t Stijging zaalhuur niet te voorkomen (faS 44 V Nieuwe verkeerslichten kruispunt Lockhorsterweg/ Heiligenbergerweg vandaag in Se leusder krant® roon vernietigt plannen ïifbreiding begraafplaats College wil bestemming Blokkendoos wijzigen lizend piek voor Lisidunahof TOYOTA 1500 gulden boete wegens rijden onder invloed Playback Show KPJ SERVA VOLVO KEISTAD B.V. Lezers service Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT College biedt alternatieven voor buitenterrein sportzaal AUTO EEMHAVEN Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,70 per kwartaal Uitgave BDU BV (/I/ pkrant DONDERDAG 4 FEBRUARI 1988 - 19e JAARGANG NO. 79 De huidige verkeerslichtinstallatie op het kruispunt jOckhorsterweg/Heiligenbergerweg zal in juni worden vervangen. De huidige installatie kan niet flexibel genoeg reageren op het veranderde verkeersaanbod. Dat heeft srtoe geleid dat er tijdens de spits lange rijen wachtenden ontstonden, terwijl er op de daluren onnodig lang gewacht noest worden. raadscommissie voor Open- Werken en Ruimtelijke Orde- schaarde zich dinsdag una- achter de voorstellen van ouder Joost de Jongh om tot inging van de oude installatie te gaan. oude installatie, die m 1975 geplaatst, is onvoldoende uit- ;t om het verkeersaanbod op ïspunt Lockorsterweg/Heili- lergerweg te kunnen verwer- De installatie is uitgerust met rast stunngsprogramma, dat is >temd op de piekuren Daar door moeten weggebruikers op andere tijden vaak onnodig lang wachten. Omdat ook van de komst van de aansluiting op de A-28 geen merk bare ontlasting van het kruispunt kan worden verwacht, wordt voor gesteld de oude installatie te ver vangen voor een nieuw, moderner systeem. De kosten van het meuwe sys teem zullen naar verwachting 122.000,- bedragen. De uitvoering van de werkzaamheden is gepland tussen april en juni dit jaar. De verkeerslichten op het kruispunt Lockhorsterweg/Heiligenbergerwegzijn niet meer voor hun taak berekend. Als het aan de raadscommissie OW/RO hgt, zullen die deze zomer vervangen zijn door een moderner type. LEUSDEN/UT RECHT - De Utrechtse politierechter mr. R. Meertens-Zeexnan veroordeelde donderdag een 39-jarige inwoner van Leusden wegens rijden on der invloed tot een boete van 1500 gulden en twee weken voor waardelijke gevangenisstraf. Daarnaast mag de man 9 maan den in de weekemden niet autorij den en kreeg hij een voorwaardelij ke ontzegging van de rijbevoegd heid van 9 maanden opgelegd. Be halve dat officier van justitie mr. M. Walraven een boete van 2500 gul den had geeist, was het vonnis conform. Op 7 februari vorig jaar was de verdachte in zijn woonplaats aan gehouden. Hij had autogereden met een alcoholpromillage van 1,77. Dit is tussen de drie en vier keer meer dan is toegestaan. De raadsman van de Leusdenaar, mr. J. van Laar, had geeiste boete „bo venmatig" genoemd Omdat het de eerste keer was dat de man op rijden onder invloed betrapt was, deed de politierechter er duizend gulden af. Overigens noemde zij dit, gezien het gennge inkomen van de gedachte, nog „een pittig bedrag". Onderhandse aanbesteding ontmoet grote weerstand bij com missie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening. pagina 3 Laatste groep scholieren zwemt af m Amersfoort pagina 3 Marijke Hoitinga verrast door peuters en collega's pagina 3 Weerman Jan Versteegt: De herfst begint pagina 3 Expositie over wonen in Leusden geopend pagina 5 Golfbreker voor 400ste keer in Huize Sint Jozef pagina 5 Verzamelpunt chemisch afval in 't Ruige Veld pagina 5 Grote inzameling in Achterveld voor vakantie van oudere gehandicapten Vuilstortplaats Maarsbergen weer open Bedrijfsauto Rai 1988 Haaien-waterpoloers vlot langs De Amer BCL gedegradeerd Blessure nekt Avanti in topper tegen Spirit pagina 5 pagina 5 pagina 11 pagina 12 pagina 13 pagina 13 ITERVELD- De Kroon