Ik steek mijn energie in dat wat ik geloof' LEUSDEN, leu5derhpgnB Leusden Achterveld 'astor F. Overbeek 12 V2 jaar pastoraal werker: ronken achter het stuur: »ete en rijbewijs kwijt msder krant: Depressie geweld Voordracht door Henk van Ulsen w weeKinaeqemente/ swartesteegh Open ochtend in 't Vooronder Geslaagd LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Ledenvergadering PJGU in De Til Oud papier voor Roda'46 Van Kersbergen plaatselijk nieuws DONDERDAG 11 FEBRUARI 1988 VROUWEN LEUSDEN - „Toen ik me eenmaal had laten ontvallen, dat ik misschien wel priester zou willen worden, zorgde opoe er wel voor dat het vuurtje zo nu en dan werd aange wakkerd. Ze heeft heel wat voor me gebeden, zei ze keer op keer. En op een of andere manier hielp dat wel, want ik bleef er mee bezig. Ik ging met het idee naar de pastoor die me opgaf bij het Klein Seminarie in Apeldoorn >öor ||ap Riewald lus de jubilerende pastor beek in het Achterveldse [punt", het parochieblad van lint Jozefkerk te Achterveld. >r F. Overbeek is als pasto- flwverker werkzaam bij de Sint lefpaxochies van Leusden-Cen- m en Achterveld. In het afgelo- eekend stonden hij, zijn pa- lanen en zijn gezin stil bij het lat hij op 1 augustus 1975 door aal Alfrink benoemd werd in en gelijktijdig als jeugdpas- in het Dekenaat Raalte. zaterdagavond 6 februari jl. er een gezellig samenzijn in „De Kom", het parochie van de Leusdense Sint Jo- irk. Pastor Overbeek herin- ,ch: „Het was een fantastisch Heel veel mensen met wie je atig samenwerkt, hadden legenheid aangegrepen om te vieren. Op humoristische werd mij een aantal dmgen er werden kritische kantte- igen gemaakt. Een aantal kon ik in mijn zak steken, •mming was geweldig goed: tijd vloog voorbij. Op zondag- was mijn belangrijkste ,et schudden van de handen de vele mensen die op de re- waren gekomen thema van de zondagviering ,Je groeit", zoals dat beschre- rdt in de parabel over tarwe ld. Pastor Overbeek: „Zo iets over het feit, dat je :rt iets op gang te brengen. :kt eveneens, dat er ook al- ontwikkelingen gaande zijn, je geen greep op hebt. Er nogal eens iets afgebroken, je net met veel moeite op een ljB®B plek hebt opgebouwd. Zo '"moet je dan maar accepteren. 6e|i een heel stuk jeugdig en- fogisme en idealisme, dat in de die twaalf-en-een-halfjari- ode wat meer plaats ge- heeft voor gewone nuchter- n realisme. Je krijgt in de Ier tijden meer oog voor wat is. Je leert, dat er - weer in de beeldspraak van de parabel - toch nog altijd onkruid zal blijven groeien dat je niet kunt uitrukken." TAAK Het beroep van „pastoraal- werker" is voor veel mensen nog altijd een beetje vaag. Je hoort mensen wel zeggen, dat pastoraal- werkers geen volledige baan heb ben. Je hoort mensen wel minach tend praten over het beroep van mensen als pastor Frans Overbeek. Een gelegenheid bij uitstek om wat dieper door te denken over de om vangrijkheid van een pastoraal- werkers-baan. Pastor Overbeek: „Er is - net zo als bij iedere andere werknemer - een ar beidsovereenkomst met het paro chiebestuur. Op papier heb ik een achtendertig-urige werk week; ik heb zelfs sinds enige jaren recht op arbeidstijdverkor ting. Maar dat is in de praktijk natuurlijk toch niet haalbaar. Het is dus een taak, waar rechtsposi tie en salariëring voor vastge steld zijn. Dat geldt trouwens voor de priesters ook. Enkele jaren geleden is er een rechtspositieregeling in het leven geroepen voor pastoraal-werkers die in Nederland door zes van de zeven bisschoppen zijn onder schreven. Priesters en pastorale werkers hebben door de bank ge nomen een even groot netto-sala ris. In de praktijk zal een pasto- raal-werker misschien iets duurder zijn dan een priester. Immers de eerste heeft een gezin: je moet je dus ook bijvoorbeeld als zodanig verzekeren tegen allerlei