voor Onderwijzer loopt adoptie zeehond 'Bijzonder Onderwijs wordt in Leusden niet achtergesteld' leusder hronl: urgemeester plant Beatrixboom I Leusden Achterveld [LEUSDEN, okaaL mes Kooyman maakt voettocht van Sint Pietersberg naar Pieterburen Commissie Onderwijs tevreden met uitspraak college: srste aanzet verfraaiing Moespot leusder krant Bromfiets gestolen Rijwielen ontvreemd Kop-staart botsing Werkgroep Tarrafal zoekt medewerkers Inbraak in tennishal LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 1929: bar en boos fbex weekinclegemeerie/ DINSDAG 9 FEBRUARI 1988 plaatselijk nieuws Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! In de nacht van vrijdag op zaterdag raasde er opnieuw een storm over ons land. Een kleine, maar actieve depres sie trok van Zeeland Noord- oostwaarts richting Gro ningen. Vooral in het midden van het land viel veel regen. Leusden 18,5 mm. Bij mij in Ruurlo viel het mee, slechts 7,2 mm. Opnieuw stormden en zo blijkt de kop van vorige week na de herfst begint geen onwaarheid. Op sommige plaatsen in ons land is de maandhoe- veelheid regen al bijna ge vallen. Dus zal februari, in dien er geen snelle verande ring optreedt, ook nat verlo pen. Een radicale omslag zit er voorlopig niet in. Zondag nog wat zonneschijn onder een zwak ruggetje van hoge druk. Maar op de satelliet opnemen was toen al de komst te zien van een fron tensysteem behorend bij een volgende depressie bij IJs land. Het front bereikte zon dag al Ierland en zal ons in middels al hebben bereikt. Dat betekent opnieuw regen en wind. De afgelopen zeven weken is de temperatuur slechts in 3 nachten ietsjes beneden het vriespunt geweest. Geen en kele ijsdag en slechts 1 sneeuwdag. Een voorbeeld dat de winter geen enkele vuist heeft weten te maken. Het ontbreekt nu al geruime tijd aan hoge druk boven het noordelijk deel van de Atlan tische oceaan. Weliswaar komt er hoge druk voor bo ven Rusland, maar dit is te zwak en te ver weg om ons in de winterjas te doen belan den. En zo zal de winter van 1987/88 wel haast zeker als zeer zacht de geschiedenis in gaan. En het is dat begin de cember nog wat koude heeft gebracht, anders zou de win ter denk ik extreem zacht zijn geworden. Dit houdt niet in dat we geen koude meer binnen krij gen. Natuurlijk kan februari en ook maart nog genoeg „ellende" teweegbrengen. Maar de meteorologische winter eindigt 1 maart. En het wintergetal staat nu nog op slechts 12,5 bereikt in de eerste helft van december. Zo zacht als het nu is, zo bar koud verliep de tweede week van februari 1929. Op 11 februari kwam het dieptepunt in de periode 11 tot 16 februari 1929 staat nog altijd te boek als de koudste sedert de waarnemingen: Laten we die week eens bekijken: de He: Universiteiten in Moskou en Leningrad gesloten bij -44 Wenen -26. In Belgie de Maas dichtgevroren. Bij ons het IJ vol pakijs. Weerbericht.nog kouder, de 12e: Zwitserland -34 tot -37. Stad huis in Leiden afgebrand. Elfstedentocht bij achttien graden vorst. 305 deelne mers, slechts 155 aangeko men, de 13e: Zeventien graden vorst. In Engeland min 20 tot min 30. De Theems ligt vol ijs. de 14e: De Bilt -19, Amsterdam -21 en Lochem -25. Meer details over deze enorme barre pe riode welke vrijwel geheel Europa teisterde volgt. OPBRENGST de scholen voor bijzonder onder wijs zeker het afgelopen jaar niet erg gelukkig zijn geweest met het reguliere besturenoverleg zoals dat regelmatig plaats had moeten vinden. In het besturenoverleg zijn alle schoolbesturen vertegenwoor digd. Afgesproken is dat bij toer beurt het voorzitterschap aan een vertegenwoordiger van een „zuil" zou toevallen. De Montessorischool was vong jaar aan de beurt om de voorzittersrol op zich te nemen. Mevrouw Verduin maakte m de vergadering van de commissie on derwijs duidelijk dat het besturen overleg niet had plaatsgevonden omdat men grote bezwaren had tegen de verschillende „petten" die onderwijswethouder G. van Woudenberg ophad in het overleg. 