Jitbreiding en andere huisvesting noodzakelijk voor peuterspeelzalen leusden, ieuwe stemming leden sportstichting 'Pinkellotje' in eigen huis larry Tefsen bij Boni leusder knnwfc Jotitie afdeling Onderwijs aan planadviesgroep: Kinderdagverblijf geopend: Aktiviteiten in De Til leusiflei* krant Ir Spelmiddag in Blijhof bloedproef geweigerd Hogedruk invloed Jokaal Brandstichting MG) 95. [rgemeester geeft procedurefout toe Gespreksgroep over scheiding Bang voor Aids: LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 plaatselijk nieuws 1NSDAG 16 FEBRUARI 1988 =is? SDEN - De huisvesting van peuterspeelzalen in Leusden t veranderd worden. Dit blijkt uit een notitie van de afde- j onderwijs van de gemeente. Voor de speelzalen Pinkeltje, hof II en III moet dringend vervangende huisvesting wor- jezocht. In de toekomst zal ook voor speelzaal Nijntje een ''dere accommodatie nodig zijn. Daarnaast zal er tenminste yd speelzaal bij moeten komen. Momenteel staan bijna drie- 'nderd peuters op de wachtlijst. De planadviesgroep buigt H vanavond, dinsdag 16 februari, over de notitie van de leling onderwijs. Wap. De Gereformeerde basis school maakt op dit moment geen gebruik meer van de Wip-Wap, waardoor de speelzaal alleen ge bruiker is geworden van dit ge bouw De kans is aanwezig dat op termijn een alternatief gezocht zal moeten worden. Ook voor Nijntje wordt de plaatsing van een noodlo- kaal overwogen. De kosten voor het plaatsen van een noodlokaal ning gehouden met de vraag naar bedragen ongeveer honderdvijf- peuterspeelzalen. Twee lokalen tigduizend gulden. zijn op eenvoudige wijze om te bou- wen tot speelzaal. De afdeling on- DE HOBBIT derwijs verwacht echter dat deze twee lokalen in ieder geval tot 1995 zaal Blijhof III gevestigd. Deze si tuatie blijkt echter niet ideaal te zijn. Er is onderlinge overlast, te weinig opbergruimte, de ruimte heeft een stenen vloer en is erg donker Daarnaast is het onmoge lijk met middaggroepen te begin nen. Bij de nieuwbouw van de open bare basisschool de Hobbit is reke- I 3t ill Dlfjel Me-C itn Leusden zijn op dit moment /en gesubsidieerde peuter- eékalen. Zij bieden opvang aan ee tot vier jarigen gedurende ee dagdelen per week. Ruim vijf- nderd kinderen maken gebruik leze voorziening. Als de huidi- achtlijst volledig opgelost worden, zouden er drie peu- ieelzalen bij moeten komen. In iotitie wordt echter uitgegaan tbreiding met één speelzaal, it een redelijke wachtlijst is voor de exploitatie. 3DLOKALEN eP$', nu-,. eo-i. laars kan! Doni speelzalen Pinkeltje en de i 2 zijn gehuisvest m oude lokalen. Deze lokalen moeten juli verwijderd worden, zij zijn atst met een zogenaamde ar tikel 17 vergunning. Dit is een niet verlengbare vergunning van vijf jaar. Doordat de lokalen versleten zijn, kunnen ze niet worden ver plaatst. De oplossing moet volgens de notitie gezocht worden in het realiseren van andere noodloka- len. Permanente behuizing lijkt, vanwege de hoge kosten, geen haalbare kaart. Een andere oplos sing zou zijn huisvesting in lege schoollokalen, maar ook daar zijn bezwaren tegen De leegstaande lokalen zijn te klein en ze bevinden zich met in de wijken waar de kin deren wonen. Uitgangspunt van het peuterwerk is dat het een wijkge- bonden voorziening is. Speelzaal Nijntje heeft na de ver koop van de schuur van de Hak- horst onderdak gevonden m de voormalige kleuterschool de Wip- In 't Jeugdhonk is peuterspeel- m gebruik zullen blijven bij de school. Deze peuters zijn duidelijk blij met hun plaatsje m de speelzaal. Driehonderd andere peuters staan nog op de wachtlijst. Als het aan de afdeling onderwijs van de gemeente ligt, komt daar verandermg m. Zij pleit voor uitbreiding van het aantal peuterspeelzalen. Daarnaast moet nieuw onderdak gevonden worden voor een aantal bestaande voorzienmgen. LEUSDEN - Ruim een jaar na de officiële oprichtingsda tum is kinderdagverblijf „Pinkellotje" gestart in haar ei gen onderkomen op Marienhove 1 in Leusden. Sinds maan dag 15 februari kunnen vijftien kinderen tussen de 0 en 4 jaar daar iedere dag terecht. Naar verwachting zal het kinderdagverblijf plaats bieden aan ongeveer vijfenveer tig kinderen. (van één onzer medewerkers LEUSDEN - De benoeming van twee