risico's. Wroeging over die iets betere be taling heb ik echter geenszins." SAMENGAAN Vaak vragen mensen zich af, waar getrouwde pastores de mo gelijkheid vandaan halen om zowel voor hun gezin als voor de kerk genoeg tijd te besteden. Somber der ingestelde lieden spreken van een volkomen onmogelijkheid. Vaak immers wordt er op de meest vreemde momenten van de Pastor Overbeek vierde zijn twaalfenhalf-jang jubileum als pastoraal werker. dag een beroep gedaan op pasto res. Het verschillende malen ver wisselen van kostuums op een dag is beslist geen zeldzaamheid: „In de praktijk kom je er niet met die achtendertig uren. Meestal worden het wel vijftig of meer uren die je geeft aan de kerk. Vandaag nog heb ik bijvoorbeeld een uitvaart geleid; iets dat je niet in je koude kleren gaat zitten. En het is natuur lijk waar, dat je gezin intens mee leeft bij dit soort zaken. Er is dan eigenlijk ook geen strikte schei ding aan te geven tussen werken voor gezin en de kerk. Veel ge trouwde mensen verkeren in soort gelijke omstandigheden. Denk maar aan de arts: ook hij weet. dat er bij nacht en ontij een beroep op hem gedaan kan wor den. In de afgelopen jaren hebben zij trouwens wel allerlei regelingen getroffen om het met al te gek te laten worden. Als hij getrouwd is, zal hij doorgaans zijn beroep uitste kend weten te combineren met zijn gezinsleven. Op soortgelijke wijze hebben wij het hier ook zo georga niseerd, dat beurtelings de pasto res de beschikking over een se mafoon hebben. Dat geeft de garantie dat er altijd iemand be schikbaar is. Ik zie daarentegen ook terdege de voordelen in van een celibatair leven. Je kunt dan veel gemakkelij ker beschikbaar zijn voor de men sen op moeilijke tijdstippen. In de praktijk echter zie ik, dat collegae pastoraal-werkers even beschik baar zijn als priesters. En ook voor USDEN/UTRECHT - „Met zo waanzinnig veel alcohol i je niet eens een boodschappenwagentje besturen", de Utrechtse officier van justitie mr. H. Bergkotte sdag tegen een 32-jarige Leusdenaar, die met een alco- promillage van 2,51 achter het stuur gezeten had. hoeveelheid is vier keer Ban is toegestaan. Op 24 de er had de verdachte m een gen de 20 pilsjes gedronken; k was hij in de auto gstapt. Mr. ptte eiste tegen de man een benisstraf van twee weken pegging van de njbevoegd- i een jaar. cliënt wil alles, behalve btzegging op zondagen", al dus de raadsman van de verdachte, mr. W. Huiten. Volgens de advo caat waren de ouders van de Leus denaar voor hun vervoer naar de kerk op hun zoon aangewezen. Maar politierechter mr. M. Spliet vond dat hun andere kinderen dan maar moesten bijspringen. „Het al- coholpromillage is van dien aard dat ik vmd dat u uw rijbewijs een tijd moet inleveren", besloot de po litierechter. Zij legde de verdachte een ontzegging van 9 maanden, twee weken voorwaardelijke ge vangenisstraf en een boete van dui zend gulden op. Omdat een 43-jange mwoner van Leusden op 5 mei vong jaar op het politiebureau van Amersfoort geen medewerking wilde verlenen aan het afnemen van een bloedproef werd hij dinsdag door de Utrechtse politierechter mr. R. Meertens- Zeeman tot een boete van 2000 gul den en een weekendontzegging van de rijbevoegdheid van 9 maan den veroordeeld. Op de zitting zei de verdachte niets tegen een bloedproef te heb ben, maar dat hij het gedrag van de agenten die hem aanhielden zo ir ritant gevonden had, dat hij daarom met wilde meewerken. „Ze hadden er zichtbaar lol in dat ze mij hadden aangehouden", meende de Leus denaar. De man had wel in zijn woonplaats een test willen laten afnemen, maar dat kan volgens de politierechter niet. Een blaastest had een alcohol promillage van meer dan 0,8 opge leverd, terwijl 0,5 het maximum toelaatbare is. Met zijn vriendin zou de man een fles wijn gedronken hebben. Het