen capaciteit eveneens zestig plaat 3. openstelling van parkeermoge- lijkheden voor circa honderd voertuigen aan de Bavoortseweg nabij de ijsbaan, waar reeds thans in de vorstperiode voor een zelfde De parkeerplaats op het Burgemeester Buinigpark biedt op dit moment een troosteloze aanblik. onverharde plaatsen alle gebruikers van het sportpark. Dat gebeurde op 13 september, anderhalve maand voordat de ge meenteraad zich over de plannen zou uitspreken. In deze voorlich tingsbijeenkomst werd volledig opening van zaken gegeven, waar na alle bij het park betrokken clubs zich akkoord verklaarden met het voorstel. Een uitzondering vormde de voetbalvereniging Roda '46. Van die kant pleitte men voor handha ving van parkeerplaatsen op het binnenterrein. Van de zijde van de gezamenlijke initiatiefnemers bleef men tegen het standpunt van Roda vanwege de reeds vermelde argu menten: er zou altijd nog te weinig ruimte zijn om in de behoefte te het sportpark parallel lopende Ba voortseweg een tweetal verharde parkeerplaatsen ingericht. Deze zijn in 1983 bij raadsbesluit aange legd en bieden plaats aan hon derdtwintig voertuigen. In de aangrenzende bermen is ruimte voor een zelfde aantal au to's, zodat alleen daar al parkeer gelegenheid bestaat voor 240 au to's. De praktijk heeft uitgewezen, zo verklaarde men van gemeente wege, dat zelfs op topdagen in het park deze bestaande accommoda tie nooit maximaal is gebruikt. Maar dan had men altijd nog de beschikking over de thans verval len honderd plaatsen binnen het park, kan men tegenwerpen. In het geval, waarin mocht blijken, dat er aantal op ruimte is. Resumerend kan worden vast gesteld dat van alle kanten zorgvul dig is gewaakt over de belangen van de duizenden sportbeoefena ren, die het m belangrijkheid toe nemende Burgemeester Buining park periodiek bevolken. Leusden groeit en de afstanden worder groter, ook die van lokatie tot loka-| tie. Het sportpark is een juweel er. kan elk jaar weer meer wedijveren met de meest moderne en bes.e geoutilleerde sportaccommodaties m het land. Daarvoor moet soms een persoonlijk offer(tje) worden gebracht. LEUSDEN- De onderhandelingen over de verlenging van het contract tussen het Squash Rackets Genootschap Leus den en het Tennis en Squashcentrum Leusden zijn defini tief mislukt. Zoveel werd duidelijk tijdens de maandag jongstleden gehouden algemene ledenvergadering van de SRGL. Daar bekend werd gemaakt dat een laatste bemid delingspoging, die door de gemeente Leusden werd onder nomen, geen doorbraak in de impasse kon bewerken. Daardoor is het nu definitief dat de squashclub zonder accommodatie is komen te zitten. De problemen ontstonden eind vorig jaar, toen het oude drie-jarige huurcontract van de SRGL afliep. Cor Ruis, één van de eigenaren van de tennishal, legde het bestuur van de vereniging een nieuw contract voor, waann eisen werden gefor muleerd die voor de squashvereni- ging onaanvaardbaar waren. Het nieuwe contract hield een aanzien lijke lastenverzwaring voor de ver eniging m, terwijl men daarnaast afstand diende te doen van een aantal faciliteiten. Uiteindelijk leek er overeen stemming te worden bereikt over een compromis, waarin de RSGL zich bereid toonde in belangrijke mate tegemoet te willen komen aan de wensen van de directie van de tennishal. Toen dat zelfs niet haal baar bleek, werden de onderhan delingen afgebroken en stond de squashclub, vrijwel met onmiddel lijke ingang, op straat. Ondertussen lanceerde de ten nishal een eigen vereniging, onder de naam Squash-Leusden. De gemeente Leusden nam het voortouw in een poging beide par tijen alsnog tot elkaar te brengen. Na een aantal voorbereidende