Perspectief prijs Ik raak zo mijn spanningen kwijt' Greupink naar winst in tweedaagse Gent Eerste nederlaag High School Strikers bij Bowlingbond k 1 e u sa e r ra n Is Belangrijke winst BCL ALLE TOPMERKEN DAMESLAARZEN pSnterhuis Ons Genoegen ft V Triathlon-atlete Ali Veenstra: DONDERDAG 28 JANUARI 1988 jigelique en Ralph Greupink LEUSDEN- Angelique Greupink, de Leusdense wieirenster die onlangs de Open Duitse kam pioenschappen op de baan op haar naam schreef, heeft nu ook in Belgie haar visitekaartje afge geven. Dit weekeinde boekte Greupink opnieuw winst in de tweedaagse van Gent. De wedstrijd in Gent betrof een baankoers, waar uitsluitend klasse mentswedstrijden werden gere den. Dit in tegenstelling tot de Duit se kampioenschappen, waar de klassementen na verschillende on derdelen werden opgemaakt. Het maakte Angelique Greu pink, de Leusdense die dit seizoen het laatste gat naar de landelijke top hoopt te dichten, niet zoveel uit. Hoewel de afstand op de concur rentie minder groot was als in Duitsland, (Greupink eindigde in punten gelijk met landgenote Mo nique van de Berg), ging ze weer winnend over de meet. De Leusdense maakte een min der goede eerste dag door. Welis waar overleefde ze de series (net als Monique van de Berg, Linda van de Berg en Monica de Waal), in de algemene rangschikking na de za terdag zat er voor Greupink met meer in dan een vierde plaats. De Belgische Chnsta Werckx had na de openingsdag de beste papie ren. Zij won, direct gevolgd door Monique van de Berg en Monica de Waal. Op de tweede dag verkeerde de Leusdenaar echter weer in blaken de vorm en won de finale van die dag met overmacht. Monique van de Berg (voorheen De Bruin) kwam opnieuw met verder dan een twee de plaats, waardoor de ploegge noten in de eindrangschikking evenveel punten haalden. Op grond van het beste resultaat van de slotdag, mocht Greupink zich winnaar noemen. LEUSDEN - In de eerste klasse van de competities van de Bowling Bond Leus den was deze week sprake van een regelrechte sensa tie. De High School Strikers, |die maandenlang ongenaak baar de dienst uitmaakten in deze klasse, leden hun eerste nederlaag. Het als derde ge klasseerde Team Seven pro fiteerde van de baaidag van de Strikers en tracteerde de koplopers op duidelijk 4-1 verlies. Voor de stand in de eerste klasse aakt dat overigens niet veel uit. Strikers kunnen zich wel wat issfappen veroorloven, voor ze ch echt zorgen hoeven gaan ma lt. Schakel kwam door krappe 3-2 inst op Aqua Stop niet veel dich- rbij. Autoschade Rijnders, de ikkesluiter in deze klasse, ver ste met 4-1 winst op Schoenma- ïrij Keyzer. In de hoofdklasse bleef de situa- aan de kop van het klassement tgewijzigd. Koploper Good Ap- roach besloot de ontmoeting met irweihoek winnend: 5-0. Nummer tee Djagos kreeg vijf punten in de :hoot geworpen, door vnj te loten. Werknet 2 zag de problemen op i laatste plaats alleen nog maar toenemen na de royale afstraffing, die Snoopy's Bowlingteam de num mer laatst berokkende: 0-5. In de tweede klasse deed num mer één Double Wood goede za ken, door in de rechtstreekse con frontatie met Aannemersbedrijf Van de Poll kaarsrecht overeind te blijven. Met 5-0 gaven de lijstaan voerders te kennen met voor niets bovenaan te staan. Bolletje van Polletje vestigde zich stevig in de middenmoot, dankzij 5-0 winst op De Hulken. De Korf- bowlers hielden zich ternauwer nood de Golden Girls van het lijf: 3- 2. In de derde klasse blijft