)olle pret bij seniorencarnaval Klein chemisch afval bij de bouw voortaan in de container bg geen lokatie voor ieuwe brandweerkazerne ibtenaren moeten soberder eten estig jaar getrouwd leusder krant Nieuw bestuurslid SOCCLE voorgedragen Veel vliegverkeer basis Soesterberg Illegale reclame harder aangepakt jventigers schitteren in Playback-show -andweerinspectie keurt provincievoorstellen af Te diep in het glaasje gekeken Vergaderingen commissies gewijzigd ieuwe richtlijnen B.en W. voor representatiekosten Bewoners Rozendaallaan ergeren zich DINSDAG 16 FEBRUARI 1988 plaatselijk nieuws (van één onzer medewerkers) 2USDEN - Er is nog steeds geen duidelijkheid over de aats waar straks de Leusdense brandweerkazerne moet >men. De huidige plaats van de kazerne wordt niet meer «schikt gevonden omdat door de uitbreiding van Leus- in de kazerne zo langzamerhand aan de rand van de ge- eente ligt. Een nieuw gebouw is dringend noodzakelijk ndat de huidige huisvesting al lang niet meer aan de istelde eisen voldoet. Op dit moment is de brandweerka- nie in een oude loods ondergebracht. Deze voorziening -u van tijdelijke aard zijn. De brandweer moet het echter jaren met deze huisvesting doen. is al meermalen gesproken zerne Er zijn in de loop van de tijd de plaats van een nieuwe ka- al tal van ideeën ontwikkeld. Eén van de ideeën was om de kazerne te combineren met de gemeente- werf, die immers ook op een an dere plaats moet komen. Het vong college van B en W had het plan om de nieuwe brandweerkazerne te bouwen in de onmiddellijke omgeving van de Hamershof. Het grote voordeel van een dergelijke plaats zou de centrale ligging zijn. In de plannen zou er geen ruimte zijn voor een gecombineerde bouw van kazerne en gemeente- werf. De Provinciale Planologische Dienst heeft zich ook in de discus sie over de meest geschikte plaats voor een brandweergebouw ge mengd De PPD is gekomen met een plan waarbij uit vier alternatie ven gekozen kan worden. Alle vier de lokaties liggen aan de noordkant van Leusden. NIET GEWENST Het voorstel van de provincie is inmiddels aan de inspectie voor het brandweerwezen in Den Haag voorgelegd. De inspectie was erg duidelijk in haar commentaar. De vier voorgestelde lokaties werden door de inspectie 'niet gewenst' bevonden. Burgemeester A. Panis deelde donderdagavond in de commissie ABZ mee dat het college zich vol gende maand zal buigen over het probleem van de brandweerloka- tie. B en W hebben in het verle den al eens een notitie gemaakt waarin zes verschillende lokaties voor een brandweerkazerne op een njtje waren gezet. De ge meenteraad heeft destijds geen keuze gemaakt, mede omdat geen van de voorstellen een com binatie met de gemeentewerf be vatte. Burgemeester A. Panis acht het nog steeds 'niet ondenkbaar' dat de definitieve brandweerkazerne wordt gecombineerd met de ge meentewerf. „Die kombinatie kunnen we ech ter wel vergeten als we de brand weerkazerne in het centrum van Lensden willen bouwen", aldus de burgemeester. (van één van onzer medewer kers) LEUSDEN - De stichting SOCCLE heeft mevrouw G.A.C.M. Borg huis-Beniers voorgedragen als bestuurslid van de stichting. Me vrouw Borghuis is al enkele jaren lid van de werkgroep Latent Ta lent. De stichting SOCCLE (Sociaal-Cul turele Centra Leusden) houdt zich namens de gemeente bezig met het beheer van de gemeentelijke gebouwen die een sociaal-cultu rele bestemming hebben. Tot nu toe was het gebruik dat in het stichtingsbestuur drie, door de gemeenteraad benoemde leden zate