vonnis was conform de eis van officier van justitie mr E Wesselius. afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden Ischijnt elke dinsdag en donderdag. laktle: Jsktle-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker ■redaktle: Hans Mosterd evering kopij en advertenties: I het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor onderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Paktie en administratie: Jor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op jagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur loon 033-941495 (administratie en redaktie) innementsgeld: ».80 per jaar. 34.90 per half jaar, 17,70 per kwartaal achten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag ol donderdagmiddag 18 00 té hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op t ónze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 0 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt ier>en met onze mspekteur bezorging overdag 03420-94206 estellen foto's: I meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u «tellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) l^fooruitbetaling op giro 871441, t.n v BDU B V te Barneveld, djidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, ner van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst «tellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en J voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm) unt ook contant betalen op ons kantoor. en-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ngt u de gewenste foto( s) thuis LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Intenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Henk van Ulsen zal op 22 februan m de St.Jozefkerk te Leusden een voordracht houden over het bijbelboek Prediker. De voordracht begint om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open Voor deze voordracht zijn nog kaarten beschikbaar. Op werkdagen kun nen deze op het parochiesecreta riaat (achter de kerk), Hamersveld- seweg 51, tel. 941261, worden ge kocht. De kaarten kosten vijf gul den per stuk. brouwerij Hamersveld en café de Ornsdag 16 februan: 20.00 uur: Sluitingsavond carnaval m de Korf 20.00 uur: Bijeenkomst NCVB in 't Trefpunt priesters geldt natuurlijk, dat ze tijd nodig hebben om tot rust te kunnen komen. Was het in onze herinnering zo, dat een priester te allen tijde geacht werd klaar te staan voor zijn parochianen, tegenwoordig zie je toch meer en meer, dat men reke ning gaat houden met een stukje privacy waar ook een pastor recht op heeft." KRITIEK Na het behalen van het gymna siumdiploma gmg de jonge Over beek naar het Groot Seminane Dijnselburg. Een jaar heeft hij daar nog meegemaakt op het internaat met een indrukwekkende ontgroe- ningsweek. Het jaar daarop wer den de colleges met meer in het zelfde huis gegeven, maar m het Universiteitscentrum „De Uithof' in Utrecht Het seminarie werd steeds meer woonhuis van studenten aan de Theologische Hogeschool. In 1975 studeerde hij af als doctoran dus m de theologie. Pastor Overbeek werd tot pas- toraal-werker benoemd in een tijd die kerkhistorisch gezien als onrustig mocht worden be schouwd. Een tijd ook die voor vele gelovi gen gepaard ging met een brok onzekerheid, een groeiende twijfel aan de starre houding van de rooms-katholieke kerk. Een tijd ook die gekenmerkt wordt door een heftige vernieuwingsdrang. Bij velen leidde dit ertoe, dat ze hun moederkerk de rug toekeerden Velen zagen het vertrouwde beeld van de kerk uit hun hennnenng steeds meer verdwijnen. Wanneer je praat met pastor Overbeek, ont kom je met aan de indruk, dat hij heel diep heeft nagedacht over dit soon zaken: „In de allereerste tijd had ik er problemen mee, dat mensen nega tief aankeken tegen het werk dat je deed Ik kon dat ook