Dptocht in Puupenkoppenland gezellige avond in Huize Pruumtabak ,Ik doe het met veel plezier" College wil oneigenlijk gebruik sportkantines tegengaan Kinderboekenschrijver op bezoek bij 't Startblok in Achterveld Programma in Puupenkoppenland ^rms Doerak bezoekt bewoners St. Joseph ^arnavalviermg bij Roda aanleiding voor protest: Prins Doerak Puup de 12e: otto is zondag 'Achterveld, nu kan het nog!' Remdert Kromhout las voor uit eigen werk: vlot Aanrijding plaatselijk nieuws ACHTERVELD - Vrijdag zal evenals in andere delen van het land ook in Achter veld het carnavalsgebeuren in alle hevigheid los barsten. Het dorp zal dan weer wor den omgedoopt in Puupen koppenland en de inwoners heten weer Puupenkoppen. Vrijdagavond zal dan weer het Groot Carnaval worden ge vierd in het „100 gram-ge bouw" aan de Hessenweg. On der leiding van Prins Doerek Puup de 12e zal de carnavals vereniging er ongetwijfeld een mooie feestavond van probe ren te maken. De deuren gaan om 20.30 uur open. Tijdens dit Groot Carnaval zal er een optreden zijn van de eigen dansmarie kes. De muziek zal deze avond worden verzorgd door de ei gen Hofkapel, de band de Sca- rona's en Black Power. Voor de mooiste en origineelste ver kleedde feestgangers zullen er een aantal prijsjes te winnen zijn. Deze avond zal ook de hoog ste onderscheiding die de Puupenkoppen kennen, de „KRENTEPUUP", worden uit gereikt aan een persoon die zich gedurende een bepaalde penode verdienstelijk heeft gemaakt voor de Achterveld- se leefgemeenschap. De Krente Puup bestaat uit een groot krentebrood in de vorm van een pijp. Zaterdagavond zal de Pruis met zijn gevolg te gast zijn bij Café Buitenlust Zondagmiddag om 13.00 uur zal de grote gekostumeer de optocht weer van start gaan vanaf het terrein van de Fa. de Vor aan de Hessenweg te Achterveld. Wagens en groe pen kunnen zich opgeven bij de secretaris van de vereni ging, Pieter Bokkers. tel. 03425-2235 of bij Frans Stale- broek, tel. 03495-72294. Individuelen en paren die willen deelnemen aan de op tocht kunnen zich opgeven bij boekhandel Vos 't Hoekje en bij de Broodhoek bij Henk en Jopie Smit. Ook kunnen zij zich nog melden voor de start van de optocht en wel op het ter rein bij de Fa. de Vor, waar men dan alsnog een startnum mer ontvangt. Elke deelnemer aan de op tocht dient zich stnkt te hou den aan het opgestelde op tocht reglement. Dit is af te halen bij de secretaris, Ver laagde Ruiterweg 68 en bij Frans Stapelhoek. Vanaf 14.45 uur zondag middag is de zaal van het „100 gramgebouw" open voor het Kindercarnaval. De dames van de Raad van Elf zullen dan trachten de kmderen vanaf 4 »r» "«rrnaken. Het kinder carnaval is om 16.30 uur afge lopen en kost 2,- per per soon. Zondagavond zal de Prins met zijn gevolg te gast zijn in Hotel de Roskam. TIENER CARNAVAL Maandagavond zal weer het tienercarnaval worden ge houden in het „100 gram ge bouw". De zaal gaat open om 19.30 uur en de avond is om 23.00 uur afgelopen. De entree voor deze avond is 4,50 per persoon. In de voorverkoop zijn kaarten verkrijgbaar bij boekhandel Vos 't Hoekje. De muziek zal deze avond worden verzorgd door de Hofkapel en Black Power. CARNAVAL 55 +ers Dinsdagavond zal het Car naval worden gehouden voor alle 55 +ers uit Achterveld. De aanvang is om 20.00 uur. Dege nen die problemen hebben met vervoer van en naar het gebouw kunnen dit even laten weten aan de secretaris Pieter Bokkers, tel. 03425-2235. Men wordt dan afgehaald en weer thuis gebracht. Na afloop van het 55 +ers-bal zal het carna val worden afgesloten bij café de Hessenkar. Op 12 maart zal het haifvas- tenbal worden gevierd. Over de plaats en het hoe of wat wordt men zo spoedig moge lijk nader geïnformeerd. DONDERDAG 11 FEBRUARI 1988 ACHTERVELD - Zoals het momenteel naar uitziet zal i optocht van de Achter- ïldse Carnavalsvereniging e Puupenkoppen dit jaar weer groter en weer langer zijn dan vorig jaar. Verschil lende groepen en verenigin gen hebben zich reeds opge geven en hopen na lang bou wen, plakken passen en me ten zondagmiddag in de prij zen te vallen. Er is weer veel werk van gemaakt en het is te hopen dat het zondagmiddag