die voortkwamen uit de di verse beheerscommissies van de betreffende centra. De dne bestuursleden zaten ech ter niet namens "hun" beheers commissie in de stichting. Alle be stuursleden zijn namelijk geza menlijk verantwoordelijk voor de goede gang van zaken. Door het vertrek van een bestuurs lid dat vanuit de Rockers in de stichting was gekomen, is er in het stichtingsbestuur een vacature ontstaan. B. en W. stellen nu de raad voor om mevrouw Borghuis in de stich ting te benoemen. Friedy Borg huis heeft als voorzitter van de werkgroep Latent Talent altijd veel te maken gehad met SOC CLE. Latent Talent maakt nog altijd veel gebruik van de door SOC CLE beheerde gebouwen. De raad zal in zijn vergadenng van deze maand de benoeming van mevrouw Borghuis officieel moe ten bekrachtigen. (van één onzer medewerkers) |)SDEN - Het college van Burgemeester en Wethouders l richtlijnen opgesteld met betrekking tot de uitgaven r lunches en diners.van leusdense gemeente-ambtena- j „Ten aanzien van lunches en diners op kosten van de |beente wordt soberheid betracht", zo luidt de eerste zin de notitie. Zoals bekend is in het recente verleden in sden de nodige deining ontstaan over de representatie- Iten van het vorige college en de gemeentesecretaris, t de nieuwe richtlijn geeft het college aan hoe ambtena- i zich moeten opstellen als het gaat om het nuttigen van tl tij den. jömester mr. A. Panis gaf don- iagavond Ujdens de vergade- yan de commissie Algemene Zaken toe dat de rege len gedetailleerde notitie is i alle punten en komma's j plaats staan." Het gaat het er veel meer om dat be tenen weten in welke richting W denken, aldus de burge ster „We moeten onze amb- ons vertrouwen geven. Ik n dat ze het goed zullen doen", zo verklaarde de heer Pa nis. Leusdense ambtenaren mogen volgens de meuwe richtlijnen al leen op kosten van de gemeente eten als ze onverwacht geen tijd hebben om thuis de maaltijd te nuttigen. In principe worden er dan broodjes besteld tot een maxi mum, bedrag van 10,-. Alleen ais het betreffende diensthoofd dat goed vindt mag de maaltijd buiten het gemeentehuis genut tigd worden. Ook daarvoor zijn maximum bedragen vastgesteld in de nieuwe regeling REPRESENTATIE Als op aantoonbare gronden kan worden aangenomen dat het ge bruiken van een maaltijd bijdraagt aan het verkrijgen of behouden van de medewerking van een be drijf of instantie mag een beroep gedaan worden op de post repre sentatie. Ook mogen er volgens de nieuwe richtlijn uitgaven ge daan worden als de gemeente haar waardering wil laten blijken tegenover instellingen of mede werkers die zich bijzonder heb ben ingespannen. Als regel mag de ambtenaar in het 1 vervolg voor een representatieve lunch 50,- per persoon uitgeven. Voor een zakelijk of representatief diner mag 75,- worden uitge trokken. toestemming geven om méér uit te geven voor lunch of diner. MAXIMA Toch willen B en W zelf een vin ger in de pap houden als het gaat om hoge bedragen voor maaltij den met een representatief karak ter. Zodra het er naar uitziet dat een lunch of diner meer gaat kos ten dan in totaal 500,-, wil het college dat vooraf weten. Een ge zamenlijke maaltijd die in het ge meentehuis wordt genuttigd mag zonder voorafgaande toestem ming van het college maximaal 250,-kosten. Het college zelf wordt ook ge noemd in de nieuwe richtlijn. Le den van het college van burge meester en wethouders zullen zich in het vervolg houden aan de nchtlijnen zoals ze die zelf voor de ambtenaren hebben vastgesteld. De