heeft [streep gehaald door de plan- om de Rooms-Katholieke be nplaats in Achterveld uit te De hoogste beroepsin- Itie onthield zijn goedkeuring de plannen, zoals die door de jeente Leusden werd voorge- I. De Kroon honoreerde daar mee de bezwaren, die door om wonenden waren ingediend. De plannen behelsden een uit breiding van de huidige begraaf plaats in Achterveld. Het kerkbe stuur van H. Joseph in Achterveld wilde de bestaande begraaf plaats met 3900 m2 uitbreiden tot een oppervlakte van ruim 8000 m2. Daarmee zou ruimte ontstaan voor circa 300 nieuwe graven. Omwonenden van de begraaf plaats gingen tegen de plannen in beroep, omdat men vond dat de uitbreiding te dicht in de buurt van de bestaande bebouwing zou komen. De begraafplaats zou de ■■EjY- Wethouder Joost de Jongh reikte gistermiddag m de commissiekamer van het gemeentehuis een ter waarde van 1000,- uit aan de voorzitter van de Stichtmg Vnenden van de Lisidunahof, de heer 711. De gemeente kreeg de cheque bij de opening van de Bom-supermarkt en stelde deze ter beschikking d). 'en goed doel. Vn enden van de Lisidunahof zullen het geld ten goede laten komen van de bouw van een vakantiehuisje op iirem van het verzorgmstehuis voor demente bejaarden ACHTERVELD - Vrijdagavond werd door de KPJ een Playback Show georganiseerd. Vergeleken met het succes van voorgaande Playback avonden werd het dit maal wel een teleurstelling. Het bestuur deelde bij de aanvang mede dat dit een tegenvaller was. Er bleken zich slechts twee groe pen te hebben aangemeld voor deelname. Ook het bezoekers aantal viel wel tegen. Als eerste traden Margriet, Man- nus, Laurens, Bruna, Jan en Lieke op. Zij playbackten de groep Bell Stars en Sign of the Times. De tweede playback werd gedaan door Paul, André, Gerbrand, Bert en Coen. Zij playbackten De rits van Steiger Pijp. Het optreden werd door een jury beoordeeld. De beoordeling viel uit in het voordeel van de eerste groep. Dit heeft tot gevolg dat deze groep op 6 maart mag deelnemen aan de KPJ Kring Playback avond te Hoogland. Na de playback optre dens werd het ondanks het geringe aantal bezoekers toch nog een ge zellige avond waar men volop kon dansen met de muzikale medewer king van een discotheek. AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel 033-630154 Coöperatieve vereniging GOOISCHE UITVAART VERZORGING ÜA Al meer dan 50 jaar ervaring in vertrouwen HILVERSUM. UltvMitcenU>im "Den Huil" Utrechtseweg 11 Tel 035-42548 AMERSFOORT. Uitvaartcentrum "Amerafoort Westerslraat 92 Tel 033-11344 PROFESSIONEEL vreemde talen studeren Start direkt! Inl. 033-729097 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 omliggende huizen tot op onge veer 25 meter naderen, in een enkel geval slechts tot op acht meter. De bezorgdheid voor de volksgezondheid speelde bij de bezwaarden een belangrijke rol. I De Kroon overwoog dat de ge meente Leusden onvoldoende aannemelijk kon maken dat er dringende reden zou zijn om op de huidige lokatie een algemene begraafplaats te creëren. De Kroon toonde wel begrip voor het feit dat het kerkbestuur behoefte heeft aan uitbreiding van graf ruimten. Die behoefte woog ech ter niet op tegen de bezwaren, die tegen de plannen waren ont staan, waardoor de plannen wer den vernietigd. Het kerkbestuur was bij het ter perse gaan van dit nummer niet voor commentaar bereikbaar. LEUSDEN Wordt het gebouw De Blokkendoos een kantoor of wordt het gesloopt en komen er op het dan vrijgekomen terrein woningen? Dat is de vraag waar over de raadscommissie van Welzijn en Huisvesting zich don derdagavond moet buigen. Bij de samenvoeging van het kleu ter- en lagere onderwijs kwam het gebouw van deze voormalige kleuterschool vrij. Volgens het be stemmingsplan, dat voor dat deel van Leusden-ziud geldt, mag het gebouw en het omliggende terrein alleen gebruikt worden