Financiële perikelen houdt de Culturele Raad bezig jewind Prins Doerak-Puup kreeg politiek tintje nthousiaste opkomst bij ieuwe ruimtevaartclub TOYOTA ^vandaag in Qe leusder krant» BDU Lezers service KEISTAD B.V. «UT0 EEMHAVEN Jaarverslag 1987: SERVA VOLVO Rijden onder invloed )oorbraak in problematiek sportzaal nabij: Diefstal fiets Konijntje in de Wetering Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden HOOFDREDAKTEUR Jurvan Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV (advertentie) Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b v afd. Lezersservice, tel. nr 03420-94206 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 NIJVERHEIOSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620 LEUSDEN - De stichting Culturele Raad Leusden heeft een turbulent jaar achter de rug. Financiële perikelen hielden het stichtingsbestuur bezig. Door een beperkt budget was er geen ruimte voor nieuwe initiatieven. Het bestuur spreekt in het jaarverslag van een onbevredigende situa tie. In het komende jaar wil de stichting een diskussie voeren met het gemeentebestuur en de gemeenteraad over de doelstellingen, de plaats van de Culturele Raad in de Leusdense samenleving en de eventueel daaruit voort vloeiende konsekwenties. Ondanks de financiële moei lijkheden bood 1987 ook verschillende hoogtepunten, zo als de Culturade en de voor Nederland tot nu toe unieke Simenon-manifestatie. De stichting Culturele Raad is in 1985 begonnen met de werkzaam heden. De financiële middelen kwamen uit het fonds 'Leusden 1200'. Dit fonds organiseerde in 1977 de eeuwfeesten en hield een voordelig saldo over van vijfenze ventigduizend gulden. In de afgelo pen drie jaar is dit geld benut voor het organiseren van diverse nieu we activiteiten op cultureel terrein. Vorig jaar bleek echter, uit een gesprek met het toenmalig ge meentebestuur, dat niet het saldo maar de rente-opbrengsten benut hadden moeten worden. Voor eventuele tekorten had de stichting bij de gemeente een subsidie aan moeten vragen Voor de Culturele Raad was deze gemeentelijke visie volslagen nieuw, zo blijkt uit het jaarverslag. De penningmeester constateerde wel dat het aanvragen van een sub sidie niet langer uit kon blijven, omdat 1987 anders wel eens het laatste jaar vein de stichting kon zijn. Een subsidie van vijftiendui zend gulden werd aangevraagd en voor 1988 een bedrag van achttien duizend gulden. Het toenmalige gemeentebe stuur zegde ook een strukturele subsidie van vijfduizend gulden toe, maar tot op heden heeft de Culturele Raad dit nog niet ontvan gen. Daardoor kon het programma voor 1988 slechts gedeeltelijk wor den uitgewerkt. Een aantal aktivi- teiten zijn opgeschort totdat er meer duidelijkheid is over de fi nanciële positie van de stichtmg. Via andere kanalen probeert de stichting de eigen middelen aan te vullen. Vorig jaar werd onder meer het donateurschap in het leven ge roepen. Het jaarverslag van de Culturele Raad bevat ook positieve punten. Hoewel de Culturade 1987 te ma ken kreeg met de bezuinigingen, is de manifestatie toch in alle opzich ten een succes geworden. In te genstelling tot andere jaren vonden er geen optredens plaats van pro fessionele artiesten. Noodgedwon gen moest de oorspronkelijke doelstelling: een jaarlijkse ont moeting tussen Leusdenaren en Leusdense (culturele) verenigin gen, strikter toegepast worden. Een belangrijk onderdeel van het winterprogramma was de grote Simenon-manifestatie. In de maand november werd in samenwerking met bibliotheek Nieuw Langen- beek en boerdenj 't Claeverenblad een manifestatie gehouden rond de 85ste verjaardag van deze Belgi sche schrijver. Doordat de aan vraag voor subsidie te laat bij het ministerie van WVC werd inge diend, werd dit verzoek afgewe zen. Mede daardoor werd deze manifestatie met een nadelig saldo afgesloten, aldus het jaarverslag. (advertentie) DE LEUSDER KABELKRANT BIEDT MEER DAN STIDIO SPORT. Tijdens het weekeinde vindt u alle lokale sportprogramma's, sportuitslagen en sportverslagen op de Leusder Kabel Krant Daar kan