slecht accep teren. Ze beoordeelden mij eigen lijk niet om wat ik deed, maar om wat ik niet kon. Het is erg oneerlijk om te vertellen, dat ik geen priester ben: ik zou het graag hebben ge wild Ik ben getrouwd en heb me beschikbaar gesteld voor de kerk; met hart en ziel wil ik voor haar leven. Ik hoop dat mensen dat be grijpen. En daar was dat feest af gelopen weekend zo uitermate goed voor. Steeds meer mensen beginnen ook wel een voordelige kant te zien aan het beroep van pastoraal- werker. Op een wat andere manier dan priesters kun je toch heel dicht bij mensen staan." ROEPING Je hoort vaak vertellen, dat er tegenwoordig zo weinig priester roepingen zouden zijn. Vast staat echter, dat er nog nooit zoveel theologie is gestudeerd als in onze Donderdag 11 februari: 18.30 uur: Presentatie bijdrage nu- lieuwedstrijd door en in de Groen- horstschool 20.00 uur: Commissie Algemene Bestuurszaken in het gemeentehuis 21.00 uur: Jazz-podium in de Swar- testeegh Vrijdag 12 februari: 19.00 uur: Kennismakingsavond Ruimtevaart- en sterrenkunde- vereniging, Lingewijk 12 20.00 uur: Vijftig plus carnaval in de Korf Zaterdag 13 februari: 08.00-12 00 uur: Fietskijkdag, poli tiebureau Leusden-Zuid 20.00 uur: Grote carnavalsavond in de Korf 20.00 uur: Carnaval m de Til 20.00 uur: Dans- en contactavond voor alleenstaanden in De Mof Zondag 14 februari: 11.00 uur: Fiuhshoppen in Monet 14.00 uur: Kindercarnaval in de Korf Maandag 15 februari: 12.30 uur: Start milieu-proefproject door gedeputeerde Van Wijnber gen op terrein UBA 20.00 uur: Dweilavond bij Monet, Vrijdag 12 februari: 20.30 uur: Groot carnaval in Ons Gebouw Zaterdag 13 februari: 20.00 uur: Carnaval in café Buiten- lust Zondag 14 februari: 13.00 uur: Carnavalsoptocht, aan sluitend tot 20.00 uur carnaval m café Buitenlust 14.45 uur: Kindercarnaval in Ons Gebouw 20.30 uur: Carnaval in hotel de Ros kam Maandag 15 februari: 13.00 uur: Carnaval in hotel de Ros kam 20.00 uur: Tienercarnaval in Ons Gebouw 20.00 uur: Schrijfavond Amnesty International, Verjaagde Ruiterweg 5a 20.30 uur: Carnaval m hotel de Ros kam Dinsdag 16 februari: 09.00 uur: Welfare Zonnebloem in Ons Gebouw 20.00 uur: Carnaval vijfenvijftig plussers in Ons Gebouw tijd: De belangstelling is enorm groot. Alleen, de kerk heeft een aantal regels en bepalingen waar door het aantal mensen, dat nu nog in aanmerking komt voor een mo gelijke priesterwijding, erg genng is. Hoewel het aantal roepingen de laatste tijd enigszins toeneemt. Toch is de verwachting voor de jaren negentig, dat er zo'n honderd parochies zonder pastor zullen zit ten: een triest idee. waarvan je na tuurlijk hoopt, dat de kerk die crisis zal overleven. Ik hoop, dat er in de praktijk voldoende creatieve op lossingen gevonden worden waar door de geloofsgemeenschap le vend zal blijven Steeds meer zal men zich bewust moeten worden van het feit, dat geloven vooral ook afhangt van onze eigen beleving. Naar mijn inschatting zijn voldoen de mensen zich bewust van dit in zicht. Daardoor blijven velen de kerk en hun geloofsgemeenschap een warm hart toedragen. Ook ben ik realistisch genoeg om te zien, dat ook in Leusden het kerkbezoek de komende tijd zal afnemen: de kerk zal kleiner worden. Maar dankzij zo veel mensen die zich blijven inzet ten voor hun plaatselijke kerk, zal zij toch uiteindelijk weer posiüeve uitwerking krijgen op onze jonge ren. Althans, dat hoop ik BELANGSTELLING Pastor Overbeek onderstreept het feit, dat hij erg blij is dat de actieve belangstelling van vele Leusdense en Achterveldse paro chianen om zich in te zetten in al lerlei werkgroepen. Niet zonder trots laat hij de nieuwste parochie- gids van Leusden zien, waar maar liefst vijftig werkgroepen vermeld staan die zich op een zeer breed terrein bezighouden met de plaat selijke kerkgemeenschap: liturgie, katechese, kind en kerk, kerk en samenleving, oecumene, gemeen schapsopbouw, jeugd, en paro chievergadering- en bestuur, zijn de belangrijkste onderverdelin gen. Pastor Overbeek is echter realist: „Er zijn zoveel ontwikkelingen gaande in de maatschappij, dat je met al je positieve inzet alleen niet kunt bereiken, dat de men sen zich weer meer verbonden gaan voelen met de kerk. En dan denk ik weer aan die parabel over tarwe en onkruid. Waar ik voor gekozen heb, is mijn energie steken m dat wat ik geloof. Wat dat betreft word ik goed gesti muleerd door een grote groep Leusdense en Achterveldse paro chianen die heel bewust meeleven en meewerken met de kerk. Ik zie het als een belangrijke taak om deze mensen zo toe te rusten, dat ze daar baat bij hebben. Juist met het oog op het te verwachten tekort aan pastores Wanneer het priester-ambt zou worden opengesteld voor vrou wen, zou ik dat zeer toejuichen. Ik heb die verwachting echter met. Op heel korte termijn verwacht ik al evenmin dat er voor gehuwde mannen een mogelijkheid zal ko men om priester te worden. En zelfs, wanneer deze dromen uit zouden komen, zouden veel men sen weer voor gevoelsproblemen komen te staan: je zou hetzelfde beeld zien als men lange tijd heeft gehad van een pastoraal-werker." Pastor Overbeek vertelt, dat hij er tegenwoordig geen moeite mee heeft, dat er nog altijd parochianen zijn die niet naar de kerk komen of elders kerken, wanneer er een communieviering wordt gehouden: „Als de mogelijkheid zou komen, dat ik de eucharistie mocht vieren, dan natuurlijk graag! De vraag doet zich dan natuurlijk meteen voor, of je wel zo graag priester gewijd zou willen worden: dat vraagt veel meer, dat is een levenskeuze. En eerlijk gezegd heb ik gaandeweg steeds meer bedenkingen gekre gen bij het „beloven aan de bis schop, gehoorzaamheid aan hem, de nte van de wijding, het apart gezet worden." Eigenlijk denk ik daar ook met aan: het is niet aan de orde." KEUZE „Ik ben indertijd als priester student begonnen. Eigenlijk had ik dus priester willen worden. Ik heb de studie ook helemaal afge maakt. Blij was ik, dat in die tijd het trouwen tot een reeele moge lijkheid hoorde, terwijl je toch behoorlijk kon functioneren in de kerk. Het enige wat je moest inle veren, was de priesterwijding. In eerste instantie vond ik dat heel vervelend: je had er toch lange tijd naar toe geleefd." LEUSDEN - Iedere vrouw uit Leus den is vrijdagochtend 12 februan welkom op de open ochtend in 't Vooronder. De ochtend begint om 9.00 uur en zal tot 12.00 uur duren, 't Vooronder is te vinden aan de ach terzijde van het gemeentehuis aan de Burg. v.d. Postlaan 2. Wegens ziekte is momenteel het verhuur- en sleuteladres van 't Vooronder: mevrouw v.d. Schaaf, Hooiland 28, tel. 943560. LEUSDEN - Mej. E Jousma en mej. B. Visser slaagden op 8 februari voor de opleiding tot ziekenverzor gende. Het theoretisch gedeelte van de opleiding werd gevolgd in het opleidingsinstituut 'Zr. van Wijngaarden' in Harmeien. De praktijk leerden ze kennen in ver pleeghuis Lisidunahof. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelij khedem Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicit atie -rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! door Jan Versieegt Zo langzamerhand mogen we allemaal verschrikkelijk blij zijn, dat we de winter van 1987/'88 hebben mogen meemaken. De kans dat een dergelijke winter zich op korte termijn herhaalt lijkt klein. De persistentie, ofte wel het hardnekkige karakter, is vrijwel optimaal. Sedert 16 december van het vo rige jaar beheerst de Atlantische Oceaan ons weer in zeer grote mate. Eerst waren het depressies die via het midden van de oceaan richting IJsland trokken en ons nog relatief weinig neerslag ga ven, maar wel warmte. Nu bezoe ken