Groene- veld kansrijk voor de eerste plaats. Door 5-0 winst op V. G. Knudde, hep de nummer twee iets in op Dutch 200, dat niet helemaal scha devrij uit de ontmoeting met de Red Devils tevoorschijn kwam: 4-1. Hoofdklasse: Snoopy's Bowl. Team - Werknet II 5-0 Karweihoek - Good Approach 0-5 Hobo Hifi - Werknet I 1-4 Stand: (Resp. aantal wedstr., punten) le klasse: De Schakel - Aqua Stop 3-2 Team „Seven" - High School Strikers 4- 1 Autoschade Rijnders - Schoenmakerij Keyzer 4-1 Stand: 1High School Strikers 20 88.0 2 De Schakel 20 69.0 3. Team „Seven" 20 65.0 4. Aqua Stop 20 580 5. Bar-Grill „Monet" 20 47.0 6. Schoenmakerij Keyzer 20 41.0 7. Autoschade Rijnders 20 33.0 2e klasse: DE Hulken - Bolletje 0-5 Double Wood - Aan bedr. v.d. Poll 5-0 De Korfbowlers - De „Golden Guls" 3-2 Stand: 1. Double Wood 20 76.5 2. Aann bedr. v.d. Poll 20 71.0 3. Pauline 20 63.5 4. Bolletje v Polletje 20 58.0 5 De Hulken 20 520 6. De „Golden Girls" 20 45.0 7. De Korfbowlers 20 34.0 1 Good Approach 20 81.0 2. Djagos 20 77.0 3. Werknet I 20 63.0 4 Snoopy's Bowl Team 20 610 5 Hobo Hifi 20 45.0 6. Karweihoek 20 40.0 7 Werknet II 20 330 3e klasse: The Arrows - Lucky Stnke 4-1 Red Devils - Dutch 200 1-4 V G. Knudde - Groeneveld 0-5 van Boekei - Autorijs. De Wetenng 2-3 Stand: 1. Dutch 200 20 75.0 2. Groeneveld 20 74.0 3 Autorijs. De Wetenng 20 67.0 4 van Boekei 20 49.0 5. Lucky Strike 20 47.0 6. Red Devils 20 46.0 7. The Arrows 20 35 0 8. V. G Knudde 19 9.0 LEUSDEN- Het eerste team van BCL heeft een belangrijke stap in de richting van lijfsbehoud gezet. De Leusdenaren wonnen in Nieuwegein het sleutelduel met hekkesluiter 't Gein, zij het met de hakken over de sloot. Uiteindelijk bleven de Leusdenaren met 3-5 aan de winnende hand. De BCL-ers konden voor het be langrijke duel met 't Gein geen be roep doen op Jane van der Haar, die verhinderd was. Haar plaats werd mgenomen door Regine Kap pers, een gewaardeerde kracht uit het tweede. De debutante kweet zich verdienstelijk van haar taak en speelde met name in het dames- dubbel een belangrijke rol. De Leusdenaren kwamen win nend uit de startblokken, via Erwin Pieters. De Leusdenaar trok het eerste herenenkel eigenlijk zonder noemenswaardige problemen naar^zich toe in twee sets. Beheerst spelend kreeg hij zijn opponent met 10-15 en 8-15 op de knieën. Minder goed verging het Robert van der Sluys in het tweede enkel spel. De singlespecialist, die zijn plaats in het dubbelspel meestal aan Albert den Hollander overdoet, opende traditiegetrouw sterk. Met 4-15 pakte hij overtuigend setwinst in het eerste bedrijf. Daarna werd de Leusdenaar echter opmeuw ge confronteerd met problemen, die voornamelijk aan een conditionele achterstand lijkt te moeten worden toegeschreven. Tegen een zeer gedreven tegenstander moest Van der Sluys uiteindelijk buigen: 15-11, 15-12. De prestatie van Marleen van der Horst was ook met echt overtui gend. De Leusdense leek onder de druk van het moéten presteren ge plaagd door plankenkoorts, waar door ze naar een regelmatige ne derlaag werd gespeeld. Met 11-6 en 11-1 was het spoedig over-en- sluiten. Na het tweede damesenkel le ken zich donkere wolken samen te pakken boven de hoofden van de Leusdenaren. Invalster Regine Kappers had zichzelf onvoldoende onder controle om ook maar in de buurt van winst te kunnen komen. In twee sets was het gebeurd met de koopman (11-7, 11-6), waarna BCL tegen een 3-1 achterstand aan keek. Alleen 100% rendement