Studio Sport niet aan tippen! Dc l eusdcr Kabel Kranl: doeltreffend als hel om informatie gaal! AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 lel 033-630154 Coöperatieve vereniging GOOISCHE UITVAART VERZORGING U.A. Omdat een uitvaart altijd beter kan! HILVERSUM. Uitvaartcentrum 'Den Huil" Ulrechlseweg 11Tel 035-42548 AMERSFOORT. Uitvaartcentrum "Amersfoort" Westerstraat 92 Tel 033-11344 BUS SUM. Uitvaartcentrum "De Heemburgh" Graaf Wichmaniaan 28 Tel 02159-17988 LEUSDEN - Bij de politie kwam dmsdag de melding binnen dat in het weekend bij sporthal De Korf een zwarte damesfiets is gestolen. LEUSDEN- Zondagmiddag om vijf uur werd op de Asschatterweg een carnavalvierder aangehouden, die te diep in het glaasje gekeken had. Na de blaasproef werd van de auto mobilist ook een bloedtest afgeno men, waaruit bleek dat de man de aanvaardbare grenzen had over schreden. Tegen de bestuurder is proces verbaal opgemaakt. Prins Doerak-Puup: „Geachte klinkers en medeklin ders: Alaaf!" pkrant DONDERDAG 18 FEBRUARI 1988 - 19e JAARGANG NO. 83 1 ACHTERVELD - Het heeft er alle schijn van dat Prins Doerak Puup de Twaalfde van Puupenkoppenland, in het dagelijks leven beter bekend als Gijs Steenbeek van Ach terveld, er tijdens zijn kortstondige bewind in is geslaagd een doorbraak te forceren in een politiek netelige kwestie. De Prins maakte van zijn regeerperiode gebruik om de gemeente Leusden een compromis aan te bieden om de problematiek rond de bestrating van de omgeving van de sportzaal op te lossen. Prins Doerak stelde voor om het grondwerk voor zijn rekening te nemen, als de gemeente de rest van de werkzaamheden op zich nam. Het college van B&W staat niet onwelwillend tegenover het voorstel en heeft de partijen uitgenodigd voor een gesprek, waarin de haalbaarheid van het plan zal worden besproken. Prins Doerak, alias Gijs Steen beek, wierp zich kort na zijn instal latie op als weldoener, door het College aan te bieden de grond werkzaamheden ten behoeve van de aanleg van de bestrating rond de nieuwe sportzaal, voor zijn reke ning te nemen. Maandagmiddag kreeg de genereuze geste van de Pnns zijn beslag, bij het leggen van de symbolische eerste klinker. De wethouders Evelien Blom en Joost de Jongh woonden de plechtigheid bij en zegden bij die gelegenheid toe het aanbod van Steenbeek se rieus te zullen nemen. Woensdag gaan de partijen, waaronder de werkgroep die de plannen voor de [aar in onze constitutionele mo- ue de regerende vorst slechts pel nog wat te vertellen heeft, i situatie in Carnavalland heel Althans, dat zou kunnen |en afgeleid aan de wijze ;op Prins Doerak van Achter- de plaatselijke problemen 1 de jongste trots van het dorp, lieuwe sporthal, met voortva- Iheid ter hand heeft genomen, t dat Prins Carnaval niet louter jpapieren staatshoofd is, moge fen uit het feit dat de vorst erin |te slagen een compromis te [ën in een kwestie, die de emo- 5 In Achterveld hoog heeft doen sporthal gestalte gaf en de stichting die de kantine beheert en exploi teert, rond de tafel zitten, om de plannen op hun haalbaarheid te beoordelen. De alternatieven die de gemeente onlangs presenteer den, en die in alle gevallen een verhogmg van de huurprijzen tot gevolg zouden hebben, verdwijnen even in de ijskast. CONFLICT Het conflict is ontstaan toen bleek dat het beschikbare budget voor de sporthal in Achterveld niet toereikend zou zijn om het gehele plan te realiseren De bouw van de sporthal viel duurder uit dan be groot en slokte bijna al het beschik bare geld op. Het had tot gevolg dat de afwerking van het gebouw, met name de bestrating rond de hal. tot nu toe met werd gerealiseerd. De gemeente weet de overschrijding van het budget voor een belangrijk deel aan de tegenvallende zelf werkzaamheid van de Achtervel- ders, waardoor de kosten te hoog opgelopen zouden zijn. Het ge meentebestuur vond het onverant woord verder te investeren, te- nnbohsche eerste klinker wordt gelegd pSDEN - De belangstellenden die de eerste bijeenkomst voor Vereniging voor Ruimtevaart en Sterrenkunde in