W rkrant Achterveld schrilrt van gemeentelijke notitie igrariër kreeg geld toe voor compost van gemeente ^vandaag in Qe leusder kranl? Ivondvliegen SERVA VOLVO Lezers service Hoge boete en rijbewijs kwijt Jazz in de Swartesteegh 'Wegwijs in Leusden' in voorbereiding Bmeente wil inrichting buitenterrein sporthal verhalen op bevolking; ethouder Verduin; 'Afvoeren zou duurder geweest zijn' 1$ i) 444 44 4 1 L Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Glasbak verplaatst Konijntje m de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,70 per kwartaal Uitgave BDU BV leu DINSDAG 9 FEBRUARI 1988 - 19e JAARGANG NO. 80 WIE NT EVEN NAAR DE LEI SDER KABEL KRANT KIJKT... Kent binnen 10 minuten het laatste lokale nieuws en weet wat er allemaal op de agenda staat voor vandaag en morgen. De Leiittdcr Kabel Krant: het snelste dagblad ran Leusden! (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De Leusdense agrariér die bij wijze van periment gemeentelijke compost op zijn land strooide, leeg hiervoor van de gemeente behalve de compost ook bg een financiële vergoeding. Hoeveel er voor betaald is aakte wethouder Verduin van milieuzaken na een des- etreffende vraag van Ben Stoelinga (Leusden '85) niet fkend. Wel staat inmiddels vast dat de compost niet voldoet aan hoge eisen die de provincie aan dergelijke grondverbe- eraars stelt. Er is een goede kans dat de opgebrachte ompost weer verwijderd moet worden omdat er onder neer teveel plastic in zou zitten. Wie eventueel opdraait Ê>or de kosten van afvoer werd tijdens de vergadering i de commissie voor milieuzaken ook niet duidelijk. |fe gemeente Leusden is door de Utrecht op de vmgers ikt omdat er op twee plaatsen in ■tSTERBERG Op vliegbasis ^Jsterberg wordt tussen dinsdag ■•bruari en donderdag 11 februa- ^feer 's avonds gevlogen. F-15 de gemeente tuinafval wordt ge stort en bewerkt tot compost. Als alles goed zou gaan is dit voor de straaljagers van het 32 ste tacticai Fighter Squadron en Alouette III helicopters vain het Nederlandse 298 Squadron nemen aan deze avondoefeningen deel. Het avond- vliegen is nodig om de vliegers te trainen in hun vliegprocedures bij duisternis. gemeente een erg lukratieve zaak Enerzijds hoeft men niet de kosten van afvoer naar een vuilstort of ver branding te betalen en anderzijds kan men zelfs geld vragen voor een goede kwaliteit compost. Milieu-ambtenaren van de pro vincie hebben vastgesteld dat de composteerhopen van de ge meente niet voldoen aan de eisen die de provincie aan een dergelij ke inrichting stelt. Ook zou de com post niet aan de kwaliteitseisen van de provincie voldoen. MILIEUBOER De gemeente was al aardig ver met de proeven Behalve de proef met het uitstrooien van de compost was er ook compost via de Amers- LEUSDEN - De glasbak die achter de oude Boni stond, is verplaatst De bak staat nu op het onverharde terrein tegenover het parkeerter rein voor de Boni. foortse müieuboer in de handel ge bracht. De milieuboer kreeg de compost in zakken aangeleverd en heeft er inmiddels al een aantal verkocht. De gemeente Leusden heeft zich onder druk van de provincie ge noodzaakt gezien om de zakken weer weg te halen bij de milieu- boer. Ben Stoelinga wil graag we ten wat het hele experiment inmid dels gekost heeft en wie de beslis sing heeft genomen om geld voor de proefneming uit te trekken Wethouder Verduin gaf woens dagavond op geen van de vragen een rechtstreeks antwoord. Wel beloofde ze de hele kwestie „zo snel mogelijk in de commissie aan de orde te zullen stellen". Het enige dat mevrouw Verduin wel kwijt wilde dat de gemeente voor de afvoer van tuinvuil naar de stortplaats