rkranti SB eusden weet ook wat carnaval is -oede beurt Groenhorstschool Inbraken ^vandaag in Se leusder krant? Grote belangstelling voor optocht in Achterveld Invullen belastingformulier gratis voor FN V-leden Roofoverval drogisterij >rste deelnemer bij milieuproject Bedreiging Heupfractuur na inbraak Geen licht Verkeers controle Auto inbraken SERVA V0LV0 Lezers service SS»! - Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Vals bankbiljet Konijntje in de Wetering DINSDAG 16 FEBRUARI 1988 - 19e JAARGANG NO. 82 HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Even zag het er zaterdagavond naar uit dat de Leusdense carnavalsgangers er de voorkeur aan gaven om thuis voor de buis de openingsplechtigheden van de Olympische Winterspelen in Calgary te bekij ken. Een uur na het openen van de deuren voor de grote carnavalsavond in De Korf waren slechts enkele tientallen mensen in de feestruimte van het activitei tencentrum aanwezig. Later op de avond stroomde De Korf echter vol met vaak zeer fraai uitgedoste lieden, die zich tot in de kleine uurtjes uitstekend wisten te vermaken. g was burgemeester A. zaterdagavond bereid om 'en te wachten, anders had its een handjevol mensen en meemaken hoe de bur- der voor een paar dagen de tel van de achterdeur van het ientehuis" aan Prins Namsap Anderhalf uur na de aarzelende start van het feest begon het feest echter op gang te komen en vond de Leusdense Pnns Carnaval de tijd aangebroken om met zjn ge volg binnen te komen. Omdat er dit jaar geen officiële ontvangst op het gemeentehuis op het pro gramma stond kwam burgemees ter A Panis zelf maar de sleutel brengen. Op dat moment was de burgervader al naar Achterveld geweest om daar de "grote sleu tel" te brengen Traditiegetrouw wordt de grote sleutel afwisselend aan de Achterveldse en de Leus dense Prins gegeven. Omdat dit jaar Achterveld aan de beurt was. moest prins Namsap genoegen nemen met de "kleine sleutel" Naar de memng van de burge meester moest het als een eer be schouwd worden dat men de sleu tel van de achterdeur kreeg "Zo'n sleutel geef je immers alleen maar aan je beste vrienden", aldus de burgemeester, die in zijn vonge standplaats Maartensdijk nooit met carnaval te maken had gehad Het carnaval is namelijk nog met tot in de gemeente Maartensdijk dooigedrongen. navalsoptocht in Achterveld trok afgelopen zondag dank zi] het goede weer grote belangstelling Over de grote feestavond van de Gouden Klomp valt niet meer te vertellen dan dat de stemming er tot vroeg in de morgen uitstekend inzat PRIJZEN Veel bezoekers hadden hun uiter ste best gedaan om er zo origineel mogelijk uit te zien Het bestuur van carnavalsvereniging de Gou den Klomp honoreerde de fraaiste en ongineelste kostuums met een prijsje en de persoonlijke onder scheiding van de Pnns. Een "wandelende doodskist" werd beloond met een derde pnjs. "Zielepietje", een dame die haar hoofd opgesloten had in een vogelkooi kreeg de tweede prijs uitgereikt De eerste prijs werd gegeven aan de dame die binnen was gekomen als het "Bananenmeisje". Prins Carnaval van het vorig jaar, Everard van de Hengel, viel met zijn vrouw in de pnjzen in de cate gorie duo's. Als meneer en me vrouw De Bok leken de twee niets met het carnavalsgeweld te ma ken willen hebben. De tweede pnjs in deze categorie ging naar twee "diepzeeduikers". De eerste pnjs was voor twee dames die als "Pink Panthers" vermomd waren. FRÜHSCHOPPEN In de camavalsagenda van de Gouden Klomp stond voor zon dagmorgen 11.00 uur "Frühschop- pen