Leusden, rijdagavond 12 februari, hebben bijgewoond zijn over het Jèmeen enthousiast naar huis gegaan. Ondanks dat de lande- ke voorzitter op het laatste moment moest afzeggen, kregen (potentiële leden een aantrekkelijk programma voorgezet on- leiding van de plaatselijke initiatiefnemer Jan Willem Oost- t uitleg over de mogelijkhe- |van de vereniging - een ex- naar Brussel volgende |hd staat als eerste punt op het amma - werden bouwmodel- tó computerprogramma's en I a's vertoond. Tijdens deze eerste bijeenkomst bleek hoeveel interesses op het gebied van ruimtevaart, sterren kunde en bijbehorende techni sche mogelijkheden bij kinderen vanaf elf jaar kunnen leven. De vragen werden weloverwogen gesteld en werden met groot en thousiasme, uitgebreid en voor zien van veel illustratiemateriaal, beantwoord. Dat het SDI-pro- gramma van de Verenigde Staten door de ervaren leden in vijf minu ten tijd van tafel werd geveegd, was slechts een kleinigheid waar in volgende bijeenkomsten op te- ruqqekomen zal worden. De volgende bijeenkomst vindt plaats op 5 maart a s Lingewijk 12 Deze bijeenkomst is- alleen toe gankelijk voor leden en aspirant leden meer daar de hal al duurder werd dan geraamd In Achterveld werd deze lezing niet bestreden, maar werd de schuld gelegd bij de aannemer, die hulp van derden niet op prijs zou stellen De garantie voor het ge bouw zou daardoor m gevaar ko men. De impasse werd onlangs door broken, toen het college van B&W een aantal plannen presenteerde, waarin men voorstelde de bestra ting alsnog ter hand te nemen. De kosten van de plannen zouden echter via de huurprijs van de zaal worden verhaald op de gebrui kers. Dat schoot Achterveld in het verkeerde keelgat. INITIATIEF Er lijkt nu echter een oplossing te worden gevonden, die beide par tijen tevreden lijkt te kunnen stel len. In ieder geval lijkt de politiek met onwelwillend tegenover het aanbod van Gijs Steenbeek te staan. Wethouder Evelien Blom daarover: „Ik kan nu nog niet over zien in hoeverre het voorstel van de heer Steenbeek haalbaar en reëel is. De plannen zullen eerst van bin nen en van buiten moeten worden bekeken. Maar ik wijs ze niet af, mtegendeel ik ben blij met dit ini tiatief. Woensdag heb ik een ge sprek met de heer Steenbeek, waar ook de werkgroep Sporthal Achterveld en de Stichtmg, die de kantine beheert, aanwezig zullen zijn Samen zullen we dan moeten bekijken in hoeverre deze plannen te realiseren zijn", aldus de wethou der. De wethouders Joost de Jongh en Evelien Blom leggen de eerste stenen als aanzet voor het bestratingsplan rond de Achterveldse sporthal. Leusden nam afscheid van Carnaval '88 „Puupenkoppenland" heet weer Achterveld pag. 5 Hans Kentie geeft vorm aan boek over Mondriaan pag. 6 Educatief werkster Els Vink: „Opnieuw gaan leren vereist moed" pag. 7 Oud-lerares Sjouk Walther wil scholieren helpen: „Zoeken naar speelse manier om leerproblemen te verminderen" pag. 7 Expositie van Eiko Hondo m 't Claeverenblad pag. 7 Succesvol seizoen BVO '79 pag g Naarden blijft Achterveld de baas pag. 8 De Oei Oei-club, eén van de groepen die zich bij het maken van de praalwagen had laten inspire ren door dit probleem, nam maan dag al een voorschot op de goede afloop Samen met de „Halve Zo len" bood de groep de gemeente een boom aan, die het begin van een groenvoorziening bij de sport hal moest zijn. De voorzet werd door wethouder Joost de Jongh handig binnen geschoten. Hij bood Achterveld aan uit eigen zak ook een boom te bekostigen, waarbij hij de hoop uitsprak dat zijn voor beeld massaal navolging zou krij gen. Daarmee lijkt een oplossing binnen handbereik. En mocht de zaak tot een goed einde worden gebracht, dan kan Prins Doerak ervan verzekerd m Achterveld te worden bijgezet in de Eere-galerij der Onsterfelijke Carnavalsprin sen. De Vrouwen Advies Commiesse: „Wij zijn geen stelletje huisvrouwen die kij ken of het lichtj e goed zit" pag. 3 Het weer in Leusden: wijzigingen zonder vorst pag. 3 VAC-expositie in Achterveld pag. 3

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1