'Meester' Cees Kooyman tussen zijn leerlingen van De Valleischool. verwacht. Ouders en kinderen knjgen bijgevolg twee jaar de tijd om meester Kooyman 'zeehondjes bij elkaar te laten lopen'. Tot nu toe, voor ieder jaar minstens één hondie. Het sponsoren van deze tocht kan op twee mameren Door een be drag ineens, over te maken op Ra bobank rekemng no. 335 9870 87 met de vermelding 'zeehondjes', of door de toezegging van een be paald bedrag per te lopen kilome ter. Het formuliertje waarop de toe zegging gedaan wordt, geldt te vens als lot. Zodra het geadop teerde zeehondje voldoende is opgeknapt om teruggezet te wor den in de Waddenzee nodigt de Zeehondencrèche een aantal do nateurs uit om bij dit wegbrengen van het zeehondje aanwezig te zijn. Cees Kooyman zal dan lotjes trekken en op deze manier bepa- (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - „Het bijzonder onderwijs wordt in Leusden niet achtergesteld ten opzichte van het openbaar onder wijs. Het ligt ook niet in de bedoeling daar in de toekomst verandering in te brengen", zo verwoordde wethouder Corri Verduin (PvdA) woensdagavond het standpunt van het college van B. en W. De wethouder kwam met haar verklaring nadat eerder enige ongerustheid was ontstaan over eerdere uitspraken van de wethouder waaruit het tegendeel afgeleid zou kunnen worden. gelegenheid van de vijftigste verjaardag van Hare Majesteit de Koningin in Achterveld een Beatrix tl geplant. De boom, die onder deskundige leidmg van burgemeester Pams ter hoogte van De Moespot lgepoot, kan tevens worden gezien als een eerste aanzet tot de verfraaiing van de omgeving van De i één onzer medewerksters) rTERVELD - Donderdagmor- werd in Achterveld in ver- Imet de 50ste verjaardag van ngin Beatrix geplant. Het amelpunt was de Moespot r genodigden bijeenkwamen; dit waren de leden van het feest comité Achterveld, burgemees ter Panis, leden van de Leus- dense Oranjevereniging, Cees Blom en Willem Hilverts namens de Stichting Achterveld 600 en het Achterveldse raadslid Henk Ossendrijver. inathankelijK Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. erschijnt elke dinsdag en donderdag. Maktie: edaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Indredaktie: Hans Mosterd tlcvering kopij en advertenties: Dor het dinsdagnummer tot uiterli|k maandagmiddag 12 00 ugr voor ïtidonderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur edaktie en administratie: antoor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden Centrum Op erkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur èlefoon 033-941495 (administratie en redaktie) nnementsgeld: .80 per jaar. 34 90 per half jaar. 17.70 per kwartaal lachten bezorging: s abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagmiddag 18 00 jr Ie hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op et onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 1 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt ïnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420 94206 abestellen foto's: e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u •bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) j vooruitbetaling op giro 871441 t.n.v BDU B V te Barneveld. et djidelljke vermelding van de gewenste foto. het aantal, ummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst abestellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor eusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ntvangt u de gewenste foto('s) thuis >E LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- 'rantenkombinatie te Barneveld De voorzitter van het Achter veldse feestcomité verwelkomde de aanwezigen. „We zijn heel blij dat de Beatnxboom in Achterveld geplant gaat worden. We hopen dat het planten tevens een aanzet zal zijn voor het hele gebeuren be treffende de verfraaiing rond de Moespot". Vervolgens werd door burge meester Panis een kort woord ge sproken. „Het is de eerste maal dat ik in de Moespot kom", zo zei hij. „Ik zie wel dat we hier veel mooie dingen mee kunnen doen Laten we het planten van de boom maar beschouwen als de aanzet in verband met de vernieuwingen in het dorp. In Leusden is al een Bea tnxboom geplant, doch we wilden ook nu een dergelijke boom plan ten om de Koningin te eren en res pect te tonen voor haar". Hierna ging men naar de plaats waar de boom geplant werd. Het planten van de boom werd geza menlijk gedaan door de burge meester en de voorzitter van het Achterveldse feestcomité De boom staat op de hoek van de Rentinckstraat en de Nicolaas Wijntjesstraat. LEUSDEN- Aan de Waverwijk m Leusden werd vrijdagavond een bromfiets weggenomen. De waar de van het ontvreemde voertuig is ongeveer vierhonderd