in Maarsbergen 24,— per kubieke meter zou moeten be talen. Het betreft hier dan alleen de (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 lel 033-63D154 kosten van het storten, transport kosten komen daar nog bij. Door de strengere milieuregels wordt de afvoer van vuil steeds gecompliceerder. Zo mag bijvoor beeld het straatvuil dat opgeveegd wordt door de veegauto's niet meer Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b v afd. Lezersservice, tel.nr. 03420-94206. werkgroep heeft dat ook schrifte lijk kenbaar gemaakt aan de ge meente. een reactie is hierop nooit ontvangen. "Achterveld zou het niet eerlijk vinden als ze door middel van een contributieverhoging van hun sportvereniging moet opdraaien voor het verkeerde gemeentelijk beleid", aldus de heer Bloemers. De woordvoerder van de Ach- teveldse verenigingen zei dat de door middel van de gemeente lijke notitie toegeworpen hand schoen, dan ook niet opgenomen zal worden. "Een toegestoken hand zullen we wel accepteren", zo besloot hij zijn betoog De verschillende raadsleden in de commissie welzijn toonden wel begrip voor de argumentatie van de zijde van de Achtervelders. Zo sprak mevrouw C.L.E. Jansen (PvdA) van een "voorgeschiede nis bol van misverstanden". Toch leek het er vorige week op dat de raadsleden vast willen hou den aan hun eerdere ingenomen standpunt dat de Achterveldse sporthal maximaal 1,3 miljoen gul den mag kosten. Stoelinga (Leusden '85) gaf als zijn mening dat Achterveld de dupe was geworden van een falend be leid van het vorig college. Ook voelde hij niet veel voor een tarief verhoging omdat daar de Achter veldse gezinnen onder zouden lij den Toch meent ook de heer Stoelinga dat de Achtervelders zelf met de oplossing van het gerezen pro bleem moeten komen. "Anders kiezen ze zelf voor een verhoging van de huurtarieven", aldus het raadslid. Als er vanuit Achteveld niet spoe dig een voorstel komt dat de goedkuering kan wegdragen van het college van B. en W en de ge meenteraad, ziet de gemeente zich gedwongen om zelf een eind te maken aan de onhoudbare si tuatie rond de sporthal. Zelf voe len burgemeester en wethouders dan het meest voor een plan waar bij er tier. parkeerplaatsen extra worden aangelegd voor de dage lijkse behoeften. Overigens be duidend minder dan de 28 par keerplaatsen waarvan sprake was tijdens de inspraakavond met om wonenden, voor de bouw van de sporthal. De kosten van het collegeplan worden geraamd op bijna tachtig duizend gulden. Als dit bedrag opgebracht moet worden door de gebruikers van de Achterveldse sporthal dan zullen de nu gel dende tarieven met 19% verhoogd moeten worden. Praten De gemeentelijke notitie over de situatie rond de Achterveldse sporthal wordt ook nog in andere raadscommissies besproken. Me vrouw E Blom zegde de leden van de commissie welzijn toe dat ze eerst nog eens gaat praten met de "oude werkgroep" m Achterveld, voordat het college met een defi nitief standpunt komt. "Mijn conclusie is echter dat er in ieder geval op korte termijn wat moet gebeuren. Wie er be taalt? Daar praten we dan nog wel over", zo besloot de welzijns wethouder de uitvoerige discus- Onderwijzer loopt voor adoptie zeehond Pag. 3 „Bijzonder onderwijs wordt m Leusden met achtergesteld" Pag. 3 Burgemeester plant Beatrixboom in Achterveld Pag. 3 Weerman Jan Versteeg over 1929: bar en boos Pag. 3 Slager Schakel eregast in De Eerste de Beste Pag 5 Miniatuurtjes: Zwarte specht Pag. 5 Scholenmarkt vestigt aandacht op verlengde brugklassen Pag. 5 Antilopen verspeelt titelkansen tegen Vinken Pag. 7 LHV onverwacht kansnjk na zwaar bevochten zege Pag.7 LEOS voorname