in café Monet" vermeld. Dat tijdstip bleek voor de meeste car navalsvierders aan de vroege kant Alleen de echte volhouders verschenen in de loop van de morgen op de afgesproken plaats. Iedereen was wel op tijd voor het kindercarnaval dat zondagmid dag in de grote zaal van De Korf gehouden werd. Aan de oproep van de Gouden Klomp om een kleurplaat in te le veren in ruil voor een toegangs kaartje werd ruimschoots gevolg gegeven. Tegen de honderd kin- Huisvesting peuterspeelzalen moet veranderd worden Pag. 3 Pinkellotj e m eigen huis Pag. 3 Het weer in Leusden: Hogedruk invloed Pag. 3 Puupenkoppenland in feeststemming Pag. 5 Dolle pret bij seniorencamaval Pag. 7 Ambtenaren moeten soberder eten Pag. 7 Echtpaar De Smalen zestig jaar getrouwd Pag. 7 Nog geen lokatie meuwe brandweerkazerne Pag. 7 Angelique Greupink eerste m zesdaagse Parijs Pag. 8 Tweede garnituur Antilopen langs zwak MIK Pag. 8 Opportunistisch Roda krijgt loon naar werken Pag. 9 LEOS-herenuitgebekerd Pag. 9 De feestgangers bij De Gouden Klomp vermaakten zich afgelopen zater dag uitstekend in De Korf, al werd er wel af en toe een 'rustpauze'ingelast LEUSDEN - FNV-leden kunnen vanaf 3 maart gratis geholpen wor den bij het invullen van hun aangif tebiljet inkomstenbelasting. Ver spreid over het hele land staan spe ciaal opgeleide kaderleden klaar om te helpen. Leden in Amersfoort en omstreken kunnen een afspraak maken in de Amershof, Snouc- keartlaan 11 m Amersfoort. Dit kan gebeuren op woensdag 24 februari van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur en op don derdag 25 februan van 19.00 tot 21.00 uur. De afspraak kan alleen mondeling worden gemaakt. Daar bij moet de laatste wikkel van het bondsblad worden getoond of een giro/bankafschrijving van de con tributie. deren hadden de moeite geno men om de plaat uit het program maboekje van de carnavalsver eniging te kleuren. De ovenge be langstellenden moesten entree prijs betalen. Dat de televisieserie "Wordt ver volgd" erg populair is bij de jeugd bleek zondagmiddag wel Tiental len kinderen verdrongen zich voor de microfoon om hun imitatie ten gehore te brengen van hun fa voriete stnpfiguur. Eén deelne- mertje imiteerde geen stnpfiguur. hij deed onder grote hilanteit van het publiek zijn vader na die 's morgens uit zijn bed stapte De populairste aanwezige op het kindercarnaval was ongetwijfeld Victor Visser In zijn creatie als "candyman" deelde Victor uit een reuzenpuntzak snoep uit aan de samengekomen jeugd Alhoewel de echte "dweilavond" geprogrammeerd was voor de maandagavond werd zondag avond alvast een voorproefje ge nomen. Onder aanvoenng van pnns Nam sap "verkenden" de trouwe aan hangers van de prins alvast de route voor de volgende dag Dit betekende voor de Leusdense kasteleins een extra drukke zon dagavond omdat veel Leusdena- ren de smaak van het carnaval kennelijk te pakken hebben ge kregen. Het carnaval is nog niet helemaal afgelopen. Vanavond kunnen de echte doordouwers nog naar De Korf voor de slotavond. Om pre cies middernacht is het feest dan officieel ten einde en zal de prins zijn achterdeursleutel weer op het gemeentehuis moeten afge ven. Morgenmiddag stellen twee ho recagelegenheden, café de Swar- testeegh en café Hamersveld, ie dereen in de gelegenheid om nog even na te komen praten tijdens het inmiddels traditionele "ha ringhappen". vervolg op pagina 15 LEUSDEN- Donderdagavond, even na half zes, is een drogiste rij op de Biezenkamp overvallen. Een naar schatting circa dertig jarige main meldde zich