gulden. Onderwijswethouder Verduin had eerder verklaard dat zij „het openbaar onderwijs een warm hart toedraagt". Zij had daar verder aan toegevoegd dat „haar persoonlijke voorkeur uitging naar het open baar onderwijs". Gezien de politie ke achtergrond van mevrouw Ver duin een uitspraak die geen ver wondering hoeft te wekken. Raadslid J. Konijnenbelt vond de woorden van mevrouw Verduin echter niet passend. Zij wordt als wethouder geacht de belangen van het gehele onderwijsveld te behar tigen. Woensdagavond legde de wet houder haar korte verklaring af waarin ook nog vermeld werd dat naar de mening van het huidige college van B. en W. er m het verle den geen sprake is geweest van bevoordeling van het bijzonder on derwijs ten nadele van het open baar onderwijs. Het omgekeerde is in de toekomst na de woorden van mevrouw Verduin dus ook niet te verwachten. De heer J. Konijnen belt toonde zich zeer tevreden met de woorden van de wethouder. „Ik LEUSDEN- In de nacht van zater dag op zondag werd aan de Raven horst in Leusden een kindercross- fiets gestolen, terwijl zaterdagmid dag bij de tennishal aan de Groene Zoom een herenfiets weggenomen. De fietsen vertegenwoordigden een onbekende waarde. LEUSDEN - Bij het bruggetje op de Lockhorsterweg botsen de auto's van de 20-jange E.M. uit Leusden en de 41-jarige N.N.T uit Amers foort zo hard op elkaar, dat beide auto's total loss raakten Doordat het wegdek nat was, kon T. niet meer tijdig stoppen, toen M. op de brug afremde. In orue editie van vorige week dinsdag, waarin de overkoepelen de werkgroep Tarrafal nieuwe me dewerkers opriep zich te melden, is het adres van de contactpersoon weggevallen. Degenen die zich aangetrokken voelen tot de werk zaamheden van de werkgroep, worden van harte uitgenodigd zich met mevrouw Klerk in verbinding te stellen. Mevrouw T Klerk, Wa terhoen 7, is telefomsch te berei ken onder nummer 947337. had echter ook niets anders ver wacht". aldus het CDA-raadslid. BESTURENOVERLEG Woensdagavond werd overi gens duidelijk dat de besturen van Dinsdag 9 februari: 20.00 uur: Kommissievergadering Economische zaken, Consumen tenbelangen en Werkgelegenheid in gemeentehuis. 20.00 uur: Bijeenkomst NCVB m 't Trefpunt. Woensdag 10 februari 09.00 uur Handwerkhobbyclub de Moespot Donderdag 11 februari 13.30 uur bejaardensoos Ons Ge bouw Vrijdag 12 februari 20.30 uur Groot Carnaval Ons Ge bouw Zaterdag 13 februari 20.00 uur Carnaval café Buitenlust Zondag 14 februari 13.00 uur Carnavalsoptocht na optocht tot 20.00 uur Carnaval café Buitenlust 14.45 uur Kindercarnaval Ons Ge bouw 20.30 uur Carnaval hotel de Roskam Maandag 15 februari 20.00 uur Tienercarnaval Ons Ge bouw 13.00 uur en 20.30 uur Carnaval ho tel de Roskam Dinsdag 16 februari 09.00 uur Welfare Zonnebloem Ons Gebouw 20.00 uur Carnaval 55+-ers Ons Gebouw LEUSDEN- In de nacht van vrijdag op zaterdag werd de tennishal aan de Groene Zoom bezocht door lie den, die kennelijk weinig goeds m de zin hadden. Men trachtte zich door een raam te forceren toegang te verschaffen tot de hal. Tot nu toe wordt er echter niets vermist, De gemeenteraad is als een soort schoolbestuur verant woordelijk voor de gang van zaken in het openbaar onderwijs. Als „lid" van dit schoolbestuur maakte de wet houder deel uit van het besturen- overleg. De andere schoolbesturen hadden er echter grote moeite mee I dat de wethouderfcok optrad als lid I van het gemeentebestuur en als j zodanig invloed heeft op de gang van zaken in het hele onderwijs. Omdat alle betrokken partijen de noodzaak inzien van een regel matig kontakt op het niveau van de i schoolbesturen zal mevrouw Ver- duin er naar streven het besturen overleg weer nieuw leven in te bla zen. Een volgend overleg is m- j middels gepland in de maand maart. iXUSDEN - Cees Kooyman (37), onderwijzer op de open- >are basisschool De Vallei, is bezig aan het in etappes open van het Pieterspad. Dit Pieterspad loopt van de Sint Pietersberg in het uiterste puntje van Limburg, naar Pie- erburen in Groningen gelegen aan de Waddenzee. De foettocht voert langs vele mooie plekjes in het oosten van >ns land, langs zeker niet de kortst denkbare route. Bij lankomst in Pieterburen zal Kooyman ongeveer 468 kilo- ineter hebben afgelegd. ')e voettocht van Cees Kooyman wordt gesponsord door Uiders en kinderen van de basisschool De