titelkandidaat na eenvoudige zege op Unitas Pa9- 9 Van Meerveld nieuwe trainer Roda-zaterdag Pag. 9 Tenniscentrum vindt bemoeienis gemeente onaanvaardbaar Pag. 9 Ambtenaren glorieus winnaar Politiek Biljarttoernooi BVL Pag. 9 LEUSDEN - Het Amster damse gerechtshof heeft vrij dag een 23-jarige inwoner van Leusden wegen dronken rij den en doorrijden na aanrij ding van een lantaarnpaal en een verkeersbord, veroor deeld tot een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de duur van zes maanden en een boete van 1500,-. Op 7 november 1985 werd de man betrapt bij een alcoholcontro le in Amersfoort. Er zat 1,52 pro mille alcohol in zijn bloed. Twee dagen later reed de man door, na dat hij al slippend een lantaarnpaal en een verkeersbord beschadigd had. De Leusdenaar was zelf in be roep gegaan omdat hij de straf van de politierechter te hoog vond. Hij heeft nu van het hof een boete ge kregen die 300,- hoger was. De ontzegging van de njbevoegdheid bleef gehandhaafd. Procureur-ge neraal mr. P Brilman had negen maanden ontzegging en 1200,- boete willen zien. LEUSDEN- Donderdag 11 februari wordt er door de Stichting Jazz-Po- dium m café De Swartesteegh aan de Zwarteweg m Leusden een jazz-concert gehouden. Het kwar tet Jan Verwey/Wiebe Haanstra zal, zoals gewoonlijk, de gemoederen aangenaam bezig houden. Het optreden begint 's avonds om negen uur en duurt tot onge veer half één. De toegang is gratis. COMPOST: beschouwd worden als gewoon huisvuil. Er is geconstateerd dat m „veegvuil" relatief veel lood zit, af komstig van auto's. Veegvuil zal derhalve, net als chemisch afval, een speciale behandeling moeten ondergaan. LEUSDEN - Het gemeente lijk bureau voorlichting be reidt een nieuwe uitgave van de informatiegids Wegwijs in Leusden voor. Dezer dagen ontvangen alle organisaties en instellingen, die in de hui dige uitgave staan vermeld of die zich in het afgelopen jaar voor opname in Wegwijs heb ben aangemeld, een formulier voor het doorgeven van wijzi gingen en aanvullingen. Organisaties en instellingen die m de huidige uitgave niet vermeld staan en die zich tot nu toe ook niet voor opname in Wegwijs hebben aangemeld, worden vriendelijk verzocht hun gegevens voor 15 maart aanstaande op te zenden aan het bureau voorlichtmg van de ge meente Leusden, Antwoordnum mer 108, 3800 XA Leusden. Bedrijven of instellingen die m Wegwijs willen adverteren kunnen contact opnemen met de Barne- veldse Drukkerij en Uitgeverij B.V., telefoon 03420-94266 of 94257. .'t slijk der aarde. (advertentie) xLEUSDEN - "Achterveld is opgeschrikt door het raadsstuk dat handelt over de inrichting van het terrein rond de nieuwe sporthal", zo vertolkte de heer G.F. Bloemers de gevoelens van de Achtervelders tijdens een vergadering van de commissie welzijn. Men heeft niet zozeer bezwa- e ten tegen de feitelijke inhoud van de notitie alswel tegen ede teneur dat uit het gemeentelijke document spreekt. '•Het lijkt er op of de Achterveldse bevolking zich niet aan haar verplichtingen heeft gehouden", aldus het lid van de s inmiddels opgeheven werkgroep sporthal Achterveld. De heer Bloemers maakte de leden van de commissie welzijn nog eens duidelijk wat naar zijn mening de juiste gang van zaken was geweest. Van het zelf betalen van de aanleg van bestrating rond de sporthal kan volgens de heer Bloe mers geen sprake zijn. 3|l»rig jaar is na jaren van praten en >ereiding een sporthal ge- gekomen waarvan inmiddels veel sporters gebruik wordt De sporthal is volgens leer Bloemers trouwens nog [eens echt helemaal af. Door ïlafond steken er nog steeds Éers. ALs een volleybal zo'n ïeksel raakt is hij lek, zo be- ïef