nieuwe leden in de sportstichting is tijdens de laatstgehouden gemeente raadsvergadering niet correct verlopen. „We zullen de verkiezing moeten overdoen", aldus burgemeester mr. A. Panis tijdens de vorige week donderdag gehouden verga dering van de commissie Algemene Bestuurs Zaken. Over de benoeming van raadsle den in allerlei commissies en stichtingen is de laatste tijd nogal wat discussie losgebrand De frac tie van Leusden '85 eist zetels op in een-aantal belangrijke commis sies. stichtingen en instellingen waann de gemeente is vertegen woordigd. De fractie van Leusden '85 is van mening dat ze gelet op het aantal zetels in de raad recht Achteraf moest burgemeester Pa- nis vaststellen dat hij een proce durefout gemaakt had. Met het reglement in de hand was hij tot de conclusie gekomen dat van tevoren duidelijk had moeten zijn Voor welke kandidaat van het college de heer Stoelinga tegen kandidaat was. Uit de schriftelijke stemming had dan moeten blijken welke kandidaat de voorkeur van de raad had Omdat door een ge lijktijdige verkiezing van twee kandidaten niet duidelijk kon zijn voor wie de heer Stoelinga tegen kandidaat was, moet de stemming overgedaan worden heeft om ook deel uit te maken heden van de commissie ABZ le- van belangnjke commissies In de Leusdense sportstichting moesten vonge maand twee raadsleden benoemd worden. Op de voordracht van B en W ston den mevr. N A van Amerom-Bach (WD) en mevr CLE Jansen-Hil- len (PvdA). Normaal gesproken worden de leden die op de voor dracht staan zonder hoofdelijke stemming gekozen, als de raad daar tenminste mee akkoord gaat. De fractie van Leusden '85 stelde echter haar voorzitter, de heer B H.A Stoelinga ook kandidaat voor de functie. Uit een daaropvol gende schriftelijke stemming bleek dat de raad in meerderheid akkoord ging met de benoeming van de twee vrouwelijke raadsle den ken het niet zo erg nodig te vinden om de stemming over te doen Als de regels dat voorschrijven, zal men er zich toch bij moeten neer leggen. Of de nieuw verkiezing alsnog zal leiden tot benoeming van het Leusden '85 raadslid valt te betwijfelen Het onderkomen van het kinder dagverblijf „Pinkellotje" zal in mei officieel geopend worden. Men verwacht dat dan „de tuin" door de gemeente zal zijn mgencht en om heind. Vooral om dit laatste bleken omwonenden zich zorgen te ma ken, toen de komst van het kinder dagverblijf naar dit door de ge meente aangekochte pand bekend werd. De gemeente heeft boven dien een aantal parkeerplaatsen toegezegd. Daarmee bleken de bezwaren van de baan en kon de verhuizing beginnen. Het kinderdagverblijf van Leus den omvat een grote woonkamer met een kleine keuken Boven zijn dne slaapkamers, aangeduid als „de rode, de blauwe en de gele kamer", plus een klem kantoortje. Het hele huis ruikt nog naar de witte verf. Het oude pand heeft een ruime en vriendelijke indruk ge kregen. Vrolijke platen boven de kinderbedjes in allerlei soorten en de in de kleuren van de kamer gekozen rolgordijnen, geven het een gezellige en huiselijke sfeer. Beneden in de huiskamer is het druk. Kinderen spelen op de grond, rijden op loopfietsen door het huis of zitten aan de grote keu kentafel aan hun lunch. In de zit hoek een paar ouders die komen kijken en hun kinderen langzaam laten wennen. Bij het verhuizen van de oude ruimte, gevestigd m de woonka mer van de familie van Rijken, naar het meuwe huis, kregen meer kin deren de kans het kinderdagver blijf te bezoeken. Zij worden niet van de een op de andere dag ge plaatst maar krijgen de mogelijk heid aan het huis te wennen, al dan met in aanwezigheid van de ou ders. Het kinderdagverblijf wordt ge leid door de ïnitiatiéfneemster El len van Dijken en Jannie Mulder, aangevuld met een vaste leidster Janine Velzenboer en enige stagiai res. LEUSDEN - Jongerencentrum De Til verzorgt m de week van 15 tot en met 19 februari weer diverse akti viteiten voor jong en oud. Donder dag 18 februari wordt een spel/bin- go-middag gehouden voor kinde ren. Ieder kind is om half twee welkom. De kosten zijn éérvgulden vijftig. 