de depressies ons wel. En het resultaat is bekend. Aanhoudend wisselvallig weer en veel regen, maar ook veel wind. Zo trok dinsdag een zeer actie ve depressie richting Schotland, de druk daalde tot onder 950 hpa en dat is voor deze tijd van het jaar bijzonder laag. Een flinke storm kon niet uitblijven, ai woedde het zwaarste deel boven de Britse Eilanden. Waarom zulke diepe depres sies en hoe komt het dat ze het op West-Europa hebben gemunt? Welnu, het ontstuitbare en for- meloze depressiegeweld heeft alles te maken met de barre kou de welke op dit moment (en ook eerder) heerst in Noordoost-Ca nada. Grote hoeveelheden zeer koude lucht rollen de oceaan op, waardoor warmbloedige depres sies die afkomstig zijn van vrij zuidelijke breedte in langs de Amerikaanse oostkust omhoog klauteren, in betrekkelijk korte tijd uitgroeien tot zeer actieve systemen. Als op hetzelfde mo ment de straalstroom 300 a 500 km per uur sterk is, ja dan komen die systemen al uitdiepend als een soort glijbaan op West-Euro pa af. In koudere of strenge winters gebeurt juist het omgekeerde. Dan blokkeren krachtige hoge- drukgebieden boven Noord-Eu ropa de toegang van depressies. Deze worden dan stationair bo ven de oceaan en stuwen grote hoeveelheden zachte lucht naar Groenland en Noord Amerika. Zo beleefde Europa een barre winter in 1962/'63 en op hetzelfde moment stonden de thermome ters plus op Groenland. Op korte termijn verandert er niet veel. De depressie-activiteit blijft groot en daardoor houdt het wisselval lige weerbeeld aan. En zo zal het carnaval voor het eerst sedert drie jaren iets koud verlopen, maar droog ook niet zo het nu lijkt. Een opmerkelijk weersver- schijnsel deed zich voor in West- Duitsland afgelopen maandag. Een actieve zandstoring ging ons net voorbij, maar gaf noodweer bij onze oosterburen. Het sneeuwde urenlang, waarbij zich ook onweer voordeed. Een onge wone combinatie. Het vliegtuig ongeluk was daar waarschijnlijk aan te wijten. Het zou te laag ge vlogen hebben. Nog even terug naar de barre februari week in 1929. De koude sloeg in als een bom. Zulke de pressieskou, aangevoerd door stormachtige noordoostenwin den, was in lange jaren niet voor gekomen. In 1917 was voor het laatste en Elfstedentocht gehou den. Het echte Siberische werk be gon op 11 februari. Toen een bul derende kouinval, welke veel schaatsenrijders die met mooi weer waren vertrokken, volko men verraste. De temperatuur daalde die dag van rond het vriespunt tot -17°. De koude bleef tot diep in maart, zij het wat min der extreem. Maart kan nog een roerige staart hebben! LEUSDEN - Het PJGU houdt op woensdag 17 februari de algemene ledenvergadering in De Tü. De ver gadering begint om 20.30 uur. Het belangrijkste agendapunt is de vraag hoe het bestuurlijk verder moet met de PJGU. Twee bestuurs leden treden af. Tot 17 februan kunnen leden zich kandidaat stel len voor een bestuursfunktie. Zij kunnen bellen naar telefoon 03498-2595. LEUSDEN - Roda'46 houdt van don derdag 11 februan tot en met zon dag 14 februari houdt Roda'46 weer een oud papieraktie. Op de par keerplaats van het Burgemeester Buirungpark staat een container waar het papier in gedeponeerd - kan worden. Wie het papier niet zelf kan bren gen, kan bellen naar Perry Wendel, telefoon 941367 of Robbert Schim mel, telefoon 941815. (advertentie) De speciaalzaak in woningtextiel vindt u in winkelcentrum Hamershot. Wij leveren alle gerenommeerde merken tapijten gordijnen dekbedden dekbedhoezen toilet- en badkamerkleedjes karpetten tafekleden zonwering douchegordijnen en bedmode Dealer van: Kendlx - Gardisette Jap - Tulipan Forbo Desso Boras enz. INTERIEURVERZORGING Winkelcentrum „Hamershof" 't Ert 5, naast de Hema Leusden C Telefoon 033 946611

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3