mooit weer is. Het heeft ech ter tijdens de optocht nog nim mer geregend. Het motto van de optocht vna dit jaar luidt: Het motto slaat op de belasting aanslag die de carnavalsvereni ging vong jaar ontving. Maar deze aanslag kan het enthousiasme van de bestuursleden, Pnns en Raads leden niet onderdrukken Er wordt hard gewerkt om het komend weekend tot een gezellig carna valsweekend te maken. Dit kunnen zij echter niet alleen. „Hieraan moeten de leden van de vereniging ook mee werken, want zonder hen zijn we nergens", zo zegt men. Ook de andere Achtervelders zorgen voor hun medewerking, al is het maar door te komen kijken naar deze grootse carnavalsoptocht. Voor de optocht hebben zich thans circa 22 eenheden opgege ven inclusief de muziekverenigin gen D W.S. en ODEON. Deze een heden bestaan uit groepen en wa gens Individuelen en paren kunnen zich opgeven bij Vos 't Hoekje en de Broodhoek van Henk en Jopie Smit. Ook kunnen kmderen zich zon dagmiddag voor 13.00 uur nog op geven op het terrein van de Fa. de Vor aan de Hessenweg. Wie in lichten over de optocht wenst kan zich m verbinding stellen met de secretaris van de vereniging, Pie ter Bokkers teL 03425-2235, of met de coördinator van de optocht Frans Stapelbroek, tel. 03495- 72294. Hoe meer deelnemers hoe meer plezier voor het publiek en hoe meer publiek hoe meer plezier voor de deelnemers. De route van de optocht is als- volgt. Start Fa. de Vor Hessenweg - Gen. Van Arkelweg - Rentinck- straat - Ruurd Visserstraat - Hes senweg - voor Huize St. Joseph langs - Hessenweg - Jan van Ar kelweg - Jan van Arkelweg - W. van Amersfoortstraat - van Ol- denbarneveltstraat - Pater Stonnstraat - Hendrik van Vian- denstraat - Verjaagde Ruiterweg - Hessenweg waarna ontbinding van de optocht. De bewoners van de routen wor- den verzocht het parcours geheel autovrij te houden tijdens de op tocht. t één onzer medewerkers) EUSDEN - Oneigenlijk gebruik van sportkantines dient )t) 0 trorden tegengegaan. Daartoe zou een desbetreffende ver- ordening in de gemeentewet moeten worden opgenomen. r >ot deze conclusie kwam de commissie economische za- ankecen, consumentenbelangen en werkgelegenheid, naar 5 tanleiding van een besluit van het college van B en W met letrekking tot de jaarlijkse carnavalsfeesten van „De <^Souden Klomp" bij de voetbalvereniging Roda '46. 'e carnavalsviering in de voet- rantme van Roda is de horeca al 'iüang een doom in het oog. Het Irijfschap roemt deze vorm van jscjelijke aktiviteiten „paracom- rcialisme" en er bestaat dan ook *e contreien rond Amersfoort een „Regionale Commissie Para- commercialisme Eemland" Het landelijke bedrijfschap Horeca heeft via een petitie de Tweede Kamer gevraagd om maatregelen tegen het oneigenlijk gebruik van sportkantines. Daarbij werd een zwarte lijst gevoegd van gemeen ten, waann dit soort, naar zijn me ning ongewenste, aktiviteiten plaats vinden. Ook Leusden stond aanvankelijk op die lijst, maar is er in december jongstleden weer van geschrapt nadat bleek, dat het col lege de voetbalclub erop heeft ge wezen, dat carnavalsfeesten met in sportkantines mogen worden ge houden. De commissie kon meegaan met het besluit van B en W. In novem ber is er nog een (laatste) carna valsavond gehouden bij Roda en dat was toen aanleiding voor de paracommerciéle Eemlanders, on der aanvoering van hun secretaris H. A. Voortman om m het ge weer te komen. Het college heeft de club daarna nadrukkelijk ge waarschuwd STANDPUNT De heer H. A. Voortman (WD) tijdens de commissievergadering: „Het is goed dat de gemeente nu een duidelijk standpunt heeft inge nomen. Het is lange tijd zo geweest dat het kon vriezen of dooien. Dat is nu afgelopen en dat juich ik van harte toe". Hij vond de heer G. M. A. de Weerdt (PvdA) aan zijn zijde, die wel belangrijk vond, dat ook andere sportverenigingen zich ont houden van dit soort aktiviteiten. ACHTERVELD - „Voor de erde maal ben ik nu Prins larnaval. In 1979 regeerde ik ls Prins Gijs en in 1980 als •rins Gijsbert", zegt Gijs Vos- uilen, de komende dagen rins Doerak Puup de 12e. Toen ik weer als prins voor et seizoen 1987-1988 werd jtverkoren wilde ik