uit de dubbelspelen zou de Leusaena- ren nu nog kunnen redden. MIRAKEL Tot grote opluchting van de fans bleken wonderen nog steeds de wereld niet uit. Juist op tijd hervon den de Leusdenaren zich om de voorwaarden voor een mirakel te scheppen. De wederopstanding van BCL kreeg in het herendubbel voor zichtig gestalte. Erwin Pieters en Albert den Hollander draaiden voor het eerst sinds weken naar wens en schakelden hun tegen standers gedecideerd uit. De set standen, twee keer 5-15, spraken m dit verband duidelijke taal. Het damesdubbel vormde het keerpunt van de wedstrijd. Mar leen van der Horst en Regine Kap pers leverden de eerste set in, maar kwamen sterk terug. De tweede set werd pas beslist bij 16- 18 in het voordeel van de Leusde naren, en gesterkt door die erva ring stoomde het bezoekende duo daarna door naar 12-15. De belang rijke winstpartij betekende dat bei de ploegen in wedstnjdpunten weer naast elkaar waren gekomen: 3-3. Na die onverwachte ontwikke lingen liet BCL zich de kaas niet meer van het brood snoepen. Het gelegenheidsdubbel Erwin Pie- ters/Regine Kappers had slechts in de eerste set gewennmgsproble- men. Desondanks besloot men de opening met winst (14-18), waarna de tweede nog slechts een forma liteit was: 7-15. Albert den Holander en Marleen van der Horst maakten daarna het karwei geroutineerd af. De moege streden spelers aan de overzijde van het net leverden geen weer werk van betekenis meer, waarna het optimisme over de goede af loop van het competitie-avontuur voorzichtig bezit kon nemen van de Leusdense ploeg: 3-15, 7-15. LEUSDEN- Acht ronden voor het einde van de competitie, is de positie van de dames van LEOS nog steeds interes sant, al werd de afstand tot nummer twee dit weekeinde kleiner. Na het 3-2 verlies tegen Abcoude hebben de Leus denaren nog een marge van vier punten over op de concur rent. Zaterdag komt nummer drie WIK/OVM in Leusden op bezoek, zodat de liefhebbers meteen kunnen peilen hoe de wedstrijd van afgelopen zaterdag heeft gewerkt. De heren mogen na het verlies tegen OMS weer even in de wachtkamer, voor wat betreft het bereieken van de tweede plaats. De Leusdenaren hebben nu drie verlies- punten meer als de concurrent en dat lijkt veel in deze klasse. Voor de dames van LEOS gloort er nog steeds een aantrekkelijk perspectief. Ook na de wedstnjd tegen de grootste concurrent, Ab coude, van afgelopen weekeinde. Hoewel de Leusdenaren op vijan delijke bodem de tweede neder laag van het seizoen te slikken kre gen, waren de verschillen zo klein dat Abcoude er netto slechts één punt mee opschoot. Door twee sets te winnen, nam LEOS een uiterst kostbaar punt mee naar huis. Dat de stnjd om de titel en de ook belangrijke tweede plaats (in ver band met promotiewedtrijden) slechts een zaak zal worden tussen Abcoude en LEOS, werd dit week einde nog eens onderstreept. WIK/OVM en Brezan/SSS, die de laatste weken gebroederlijk de derde plaats delen, verloren dit weekeinde opnieuw. SSS werd thuis overklast door outsider Voll- kei (1-3), terwijl OVM. ook thuis, door Waterlanders verrast werd (1-3). De achterstand op LEOS groeide daardoor naar elf punten. Onderin lijken DAC en Taurus het kind van de rekening te wor den. DAC verloor de sleutelont moeting met Thor (3-0) terwijl Tau rus nog verder achter de feiten aanholt na de nederlaag tegen Uni- tas (3-0), Als LEOS er ten overstaan van het thuisfront in slaagt WIK/OVM te bedwingen, hebben de Leusdena