Vallei. Het was le bedoeling op deze manier geld in te zamelen om één seehondje te kunnen adopteren, om zo de zeehonden- •rèche in Pieterburen te ondersteunen. Na een week actie roeren, ziet het er naar uit dat het mogelijk zal zijn twéé seehondjes te kunnen adopteren. -s Kooyman liep na een be- ic aan de zeehondencrèche in vakantie, al enige tijd rond met plan zijn school te betrekken de opvang van zeehonden s dat in Pieterburen gebeurt. /tas echter nogal geschrokken ?het bedrag dat voor het adop- n van een zeehond gevraagd dt. Duizend gulden voor de ang. genezing en het terugzet- met het recht de zeehond een n te mogen geven. In 1987 was r Limburg waar hij bij de Sint ersberg het Pieterspad ont- te. Dit pad is het begin- of Ipunt van de wandeling naar erburen. Het is tevens een spunt van internationale wan- DUtes, zodat wegwijzers met e zoveel kilometers, en Berlijn sel te verklaren zijn. Deze wan- :outes worden druk gebruikt door lange-afstands-wandelaars, maar ook door bijvoorbeeld een groep jongeren die een sponsor- tocht lopen voor het Wereld Na tuur Fonds. Cees Kooyman vroeg aan deze jongeren, en aan het We reld Natuur Fonds, of hij mee mocht en of hij zich kon laten sponsoren ten einde een zee hondje te kunnen adopteren. Dat mocht en zodoende liep Cees Kooyman op 23 en 24 januari zijn eerste etappe van Pietersberg naar Valkenburg en van Valken burg naar Sittard. Bij elkaar zo'n veertig kilometer. De hele tocht wordt gelopen in dertien etappes van gemiddeld vijftig kilometer. De tweede etappe in het weekeinde van 26 en 27 maart van Pey bij Echt naar Roermond De aankomst in Pieter buren wordt eind volgend jaar len wie er mee mag naar Pieter buren. Kooyman wordt ovengens op nog een andere wijze gesponsord. Tot zijn verrassing kreeg hij vrij dagmorgen jl. de toezegging van een Utrechts kampeer- en wan- deltochtartikelenbedrijf (Slee) dat deze firma een wandeluitrusting ter beschikking stelt. De heer Kooyman wandelde tot nu toe slechts 'een beetje' in zijn vakan tie. De eerste etappe heeft hij af gelegd op gewone sportscoenen en in regenpak Hij weet inmid dels dat dat niet de meest ge schikte kleding is om, met volle bepakking van onder andere een tent, een dergelijke tocht te on dernemen SCHOOL Binnen een week bracht de actie meer dan duizend gulden op Daarmee kon De Valleischool de opvang van minstens één zee hondje garanderen. De toezeg ging van de zeehondencrèche is inmiddels binnen. Zodra een zee hondje wordt binnengebracht, kan het op naam van De Vallei school worden ingeschreven. Nog een klein aantal andere toe zeggingen gaan voor. zodat het voorlopig spannend blijft wanneer het zeehondje onder bescher ming van Leusdense bewoners kan worden opgevangen. Zodra dit gebeurt krijgt de school een certificaat en een grote foto van het betreffende dier. Sponsors mogen een naam verzinnen. „Pie terburen heeft gezegd dat ieder een even vaak als hij wil, mag bel len of schrijven om te vragen hoe het met het dier gaat". Op 17 juru a.s. zal een medewerkster van de Zeehondencrèche op De Vallei school komen vertellen over de Waddenzee, de zeehonden en de opvang in de crèche. Het Pieterspad loopt door de mooiste stukjes natuur van Oost- Nederland. De tocht is beschre ven in vier boekjes, uitgegeven door het NIVON, maar ook de 'minstens dertig Wereld Natuur- fondsleden' weten onderweg heel wat over de omgeving te ver tellen. „Tijdens de eerste etappe kwamen we langs dassenburch- ten en poeltjes met de vroetmest- naHHon Flit rriin naHHon rjip OTifTP- veer alleen daar nog te vinden zijn". Van iedere etappe zal Cees Kooy man uitgebreid verslag doen, aan gevuld met foto's en illustratiema teriaal van het Wereld Natuur Fonds. Wie aan deze actie mee wil doen, kan een eenmalig bedrag over handigen, in ruil voor een lot, aan Cees Kooyman, of een toezegging doen per te lopen kilometer. Mee lopen kan ook De groep WNF- wandelaars bestaat uit jongeren van zestien tot 25 jaar die met be hulp van zelfgezochte sponsors, geld inzamelen voor een door WFN te bepalen doel Jongeren in deze leeftijd kunnen zich voor de Pietspadtocht aan melden bij het WNF. Oudere mensen kunnen eventueel meelo pen met Cees Kooyman, mits zij zelf zorgen voor sponsors. Lief hebbers kunnen met hem, op De Valleischool, contact opnemen.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3