de Achterveldse woord- Ier de situatie. it zit het voormalig werkgroep- dwars dat aan de ene kant er »g gebreken in de sporthal zijn, rwijl er aan de andere kant voor gingen zijn aangebracht aarorn men niet gevraagd heeft spitst zich nu toe op wie het buitenterrein wie er opdraait voor de kosten. Het college van B. en W. en naar het zich laat aanzien ook de meeste politieke partijen, zijn van mening dat Achterveld zelf de kosten moet betalen. Te grote zaal De nu gerezen problemen heb ben alles te maken met de voorge schiedenis rond de bouw van de sporthal. Aanvankelijk had de ge meente acht ton uitgetrokken voor de bouw van een kleine sportzaal in Achterveld. De werkgroep, bestaande uit af gevaardigde van de Achterveldse sportverenigingen, de Neder landse Sport Federatie, de scho len en een Leusdense ambtenaar Donderdagavond toog een delegatie verontruste Achtervelders naar het gemeentehuis om daar de vergadering van de commissie Welzijn en Huisvesting bij te wonen. Oorzaak van de opschuddmg waren de plannen ten aanzien van de bestrating van de sporthal. In het in een gemeentelijke notitie voorgestelde scenario zouden de Achterveldse gebruikers van de sporthal in elk geval meer zaalhuur moeten gaan betalen. was echter warm voorstander van een grotere sporthal. Iri een gro tere sporthal zouden meer sporten of liever gezegd het ontbreken daarvan, bij de sporthal in Achterveld schreeuwt om een oplossing, over hoe één en ander gerealiseerd zou moeten worden, lopen echter nogal uiteen. beoefend kunnen worden en meer mensen tegelijk hun sport kunnen bedrijven, aldus de werk groep Na een uitgebreide politieke dis cussie ging de raad uiteindelijk akkoord met de bouw van een sporthal die de gemeente maximaal 1,3 miljoen gulden zou mogen gaan kosten. "Voor Ach terveld eigenlijk een te grote zaal", zo stelde mevrouw N A. van Amerom (WD) vonge week nog eens vast. Voldoende De 1,3 miljoen gulden bleek vol doende om de sporthal te kunnen bouwen. Van het begin af aan is echter duidelijk geweest dat als de Achtervelders zelf niet hun steentje zouden bijdragen er geen geld zou overschieten voor de aanleg van de noodzakelijke par keerplaats en toegangsweg. Innu- dels is nu wel duidelijk dat de 1,3 miljoen gulden tot de laatste cent besteeds is aan de sporthal zelf Omdat van de zelfwerkzaamheid van de Achtervelders weinig is te recht gekomen is er geen geld meer om de buiteribestrating aan te leggen. Wethouder E. Blom (CDA) wil echter naar niemand een be schuldigende vinger wijzen. "De Achtervelders zijn niet te be roerd om iets te doen", aldus de welzijnswethouder in de commis sie vergadenng Het was mevrouw Blom ook duidelijk geworden dat de aannemers helemaal niet ge charmeerd was van meewer kende "amateurs". De aannemer had zelfs gedreigd om geen ga rantie meer te geven op het werk als hij gedwongen zou worden an deren mee te laten werken. "Ondanks wat er allemaal is ge zegd, geschreven en beloofd, zit ten we nu met een probleem", zo constateerde de wethouder. Me vrouw Blom sprak als haar memng uit dat als er met snel iets gebeurt, straks de rekening gepresenteerd wordt voor herstel van een be- schadigde sportvloer. "We kun nen moeilijk achter elk kind dat de sporthal betreedt iemand met een dweil laten lopen om de troep op te ruimen", zo schetste de wet houder de ernst van de situatie Geen overleg Namens de niet meer bestaande werkgroep gaf de heer F.G. Bloe mers zijn kijk op de situatie. Naar zijn mening is er in de parktijk geen sprake geweest van enig overleg tijdens de voorbereiding en uitvoering van de bouw De

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1