ren opnieuw een belangrijke hob bel op de weg naar het kampioen schap genomen. Abcoude mag geen moeite hebben met DAC, zo dat de ploeg LEOS hinderlijk blijft achtervolgen. SSS ontmoet Bogro/Jupiter, ter wijl Taurus Utrecht 3 succesvol moet bestrijden, in de hoop uit de gevarenzone te geraken. Uitslagen derde divisie D BrezaivSSS - Vollkei 1-3 Utrecht 3 - Bogro/Jupiter 0-3 U rut as - Taurus 3-1 WIK/OVM - Waterlanders 1-3 Abcoude - LEOS 3-2 Thor-DAC 3-0 Stand derde divisie D 1. LEOS 13-35, 2. Abcoude 13-31, 3 WIK/OVM 13-24, 4 Brezan/SSS 13-24, 5 Vollkei 13-22, 6 Waterlanders 13-19, 7 Bogra-Jupiier 13-18,8. Utrecht 3 13-15,9 Thor 13-14. 10 Urutas 13-14, 11 DAC 13-11, 12 Taurus 13-7. Programma derde divisie D LEOS - WIK/OVM Waterlanders - Unitas Taurus - Utrecht Bogro/Jupiter - Brezan/SSS Vollkei - Thor DAC - Abcoude Voor de heren is het voorlopig even over-en-uit. Na de 3-0 neder laag tegen OMS, afgelopen vrijdag, is de tweede plaats buiten beeld geraakt en zijn de Leusdenaren af hankelijk van de concurrentie of die plaats dit seizoen nog binnen bereik komt. De derde plaats lijkt echter ste vig in handen van de leusdenaren en mocht de formatie van Bert van Doorn erin slagen de competitie als derde te beeindigen, is het seizoen alleszins geslaagd te noemen. In de euforie is weieens vergeten dat de Leusdenaren dit seizoen debuteren op eerste klasse niveau. Brezan/SSS 3 lijkt onstuitbaar. De Barnevelders rekenden dit week einde af met NVC 2, dat daardoor de kopgroep verder uit het oog verloor. SSS 3 is nog zonder punt verlies. LEOS speelt dit weekeinde voor het eerst weer in thuishal De Meent, waar Brezari/SSS 5 op be zoek komt. Koploper SSS 5 kan weer een stapje dichter bij de titel komen, door Woudenberg te ver slaan. OMS mag geen moeite heb ben met Swift, hoewel de polder bewoners de laatste weken wei eens verrassend uit de hoek kun nen komen (1-3 winst op Wouden berg bijvoorbeeld). Onderin is Gemiru/Paloma zo goed als gedegradeerd. De Hilver summers wachten na 13 ronden nog steeds op de eerste punten. Uitslagen eerste klasse B Brezan/SSS 5 - Wilhelmina 2-2 Gemiiu/Paloma S. - ASVD 0-3 OMS-LEOS 3-0 Woudenberg - Swift 1-3 NVC 2-Brezan/SSS 3 0-3 Stand eerste klasse B 1. Brezan/SSS 3 14-28, 2 OMS 12-20, 3. LEOS 13-19. 4 NVC 2 14-15, 5. Harder wijk 3 12-13. 6 Woudenberg 13-13, 7. ASVD 12-12, 8. Brezan/SSS 5 15-11, 9 Hellas 13-9. 10. Wilhelmina 13-9. 11 Swift 14-9, 12. Gemini/Paloma S. 13-0. Programma eerste klasse B Brezan/SSS 3 - Woudenberg S v/i ft - OMS Wilhelmina - Hellas LEOS - Brezan/SSS 5 ASVD - NVC 2 ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd werd door 15 leden deelgenomen. Het was B. Voskuilen die met 91 punten de eerste plaats behaalde. De overige uitslagen waren: 2. Jan van Ross urn 3. A van Daatselaar 84 p. 82 3.J Voskuilen ]z. 82 5. G. Tolboom 80 5 J. E van Hamersveld 80 7 J Blom 78 8. A Vlug 76 9. T. Valkengoed 74 10 H J van Ruitenbeek 71 11. W. Voskuilen Jz 70 12. B. v.d. Hengel 64 13. J. Tolboom 46 (advertentie) SCH0ENM00E Winkelcentrum Hamershof Komenij 4 - LEUSDEN Tel. 033-944119 Maandagmiddag geopend. Vrijdag koopavond. De 42-jarige Ali Veenstra uit Leusden, lid van het Amersfoortse Triathlon. Het verhaal van een hard werkende vrouw, die een volledige weektaak heeft, veel tijd aan haar huishouden noet besteden en desondanks toch nog de nodige uurtjes Weet vrij te maken om haar conditie op peil te houden en te verbeteren. AMERSFOORT - AU Veen- fa