op dat tijdstip als klant in de winkel. Toen de cassière zich omdraaide. trok de man een mes en dwong de bediende op de grond plaats te nemen. De overvaller deed daarna een greep m de kassa en verdween in een gereedstaande vluchtauto, waarin meerdere personen zaten. Daarbij veroorzaakte de bestuur der een aanrijding. Bij de berovmg werd éënbèdrag van ongeveer 500 gulden buit ge maakt. De dader is tot nu toe voortvluchtig. [ISDEN - In de basisschool De Groenhorst waren op donder- avond 11 februari de resultaten te zien van het wekenlang ken rond het thema milieu door alle leerlingen. Het werken 1 dit thema is aangegeven door de gemeente Leusden. Voor este presentatie stelt de gemeente vijfhonderd gulden be- baar. De Groenhorstschool is de eerste school die een pre- atie voor deze wedstrijd verzorgde. Onder de belangstel- iden bevond zich wethouder Corrie Verduin, die milieuza- iin haar takenpakket heeft. aen van de werkgroep Milieu- hlcatie vormen de jury die de ndelijke prijswinnaar, voor einde van dit schooljaar, zal Rijzen De Groenhorstschool had het afval tot centraal aspect binnen het thema gekozen. Slechts zijdelings werd bovendien aandacht ge schonken aan het werk van het Wereld Natuur Fonds. Uit de pre sentatie bleek dat vooral aandacht was besteed aan de problemen dicht bij huis, binnen het bereik- van de kinderen Een pleidooi voor schone straten, stranden, zandbakken en hondepoep in de goot. De uitwerking door kleuters zag er met de vele speelgoedbeesten en simpele vormgeving minstens zo duidelijk uit, als de uitwerking door de bovenbouwleerhngen waar de schema's, verdeelsleutels en scripties de nodige rust ter be studering vroegen. De kinderen, die wekenlang 'in het geheim' zijn beziggeweest waren bijzonder enthousiast. Jeroen, een kleuter van vier, legde luidruchtig aan zijn moeder en toevallige omstanders uit. ,,dat zó schoon het zand moest zijn en een den en kikkers willen we ook met missen, en krokodillen ook met èn je moet het met weggooien als je er nog wat mee doen kunt De presentatie omvatte ook een van vuilniszakken, een toneelstuk gespeeld door pratende schoe nen, een minimusical en een heuse protestzanger De protest zanger zong zijn zelfgemaakte tekst, onder begeleiding van twee minstens zo 'gave bonken' en 'twee steile meiden' volgens de beste video-cliptradities. Dezelfde Kaj Mook (10 jaar) wist de wet houder uitstekend uit te leggen welke chemische proeven de leerlingen gedaan hadden om de zuurgraad in de lucht aan te tonen Kortom, aan maar weinig aspecten rond het probleem afvalverwer king was geen creatieve en infor matieve aandacht besteed, zodat de volgende school het met mak kelijk zal krijgen. Emge spionnen werden waargenomen LEUSDEN- In de nacht van zater dag op zondag zijn twee jongens uit Leusden ter hoogte van Gironde door drie Amersfoorters met een mes bedreigd. Nadat de Leusdenaren van de schrik bekomen waren, zetten zij, gewapend met een fietsketting, de achtervolging in op hun bedrei gers. Aan de Randweg, bij de vuilstort plaats, werd het gezelschap door de politie aangehouden. Het drietal Amersfoorters is aangehouden. LEUSDEN- Op de Ploegschaar is bij een inbraak voor een aanzienlijk bedrag aan gouden sieraden ont vreemd. De dieven vernielden za terdag aan de achterzijde een raamopener en verschaften zich op die wijze toegang tot het pand. Op de Dorser werd een woning door ongenode gasten van onder tot boven doorzocht. Omdat de bewoners van de woning op vakantie waren, kon tot nu toe met worden vastge