voor on derwijs en sportdoeleinden. Ge zien de prognoses is het gebouw echter voor deze doeleinden met meer nodig, aldus de bnef die het college aan de commissie schrijft. "Voorzover wij kunnen overzien zijn er, evenmin nog functies op het sociaal-culturele vlak die in Leus den-zuid ondergebracht moeten worden," gaat de brief verder. De suggestie die al eens genoemd is m de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OW/RO) om een klem winkelcentrum te bouwen in plaats van de huidige Bieshaar wijst het college af. Vol gens haar heeft onderzoek uitge wezen dat investeringen in nieuw winkelcentrum op die plek te wei nig rendement zal opleveren. Daarom biedt het college twee alternatieven aan. In de eerste sug gestie oppert zij om het gebouw van de Blokkendoos te veranderen m een kantoor of te verbouwen tot woningen. De omwonenden mo gen echter van deze verandering geen hinder ondervinden. In het tweede voorstel wordt ge dacht aan de sloop van het gebouw en aan de bouw van enkele wonin gen. Bejaardenwoningen worden in deze buurt als minder gewenst beschouwd door het college. Bij beide plannen stellen burgemees ter en wethouders voor het gebouw te verkopen. Er zal dan wel overleg gevoerd moeten worden over de plannen van de aspirant-koper met de omwonenden en de commissie OW/RO. ACHTERVELD - Bijna een jaar na de opening van de sportzaal in Achterveld moet de gemeenteraad een beslissing nemen over de inrichting van het buitenterrein. In het verleden zijn afspraken gemaakt met de werkgroep uit het Achterveldse verenigingsleven over de aanleg hiervan. Het lag in de bedoe ling dat dit door vrijwilligers gedaan zou worden om de kosten te drukken. Daar is echter nooit wat van terecht gekomen. Het college van B en W heeft daarom een notitie opgesteld met drie alternatieven om het terrein alsnog voor gebruik geschikt te maken. Dat betekent wel dat de Achterveldse vereningingen, die van de zaal gebruik maken, een hogere zaalhuur moeten gaan betalen. Afhankelijk van het gekozen alternatief varieert dat van een tariefstijging tussen twaalf en drie-en-dertig pro cent. In de notitie aan de raadscom missie voor Welzijn en Huisvesting geeft het college vijf dringende re denen om niet langer meer te wachten met de inrichting van het terrein. Zo wordt er veel vuil in de zaal gelopen en is het niet bevor- delijk voor het aanzicht van de zaal, als het terrein in de huidige staat blijft. Ook ontbreken er parkeer plaatsen, wat problemen geeft bij evenementen. In twee van de dne alternatieven die het college voorstelt is dan ook ruimte gemaakt voor de aanleg van die parkeerplaatsen. Plan B voor ziet in een aantal van 10 plaatsen en in plan C is er plaats voor 20 auto's. In plan A is alleen rekening gehou den met een verharding van het toegangspad en de aanleg van openbaar groen voor het ovenge gedeelte Dat betekent een inves tering van bijna 50 duizend gulden. De zaalhuur stijgt daardoor van f 27,50 tot f 30,80 per uur Het tweede alternatief (met tien parkeerplaatsen) kost het Achter veldse verenigingsleven f 32,50 per uur. Dat is vijf gulden meer dan nu betaald moet worden. Dat komt, omdat de aanleg van parkeerplaat sen ruim 77 duizend gulden kost. Het kostbaarste plan vergt een investering van 136 duizend gul den, omdat de sportzaal dan twintig parkeerplaatsen erbij krijgt. De ge bruikers van de zaal moeten dan wel per uur f 36,60 betalen. De ta- nefstijgingen gelden voor het ge bruik van de hele zaal. De halve zaal kost minder, maar de prijzen stijgen daarbij ook evenredig met de kosten van de investeringen. Ook de tennissers moeten meer betalen. NIJVERHEIDSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b v afd Lezersservice, tel nr. 03420-94206 Verkeersregeling - geen lichtend voorbeeld

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1