ontvangt ons met vragen- ogen in haar eurowoning in !usden. Zij vraagt zich ken- ilijk af wat zij voor interes ts zou kunnen vertellen, larom praten we eerst ge- >on over de bekende koetjes kalfjes. Van lieverlede eekt het ijs vanzelf, want i is goedlachs en spreken fdt zij ondanks het spreek- Dord leuker dan zwijgen. De etjes en kalfjes passen in kere zin in haar verhaal en er zeker het ijs. De zich nog iar nauwelijks aan de ande kant van de veertig bevin- nde orthopedagoge (het 'fken met kinderen met er- en gezagsproblemen) mt uit het hoge Noorden, door Anco Mali waar het vee nog vredig graast en Koning Winter de vaarten het eerste toedekt. Hoe komt een vrouw van het platteland in een amfitheaterachti ge woonwijk in het midden van het land terecht? Ali Veenstra wil het ons best vertellen, maar haar ver haal richt zich toch vooral op de sport in haar leven. „Ik kom uit het dorpje Garmer- woude bij de stad Groningen. Ik was nog pas een jaar of zes toen ik zwemles kreeg in een naburig dorp. Mijn ouders hebben en had den een kwekenj, heel arbeidsin tensief. Ik ben de oudste van vijf kinderen, ik heb nog een zusje en dne broers. Op mijn kleine fietsje moest ik helemaal alleen naar dat naburige dorpje om zwemlessen te nemen. In ons eigen dorp was hele maal niets. Ja, ik heb heel veel ge zwommen, maar alleen maar schoolslag. Verder heb ik gym gedaan totdat ik naar de middelbare school ging. Toen moest ik op de fiets naar Gro ningen. Daarna ben ik op handbal gegaan. Dat heb ik acht jaar ge daan bij Brunhilde in Groningen. Maar ik heb daarnaast ontzet tend veel geschaatst. Ik kom na melijk uit een schaatsfamilie. Mijn vader was een enorm goed schaat ser. Mijn moeder kon er ook goed mee overweg. Als er maar even ijs was stonden wij op het ijs. We zijn thuis heel erg op sport gencht, op welk niveau dan ook. Ik heb tot mijn éénentwintigste heel intensief gesport." Ali Veenstra vertelt het allemaal op een gezellige manier. Ze praat ongedwongen, zonder opsmuk en zonder omwegen. Haar meisjestijd, toen ze meedeed aan korte baan- wedstnjden, weet ze zich nog goed ie nerinneren. „net was in de Duurt van Slochteren, daar was een heel grote ijsbaan. In de advertentie stond dat er baan wedstrijden wa ren voor meisjes van zestien, ze ventien en achttien jaar. Ik was ze- ventten. Ik had doorlopers. Tot m'n negentiende heb ik altijd houten schaatsen gehad. Mijn vader zei, je moet maar aan die wedstrijd mee doen. Ik helemaal m de zenuwen. Toen kwam ik met de eerste pnjs thuis." Het „sportleven" van Ali eindig de wat abrupt. Zij trouwde en ver huisde naar Meppel. Zij kreeg twee zoons. De jongens zijn allebei blind. „Ik wilde naar het midden van het land omdat de jongens op het Blin- deninstuut in Huizen woonden. Ik kon er niet tegen dat ze een hele week van huis waren. Ik was de jongens vijf dagen van de week kwijt." In 1977 vertrok Ali Veenstra in derdaad naar „het midden van het land". Van sporten kwam nog steeds mets. Het drukke leven met de jongens het geen ruimte voor emge sportbeoefening. In Meppel had zij nog even het nodige aan schaatsen kunnen doen. Na een jaar trainen bracht zij het zelfs tot de Drentse schaatsselectie, maar het werd allemaal te veel. Vijf tot zesmaal per week trainen werd on mogelijk. Er diende dus een keuze te worden gemaakt. Als echte noordeling koos zij de nuchterste weg: thuis blijven bij het gezin. Bo vendien was de rappe Groningse al een studie begonnen. Langzaam