leden van de commissie Alge mene Bestuurs Zaken gingen vo rige week zonder enig commen taar akkoord met de richtlijnen. Diensthoofden mogen, als ze dat nodig vinden, ondergeschikten gereden met een alcoholpromü- lagfe van 1,41. In maart vorig jaar was hij naar Amersfoort gegaan, met, naar eigen zeggen, de bedoe ling bij een kennis te blijven slapen. Een ruzie was er de oorzaak van geweest, dat hij toch terug naar zijn woonplaats moest. „Dan had u be ter een taxi kunnen nemen." aldus politierechter mr L. Bückmann, „want met zoiets stelt u wel uw rijbewijs in de waagschaal." Zover kwam het nog niet, omdat het de eerste keer was dat ver dachte terecht stond en omdat hij het rijbewijs niet kan missen voor zijn werk. Na een eis van twaalfhon derd gulden boete en een weekend ontzegging van zes maanden, kwam de rechter tot een vonnis van duizend gulden boete en een ge heel voorwaardelijk ontzegging 'DEN - De heer en mevrouw F.B. de Smalen-Van Batenburg vierden maandag 15 februari hun zestig jarig 'lijk. Het diamanten bruidspaar werd onder andere gefeliciteerd door burgemeester A. Parus. 86-jange Fredenk de Smalen werd geboren in Baarn. Hij trouwde in 1928 met de nu 80-jarige Aaltje van iburg. Zij is geboren in Nijkerk, laats waar ook het huwehjk voltrokken is. De heer Van Batenburg heeft als plantsoenarbeider bij de sente Amersfoort gewerkt. Het echtpaar Van Batenburg kregen drie zonen en een dochter. LEUSDEN/SOEST - Op vliegbasis Soesterberg zal in de periode van dinsdag 23 februari tot en met donderdag 25 februari intensief worden gevlogen. De NAVO houdt in deze periode een inspectie op de vliegbasis. Regelmatig ondergaan alle ope rationele vliegbases van de Lucht macht een inspectie. Een interna tionaal inspectieteam van militaire specialisten van de NAVO zal be kijken of Soesterberg en het perso neel berekend is voor de oorlog- staken. De inspectie wordt uitge- voeiu uuuei yesimuieeiue oorlog somstandigheden. Een zeer intensief oefenpro gramma is het gevolg. De vliegbe wegingen beperken zich niet tot de daguren, maar zullen naar ver wachting in de vroege ochtendu ren beginnen en tot middernacht doorgaan. Tijdens de oefening kunnen vliegtuigen ook andere dan de gebruikelijke aanvliegrou tes vliegen De vliegbasis gebruikt tijdens de oefening sirenes om het personeel te waarschuwen. Om wonenden van Soesterberg kun nen hiervan last ondervinden. lost. Inderdaad heeft een enkeling ,zijn illegale reclame-uiting verwij derd. Twee betrokkenen hebben ech ter in het geheel niet gereageerd op de waarschuwing van de ge meente Burgemeester Panis kon niet ver tellen wat de volgende stap van de gemeente zal zijn ,,In ieder ge val zullen de nalatigen straffer aan gepakt worden", aldus de heer Parus. LEUSDEN/UTRECHT - Maar liefst negen mensen moesten zich woensdagmiddag voor de Utrechtse politierechter verantwoorden wegens het rijden met teveel drank op. Twee van hen kwamen uit Leusden. Zij hadden met res pectievelijk bijna drie en bijna vier keer de toegestane hoeveelheid alcohol in het bloed achter het stuur gezeten. Een 26-jarige Leusdenaar had van een half jaar. De tweede Leusdenaar, een 35- jarige man, kreeg wel een „echte" ontzegging, zij het alleen voor de weekends. Negen maanden lang mag hij niet op zaterdagen, zonda gen en erkende feestdagen rijden, omdat hij een jaar geleden had ge reden met vier keer teveel drank op. Vanwege zijn „vreemde rijge drag" had de politie hem destijds tot staan gebracht. Met de woorden „het had wel heel anders kunnen aflopen" eiste officier van justitie mr. A. Schotman twee weken voor waardelijke gevangenisstraf, ne gen maanden weekendontzegging en tweeduizend gulden boete. De eerste twee strafelementen wer den door de politierechter overge nomen. maar Bückmann verlaagde de gevorderde boete met een kwart. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Bewoners van de Ro zendaallaan ergeren zich al ge ruime tijd aan het feit daj-er in hun straat steeds meer bedrijfjes komen. Behalve de overlast die ondervonden wordt is men ook niet te spreken over de vele recla meborden die het aanzien van de straat nu niet bepaald verfraaien. bruari reageren op de bnef die zij van de gemeente ontvingen Tijdens de vergadering van de commissie Algemene Betuursza- ken gaf burgemeester A. Pams De gemeente Leusden heeft be grip voor de klachten van de buurtbewoners Al geruime tijd geleden heeft de gemeente alle eigenaren van reclameborden vor de keus gesteld om de borden te I verwijderen of de benodigde ge meentelijke vergunning aan te j vragen Betrokkenen moesten voor 1 fe- LEUSDEN - De commissie Openba re Werken en Ruimtelijke Orde ning (OWRO) en de commissie Welzijn en Huisvesting wisselen met ingang van maart van verga deravond. De commissie OWRO vergadert voortaan op donderdag avond. De eerste vergaderdatum is 3 maart. De commissie Welzijn komt op dinsdagavond bijeen, te beginnen op 1 maart. De CAI-commissievergadering op dinsdag 16 februari gaat niet door. LEUSDEN - De container is geplaatst, het proefproject 'inzamelingklem chemisch afval tijdens de bouwperiode' kan beginnen. Gedeputeerde ïr. G.C van Wijnbergen en wethouder mevrouw C. Verduin-Munnik maakten maandag als eersten gebruik van de container op het terrein van de UBA m 't Ruige Veld. Zij gooiden afval dat tijdens de bouwwerkzaamheden vrijkomt, zoals verfresten, lijm en oliesoorten, in een speciale contamer. Hiermee moet voorkomen worden dat afvalresten via de bodem of het nool m het milieu terecht komen Deze eerste handeling moet navolging vinden bij de bouwvakkers. Van Wijnbergen en mevrouw Verduin legden de bedoeling van dit proefproject aan de werknemers van de UBA uit en vroegen om medewerking. Dit project is een actie van Max Milieu De gemeente Leusden, de provincie Utrecht en UBA woning- en utiliteits bouw, renovatie en onderhoud BV nemen deel. an één van onze medewerkers) 2USDEN - Het Leusdense carnaval is nog niet helemaal B einde. Vanavond om twaalf uur precies is het feest pas ficieel afgelopen. Toch kan nu al vastgesteld worden dat it absolute hoogtepunt van de reeks carnavaleske activi- iten dit jaar het vijfenvijftig-plus carnaval was. Vrijdag fond vermaakten de wat oudere Leusdenaren zich tot in kleine uurtjes met muziek, dans en vooral het optreden in leeftijdgenoten. vas maar goed dat De Gou- Qomp de beslissing had ge in om het seniorencarnaval iar in De Korf te houden In rfgaande jaren kwamen de dense "bejaarden" in het jon- iicentrum De Til bijeen voor larlijks carnaval. De beschik- nnmte in het jongerencen- zou veel te klem zijn geweest die belangstellenden vrijdag jlaats te bieden, iamavalsfeest voor de wat ou- plaatsgenoten wed precies le organisatoren zich er van hadden gesteld. Het werd ware reurue voor Leusdena- iie ongetwijfeld vroeger ac tief aan allerlei feesten hebben deelgenomen. Het was de soms zeer bejaarde bezoekers erg makkelijk gemaakt om het feest van De Gouden Klomp bij te wonen. Voor vervoer werd namelijk gezorgd. Het suces van de avond was ongetwijfeld