ge sprekken ontstond de indruk dat zowel de Squashvereruging, als de directie van de tennishal bereid zouden zijn het status-quo te door breken en water bij de wijn te doen om alsnog tot een oplossing van de problemen te komen. Afgelopen maandag, slechts luttele uren voor de algemene ledenvergadering van de SRGL, schoven de partijen aan tafel. BEMIDDELINGSPOGING De bemiddelingspoging liep uit eindelijk op niets uit. Philip Ver- straaten, voorzitter van de squash- vereniging en woordvoerder na mens de club, toonde zich teleur gesteld: „De indruk was ontstaan dat de directie van de tennishal serieus bereid was opnieuw te on derhandelen. Dat was voor de ge meente ook een voorwaarde die aan de bemiddelingspoging was verbonden. Het gesprek zou slechts gevoerd worden als beide partijen zich bereid toonden de oorspronkelijk ingenomen stand punten te verlaten of in ieder geval ter discussie te brengen. Daar is van de zijde van de tennishal in het gesprek niets gebleken. Cor Ruis (directielid van het Tennis- en Squashcentrum, red.) pleitte op nieuw voor opheffing van de RSGL. Dat is voor ons om verschillende redenen onaanvaardbaar. Van een serieuze onderhandeling was dan ook geen sprake". „Wij zijn de laatste onderhande lingen ingegaan op basis van het oude contract, waarbij voor ons het in december in principe overeen gekomen compromisvoorstel de uiterste grens zou zijn. Daar zijn we eigenlijk helemaal niet aan toe ge komen". Wethouder Joost de Jongh, één van de aanwezigen tijdens het ge sprek, constateerde om zeven uur dat Ruis feitelijk met tot een echt gesprek bereid was, waarna de besprekmgen werden gestaakt. BOODSCHAP Dat was dus de boodschap waar mee het bestuur van de SRGL 's avonds naar de leden toe kon. De circa negentig aanwezige leden stelden zich echter massaal op achter de wijze waarop het bestuur van de SRGL de onderhandelingen voerden. Daarmee waren de pro blemen echter niet uit de weg. De club zit immers nog steeds zonder accommodatie. Het bestuur van de SRGL legde de vergadering een aantal alterna tieven voor, die de weg naar de toekomst zou moeten markeren. Globaal vielen de voorstellen in drie gedeelten uiteen. Het eerste alternatief betrof het tijdelijk uitwij ken naar accommodaties in de om geving (Wijk bij Duurstede, Doorn), voor een gereduceerde pnjs en met voorzieningen op hel gebied van vervoer. In de tweede optie legde het bestuur de leden de mogelijkheid voor 'slapend' lid te worden voor 25,-, waarbij de continuering van het lidmaatschap als een vorm van solidariteit aan de vereniging moet worden gezien er de mensen zelf naar mogelijkhe den om te spelen omzien, m af wachting van een oplossing. Het derde alternatief lag voor de hand: opzegging van het lidmaat schap van de SRGL. De mening van de leden zal pe: enquête worden gepeild, maar uf een stemming bleek dat het be stuur op de steun kan rekenen vai het overgrote deel van de leden Sportambtenaar Theo Hendriks die zich heeft ingespannen voor he zoeken naar een oplossing voor de kwestie, hield op de vergadermc een warm pleidooi voor het bestuu: van de SRGL. Hij nep de leden dar ook op de vereniging te blijver steunen, hetgeen hem een wam applaus van de vergadering ople verde. Hendriks gaf tevens aan da de gemeente hard op zoek is naa' een oplossing. LEUSDEN - Op vrijdag 29 januan houdt de Leusdense voetbalvereniging Roda '46 een bingo-avond voor leden, donateurs, sponsors en ieder een die de vereniging een warm hart toedraagt. Om 20.30 uur zal het bingo spektakel m de kantine op het Burgemeester Buiningpark losbarsten. Er zijn aantrekke lijke pnjzen te winnen.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 8