vervaagden de vroegere sport prestaties tot nostalgische herinne ringen. Dat duurde tot het jaar dat Ali Veenstra de leeftijd van negen endertig had bereikt. Wie gaat er dan ng sporten? Zeker, veel men sen willen dan nog wel eens een tennisballetje welwillend gaan slaan en weer anderen worden lid van een badmintonclub, om nog wat fit te blijven. Tegenwoordig zijn er steeds meer oud-sporters die die fitheid proberen te bewaren door samen met anderen (desgewenst alleen) te gaan hardlopen. In Amersfoort bestaat daartoe onder meer de ge legenheid bij de nog jonge atletiek- club Triathlon. Alie Veenstra kreeg op een dag bezoek van de mentor van een van haar zoons. Het werd geen uurtje, maar een hele avond praten. Niet alleen over de school maar over de sport. Over Triathlon. „Ik wilde wel weer wat gaan doen, want ik had wat meer ruimte om een uurtje te gaan sporten Ik dacht, dat ik te oud was. Wat kon ik nog gaan doeni1 Schaatsen kon ik nog wel. Toen zei die man - Arie Cijfer van onze vereniging - kom eens een keertje bij ons lopen. Ik deed het met gemengde gevoe lens. Ik was immers al negenen- Ali Veenstra: „Ik heb alti]d aan sport gedaan. dertig. Tot mijn verrassing had ik mijn conditie vnj snel terug. Ik ben begonnen met één keer per week hard te lopen. Dat vond ik ver schrikkelijk leuk. Dan merk je ge woon dat je toch vnj snel je basis terug hebt. Ik had immers vanaf mijn zesde gesport." Ali liep één keer per week om een beetje te wennen. Of soms twee keer, naar het uitkwam. Bij Triathlon kende men haar nauwe lijks toen zij vertelde dat zij aan de Elfstedentocht wilde meedoen. „Er waren mensen die zeiden, hoe kan je dat nou doen? Die wisten met dat ik aan schaatsen had gedaan Die zagen alleen dat ik na een beetje hardlopen al hijgend tegen een boom stond. Ze dachten, die is gek En dat zeiden ze ook. Maar ik zei koppig: üt doe het toch!" Ali Veenstra reed die Elfste dentocht van januari 1985 uit. Een prestatie van een vrouw die nauwelijks weer met sporten was begonnen. „Ik heb dagen daarna nog ge huild. Wekenlang als ik het woord Elfstedentocht alleen maar hoorde, was ik van de kaart Waarom? Om al die mensen die langs de kant stonden. Het was één groot volks feest. Ik was wel moe maar ik ging door. Naar Dokkum was het aller zwaarst. Vanaf Bartlehiem dus. Het was donker en mistig en we reden met zo'n waaier. Hoe dichter we bij Leeuwarden kwamen hoe stiller de groep werd. Je kon een speld ho ren vallen. En meens was daar die man met een vlag. Die nep: en nou nog achthonderd meter! We gin gen sprinten, of er iemand een startschot had gelost! Ik kon later de kant niet meer opkomen, zo moe was ik." Ali vertelt het als een spannend verhaal. De herinnering aan die prestatietocht ontroert haar steeds opnieuw. De tweede keer, m 1986, reed zij de Elfstedentocht opmeuw. Zij had toen veel condittie en daar om blijft 1985 toch het meest m haar hennnenng bewaard. Ali Veenstra was de sport weer duidelijk en resoluut binnenge stapt. Het ging kennelijk nog en dat was het duidelijke bewijs voor haarzelf dat ze door moest gaan. Bij Tnathlon kon dat met zijn nieuwe mogelijkheden, zoals bij voorbeeld de combinatie schaatsen-lopen- fietsen. Dat is voor de geroutineer de schaatster natuurlijk de ge- schikste tnathlon. Ali Veenstra deed mee aan de Wintertnathlon in Assen en werd vierde bij de da mes. Haar tijden wezen duidelijk uit dat schaatsen haar sterkste zijde is Op dat onderdeel overtroefde