's Avonds wordt m het jongeren centrum de maandelijkse kaart avond gehouden. De inschrijving voor schut- en klaverjassen is tus sen half acht en tien voor acht. De deelnamekosten zijn dne gulden vijftig De punten tellen mee voor het seizoenkampioenschap. Vrijdagavond 19 februari staat er bmgo op het programma. De aan vang is acht uur. Er zullen vier ron des van dne wedstrijden worden gespeeld Luxe en huishoudelijke artikelen en levensmiddelen zijn te winnen op deze avond DEN - 'Ze komt hartstikke leuk over', was èên van de vele positieve reacties op het bezoek van Carry Tefsen Jde nieuwe Bom-supermarkt op donderdag 11 februan Voor iedereen had zij een handtekening en een ftje in petto. In samenwerkmg met Nutroma werd de actrice van Zeg 's AAA naar Leusden gehaald Gelet op ele bezoekers viel dit bezoek zeker in de smaak. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. edaktie: edaktie-secretariaat: Mja Veen en Mari|ke Bakker indredaktie: Hans Mosterd levering kopij en advertenties: >or het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur edaktie en administratie: intoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op jrkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Blefoon 033-941495 (administratie en redaktie) bonnementsgeld: 68.80 per jaar. 34,90 per half jaar. 17,70 per kwartaal m lachten bezorging: s abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 jr te hebben ontvangen Is dat niet hel geval, neem dan kontakt op et onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt inemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 labestellen foto's: Ie meeste in de Leusder Krant gepubliceerde toto's kunt u •bestellen (met uitzondering van archief- en historische toto s) ij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V te Barneveld, net duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, [nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst labestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling Ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN/AMERSFOORT - De afdeling maatschappelijk werk van het Protestants Sociaal Cen trum in Amersfoort begint in maart met een gespreksgroep voor mannen en vrouwen die moeite hebben met het verbre ken van hun relatie. De groep staat open zowel voor mensen, die net hun echtscheiding achter de rug hebben, als voor hen die ongehuwd een relatie hadden. In de 'scheidingsgroep' wordt gesproken over schuldgevoelens, onzekerheid, kwaadheid, onbeant woorde vragen, nieuwe keuzes durven maken. Door hierover van gedachten te wisselen ontstaat her kenning en kan men elkaar tot steun zijn. Onder deskundige be- LEUSDEN - In het Blijhof-gebouw wordt vnjdag 19 februan een doe- en spelmiddag gehouden. Kinde ren van 4 tot en met 12 jaar zijn welkom van 14.30 tot 16.00 uur. Het is de bedoelmg dat iedereen een hoed of muts maakt. Ook worden diverse spelletjes gedaan Voor leden van Blijhof zijn de kos ten op vertoon van de lidmaat schapskaart twee gulden, voor niet-leden drie gulden. Meer infor matie kunt u krijgen bij Inge Jansen, tel.944951. geleiding worat nuip geDoaen ae verbreking van de relatie op een effectieve manier te verwerken. Er worden tien wekelijkse zittingen van twee uur gehouden. Men kan zich telefonisch aan melden via nummer 634714. bij voorkeur tussen negen en tien uur 's ochtends. De aanmeldingster mijn sluit op 1 maart. LEUSDEN/UTRECHT - Een 23-jarige Leusdenaar die op 21 maart vorig jaar in zijn woonplaats een bloedproef weigerde omdat hij „bang was voor Aids", werd woens dag door de Utrechtse politie rechter mr. S. Braunius tot een boete van 1250 gulden en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van 6 maanden veroordeeld. „Denkt u nou werkelijk dat men sen een bloedproef moeten onder gaan als dat zo gevaarlijk zou zijn?", vroeg een verbaasde mr. Braunius aan de Leusdenaar. Maar de ver dachte had bijna een jaar geleden „een verhaal in de krant gelezen" waarin stond dat iemand in een ziekenhuis met Aids besmet was geraakt. De politierechter wees erop dat degene die de bloedproef afneemt nog altijd meer risico loopt dan degene die „getapt" wordt. Tegen de man was een boete van duizend gulden en een ontzegging van 6 maanden geeist. door Jan Versteegt. We hebben een roerig „herfstachtig" weekje achter de rug. Diepe depressies be heersten het weerbeeld