steld of er iets wordt vermist. Op Wanmolen werd een dief tij dens een inbraak in zijn obscure activiteiten gestoord. Een buur man, die wist van de afwezigheid van de bewoners van het ge wraakte pand, werd gealarmeerd door geluiden. Daarop ging de man tot twee keer toe controleren, waarbij de tweede keer sporen van inbraak werden gevonden. Voor zover bekend werd er mets weg genomen. Bij een inbraak op Wanmolen hebben dieven van de afwezigheid van de bewoners geprofiteerd en hun slag geslagen. Men verschafte zich via de achterzijde toegang tot het huis. De woonkamer en de slaapka mer werden aan een onderzoek onderworpen.tot nu toe kon niet precies worden vast gesteld wat er werd weggenomen. LEUSDEN- Een poging tot diefstal is iemand zaterdagmiddag duur komen te staan. Op de Ereprijshof verschafte de dader zich toegang tot het pand via het zolderraam en wilde het huis, na gedane arbeid, op dezelfde wijze verlaten. Daarbij gleed hij echter uit en bij de val brak de man zijn heup. De man is in het ziekenhuis op genomen. Ispireerd door het thema, proberen leerlingen van basisschool De Groenhorst hun gehoor van de xxizaak van een schoon milieu te overtuigen. LEUSDEN- In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben onverlaten op de Walstro getracht zich toegang te verschaffen tot een auto. Er werd een raampje vernield. De daders werden kennelijk in hun activitei ten gestoord. Er werd namelijk niets vermist. In diezelfde nacht werd op Waarden de bevestigmg van een i LEUSDEN- Op het filiaal van de Rabobank werd zaterdagochtend een vals biljet van honderd gulden aangetroffen. Het biljet is vermoe delijk door één van de winkeliers aangeboden. De herkomst van de vervalsing is onbekend. AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel 033-630.154 autoradio op degelijkheid getest. Men vermelde daartoe het scheer- raampje van een achterportier. De deugdelijkheid van de be vestigmg van de radio kon de toets der kritiek doorstaan. De dieven keerden onverrichterzake op hun schreden terug. LEUSDEN- Zaterdagavond hield de politie een fietser aan die zonder licht reed. De overtreder maakte bezwaar tegen zijn aanhouding en ging er vandoor. Een agent zette rennend de ach tervolging m vatte de snoodaard in de kraag. De fietser werd meege nomen naar het bureau, waar pro ces-verbaal werd opgemaakt. LEUSDEN- Afgelopen donderdag hield het korps Rijkspolitie in Leus den, samen met de verkeersgroep, een grote verkeerscontrole Tus sen zes uur en tien uur 's avonds werden op de Heiligenbergerweg en op de Horsterweg in totaal 150 voertuigen aan een onderzoek on derworpen. Tegen 18 automobilisten werd proces-verbaal opgemaakt we gens ondeugdelijke verlichting. Zes fietsers en drie bromfietsers hing om vergelijkbare redenen hetzelfde lot boven het hoofd Eén bestuurder bleek in het bezit van een verlopen rijbewijs. Een auto had een gladde band. Acht bestuurders moesten hun rij- en/of kentekenbewijzen op het politie bureau komen laten zien. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18,00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b v afd. Lezersservice, tel nr 03420-94206 I.I I SDI R I, \BI I I;R V.\T- KIJKIvRS IIIBBL.V HEX STREEPJE VOOR War.t er zijn nog maar weinig gemeenten m Nederland, waar je op elk moment van de dag of de nacht het nieuws uit eigen plaats zo snel bij de hand hebt De Leusder Kabel Krant: glashelder meutes -onder [strepen! Milieuproject basisschool: Groen hoort!

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1