een an- eie naam. Tijdens het Prin- enbal verscheen ik als Prins loerak Puup de 12e. De naam loerak heb ik aan mijn vrouw S danken. Een heel goed idee au haar." „Ik doe het nu ook weer met veel lezier. Het is dankbaar om te doen mdat je weet dat de bevolking jor 100% achter je staat. Niet al- ien dit, maar ook dat de adjudant |eo (v.d. Wetering-red.) zich vol- Mg inzet. Dit is mijn rechterhand, pc heb je veel steun van het be- uui van de vereniging, de dans- lariekes, de Raad, de hofkapel. Van heel groot belang is dat je jouw ook voor 100% achter je rat. Dit is een hele grote steun om yjPnns alles zo goed mogelijk te pen Gezien een belastingaan- die de vereniging kreeg, ont bonden er wel enkele problemen, Sr ondanks dat gaan we gewoon "r Dat de gemeenschap achter laat bleek wel tijdens de reeds luden carnavalsavonden, er hebben zich toen weer ongeveer veertig meuwe leden aangemeld. Men wil het carnaval hier in het dorp behouden. Er zijn hele goede contacten met de plaatselijke horeca en het ge meentebestuur van de gemeente Leusden. Reeds een aantal jaren mogen we geheel gratis onze Pnn- senwagen bouwen bij Co de Groot. Daar zijn we heel dankbaar voor en dat mag ook wel eens naar voren worden gebracht. Ex zijn dit jaar al weer meer inschrijvingen voor deelname aan de optocht. Er is zelfs een groep bij, de Vriendenschaar, die nu voor de 1 le maal aan de optocht deelneemt. In verband met de belasting perike len doen we natuurlijk geen gekke dmgen, maar dit is bij ons rummer geweest. Er is steeds voor gewerkt om met de centen rond te komen. Het is wel een hele drukke tijd die je als Pnns meemaakt. Zo bren gen we een bezoek aan Zon en Schild in Amersfoort, en dit is nu voor de vijfde maal. Het plezier en de dankbaarheid die je daarvan ondervind, zou ik echter niet willen missen. Dat geldt ook voor het zie ken bezoek. Het is zeer ver moeiend, de vreugde en de dank baarheid die men van deze mensen ontvangt is evenwel een geweldige beloning. Een hele grote steun voor ons zijn ook de adverteerders. Ik hoop dat we weer een heel goed en geweldig carnavalsfeest zullen beleven. Aan ons zal het zeker met liggen. We zullen ons voor 100% inzetten." „Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente heb ik voor het eerst kenrus gemaakt met onze meuwe burgemeester en het meu we college van wethouders. Dit is op mij zeer positief overgekomen. Ook op de bestuursleden van de vereniging is alles goed overgeko men. Ondanks het feit dat de burge meester geen carnavalsvierder is, zoals hij heeft gezegd, zal hij toch in Achterveld tijdens de feesten aan wezig zijn. De sleutel komt hij zelf brengen en ook wordt door hem de pnjs uitreikmg na de carnavalsop tocht gedaan. Ik heb er echt zin in en zal blij zijn als ik van start kan gaan. Laten we hopen dat de weergo den zeker zondag met ons zullen zijn," aldus Prins Doerak Puup de 12e. Pnns Doerak. ACHTERVELD, NU KAN HET NOG! Na het vertrek van de Prins werd er nog een bingo gespeeld. De bewoners van Huize 'Pruumtabak: zoals St-Joseph voor de gelegenheid van het Carnaval werd omgedoopt, namen dinsdag al een voorproefje op het grote leest. Prins Doerak en zijn adjudant bezochten toen huize Pruumtabak en brachten de bewoners alvast in de stemming ACHTERVELD - De bekende kinderboekenschrijver en recensent van de Volkskrant, Reindert Kromhout, was maandag te gast op de openbare basisschool 't Startblok. Die middag was hij bij de kinderen en 's avonds was hij aanwezig tijdens een bijeenkomst van de ouders. Zowel de kinderen als de ouders bleken goed voorbereid te zijn op zijn komst Ze bleken verschillende vóin zijn boeken te hebben gelezen. Zowel bij de kmderen als bij de ouders las Kromhout voor uit zijn werk. Hierna was er voldoende gelegenheid om vragen te stellen waarvan druk gebruik werd ge maakt. De komst van Remdert Kromhout naar Achterveld was zowel voor de leerlingen als de ouders een zeer aangename en leerzame gebeurte nis. Tijdens de bijeenkomsten was de Achterveldse bibliotheek aan wezig met een kraam, waarin een selectie van boeken was uitgestald. Wethouder De Jongh: „Wij als gemeente kunnen niet veel