zij menige man. Lopen, fietsen en. zwemmen dat zijn de disciplines waarop Ali vooruitgang dient te boeken. Hoe is haar weekindeling eigenlijk? „Ik ben in de eerste plaats de hele week bezig met mijn dagelijks werk, het werken met kinderen, die leer- en gezagsproblemen heb ben. Ik werk op verschillende scholen, onder meer op de Borg- wal aan de Zangvogelweg. In totaal vierendertig uur per week. Mijn week ziet er verder als volgt uit: op maandag zwem ik van 's morgens van zes tot zeven en maandag avond ga ik altijd in Utrecht schaat sen van half zes tot zeven. Ik ben namelijk lid geworden van de Amersfoortse IJsclub (AIJV), op dinsdagavond heb ik snelheidstraining op de atletiek baan van half acht tot negen uur 's avonds. Op woensdag hield ik altijd een rustdag maar sinds een paar weken zwem ik nu ook op woensdag, gewoon op de publie ke uren. Donderdag is er looptraining in Leusden 's avonds van kwart over zes tot kwart over acht, op vrijdag zwem ik weer 's morgens van zes uur tot zeven uur, zaterdagmorgen volg ik de looptraining in Birkho- ven en op zondag loop ik sinds de laatste tijd voor mijzelf." Goedemorgen, zeggen we in zo'n geval. Twee keer per week in alle vroegte al aan het zwemmen en in elk vrij uurtje lopen en op een avond ook nog eens een anderhalf uur schaatsen. Hoe houdt een mens dat vol? Het antwoord is eenvoudig. „Ik heb altijd aan sport gedaan. Schaatsen heb ik altijd leuk gevon den. Met lopen vind ik het wel be langrijk te weten waar mijn gren zen liggen. Ik raak bij dat sporten mijn spanningen kwijt." Ali is opgegroeid met alleen de schoolslag en doet nu alle moeite om de voor de tnathlon gewenste borstcrawl onder de knie te knj- gen. Vandaar dat sterke verlangen om op het zwemonderdeel beter voor de dag te komen. En het fiet sen dan? Inderdaad heeft onze leuk vertellende gastvrouw het daar nog niet over gehad. Ze heeft er ge woon geen tijd voor, want de gren zen van haar tramingen zijn al be reikt. Ze moet in wezen wat avontu rieren. Al meteen in het begin werd ze gevraagd voor de Radboud- triathlon in Amersfoort. „Ze dach ten, die rijdt een elfstedentocht, die kan wel meedoen. Ik zei, ik heb met eens een racefiets en ik had nog nooit vijftien kilometer gelo pen. Ik ben toen eigenlijk een beetje dom geweest. Maar ik heb 'm volbracht!" In de ogen van deze wel zeer actieve sportster worden kleine lichtjes zichtbaar, die de weer schijn vormen van een inwendig vuurtje dat zich gaat opspelen als er op de tanden moet worden ge beten. Ali is een vrouw die wel kwaad kan worden, in de volstrekt goede zin van het woord. „Op zulke momenten denk ik, welverdraaid! Ik laat me niet kisten." Zonder die mentaliteit zou Ali trouwens Ali niet zijn. Een vrouw, die thuis de opvoeding heeft van twee grote knapen die begrijpelij kerwijs de nodige zorg behoeven. Een vrouw die de hele week hard moet werken en een vrouw die alle overige uren wil sporten om te la ten zien wat zij waard is. Is de eer ste plaats haar heilig? Ali schudt het hoofd. „Persoonlijke records zijn voor mij altijd heel belangrijk. Al is die tijd nog zo slecht, je bent toch apetrots als je je eigen tija Kunt verbeteren." Een sportieve vrouw, dat is duidelijk. Als op fluwelen voetjes danst zij in rustige cadans langs het pad van het Valleikanaal. „Ik heb door regelmatig te sporten gemerkt, dat ik een stuk van mijn drukke leven op die sport kan afwentelen."

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9