te danken aan het feit dat een be langrijke plaats in het programma was ingeruimd voor "optredens" van leeftijdgenoten, de oudste "artiesten" waren 72 jaar. Onderscheidingen Behalve de gebruikelijke "lintjes regen" van de Leusdense Prins Namsap vielen twee onderschei dingen vrijdagavond op Twee Gouden Klompers kregen uit handen van de president van de federatie Midden-Nederland van de carnavalsverenigingen, de heer E. Kuyper, de zogenaamde "jaaronderscheiding" uitgereikt. Plaatsgenoot Victor Visser kreeg de onderscheiding als erkente lijkheid voor het feit dat hij nu al enkele jaren verantwoordelijk is voor de fraaie aankleding van de feestzaal. Mevrouw Den Hartog kreeg de onderscheiding omdat ze al ja renlang optreedt als gastvrouw tijdens de vele bestuursvergade ringen van de Gouden Klomp. De federatie die de jaaronderschei dingen uitreikt verbindt alle car navalsverenigingen in Midden- Nederland, een gebied dat zich uitstrekt van de kust tot aan Overijssel. De federatie poogt op allerlei manieren het carnaval boven de rivieren te promoten. Een aantal aanwezigen vermaakte het publiek met een play-back op treden Een aantal dames gaf een perfecte imitatie van de popgroep Normaal. De vrouw van prins Namsap blijkt zo door te kunnen gaan voor de tweelingzus van Nana Mouskouri. Mevrouw Jas- perse, bij veel Leusderen beter bekend als de 72-jarige tante Bep. had zich goed ingeleefd in de rol van de Zangeres Zonder Naam. Met haar lied "Mexico" bracht ze alle aanwezigen pnma in de stem ming. De jury besloot echter de eerste prijs te geven aan de even oude mevrouw Marie van de Berg Me vrouw van de Berg bracht twee nummers van Connie van Gorp ten gehore. Dansen De volksdansgroep Saméch Gan, onder leiding van Ilona van den Burg, liet zien dat ook ouderen best kunnen dansen. Ilona houdt zich met haar volksdansgroep al ruim 12'/2 jaar bezig met het weke lijks instuderen van dansen Be halve het lesgeven aan kinder groepen begeleidt mevrouw van de Burg elke donderdag een ou- derengroep. Deze ouderengroep gaf vrijdagavond een demonstra tie en nodigde het publiek uit om met enkele dansjes mee te doen. De show- en dansgroep "Leus den" liet zien welk hoog peil men bereikt heeft. Jack Mensink en Jeanette Mater schitterden in een paaroptreden. Sylvia Houtveen liet zien dat ze met ten onrechte al een flink aantal eerste prijzen heeft gewonnen tijdens nationale danswedstnjden. Voor de dansgroep "Leusden" zal het een heel verlies zijn dat Sylvia besloten heeft om dit jaar met dan sen te stoppen. De aanwezigen op het senioren- carnaval vermaakten zich vrijdag opperbest. Niet in de laatste plaats omdat men het gevoel had met leeftijdgenoten weer eens bij el kaar te zijn in een gezellige sfeer. Voor humor was er genoeg ruimte in het programma. afgelopen vrijdag mag tot een van de hoogtepunten van het Leusdense Het Serüorencarnaval m De Korf van carnaval gerekend worden Een door mevrouw Jans van Ro- zendaal gemaakt lied dat werd ge zonden door acht olaatsgenoten oogstte veel succes omdat tal van plaatsgenoten in het lied op de hak werden genomen. De Gouden Klomp is vast van plan om door te gaan met het hou den van dit soort avonden. Twee dagen eerder was men al op be zoek geweest in het verzorgings huis "Hamersveld" voor het ver zorgen van een feestavond. De mensen die door ziekte niet in staat zijn geweest het carnavals feest bij te wonen zijn maandag persoonlijk door Prins Namsap met een bezoek verrast.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7