meer doen op dit moment. De KNVB en het bedrijfschap Horeca hebben een overeenkomst gesloten en bij overtredingen worden de clubs gestraft door de tuchtcommissie van de bond. Maar willen we op een breder terrein kunnen optre den dan zal een desbetreffende verordening, het zogenaamde arti kel 18, moeten worden opgenomen m de gemeentewet Ik zal voorstel len dat dat gebeurt. En dat zal dan niet alleen voor sportverenigingen, maar ook voor buurthuizen van toe passing moeten zijn". ACHTERVELD - Op de Hessenweg j vond dinsdagochtend omstreeks half acht een aanrijding plaats tus sen twee personenauto's. Een in woner uit Ferwerd reed op de Hes senweg Hij wilde linsaf, de inrit van Fa. De Vor oprijden. Een ach terop komende auto, bestuurd door een mwoner uit Achterveld, zag dit te laat. Het resultaat was een botsing. Beide auto's werden be- De jeugdboekenschrijver Remdert Kromhout las maandag voor uit eigen werk m de basisschool 't Startblok L schadigd. Achterveld. Vervolgens was er een optre den van de dansmariekes die on der leiding van Ans Houtveel een wervelende show opvoerden. Dit werd met een daverend applaus beloond. Na een korte pauze werd de Prins verzocht met zijn adjudant een bingo te willen doen, wat soms de lachspieren in bewegmg bracht. Na deze bingo bleef de Prins met zijn adjudant nog een korte tijd aanwezig en onderhiel den zij zich met de aanwezigen. De heer Hühorst dankte de Prins en zijn gevolg voor het optreden van deze avond: „Ik heb gehoord dat er tijdens 55+ carnavalsavond ook een bingo zal worden ge speeld. Ze hebben hier dan een goed voorproefje gehad." De Pnns dankte voor de ont vangst: „We hebben hier hele ge zellige uren gehad. Ik dank ook mijn adjudant en de dansmanekes die voor mij een geweldige steun zijn. Ze staan voor 100% achter mij waardoor het voor mij ook fijn is om dit te kunnen doen. We hebben nog drukke dagen voor de boeg. Ik doe dit allemaal heel graag waarbij het ziekenbezoek wel een hoogte punt voor mij is. De dankbaarheid van deze mensen vergeet je niet. We hebben financieel wel een moeilijke tijd, doch ondanks dat laten onze zieken en 70+ers met in de steek." waarbij met de aanwezigen ge sprekjes werden gevoerd. Dit ver hoogde de stemming heel vlug. Hierna werd de Prins met zijn ge volg -door directeur Hilhorst toege sproken. „We zijn heel blij dat u, ondanks de drukke werkzaamheden die voor u reeds begonnen zijn, toch nog tijd gevonden hebt om van avond bij ons aanwezig te zijn. We vieren hier nu reeds carnaval. Het zal er hier wel rustiger aan toe gaan dan bij het komende carnaval m het weekend Maar bij velen willen de benen niet zo goed meer doch dit zal aan de feestvreugde niets af doen. De carnavalssfeer zal deze avond zeker goed te proeven zijn- Ik hoop dat we een hele gezelli ge avond zullen hebben en dat u hierdoor ook nu al in de carnaval- stemminq zal komen." Prins Doerak dankte aldus voor het welkom: „Ik hoorde dat de ou deren met meer zo goed ter been zijn en daardoor zullen we hen op het groot carnaval wel missen. Ik hoop dat ze wel aanwezig zullen zijn op de carnavalsavond diens dag voor ouderen. Is men met goed ter been. laat het even weten en uw wordt gehaald en weer thuis ge bracht. Verder heb ik nog een vraag: na afloop van de carnavals feesten willen de benen van mijn adjudant ook niet zo goed meer Mogebjk dat hij dan hier bij u kan komen rusten en kan leren zijn be nen weer normaal te gaan gebrui ken." CHTERVELD - Dinsdag- ond werd in Huize Pruum- iak het carnaval reeds ge- srd door de bewoners van tehuis, Wagenberg en Sine ira. De avond werd geopend door Vroni Mous die allen na mens de activiteiten commis sie hartelijk verwelkomde. Na gezellig koffie te hebben ge dronken werd er een bingo ge speeld, waarbij een aantal leuke prijzen te winnen waren. Tijdens de pauze verscheen omstreeks 21.00 uur Prins Doerak de 12e ver gezeld van zijn adjudant en vooraf gegaan door de dansmariekes in de zaal. Er werd door hen een aan tal rondjes door de zaal gemaakt chterveldse Pnns en zijn gevolg bezorgden de bewoners een uitermate gezellige avond.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5