en vooral de Britse eilanden hadden het zwaar te verdu ren. Daar woedde windsnel heden van orkaankracht. Bij ons viel het nogal mee en voornamelijk de kustgebie den kregen een zuidwester storm. Geen al te grote pa niek was derhalve vereist. Een compliment naar het KNMI is dan ook ge rechtvaardigd. Het instituut gaf de juiste informatie en kwam niet met allerlei ver halen dat alles was los lag, projectielen zouden worden. Prima gedaan! Inmiddels lijkt de natuur wat tot rust te zijn gekomen. Zaterdag een prima start van het carnaval met veel zon een een lekker temperatuur- tje. Een front dreigde de zon dag te verstoren met regen, maar al snel werd duidelijke dat het meest actieve deel noordelijk van ons zou gaan passeren, zodat er in Leus den en Achterveld geen re gen is gevallen. Ook bij mij in Ruurlo niet. Wel wat gedrup- pel in het westen van het land. De carnavalsoptocht in Achterveld heeft het dus droog gehouden met een zon netje erbij en zeker niet zo koud als de afgelopen drie jaren. Het weerbeeld is nu sterk gewijzigd. De afgelopen ze ven weken werd het weer bepaald door depressies met veel regen en wind, nu be paalt hogedruk het weer. Een krachtig hogedrukgebied ligt boven Rusland en heeft zich inmiddels uitgebreid naar het westen, zodat er bo ven midden Europa een ho gedrukgebied is ontstaan. Samen met depressies op de oceaan, welke hun koers was verzet hebben, rond Europa, wordt een zuidelijke tot zuid westelijke stroming in stand gehouden. In de nacht kan de temperatuur tot aan of iets onder het vriespunt dalen en overdag komt deze weer een paar graden daarboven. Met wat zon erbij kan dan van goed februariweer worden gesproken. Veel mensen zullen dit plezierig vinden en met name ook onze landbou wers. De landerijen zijn im mers kletsnat en van bewer ken kan nauwelijks sprake zijn. Tijdens een van mijn ge sprekken met k.udxnemer Kielstra uit Leusden kwam naar voren hoezeer de na tuur in Leusden al de tijd ver vooruit is. Vele bomen en struiken hebben knoppen die op bartsen staan en sommige bloeien al. Sneeuwklokjes en krokussen staan al ver boven de grond en bij mij in Ruurlo bloeit de fosythia reeds. De natuur zal forse schade oplo pen als de winter ons op een koude staart trakteert. Tot nu toe is in Leusden al meer dan 80 mm. neerslag gevallen. Bij mij ruim 50 mm. februarineerslag. Normaal voor de hele maand bedraagt 50 mm. zodat nu reeds van een natte maand gesproken kan worden. Nog even terug naar 1929, 15 februari. In Venetie zijn ijsbrekers druk aan het werk.^In Londen zijn 250.000 huizen zonder water, 16 fe bruari. Opnieuw min zestien gra den. Wie niet noodzakelijk buiten moet zijn blijft binnen. Voetbalwedstrijd in Duits land gestaakt: de scheids rechter had beide oren be vroren. 17 februari: gauw zal bezaaid met duizenden schaatsen. De winter kan van 1928/29 telde 24 ijsda gen. In vergelijk: 1987/88 tot nu toe slechts.één! Tot donderdag. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! weef in degemeente/< Dinsdag 16 februari 20 00 uur. Slotavond carnaval in De Korf 20.00 uur: Bijeenkomst NCVB in 't Trefpunt 20.00 uur: Planadviescommissie in het gemeentehuis Woensdag 17 februari 15.00 uur: Haringhappen in cafe Ha- mersveld Donderdag 18 februari 20.30 uur Ledenvergadering PJGU m de Til 13.30 uur: Spel- en bingomiddag voor kinderen in de Til 19.30 uur: Maandelijkse kaartavond m de Til 20.15 uur: Troubadour Frans van Schaik in 't Claeverenblad Achterveld agenda Dinsdag 16 februari 20.00 uur Carnavalsavond 55 Ons Gebouw Woensdag 17 februari 09.00 uur Handwerkhobby club De Moespot 15.00 uur Hannghappen De Hes- senkar 20.00 uur Jaarvergadering A M B C. hotel de Roskam Donderdag 18 februari 13.30 uur Bejaardensoos Ons Ge bouw Zaterdag 20 februari 20.00 uur Disco Show de Klaveet Zondag 21 februari 14 00 uur Disco de Klaveet Maandag 22 februari 20.00 SVA Kaarttournooi Kantine sportpark Dinsdag 23 februari 09.00 uur Welfare Zonnebloem Ons Gebouw LEUSDEN- Dit weekeinde werd een speelhuisje bij basisschool De Vallei in de brand gestoken. Het dak van het onderkomen werd ver woest. Over de identiteit van de dader(s) tast men voorlopig nog in het duis ter.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3